Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Desygnowany nam przez waszyngtońskich pryncypałów wróg, Federacja Rosyjska, powinna również budzić powody do niepokoju.

Z zachowania „światowych przywódców” można wiele wywnioskować w odniesieniu do globalnej sytuacji politycznej. 
 
Nawet w przypadku takiego pajaca, jakim jawi się Trump, jego groteskowe i chaotyczne działania dają dużo do myślenia i to nie tylko w kontekście zależności od poszczególnych koterii waszyngtońskiego deep state, które pociągają za sznurki tej marionetki, ale również w szeroko pojętym sensie geopolitycznym.
Włodarze z Waszyngtonu traktują swego prezydenta trochę jak dziecko, podsuwając mu różnorakie „idee” w celu wywołania pożądanych reakcji. Tak też było w przypadku Syrii, z której to decyzją Trumpa miały ewakuować się wojska amerykańskie. Ponieważ Pentagonowi nie w smak było to rozstrzygnięcie, poinformowano prezydenta o złożach ropy naftowej, którą warto by było zawłaszczyć.  Trump nie tylko zaakceptował tą ideę, ale „pochwalił” się publicznie przed Amerykanami tą ekspropriacją, która da mi zastrzyk bogactwa (https://news.antiwar.com/2019/11/06/us-to-build-two-more-bases-in-syrian-oil-region/ ). 
Takie zachowanie prezydenta wywołało zażenowanie i zdumienie wśród niezależnych analityków, którzy uświadomili sobie, że jego głupota sięga dalej niż dotąd przypuszczano. 
Zachód w ogólności, a USA w szczególności od zarania zajmowali się „ekspropriacją” dóbr słabszych nacji. Elity dbały jednak o to by pokrywać swe działania propagandowym bełkotem o „wolności, demokracji i wolnym rynku”, ograniczając szczerość do grona współ-rabusiów, czyli „elit finansowych”, tradycyjnie zwanych w amerykańskim społeczeństwie „robber barons”, czyli baronów rabusiów (https://en.wikipedia.org/wiki/Robber_baron_(industrialist)
A tu ni stąd ni z owąd Donald Trump ogłasza powyższe przedsięwzięcie w tak otwarty sposób całemu narodowi, dokumentując tym samym fakt nie tylko braku jakichkolwiek norm etycznych, ale nawet świadomości, że takowe w ogóle istnieją i należy publicznie udawać, że się ich przestrzega.   To „potknięcie” Trumpa spowodowało szeroki rezonans w społeczeństwach świata, wzmagając i tak już ogromną nienawiść do USA w szczególności a Zachodu w całości. Natomiast truizmem jest stwierdzenie, że media „wolnego i demokratycznego państwa polskiego” sprawy tej nie nagłaśniały.  
 
  
  Drugim bieżącym problemem jest proces impeachmentu wdrażany przeciw Trumpowi przez nienawidzących go Demokratów. Antagonizuje on jeszcze bardziej politycznie, gospodarczo i etnicznie spolaryzowane społeczeństwo, spychając je na granicę wojny domowej lub rewolty.
Waszyngton zdaje sobie od dawna sprawę z tych niebezpieczeństw i podejmuje kroki prewencyjne w zakresie pacyfikacji nadchodzących zaburzeń społecznych. W ich ramach militaryzuje policję, przekazując jej sprzęt wojskowy z demobilu. 
Działania te nie były do tej pory nagłaśniane i oto teraz na konferencji szefów policji w Chicago, Donald Trump anonsuje publicznie gwałtowne przyspieszenie procesu jej militaryzacji i natychmiastowego uzbrojenia jej w ciężki sprzęt wojskowy, rzekomo w celu walki z przestępczością (https://truthout.org/articles/vowing-nationwide-crackdown-trump-touts-more-militarized-us-police/).  
 
Tak więc nasz „główny sojusznik”, a w rzeczywistości okupant, jakim jest Ameryka, w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, jawi się jako coraz bardziej niestabilne państwo, z rosnącymi problemami ekonomicznymi, które stara się mitygować coraz brutalniejszą ekspropriacją dóbr swoich wasali i ofiar. 
Chaos spowodowany „decentralizacją” władzy w formie współzawodniczących między sobą koterii deep state, zwiększa również prawdopodobieństwo konfliktu między mocarstwowego z użyciem różnorakiej broni masowego rażenia (np. nuklearnej czy bakteriologicznej), jak choćby w przypadku ostatniej  prowokacji polegającej na „nalocie” amerykańskiego bombowca strategicznego na rosyjską bazę w Syrii (https://news.antiwar.com/2019/11/03/us-b-52-bomber-unexpectedly-approached-russian-base-in-syria/).
 
Desygnowany nam przez waszyngtońskich pryncypałów wróg, Federacja Rosyjska, powinna również budzić powody do niepokoju. Wszystko wskazuje na to, że wkroczyła ona definitywnie na drogę re-bolszewizacji.  
Nie ma dnia, by w zażydzonych rosyjskich mediach publicznych nie gloryfikowano otwarcie „wodzów rewolucji” Lenina i Stalina, by nie chełpiono się wyczynem „wyzwolenia” Europy wschodniej od „faszyzmu”, jak kłamliwie nazywają niemiecką wersję (narodowego) socjalizmu. Nie milkną też głośnie lamenty z powodu „barbarzyńskiego” usuwania pomników Lenina i innych „wodzów kraju rad”, a wraz z nimi prób „wymazania wspólnej historii narodów post sowieckich”, że aż automatycznie ciśnie się na usta pytanie, ile to pomników Hitlera zachowano w ZSRR i Federacji Rosyjskiej na terenie obecnego obwodu kaliningradzkiego w ramach imperatywu analogicznej konserwacji „wspólnej z Niemcami historii”?
 
Putin, który dla wielu był nadzieją odrodzenia się zdrowego umiarkowanego rosyjskiego patriotyzmu, okazał się zdrajcą i głupcem prącym na smyczy żydostwa ku zagładzie Rosyjskiej Federacji.   Znamienną manifestację tego haniebnego trendu w obecnej rosyjskiej polityce stanowi nieobecność Putina i innych kremlowskich przywódców na skromnych obchodach dnia pamięci ofiar represji komunistycznych. Telewizja publiczna ograniczyła się do krótkiego reportażu z ceremonii składania kwiatów i zniczy przed moskiewskim pomnikiem (głazem sołowiowskim) biednych szarych Rosjan, których rodziny masowo represjonowała żydokomuna. Putin i inni towarzysze kremlowscy nie znaleźli na tą ceremonię czasu. Nie zabrakło go natomiast na uroczystości złożenie kwiatów przed nowo ustanowionym pomnikiem towarzysza Primakowa, zasłużonego „rozwiedczika” ZSRR i późniejszego premiera.
Obecna rebolszewizacyjna kampania rosyjskiego żydostwa nie jest oczywiście nakierowana na nierealną odbudowę czerwonego imperium, a wręcz przeciwnie, na doprowadzenie do ostatecznego rozpadu RF.  
Na niedawnej konferencji wspólnot wyznaniowych Federacji, Metropolita Wszechrusi w oficjalnym wystąpieniu ostrzegł przed możliwością rozpadu państwa, prognozowanej, jak się wyraził, „wynikami profesjonalnych badań”, jeśli Rosja nie odwróci negatywnych trendów, a zwłaszcza ujemnego przyrostu naturalnego.
Widmo reaktywacji w Rosji „bezbożnego komunizmu” antagonizuje wewnątrz Federacji dynamiczne biologicznie republiki muzułmańskie; paniczny strach społeczeństw Polski i państewek bałtyckich przed ewentualnym kolejnym „wyzwoleniem ze wschodu”, nie tylko wpycha je jeszcze mocniej w szpony zachodnich kolonizatorów, ale także praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek przyjazne współżycie z Rosją, nie wspominając już o potencjalnym sojuszu.
 
