Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Współczesna polityka światowa a III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brak jakichkolwiek narodowych elit w krajach słowiańskich umożliwia żydom pchanie do konfrontacji bratnich w swej naturze narodów.

W obecnej chwili punkt ciężkości problemów zogniskował się na bliskim wschodzie. Narasta groźba wielkiego konfliktu, przeradzającego się w III wojnę światową (http://endoftheamericandream.com/archives/if-the-u-s-and-iran-go-to-war-tens-of-thousands-of-missiles-will-rain-down-on-israel). W Jerozolimie odbywa się szczyt doradców USA, Rosji i Izraela dotyczący sytuacji w regionie. Netanjahu próbuje skłonić Stany do ataku na Iran, a Rosję do co najmniej neutralności w zbliżającej się konfrontacji.
 
 
O ile wpływ premiera Izraela na USA jest nie do przecenienia, o tyle w przypadku Rosji jest on znacznie ograniczony. Jednakowoż źródło chaosu, napięć i konfrontacji na całym obszarze świata, tkwi właśnie w Waszyngtonie, który de facto rządzony jest przez żydowską kamarylę tak zwanego „deep state” oraz neokonserwatystów (trockistów).  I to w ich rękach znajduje się klucz do przetrwania lub zagłady świata. 
 
W swych najnowszych artykułach (https://www.paulcraigroberts.org/2019/06/22/as-we-face-armageddon-the-western-world-is-leaderless/,  https://www.paulcraigroberts.org/2019/06/23/bolton-is-in-israel-confering-with-netanyahu-how-to-provoke-us-attack-on-iran/) dr Paul Craig Roberts po raz kolejny wzywa Rosję i Chiny do twardej polityki względem Waszyngtonu, gdyż tylko taki język jest tam rozumiany.
 
Już od kilku lat nawołuje on Chiny do „rzucenia na kolana Stanów” w zakresie gospodarczym, rozsądnie argumentując to tym, że z dwojga złego lepszy jest chaos ekonomiczny wywołany jednorazowym pozbyciem się astronomicznej ilości amerykańskich obligacji będących w posiadaniu Pekinu, niż nuklearna zagłada planety. Niestety Chińczycy dumni z tego, że „grają w szachy z przeciwnikiem zdolnym jedynie do rozgrywania warcabów”, z koronkową dokładnością i żółwim pośpiechem konstruują nowy szlak jedwabny i schematy stopniowego pozbywania się amerykańskiego długu, ignorując fakt, że przeciwnik co prawda przegrywa tą „grę”, ale jest w posiadaniu karabinu maszynowego (czytaj broni nuklearnej), którego nie zawaha się użyć w razie „mata”.
 
Niewiele lepiej prezentuje się sytuacja w Rosji, gdzie miękkość Putina w stosunku do bezczelnych Amerykanów dawno już przekroczyła granice dyktowane ostrożnością w rozgrywkach z niepoczytalnym przeciwnikiem uzbrojonym w broń jądrową, a zaczyna przypominać słynny okres „apeasementu” z 1938 roku stosowany przez Zachód w odniesieniu do III Rzeszy.
 
Putin coraz bardziej odgrywa rolę „dobrego cara” i jak jedyny rosyjski grzyb w żydowskim barszczu robi dobrą minę do złej gry, firmując tym samym wszystkie poczynania coraz bezczelniejszego miejscowego żydostwa. Szczególnie widoczne to jest w „rosyjskich” mediach publicznych, gdzie osobnicy pokroju Kisielowa, czy Sołowiowa przekonali już Rosjan, że jedno z najbardziej zbrodniczych państw w dziejach świata (ZSRR), to dzieło i duma ich rąk! I tak największa ofiara tego zbrodniczego molocha, jaką bez wątpienia byli Rosjanie dała się przekonać, że jest autorem tego godnego podziwu przedsięwzięcia!   Przy czym idealnie wpisuje się w tą strategię działalność judeo-patriotycznego reżimu w Warszawie stawiającego znak równości pomiędzy Rosją a żydokomuną. 
 
Jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja na Ukrainie, gdzie żydowski reżim w sojuszu z Banderowcami doprowadził do całkowitego unicestwienia gospodarki tego kraju. Obłąkani Banderowcy gotowi są na wszystko, byle umożliwić im mordowanie tych którzy nimi nie są, jak np. Rosjanie, Polacy, Węgrzy itd. Brak jakichkolwiek narodowych elit w krajach słowiańskich umożliwia żydom pchanie do konfrontacji bratnich w swej naturze narodów.
 
W odniesieniu do III RP, oczywiście zawsze istnieje możliwość dopuszczenia do władzy „europejczyków” z PO, aby umożliwić im dokończenie likwidacji Polski zgodnie z interesami „wielkiej rzeszy judeo-germańskiej”. 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog
 
 

    

KOMENTARZE

 • @Autor
  2ga RP.
 • Według A.Dugina
  (nazwanego tu kiedyś wrogiem Polski) Polska musi przezwyciężyć globalizm i stać się mocarstwem regionalnym. Wywiad udzielony dla Xportal: https://www.youtube.com/watch?v=b_8TcKvzlnE
  Tylko od Polaków zależy czy zmienią rządy, czy dalej będą wybierać spiskowców od okrągłego stołu, którzy nie urośli do rządzenia takim krajem.
 • @wercia 20:23:01
  Dzięki za link.
  Myślałem, że Dugin to taki agresywny demon ;-)

  @---->>>>>>----------------------------
 • @Autor
  To przecież tylko Polin jest . Salute 5*
 • Dobry opis odnośnie USA i Izraela..
  Mam jednak inne zdanie na działania Rosji i Chin.
  Moim zdanie twarde postawy Rosji i/czy Chin byłyby bardzo niebezpieczne
  dla świata. Globalna mafia żydowska jest jeszcze za silna i mogłaby doprowadzi~do niepotrzebnych gorących starć grożących eskalacją.

  Moi zdanie polityka Rosji i Chin to polityka "gotowania żaby".
  Powolutku ... powolutku aż do momentu gdy żaba osłabnie do poziomu nie zagrażającego światu. Potem powinno nastąpić przyspieszenie i systemowa likwidacja globalnej mafii żydowskiej (i innych nacji) czyli likwidacja zjawiska oligarchii wszelakiej systemowo i na zawsze i dla wszystkich krajów na świecie.
  Każda oligarchia prowadzi do niewolnictwa i do wojen oraz do skorumpowania władzy czyli przejęcia władzy przez oligarchów jawnie czy poprzez marionetki jak robi to mafią żydowska .. to bez znaczenia.

  Dopiero wtedy powstaną warunki do wykreowania prawdziwych demokracji opartych o Narody a nie o media w rękach oligarchów.

  Też nie będzie łatwo.
  Różne grupy społeczne zaczną się gryźć między sobą łysi kontra grubi, wysocy kontra niscy, mądrzy kontra głupi (tu głupi mają gigantyczną przewagę ilościową)...wyznaniowi kontra bezwyznaniowi..

  Demokracja musi to wszystko udźwignąć w interesie wszystkich grup.
  I nie jest rozwiązanie dobry dyktator który utnie te wszystkie kłótnie...
  Bo jeden będzie dobry ale następny już nie ... a z pozycji dyktatora można uczynić wiele złego.


  .
 • @wercia 20:23:01
  Polska mogła być mocarstwem regionalnym gdyby nie solidaruchy które zniszczyła razem i w porozumieniu z wrogami Polski cały bogaty dorobek gospodarczy PRLu.
  PRL jak Chiny był producentem wszystkiego miał wielki eksport wielką flotę handlową... niskie ceny produkcji i średnią jakość techniczną akurat dla krajów III świata... rynek dla PRLu był ogromny...
  I to była dobra baza by stać się regionalnym mocarstwem...

