Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Rosja, Polska utracone szanse

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja w konfrontacji z chińską potęgą z za Uralu, parciem nienawidzących byłego kolonizatora państw islamskich na Kaukazie i „ukraińską czarną dziurą” na zachodzie, niewielkie ma szanse na przetrwanie.

Początek lat 90-tych ubiegłego stulecia przyniósł narodom centralnej i wschodniej Europy wyzwolenie z jarzma żydokomuny, przez co powstała szansa na prawdziwe odrodzenie i równoprawną współpracę społeczeństw, które ze względu na swą etniczność, oraz korzenie cywilizacyjno-kulturowe, stanowiły dla siebie naturalne sojusznicze środowisko.
 
W przeciwieństwie do bezgranicznej arogancji obywateli rozpadającego się obecnie Zachodniego Imperium Zła, Rosjanie skłonni byli przełknąć gorzki kąsek prawdy o swej imperialnej przeszłości. Stąd też wynikały, tak popularne w owym okresie gesty przeprosin i oficjalnego przyznania się do win przeszłości, jak choćby do Paktu Ribbentrop-Mołotow. 
 
Niestety celem Zachodu, który sterował tymi procesami z ukrycia, było tak dalekie upodlenie narodów, by nie oponowały one w dziele swego rabunku.
 
O ile w Polsce, dzięki wielowiekowemu infantylnemu przeświadczeniu Polaków o swej „przynależności do Zachodu” oraz jego bezmyślnym uwielbieniu, proces kolonizacji przebiegał prawie bez zakłóceń, o tyle w Rosji spotykał się on z oporem znacznego zbolszewizowanego odłamu społeczeństwa. 
 
Putin, który przejął władzę w oparciu o niewielki odłam rosyjskich patriotów, zmuszony był lawirować pomiędzy bolszewicką częścią społeczeństwa, a jego żydowskimi „elitami” zakorzenionymi w administracji, gospodarce i środkach masowego przekazu. Przy czym, jak sam przyznał w jednym ze swych niedawnych wywiadów, wierzył on w możliwość partnerskich stosunków z Zachodem, manifestacją czego była idea „Europy od Lizbony do Władywostoku” oraz wykonanie zamachu w Smoleńsku na zlecenie Niemiec i przy koniecznej aprobacie Waszyngtonu. Dopiero coraz to agresywniejsze zachowanie Zachodu wobec Rosji, uświadomiło mu błąd w jego poglądach na ten temat. 
 
Jak mniemam, znaczna dynamika sytuacji międzynarodowej oraz brak innych realnych alternatyw skłoniły go do dwu katastrofalnych kroków: sojuszu z naturalnym rosyjskim arcywrogiem Chinami, oraz „patriotyczna” konsolidacja społeczeństwa (niezbędna w obliczu narastającej groźby zachodniej agresji) wokół bolszewickiego segmentu społeczeństwa. Ten ostatni krok dał możliwość przyczajonym dotąd żydowskim jaczejkom wyjście na światło dzienne i otwartą żydokomunistyczną propagandę.  Przy czym rozmiary absurdalnego zakłamania przekroczyły w znacznym stopniu to co obserwowało się w okresie komuny. 
 
Dla ilustracji podaję kilka przykładów zaczerpniętych wyłącznie z programów „rosyjskiej” telewizji publicznej:
·     Polska ponosi winę za wybuch II Wojny Światowej, ponieważ „potajemnie” uczestniczyła w Układach Monachijskich z 1938 roku i w rozbiorze Czechosłowacji wraz z Niemcami;
·     Polacy są odpowiedzialni za wymordowanie 200 tysięcy żydów w okresie wojny i okupacji;
·     Polacy wykazują się skrajną niewdzięcznością, za „błogosławieństwo zaopiekowania się” terytoriami wschodnimi II RP po 17 września 1939 roku;
·      Polacy wykazują się historyczną amnezją, nie pamiętając o tym, że to Związek Radziecki „podarował” im niemieckie terytoria na zachodzie i północy obecnej III RP.
Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie „rozsmakowali się” ponownie w swym wielkim imperialnym powołaniu, które w przeszłości tyle nieszczęść ściągnęło na ich własne i ich sąsiadów głowy. Najważniejsze jest jednak to, że pozytywnie weryfikuje ono w oczach społeczeństw histeryczną antyrosyjską kampanię prowadzoną przez żydowskie władze państw środkowoeuropejskich, utrącając tym samym jedyną realną pozytywną alternatywę dla Słowian w postaci równoprawnej współpracy regionalnej.
 
