Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Co daje nam Ameryka, Zachód i sojusz Polski z nimi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś gwałtowny upadek gospodarczy Ameryki powoduje strach wśród jej elit.

Imperatyw śledzenia sytuacji w Ameryce nie wynika z faktu, że jest to „wiodące państwo świata” i „godny podziwu wzorzec do naśladowania”, ani nawet z prozaicznego powodu jej „anglojęzyczności”, który to, czy się nam się  to podoba czy nie, sprawuje funkcję języka międzynarodowego, ale dlatego że jest to „najgroźniejsze państwo świata”,  w związku z czym od niego zależą losy nas wszystkich.  Przy czym frazę tą używam za Richardem Galustianem, autorem artykułu pt: „Związek pomiędzy imperializmem i syjonizmem, czyli autentyczna oś zła”.  Wspomnianą publikację można przeczytać tu: https://russia-insider.com/en/connection-between-imperialism-and-zionism-true-axis-evil/ri26410, a poniżej jej streszczenie w języku polskim.

 
 
Priorytetem imperiów w ostatnich kilkuset latach było zapewnienie żydowskiej dominacji na bliskim wschodzie. Dziś Izrael mógłby mieć pokój, jeśliby tylko zgodził się na równe prawa dla wszystkich. Jednak warunek ten jest nie do zaakceptowania przez syjonistyczny rząd Netanyahu. Izrael jest państwem gdzie żydzi cieszą się większymi prawami niż inni jego obywatele, włączając w to chrześcijan, gdzie nieuzbrojeni Palestyńczycy, w tym kobiety i dzieci, są codziennie mordowani przez izraelską armię. To wszystko są merytoryczne obserwacje, ale takie wzmianki o żydach i Izraelu uważane są za „antysemickie”. Ale przecież Arabowie też są Semitami! Wiec powinno się to określać mianem „antyżydowskich”.
 
W tym miejscu pragnę wtrącić dygresję pochodzącą od innego autora, którego artykuł można przeczytać tu: https://www.unz.com/pgiraldi/the-growing-anti-semitism-scam/, a który twierdzi, że dziś termin „antysemita” nie oznacza osoby nienawidzącej żydów, ale osoby nienawidzonej przez nich! W cytowanej publikacji uzasadnia on to drobiazgowo na współczesnych przykładach.
 
Trudno oprzeć się przekonaniu, że Ameryka nie jest normalnym państwem tylko zlepkiem narodowości, których przedstawiciele  w XVIII wieku wymordowali dziesiątki milionów pokojowo nastawionych Indian, odwrotnie do hollywoodzkiej propagandy, przedstawiających tychże jako „brutalnych czerwonoskórych”. Również Izrael został stworzony  w 1947 roku przez emigrantów z Europy na ziemiach arabskiej Palestyny.
 
Dziś gwałtowny upadek gospodarczy Ameryki powoduje strach wśród jej elit. Ten z kolei, wraz z poczuciem znalezienia się w sytuacji bez wyjścia, materializuje się coraz większą agresywnością oraz „zmianami reżimów” na świecie w celu intensyfikacji rabunku bogactw tych państw w próbie odwrócenia nieuniknionego upadku USA.   Dziś Ameryka wprowadza też prawa, które kryminalizują jakąkolwiek krytykę Izraela.   Także nieustanne ataki na Rosję zbliżają nas do katastrofy wojny nuklearnej.
 
Prezydent Kennedy mitygując kryzys kubański, stwierdził, że „naszym wspólnym mianownikiem jest to że zamieszkujemy tą samą planetę, oddychamy tym samym powietrzem, wychowujemy tu nasze dzieci i wszyscy jesteśmy śmiertelni”.

 
 
Współcześni przywódcy Ameryki wydają się nie rozumieć tych oczywistych prawd, nie wspominając  już o ich kundlach zainstalowanych w stolicy terytorium pod nazwą „III RP”! A to nie wróży dobrze na przyszłość.