  Niestety solidaruchy oraz Kk z JPII na czele tow wszystko zniszczyły.
  Dzisiaj Polska to kolonia żydowska a gospodarka jest w rękach głównie żydowskiej zagranicy.
 • @Oscar 07:52:21
  "Niestety solidaruchy oraz Kk z JPII na czele tow wszystko zniszczyły.
  Dzisiaj Polska to kolonia żydowska a gospodarka jest w rękach głównie żydowskiej zagranicy."

  Ale jest nowocześnie! ;-(
  I jest sukces ekonomiczny! ;-(
  Jest wolność! ;-(
  Jest demokracja! ;-(
  Jest suwerenność! ;-(
  Bogacimy się! ;-(

  Pozdro!
 • @Oscar 07:47:36
  W sumie zgadzam się z tobą. Uważam za błąd stwierdzenie ,,polityka Rosji/Chin'' Nie ma żadnej wspólnej polityki tych państw, jest chwilowa zbieżność interesów. I jeszcze jedno, wojna i dążenie do dominacji nad innymi, to natura człowieka. Jedyne co może zlikwidować wojny między ludźmi to konflikt z jakimiś kosmitami.
 • @marek500 09:54:16
  "I jeszcze jedno, wojna i dążenie do dominacji nad innymi, to natura człowieka."

  Pokojowe współistnienie to podstawa CP :-)

  "Jedyne co może zlikwidować wojny między ludźmi to konflikt z jakimiś kosmitami."

  Waść jakiś konfliktowy jest ;-DDD

  Pozdro!
 • @Oscar 07:47:36
  "Moi zdanie polityka Rosji i Chin to polityka "gotowania żaby"

  Prawdopodobnie tak, ale problem tkwi w tym, że zaczynają żabę "przegotowywać".

  Nie jestem tak głębokim znawcą Iranu, ani nawet USA (choć znam je równie dbrze jak IIIRP), ale z tego co czytam u ludzi siedzących głęboko w tematyce to Iran jest gotowy na wszystko i nie ustąpi nawet na milimetr, a niezmienne zdanie dr Robertsa, o konieczności bezwzględnego i natychmiastowego ukrócenia Waszyngtonu, mnie osobiście przekonuje. A Roberts był ministrem w administracji Reagana, więc zna Waszyngton od potrzewki.
 • @ Autor - 5*
  DK

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/06/26/wspolczesna-polityka-swiatowa-a-iii-rp/
 • @dr nowopolski 12:49:12
  Tramp jest miękki.
  Dużo krzyczy mało robi bo nie chce robić.
  Myślę że Tramp nie chce wojny ale pcha go ku wojnie globalna mafią żydowska.
  Uderzenie po łapach USA może prowadzić do tego że Tramp będzie musiał zareagować militarnie bo straci szansę na reelekcję.

  To delikatny moment w historii świata...
  Twardo czy miękko i nigdy się nie dowiemy jak byłoby lepiej bo realizowany będzie tylko jeden określony wariant.
  Twardo oznacza wojnę.
  Nawet twardo gospodarczo oznacza wojnę.

  moim zdaniem tę żabę trzeba jeszcze gotować...
  aż do momentu gdy USA zaczną redukować własne bazy na świecie.
  bo to oznacza że już nie mają środków nawet na zbrojenia.
 • @Oscar 07:52:21
  Czy PiS-iorów zaliczasz również do "solidaruchów"?
 • @Robik 14:00:19
  No tak PIS zaliczam do solidaruchów, mają tam swój "rodowód".
  Razem z PO stanowili rdzeń solidaruchów.
  To diwie różne frakcje ale obie to solidaruchy.
  W Solidarności były jeszcze inne mniejsze frakcyjki ale się nie liczyły i zostały "wypinkowane" (np Gwiazda).
 • @Oscar 14:24:46
  Dzięki za szczerą odpowiedź.
  Czy w najbliższych wyborach zagłosujesz na "solidaruchów"?
 • @Robik 14:59:40
  hehehe... tu mam poważny dylemat.
  ostatnio zrobiłem unik (wybory do UE).