Na krótką metę RF odnosi spektakularne sukcesy w obszarze militarnym i politycznym. Uzyskała ona światowy prymat w strategicznej broni masowego rażenia, ograła z kretesem USA i Turcję w Syrii w zakresie militarnym i politycznym, stając się główną siłą rozjemczą na Bliskim Wschodzie.
Po mistrzowsku rozegrała sprawy energetyczne Europy, gwarantując sobie zakończenie drugiej nitki rurociągu bałtyckiego już w styczniu przyszłego roku. Według oficjalnych deklaracji strony rosyjskiej, obecne inwestycje w struktury przesyłowe gazu, powodują pełną zbyteczność dwu ukraińskich nitek rurociągu.
Tak więc III RP, będąc do tej pory uzależniona energetycznie od jednego tylko „wschodniego wroga”, w 2020 będzie już zależna od dwu „wrogów RF”, czyli Rosyjskiej Federacji (neobolszewii), oraz Republiki Federalnej (IV rzeszy niemieckiej), która to będzie mogła dozować jego dostawy do Polski. Ta zaś będzie go zakupywać od swego okupanta, USA, za znacznie wyższą od rosyjskiej cenę.

 
Biorąc pod uwagę fakt, że za czasów PRLu kraj nasz, nie tylko był energetycznie samowystarczalny, ale na dodatek był głównym światowym eksporterem nośników energetycznych (węgla), to działalność wszystkich bez wyjątku „rządów” III RP można jedynie sklasyfikować jako zdradę stanu, za którą w normalnym suwerennym państwie staje się przed trybunałem stanu i po osądzeniu zostaje się powieszonym na szubienicy. 
Podobnie wyglądają wszystkie pozostałe „osiągnięcia” III RP, w każdej bez wyjątku dziedzinie i to na dodatek w porównaniu z komunistyczną półkolonią ZSRR, jaką był PRL!

 
W tym kontekście jakiekolwiek proroctwa przyszłości Polski wydają się być w pełni zbyteczne.
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • A niech tam, będę pierwsza i odnotuję mocne uderzenie Autora
  w struny polityczne.
  Faktycznie, Trump nie pozostawia złudzeń, co do światowej polityki Amerykanów. Ja uważam to za pozytywny objaw, bo to radykalnie likwiduje, tzw. "mydlenie oczu" i to co kiedyś było wiadome w wyższych sferach politycznych, dotarło do pospólstwa. Reformy amerykańskie w "demokratyzowanych" krajach się sypią. W Iraku demonstracje, brak pracy, brak przyszłości i brak wszystkiego, a policja strzela i trup się ściele. Z drugiej strony w Chile to samo, demonstracje, policja strzela i mnóstwo też trupów.

  Co do Rosji, to śladem Niemiec, stara się godzić różne części własnej historii dla następnych pokoleń, aby nie dzielić społeczeństwa. Polska też kiedyś zaadaptuje PRL jako własną historię. To jest niezbędne dla zdrowia społecznego, bo zgoda buduje.
 • WPS
  Szanowny Panie, zażydzone media... i banki, to nie jest jedynie problem współczesnej Rosji, ale szerszy, niemal powszechny problem globalny. Dlatego tak źle i niebezpiecznie mają się sprawy ogólnoświatowe.

  Dostrzegam u pana jednak niepokojąco błędne, bo typowe dla tzw. Zachodu ( w Polsce to niemal powszechny pogląd) jednostronne patrzenie na rewolucyjne przemiany w Rosji po roku 1917. Niewielu badaczy zna właściwy układ sił w bolszewickiej wierchuszce w okresie międzywojennym. Dominuje niczym nieuzasadniony pogląd o homogeniczności elit władzy porewolucyjnej Rosji ( nazwanej nawet ZSRR). A przecież istniała tam nieubłagana walka wewnętrzna nie tylko koncepcji leninowskiej przeciw koncepcji trockistowskiej, ale potem wewnętrzne tarcia w gronie Bucharin, Trocki, Kamieniew, Zinowjew, Stalin - żeby wymienić tylko najważniejszych graczy. I nie była to tylko walka o przywództwo personalne, ale starcie strategii rozwojowej, a nawet czegoś więcej, bo starcia koncepcji bezwględnej dominacji żydowskiej ze stawiającą jej opór koncepcją ruską ( nie mylić z rosyjską).
  Zachód ciągle stara się utrzymywać nieprawdziwy wizerunek Rosji porewolucyjnej, gdyż czy nam się to podoba, czy nie powstał ustój społeczno-gospodarczy i polityczny, który skutecznie zachwiał kapitalistyczną dominacją żydowsko-anglosaską.

  Historia Rosji od 1991 do chwili obecnej wymaga bardzo wnikliwej i ostrożnej analizy i oceny. Pana poglądy w wielu wypadkach są właściwe, ale zauważam od pewnego czasu ( a może zawsze tak było ?) ich jednostronność w kierunku wzbudzania i konserwowania obawy przed odbudową " komunistycznej, imperialnej Rosji". Jest to typowy uproszczony wytrych mający tłumaczyć anglosaskim społeczeństwom i..., zdominowanym przez ich syjonistyczne elity, społeczeństwom skolonizowanym przez USrael ( takim jak m.in. polskie społeczeństwo), że główny wrogiem tzw. Zachodu i rzekomo wolnego świata jest Rosja. Ma to pozwolić ukryć się za tą zasłoną rzeczywistym wrogom ludzkości i suwerennych narodów jakim są psychopatyczni syjoniści i ludobójczy kompleks lichwiarsko-militarny, głównie amerykańsko-izraelski.

  Co dla wielu Polaków jest niezrozumiałe, z rosyjskiej perspektywy narodowo-państwowej zasługuje na szacunek i na uznanie. Chociażby Stalin jest dla Rosjan wielkim mężem stanu i jedna z najwybitniejszych postaci w historii Rosji. Jako przeciwnik żydowskiej dominacji był przez Żydów znienawidzony i taki wizerunek został przekazany zachodnim społeczeństwom. A przecież patrząc z punku widzenia polskiego interesu narodowego nie można jego osoby i politycznej roli ocenić jednostronnie negatywne, choć wobec tzw. stereotypów i wszechobecnego czarnego PR, brzmi to dla Polaków strasznie.

