Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Intrygujące realia naszego zachodniego podwórka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponieważ żyjemy w epoce informatyki, to przepływ tendencji jest szczególnie ułatwiony i błyskawiczny.

Ostatnio ukazał się interesujący artykuł opublikowany przez Centrum Ludwiga von Misesa traktujący o psychopatii i socjopatii w sferach politycznych: https://misesuk.org/2019/04/12/on-politics-and-psychopathy/

 Wstęp zawiera krótki przegląd najnowszych osiągnięć psychiatrii we wspomnianych dziedzinach, przechodząc potem do szczegółowego omówienia zagadnienia w kontekście psycho- i socjologicznym vis-a-vis współczesnych zachodnich elit. 
 
 
Konkluzja artykułu jest następująca (cytuję):
Psychopaci pragną władzy, a obecny system polityczny faworyzuje ich w porównaniu do ludzi uczciwych w obszarze prominentnych stanowisk. Pomimo powolności wpływu wspomnianych tendencji na skład jakościowy i ilościowy warstwy politycznej, w dłuższym przedziale czasowym zauważa się dramatyczny wzrost liczby psychopatów w ich gronie. Są oni aroganccy, samolubni, okrutni, niewiarygodni, oszukańczy, nierozważni i pozbawieni skrupułów. W tych zbiorowiskach, w których osiągnięta została swoista masa krytyczna, polityczny system staje się szalony. Podobne tendencje psychopatyczne obserwuje się w pozostałych elitarnych środowiskach takich jak biurokraci, akademicy, polityczni i społeczni aktywiści, biznesmeni, celebryci, finansiści oraz członkowie mediów. Wszyscy oni są w jakimś stopniu zarażeni psychopatią, czego rezultatem jest gigantyczny psychopatyczny obłęd.
 
W następstwie powyższego obłęd ten staje się cechą przewodnią zachodnich społeczeństw. Ponieważ żyjemy w epoce informatyki, to przepływ tendencji jest szczególnie ułatwiony i błyskawiczny. Rezultatem jest całkowicie bezmyślne i ogłupione społeczeństwo, którym coraz łatwiej manipulować przy pomocy coraz to głupszych trików. Stan ten jest sprytnie maskowany przez powszechny dostęp do wyższej edukacji, która w rzeczywistości produkuje zidiociałych ignorantów przeświadczonych o swej wiedzy i inteligencji. 

 
W skrajnych przypadkach obserwować możemy prawdziwie groteskowe schematy manipulacji, które w nawet najprymitywniejszych, ale normalnych, niespatologizowanych społeczeństwach byłyby nie do pomyślenia.

Przykładami tego mogą być choćby sławetna Russiagate (https://taibbi.substack.com/p/russiagate-is-wmd-times-a-million) w USA, według której wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych dokonał kremlowski Putin, lub fakt domagania się przez społeczeństwo Wielkiej Brytanii, przestraszone przez media widmem braku papieru toaletowego i korkami w euro tunelu po wyjściu z Unii, ponownego referendum w sprawie Brexit.
 
Zidiocenie zachodniego społeczeństwa byłoby nawet śmieszne, gdyby nie przyćmiewał go wizerunek rządzących psychopatów dzierżących atomowy guzik w jednej, a listę żądań dla Ludzkości w drugiej dłoni.
 
 

    

KOMENTARZE

 • @Autor
  Gratulacje w związku z ponownym odkryciem po 500 latach Machiavelli'ego - oczywiście dla Neil'a Lock'a.
 • Mam inną teorię.
  Potwierdzam obserwacje wysokiego stężenia psychopatów w kręgach władzy oraz w mediach.
  Alę przywołuje bajkę "król jest nagi" albo relacje na szczytach nazistowskich władz albo na szczytach Watykanu.

  Moja teoria jest taka że jak dyktatorem, władcą absolutnym zostaje psychopata to cały system staje się psychopatyczny, lojalni urzędnicy, karierowicze wszyscy grają rolę psychopatów na wzór i podobieństwo swojego "wodza"... a ci co nie gracja szybko odpadają z rywalizacji o koryto..