  PO odpada zdecydowanie i bezwarunkowo.
  PIS ma za (socjal) i przeciw (polityka zagraniczna, kościelna).
  SLD nie istnieje (SLD kwacha nie, Millera nie istnieje)
  PSL to polityczne prostytutki (kto da więcej).
  reszta drobnicy to kanapy niezdolne do rządzenia (brak kadr)

  Jest problem..
  Nie wiem co postanowię.
 • @Oscar 15:20:58
  Myślę, że zagłosujesz na "solidaruchów" i w ten sposób będziesz miał swój osobisty udział w dziele dobijania Polski.
  Mniejsze zło pozostaje ciągle ZŁEM!
 • @Robik 15:32:49
  Podczas upadku każdy instynktownie wybiera mniejsze zło.
  Gdy PIS będzie niezagrożony to nie zagłosuję na PIS...
  ale gdy PO będzie mieć szansę wygrania to zagłosuję na każdego ko będzie miał szansę zatrzymanie tych zdrajców (na mniejsze dno).

  Mniejsze zło jest mniejsze od zła choć też zło tu zgoda.
  Chciałbym zagłosować na Polską, Narodową, Świecką partię Polaków w Polsce.
  na którą będą głosować Polacy w Polsce i zagranicą w tym Polacy katolicy..
  .. ale takiej nie ma.
 • @Oscar 13:52:27
  "Twardo czy miękko i nigdy się nie dowiemy jak byłoby lepiej bo realizowany będzie tylko jeden określony wariant."

  Dokładnie tak!
 • @Oscar 15:42:21
  Bawią się z Tobą w dobrego i złego policjanta.
  Jesteś dziecinnie rozgrywany.
  Żeby oszukać ludzi jak Ty i Tobie podobnych, PiS naparza się z PO aż pióra lecą ale jakoś nie widać ofiar.
  Jak to mówi Michalkiewicz: "PiS z PO kopie się tylko po kostkach, nigdy powyżej".
 • Ciekawi mnie jak katolicy godzą negatywną ocenę IIIRP i jej władz z odwrotnym stanowiskiem Kościoła
  Powyższy artykuł pojawił się także u gajowego Maruchy. Katoliccy komentatorzy oczywiście negatywnie ocenili PiS, poddaństwo USA i ich afiliacje z żydo-banderowcami. Pozwoliłem sobie przypomnieć żydo-katolickim komentatorom, że takie ich oceny są sprzeczne ze stanowiskiem ich Kościoła:

  Komentatorom katolikom zalecałbym wstrzemięźliwość w negatywnej ocenie władz IIIŻydo-RP/Polin i ich sojuszniczej uległości wobec USA, bowiem polityka ta posiada kontrasygnatę Kościoła, o czym świadczy np. udział w powitaniu kontyngentu żołnierzy USA na polskiej ziemi pana w purpurowej czapeczce (na zdjęciu po prawej):

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/01/2nvs7.png

  Z serwowaniem wobec Partii interesu Syjonistycznego (PiS) określeń typu żydo-banderowski reżim także bym radził się wstrzymać. Wszak Episkopat Kościoła IIIŻydo-RP/Polin poparł ukraiński Majdan i obalenie prezydenta Janukowycza, prezydenta o polskich, nie żydowskich, korzeniach, który nie pozwalał na kult bandytów OUN-UPA. O czym katolicy chyba nawet nie słyszeli? A jeśli słyszeli to i tak wierzyć nie zechcą.

  ks. abp. Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego:

  „(…) chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie.”
  za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html
 • @Rzeczpospolita 15:16:48
  Na obecnym etapie tzw. KK nie ma już nic wspólnego z chrześcijaństwem, a wszystko z Izraelem, więc nawet nie warto babrać się w tych odchodach.

  A purpuraci otrzymają stosowną nagrodę od Pana za swą duszpasterską działalność wśród naiwnych polskich katolików.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930