  Z pomnikami Hitlera w okręgu kaliningradzkim, to rozumiem, że pan dopuścił się zamierzonej " intelektualnej prowokacji", bo jeśli nie, to musiałbym drastycznie zweryfikować mój stosunek do pana publicystyki.
 • Wizja układu sił wg Putina
  Jeśliby rzeczywiście Rosja była zdecydowana na odbudowę swej imperialnej potęgi, jako przeciwwagi dla imperialnych dążeń zachodu ustanowienia rządu światowego (swoistej ochrony Eurazji przed atlantyzmem), to nie byłoby źle... Ale-niestety- jest chyba gorzej, o czym mogą świadczyć słowa samego Putina wypowiedziane całkiem niedawno wszem i wobec: http://www.mysl-polska.pl/2085
  Artykuł dość długi, ale najważniejsze cytuję:

  Putin o podmiotowości

  Kwestię cywilizacyjnej podmiotowości wprost poruszył w swoim wałdajskim wystąpieniu Putin. Powiedział na ten temat: „W regionie już teraz powstaje więcej niż trzecia część światowego PKB. Szybciej niż średnia światowa rośnie też poziom życia. Intensywnie wdrażane są nowe technologie. Procesy integracyjne o niespotykanym zasięgu i globalizacja ściągają do Azji zarówno różne pojedyncze podmioty zewnętrzne, jak i całe subregiony. Kraje azjatyckie, wykazując imponujące tempo wzrostu, jednocześnie chronią swą podmiotowość, dbają o tradycje, pamiętają o swoich korzeniach, a swoim rozwojem udowadniają, że zasady suwerenności państwowej nie stoją w sprzeczności z otwartością i globalizacją, że zrównoważony rozwój możliwy jest na bazie niezależności i samodzielności, że zrzeczenie się ich nie jest konieczne; że polityczna podmiotowość jest warunkiem wzrostu potencjału gospodarczego i ludzkiego państwa.”

  Co dla mnie znamienne? "...zasady suwerenności państwowej nie stoją w sprzeczności z otwartością i globalizacją, że zrównoważony rozwój możliwy jest na bazie niezależności i samodzielności, że zrzeczenie się ich nie jest konieczne...". Czyli plany globalnego porządku świata (NWO) i tzw.zrównoważony rozwój, etc. nie budzą jego sprzeciwu. Nie chce tylko dopuścić do sytuacji, w której Rosja, zamiast jednego z ośrodków tego globalnego porządku, stałaby się jego jedną z pierwszych ofiar. Nie brzmi to optymistycznie...
 • Zdrowo-rozsądkowy punkt Polski.
  Polacy nie muszą kochać ani Rosji ani Putina, ważne jest że Rosję i Putina kochają Rosjanie. Bo to ich jest Ojczyzna i ich Prezydent który potrafił z popiołów wskrzesić Rosję po rozwaleniu ZSRR przez wewnętrznych pro amerykanskich szuji takich samych zdrajców jak Kuklinski w Polsce. I dziś dzięki Putinowi i jego Rosji zdołał pozbawić szatany ameryki uzurpatorską rolę, jako jedno biegunowego żandnarma świata.

  Gdyby Polska po 1989 roku miała takiego przywódcę jak Putin czy Orban to my Polacy byśmy byli dumni i nie emigrowali masowom (3 miliony za chlebem). A tak mamy partie od lewa do prawa które troszczą się o upa padalców i miliardami dolarów oraz materialami wspierają bandytów z pod znaku nazi którzy przy wsparciu 4.5 miliarda Us $$ dokonali zamachu stanu mordując przeciwników i gloryfikujac petlure, bandere morderców Polaków a obecnie banderowców mordujących ludność cywilną w Donbasie.

  Mamy już dość przedstawisnia przez żydowskie żmije 24h / dobę Rosji jako zagrożenia dla Polski a z USA robienia świętnego gołąbka pokoju.
  Z USA państwa które napada, grabi, szantażuje, mirduje, bombarduje i niszcz tych którzy nie podporządkowuje się terrorowi militarnemu, amerykańskich monopoli i banków.

  Tam gdzie jest ropa tam bandyci z USA, Irak, Syria, byla też kiedyś Wenezuela, Libia,

  Spójrzcie na retorykę Putina, otwarcie nazwał Stany Zjednoczone najeźdźcami. To znaczy, bandytami, piratami, pobierającymi haracz. To bezprecedensowe wydarzenie. I to nie jest alegoria emocjonalna. Jest to bezpośrednia próba delegitymizacji amerykańskiej hegemonii. Najeźdźca nie jest zwykłym konkurentem, najeźdźca to przestępca. A z przestępcą rozmawia się językiem siły, a nie o wspólnych interesach.
 • Moim zdaniem autor nie wszystko rozumie.
  Tramp nie jest głupi on ma taką taktykę negocjacyjną... nagłe zwroty, nagłe zmiany stanowiska... mają szokować i paraliżować oponentów..
  Tramp broni Syryjskiej ropy pod naciskiem deep state.. chciał się wycofać a kilka dni potem tajemniczo wojska USA dostały inne rozkazy..od kogo ?
  Tramp demaskuje i kompromituje publicznie deep state.. bo wiadomo że to oni trzymają Trampa za jaja.

  Rosja i kult Stalina oraz wojny ojczyźnianej.. autor nie rozumie że tę wojnę wygrali Rosjanie a właściwie Narody Rosji...bo to nie żydokomuna siedziała w okopach i szła na bagnety z nazistami... to zwykli żołnierze i ich kult w Rosji jest kontynuowany.. a taki kult to niezwykle silny "zwrornik" Narodu.
  a Rosja tego właśnie dzisiaj potrzebuje...a wrogowie Rosji robią wszystko by to spoiwo Narodowe Rosji zniszczyć, obrzydzić, opluć..zniekształcić.

  Strach faszystowskich państewek rządzonych przez zachodnie wywiady przed Rosją ? To naturalny strach bandyty przed karą. Oni dobrze wiedzą jaką "demokrację" wprowadzili jaką część Narodu pozbawili praw publicznych i wręcz obywatelstwa to wszystko to są zbrodnie przeciw ludzkości..
  (mowa to o lokalnej ludności rosyjskojęzycznej)
  Autor widzi zbrodnie żydokomuny ale autor nie widzi zbrodni dzisiejszej mafii żydowskiej na narodzie rosyjskim i innych narodach.
  Autor widzi rzeczy sprzed 100 lat a nie widzi dzisiejszej rzeczywistości ..
  to jest głupie gdy nieświadome albo podłe gdy świadome.

  Z ostatnim fragmentem tekstu można trzeba się zgodzić.

