Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Jedynie słuszna droga; od bolszewizmu do globalizmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak długo narody będą się dały szczuć na siebie nawzajem, tak długo nie może być mowy o żadnej sanacji, czy choćby światowym pokoju.

Schyłkowe lata III RP charakteryzują się narastającą nienawiścią do Rosji i Rosjan. Przy czym judeo-banderowskie elity posługują się sowieckim okresem dominacji nad Polską w swych propagandowych działaniach. Wszelkie emocje, a w szczególności nienawiść nie są dobrym doradcą w polityce, ale jeśli już się musi nienawidzić, to przynajmniej warto zdawać sobie sprawę, kogo i za co?
 
Niedawno ukazał się artykuł definiujący zjawisko bolszewizmu (komunizmu) w aspekcie narodowościowym:
Istotniejsze jego elementy zamieszczam poniżej:

 
Karol Marks, ojciec komunizmu, był żydem, wnukiem rabina Mordechaja. Powstałe na jego bazie ideologicznej, europejskie ruchy socjalistyczne, były zdominowane przez żydów. Głównym osiągnięciem tej ideologii był przewrót bolszewicki w Rosji i ustanowienie, tego co w II RP Polacy trafnie nazywali "żydokomuną”. 
 
Rosyjski korespondent The Times z owego okresu, Robert Wilton, w opublikowanej w 1920 roku książce w języku francuskim, pod tytułem Les Derniers Jours des Romanofs”, przedstawia tło rasowe władz sowieckich:
 
Komitet Cntralny

 
NAME
NATIONALITY
Bronstein (Trotsky)
Jew
Apfelbaum (Zinovief)
Jew
Lourie (Larine)
Jew
Ouritski
Jew
Volodarski
Jew
Rosenfeldt (Kamanef)
Jew
Smidovitch
Jew
Sverdlof (Yankel)
Jew
Nakhamkes (Steklof)
Jew
Ulyanov (Lenin)
Russian
Krylenko
Russian
Lounatcharski
Russian
 
 
 
Rada Komisarzy Ludowych (rząd ):

 
MINISTRY
NAME
NATIONALITY
President
Ulyanov (Lenin)
Russian
Foreign Affairs
Tchitcherine
Russian
Nationalities
Djugashvili (Stalin)
Georgian
Agriculture
Protian
Armenian
Economic Council
Lourie (Larine)
Jew
Food
Schlichter
Jew
Army & Navy
Bronstein (Trotsky)
Jew
State Control
Lander
Jew
State Lands
Kauffman
Jew
Works
V. Schmidt
Jew
Social Relief
E. Lelina (Knigissen)
Jewess
Public Instruction
Lounatcharsky
Russian
Religions
Spitzberg
Jew
Interior
Apfelbaum (Zinovief)
Jew
Hygiene
Anvelt
Jew
Finance
Isidore Goukovski
Jew
Press
Volodarski
Jew
Elections
Ouritski
Jew
Justice
I. Steinberg
Jew
Refugees
Fenigstein
Jew
Refugees (assist.)
Savitch
Jew
Refugees (assist.)
Zaslovski
Jew
 
 Komitet Wykonawczy KC
 
 
 
NAME
NATIONALITY
Sverdlov (president)
Jew
Avanessof (sec.)
Armenian
Bruno
Lett
Babtchinski
Jew
Bukharin
Russian
Weinberg
Jew
Gailiss
Jew
Ganzburg
Jew
Danichevski
Jew
Starck
German
Sachs
Jew
Scheinmann
Jew
Erdling
Jew
Landauer
Jew
Linder
Jew
Wolach
Czech
Dimanstein
Jew
Encukidze
Georgian
Ermann
Jew
Joffe
Jew
Karkline
Jew
Knigissen
Jew
Rosenfeldt (Kamenef)
Jew
Apfelbaum (Zinovief)
Jew
Krylenko
Russian
KrassikofSachs
Jew
Kaprik
Jew
Kaoul
Lett
Ulyanov (lenin)
Russian
Latsis
Jew
Lander
Jew
Lounatcharski
Russian
Peterson
Lett
Peters
Lett
Roudzoutas
Jew
Rosine
Jew
Smidovitch
Jew
Stoutchka
Lett
Nakhamkes (Steklof)
Jew
Sosnovski
Jew
Skrytnik
Jew
Bronstein (Trotsky)
Jew
Teodorovitch
Jew
Terian
Armenian
Ouritski
Jew
Telechkine
Russian
Feldmann
Jew
Froumkine
Jew
Souriupa
Ukranian
Tchavtchevadze
Georgian
Scheikmann
Jew
Rosental
Jew
Achkinazi
Imeretian
Karakhane
Karaim (Jew)
Rose
Jew
Sobelson (Radek)
Jew
Sclichter
Jew
Schikolini
Jew
Chklianski
Jew
Levine (Pravdine)
Jew
 
