Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Samostijna Ukraina; tragedia współczesnej Słowiańszczyzny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co pozostanie po tym sztucznym tworze państwowym, wie jedynie sam Pan Bóg.

Popularny rosyjski dowcip opisuje spotkanie Rosjanina z Ukraińcem, którzy porównują różnorakie terminy w swoich językach. Wszystkie są jednakowe za wyjątkiem jednego określenia składającego się z czterech liter. Z powodu tej konstatacji, Rosjanin pyta Ukraińca: no co z powodu jednej głupiej dupy musieliście tworzyć osobne państwo, hymn narodowy i flagę? Dowcip dowcipem, ale trzeba podkreślić, że nie kto inny jak sami Rosjanie winni są powstania tego sztucznego tworu państwowego, a dokładnie Sowieci, z którymi niezmiennie umacnia się obecnie więź duchowa obywateli Federacji.   Co prawda uzmysłowili sobie oni w 2014 roku, że Ukraina to nic innego jak nazwa obszaru pogranicznego pomiędzy Rosją i Rzeczpospolitą (którego to terminu używają oni wyłącznie do określania I RP), ale 400 lat polskiej misji cywilizacyjnej i kulturowej na tym obszarze, zbywają zwykle jednym ulotnym zdaniem. Z zacytowanego powyżej dowcipu widać też wyraźnie brak uświadomienia sobie faktu, że tzw. „język ukraiński”, to nic innego jak pograniczna gwara składająca się po połowie z rosyjskich i polskich wyrażeń.   
 
Zostawmy jednak na boku sprawy obyczajowe i spójrzmy na geopolitykę i prawo międzynarodowe. Tereny obecnej Ukrainy stały się częścią składową Rzeczpospolitej (zwanej później Rzeczpospolitą Obojga Narodów) na skutek Unii Polsko Litewskiej, w wyniku czego Król Polski stawał się jednocześnie Wielkim Księciem Litewskim, w którego to władanie wchodził praktycznie cały obszar współczesnej Ukrainy. Nie zmieniła się tam natomiast, to co współcześnie określa się mianem „administracji terytorialnej”, czyli władza możnowładców Ruskich/Rusińskich(?), takich jak Radziwiłłowie czy Wiśniowieccy. To, że ich rody całkowicie się z czasem spolonizowały, nie zmienia faktu pełnej legalności polskiej władzy na tym obszarze.
 
Zbrodnia nastąpiła dopiero w momencie rozbiorów, kiedy to trzy bandyckie państwa Rosja, Prusy i Austria dokonały rabunku terytoriów należących do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Tu należy podkreślić, że władza w tych trzech mocarstwach leżała całkowicie w niemieckich rękach. 
 
Nie będę rozpisywał się tu co rabusie robili z zagrabionymi polskimi ziemiami do dnia dzisiejszego.  Nie będę opisywał jakie grupy etniczne na nich zamieszkiwały i jakimi językami się posługiwały. Nie ma to najmniejszego znaczenia z punktu prawa międzynarodowego, zarówno ówczesnego, jak i dzisiejszego, które to nie sankcjonuje rozbiorów i rabunku ziem suwerennego państwa, jakim była Rzeczpospolita. Nie ma też znaczenia jakie „konfederacje” czy inne „grupy dywersyjne” (używając współczesnej terminologii) do jakich tam władców czy sąsiadów się nie zwracały. PRAWO pozostaje prawem, a bezprawie BEZPRAWIEM!  
 
Oczywiście zwolennicy „prostego” rozumowania, będą głosić teorię bezwzględnego „prawa silniejszego”. W praktyce można się z tym gorzkim faktem pogodzić, ale tylko do czasu! Rabuś nie zazna spokoju, dopóki nie zostanie usankcjonowany jego rabunek. A tego ani Niemcy (obojga narodów), ani Rosjanie nie doczekali się i NIGDY nie doczekają się! Wcześniej czy później przyjdzie więc płacić za swe zbrodnie. 
 
Rosjanie już zaczęli płacić. Gdyby nie ich imperialne podboje, nie mieliby dziś do czynienia z nienawistnym islamskim terroryzmem na swym miękki południowym podbrzuszu. Gdyby nie zbrodnia dokonana na Rzeczpospolitej, nie mieli by dziś tragicznej bratobójczej wojny na etnicznie rosyjskim Donbasie, itd. 
Następni w kolejce do zapłaty są Niemcy i cały zbrodniczy Zachód. I marna to dla nich pociecha, że wraz z nimi przepadną też niektóre ich ofiary, jak przykładowo ogłupiona Polska.  
 