    

KOMENTARZE

 • Jak to "co nam daje" ?
  Wszystko.Przede wszystkim dobre samopoczucie a to wartość kluczowa.
  Bo tak jak zdrowie* nie jest tylko brakiem choroby a czymś więcej tak samopoczucie wcale nie musi wynikać z obiektywnych przyczyn.
  Polacy są zakochani w Ameryce.Spróbuj tylko uświadamiać im prawdę że bez wzajemności a zaraz rodacy okrzykną cię:renegatem,żydem,komunistą i mordercą żołnierzy wyklętych.
  Nie mm pojęcia dlaczego tak jest.Może z takiego powodu że wiele milionów Polaków już wymawiając słowo "ameryka" podświadomie myśli o jakimś swoim:wujku,kuzynie,siostrzenicy,szwagierce,którzy wyjechali i teraz są Amerykanami.
  Przy Ameryce czujemy się:ładniejsi,dzielniejsi,bogatsi,bezpieczniejsi i mądrzejsi itd itd.
  Odebrać nam to uczucie to zachwiać naszą pewnością siebie.Każdy inny sojusz,choćby nie wiem jak korzystny a zawarty w miejsce sojuszu z Ameryką,postrzegany byłby jako zgubny.A skoro tak byłby postrzegany to sytuację prędzej czy później jakieś złe siły wykorzystałyby do celów propagandowo-politycznych.Każdy ewentualny a poważny sojusznik doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie przewiduje takowego sojuszu.
  Chyba że jakiś doraźny,dla załatwienia pojedynczej sprawy.
  Polska jest bardzo samotna i można powiedzieć sama siebie skazała na sojusz z Ameryką.

  *Zdrowie – stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności
 • @ikulalibal 11:46:41
  Ja tam z Podziwu dla ameryki dawno się wyleczyłem, więc nie wszyscy Polacy są w niej zakochani.
 • @zadziwiony 11:53:49
  Używam liczby mnogiej nie dlatego że moje uwagi tyczą dosłownie wszystkich Polaków a dlatego że tyczą na tyle dużego procentu polskiej populacji że jest to w pełni uzasadnione
  Pozytywny wizerunek Ameryki jest na tyle silnie utrwalony w przeciętnej polskiej mentalności że np jeśli chcesz kogoś zachęcić do jakiegoś produktu to wystarczy powiedzieć że jego formułę opracowano w USA.Efekt murowany.Jeśli wesprzesz się opinią "amerykańskich specjalistów" to nikt tego nie zakwestionuje.Co innego gdybyś powoływał się na specjalistów bułgarskich,wtedy od razu wzbudził byś wątpliwości a może nawet podejrzenia.
 • @ikulalibal 11:46:41
  Poczytaj wypowiedź "tłustego misia" w MC Gregora!!Po prostu nie mamy wyjścia, musimy się całkowicie podporządkować USA czyli Izraelowi, płacić haracze,utrzymywać Ukrainę, wysyłać wojska , nie repolonizować PKP Energetyka,oraz mediów w rękach żydów z USA,promować UBERA, obniżać podatki dla firm amerykańskich oraz oddać kraj za 447 i kupować wszystko od USA niezależnie od ceny i jakości / gaz , bron, mięso/oraz obligacje ze stratą 3 mld $.

  A Polska rośnie w siłę i ludzie /niektórzy/ żyją dostatniej.Zwłaszcza ci ,którzy mając wysokie dochody,milionerzy jeszcze czerpią z pracy i podatków oraz zadłużania reszty np. na 500+ dla wszystkich.

  Jak mówił klasyk "jesteśmy krajem posiadanym , przez kogoś z zewnątrz",a to się nazywa "wolność i demokracja".I jak twierdzi "tłusty miś" u MC Gregora,i nazywa to istnieniem Polski ,nie możemy już nic zrobić tylko się poddać.Bo nas wybiją jak pod Smoleńskiem.! i to się nazywa wolnośc czyli jak nie zrobicie jak żądamy to....mi się to z Sycylią kojarzy...
  Taka jest postawa tłustych misiów którzy się urządzili i urządzają często kosztem narodu.I co ma naród z tym zrobić???

  A wracając do tematu CO nam dali nowi hegemoni??
  No dużo!
  Przed wszystkim wszechobecną lichwę,/wciskaną ohydną reklamą co 15 minut w tv,wszędzie... w ulotkach w skrzynkach i pod drzwiami, na placach targowych wciskaną przez zmarznięte staruszki./ ...kredyty zarówno na poziomie kraju, jak i indywidualnego obywatela,zadłużeni są wszyscy od młodego po emeryta.Oszustwa na każdym polu bankowe,kredytowe,okradanie zwykłych często biednych ludzi...oszukiwanie przy zawieraniu umów na gaz, prąd, telefon, "pokazach " gdzie są kołdry po 4000 wciskane biednym staruszkom po zapewnieniu , ze podpisują listę obecności a nie umowę na zakup.

