Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kiedy III RP wesprze finansowo Grecję?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta swoista eskalacja „partnerskiej współpracy” będzie miała niewątpliwy wpływ na stan krajowej gospodarki, a właściwie jej dalszej degrengolady, a co za tym idzie na poszerzanie i pogłębianie się nędzy w III RP.

 

 
Ratyfikacja przez parlament słowacki zgody na powiększenie „funduszu ratunkowego” eurolandu otworzyła drogę do dalszej eskalacji „europejskości” na obszarze unijnym. 
 
Brytyjski Independent donosi dziś, że EFSF (European Financial Stability Facility) planuje powiększenie swych możliwości udzielania kredytów za pomocą lewarowania. Z całą pewnością zabieg ten nie będzie wystarczający i należy spodziewać się dalszych kroków w tym zakresie. Europejski komentator Chronicles Magazine, Strdja Trifkovic, tak komentuje obecną sytuację, w swej  korespondencji  z Brukseli:
 
Przywódcy unijni wydają się być pewni sukcesu, ale rzeczywiste decyzje zapadać będą nie tu ale bardziej na wschód w Berlinie i Frankfurcie... Należy obawiać się, że kryzys euro zostanie wykorzystany przez euroentuzjastów do narzucenia państwom członkowskim ostrzejszej kontroli, co w rezultacie doprowadzi do powstania „superpaństwa”. Jose Manuel Barroso i jego koledzy z unijnej maszyny biurokratycznej dołożą wszelkich starań by ten złowróżbny koncept organizacji pozbawionej politycznej, ekonomicznej czy moralnej logiki stał się faktem dokonanym.
 
W kontekście powyższego warto zapytać jakież plany ma pan Barroso na najbliższą przyszłość?
 
W swej niedawnej wypowiedzi przewodniczący Komisji Europejskiej zasygnalizował potrzebę włączenia się wszystkich 27 państw unijnych do EFSF w celu pomocy Grecji , a w przyszłości innym państwom eurolandu (tzw. grupie świń-PIIGS-Portugal, Ireland, Italy, Greece, Spain) ponieważ:
 
Upadek euro byłby katastrofą dla wszystkich państw unijnych.
 
Tak więc nasza „zielona wyspa” jaką jest III RP będzie miała niedługo niewątpliwy zaszczyt wsparcia finansowego swych bogatszych „partnerów” unijnych, którzy do tej pory demonstrowali swój kunszt jedynie w pośredniej eksploatacji swych wschodnich kolonii (Polski i reszty „nowej Europy”). 
 
Ta swoista eskalacja „partnerskiej współpracy” będzie miała niewątpliwy wpływ na stan krajowej gospodarki, a właściwie jej dalszej degrengolady, a co za tym idzie na poszerzanie i pogłębianie się nędzy w III RP. Przyspieszy to niewątpliwie ostateczny upadek, który sygnalizowałem w artykule pt. „Na pięć minut przed erupcją” i uczyni go jeszcze bardziej dotkliwym.  
 
Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Pogłębienie „partnerskiej współpracy” w ramach Unii, da naszej „jedynie słusznej władzy” okazję wykazania się kompetencjami, o których tak często stara się nam przypominać. Zobaczymy też ilu zwolenników „jedynie słusznej opcji politycznej”, tak zwanych „młodych, wykształconych, z dużych miast” zdoła znaleźć schronienie i strawę w wymarzonych przez siebie krajach „prawdziwej europy”? Doprawdy żyjemy w arcy ciekawych czasach!

KOMENTARZE

 • strasza strasza i beda straszyc
  ...
  dzieki...kolejna wiadomosc aby spotegowac strach ...
  zeby sie bac... ale czego? im szybciej poupadaja tym lepiej...
  szybciej dojdziemy my takze do wariantu islandzkiego ...
  bedzie mozna sprobowac odzyskac kontrole spoleczna nad narodowym pieniadzem ... wywalic banksterow z wall street i city of london na pysk ...
  jak dla mnie same dobre rzeczy sie wydarza ...
  niech juz wreszcie upadaja ... bo upadaja i upasc nie moga ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031