  "
  to działalność wszystkich bez wyjątku „rządów” III RP można jedynie sklasyfikować jako zdradę stanu, za którą w normalnym suwerennym państwie staje się przed trybunałem stanu i po osądzeniu zostaje się powieszonym na szubienicy.
  "
  Tylko SLD Millera próbowało wprowadzać potrzebne Polsce reformy ale Kwaśniewski i solidaruchy razem i w porozumieniu zablokowały cały program Millera.
  Dzisiaj PIS robi sporo dobrego dla Polski ale podobnie jak Tramp, kiedyś SLD Millera ma mafijne obcęgi na jajach i nie wszystko może co by chciał i co by ewidentnie było pożyteczne dla Polski (likwidacja bezkarności i władzy absolutnej "nadzwyczajnej kasty".

  Poczekamy na program nowego rządu..
 • @banaco 23:12:40
  NWO i suwerenność Narodowa to sprzeczność.
  Putin mówią o globalizacji świata miał na myśli stronę handlową i technologiczną a nie decyzyjną czyli NWO.
  Świat za sprawą technologii (transport, handel, dostęp do najnowszych technologii) staje się dużo mniejszy ale to tylko konsekwencje rozwoju technicznego.
  Nikt a zwłaszcza Putin nie chce globalizacji w sensie decyzyjnym zwłaszcza takiej rasistowskiej globalizacji pod dyktando mafii żydowskiej.
  Nawet ONZ jako forum wszystkich Narodów powinno mieć ograniczone kompetencje ... bo np UE wyraźnie włazi z kopytami w świat suwerenności Narodowej swoich członków.
  UE to taki mini NWO...w na Europę.. i z tym trzeba walczyć..
  UE powinna być czymś na kształt ONZ Europejskiego... czyli organizacji pojednawczej, wspierającej a nie jak jest dzisiaj organizacji głęboko opresyjnej, wymuszającej..
 • @Oscar 08:01:26
  "Putin mówią o globalizacji świata miał na myśli stronę handlową i technologiczną a nie decyzyjną czyli NWO.
  Świat za sprawą technologii (transport, handel, dostęp do najnowszych technologii) staje się dużo mniejszy ale to tylko konsekwencje rozwoju technicznego."

  Dokładnie tak.

  Co do Trumpa, to proszę zwrócić uwagę, że nie zaczął jeszcze ani jednej wojny.
 • "Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku"
  ------------------
  Żeby się nie rozpisywać - to mamy jedną, zasadniczą prawidłowość:
  V kolumna czarciego pomiotu rezydująca w USA jest silna siłą V kolumny rezydującej w Rosji i odwrotnie. Dotyczy to także innych państw w tym eurokołchozu na czele. Do tego dochodzi jeszcze rządzenie światem - głównie za pomocą pieniądza, który został skumulowany w nielicznych, kosmatych łapkach. Dysonans poznawczy w rozumieniu globalnego porządku zafundowano ludziom z powodu zwinięcia komuny moskiewskiej - i posadzenia Rosji na ławce rezerwowych w tej globalnej grze przerabiania ludzkości na szatańskie odchody. Przedtem mieliśmy dwa bieguny - CCCP i USA (dobry i zły policjant) - i porządek ten wywrócono do góry nogami. Oczywiście obiema biegunami zawiadywał czarci pomiot - bez reszty.
  Wniosek?
  Mamy powrót do świata dwubiegunowego - ponieważ czarci pomiot nie ufa Chinom. To Chiny, które wybijają się na poważnego gracza - zaburzają porządek - czarciemu pomiotowi. Obecnie - priorytetem dla czarciego pomiotu jest likwidacja białej rasy w wymiarze globalnym - jednak obawa pomiotu przed chińska potęgą - może ten piekielny priorytet ukierunkować inaczej.
 • @Pedant 08:16:02
  Też to zauważyłem. Tramp nie stosuje wojny i przemocy fizycznej jako narzędzia w "biznesie".
  To jego ogromna zaleta w stosunku do "demokratycznych " czy "neokońskich" bandytów.
  Tramp walczy ekonomicznie w tym stosując też w istocie bandyckie ale nie wprost krwawe embarga.
 • @Oscar 08:41:09
  "Tramp nie stosuje wojny i przemocy fizycznej jako narzędzia w "biznesie".
  To jego ogromna zaleta w stosunku do "demokratycznych " czy "neokońskich" bandytów."

  Przypuszczam, że tzw neokonserwatyści i neoliberałowie zafiksowali się w latach 1990. gdy Rosja (i Jugosławia) się rozpadały, Chiny były jeszcze słabe i praktycznie cały świat uwierzył w zwycięstwo zachodniego modelu.

  Te dwie formacje (do pwenego stopnia pokrywające się) czuły się wtedy panami wszechświata. Ludzom jest bardzo trudno rozstać się ze szczytowymi momentami swojego życia, dlatego mamy wiecznych kombatantów, ministrów, laureatów itd ... Trudno jest zaczynać życie na nowo, szczególnie jak się jest zamkniętym w środowisku wzajemnej adoracji.

  To właśnie na inaugurację lat 1990. Fukuyama obwieścił "koniec historii", w co będzie wierzyć jego pokolenie aż do czasu jak biologia zastąpi ich następnym.

  ====

  Daremne żale, próżny trud,
  Bezsilne złorzeczenia!
  Przeżytych kształtów żaden cud
  Nie wróci do istnienia.

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,
  Zniknionych mar szeregu:
  Nie zdoła ogień ani miecz
  Powstrzymać myśli w biegu.

  Trzeba z Żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe:
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę!

  Wy nie cofniecie życia fal!
  Nic skargi nie pomogą!
  Bezsilne gniewy, próżny żal!
  Świat pójdzie swoją drogą.


  (Adam Asnyk, 1877)
 • @Anna-PK 22:01:43
  „Faktycznie, Trump nie pozostawia złudzeń, co do światowej polityki Amerykanów. Ja uważam to za pozytywny objaw, bo to radykalnie likwiduje, tzw. "mydlenie oczu" i to co kiedyś było wiadome w wyższych sferach politycznych, dotarło do pospólstwa.”

  W pełni się z tym zgadzam i dlatego też piszę me artykuły ku rozdrażnieniu patriotycznych Rodaków, by przekazać pospólstwu prawdę o świecie, której oni w Polsce nie znają, choć w świecie staje się ona coraz bardziej dostępna. Bez znajomości choć elementarnej rzeczywistości, jakakolwiek sanacja to marzenie ściętej głowy.
 • @stanislav 22:35:08
  Szanowny Panie,

  Co do pomników Hitlera, to oczywiście ironia, ale uzasadniona, bo był on mniejszym zbrodniarzem niż Stalin czy Lenin.
  Co do znajomości historii sowieckiej to znam ja bardzo dobrze i to głównie z rosyjskich źródeł. Nie będę tu wdawał się w jej dyskusje, gdyż nie czas i miejsce na to.
  Pragnę podkreślić jedynie jeden fundamentalny błąd we wszelkich dywagacjach sympatyków „wielkiego sajuza”. Cytuje tu Pana:
  „Chociażby Stalin jest dla Rosjan wielkim mężem stanu i jedna z najwybitniejszych postaci w historii Rosji.”

  Osobiście mam resztki nadzieji, że tak jak Pan pisze jednak nie jest.

