Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Patokracja w służbie Zachodu i całej Ludzkości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczyścić to szambo będzie w stanie jedynie Zbawiciel, gdyż zadanie owo wykracza daleko poza ludzkie możliwości.

 Już starożytni Grecy zdefiniowali możliwe do wyobrażenia sobie systemy polityczne, stąd też terminy takie jak demokracja, oligarchia czy monarchia wywodzą się właśnie od nich. Nie byli oni jednak w stanie wyobrazić sobie tego co nam przyniósł wiek XX i XXI, czyli totalnej deprawacji systemów politycznych zwanych obecnie „patokracją”, której źródłosłów wywodzi się od terminu „patologia”.

 
Prominentnym znawcą tego zagadnienia jest Andrzej Łobaczewski. Ten urodzony w 1921 roku naukowiec z dziedziny ponerologii politycznej jest autorem dzieła o tymże tytule (https://www.amazon.com/Political-Ponerology-Science-Adjusted-Purposes-ebook/dp/B009EGBZ64/).


 
 
 
Szczegółowe omówienie patokracji vis-a-vis obecnej sytuacji w Stanach zawarte jest w wielogodzinnym studium wspomnianego dzieła (https://www.sott.net/article/412361-MindMatters-What-Is-A-Pathocracy)zaprezentowanym przez trzech współczesnych amerykańskich specjalistów z ponerologii.
 
Sama historia powstania dzieła Łobaczewskiego jest wysoce znamienna. Pierwszy rękopis został spalony podczas rewizji mieszkania autora prowadzonej przez PRL-owską Służbę Bezpieczeństwa (SB). Odtworzony następnie oryginał, wysłany został poprzez specjalnego kuriera do Watykanu, gdzie słuch o nim zaginął. Trzeci powstał w Nowym Jorku w latach 80-tych ubiegłego stulecia, w którym to wysłany z Polski na banicję autor prowadził dalsze prace nad wspomnianym tematem, a to na dodatek wbrew woli Zbigniewa Brzezińskiego, znanego „piewcy wolności narodów” i nadwornego błazna zachodniej oligarchii finansowej. 
 
Również data wydania opracowania w języku angielskim (rok 2012) jest znamienna. Autor kończąc swe dzieło w latach 80-tych, nie mógł znać najnowszych osiągnięć globalizmu w tej dziedzinie. Konkludował on stwierdzeniem, że zbrodniczy system komunistyczny musi upaść ze względu na polaryzację społeczeństwa pomiędzy patologiczne elity i jego zdrową resztę. Tymczasem globalizm spowodował homogenizację społeczeństwa, zarażając patologią elit całe narody i uniemożliwiając tym samym jakąkolwiek sanację.
 
Wydaje się, że wspomniany na wstępie dogłębny przegląd dzieła Łobaczewskiego jest wynikiem desperacji trzech młodych amerykańskich ponerologów, którzy jak swoistej deski ratunku, chwytają się idei tego wybitnego polskiego intelektu, w nadziei na znalezienie jakiegoś wyjścia z matni, przyznając przy tym, że „wiedza osiągnięta w okresie międzywojennym przez specjalistów z niektórych państw wschodnioeuropejskich jest nieznana zachodnim specjalistom”. 
 
Trzeba przyznać, że Zachód korzysta od wieków z drenażu najlepszego materiału genetycznego (w postaci emigracji), nie tylko z Polski oraz innych krajów Europy Wschodniej, ale i z całej reszty świata. Efekty tego można mierzyć różnymi miarkami, przy czym najobiektywniejsza jest ta oceniająca całe spektrum możliwych zagadnień oraz dotychczasowy rezultat końcowy tegoż.  A efektem jest cuchnące szambo, którego nie od smrodzi żadna ilość wtłaczanych tam najprzedniejszych perfum w formie emigracyjnego intelektu.
 
W kontekście omawianego zagadnienia, należy podkreślić, że nie urodził się jeszcze intelekt wystarczająco wielkiego wielkiego formatu, który mógłby skutecznie mitygować wspomniany problem Zachodu.
 
Oczyścić to szambo będzie w stanie jedynie Zbawiciel, gdyż zadanie owo wykracza daleko poza ludzkie możliwości.
 
W charakterze dygresji warto też dodać refleksję dotyczącą Polski. Krótkie dwudziestolecie międzywojenne II RP, było już niewątpliwie okresem schyłkowym Wielkiego Narodu Polskiego. Wieki genetycznego drenażu, w postaci emigracji oraz asymilacji w społeczeństwach państw zaborczych, skarłowaciło Polaków, ale pomimo to byli Oni w stanie wydać przynajmniej tuzin intelektów światowego formatu, takich jak Łobaczewski czy Banach. 
 