  Potem porno, też wszechobecne,narkotyki, dopalacze ogólnie " zmianę systemu wartości"i celu życia.
  Pogardę dla drugiego człowieka,starego czy schorowanego bo biedny, bo niezaradny, bo nie ma "firmy"itp.Cytat jednej pani Mucha jej było ,"osób po 80 nie opłaca się leczyć!!

  http://www.terazkmy.pl/artykul/joanna-mucha-uwaza,-ze-nie-ma-sensu-leczyc-starszych

  Dalej...gender i pedalsko lesbijskie parady równości "chronione przez państwo", pod pozorem "wolności", wylewające się na ulice, do szkół a może nawet przedszkoli..pokazujące "nowy styl życia" młodzieży i dzieciom.
  Handel organami,i dziećmi.

  I koniecznie trzeb opluć i dławić i zohydzać wszelkie ruchy narodowe ,niezależne...
 • @trojanka 12:17:26
  http://ruch-obywatelski.com/polityka/pokonana-ameryka-ameryka-rzadzona-przez-zydow-czesc-i/
 • @ Autor - 5*
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/03/53090646_579674542500853_3359907066884915200_n.jpg
 • Rok 1992,Mcdonalds otwiera w III RP swoje podwoje
  Było to wydarzenie o dużej cywilizacyjnej randze.Wprawdzie tuziemcy w przytłaczającej masie nie były w stanie docenić ważkości wydarzenia ale w sukurs przychodzą elity.
  ''Minister Jacek Kuroń przecinający wstęgę, pisarka Agnieszka Osiecka i trener Kazimierz Górski nad papierowymi kubkami z colą i hostessa z hamburgerem pozująca dla tłumu fotoreporterów. - Pierwszy w Polsce Mc Donald's urósł do rangi symbolu wolności i wytęsknionego Zachodu - ocenia socjolog. ''
  https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kanapka-za-20-tysiecy-frytki-za-10br-kuron-i-osiecka-na-otwarciubr-to-byl-symbol-dla-warszawiakow,144095.html

  Na otwarcie trójmiejskiej filii szacownej instytucji też przybyły tłumy wiedzione przez elity.Strawy duchowej dostarczył znany na całym świecie kapelan "Solidarności"
  https://static2.s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/1493/620x500/1493001.jpg
  https://rozrywka.trojmiasto.pl/Tlumy-i-elity-Tak-w-latach-90-otwierano-McDonaldsa-i-Pizze-Hut-w-Trojmiescie-n95572.html

  A ten się jeszcze pyta "co nam daje Ameryka" !!!
 • @ikulalibal 14:05:51
  Jamie!!prawda??
  https://5minutdlazdrowia.pl/10-skladnikow-jedzenia-mcdonalds/

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zanim-zjesz-usraelskiego-hamburgera-obejrzyj-ten-film-2013-12

  https://youtu.be/8Df2wC2YV-U
 • @trojanka 14:31:03
  //https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zanim-zjesz-usraelskiego-hamburgera-obejrzyj-ten-film-2013-12
  https://youtu.be/8Df2wC2YV-U //