Wbrew pozorom, obecny mocarstwowy status Rosji, który dziś przyznają już nawet jej zachodni wrogowie, nie tylko nie oznacza możliwości rozszerzenia rosyjskich wpływów, ale wręcz przeciwnie, wróżą jej rychły smutny rozpad.
 
Opierając się ponownie wyłącznie na informacjach rosyjskich mediów publicznych i własnych słowach prezydenta Putina przez nie transmitowanych, dzisiejsza Rosja to:
·     Wiodące mocarstwo militarne świata;
·     Główny światowy producent i eksporter surowców energetycznych i innych bogactw naturalnych;
·     Największe na świecie państwo zajmujące 1/6 terytorium lądowego ziemi;
·     Zaludnione około 130 milionami mieszkańców, z których jedynie ponad połowę stanowią autentyczni etniczni Rosjanie;
·     Której populacja ciągle maleje, a słabo zaludniona Syberia obserwuje dalszy odpływ mieszkańców (słowa własne W. Putina z zeszłego tygodnia);
·     Która, za wyjątkiem dwu nowoczesnych metropolii Moskwy i Petersburga, pozbawiona jest w znacznym stopniu asfaltowych dróg, nawet XX-wiecznej infrastruktury, a prowincjonalna służba zdrowia jest na poziomie „czasów Czechowa” - słowa własne ministra zdrowia Weroniki Skworcowej z zeszłego tygodnia.
Tak więc dzisiejsza Federacja Rosyjska to ogromny obszar trzeciej lądowej części globu ze wszystkimi niezbędnymi surowcami oraz obfitymi obszarami nadającymi się potencjalnie do celów rolniczych.  PKB tego państwa wynosi $1,7 tryliona (dla porównania niemiecki $3,7 tryliona), jego etnicznie słowiańska ludność nie przekracza populacji wspomnianych już Niemiec tzn. 83 milionów. Tak więc oprócz pustego terytorium państwo to nie wyróżnia się swą potęgą w porównaniu z Niemcami. Co prawda te ostatnie są ważnym państwem UE, ale nie osiągną one nawet statusu regionalnego mocarstwa. Od prawie trzydziestu lat III RP jest de facto germańską kolonią z idealnym dostępem poprzez długą niczym nie chronioną granicę, a pomimo to Niemcy nie zdecydowały się na oficjalną okupację Polski, pozostawiając tą niewdzięczną rolę „amerykańskim sojusznikom”.
 
Gdyby więc „zamieść” całą słowiańską ludność RF za Ural na terytorium Wielkiego Księstwa Moskiewskiego, to uzyskalibyśmy coś na podobieństwo Niemiec tylko z trzykrotnie mniejszym potencjałem gospodarczym. Państwo to byłoby na dodatek oddzielone od Polski „czarną dziurą” Ukrainy i wojną domową na czysto rosyjskim obszarze etnicznym Donbasu. Retorycznym wydaje się pytanie jakie możliwości, nie wspominając już o potrzebach, miałoby to państwo w odniesieniu do Polski?
 
Potęga militarna nie ma większego znaczenie w sytuacji, gdy nawet najmniejsze państewko (np. Izrael, Korea Północna) mogą zadać druzgocący cios najeźdźcy przy pomocy broni nuklearnej lub innej masowego rażenia. Przykładem tego może być słaba Wenezuela, otoczona wrogami (amerykańskimi wasalami), której światowe nuklearne supermocarstwo USA nie jest w stanie pokonać. 
 
