Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dekadencki Zachód na finalnym rozdrożu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Degrengolada zachodnich struktur nabiera tempa, a wraz z nią globalny chaos.

Degrengolada zachodnich struktur nabiera tempa, a wraz z nią globalny chaos. Wizerunek zachodnich przywódców jest tak marny, że zderzają się oni z otwartą wrogością i pogardą ze strony liderów niezależnych państw. Wizytujący Iran z amerykańskim posłaniem, premier Japonii Abe, spotkał się z niespotykaną dotąd w sferach dyplomacji ripostą gospodarzy, którzy otwarcie stwierdzili, że Trump nie jest osobą godną jakiejkolwiek odpowiedzi (https://www.checkpointasia.net/i-dont-consider-trump-a-person-worthy-of-exchanging-messages-with-irans-supreme-leader/). Prezydent Putin stwierdził bez ogródek, że stosunki amerykańsko-rosyjskie pogarszają się dosłownie z godziny na godzinę, a korzystanie z dolara, jako waluty rezerwowej jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa (https://news.antiwar.com/2019/06/13/putin-us-russia-relationship-getting-worse-by-the-hour/). Na Ukrainie, w zatoce Perskiej, oraz na morzu Chińskim narasta napięcie i szerzą się akty sabotażu i agresji, które bez jakichkolwiek dowodów składane są na karb adwersarzy Zachodu, czyli Iranu, Rosji i Chin. Przy czym brak jest jakiejkolwiek reakcji ze strony „wolnych i demokratycznych” społeczeństw Zachodu. 
 
Ciekawy przyczynek ilustrujący psyche zachodnich społeczeństw stanowi najnowsza analiza sytuacji w Stanach dokonana przez niezależnych amerykańskich analityków(https://russia-insider.com/en/americas-approaching-crack-great-invu-james-howard-kunstler-audio/ri22765).  Wbrew pozorom, społeczeństwo amerykańskie jest w znacznie gorszej kondycji niż jego zachodnioeuropejskie odpowiedniki, co mogę sam potwierdzić na podstawie własnej autopsji. 

 
Autorzy wzmiankowanego powyżej felietonu konstatują, że nie tylko tamtejsze „elity”, ale całe społeczeństwo żyje w urojonym świecie. Poddawane jest ono nieustannej indoktrynacji przy pomocy mediów korporacyjnych powtarzających na okrągło niczym nie potwierdzone kłamstwa ze wszystkich dosłownie dziedzin życia. Ponad połowa obywateli pozbawiona jest jakichkolwiek perspektyw życiowych, chorobliwie otyła ze względów na odżywianie się najgorszej jakości tanim „jadłem”, nadużywająca narkotyków, nie jest już w stanie na żadne ludzkie reakcje. Amerykańska gospodarka i finanse, to jedno wielkie oszustwo zarówno w zakresie wewnętrznym jak i zagranicznym, służące jedynie bogaceniu się wąskiej klasie oligarchów. Ten stan rzeczy całkowicie umyka uwadze opinii publicznej. Pomimo to, obiektywna rzeczywistość istnieje i jest sprawą krótkiego już czasu, kiedy to da znać o sobie w traumatyczny sposób – stwierdzają autorzy. Przy czym są tu tylko dwie alternatywy: totalne załamanie się gospodarcze lub wojna nuklearna. Przy czym ta pierwsza jest niewątpliwie lepsza od drugiej. Trudno nie zgodzić się z tym punktem widzenia i z nadzieją oczekiwać pokojowego rozpadu Zachodniego Imperium Zła.
 
W charakterze post scriptum można tylko zacytować doniesienia agencyjne o podpisanej niedawno deklaracji współpracy militarnej pomiędzy Polską i USA (U.S. and Poland sign joint defence declaration https://uk.reuters.com/article/uk-usa-poland-defense/u-s-and-poland-sign-joint-defence-declaration-idUKKCN1TD2GF?feedType=RSS&feedName=topNews). Należy podkreślić, że zwiększanie obecności militarnej Stanów na terytorium III RP, to nie tylko dowód zdrady stanu „polskich elit”, ale również świadectwo ich zbrodniczej głupoty.
 
https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog
 

    