Wróćmy jednak do Ukrainy. Rządzona obecnie przez groteskowy reżim żydowsko- banderowski, znajduje się ona w trakcie ostatecznego rozpadu, z dysfunkcyjną skorumpowaną administracją, rozszarpywana przez zachłanną żydowską oligarchię i ręcznie sterowana przez ambasadę amerykańską w Kijowie. Co pozostanie po tym sztucznym tworze państwowym, wie jedynie sam Pan Bóg. 
 
O ile Putinowi udało się po mistrzowsku rozegrać sprawę etnicznie rosyjskiego Krymu, który przyłączył do Federacji po wygranym referendum zgodnie zarówno z prawami międzynarodowymi jak i Ukraińskimi, o tyle sprawa Donbasu i reszty etnicznie rosyjskiej Ukrainy pozostaje wielką niewiadomą. Jest ona idealnym obszarem do ataku na Rosję i Ameryka nie opuści jej dobrowolnie do chwili swego (bliskiego zresztą) ostatecznego upadku. Każda wcześniejsza próba rozwiązania przez Rosję tego węzła gordyjskiego grozi rozpętaniem konfliktu nuklearnego. Sytuację komplikuje dodatkowo porażający dla Rosjan fakt, że Zachodowi udało się (zapewne permanentnie) skonfliktować z Federacją znaczną część etnicznych Rosjan zamieszkujących terytorium Ukrainy.  
 
Drugi równie wielki problem, to banderowska Galicja ze stolicą w pięknym polskim mieście Lwowie. Ten czarci pomiot, stworzony w okresie rozbiorów przez drugi czarci pomiot, Austriackich Niemców, w celu skonfliktowania Rusinów z polską elitą tego obszaru, łączy wewnętrznie tylko patologiczna nienawiść do wszystkiego co nie banderowskie. Ten ropiejący wrzód na tyłku Europy stanowi niewyobrażalne wyzwanie dla sąsiadów. Jedynie w przypadku autentycznej harmonijnej współpracy państw ościennych: Rosji, Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii i Mołdawii, można by ten region spacyfikować, ale współpracy tej nie widać na horyzoncie. Pozostaje się więc pogodzić się z rozgrywającą się na naszych oczach tragedią.
https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

    

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  Jednak nie wolno zapominać o roli żydo-katolickiego Kościoła w tragedii Słowiańszczyzny.

  Polacy, Ukraińcy, Słowianie, kto między nas sieje nienawiść? -
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/136748,polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc
 • @Rzeczpospolita 20:23:58
  spiritus movens każdego zła na ziemi jest plemię żmijowe, ale bez pomocy gojów niewiele by ono zwojowało!
 • Żeby nie uniewinniać roli Polaków w powstaniu Ukrainy,
  to przypomnę powstanie Kościoła Unickiego, który dostarczył ideologii dla ukraińskiego nacjonalizmu. W zaborze rosyjskim unitów szybko odwrócono z powrotem do prawosławia, ale w zaborze austriackim unici zaczęli tworzyć właśnie podstawy do banderyzmu. Po zakończeniu WW1, młode polskie państwo dostało Wołyń i cały ten wrogi balast, który skończył się tragedią.
  A wszystko zaczęło się od Unii Lubelskiej, gdzie ktoś wpadł na pomysł, żeby przerobić prawosławnych na takich "półkatolików i półprawosławnych" z prawosławną liturgią, ale pod egidą Watykanu.
 • @Anna-PK 21:34:20
  To prawda, ale widoczne są tu szpony Watykanu, jak zawsze posługujące się do dnia dzisiejszego Polską i Polakami w sposób instrumentalny i głęboko niemoralny. Polaków, a zwłaszcza ówczesnych władców mozna obwiniać o naiwność w służeniu Watykanowi, a nie dziełu Chrystusa. Gros odpowiedzialności ciąży jednak na Watykanie!
 • Garstka oligarchii przeważnie żydowskiego pochodzenia
  i wszechogarniająca bieda. Tak rządzi się na Ukrainie. Zdaje się, że ci banderowcy to finansowani przez unych ludzie dla skanalizowania niezadowolenia w pożądanym kierunku.
  Małżeństwo lekarzy Ukraińców z 20-letnim tam stażem zamieszkali w Polsce.
  Ona po powrocie z Ukrainy, gdzie pojechała odwiedzić rodzinę, wpadła w depresję: https://www.youtube.com/watch?v=kgsHIOE86iY&t=57s
  Przez kilka lat ceny poszły 3x w górę, a płace stoją w miejscu. Najgorzej mają starzy ludzie.
 • @wercia 10:56:43
  Tak jest jak rządzi obcy. Na tych czarnoziemach mogliby uprawiać zdrową, konkurencyjną żywność. Tymczasem połacie ziemi oddali rozmaitym koncernom w tym Monsanto, Chińczykom i innym Żydom, pewnie przy zwolnieniach podatkowych, a przeciętny Ukrainiec- bieda z nędzą.
 • @wercia 10:56:43
  Los (Opatrzność) odpłaca Ukraińcom za podłości, które są ich udziałem.
  Wcale ich mi nie żal
 • @wercia 10:56:43
  Ukrainę się wyludnia...
  a w szkołach już zaczęto uczyć jidish zamiast Rosyjskiego, rosyjski jest wręcz zakazany..