Przyszłe współzawodnictwo odbywać się będzie głównie w obszarze wielkości populacji, dostępu do źródeł surowcowych oraz poziomu technologicznego. Przykład tego stanowi uzbrojony po zęby Izrael, który nie jest w stanie pokonać prymitywnych pozbawionych uzbrojenia Palestyńczyków, tylko z powodu ich wysokiego potencjału prokreacyjnego.  Podobny scenariusz rozwija się też w Europie Zachodniej w odniesieniu do mas dzikich emigrantów.
 
W tym kontekście kilkanaście milionów mieszkańców Syberii w porównaniu z wielomiliardową populacją Chin stanowi dokładne ZERO i ChRL wcześniej lub później przejmie tą rosyjską kolonię przy pomocy samej tylko „dyfuzji” swej ludności na to terytorium. Obecny sojusz tych dwu państw, powodujący też rozwój infrastruktury łączącej przygraniczne terytoria, tylko przyspieszy ten nieunikniony proces.
 
O ile sojusz (konfederacja) państw słowiańskich na terenie od Uralu do Odry mogłaby zabezpieczyć ich społeczeństwa od anihilacji, o tyle wrogie tarcia pomiędzy tymi narodami gwarantują ich unicestwienie. 
 
Rosja w konfrontacji z chińską potęgą z za Uralu, parciem nienawidzących byłego kolonizatora państw islamskich na Kaukazie i „ukraińską czarną dziurą” na zachodzie, niewielkie ma szanse na przetrwanie. Wyludniająca się etnicznie Polska z lawinowo narastającą masą coraz to bardziej kolorowych emigrantów i gustujących w nich ponad wszelką miarę Polkach, gwarantuje zniknięcie polskości z mapy narodów w przeciągu nie więcej niż paru dekad. Zalew, rozmnażających się błyskawicznie Albańczyków oraz napływ islamskich emigrantów poprzez Turcję, zakończy okres egzystencji Słowian południowych. Takie są konsekwencje braku umiejętności uczenia się na własnych błędach!
 
 

    

KOMENTARZE

 • Witam Autora i 5*
  ale mam kilka uwag:

  - Autor idealizuje Putina, jakoby nie wiedział i się sparzył na złym Zachodzie. Myślę, że dobrze wszystko wiedział od początku i cały czas jak umie gra w te polityczne szachy
  - Rosja czerpała i czerpac będzie tzw. retę geopolityczną - nie jest z nia tak tragicznie, jakby to chciał dr targalski

  - dzisiejsza Rosja nie funkcjonuje jako państwo narodowe a jako imperium; inną sprawą jest, kto dominuje w elicie tego imperium; dopóki etniczni Rosjanie, to nie jest najgorzej; jak dojdzie do głosu plemie żmijowe to biada nam wszystkim

  - czarna dziura na Ukrainie (szczególnie na banderowszczynie przy polskiej granicy) akurat Rosji w niczym nie przeszkadza, a znakomicie destabilizuje Polskę. Rosja gra w tej chwili na odbudowę swojej zachodniej flanki - dawne Inflanty (chyba póki co stracone na rzecz NATO), Polesie (Białoruś) i księstwa Włodzimiersko-Halickie (wschodnia Ukraina, podczas gdy Hałyczyne jako zgniłe jajo podrzucają Polsce)

  - wsród części elit rosyjskich jest świadomosć, że sojusz z Chinami stanowi w dłuższej perspektywie smiertelne niebezpieczeństwo

  W tym kontekscie sytuacja Rosji ne jest taka zła - w odróżnieniu od sytuacji Polski:
  -Rosja ma swoja elitę polityczną, która rządzi państwem
  - Polska to dzieło Frankensteina z przyszyta żydowską głową