KOMENTARZE

 • PISi orgazm bez umiaru !
  Albo albo, albo oni albo My ?
  Szatan Musi upaść, bo wtedy świat nie ma sensu !
 • No niee.Ależ są tacy na tym portalu, którzy twierdzą ze to jest właściwa "cywilizacja " na zachodzie i w USA.
  I powinna przejść do Polski jak najszybciej ze wszystkimi wiekopomnymi osiągami!
  Dlatego szczekają na ruchy Narodowe , żeby wygrała Wiosna Roberta B.Pewnie z tej samej paczki!
  https://twitter.com/i/status/1137900377011965952
 • @trojanka 21:25:27
  Fajnie na tym tle brzmi gadanie PO-wców o "wartościach europejskich"
  To skrajny rażący po oczach idiotyzm...albo bezczelność.
  To samo można powiedzieć o PIS i jego entuzjazmie do gnijącego trupa USA.
  Zachód jest zindoktrynowany (zaczadzony, zatruty) propagandą żydowskich mediów w stopniu przypominającym stan ludzi w Korei Pn albo islamistów z ISIS oczywiście tych szeregowych bo dowództwo to w całości służby specjalne lub najemnicy....
  albo do katolickich owieczek które bronią dzielnie ewidentnych absurdów ich wiary i z tymi absurdami pchają się do polityki.

  Takie stany psychologiczne całych społeczności są niezwykle groźne dla świata. A Globalni bandyci stymulują takie stany zaślepienia intelektualnego dla własnych zbrodniczych celów... najczęściej jako mięso armatnie w swoich podbojach (solidaruchy, banderowcy, islamiści, hołota z zachodu...kiedyś naziści Hitlera... ogólnie różnej maści fanatycy).
  Takim znanym nam tutaj fanatykiem jest jeden Janusz tu piszący i kłócący się ze wszystkimi do upadłego w sprawach ewidentnie przegranych.

  Na wyższej półce użyteczności dla globalnych bandytów są zdrajcy, sprzedawczyki, najemnicy...(odpowiednik kapo w obozach koncentracyjnych... nie tylko niemieckich ale i innych też Brytyjskich w koloniach, polskich obozach jenieckich za Piłsudskiego).

  a na najwyższej półce są członkowie mafii żydowskiej czyli żydowscy patrioci...czyli rasiści żydowscy czyli wierni wyznawcy żydowskiego rasistowskiego Boga u których Talmud zakodował rasizm (Naród wybrany a goje to zwierzęta w ludzkiej postaci) oraz Boskie przesłanie od zdobywanie władzy nad światem (idźcie i czyńcie ziemię sobie poddaną czy jakoś tak).

  Ta hierarchia staje coraz bardziej słaba, rachityczna bo jej fundament czyli ogłupione propagandą masy już zaczynają trzeźwieć.. tylko jeden Janusz ciągle zatruty zachodnimi bredniami wypisuje bzdury (sam przeciw wszystkim, to czysty heroizm tyle że w głupiej, przegranej, niesłusznej wręcz zbrodniczej sprawie).

  Bez tych mas pożytecznych idiotów globalna mafia i jej sługusy, najemnicy to tylko ułamek % masy Narodów, to żadna siła, choć dzisiaj jeszcze ciągle posiadają władzę i pieniądze...

  Jak naród w końcu ruszy d..pę to wszyscy oni będą odpowiadać za zbrodnie przeciw Narodowi przed sądami ludowymi.. i nie będzie już wtedy UE zakazującej sądów ludowych bo w UE będzie jeszcze więcej sądów ludowych..podobnie jak w USA... w USA pewnie przywrócą prawo szeryfa...
  (pewnie kolorowego) do wymierzania sprawiedliwości na miejscu na najbliższym drzewie (w NY czy Washingtonie to bardziej na latarni bo tam za mało drzew ).

  W te stronę toczy się ta coraz większa kula dziejowej sprawiedliwości.
 • Idzie ku dobremu!!ale my pomożemy, jak przestanie iść!!mamy bogaty budżet i możliwości kredytowe.
  https://www.usdebtclock.org/

  40 mln żyje w ubóstwie w USA, ale ta liczba maleje!
  https://www.upi.com/Top_News/US/2018/06/22/UN-report-With-40M-in-poverty-US-most-unequal-developed-nation/8671529664548/


  https://www.taxjustice.net/2018/06/05/new-report-extreme-poverty-and-human-rights-in-the-united-states/


  https://www.usatoday.com/story/money/economy/2018/10/10/faces-poverty-social-racial-factors/37977173/

  https://www.globalcitizen.org/en/content/how-many-children-live-in-poverty-uk-britain/
 • @Oscar 07:54:55
  .. dodam jeszcze .. bo warto..
  Stan zaczadzenie ogłupienia jest skutkiem ..warto się zastanowić gdzie leżą przyczyny i kto zatruwa ludzkie umysły.