  wnioski wyciągnijcie sami.
 • @Anna-PK 21:34:20
  Unia Brzeska, to ostatnia wielka próba tworzenia instrumentów Cywilizacji Polskiej.
  Każda cywilizacja tworzy własną religię kultywującą wartości cywilizacyjne.
  KK - to religia Cesarstwa Rzymskiego (później z dodatkiem "narodu niemieckiego").
  Niestety Zygmunt III Waza zniszczył te dążenia i Unia Brzeska była już zdegenerowana.
  Od Wazów zaczął się upadek Rzeczypospolitej.

  Polscy narodowcy bazujący na katolicyzmie wywoływali powstania (przegrane) i nawet zniszczyli zamierzenia Piłsudskiego - federacji, kierując współpracę z sąsiednimi narodami na tory nacjonalizmu bazującego na KK.
  To dalej funkcjonuje - i jest antypolskie.

  Natomiast ruch banderowski jest rzeczywiście wrzodem na d... słowiańszczyzny, pobudzony tymi samymi prądami myślowymi, które doprowadziły do "rzezi galicyjskiej" - to pokłosie tamtych trendów.

  Już pisanie o swoistej krucjacie przeciwko banderowcom jest błędem. Ten wrzód muszą usunąć sami Ukraińcy. Inaczej nie mają szans na przyjazną sąsiedzkość. A my powinniśmy zachować dystans względem nich i tępić przejawy takich postaw (wszystko jedno z jakiej opcji) jeśli pojawią się u nas.
 • Pan Jezus: jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi.
  Czwartek 18 lipca


  - Moje drogie dziecko. Widzę jak cierpisz w tej sprawie. W sprawie prześladowania polskiego chłopca i jego rodziny a nie ukraińskiego chłopca i jego rodziny jakby to było po ludzku. Oczywiście nie należy nikogo prześladować, ale żaden Ukrainiec popierający Banderę nie powinien znaleźć się w Polsce. Nawet na pobyt turystyczny.
  Polska nie ma obowiązku godzić się na wjazdy bez wizy, bez względu na to jakie są paszporty. To Polska ma decydować jak będzie się rządzić u siebie. Czy jest kara śmierci, czy nie. Czy są cła, czy nie, czy państwo buduje zakłady pracy, czy daje pracę przy robotach publicznych czy nie, jakie podatki są i czy cudzoziemiec podczas pobytu w Polsce płaci za wszystko tak samo jak Polak czy więcej. To wszystko winno być w gestii Polaków. Ale sami wybraliście.
  Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi. A przecież Jan Paweł II mówił do was, że musicie być mądrzy i mocni. Żadnej z tych cech nie macie i nawet one maleją. Nie potraficie współpracować. Nie przyświeca wam nadrzędny cel.
  Nigdy naród wybrany nie był karany gdy słuchał Boga i wiernie trwał na straży Jego praw. Nigdy. To samo dotyczy i was bo jesteście drugim narodem (wybranym) naznaczonym.
  Jednak tylko tamten naród niósł prawdziwą wiarę. U was zachowała się w stopniu najdoskonalszym, ale nie tylko u was jest katolicka wiara. Zatem jeśli by naród polski został unicestwiony z powierzchni ziemi a kraj stał się wypaloną pustynią to wiara nie zginie. To wynik Mego Miłosierdzia względem was, że was wybrałem. I to już was Lechitów jeszcze przed Moim Narodzeniem.