  pozdr
 • Rosja kieruje się na Wschód.
  Istniej w Rosji program wspierania Wschodu i przesiedleńców. Tam też skierowano uchodźców, Rosjan ukraińskich, dając im pomoc finansową na przesiedlenie.
  Aby zrównoważyć ewentualną siłę chińską, Putin na forum we Władywostoku, podpisał umowę z Indiami, a także wystosował zachętę dla Japończyków.
  https://www.aljazeera.com/news/2019/09/putin-modi-vow-closer-ties-east-economic-forum-190904092531421.html
  https://www.gazeta.ru/comments/2019/09/05_e_12628537.shtml?updated
 • Z większością tez
  i spostrzeżeń się zgadzam ale jak czytam, że Rosjanie rozsmakowali się w imperializmie, to oczy przecieram. Bo skoro z jednej strony jest mowa, że Rosja tonie to znaczy, że jest w defensywie wiec nie może być jednocześnie w imperialnej ofensywie. Według poczynania Rosji to efekt rozpaczliwych prób obrony utrzymania tego co jest. Całe szczęście dla tego kraju że rządzi nim Putin, bo gdyby to był ktoś pokroju Jelcyna, to już dziś byłby to teren kontrolowany przez amerykańskich żydów. Retoryka Rosji względem Polski, to efekt ostatniej dekady naszych poczynań na odcinku rosyjskim, Czego się spodziewaliśmy przy tak agresywnej retoryce względem Rosji, że będzie dalej nadstawiać gęby do policzkowania. Oni mają przecież świadomość, jak wyglądała rzeczywistość i prawda, wiec to co robią to forma obrony, Rosjanie mają poczuć się jeszcze mocniej oblężoną twierdzą, toczoną przez wrogie siły.
 • @Miksa 18:04:53
  100/100 Salute .
 • @Miksa 18:04:53
  „Rosjanie rozsmakowali się w imperializmie, to oczy przecieram. Bo skoro z jednej strony jest mowa, że Rosja tonie to znaczy, że jest w defensywie wiec nie może być jednocześnie w imperialnej ofensywie.”

  Narkoman też jest rozsmakowany w narkotykach, co nie oznacza, że tak dobrze mu służą.

  „Całe szczęście dla tego kraju że rządzi nim Putin, bo gdyby to był ktoś pokroju Jelcyna, to już dziś byłby to teren kontrolowany przez amerykańskich żydów. „

  Teren jest kontrolowany przez żydów, to chyba jasno udokumentowałem w mej publikacji, a czy zwą się oni amerykańskimi czy innymi nie ma znaczenia.

  „Czego się spodziewaliśmy przy tak agresywnej retoryce względem Rosji,”

  No może nie nadstawiania policzka, ale uczciwości to chyba tak!
 • Priorytetem czarciego pomiotu
  na już - jest likwidacja białej rasy w wymiarze globalnym. Dlatego szybkość tego procesu - zależy tylko od Chin. Od Chin w tym sensie, że nie będą się one sprzeciwiać światowemu, czarciemu pomiotowi - przynajmniej do czasu - kiedy mogą definitywnie przy pewności stuprocentowej przejąć panowanie nad światem. Jeżeli nie będą się sprzeciwiać - czarci pomiot sam wepchnie Rosję w objęcia Chin aby te - mogły produkować dla świata wszystko co można sobie tylko wyobrazić.
  Wniosek?
  Jaką smycz czarci pomiot założył Chinom, że pozwala im na to - na co pozwala? Jak czarci pomiot kontroluje rządzących Chinami - bo to przecież ów pomiot zaflancował kiedyś owym Chinom komunę rytu moskiewskiego ze wszystkimi tego konsekwencjami.
 • @demonkracja 18:53:59
  Czari pomiot jest tylko czarcim pomiotem. Czy sugeruje pan, że jest on wszechmocny jak sam Pan Bóg?
 • Z ostatniej chwili!
  W przeddzień rocznicy ataku Sowietów na Polskę, niejaki Potruszew, szef rosyjskiego wywiadu stwierdził, że Sowieci nie okupowali wschodnich terytoriów Polski, oraz państw bałtyckich bo... nadali wszystkim ich mieszkańcom sowieckie obywatelstwo!

