Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dla jednych kara dla innych chocholi taniec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niewątpliwie spirytus movens problemów stanową żydzi, a muzułmanie, murzyni, Hindusi i inne rasy i nacje są tylko narzędziem w ich ręku.

Niedawny szczyt G20 w Osace stanowi adekwatną ilustrację obecnej sytuacji międzynarodowej. Jak go określono, był to szczyt „bilateralnych kontaktów” możnych tego świata. Prezydent „jedynego supermocarstwa” Donald Trump odbył nie tyko takowe spotkania w ramach G20, ale również zaimprowizował „historyczną” wizytę na północnokoreańskiej stronie linii demarkacyjnej (DMZ), gdzie gościł go przywódca Korei Północnej. Rozmowy były wręcz serdeczne, a Trump zaprosił Koreańczyka do Waszyngtonu. Nic więcej z tej „historycznej wizyty” nie wynika, gdyż zarówno świat, jak i sam Trump zdają sobie jasno sprawę, że „prezydent jedynego supermocarstwa” nie posiada żadnej realnej władzy.

 
Dobrze i z dużą dozą ironii opisuje te realia niemocy amerykańskiego imperium niniejsza publikacja: http://cluborlov.blogspot.com/2019/06/you-are-being-trolled.html. Reasumując, żadne działania USA, polityczne, militarne czy gospodarcze (sankcje) nie wywołują już oczekiwanych efektów.  Imperium jest bezsilne! Niestety nie oznacza to zmniejszenia chaosu w wyniku jego działań czy zmniejszenia groźby nuklearnego konfliktu, którego prawdopodobieństwo ciągle narasta. 
 
Według niezależnych znawców Waszyngtonu, już za prezydentury Obamy, centralna władza rozlazła się w szwach, dając pierwszeństwo współzawodnictwu konkurencyjnych ośrodków takich jak Kongres, Pentagon, czy CIA. Obecny prezydent jest zupełnie bezwolnym pajacem na sznurku, za który pociągają zwalczające się frakcje amerykańskiego deep state. Stąd też wynika jego obraz jako osoby chaotycznie zmieniającej kierunki swych działań.
 
Pomimo tej waszyngtońskiej „schizofrenii”, jedyne co pozostaje niezmienne, jak bazaltowa skała, to interesy Izraela i światowego żydostwa.
 
Niedawny artykuł dotyczący tego zagadnienia (http://americanfreepress.net/a-secret-meeting-to-plot-war/), omawia tajne spotkanie 25 amerykańskich senatorów poświęcone wypracowaniu strategii mitygowania rosnących antyżydowskich nastrojów w USA i ewentualnych alternatyw rozpętania wojny.
 
Choć nie tak drastycznie, podobnie prezentuje się sytuacja w Unii Europejskiej. Różnorodność interesów poszczególnych klik i gangów, z których składa się unijny establishment, zaczyna wydawać pierwsze owoce zarówno w polityce, obronności jak i gospodarce. Jako przykład tych ostatnich, może służyć plan Włochów wprowadzenia równoległej do euro waluty wewnętrznej, jako pierwszego stopnia „miękkiego wyjścia ze eurolandu” (http://katehon.com/article/parallel-currency-italy-beginning-collapse-euro).
 
Największym jednak problemem jest niekontrolowana masowa emigracja obcych cywilizacyjnie muzułmanów ( https://europeansworldwide.wordpress.com/2019/07/09/london-more-islamic-than-many-muslim-countries/). Jednak zarówno ten, jak i inne palące problemy Unii są skrzętnie ukrywane przed społeczeństwem za pomocą totalnej propagandy „mediów głównego nurtu”. Przy czym, wbrew pozorom, żydzi i muzułmanie współpracują w narzucaniu cenzury w „wolnym świecie” i za pomocą „poprawności politycznej” zamykają usta ewentualnym krytykom tego stanu rzeczy (https://www.unz.com/article/free-speech-must-die-exploring-the-joint-jewish-muslim-love-of-censorship/).
 
Niewątpliwie spirytus movens tych problemów stanową żydzi, a muzułmanie, murzyni, Hindusi, i inne rasy i nacje są tylko narzędziem w ich ręku. 
 
Osobiście nie wylewam łez na tą dolą Zachodu. Należy mu się to z nawiązką, za wieki kolonializmu, wyzysku innych oraz całej litanii zbrodni i pogardy dla „niższych nacji”. Smutno jest jedynie obserwować naszą Ojczyznę, która w swym „chocholim tańcu” zawędrowała z obozu wschodnich ofiar do „ekskluzywnego klubu” zachodnich szubrawców.  
 
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • Bardzo trafiony tekst ale bez puenty...
  dodam puentę..

  .. a wszystko to zawdzięczamy solidaruchom oraz KK z JPII na czele.

  o .. i teraz jest adekwatna i przecież prawdziwa puenta.
 • " Imperium jest bezsilne!"
  ---------------------
  Imperium jest tylko narzędziem w kosmatych łapkach wrogów Boga i człowieka - jednak ciągle jest ono groźnym narzędziem - wymierzonym w ludzkość stworzoną przez Boga oraz wymierzone jest także w siebie.
 • @Oscar 08:22:09
  No właśnie...

  Ukłony
 • @ Autor
  5*

  "Smutno jest jedynie obserwować naszą Ojczyznę, która w swym „chocholim tańcu” zawędrowała z obozu wschodnich ofiar do „ekskluzywnego klubu” zachodnich szubrawców. "

  Propaganda i wieki działań agentury zrobiły swoje :-(

  Pozdro!
 • CZY NOWOPOLSKI TO ROSYJSKI SZPIEG?
  Ciagle straszy wojna nuklearna ktorej nie bedzie jesli przywodcy maja instynkt samozachowawczy - a maja i to dobry.
  Nienawidzac Ukrainy funduje nam Rosje we Lwowie. Na Zydow najezdza ale niech porowna jakiej klasy maja uczonych od Ensteina poczawszy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031