Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Resowietyzacja Rosjan? I co z tego może wyniknąć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy.

Symptomy ostatecznego upadku Zachodniego Imperium Zła są coraz bardziej widoczne. Działania USA i ich zachodnich „partnerów” stają się coraz bardziej groteskowe i bezowocne. Jeśli światu uda się uniknąć wojny nuklearnej, to w niedalekiej przyszłości będziemy mieć do czynienia z wielobiegunowym porządkiem świata pod przywództwem bloku sojuszniczego Rosja-Chiny. Warto więc zastanowić się jakie będą perspektywy Słowiańszczyzny w tym nowym układzie?
 
Każdy uważny obserwator zagadnień rosyjskich musi odnieść wrażenie, że wraz z niewątpliwymi sukcesami politycznymi i militarnymi RF, narasta w tym kraju coraz bardziej otwarta apoteoza okresu sowieckiego. Rosja nigdy całkowicie nie uwolniła się od tego trądu zżerającego Jej słowiańską duszę, ale teraz nasilenie tego w „publicznych” (czytaj żydowskich) mediach staje się niepokojące. Komentatorzy otwarcie zachwycają się „naszą wspólną historią” byłych sowieckich republik i ich narodów, jako cząstek składowych wielkiego narodu sowieckiego. Rewizjonizm polityczny osiąga poziom niespotykany nawet za czasów ZSRR i można go jedynie porównać w absurdalnej kłamliwości do współczesnego neo-banderyzmu. „Niesprawiedliwy Pokój Wersalski, krzywdzący Rosję (jaką?) i Niemcy, był powodem wybuchu II Wojny Światowej, nie licząc polskiego ukrytego udziału w układzie Monachijskim i rozbiorze Czechosłowacji. Podczas gdy wyzwolenie przez ZSRR Polski i innych państw Europy środkowej spotyka się z ciągłą niewdzięcznością nacjonalistów tych krajów”.  
 
Równolegle nasila się resowietyzacyjna kampania w sferze kultury i obyczajowości. W przestrzeń publiczną wszedł ostatnio „Telekanał  Pobieda” sławiący „osiągniecia” Sowietów w czasie tzw. „wielkiej wojny ojczyźnianej”, której to imieniem nazywa się w Rosji II Wojnę Światową.  Zresztą nie bez kozery, biorąc pod uwagę fakt, że ZSRR rozpoczął II Wojnę na stronie hitlerowskich Niemiec; zdradziecko napadając na Polskę. We współczesnych filmowych produkcjach obyczajowych, coraz częściej zamienia się tytuł „gospodin”, czy zwyczajową trzecią osobę liczby mnogiej (wy) na bolszewicki zwrot „towariszcz”.   Sprytnie przemyca się w przestrzeń publiczną wizerunki „wodzów rewolucji”, oraz flagi i inne symbole epoki sowieckiej. W nowej produkcji filmowej poświęconej sowieckiej pieśniarce Ludmile Gurczenko, niewątpliwie zgodnie z prawdą historyczną, pokazuje się jej koncert na tle ogromnego wizerunku „ojca narodów” tow. Stalina, czym sprytnie wpływa się na podświadomość odbiorców tego serialu, itd.
 
Aby niepotrzebnie nie przedłużać powyższej wyliczanki już na tym etapie warto zadać pytanie; czemu ma to służyć? Niewątpliwie są to działania „kompensacyjne”, mające uwiarygodnić absurdalną antyrosyjską (antysowiecką - gdyż świadomie zaciera się różnice pomiędzy obu terminami)) propagandę na terytorium Polski i innych okupowanych przez żydostwo państw Europy środkowej. 
 
Trudno jest oszacować efekty opisanej powyżej propagandy na świadomość przeciętnych Rosjan. Jedno nie ulega wątpliwości, słabość dzisiejszej Rosji (pomimo jej militarnej potęgi) w żadnym wypadku nie pozwala nawet marzyć o odbudowie imperium (czerwonego czy białego). Wspomniana słabość wynika z faktu, że w przeciwieństwie do Zachodu, Rosja nie pozbyła się jeszcze swych wszystkich kolonii, a w szczególności Syberii. Tak Syberia, Alaska, a nawet San Francisco to są/były jej kolonie! Do dziś główne wzgórze tego pięknego miasta zwie się Russian Hill.
 
Ze względu na śmiertelny dla Rosji sojusz ze swym naturalnym arcywrogiem Chinami, wymuszonym obłędnie agresywną polityką Zachodu w stosunku do obu tych państw, pierwsza na liście znajduje się Syberia. Również południowe islamskie republiki będące nadal członkami Federacji odejdą z czasem w kierunku swego kulturowego centrum. Rosyjskie sojusze z Turcją, Iranem,  Syrią mają tylko charakter taktyczny. Reasumując; realnie Rosja musi myśleć o sobie jako o obszarze etnicznie słowiańskim pomiędzy Uralem a swą obecną zachodnią granicą. Na który to obszar narastać będzie gigantyczna presja Chin ze wschodu i islamu z południa.
 
Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja środkowoeuropejskich Słowian. W mniej lub bardziej drastycznej formie stanowi ona wizerunek współczesnej III RP: Zdeindustrializowanej z topniejącą populacją rdzennej ludności, będąca de facto niemiecką/unijną kolonią zarządzaną przez żydowskie elity.
 
 Przy czym tak jak histeryczny strach szerzony przez okupantów w społeczeństwie w stosunku do Rosji, tak i strach w stosunku do Niemiec jest pozbawiony wszelkich realnych podstaw. Niemcy osiągnęły już w Polsce to co mogły. W militarnej okupacji zastąpiły je Stany Zjednoczone. Etniczny podbój jest w przypadku Niemice niemożliwy. Pomimo zaabsorbowania w przeciągu ostatnich dziesięcioleci milionów Polek i innych słowiańskich prostytutek, Niemcy okazali się nie zdolni do odbudowania swego demograficznego potencjału. Teraz wyręczą ich w tym miliony muzułmańskich emigrantów, a przy okazji poczują na własnej skórze, jak miło jest obserwować własne kobiety w funkcji prostytutek dla swych wrogów, najeźdźców i okupantów!
 
Reasumując, z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy. Dlatego żydowscy okupanci robią wszystko co w ich mocy by uniemożliwić taki właśnie rozwój wypadków.
https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

    

KOMENTARZE

 • Witam
  Pana diagnoza zgodna jest z opinią ś.p. Jóżefa Kosseckiego, który zauważał, że w chwilach dobrobytu w Rosji zaczyna dominować cywilizacja bizantyjska, zas w momentach zagrożenia odbija od korzenia turańszczyzna.

  Ze względu na naturalne zagrożenie ze strony Chin powinno dojść do kolejnego resetu rosyjsko-amerykańskiego (co wtedy zrobi PiS?)

  Odrodzenie Polski mogłoby przyjśc przez odrodzenie moralne, ale kto obudzi z letargu hierarchię naszego KK?

  pozdrawiam
 • Hadko słuchać
  "Rosja nie pozbyła się jeszcze swych wszystkich kolonii, a w szczególności Syberii."

  Czy północ Kanady to są kanadyjskie kolonie? Albo Amazonia brazylijskimi koloniami? Czy Alaska i Kalifornia to są amerykańskie kolonie?

  Czy Afryka Pólnocna to arabskie kolonie?
 • @MacGregor 14:12:22
  Taki reset jest już chyba powoli wprowadzany w życie. Przecież D Trup powiedział Dudzie, że ma nadzieję na bardzo dobre stosunki Polski z Rosją. Także chyba wie , co mówi. Duda w odpowiedzi bredził coś o męstwie Polaków i Rosjan, ale chyba aluzję zrozumiał. Białego murzyna z Polski oklepano po plecach, pokazano zabawki f35 i kazano kupić wszystko, co chcą Amerykanie nam wcisnąć.
 • Są różne opinie o możliwościach i szansach Rosji
  Tu opinia chyba nieprzychylnych Rosji komentatorów
  https://krytykapolityczna.pl/swiat/chiny-i-rosja-najlepsi-z-najgorszych-przyjaciol-ipg/

  Fakt że świat staje się wielobiegunowy rodzi nowe problemy...
  Doświadczenia Świata dwubiegunowego implikują wizje świata trzy biegunowego...Czyli Rosji, Chiny, USA albo nawet 4 biegunowego UE jako osobny biegun).
  Ale nie o to chodzi by te bieguny podobnie jak teraz rywalizowały między sobą o kolonie w postaci pozostałych (niebiegunowych czyli słabszych państw).
  Moim zdaniem Świat wielobiegunowy to świat niezależnych państw i Narodów które się rozwijają wg własnych, lokalnych koncepcji .. a agresja między państwami, wymuszanie uległości, embarga..... powinno być zabronione systemowo.

  Jedynym rozjemcą powinna być międzynarodowa organizacja o demokratycznym charakterze (ONZ się skompromitował za sprawą USA i mafii żydowskiej).

  W tym kontekście analizy świata 3 lub 4 biegunowego są nie na temat .. bo nie o to chodzi... chociaż stare kolonialne potęgi (w tym globalna mafia żydowska) mogą dalej próbować podbijać świat w tradycyjnym stylu.