  Mam nadzieję, że w momencie gdy Chiny wchłoną całą Federację, włacznie z terytorium wielkiego księstwa moskiewskiego, nadadzą obywatelom Rosji również chińskie obywatelstwo, czym trzeba się będzie tylko delektować!
 • @dr nowopolski 19:53:02
  Mimo rosyjskiej okupacji, Polacy nie znają jęz. rosyjskiego, natomiast rozwijali polską kulturę, polskie szkolnictwo, łącznie z nauki historii. Zlikwidowano analfabetyzm. W ciągu rosyjskiej okupacji Polacy odbudowali Warszawę i całą Polskę, z rolniczej tworząc przemysłową. Powstały całe nowe miasta. Cała Polska została zelektryzowana i zasilona rosyjskim gazem. Było ciężko, tak, ale były osiągnięcia.

  Okupacja trwała 45 lat, a 3RP już trwa lat 30, proszę porównać osiągnięcia tych okresów. Po 30 latach niepodległości propaganda władzy twierdzi, że dzięki 500+ polskie dzieci mogą mieć wakacje nad morzem.
  Co jeszcze osiągnięto?
 • Nie daję oceny za tekst - jest w nim wiele niekonsekwencji
  Np.:
  "Początek lat 90-tych ubiegłego stulecia przyniósł narodom centralnej i wschodniej Europy wyzwolenie z jarzma żydokomuny (...)"

  i

  "Najważniejsze jest jednak to, że pozytywnie weryfikuje ono w oczach społeczeństw histeryczną antyrosyjską kampanię prowadzoną przez żydowskie władze państw środkowoeuropejskich (...)"

  Pytanie: jeśli narody środkowo-europejskie wyzwoliły się z jarzma żydokomuny, to dlaczego w dalszym ciągu mają żydowskie rządy?
  A może było jednak nieco inaczej: początek lat 1990. to ponowny powrót do żydowskich rządów jakie istniały w latach 1945-56.
  _____________________

  Przykłady medialnej propagandy mediów w Rosji - fakt to propaganda antypolska, ale jest ona realizowana przez żydo-media w Rosji na identycznej zasadzie na jakiej realizują swoją propagandę żydo-media w Polsce. Przy czym cel żydo-mediów i w Rosji i w Polsce jest ten sam: nienawiść wśród Słowian to miód na żydowskie serca w Waszyngtonie, Londynie, Tel Avivie.
  ______________________

  "Ten ostatni krok dał możliwość przyczajonym dotąd żydowskim jaczejkom wyjście na światło dzienne i otwartą żydokomunistyczną propagandę."

  Problem leży w nieco innym miejscu. Obóz władzy związany z W.Putinem musi zrealizować proces odżydzenia sektora finansów, mediów oraz gospodarki. Jeśli takiego procesu obóz W.Putina nie przeprowadzi, Rosja zostanie zniszczona od wewnątrz przez V żydowską kolumnę w Rosji.
  W tej chwili wydaje się, że Putin powiela ten sam błąd jaki popełniły narodowe władze państw bloku socjalistycznego - przerwano proces odżydzania zainicjowany przez J.Stalina. Podobny pogląd wyraża wielu rosyjskich patriotów.
 • @Anna-PK 20:06:47
  No, są osiągnięcia. Fajtłapa z komunistycznym ,,wykształceniem" jakie oferowano niezbyt rozgarniętym kandydatom na stołki, został developerem, narazie niedoszłym - budowniczym dwóch strzelistych budynków na wynajem zachodnim firmom, a jego pierwszy minister jest właścicielem, lekko licząc, 70 grubych baniek, a z wykształcenia to ledwie historyk. Nie jest zatem tak że nikt niczego się nie dorobił w ciągu ostatnich 30 lat. Dla namaszczonych ,,nasz" system oferuje wiele.
 • @Rzeczpospolita 20:17:55
  A ,,Stalin" to nie był ,,Żyd" gruziński? Trochę mnie Pan zaskakuje. Wydawało mi się że ,,odżydzanie" rozpoczęło się po śmierci ,,Stalina", symbolicznie można za początek tego procesu uznać zrównanie z ziemią siedziby NKWD przez czołgi marszałka Żukowa.
 • @Oracz 20:36:44
  Ten proces rozpoczął J.Stalin (nie był Żydem), wspomagał go prokurator generalny ZSRR, A.Wyszynski, stryjeczny brat kard.S.Wyszyńskiego.
  A.Wyszyński został zamordowany przez syjonistów w Nowym Yorku w 1954r.