  Macie zaszczytną misję nieść wiarę do innych narodów i wspomagać swych braci, swych braci, którzy kochają Boga.
  Wpuszczanie w swe granice bezbożnych, choćby Słowian nie przymnoży ich wiary. Czyż widzicie Ukraińców, którzy wychodziliby z kościołów, rozpoznając ich po mowie? Czy spotykacie takich, którzy szukaliby Mnie i jeśli nawet nie na mszy to szukali Mnie w pustym kościele?
  Nie, nie znajdujecie takich.
  Nie wy tylko jesteście winni. Na polu wiary pierwsi winni być pasterze i pouczać lud we wszystkich potrzebnych sprawach, potem kapłani.
  Macie tu raczej do czynienia ze zdradą narodową ze strony biskupów, tych biskupów, którzy zachęcają do przyjmowania przybyszy „uchodźców” jak mówią mimo że już kilka milionów Ukraińców znajduje się w Polsce. A Polacy przecież nie znają dokładnej ich liczby, która cały czas się zwiększa. 5, 10, 15. Zniesiecie?

  Oj dzieci, dzieci. Bóg oczekuje od swoich dzieci używania rozumu. Nie jesteście psami, ale dziećmi Bożymi. Zresztą zwierzęta mają instynkt i strzegą swego terytorium. I zwierzęta dopuszczają w pewnych granicach inne gatunki, które mają takie potrzeby jak one, ale tylko w pewnych.
  Ale cóż, jest to los, który sami wybieracie. Nie ma waszej inteligencji w tej sprawie. Nie ma waszych środowisk opiniotwórczych.
  Nie sprowadzacie rodaków ze Wschodu a sprowadzacie obcych. (Zacytujesz tu Moje Słowa z 24 X 2016
  - Rosjanie i w Ameryce mają swoich agentów, na pewno w większym stopniu niż Amerykanie w Rosji. Ukraina i Europa Środkowa to rosyjska strefa wpływów i Rosjanie nie pozwoliliby aby Amerykanie bez ich woli mogli tworzyć ten Majdan, czy Ukraińcy za amerykańskie pieniądze. Pozwolili na to bo to robili ich agenci amerykańskimi rękoma, aby w ten sposób zająć Krym i opanować Wschodnią Ukrainę. To działanie jest przeciw Polsce, bo pozbawiona wschodnich ziem Ukraina domaga się coraz bardziej wschodniej Polski. Tak, mają tu swój udział także Żydzi, jednak destabilizacja Polski najpierw przez Smoleńsk, co się nie udało, a tylko częściowo, a teraz przez napływ niechętnych Polsce Ukraińców jest na rękę Rosji. )

  Powiedziałem ze Wschodu gdyż Polacy z terenów II Rzeczpospolitej winni mieszkać u siebie ( o ile chcą) lecz winni mieć pomoc od państwa polskiego, takie właśnie 500 plus na każdego Polaka, z udokumentowanym pochodzeniem, nie piąta woda po kisielu jakby się chcieli dla korzyści podszyć Ukraińcy z małą domieszką krwi lechickiej.


  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/07/18-vii-2019-teraz-jestescie-bierni.html

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/9-viii-2019-czyz-mozna-mowic-o-narodzie.html