  W naszym dzisiejszym świecie mamy dyktaturę psychopatycznej globalnej mafii żydowskiej. To jest absolutna totalitarna dyktatura.. oczywiście ukryta w postaci "głębokiego państwa"
  źródłem ty psychopatycznych działań jest kultura, religia żydowska .. wystarczy poczytać o żydowskim Bogu oraz o żydowskiej interpretacji świata (Tora, Talmud) tam tkwi źródło zachowań skrajnie psychopatycznych (skrajny rasizm na tle "my naród wybrany" reszta to zwierzęta w ludzkiej postaci stworzone przez żydowskiego Boga by służyć żydom)... i ten "fundament" żydowskiej kultury jest źródłem psychopatycznej mafii żydowskiej.

  Przecież wszędzie dosłownie wszędzie na zachodzie gdzie widać dziwne psychopatyczne zachowania tam roi się od żydów (władze USA, media w USA, podobnie w UE).

  Słuszna jest myśl że psychopaci są skuteczniejsi z walce o władzę...
  mieliśmy psychopatów z Watykanu (średniowiecze), mieliśmy psychopatów Nazistów, dzisiaj mamy psychopatów z globalnej mafii żydowskiej.

  Na mniejszą skalę mamy psychopatów z różnych sekt (islamiści, banderowcy, BokoHarum, i pewnie wielu innych) ale jako słabe ekonomicznie a więc i militarnie struktury nie zagrażają światu...
  Naziści zagrażali a Syjoniści zagrażają światu.
 • po raz setny
  ktoś odkrywa dawno odkryte. Zastanawiam się dlaczego tak mały wydźwięk, ma tak fundamentalne dzieło Jak "Ponerologia Polityczna" w której te procesy zbadane i opisane były już 50 lat temu.
 • Komentarze
  Zawsze miło jest widzieć pod artykułem merytoryczne komentarze. Dogłębna wiedza encyklopedyczna, kto jest kto, stanowi cenną wartość. Ja osobiście mam zwyczaj ustosunkowywania sie to treści i konkluzji autora, a nie tego kim on jest, był, lub na czyjej stronie publikuje. Ma to nieco wiekszy sens, ale wymaga wysiłku intelektualnego i odwagi cywilnej. Krzyczeć z tłumem ten jest lewak więc bredzi, lub na odwrót, ten jest nacjonalista więc nie ma racji, jest równie łatwe jak i głupie, ale bezpieczne bo zawsze poklask tłumu (takiego czy innego) się uzyska.

  Uważam, że tezy zawarte w artykule przez autora nie będącego nota bene von Misesem osobiście , dobrze korelują się z obecną rzeczywistością. I stąd mój artykuł.

  Pozdrawiam szanownych dyskutantów!
 • @Oscar 14:00:07
  Bardzo słuszne uwagi odnośnie żydów i ich psychopatycznych genetycznych skłonności. To klucz do całej sprawy.

  Ale być może, panie Arjanek, ponieważ artykuł ukazał się na "żydowskim" portalu, to tezy o psychopatach, zwłaszcza żydowskich, są nieprawdziwe. Jak pan to ocenia?

  "Widać, że autor wspiera Konfederację". Nie jestem pewny czy odnosi się to do mnie czy autora cytowanego artykułu.

  Jeśli do mnie to odpowiadam: Nie popieram konfederacji, ani jej nie neguję. Bo nie ma ona najmiejszego wpływu na sprawy Polski, które mnie jedynie interesują.
 • Hm
  przestraszone przez media widmem braku papieru toaletowego i korkami w euro tunelu po wyjściu z Unii, ponownego referendum w sprawie Brexit.
  Raczej brakiem bezproblemowej emerytury w tanim kraju kontynentalnej , brakiem taniej upojnej popijawy w miastach UE etc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031