Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Współczesna Ameryka w oczach świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Europejscy wasale Ameryki starają się od niej zdystansować. Wyjątek stanowią Polska, Ukraina i państewka bałtyckie.

Czemu poświęcam czas ocenie Ameryki i światowej sytuacji geopolitycznej, miast rozwodzić się detalicznie nad wypowiedziami czy działaniami takich lub innych luminarzy polskiej sceny politycznej, jak to czynią krajowi obserwatorzy? Zapewne dlatego, że od polskich oficjeli nie zależy nic, a od USA niekwestionowanego przywódcy Zachodu, bardzo wiele! Na dodatek obecnie Stany mienią się być „strategicznym sojusznikiem” III RP. Tak przynajmniej wmawia obywatelom propaganda medialna.
 
Odpowiedź na pytanie, jak widzą Stany zagraniczni przywódcy i społeczeństwa niezależnych państw daje odpowiedź najnowszy artykuł Amerykanina Freda Reeda pt.The View from Abroad” (https://www.unz.com/freed/the-view-from-abroad/ ).
Poniżej przedstawiam skrócone tłumaczenie wspomnianej publikacji, z której tezami w pełni się zgadzam:
„Amerykanie wychowani są w wierze, że USA to wzorzec dla świata, który nienawidzi ich z powodu żywionej doń zazdrości. Dzisiejsze środki masowej komunikacji, a zwłaszcza Internet pozwalają jednak przekazać obrazy, które były dawniej nieosiągalne z zagranicy.   Przykładowo ludzie z Moskwy czy Katmandu mogą oglądać obrazy bezdomnych żyjących na śmietnikach w Los Angeles, San Francisco, Seattle, Portland i dziesiątkach innych miast. W samym Los Angeles populacją bezdomnych przekroczyła 58 tysięcy i ciągle rośnie. Stada zapchlonych szczurów powodują wybuchy epidemii takich średniowiecznych plag jak tyfus. Każdyposiadaczsmart phone’amożetołatwozobaczyć.
 
Dla postronnych, militarne wydatki USA wydają się absurdem. Ogromne ilości broni jądrowej i plany jej unowocześnienia, oraz opracowania małego taktycznego uzbrojenia nuklearnego, a także przygotowania do wojny jądrowej przy użyciu wyspecjalizowanych „latających bunkrów”, wydają się obłędem. Żadne inne państwo tak nie postępuje. Nikt inny tego nie chce!
 
Wolność? Bardziej wyrafinowani zagraniczni obserwatorzy wiedzą dobrze o cenzurze, o słowach które mogą spowodować wyrzucenie z pracy, kontrolowanej prasie, podsłuchach, itp. Amerykanie sami wiedzą dobrze czego i komu nie wolno mówić. Wiemy o militaryzacji policji, która pozostaje poza jakąkolwiek społeczną kontrolą, oglądamy widea dokumentujące brutalność tejże. Widzi ją też reszta świata.
 
Zagraniczna polityka USA jest znienawidzona przez większość świata. Przykładowo, Stany wymordowały ponad milion ludzi w Iraku, ale Amerykanom to nie przeszkadza. W XXI wieku Stany zniszczyły Irak, Syrię, Libię, od 18 lat mordują Afganów, bombardują Somalię, wysłały swe wojska do Afryki, grożą interwencją militarną Północnej Korei, Wenezueli i Iranowi, próbują zniszczyć gospodarkę tego ostatniego, oraz Wenezueli, Kuby, Rosji i Chin. Nawet Europę okładają sankcjami. Żadne inne państwo świata tak się nie zachowuje.
Ile wojen w tym wieku rozpętał Iran? 0, Rosja 0, Chiny 0, Północna Korea 0, a Ameryka….?
Amerykanie wiele mówią o wartościach, przywiązaniu do demokracji, prawach człowieka i wolności. Być może wierzą w to co mówią, reszta świata nie! USA ma ogromną historię instalowania i wspierania dyktatorów, usuwania demokratycznie wybranych władz państw; a prawa człowieka? WIzraelu? WArabiiSaudyjskiej?
 
Patrząc z zewnątrz, Ameryka jawi się dzikim, amoralnym, bezlitosnym imperium, gnijącym od wewnątrz i gotowym na wszystko dla utrzymania swej dominacji.”
 
Wszystkie państwa posiadające suwerenne elity robią co w ich mocy by uniknąć wpływów USA na swe losy, zdając sobie doskonale sprawę, że jedyne co mogą one przynieść to klęski, chaos i rabunek. Nawet najwięksi naturalni wrogowie, jakimi są bez wątpienia ogromna, niezaludniona, bogata w surowce Rosja i przeludnione, wysoko zindustrializowane, pozbawione bogactw naturalnych Chiny, zacieśniają współpracę we wszystkich możliwych dziedzinach w obawie przed szalejącym Zachodnim Imperium Zła.
 