 
Przywódcy Czeka ( później zwanego KGB):

 
 
 NAME
NATIONALITY
Dzerjinski (president)
Pole
Peters (vice-president)
Lett
Chklovski
Jew
Kheifiss
Jew
Zeistine
Jew
Razmirovitch
Jew
Kronberg
Jew
Khaikina
Jewess
Karlson
Lett
Schaumann
Jew
Leontovitch
Jew
Jacob Goldine
Jew
Glaperstein
Jew
Kniggisen
Jew
Latzis
Lett
Schillenkuss
Jew
Janson
Lett
Rivkine
Jew
Antonof
Russian
Delafabre
Jew
Tsitkine
Jew
Roskirovitch
Jew
G. Sverdlof
Jew
Biesenski
Jew
Blioumkine
Jew
Alexandrevitch
Russian
I. Model
Jew
Routenberg
Jew
Pines
Jew
Sachs
Jew
Daybol
Lett
Saissoune
Armenian
Deylkenen
Lett
Liebert
Jew
Vogel
German
Zakiss
Lett
 
Po tej publikacji, jej autor został usunięty w cień, kolejne wydania książki w języku angielskim nie zawierały już powyższych informacji, a sam Wilton zmarł potem w osamotnieniu i nędzy.
 
Pomimo, że „wódz rewolucji” Lenin jest w tym dziele sklasyfikowany jako „Rosjanin”, to wiadomo, że był on w jednej czwartej żydem, Niemcem, Kałmukiem i Rosjaninem. Jego żona Nadieżda Krupska była żydówką i w domu posługiwała się językiem  jidysz.
 
Również Stalin był nieślubnym dzieckiem bogatego żydowskiego kupca i Gruzinki, która u niego posługiwała. Wszystkie trzy żony tego krwawego dyktatora były żydówkami.
 
Wilton nie był jedynym, który zauważył te oczywiste fakty.
 
W raporcie wysłanym do rządu brytyjskiego w 1918 roku, holenderski konsul w St. Petersburgu Oudendyke stwierdza, że „bolszewizm jest organizowany i kontrolowany przez żydów”.
 
Dowódca jednostki wywiadowczej korpusu ekspedycyjnego armii Stanów Zjednoczonych kapitan Montgomery Schuyler pisał: „ ruch bolszewicki był od samego początku organizowany i kierowany przez najgorszego gatunku żydów”.
 
Amerykański konsul we Władywostoku Caldwell pisał w lipcu 1918r, że „połowa władz miejskich we wszystkich ośrodkach Rosji jest obsadzona przez najgorszy żydowski element.
 Illustrated Sunday Herald z 8 lutego 1920 roku zamieszcza artykuł Churchilla w którym stwierdził on, że „większość przywódców bolszewickich jest żydami”.
Ten fakt z zadowoleniem podkreślali również sami żydzi.  Dla przykładu the Jewish Chronicle z 4 kwietnia 1919 roku konstatuje, że „fakt bycia żydami większości bolszewickich przywódców wynika między innym z tego, że bolszewizm jest tak bliski najwspanialszym ideom judaizmu”.
 
Idee judaizmu są nieśmiertelne i truizmem byłoby stwierdzenie, że dzisiejszy globalizm jest w takiej samej mierze „judaistyczny”,  jak był nim bolszewizm. Dlatego też stwarzane przez żydów, na potrzeby gojów, pseudo-ideologiczne  konfrontacje pomiędzy tymi ideologiami są po prostu groteskowe.
 
Truizmem jest też stwierdzenie, że tak bardzo jak „nasi” krajowi żydzi szczują Polaków na Rosjan, w podobnym zakresie rosyjscy robią to z tamtejszą opinią publiczną. Najnowszym, a zarazem najbardziej haniebnym tego przykładem jest wypowiedź głównego redaktora Kisjelowa z RTR (rosyjskiej telewizji publicznej) w niedzielnych jej wiadomościach, który w kontekście ostatnich dyplomatycznych napięć na osi Izrael – Judeopolonia stwierdził, że Polacy wymordowali w czasie okupacji niemieckiej 200 tysięcy żydów!
 