  Największe w historii ludzkości POTWORY, LENIN I STALIN, ODPOWIEDZIALNE ZA ŚMIERĆ DZIESIĄTKÓW MILIONÓW NIEWINNYCH LUDZI I NIEWYOBRAŻALNE CIERIPENIA SETEK MILIONÓW INNYCH, nie mogą być wybitnymi postaciami w jakimkolwiek cywilizowanym, a zwłaszcza chrześcijańskim narodzie i to bez względu na takie czy inne ich rzekome „osiągnięcia”.

  NARÓD KTÓRY ŚWIADOMIE TAKĄ MORALNĄ MANIPULACJĘ DOPÓŚCI, AUTOMATYCZNIE SAM SIĘ Z GRONA LUDZKOŚCI WYKLUCZA, STAJE SIĘ PARIASEM, Z KTÓRYM NIKT NIE MOŻE MIEĆ ŻADNYCH LUDZKICH STOSUNKÓW! I to nie tylko chrześcijanin, ale każdy człowiek mający choć odrobinę sumienia.

  Doprawdy szokuje mnie niemożność zrozumienia TEJ ELEMENTARNEJ PRAWDY przez polskich apologetów żydokomuny!
 • @dr nowopolski 10:14:37
  Zadziwia pański stosunek do Stalina.
  Obecną famę nadali mu Żydzi po ich odsunięciu (wielu w niebyt) od władzy.
  Za te czystki - stworzono medialnie największego potwora.

  Ktoś, kto nie jest w stanie samodzielnie rozumieć procesów związanych z przemianami w systemie władzy - nie jest dla mnie wiarygodnym komentatorem zdarzeń.
  Czy naprawdę jest Pan aż tak zaorany żydowską propagandą?

  PS. To że Stalin był zbrodniarzem - to oczywiste. Fakt, że chyba większym od Churchila, czy Rosevelta, ale dlatego, że był bardziej inteligentny i tamtych po prostu udupił.
 • @dr nowopolski 10:14:37
  "Największe w historii ludzkości POTWORY, LENIN I STALIN, ODPOWIEDZIALNE ZA ŚMIERĆ DZIESIĄTKÓW MILIONÓW"

  Trzeba bardzo uważać na poprawne politycznie statystyki. Większość ofiar przypisywane Stalinowi o były ofiary II Wojny Swiatowej, zawinione przez hitlerowskie Niemcy.

  Niech liczby przemówią same (ludność ZSRR):

  1920 137,727,000
  1926 148,656,000
  1937 162,500,000
  1939 168,524,000
  1941 196,716,000
  1946 170,548,000 (spadek o 13%)
  1951 182,321,000
  1959 209,035,000
  1970 241,720,000
  1977 257,800,000
  1982 270,000,000
  1985 277,800,000
  1990 290,938,469
  1991 293,047,571

  Skutki neoliberalnych reform:

  https://blog.id.com.au/wp-content/uploads/russia-popn-547x400.jpg
 • @dr nowopolski 10:14:37
  Zapomina pan całkowicie o rewolucji Rosyjskiej o tym kto był jej przeciwnikiem i ile ludzi w ramach obrony interesów Oligarchów rosyjskich wymordował.
  Zapomina Pan o zachodniej interwencji przeciw rewolucji i o jej ofiarach...w tym cywilnych (mordowali każdego kto nie popierał Oligarchów a biedota czyli większość narodu widziała swoją życiową szansę w rewolucji bo władze Oligarchów to znali od pokoleń).
  Zapomina Pan całkowicie o roli Piłsudskiego mordowaniu "komunistów" na Ukrainie.
  Zapomina pan o najeździe Hitlera na Rosję i skali mordów których tam dokonał.
  Zapomina Pan o gospodarczym skoku rozwojowym Rosji dzięki któremu Rosja była w stanie zatrzymać a potem pokonać Hitlera.
  .. a tym samym uratować miliony ludzi od jawnie zaplanowanej przez nazistów fizycznej eliminacji.
  Zapomina pan o daninie krwi którą złożył Naród Rosyjski w walce z Hitlerem
  (miliony zabitych) o wyzwolenie Rosji ale i Europy od Nazizmu.
  Zapomina pan że w prawie każdej Rosyjskiej rodzinie jest dziadek lub kilku którzy oddali życie za Rosję... i te rodziny są z tego dumne...
  Tam poza rodzinami żydowskimi wszystkie pozostałe mają we wspomnieniach jakiegoś bohatera który oddał życie za Rosję...
  Pan odmawia tym rodzinom szacunku dla ich bohaterskich przodków których wspominają przy każdej rocznicy wojny Ojczyźnianej i nie tylko..

  Pan prezentuje żydowski punkt widzenia całkowicie zgodny z żydowską, anty Rosyjską propagandą.
  I nie oceniam czy to tylko głupota czy też planowe działania destrukcyjne.
  tak czy siak bardzo źle to wygląda.
  i ten tytuł dr .. taki typowy dla żydowskich propagandystów czyli taki nikt bez osiągnięć ale w służbie żydowskiej propagandy... pełno takich widać w TV...
 • @banaco 23:12:40
  Doprawdy tak! Dlatego piszę o zdradzie Putina, a być może tylko zdjęciu maski. Używa tych samych pustych sloganów: „zrównoważony rozwój”, „sztuczna inteligencja” itd.

  Być może żydzi dogadali się z nim o „przeniesieniu swego centrum dowodzenia” z Ameryki ponownie do Rosji.
  Jak wyszła Rosja na pierwszym żydowskim eksperymencie żydokomunie, dobrze wiemy. Jak wychodzi Ameryka? Można to obserwować na żywo własnymi oczami. Tworzą „sztuczna inteligencje”, a ich społeczeństwo to bezmyślne stado świń, dorównujące im nawet tuszą godną tucznika.
  Dlatego też piszę o głupocie Putina, gdyż Rosja drugiego żydowskiego eksperymentu już nie przetrwa, inne narody zapewne też, ale Ona miała swą szansę na pięć minut w historii (https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/990399,koniec-rosyjskich-pieciu-minut-w-historii-swiata) i ją zapewne utraciła bezpowrotnie
 • @Pedant 11:03:24
  Ważna uwaga...
  Neoliberałowie zamordowali nam miliony nienarodzonych dzieci...
  powodując dramatyczną zapaść demograficzną i w Polsce i w Rosji i na Ukrainie..wszędzie gdzie przejęli władzę..
  Te milion utraconych nowych pokoleń narodów to również zbrodnia przeciw narodowi.
  A taki PRL powodował wielki przyrost naturalny nowych pokoleń obywateli Polski.
  To ostateczny dowód że PRL budował wzmacniał Polskę a solidaruchy a głównie neoliberałowie ale i KK wręcz przeciwnie rozwalali, rozgrabiali i niszczyli Polskę.

  Dopiero PIS jaki pierwsza partia solidaruchów próbuje budować..
  Przedtem SLD Millera próbowało ale zdrajca lewicy Kwaśniewski oraz solidaruchy nie pozwolili.
 • @Monaco 23:17:26
  Sama miłość do „wodza” to troszkę za mało na „wielkość narodową”. Tym bardziej, że kolejny „wódz” wzorem poprzednich okazał się szubrawcem.