Prominentny członek NATO, Turcja jest obecnie wysoce skonfliktowana ze Stanami z powodu stopniowego przezbrajania się na rosyjskie systemy militarne. Podobna jest sytuacja z Indiami i innymi państwami Azji.
 
Nawet europejscy wasale Ameryki starają się od niej zdystansować. Wyjątek stanowią Polska, Ukraina i państewka bałtyckie. Te zacieśniają sojusz, sprowadzają na własny koszt wojska okupacyjne Stanów Zjednoczonych i ostatecznie rujnują swe finanse na zakup amerykańskiego szmelcu wojskowego.
 
Głupota? Zapewne tak, ale przede wszystkim koncentracja wysiłku „elit” na usatysfakcjonowaniu swych zagranicznych pryncypałów za wszelką cenę. Na pragmatykę w myśleniu o Polsce czasu już i sił brakuje.  Stwierdzenie to dotyczy wszystkich ekip rządzących w trzydziestoleciu III RP. „Elity” zajmowały się współpracą z Zachodem w dziele rabunku i niszczenia Polski, podczas gdy społeczeństwo delektowało się nową „europejską” tożsamością i poszukiwaniem najatrakcyjniejszy miejsc do emigracji, na przykład do USA. Ach te wizy! Największy nierozwiązany dotąd problem III RP. Wszystko pozostałe jest w pełnym porządku!
 

    

KOMENTARZE

 • @ Autor - 5*
  DK
 • Jako "rooski" agent daję 5* !!!
  Może piasek w kawie coś powie o tym artykule, wiem żart, ale dobry.
 • Autor
  Masz już przerąbane. Jak tu wpadnie niejaki Kamiński to cię rozniesie, "ruska onuca" to będzie tylko wstęp.
  No i możesz liczyć na jego żydowską "ripostę" :))))
 • Znowu podniesli podatek katastralny.
  Stan Illinois faktycznie zbankrutowany jak bysmy nigdy podatkow nie placili.
 • @
  Jak można o naszych przyjaciołach do grobowej deski tak uszczypliwie pisać?
  Toż największym szczęściem dla "polaka" jest wybrać się bez wizy do kraju wielkiej i wiecznej szczęśliwości - USA, gdzie wszak w Kalifornii nigdy deszcz nie pada, a wszystko rośnie.
  Ludzie żyją gdzie chcą, z kim chcą i jak chcą, a ci co tego zabraniają - są stosownie eliminowani.
  Każdy może mieć willę z basenem i tylko brak po temu chęci powoduje, że różne wywłoki żyją na śmietniskach. Bo tak lubią.
  Wszyscy tam są piękni, młodzi i bogaci, a tych, co nie są - przecież z względów estetycznych należy usuwać. Tacy tylko zaśmiecają otoczenie.

  I przed atakami takich sfrustrowanych USA muszą się zbroić i eliminować wszelkie potencjalne zagrożenie. Żeby go nie było. Żeby nic nie było. Wtedy będzie pięknie i dobrze. Jak to w USA i Australii.
 • We're all living in Amerika,/ nie daj Boże, amen/
  https://youtu.be/Rr8ljRgcJNM


  Świeżynka, opinia Polonii w USA!
  Jeśman: Sprawa ustawy 447 powróci ze zdwojoną siłą w listopadzie. Nie mamy przyjaciół w Kongresie