  O żydowskich czystkach J.Stalina pisał m.in. H.Pająk
  https://publicdisorder.wordpress.com/2010/12/25/piaty-rozbior-polski-henryk-pajak/
 • @dr nowopolski 18:59:31
  ----------------
  "Czari pomiot jest tylko czarcim pomiotem. Czy sugeruje pan, że jest on wszechmocny jak sam Pan Bóg?"
  ----------------
  Nie jest wszechmocny - to raczej przypadek pasożyta i kompletnie ubezwłasnowolnionego przez niego - żywiciela.
 • @więcej optymizmu
  "Wyludniająca się etnicznie Polska z lawinowo narastającą masą coraz to bardziej kolorowych emigrantów i gustujących w nich ponad wszelką miarę Polkach, gwarantuje zniknięcie polskości z mapy narodów w przeciągu nie więcej niż paru dekad."

  Nic dziwnego, mieszkanki Polski mają zawyżone mniemanie o sobie a same wyglądają jak pasztety (nawet te młode). Nie są atrakcyjne dla normalnego mężczyzny. Zostają zagraniczniacy.

  Polska nie zniknie, jeśli wytworzymy przetrwalniki polskości. Może na jakiś czas będzie przyciśnieta ale potem się odrodzimy.
 • @Anna-PK 20:06:47
  Niewątpliwie zachodnia okupacja jest znacznie gorsza od wschodniej, ale ciągle to okupacja.

  Czy chce pani zasugerować, że bez sowieckiej okupacji Polacy nie byliby zdolni do odbudowania stolicy, która nota bene została zniszczona przy milczącej współpracy Niemiec i Sowietów, choć to polska głupota na to im pozwoliła!?

  A w II RP, bez jakiejkolwiek okupacji, odbudowano i skonsolidowano trzy zabory, zbudowano Gdynię i COP (Centralny Okręg Przemysłowy), itd. I to tylko w 20 lat!
 • @Rzeczpospolita 20:17:55
  „jeśli narody środkowo-europejskie wyzwoliły się z jarzma żydokomuny, to dlaczego w dalszym ciągu mają żydowskie rządy?” A co w tym niekonsekwentnego? Przeszły pod władzę zachodniego żydoglobalizmu!

  „Przykłady medialnej propagandy mediów w Rosji - fakt to propaganda antypolska, ale jest ona realizowana przez żydo-media w Rosji na identycznej zasadzie na jakiej realizują swoją propagandę żydo-media w Polsce. Przy czym cel żydo-mediów i w Rosji i w Polsce jest ten sam: nienawiść wśród Słowian to miód na żydowskie serca w Waszyngtonie, Londynie, Tel Avivie.”
  No i w tym cytacie zawiera się sedno mego artykułu! Cóż więc jest tu niekonsekwętnego?
 • @Rzeczpospolita 20:46:14
  Stalin był półżydem, ojciec to żydowski kupiec u którego matka Stalina służyła.

  Polecam książkę pt. "Mój przyjaciel Koba".
 • @Oracz 20:36:44
  Pana zaskoczenie wynika z tego, że nie zna pan prawdziwej historii Rosji XX wieku i roli Stalina w tejże historii.
 • WPS
  Muszę z przykrością napisać, że jest to najsłabszy tekst autora. Wiele powszechnie powtarzanych stereotypów i półprawd o ZSRR i Rosji.
  A propos Chin. Ten kraj to oczywiście potęga, ale skala tego kraju może być także jego słabością, gdyż wywołana destabilizacja zarówno na rynkach światowych, jak i wewnątrz kraju odbije się także odpowiednio wielkimi negatywnymi konsekwencjami. Takie scenariusze nie są ani niemożliwe, ani wykluczone. Trzydzieści kilka prowincji chińskich, to niemal różne kraje. Poza tym w Chinach funkcjonuje kilka grup polityczno-gospodarczych o konkurencyjnych interesach.
 • @stanislav 23:58:09
  Nieprawdziwe bądź nieudokumentowane tezy autora:

  1) "Początek lat 90-tych ubiegłego stulecia przyniósł narodom centralnej i wschodniej Europy wyzwolenie z jarzma żydokomuny, przez co powstała szansa na prawdziwe odrodzenie i równoprawną współpracę społeczeństw, które ze względu na swą etniczność, oraz korzenie cywilizacyjno-kulturowe, stanowiły dla siebie naturalne sojusznicze środowisko."