  Moim zdanie Rosja i Chiny neutralizują USA i globalną mafię .. pytanie jaki świat zbudują gdy globalna mafia upadnie na skutek chyba oczywistej rewolucji w USA... i niestety będzie to krwawa rewolucja bo mafia nie odda władzy dobrowolnie ..i rzuci na śmierć masy pożytecznych idiotów a odpowiednią propagandę wojenną spreparuje bez trudu wszak jest mistrzem propagandy.
 • @zbig71 14:25:24
  Ta sugestia ze strony Trampa to raczej...ostrzeżenie...nie wychodź przed szereg żadnej samowoli.. masz wykonywać tylko nasze dyrektywy...

  Tramp chce sam prowadzić grę z Rosją i nie chce by mu jakieś nawet najbardziej gorliwe pachołki z boku tę grę zakłócały.

  I ma rację.
 • @Oscar 14:52:44
  Możliwe. Teraz pojawi się w Polsce, co będzie niczym innym jak poparciem PiS przed wyborami. I poparciem Dudy jako prezia.
 • @Pedant 14:17:44
  Nie,

  Kanada, USA, Brazylia itd. to byłe kolonie Anglii i Portugalii, jak Alaska Rosji. Natomiast Sybieria to jest CIAGLE ROSYJSKA KOLONIA!

  Może pan pojąć ten prosty fakt historyczny?
 • @MacGregor 14:12:22
  Zadnego "resetu" nie będzie. Ameryka jest skończona. Wiem że trudno to pojąć komuś kto nie zna jej rzeczywistości z własnej wieloletniej autopsji, ALE TAK JEST!
 • @Oscar 14:50:31
  "Moim zdaniem Świat wielobiegunowy to świat niezależnych państw i Narodów które się rozwijają wg własnych, lokalnych koncepcji .. a agresja między państwami, wymuszanie uległości, embarga..... powinno być zabronione systemowo."

  Teraz też jest zabroniony systemowo - prawo międzynarodowe i co z tego? To dziecinna mrzonka.

  Słabsze państwa mogą się liczyć tylko konfederując się w bloki. Być możę Rosja widzi się innym jak "supermocarstwo", ale USA też i co z tego? Niedaleka przyszłość pokaże jakie to są na prawdę te dwa "supermocarstwa"!
 • @dr nowopolski 16:38:01
  "Kanada, USA, Brazylia itd. to byłe kolonie Anglii i Portugalii, jak Alaska Rosji. Natomiast Sybieria to jest CIAGLE ROSYJSKA KOLONIA!"

  Nie zrozumiał Pan mojej ironii.
 • @Pedant 17:41:41
  W takim razie przepraszam. Istotnie w formie pisemnej trudno jest niekiedy wyczuć ironię, a to ze względu na monumentalne brednie, które wypisują w komentarzach niektórzy "recenzenci".

  Pozdrawiam i jescze raz przepraszam!
 • @dr nowopolski 16:40:03
  Potęgą Ameryki jest to co mają jeszcze na magazynach.
  A na magazynach mają jeszcze dużo żelastwa...
  niestety wszystko starawe z lat 70tych - 90tych...
  Nowej produkcji praktycznie nie ma .. nowych konstrukcji tym bardziej nie ma...

  Jedyne czym mogą grozić to stara broń jądrowa o której nie wiadomo czy jeszcze działa (bomby plutonowe się z czasem degradują tracą moc).
  USA to dzisiaj ZSRR z lat 90tych... z tym że USA zatraciła kadrę rozwojową (to dziadki dzisiaj) a ZSRR ciągle tę kadrę jakoś utrzymywał pomimo strat .
  ZSRR zyskało kopa rozwojowego dzięki zdjęciu za Jelcyna embarga na Rosję na wszystko... Mieli dobrych konstruktorów którzy już bez ograniczeń embarga dokonali skokowego rozwoju technologii wojskowych.
  Jeszcze w latach 80 tych uważałem że jak Rosja dostanie bazę elementową dostępną na zachodzie (podzespoły elektroniczne, układy scalone) to pożre żywcem USA... i tak się stało.
 • @Oscar 18:04:20
  Prawdziwa przyczyna upadku ZSRR w 90 tych, i USA dziś ma wymiar czysto duchowy. Zdeprawowani moralnie sowieccy stachanowcy, czy dzisiejśi naćpani pseudo inżynierowiew USA, nie są już w stanie tworzyć dóbr materialnych. To taka ironiczna "złośliwość" Pana Boga, który pokazuje szatanowi, temu wschodniemu i temu zachodniemu, że bez przestrzegania jego norm, nawet tak uwielbiany przez "siły postępu" materializm nie może prawidłowo funkcjonować.