  https://youtu.be/5KOUJ2ntJQI
 • Reżim Iranu musi upaść!!
  https://youtu.be/s2PWHQ3G5U4
 • Sam bym tak ładnie tego nie napisał.
  Ale to właśnie bym napisał (swoim stylem) dodając elementy diagnozy
  ..globalna mafią żydowska jest właścicielem USA i te wszystkie dewiacje USA to dewiacje globalnej mafii żydowskiej wynikające wprost z Talmudu i jego rasistowskie ideologii (Syjonizm i nazizm to niemal bliźniacze ideologie).
  .
 • @staszek kieliszek 16:30:19
  No wiesz, jeżeli w Illinois 45% Murzynów do 35 roku nie pracuję a Stan daje im wszystkim darmowe pieniążki w grubych tysiącach dolarów na osobę i pomaga w zakwaterowaniu bo "czarne" to nie dziwota że kasy
  nie ma. Przecież od nich w dzień na chodniku robi się ciemno. Tyle tego jest. To jeden z większych problemów. Całe Chicago to albo strefy meksykańskie albo murzyńskie. Nie byłem w tym mieście może już 8 lat i całkiem do tego się nie śpieszę. Centrum z muzeami to jeszcze jeszcze, ale prawdziwe Chicago mnie nie przyciąga.
  Gdzieniegdzie można spotkać niedobitki białych no i trochę żółtych.
 • @staszek kieliszek 16:30:19
  no, ale ile on wynosi ?
 • @staszek kieliszek 16:30:19
  Nie tylko podatek od nieruchomosci podniesiony bedzie podatek od benzyny 20%,i wiele innych rzeczy.
 • @Stara Baba 19:51:05
  Bepezesady,meksykanie ciezko pracuja wiem cos o tym bo sama ich zatrudnia.Duzo Plakow rowniez korzysta z roznych form pomocy,rozliczaja sie z malych kwot i ubiegaja sie z o pomoc stanowa czy federalna/ panie na domkach ,kontraktorzy czy service sprzatajace.Tak ,ze nie tylko czarni czy meksykanie wykorzystuje system.
 • @interesariusz z PL 19:53:03
  To może ja odpowiem. Średnia w Illinois wynosi 2.32% wartości domu
  od ceny oszacowanej przez urzędnika a nie realnej wartości rynkowej która zawsze jest większa. Oczywiście to tylko wstęp. Do tego dochodzą różne składki na "dziadka" takie jak na "bezpłatne" średnie szkoły czy inne wyłudzenia. Dwa lata temu sprzedałem swój dom dla którego na ostatni mój rok naliczono ponad 13 tysięcy $ nowego taxu. Za szkoły,
  i to bardzo przeciętne, było w nim 4.7 tysiąca, na oczywiście pezplatne państwowe szkoły :-(.
  Co dla Polaka jest najgorsze, wszystko co zrobisz przy domu dla siebie podnosi ci wielkość podatku. Jeżeli posadzisz drzewo czy wybudujesz ładny płotek lub wymienisz okna wtedy wartość domu rośnie. Znaczy to że wszystko co dla swojej wygody i wyglądu działki zrobisz będziesz za te twoje chęci płacił państwu większy podatek. Możesz tak dołożyć jeszcze do tysiąca $ extra.
  Tak też będzie później wyglądał polski katastralny. Przyzwyczają ludzi a potem będą obywateli okradać.

  Czym różnią się te podatki od polskich dotychczasowych i za "komuny"? Amerykański podatek i przyszły katastralny jest opłatą dla uzyskania pozwolenia na posiadanie czegoś co tak naprawdę nie jest twoją własnością. PRL- owski polski podatek istniejący także do dzisiaj jest zapłatą za państwową usługę trzymania wszystkich papierków związanych z wieczystymi księgami i innymi biurowymi sprawami w porządku i ładzie aby było oficjalnie potwierdzone że to twoja własność.
 • @K54 20:39:36
  No i co z tego gdy wielka rzesza pracuje na lewo bez podatku?
 • @Stara Baba 20:53:18
  niestety, to nie jest kompletna odpowiedź, skoro wartość rynkowa jest wyższa, od wartości wyznaczanej przez urzędnika, to nadal nic nie wiemy.

  Kupuję dom, za milion, ile będę płacił podatku?

  W polsce czynsz regulowany to 3% wartości, wartości odtworzeniowej, czyli czasem i 30% wartości rynkowej rudery, którą kupiono z lokatorami.

  Natomiast wartość katastralna miała być uśredniana, tj. lepianka stojąca między willami za milion też jest warta milion.