  „Prezydent który potrafił z popiołów wskrzesić Rosję po rozwaleniu ZSRR przez wewnętrznych pro amerykanskich szuji takich samych zdrajców jak Kuklinski w Polsce”

  Kukliński to nie „szuja”, ale polski patriota, który przekazał wrogowi naszego ówczesnego okupanta (ZSRR) szkodzące mu informacje. Na poziomie taktycznym; wróg naszego wroga jest naszym sojusznikiem.

  Dziś, gdy sytuacja się odwróciła, trzeba odwrócić to postepowanie, bo okupantem jest Ameryka i Zachód. Niestety nie pojmują tego Polacy umiejący jedynie działać emocjonalnie, a tu pragmatyzm jest niezbędny.

  Tak żydzi judzą w Polsce przeciw Rosji, tak samo jak żydzi w Rosji judzą przeciw Polsce. W obu przypadkach posługują się oni kłamstwami. To też czas już najwyższy pojąćto i nie iść na lep kłamstw ani jednych ani drugich.

  Wyjaśniam to szczegółowo w tym artykule:

  http://historyreviewed.com/index.php/special-news-from-poland-slavic-issues-russian-jews-agitating-against-slavs-attempts-to-create-tension/
 • @Oscar 07:52:48
  Tylko jedna uwaga, bo nie czas tu i miejsce na wielowątkowe elaboraty.
  „Rosja i kult Stalina oraz wojny ojczyźnianej. autor nie rozumie, że tę wojnę wygrali Rosjanie a właściwie Narody Rosji...bo to nie żydokomuna siedziała w okopach i szła na bagnety z nazistami... to zwykli żołnierze”.

  Obawiam się, że to Pan nic nie rozumie. Tak! Rosjanie i inne narody ginęły na polu walki, ale TO ŻYDZI KONSUMOWALI OWOCE ICH KRWI!!!!
  ZA WSZELKĄ CENĘ TRZEBA NIE DOPUŚCIC DO POWTÓRKI TEGO SCENARIUSZA.

  I powinien Pan nauczyć się odróżniać szacunek do zmarłych ludzi, od szacunku do ZBRODNICZEJ IDEII, która ich śmierć spowodowała!

  Ostatnio rozległ się w Rosji wrzask z powodu usunięcia w Pradze pomnika Żukowa. W Polsce też usuwają pomniki sowieckich bandytów i najeźdźców, choć mym zdaniem nie czas na to, gdy w koło piętrzą się gigantyczne problemy i egzystencjalne wyzwania. ALE NIKT NIE TYKA MOGIŁ ŻOŁNIERZY SOWIECKICH! Dla przykładu, proszę odwiedzić cmentarz sowiecki w mym rodzinnym mieście Wrocławiu.
 • @dr nowopolski 12:24:40
  5*****
  To też czas już najwyższy pojąć to i nie iść na lep kłamstw ani jednych ani drugich.
 • @demonkracja 08:21:02
  Dokładnie tak! Jeszcze raz odnośnik do mego artykułu na ten temat:

  http://historyreviewed.com/index.php/special-news-from-poland-slavic-issues-russian-jews-agitating-against-slavs-attempts-to-create-tension/
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:45
  „Czy naprawdę jest Pan aż tak zaorany żydowską propagandą?”


  Doprawdy nie pojmuję pańskiego stwierdzenia. Czyżby naprawdę nie był pan w stanie rozumować zgodnie z elementarnymi kanonami etyki i logiki, których autorami są nota bene starożytni Grecy, jeszcze przed Chrześcijanami!

  Co do Churchilla i Roosevelta, to nie neguję, że byli oni wielkimi zbrodniarzami. Ale co ma piernik do wiatraka? Cały Zachód to plugastwo, ale NIKT TAM NIE GLORYFIKUJE TYCH ZBRODNIARZY, przynajmniej w wymiarze państwowym.

  Czy to do pana dotarło?

  PS Link do najnowszego artykuły o Churchillu, pióra angielskiego autora, równający go ze „sraczem” : Winston Churchill (WC)was known in the House of Commons as ‘The Shithouse’ from his initials WC.
  Tak w jego ojczyżnie szanowali i szanują tego wielkiego zbrodniarza!

  http://falsificationofhistory.co.uk/false-history/winston-churchill-traitor-and-murderer/
 • @Oscar 12:03:08
  Szanowny Towarzyszu,

  Nie będę z wami polemizował na szereg wypisanych w komentarzu stwierdzeń, bo szkoda na to czasu i sił i tak nic z tego nie pojmiesz.

  Trzeba być całkowicie pozbawionym rozumu, by na podstawie mych artykułów oskarżyć mnie o bycie żydowskim propagandzistą, cytuję:


  „Pan prezentuje żydowski punkt widzenia całkowicie zgodny z żydowską, anty Rosyjską propagandą.
  I nie oceniam czy to tylko głupota czy też planowe działania destrukcyjne.
  tak czy siak bardzo źle to wygląda.
  i ten tytuł dr .. taki typowy dla żydowskich propagandystów czyli taki nikt bez osiągnięć ale w służbie żydowskiej propagandy... pełno takich widać w TV..”

  A propos mego „tytułu doktora”. Po pierwsze jest to stopień naukowy a nie tytuł, po drugie jest to STOPIEŃ DOKTORA NAUK TECHNICZNYCH, nie mający żadnego odniesienia do mojej pracy publicystycznej.
 • @dr nowopolski 13:27:56
  no to po co tego dr .. wystawiać na odstrzał ?
  W TV pełno różnych dr..najczęściej politologii, historii czy socjologii i innych "studiów wschodnich" czyli żydowskiej propagandy.

  Jak ktoś gada o Rosji dokładnie to samo co mówi żydowska propaganda o Rosji ..to wnioski same się narzucają...
  a uzasadnienie tych wniosków opisałem w swojej wypowiedzi.
 • @Oscar 13:34:37
  Niech Pan sobie zestawi slogany żydowskiej propagandy na temat Rosji z
  własnymi wypowiedziami na temat Rosji..

  Sam pan zobaczy że są niemal identyczne.
  Jeżeli powie pan że to prawda jest czyli zarzuci mafii żydowskiej głoszenie prawdy ...
  to się porzygam... ze śmiechu.

  Może i pan chce być polskim patriotą ale w zakresie polityki wschodniej jest pan bardziej żydowskim pożytecznym niż polskim patriotą.