  Niestety obiektywna prawdą jest że ludzki umysł jest strukturą programowalną i można ją zaprogramować na solidarucha, banderowca, islamistę, komunistę, katolika, miłośnika amerykańskiej demokracji, rasistę, wyznawcę wartości Europejskich, nazistę...
  ale i Polaka, Niemca, Francuza, Rosjanina, Czecha.. człowieka który ma swoją ojczyznę i ją kocha.

  To plastyczność dziecięcego umysłu, jego podatność na propagandę (np religijną, historyczną..rodzinną ze strony zaczadzonych wcześniej rodziców)
  powoduje że powstają takie zdziczałe kreatury jak....sami wiecie..
  Te "kreatury" to w istocie ofiary propagandy która ich dopadła co niestety nie znaczy że nie są groźne dla otoczenia.. są groźne są jak cyborgi zaprogramowane przez jakiś złoczyńców.

  Walcząc z tym zjawiskiem (a to fundament wszelkich zbrodni na świecie)
  trzeba ustalić źródła tej choroby zakaźnej (bo przenoszonej z pokolenia na pokolenie).
  Źródłem jest propaganda a źródłem upowszechniającym propagandę (zarazę) na szeroką skalę są media.
  A konkretnie w dzisiejszych czasach są to media mafii żydowskiej absolutnie dominujące na rynku zachodnim.
  Drugim źródłem tej zarazy są ambony czy meczety...gdzie indoktrynacja religijna zaczyna się od najmłodszych lat.

  Odtrutką jest kontr informacja, wolne ale prawdziwie wolne media których poza internetem prawie nie ma bo są zwalczane przez masowych trucicieli.
  I to w mediach rozstrzygnie się kwestia przyszłości ludzkości...

  Dzisiaj widać że rośnie ilość tych których już odtruto informacjami, prawdą... a maleje liczba tych ciągle zaczadzonych zachodnią, katolicką czy islamską propagandą.

  Ja systemowo walczyć z takimi próbami zindoktrynowania ludzi od dziecka by ich potem wykorzystywać dla swoich celów (religie, ideologie rasistowskie, kult władzy...kulty poddaństwa, gender i inne multikulti...czy "wartości Europejskie").
  To temat do rozwiązania dla ludzkości.. inaczej dalej będą powstawać zaczadzone społeczności stanowiące zagrożenie dla otoczenia ale i dla siebie w interesie jakichś manipulatorów.
 • @Oscar 07:54:55
  https://www.dailymotion.com/video/x3pcyw9

  Ksiądz prałat Kneblewski, został w sposób zakamuflowany wyrzucony ze swojej parafii i przymuszony do przejścia na emeryturę.Co innego gdyby chodziło o pedofilię,a nie o mówienie prawdy, niewygodnej grupom zarówno rządzącym państwem jak i niestety kościołem w Polsce!

  https://twitter.com/kskneblewski/status/953626610615414785

  Papież przed " naprostowaniem".
  https://youtu.be/yXTSOEjf7Zo
 • @Oscar 08:20:09
  Jak walczyć w Polsce z tymi propagandowymi wpływami ?
  Za PIS i PO nie da się..
  Trzeba by zmienić TVP całkowicie bo trzeba by dopuścić do istnienia mediów wolnych i niezależnych a tych w Polsce nie ma.
  Prywatne nie są niezależne bo prezentują poglądy właściciela...(obcokrajowca)

  Powinien być zakaz funkcjonowania w Polsce mediów z zagranicznym kapitałem... oraz surowy zakaz uprawiania polityki na ambonie przez związki religijne... z sankcją karną za naruszenie przepisów (ocena prosta nagrania z mszy powinny być weryfikowane na okoliczność uprawiania polityki)... i trata uprawnień i dla prowadzącego mszę i dla Biskupa prowadzącego kościół.

  TVP powinna być jedyną platformą techniczną do uprawiania polityki.
  W TVP powinny być dwa programy.. rządowy i opozycyjny ma może nawet trzy...jeszcze opozycyjny pozaparlamentarny.