  Czy w stanach wartość katastralna jest indywidualnie wyznaczana dla każdej nieruchomości ?
 • @interesariusz z PL 21:31:59
  Tak, wyznaczana jest indywidualnie na każdą posiadłość. Wartość zależy od różnych czynników włączając w to "widzimisię" człowieka który tą wartość ustala. Tak więc taxy z posiadłości wartości 1 miliona mogą wynosić od 10 do 15 tysięcy dolarów albo i więcej. Często zdarzają się i takie wypadki gdzie nowo pobudowany dom dla tych "oficjalnych" ludzi ma wartość identyczną z jego kosztami budowy lub ceną pierwszej sprzedarzy (gdy buduje go firma na handel) na przykład 300 tyś $. Czyli identycznie z ceną rynkową. Jednak dom stojący przy nim i o takiej samej wartości rynkowej czyli 300 tyś $ ale już starszy o 10 lat dla tych ludzi ma wartość o wiele mniejszą bo około 80~100 tysięcy $. Takie są tu nonsensy. Innym nonsensem jest ze nawet tylko po rocznym niepłaceniu podatku możesz ten dom nawet jeżeli jest w banku spłacony czyli twoja "prywatna własność" stracić.
  Naprawdę ciężko przewidzieć wielkość taksów dla tego ludzie patrzą się najczęściej na podatki tylko w małych obszarach co i tak nie daje im gwarancji kalkulacji. Takie absurdy zawitają do Polski mimo że pięknie będą mydlić Polakom oczy. Jeżeli do tego jeszcze dojdzie dwupartyjność systemu wtedy naprawdę będziecie mieli system amerykański (w złym znaczeniu).
 • Struktura społeczna wg globalnej mafii żydowskiej.
  Ten projekt zawarty jest już w księgach stanowiących fundament "kultury" żydowskiej. Koncepcja ze żydzi to naród wybrany a reszta to goje czyli zwierzęta w ludzkiej postaci by lepiej służyć żydom czyli niewolnicy żydowscy
  jest usilnie wdrażana od wieków z różnym skutkiem ...
  Tę koncepcję widzimy też na dolarze amerykańskim gdzie pokazano piramidę
  (społeczną) z oderwanym od nie wierzchołkiem (żydowskiego Narody wybranego).
  Ta koncepcja jest wdrażana w USA..ostatnie dziesięciolecia to odrywanie żydowskiego wierzchołka piramidy społecznej w USA od reszty kolorowej podstawy społecznej USA. Poszerzana jest przepaść między żydowskim wierzchołkiem a reszta piramidy.
  Likwidowana jest klasa średnia która była takim zwornikiem żydowskiego wierzchołka i reszty społeczeństwa.

  To jest realizacja odwiecznej idei żydowskiej zapisanej w Talmudzie...idei społeczeństwa niewolniczego z mafią żydowską na szczycie jako właścicieli tych niewolników. Koncepcja jest tak perfidna, przewrotna że aż dech zapiera... polega na tym że jak nie jesteś żydowskim niewolnikiem czyli nie pracujesz na bogactwo żydów to giniesz z nędzy w cierpieniach...
  Oficjalna propaganda neoliberałów głosi "kto nie pracuje ten nie je"
  trzeba ją jednak czytać po żydowsku .. czyli... "kto nie pracuje na żydów ten nie je". Sektory lokalne nie będące własnością żydów są systemowo gnębione niszczone..pacyfikowane prawnie, podatkami..

  Jak widać mafia żydowska dąży do rozwarstwienia społecznego takiego jak zapisano w Talmudzie i pokazano w postaci piramidy na banknotach dolarowych.

  Jedyne co powstrzymuje mafię (spowalnia realizacje odwiecznego celu) to ryzyko buntu społecznego na wielką skalę. I ten bunt w USA się zbliża szybkimi krokami.
  To będzie dużo ważniejsza rewolucja niż ta Francuska czy Rosyjska.
  Nadchodzi czas kolejnej fali "Wiosny ludów" nie mylić z "wiosną" Biedronia.
  Ważną rolę ogrywa tu internet. Amerykanie mają po raz pierwszy w dziejach szansę zobaczenia świata nie poprzez pryzmat dominujących żydowskich mediów a poprzez pryzmat innych przedstawicieli narodów świata (mimo wysiłków żydowskich koncernów medialnych w sieci które masowo stosują cenzurę).
 • @Oscar 07:53:20
  A przepowiednie mówią, że "nacja podżegaczy" zostanie całkowicie wyeliminowana. Pewnie homoseksualistów też się ludzkość pozbędzie.
  Trochę szkoda lesbijek, bo mimo preferencji, po odpowiednim przekształceniu, mogłyby być społecznie przydatne - chociaż na krótkiej smyczy i w chałacie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:44:29
  Każdy wrzód kiedyś pęka.
  Pęknie i ten...
  Już blisko...
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:44:29
  Homoseksualizm zawsze będzie to genetyczna ułomność..
  Chodzi o to by homoseksualizm zdjąć z afiszów by znowu stał się wstydliwą przypadłością tak jak choroby weneryczne.
  Niech sobie żyją niech się leczą albo kochają między sobą ale nie oczach zwykłych ludzi wywołując odruch wymiotny.
  To nie powinno być karane by nie tworzyć podziemia kryminalnego...
  karane powinno być tylko nakłanianie do homoseksualizmu, promowania homoseksualizmu, publiczne obnoszenie się z homoseksualizmem.
  a w swoim gronie na uboczu... co to kogo obchodzi.
  To samo lesbijkami...
 • @Oscar 12:37:17
  A w necie donoszą o przypadkach nawrócenia . Ponoć transseksualista po długim oczekiwaniu i na kilka dni wdepnął przypadkiem na zbiorowe egzorcyzmy . I mu pęd do bycia kobieta przeszedł momentalnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031