  Niech sobie pan to przemyśli na spokojnie.
 • @Oscar 13:41:57
  aaa i co do "towarzysza" to ja akurat też zajmowałem się budową PRLu od strony technicznej czyli od strony projektowania zaawansowanych urządzeń technicznych... unikałem polityki.. budowałem ..
 • @Oscar 13:43:56
  A tutaj masz odpowiedź na "poszanowanie cmentarzy żołnierzy radzieckich" w Polsce.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019110911329595-stowarzyszenie-kurs-polska-jerzy-tyc-sputnik/

  W Podręcznikach historii uczy się dzieci że Rosjanie na Polskę napadali a nie wyzwalali i że Polskiego wojska (Armii Ludowej) nie było byli tylko polscy zdrajcy...że Polskie partyzantki poza AK nie było nie walczyła z Nazistami.
  było tylko AK które czekało na koniec wojny by przejąć władzę po zwycięstwie opłaconym krwią setek tysięcy Rosjan ale i Polaków w ramach Armii ludowej.. nad nazistami.
  Uczą że bandyci przeklęci walczący o zachowanie systemu oligarchicznego w Polsce czyli w interesach oligarchów rodowych i kościelnych to jedyni patrioci polscy...
  Okłamywanie własnej młodzieży to zbrodnia przeciw narodowi Polskiemu jedna z wielu... Okłamywanie Narodu definiuje kłamcę jako wroga narodu..
  Bo ten co cie okłamuje jest twoim wrogiem...
  a okłamuje cie byś podejmował niekorzystne dla siebie decyzje w przyszłości...a korzystne dla kłamcy.
  Cała religia jest taką koncepcją ..."prawdy" korzystnej dla głoszącego...a spychającego "wierzących" do roli "owieczek"


  To uniwersalna prawda
 • @Oscar 13:41:57
  „Niech Pan sobie zestawi slogany żydowskiej propagandy na temat Rosji z
  własnymi wypowiedziami na temat Rosji..

  Sam pan zobaczy że są niemal identyczne.”  Być może w emocjach nie docierają do pana sentencje z TEGO MOJEGO ARTYKUŁU? To zacytuję je ponownie:

  „Nie ma dnia, by w zażydzonych rosyjskich mediach publicznych nie gloryfikowano otwarcie „wodzów rewolucji” Lenina i Stalina…

  Telewizja publiczna ograniczyła się do krótkiego reportażu z ceremonii składania kwiatów i zniczy przed moskiewskim pomnikiem (głazem sołowiowskim) biednych szarych Rosjan, których rodziny masowo represjonowała żydokomuna.

  Obecna rebolszewizacyjna kampania rosyjskiego żydostwa nie jest oczywiście nakierowana na nierealną odbudowę czerwonego imperium, a wręcz przeciwnie, na doprowadzenie do ostatecznego rozpadu RF. "


  Czy tak brzmi żydowska propaganda w Rosji? Lub gdziekolwiek indziej?
 • @dr nowopolski 14:03:03
  Podobnie brzmi Polska antyrosyjska propaganda ale amerykańska , Europejska a to wszystko to też propaganda żydowska.

  Putin toleruje żydów bo musi ma w tym żywotny interes.
  Po władzę nad światem idzie mafia żydowska ta na zachodzie.
  Putin z tym walczy ale by walczyć skutecznie musi mieć "wejścia " na salony tej mafii i ma.. ma swoich żydów a to najlepsze środowisko do trzymania ręki na pulsie mafii żydowskiej..
  Mafia jest hermetyczna na inne narodowości .. ale nie jest hermetyczna na swoich na żydów..
  Putin nie może zaatakować żydów jawnie bo straci "wzrok".

  A pamiętamy wkład żydów w obroną świata przed jednostronną wojną nuklearną (wyrównanie szans na obronę Rosji). To zasługa żydów inaczej Rosja już dawno była by bombardowana "atomowo" ..przez pokojowy zachód.

  Dobra nie będę się już znęcał...
  Rosja to Słowianie trzymajmy się razem...
  bo bez ruskiego parasola Polski może szybko nie być...
 • Rada dla wszystkich
  Należy nauczyć się odróżniać PRAWDĘ od KŁAMSTWA na podstawie tego CO ktoś mówi, a nie tego KTO coś mówi.

  Również propagandziści posługują się PRAWDĄ, jeśli ona służy ich CELOM.

  Dlatego żydowscy propagandziści z „rosyjskiej” telewizji mówią o Ameryce PRAWDĘ I TYLKO PRAWDĘ! Jest bowiem ona wystarczająca kompromitująca dla USA. Po co więc wymyślać kłamstwa? Natomiast KŁAMIĄ o Polakach i innych narodach regionu i ich historii!

  Z drugiej strony żydowscy propagandziści z USA i całego Zachodu, mówiąc o dzisiejszej Rosji, mogą tylko KŁAMAĆ, bo dzisiejsza PRAWDA o niej nie służy ich interesom!

  Taka to jest prosta, ale wymagająca jednak wysiłku umysłowego logika.
 • @dr nowopolski 10:14:37
  Ten cytat z pana " Największe w historii ludzkości POTWORY, LENIN I STALIN..." świadczy że nie zna pan niestety historii, albo czerpie pan wiedzę wyłącznie z żydowsko-anglosaskich źródeł. W jakimś sensie potwierdza to także pana opinia o zdrajcy Kuklińskim, jako o polskim patriocie.
 • @dr nowopolski 14:53:10
  Z takim ujęciem problemu się zgadzam.
 • @stanislav 15:58:05
  hehehe zaczyna się drugie kółko które już z "dr" przeszedłem..
 • @dr nowopolski 12:24:40
  Dostrzegam w pana wypowiedziach wiele słusznych tez, ale zarazem cały szeregu uproszczeń " polskocentrycznych" ( co niejako zrozumiałe dla Polaka) pod wpływem anglosaskiego punktu widzenia.

  Teza pana: " Kukliński to nie „szuja”, ale polski patriota, który przekazał wrogowi naszego ówczesnego okupanta (ZSRR) szkodzące mu informacje. Na poziomie taktycznym; wróg naszego wroga jest naszym sojusznikiem", jest nie do zaakceptowania.

  Po pierwsze: PRL pozostawała w sferze wpływów ZSRR ( ale przypomnę: było to w pełni akceptowane przez cyniczne kręgi żydowsko-anglosaskie; choć wiarołomny sympatyk syjonizmu - Churchill, zamierzał, wbrew porozumieniom jałtańskim, zaatakować ZSRR latem 1945 roku, patrz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Unthinkable) i posiadała tzw. ograniczoną suwerenność, ale status PRL był dalece bardziej niezależny i prorozwojowy niż status tzw. III RP)
  Po drugie: sytuację militarnego bezpieczeństwa, a co za tym idzie warunków do pokojowego, dynamicznego rozwoju, gwarantowało nam pozostawanie w Układzie Warszawskim i przynależność do RWPG ( w tym wypadku pozostawaliśmy poza rabunkową eksploatacją anglo-żydowskiego lichwiarstwa; oczywiście błędem było pozostawianie RWPG w zbyt skostniałej formie ideologicznej bez konicznego impulsu innowacyjno-technologicznego i zarządczego).

  Po trzecie: oficer Sztabu Generalnego tej rangi co płk. R. Kukliński miał wystarczająco dużo wiedzy i danych strategicznych,a także poza wojskowych, aby móc ocenić, co jest długookresowym interesem narodowym Polski.

  Wobec powyższego rola jaką spełnił, to wyjątkowo naganna rola zdrajcy zasługującego na sąd wojenny i rozstrzelanie.