Truizmem jest również stwierdzenie, że jak długo narody będą się dały szczuć na siebie nawzajem, tak długo nie może być mowy o żadnej sanacji, czy choćby światowym pokoju. 

KOMENTARZE

 • Jedynie słuszna droga to dostęp do większej kultury demokracji.
  .
  Zamknięci jesteśmy w trójkącie, lub trzymamy się jak rzep psiego ogona, trzech kresek demokracji.

  Więc stoimy bez ruchu na płaskiej powierzchni geometrii pola trójkąta, albo na skrzyżowaniu o ograniczonym dostępie do trzech kierunków.

  Kultura demokracji potrzebuje stałego rozwoju w przestrzeni geometrii zaczynając od większego pola z czerech kresek dążąc do stworzenia bryły z 12 kresek z dostępem do wszystkich kierunków świata.
 • @ autor
  // Najnowszym, a zarazem najbardziej haniebnym tego przykładem jest wypowiedź głównego redaktora Kisjelowa z RTR (rosyjskiej telewizji publicznej) w niedzielnych jej wiadomościach, który w kontekście ostatnich dyplomatycznych napięć na osi Izrael – Judeopolonia stwierdził, że Polacy wymordowali w czasie okupacji niemieckiej 200 tysięcy żydów! //

  Dla porządku;redaktor Kisjelow powtarza to co jakby jest wersją oficjalną.
  Powiedzmy "prawie" oficjalną bo nie wiem jak można określić sytuację kiedy od trzech a może czterech lat pod adresem Polski padają ciężkie,bardzo ciężkie oskarżenia a Polska milczy i nie reaguje w żaden sposób.
  Dodam że oskarżenia padają z ust nie jakiegoś blogera czy dziennikarza ale osoby którą trudno nazwać "prywatną".
  Wreszcie patrzę i co widzę? kilka dni temu ocknęły się media.Na razie niszowe
  (z relacji paryskiej konferencji)
  //Około 500.000 Żydów zostało zamordowanych przez samych Polaków. Nie przez Niemców a przez Polaków. U nich sąsiedzi mordowali sąsiadów. To było w czasie wojnyJeśli chodzi o wystąpienie ministra spraw zagranicznych (Katza przyp.mój), to on cytował Icchaka Szamira. A rodzice Icchaka Szamira zostali zamordowani przez Polaków, nie przez Niemców Tam Niemców nie było. Sąsiedzi zamordowali. Jego rodziców. I dlatego on powiedział, że wszyscy Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. On miał takie przekonanie, że tak była wychowana cała Polska. Cała polska ludność, W taki sposób od dzieciństwa wychowywano.Too,że było 6-7 tysięcy porządnych, świętych ludzi, których pamięć my czcimy, to nie umniejsza roli ponad 30 milionów Polaków, którzy tylko zajmowali się grabieżami i mordowaniem Żydów, niezależnie od tego, co robili naziści ….//

  http://www.bibula.com/?p=106829

  Takie i podobne rzeczy mówione są od kilku lat przy pełnej zgodo-przemilczeniu Polski więc czyż redaktor Kisjelow nie miał podstaw do potraktowania ich jako wersji oficjalnej?
 • Tylko większa kultura demokracji zapewni wzrost poziomu życia Polaków.
  .
  Demokracja oparta na strategicznej myśli rozwoju narodu, musi posiadać nową mapę drogową nowoczesnych połączeń komunikacyjnych zawartych w cyferkach kwantach, geometrii cybernetycznej, holograficznej itd.

  Pierwsze kreski demokracji to początkowe krokowe fazy (etapy) rozwoju życia określonego narodu, dla jednoznacznego słowa demokracja, polecam za blogerem Bogusławem Jeznachem wykład prof.Lesława Michnowskiego pt. MODEL KONCEPTUALNY „SYSTEM ŻYCIA” JAKO PODSTAWA CYBERNETYKI TRWAŁEGO ROZWOJU, wygłoszony 5. 11.2015 w Warszawie
  http://jeznach.neon24.pl/post/127262,system-zycia

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=47&v=xj4DJlmtonM

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031