  2)" Putin, który przejął władzę w oparciu o niewielki odłam rosyjskich patriotów, zmuszony był lawirować pomiędzy bolszewicką częścią społeczeństwa, a jego żydowskimi „elitami” zakorzenionymi w administracji, gospodarce i środkach masowego przekazu."

  3) „patriotyczna” konsolidacja społeczeństwa (niezbędna w obliczu narastającej groźby zachodniej agresji) wokół bolszewickiego segmentu społeczeństwa. Ten ostatni krok dał możliwość przyczajonym dotąd żydowskim jaczejkom wyjście na światło dzienne i otwartą żydokomunistyczną propagandę. Przy czym rozmiary absurdalnego zakłamania przekroczyły w znacznym stopniu to co obserwowało się w okresie komuny.

  4) " wierzył on [ chodzi o Putina -PZ] w możliwość partnerskich stosunków z Zachodem, manifestacją czego była idea „Europy od Lizbony do Władywostoku” oraz wykonanie zamachu w Smoleńsku na zlecenie Niemiec i przy koniecznej aprobacie Waszyngtonu. Dopiero coraz to agresywniejsze zachowanie Zachodu wobec Rosji, uświadomiło mu błąd w jego"
 • @Miksa 18:04:53
  100% racj ma Pan !!!
 • @Anna-PK 20:06:47
  W punkt!
 • Autor.
  Jeżeli podaje się dane, to trzeba je sprawdzić!Chiny nie są"wielomiliardowe", ale mają populację ok1,3-1,5 mld ludzi! deuda sprawa to podanie nieprawdziwych danych o PKB! podane dane powinny być pisane w bilionach a nie w trylionach!!!Artykuł jest pisany w tonie mocno pesymistycznym i ja uważam, ze tak żle nie będzie!
 • @kowalskijan584 21:59:52
  Ciekawe, ile moralnych kopów dostaniesz od kobiet, za tą, kretyńską opinię o nich???
 • @zibi 15:07:02
  Bez ,,nieudaczników poprzednio" ten super rząd z żydkiem który porzucił ciepłą podkładkę bankstera, by mi przychylić nieba i nie wciska już kredytów w złotówkach rozliczanych w szwajcarskich frankach, nie mógłby zaistnieć.
  Ta zakłamana chazarska familia skośnookich krzywoustych kłamców, musi być obsługiwana przez sądy, by prostować kłamstwa (Matołusz) lub regulować faktury za usługi (Kornel).
  Przypominam, że ,,nieudacznicy poprzednio" jak i nieudacznicy obecnie, to jedna i ta sama solidurność, a skośnooki-krzywogęby kłamca to doradca ,,nieudaczników poprzednio", od finansów.

  Natomiast ,,palanta" wypraszam sobie i zgłaszam do moderacji. Niczego innego spodziewać się po zwolenniku kłamców nie można, ale niekoniecznie jest to miejsce dla takich jak ty.
 • @Oracz 15:27:40
  Mogę tylko dodać,że dla takich "blogerów " nie ma ratunku, bo wy macie gen, który powoduje, że potraficie tylko obrażać powaznych i uczciwych ludzi, którzy walczą ze złodzejami , kretynami i różnej maści idiotami, aby nasz kraj zreformować i ponieść go na wyższy poziom życia!!!Ten portal zszedł na psy, bo lewacy, liberały i wszelkiej maści głąby tylko plują na Polskę i Polaków, jakby mieli inne obywatelstwo!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031