  Nie wykluczam, że czyta pan po rosyjsku więc dla swego rodzaju " pozaanglosaskich korepetycji" polecam :

  https://www.libfox.ru/581213-vladimir-bolshakov-mirovaya-zakulisa-protiv-putina.html#book

  https://bookz.ru/authors/vladimir-bol_6akov/s-talmud_811/1-s-talmud_811.html

  https://bookz.ru/authors/vladimir-bol_6akov/ostrov-r_340/1-ostrov-r_340.html
 • @stanislav 15:58:05
  Widzę, że nie jest pan w stanie skorzystać z mej rady. Z uporem maniaka powtarza pan natomiast bezpodstawne i gołosłowne zarzuty wobec mej osoby, tak naprawdę niczego z historii nie pojmując. Proponuję, by w przypadku braku odnośnej wiedzy, nie wypisywał pan pustych słów.

  A co do mych źródeł historycznych, to powtórzę jeszcze raz mój komentarz z przed krótkiego czasu, który widocznie nie dotarł do pańskiej zacietrzewionej głowy, że KORZYSTAM GŁÓWNIE Z ROSYJSKICH ŻRÓDEŁ.
 • @stanislav 17:07:56
  Zostawmy śp. Kuklińskiego w spokoju, bo nic tu z nim do rzeczy.

  Celem mego artykułu, było zwrócenie uwagi Polaków, którzy potrafią tylko kierować się skrajnościami i dzięki temu tak łatwo nimi manipulować, że świat nie jest czarno-biały. I, że jeśli Ameryka i Zachód są złe, to nie oznacza automatycznie, że Rosja i wschód są dobre i na odwrót.

  Tymczasem mamy w Polsce dwa zaciekle się nienawidzące obozy „prozachodni” (przeważający) i „prowschodni” (znacznie mniejszy), ale dominujący na tym portalu.

  Skrajne i całkowicie bezmyślne postawy jakie charakteryzują większość członków obu obozów, niczemu dobremu nie służą, a jedynie umacniają rząd dusz okupantów (na tym etapie zachodnich) nad społeczeństwem, zgodnie z rzymską imperialną doktryną divide et impera.

  Jedyne co skłania mnie do pisania tych artykułów, to nikła nadzieja, że wreszcie ktoś przejrzy na oczy w III RP i zacznie kierować się pragmatyzmem, a nie absurdalnymi zarzutami o służbie żydom, którymi groteskowo obrzucają się nawzajem obie wymienione strony tego konfliktu społecznego.
 • Dokąd zaszła Amerykańska "demokracja"
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019101411193010-ukraina-rozpoczela-eksport-swojej-glownej-technologii-do-usa/

  To stan amerykańska demokracja 4 lata temu podczas wyborów Trampa.
  Gdzie ta demokracja jest dzisiaj po prawie 4 latach ?
  łatwo sobie wyobrazić...przy najbliższych wyborach gdy wygra Tramp będzie nieunikniony Majdan nad Potomakiem.

  Czy udany ? tego nie wie nikt...
 • @dr nowopolski 12:53:44
  ----------------
  Dokładnie tak! Jeszcze raz odnośnik do mego artykułu na ten temat:
  ----------------
  Ciesz się, że nie jestem osamotniony w moich wnioskach wyciągniętych z obserwacji dzisiejszego - przyjaznego Piekłu - świata.
 • @dr nowopolski 12:24:40
  "Kukliński to nie „szuja”, ale polski patriota, który przekazał wrogowi naszego ówczesnego okupanta (ZSRR) szkodzące mu informacje. Na poziomie taktycznym; wróg naszego wroga jest naszym sojusznikiem.
  Dziś, gdy sytuacja się odwróciła, trzeba odwrócić to postepowanie, bo okupantem jest Ameryka i Zachód."
  Ale jaja.
  Wynika z tego, że naszym sojusznikiem jest Rosja...
 • @dr nowopolski 10:14:37
  Największe w historii ludzkości POTWORY, LENIN I STALIN, ODPOWIEDZIALNE ZA ŚMIERĆ DZIESIĄTKÓW MILIONÓW NIEWINNYCH LUDZI I NIEWYOBRAŻALNE CIERIPENIA SETEK MILIONÓW INNYCH,...

  Gdzie pan to wyczytał?

  Mam wrażenie jak bym słuchał ,,The voice of America" i Radio wolna Europa.
 • @Oświat 00:19:02
  Panie Oświat i inni zwolennicy stalinizmu

  Zanim zaczniecie dalej gardłować za „wodzami rewolucji październikowej”, zapoznajcie się z AUTENTYCZNĄ historią żydokomuny. Nie z podręczników szkolnych z epoki PRLu, ale z naukowych opracowań, a zwłaszcza źródłowych memuarów ludzi epoki, różnych narodowości, którym udało się unieść całą głowę z pożogi.

  Wszyscy oni kreślą jeden wizerunek PIEKŁA NA ZIEMI. Tak więc ci co ją stworzyli nie są lepsi od SZATANA!
  Zastanówcie się więc za kim gardłujecie!

  Ponieważ jak widać nie stać was na samodzielny wysiłek umysłowy dam wam spis podstawowych „lektur”:

  „Pożoga” Zofii Kossak-Szczuckiej opis rewolucji na Ukrainie
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3717274/pozoga

  „Mój przyjaciel Koba” pamiętnik przyrodniego brata Stalina i jego zawodowy „sobowtór”. Edytowany przez powszechnie uznany autorytet rosyjskiego historyka Edwarda Radzińskiego Tytuł oryginału:
  Апокалипсис от Кобы

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/235965/apokalipsa-koby-wspomnienia-przyjaciela-stalina

  Lenin autor Antoni Ferdynant Ossendowski
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/153814/lenin

  To są pierwsze z brzegu przykłady z łatwo dostępnych polskich źródeł.

  POCZTYAJCIE I ZAMKNIJCIE SIĘ!!!!!
 • @dr nowopolski 14:52:28
  Większość ofiar przypisywane Stalinowi o były ofiary II Wojny Swiatowej, zawinione przez hitlerowskie Niemcy.

  Niech liczby przemówią same (ludność ZSRR):

  1920 137,727,000
  1926 148,656,000
  1937 162,500,000
  1939 168,524,000
  1941 196,716,000
  1946 170,548,000 (spadek o 13%)
  1951 182,321,000
  1959 209,035,000
  1970 241,720,000
  1977 257,800,000
  1982 270,000,000
  1985 277,800,000
  1990 290,938,469
  1991 293,047,571
  (Pedant)

  POCZTYAJCIE I ZAMKNIJCIE SIĘ!!!!!
  (dr nowopolski )
 • @dr nowopolski 17:27:05
  Pan ma spaczoną optykę, nawet w błahych sprawach, np. iż w witrynie neon24 dominują "prowschodni" dyskutanci. Może tylko dominacja "prozachodnich" nie jest tak znaczna, jak w innych witrynach.
 • @Oświat 00:19:02
  ,,The voice of America" * Radio wolna Europa. (do kwadratu)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031