  Chińczycy teże się na tym Boskim Prawie przejadą, tylko trochę później.
 • @dr nowopolski 18:27:29
  Amerykanie bazowali w rozwoju na drenażu mózgów na całym świecie (lepiej płacili). Potem sobie strzelili w kolano przenosząc przemysł do Chin to tam taniej a zysk w USA jest Bogiem... w ten sposób posłali swoich konstruktorów na bezrobocie a zatrudnili i wyszkolili Chińskich w Chinach.
  Chiny zyskały pracę i kadry obsługujące najpierw nowoczesna amerykańskie technologie a za chwilę Chińskie zerżnięte z Amerykańskich...
  ZSRR miał zawsze kultu nauki ale słabo płacił.. część dobrych konstruktorów się sprzedała zachodowi ale część pracowała nadal w ciężkich warunkach ale już bez embarga na wszystko z zachodu... a to otwierało nowe możliwości i połączenie technologii radzieckich i technologii zachodnich poczyniło cuda (miniaturyzacja, komputerowe sterowanie, soft inteligencja...) i szybko osiągnęli poziom zachodu a nawet go prześcignęli.
  Ruskie mają kult nauki i to bardzo zdolny Naród.

  W efekcie Chiny stały się potęgą i Rosja też...a wszystko zawdzięczają USA
  Chiny - przeniesieniu do Chin przemysłu USA a Rosja zdjęciu przez USA (zachód) embarga na wszystko co zachodnie...

  USA popełniły samobójstwo z chciwości... bo wszystkie błędy USA były motywowane ślepą pogonią za zyskami żydowskich degeneratów już przecież nieprzytomnie bogatych.

  Dzisiaj nakładanie embarga już nie działa technologie są w Chinach, w Rosji, w Niemczech... w Japonii..
 • @Oscar 18:49:16
  "W efekcie Chiny stały się potęgą i Rosja też...a wszystko zawdzięczają USA"

  Tak się zawsze dzieje. USA zawdzięczało rozwój Europie, Niderlandy i Anglia zawdzięczały rozwój Hiszpanii i północnym Włochom. Północne Włochy rozwijały się dzięki Konstantynopolowi i wschodniemu Imperium, itd itd ...

  Pałeczka w sztafecie przechodzi od tysięcy lat. Każdy uczestnik dodaje coś od siebie i tak ma być.
 • @dr nowopolski 18:27:29
  "Chińczycy teże się na tym Boskim Prawie przejadą, tylko trochę później."

  Wszyscy się kiedyś przejedziemy i wylądujemy w tym samym miejscu, albo w dwóch - jednym gorszym, drugim lepszym :)

  Albo to będzie po kole.

  http://cdn.playbuzz.com/cdn/fcc52f7c-5761-40c6-98c2-1133f9fbfe6c/3b3957ce-98c2-45e1-959b-57c215a97f64.jpg
 • @Oscar 18:49:16
  Rosyjski rozwój miał już miejsce w FR a nie w ZSRR. Co do USA, to trasfery technologii i zakładów istotnie ich zabiły. Ale nie miało to miejsca w przemyśle zbrojeniowym. Dziś amerykańskie lotniskowce nie pływają, samoloty nie latają, bo wyprodukowali je degeneraci. Tak! najpierw były zdegenerowane żydowskie elity, dziś jest już takie całe społeczeństwo. Polsce i Rosji też to grozi jesli nie pozbędą się żydowskich pasożytów!
 • @dr nowopolski 16:38:01
  Racze doczytać, ile dzisiejszych stanów było kolonia i Anglii. Dopiero potem przesuwane się na zachód. Niech pan zrozumie ten prosty fakt historyczny. Potem zaczęła się eksterminacji Indian, zdobywanie terenów kosztem Meksyku, ale też chyba Francji i Hiszpanii. Czyli, gdyby był Pan logiczny i uczciwy intelektualnie to przyznałby Pan, że ze sporą część stanów, to amerykańskie kolonie. Skoro Syberia to rosyjska kolonia?
 • @dr nowopolski 16:40:03
  Akurat lepiej widać z oddalenia
 • @Wican 06:23:03
  Dokładnie tak! Ameryka, jako była kolonia brytyjska, wymordowała Indian, obrabowała byłą kolonię hiszpańską z Kaliforni, Nowego Meksyku itd. Podbiła Francuską kolonię Luizjanę. Była brytyjska kolonia Kanada wchłonęła francuską kolonię Qeebeck itd.

  Czy tylko dla teggo, że o tym nie piszę w artykule na inny temat nie wolno mi napisać PRAWDY o rosyjskich koloniach? Odrobinę rozumu by nie zaszkodziło!

  PS.

  Nie wielu wie, że Hawaje pierwsi zaczęli kolonizować właśnie Rosjanie, dopiero bezwzględni Amerykanie (czytaj Brytyjczycy z kolonii pod nazwą USA) ich pognali.

  Fakt, że Zachód to banda zbrodinarzy, nie zmienia faktu, że Rosja była i jest KOLONIZATOREM!

  Obie te prawdziwe konstatacje nie mają ze sobą żadnego związku przyczynowo skótkowego! Czy nie za uczenie się tu wyraziłem? Czy Pan to pojmuje?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031