  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-2019-cz-i-czowiek-gdy-w.html
 • @wercia 10:56:43
  Tak wygląda rzeczywistość w "przedsionku unijnym". Polska jest już "pełnoprawnym członkiem" i od lat podąża w tym samym kierunku, tylko nieco wolniej. A "rozumnym" Polakom to się podoba. No bo lizanie tyłków Niemcom i innym zachodnim "nadludziom" wyraźnie ich uszlachetnia.
 • Ukraina, czyli jedyny – obok Izraela – kraj na świecie, gdzie prezydent i premier są Żydami
  https://wpolityce.pl/polityka/460544-ukraina-kraj-gdzie-prezydent-i-premier-sa-zydami
  Tylko taki stan to nie żadna normalność a patologia na Ukrainie w czystym wydaniu. A u nas był nawet jeden Syryjczyk. Po prostu Polska jest na innym etapie do rozboju niż Ukraina. Tu kultura żydowska już jest i czas z tego czerpać zyski, na Ukrainie kultura żydowska dopiero się tworzy - za 30 będą mieli tak samo. Autor znalazł panaceum na wszystkie nasze problemy. Gratulacje. Z artykułu wynika, że żal że nie mamy tylu żydów oligarchów jak na Ukrainie ''bo tyle załatwiają''. "W związku z tym oni są w stanie załatwić znacznie więcej dla Ukrainy w niektórych sprawach niż Polacy dla swego kraju. Warto o tym pamiętać." Czy to sugestia redaktora Górnego żeby np. Danielsa zrobić ministrem? A tak serio, to ci żydowscy Ukraińcy nie muszą mieć żadnej ustawy o roszczeniach, oni je egzekwują grabiąc ten kraj ile się da. Pytanie do pana redaktora - jakim kosztem? A od kiedy to żydowscy politycy załatwiają coś dla Ukrainy albo Polski? Co załatwili dla Polski Geremek, Rosati, Meller albo Rotfeld?! Oni dbali wyłącznie o swój, żydowski interes. Czy wg red.Górnego, jeżeli Izrael kontroluje praktycznie cały obcy kraj, to lepiej, bo nie żąda rekietu, jak od Polski? To czemu Ukraina, przed 30 laty na poziomie Polski, teraz jest znacznie uboższa? Okolice Odessy są najbardziej opanowane(przejęte) przez osadników żydowskich. Wykupują ziemię i zakładają kibuce. Robią dokładnie to samo co robili w Palestynie. Małymi krokami przejmują Ukrainę. Nie rozumiem pan autor żałuje, że mamy zbyt mało żydów-oligarchów w biznesie i w sferach rządowych? Bo Polacy powszechnie uważają, że jest dokładnie odwrotnie...Majdan ukraiński był finansowany przez żyda Sorosa by żydzi rządzili na Ukrainie. To samo ten wróg Polski chciał zrobić w Polsce, dlatego finansował powstanie KOD, obecne marsze LGBT i pomoc dla POKO. Jak tak dalej pójdzie to Polska za chwilę będzie trzecim krajem...A nasz Rząd bezmyślnie popiera Ukrainę, zamiast popierać Putina, który pięknie się z żydostwem u siebie rozprawił. W tamtejszym parlamencie na 460 deputowanych aż 306 ma korzenie żydowskie i kwalifikuje się do obywatelstwa Izraela. A żydami są już kolejny prezydent i premier, czyżby budowali podwaliny erec Izrael? No to żeście się Ukraińcy przejechali dokonując weryfikacji przy ostatnich wyborach. Ale was nabito w butelkę! To się dograli, żyd z Ukraińcem, doborowa parka, nie ma co! Może wreszcie co niektórzy ślepi zwolennicy proukraińskiej orientacji w Polsce nieco przetrzeźwieją, chociaż nie byłbym tego pewien...Zwycięstwo żydów polega na tym, że wmówili Polakom, że ich nie ma w Polsce. Panie Górny, Polska jest zupełnie innym krajem niż Ukraina, choć na Ukrainie pozostało tak wiele zabytków polskości i grobów wybitnych Polaków. Nam nie trzeba żydów do rządzenia nami. Mają Ukraińcy to czego chcieli, czyli Palestynę bis, od tej ośmiornicy już się nie da uwolnić. A redaktorek sugeruje nam to samo w Polsce, czyli druga Ukrainę. Ciekawe. My mamy innych oligarchów, POdnóżki niemieckie i żydowskich szabesgojów, na twarzy leżących przed USA. To nam w zupełności wystarczy, panie redaktorze. My Polacy nie chcemy i nie życzymy sobie, aby Polską rządzili żydzi, obcy nam etnicznie, genetycznie, biologicznie, rasowo, religijnie, cywilizacyjnie i kulturowo element. Wrogi nam i wierze Naszych Ojców.
 • W XXI wieku w europejskim kraju pod nazwą Ukraina
  mieszkają ludzie, którzy przymierają głodem i ludzie będący takich posiadłości jak Achmetow: https://24tv.ua/ru/ahmetov_stroit_roskoshnyj_osobnjak_pod_kievom_za_dengi_ot_rotterdam_foto_i_video_n1195458
  A banderowcy za miskę soczewicy od takich właścicieli szczekają, manifestują i nie dostrzegają prawdziwego wroga. Tak będzie aż się zestarzeją i zostaną wyautowani.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031