  Nic nie szkodzi.Uważam że jedzenie macdonaldsowe powinno być obowiązkowe.Każdy,pod groźbą zajęcia hipoteki czy zablokowania karty,powinien zeżreć swój comiesięczny przydział tego badziewia.
  Tę okrutną karę przewiduję dla wszystkich,w tym dla siebie,w odwecie za bierność w niedopuszczalnym traktowaniu niegdysiejszych barów mlecznych.Za to że pozwoliliśmy byle łachudrze,byle "satyrykowi" znieważać,obśmiewać,deprecjonować,poniżać,te wielce pożyteczne placówki.Że mało wykwint,obskurne,obsługa bezczelna a menu siermiężne.Wszystko w nich było złe.Oprócz cen tak niskich, żeby pozwalały każdemu dziadowi nie śmierdzącemu groszem zjeść obfity ciepły posiłek.Państwo polskie zwane wówczas PRL-em tytułem dotacji wywalał na to nie małe środki.Źle robiło, bo sądząc z opinii jakimi wówczas cieszyły się bary mleczne nikogo to nie uszczęśliwiało.Prócz satyryków którzy ku naszej uciesze mieli z czego drzeć łacha.
 • @ikulalibal 15:18:51
  Wszystko co miało pomóc ludziom, a nie przynosiło ZYSKU był ZŁE, BARDZO ZŁE!!!
  Bary mleczne niektóre znakomite, ludzie po nich płakali.Żywiły bidnych studenciaków przed kolejnym stypendium kiedy kieszeń była pusta,i nie tylko bidnych ale i bogatych lubiących "domową" kuchnię. Panie na zapleczu, widoczne z sali lepiły pierogi z szybkością błyskawicy, drugie wałkowały ciasto,inne tarły marchew na surówki.
  Ja studiowałam w Krakowie , znałam te bary gdzie wpadało się na szybki obiadek, jak np.stołówka była w remoncie. Zresztą dotowane obiady studenckie, również mieliśmy na uczelni znakomite.Mimo ze mięcho nie przyjeżdżało wagonami.
  Były super zupy, i II dania/kilka do wyboru/ również dieta dla chorych np. na cukrzycę!
  I deser , budyń, galaretka, kisiel z owocami.I kompot z owoców, ponoć z bromem ,coby koledzy nas nie szczypali pod ławkami na sali wykładowej. Żeby uważali na zajęciach ,i mogli się porządnie nauczyć budować bez zawalania się, drogi koleje i mosty, oraz huty i stalownie i pracować w laboratoriach.
  I nauczyliśmy się, wyszła świetna kadra wiele roczników inżynierów, lekarzy,nauczycieli, pielęgniarek. Było też dużo szkół zawodowych, techników /mechaniczne, krawieckie, budowlane, pielęgniarskie,chemiczne,kolejowe/i zasadniczych.W każdym zawodzie , bardzo dobrze przygotowywały do zawodu.Wiem, bo sama kończyłam technikum i jak poszłam na studia to pierwsze lata się huśtałam na hamaku!Potem chłopaki jeździły do Libii i Syrii na kontrakty i budowali im co chcieli, drogi , mosty, fabryki..Libijczycy i Syryjczycy byli zachwyceni Polakami!I dobrze płacili.
  Teraz ponoć jest jakaś reaktywacja barów mlecznych, ale nie wiem jak z jakością bo musi być duuuuży zysk z tego!!i z 8 instytucji ma w tym "udziały."
 • @ikulalibal 15:18:51
  Aw Mac Syfie nie jadam i zabraniam Rodzinie, sama robię świetne "buły" z wkładem w domu!Jak już jest sałata i pomidory i ogórki z dobrego źródła!
  I gazu z USA też NIE CHCĘ, z prostej przyczyny , właśnie dostałam rachunki na ten rok, z dopłatą za ubiegły!!I w żadnym wypadku żadnego żarcia amerykańskiego NIE będę kupować, ponoć kupili Konspol czy cos z kurczakami ukraińskimi.I Uberem też nie pojadę!!

  https://www.money.pl/gospodarka/konspol-oficjalnie-przejety-przez-amerykanskiego-inwestora-6334588305733249a.html

  Haa ciekawe komentarze pod artykułem.
 • O jejku, ....chyba nieprawda,żeby największe mocarstwo i potęga światowa i kosmiczna????
  https://forsal.pl/artykuly/1377905,ubostwo-w-usa-jest-duzo-wieksze-niz-wskazuja-statystyki-oto-dlaczego-opinia.html

  jak zwykle ciekawe komentarze!!
 • @trojanka 15:41:07
  //Żywiły bidnych studenciaków przed kolejnym stypendium kiedy kieszeń była pusta,i nie tylko bidnych ale i bogatych lubiących "domową" kuchnię.//

  Mleczne bary żywiły mrowie ludzi.W tym tych którzy chadzali tam z innych powodów niż ekonomiczne:bo po drodze,bo szybko,żeby nie gotować w domu,bo jeśli nie liczyć kilku nocnych godzin posiłki wydawane są nieomal całą dobę itp. Właśnie ta kategoria szczególnie wstydziła się barów mlecznych.Inne placówki takie jak :smażalnie kurczaków z rożna,smażalnie ryb,bary garmażeryjne ( z zajebistymi flaczkami czy cynaderkami),jeszcze jakiś uchodziły.Ale być klientem baru mlecznego było taką hańbą że trudno o większą.Taka sytuacja była efektem "lekkiego" podejścia naszych elit (artyści to elity? ) do barów.