Po kilkudziesięciu latach okresu okupacji (Oświęcimia i Katynia), PRL-owskiego komunizmu, a zwłaszcza globalistycznej tresury III RP, pozostała już tylko bezwolna masa pozbawiona nawet śladowych ilości intelektu. Co prawda masą tą wstrząsają periodycznie pretensje; pretensje w odniesieniu do dawno utraconej bezpowrotnie glorii i chwały, przy czym każdy kolejny odruch tychże jest bardziej groteskowy od poprzedniego. Obecny nosi nazwę Konfederacji. Stosując porównanie karciane; grupa nieudolnych amatorów postanowiła zasiąść do partii pokera z zawodowymi szulerami i twierdzi, że może tą partię wygrać. Oczywiście w głębi serca ma ona jedynie nadzieję na dostanie się do „europarlamentu”, organizacji bez jakichkolwiek uprawnień, spełniającej jedynie rolę listka figowego unijnego totalitaryzmu.  Ale czemu nie mają w końcu pożyć sobie wygodnie polscy patrioci na koszt polskiego podatnika, rozumują? 
 
I słusznie, lepiej niech to oni zgarną krem z tortu unijnej „demokracji”, miast zdrajców i sprzedawczyków z PiS, PO, lub innego szacownego ugrupowania politycznego!
 
 

KOMENTARZE

 • Znamiennym jest to, że drugi rękopis zaginął w czeluściach Watykanu (jak wiele innych takich rękopisów)..
  Natomiast my Polacy, czyms jednak zasłużyliśmy się Panu Bogu, że postanowił nas uratować :
  https://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego

  Jest jednak jeden warunek : My Polscy musimy tego chcieć, bo rówolegle dostajemy takie ostrzeżenia :
  http://gibson.neon24.pl/post/146027,czy-pan-bog-odebral-nam-polakom-wybranstwo

  Orędzia które przychodzą do Ks. Natanka od 9-ciu już lat, także na nasze nieszczęście spychane są pod dywan. Ale z drugiej strony na szczęście, oddolnie, coraz większym strumieniem przedostają się do szerokiej tzw opinii publicznej
 • "Patokracja w służbie Zachodu i całej Ludzkości"
  Jakoś tak z całych sił ową patokrację wspierają ci - co to zgromadzili w swoich nielicznych, kosmatych łapkach - całą niemal forsę tego świata i tę wydrukowaną i tę, która dopiero będzie wydrukowana.
  Wniosek?
  Patokracja - to taktyka w jednostronnej wojnie czarciego pomiotu z ludźmi stworzonymi przez Boga. Główną bronią jest tutaj oczywiście w/w forsa w łapkach czarciego pomiotu. Forsa, która zyskuje diabelską moc tym bardziej - im bardziej ludzie ulegają totalnej, obligatoryjnej i niejako z urzędu - demoralizacji. W jakiejś fazie tej przemyślanej taktyki - wnuczek powinien zabić swoją babcię - jeśli ta nie da mu parę złotych na zaspokojenie doraźnej zachcianki.
 • Oczyszczanie szamba...
  Polecam amerykański film dokumentalny "One Nation Under Stress".
  Z początku filmu:
  "W latach 60-ych Amerykanie należeli do najbardziej długowiecznych społeczeństw na świecie.
  Dziś plasują się na szarym końcu państw rozwiniętych".
  Polska zmierza dokładnie tą samą drogą.
  Nie potrzeba wielkiej inteligencji żeby zrozumieć co czeka nas na końcu tej drogi.
  Wystarczy przyjrzeć się USA.
  A większość Polaków nawet się nie domyśla.
  W zeszłym roku zmarła rekordowa ilość Polaków od czasu zakończenia II WŚ (pomimo masowej emigracji!).
  Najbardziej szokujące jest to, że umierają głównie Polacy w wieku średnim.
  Czy psychopaci mają w tym swój udział?
 • Autor
  Byc moze sklad KONFEDERACJI robi wrazenie groteskowe, lecz jest tam kilka zdrowych psychicznie osöb, jak Dobromir Sosnierz, Jacek Wilk, Liroy.
  Przynajmniej jest nadzieja, ze grupa ta zakolysze scena polityczna.
 • @morgan 10:22:59
  Dokłądnie!
  W końcu można coś zmienić.
  Jak głębokie będą te zmiany? Zobaczymy.
  Głosując na PO-PiS wiemy z pewnością, że będzie jak jest - od 30 lat.
 • @Robik 10:49:47
  Może być tylko gorzej - Polin.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:08:53
  Polin, czyli Palestyna ll.
 • @Autor
  "Po kilkudziesięciu latach okresu okupacji (Oświęcimia i Katynia), PRL-owskiego komunizmu, a zwłaszcza globalistycznej tresury III RP, pozostała już tylko bezwolna masa pozbawiona nawet śladowych ilości intelektu."

  Kolejny gość o dużej dozie samokrytycyzmu. (Na S24 - tymi cechami wykazał się niejaki Echo24).

  Ja tam nie czuję się przynależny do tego grona.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031