  TVP sprawuje wyłączne nadzór techniczny a strona merytoryczna (w tym prowadzenie programów) należy wyłącznie do uczestników programów.
  Zero cenzury ze strony TVP ...
  Kanały wzajemnie zapraszają sobie gości jakich chcą i prowadzą dyskusje e polityczne, gospodarcze, społeczne...

  Do tego powinny być ze dwa trzy kanały tłumaczone z mediów zagranicznych (żadnej cenzury czyste tłumaczenia główny program~w informacyjnych) z USA, Niemiec, Rosji, W,Brytanii, Chin oraz ważny w danym momencie np Izraela, Iranu...Ukrainy.
  Czysto techniczne tłumaczenia lektora puszczane na żywo lub z niewielkim opóźnieniem.

  Nie jak dzisiaj idiotyczne programy "Big Bradzer", gotowanie, wielkie maszyny, szukanie złota, i inny szajs dla idiotów.
  Poza polityką programy naukowe, geograficzne, edukacyjne, medyczne,
  oraz rozrywka, sport ale wszystko na oddzielnych kanałach ...
  i... bez reklam.. kanały reklamowe osobno i na okrągło..

  Daleko nam do opisanego stanu rzeczy.
 • @trojanka 08:28:56
  To oczywisty dowód na to że KK nie jest ślepy czy niezaradny...w kwestii pedofilii .. bo jeśli chodzi o mówienie prawdy to wszystko widzi i ostro reaguje natychmiast... a w przypadku pedofilii nie widzi, nie ma dowodów, musi badać ... chowa pd dywan...kryje ... mataczy nawet przypierany ostro do ściany..
 • Dodam że straty materialne , olbrzymie zresztą jakie ponosimy w tej "współpracy" z "cywilizowanym"
  zachodem i USA nie są jedynymi!
  Owszem powstały "ałtostrady" jedne z najdroższych na świecie, zmieniły się na korzyść miasta/ wsie z rolnicza produkcją prawie zniknęły/.
  Pytanie brzmi ,KTO będzie spłacał miliardy długu Polski i czy weksle dłużne ,które trzymają w swoich łapach wierzyciele znanej prowieniencji nie zostały już lub zostaną użyte do oświadczenia że kraj należy do trzymającego weksle.Oprócz uroszczeń na 300mld $.
  Kredyt ma to do siebie że wymaga spłaty.Na razie odsetki wynoszą 86mln dziennie!!!
  Wielkie straty poniosła i ponosi Polska i Polacy w dziedzinie moralnej, ludzkiej, człowieczeństwa.
  Brak empatii , prostytucja młodych kobiet/ galerianki/, narkomania, Ruchy LGBT i gender wywalające się na ulice...,dopalacze,alkohol, wczesny seks i rodzące nastolatki,przestępczość, zanik więzi rodzinnych i rozwody przez emigrację zarobkową, pozostawione dzieci i młodzież chowane przez dziadków,gwałty, wzrost zachorowań na nerwice i depresje często pociągające samobójstwa, pedofilia, znikanie dzieci .
  W walce o "dobrobyt",chora rywalizacja , donosy w zakładach pracy, kłótnie.
  Wzrost zachorowań na na nowotwory/ stresy, skażona żywość, bieda/,choroby ukł. krążenia/przyczyny jw/.
  Zanik więzi sąsiedzkich,społecznych, wzajemnej pomocy i szacunku np. sąsiadom, starszym czy chorym, inwalidom, kobietom ciężarnym..
  Miejsca w środkach komunikacji kobietom w ciąży lub starszym...miejskiej ustępują zazwyczaj starsi ludzie
  Na szczęście, jeszcze tli się w niektórych Polakach nawet młodzieży,trochę empatii i szlachetności, chęci bycia człowiekiem.Mam nadzieję, że nie zabito całkiem w nas naszej wschodniej "zaściankowości",oburzenia na wynaturzenia i na niesprawiedliwość... i nie one osłabną w zalewie egoizmu i pogoni za "dobrami".
 • @trojanka 09:02:23
  Zgadzam się w stu procentach.
  Dziwnym trafem sporo Polaków zachowuje się tak, jakby grali w pseudoserialach typu: Szkoła, Szpital itp.
  Telewizja jednak jest sugestywna. Za PRL-u nadawano mnóstwo wartościowych programów, a teraz... Szkoda słów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031