  //bidnych studenciaków przed kolejnym stypendium kiedy kieszeń była pusta//

  Dotarła do mnie taka informacja ale niestety nie mogę jej zweryfikować gdyż wszędzie tylko piszą o prl-owskiej golgocie.Otóż informacja o tym że zgodnie z dyrektywą "najwyższych władz" we wszystkich placówkach typu:stołówki studenckie ,szkolne,obozowe,kolonijne,przedszkolne,chleb ma być dostępny bez jakiejkolwiek reglamentacji.Wszystkie inne produkty zgodnie z kalkulatorem cenowo-wagowym ale chleb ma być dostępny zawsze i w każdej ilości.
  Pamiętam że chleb był na stołówkach wszechobecny.Leżał sobie pokrojony w koszyczkach.Czasami brało się go "na kolację" ale nie nic więcej na ten temat nie wiem.
 • @ikulalibal 16:28:09
  Owszem też pamiętam ze chleb był zawsze w koszyczkach, do wzięcia też.
  Kierowniczka stołówki herod baba ze złotym sercem,zawsze mówiła"Chleba nigdy i dla nikogo nie może zabraknąć."Oczywiście wiedziała ,że niektórzy biorą "na zapas" do akademika.I nic nie mówiła.Jak ktoś nie miał na obiad, bo przeputał stypendium na dziewczyny i kumpli, to dawała obiady za darmo!Oczywiście Jej matczyne reprymendy na rozrzutność były, a jakże.Ale nikt nie wychodził głodny.....i nawet podatku nie musiała zapłacić,Jakieś nienormalne to było.....

  https://www.wykop.pl/link/862371/koniec-procesu-piekarza-z-legnicy-rozdawal-chleb-biednym-teraz-to-bankrut/
 • Ratuj się kto może !
  .
  "Współcześni przywódcy Ameryki wydają się nie rozumieć "

  Naturalnie, że od dawna zrozumieli sytuację, dlatego dewiza jest j.w. Każdy usłuje zrabować dla siebie, co się jeszcze da.

  USA od dawna uznały, że największe zagrożenie pochodzi od UE,

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  MWF postawiła nawyraźniej na ChRL, dlatego USA handryczą się w zastępstwie z Rosją, choć to ChRL jest największym konkurentem do spadku imperialnego

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  to ChRL jest wschodzącą gwiazdą MWF.
 • Kolejny defetysta??
  https://youtu.be/XV4yLGQFRZc
 • @trojanka 12:17:26
  Gdzie jest wypowiedź tego Tłustego misia? Nie wiem o kogo chodzi.
 • @zadziwiony 22:03:42
  http://macgregor.neon24.pl/post/147907,glosujac-na-pis-wybierasz-schetyne#comment_1534667
 • @trojanka 22:22:54
  NIKT zdrowo myślący ,nie chce zamieszek czy wojny w Polsce czy na terenie Polski!!Nikt!Ale powstaje pytanie "DO JAKIEGO etapu upokorzenia, oskarżania, opluwania, grabienia my jako Naród wytrzymamy.
  I czy kolejne bezustanne ustępstwa,korzenie się i budowanie kolejnych muzeów żydowskich, wydawanie 200mln na renowację cmentarzy / na nasze organizujemy kwestę/ uchroni nas przed działaniem w/w jakim tylko im się będzie podobało???Jak pokazuje ostatnia awantura , wycofanie się na kolanach z Ustawy IPN i przepisanie jej przez Mossad w Wiedniu tak jak sobie zażyczyli nie dało NIIIICCCC. Zarówno rizdi jak i Ukraińcy rozpętali nagonkę na Polaków,obrażając i upokarzając nas bezustannie.I ta sprawa będzie miała ciąg dalszy......dalej będą pomiatać nami i Polską!I młodzi upokorzeni Polacy dalej będą uciekać z kraju,wystarczy poczytać fora!!
  I naród będzie "rozmywany" imigrantami i uchodźcami.....żeby zabić polskość!
 • temat na osobny elaborat
  Obrobke umyslow i serc Polaków rozpoczeto juz we wczesnych latach PRL przez glupie wladze PRL.Ktoz wtedy nie wyczekiwal na hasajacych na rumakach bohaterow Bonanzy,Johna Wayna,Zorro itp.Szczegolnie seriale tworzace nastroj wyczekiwania do nastepnego odcinka by zanurzyc sie w swiecie niograniczonych przestrzeni prerii,swobody ruchu tak kontrastujace z szarzyzna dnia codziennego,polowaniem na papier toaletowy,koszule nonajronki od marynarzy(znowu ten "bogaty" zachod).Nawet myszka Miki miala swoj udzial w wypaczaniu wyobrazni.
 • @Herkules 13:33:43
  A czymze dzisiaj jest Holywood?Miejscem tworzenia bajeczek,ktorych celem jest trzymanie ludzi w swiecie uludy gdzie rzeczywistosc nie istnieje i postrzeganie swiata jest kompletnie wypaczone.Dodac do tego sitkomy,pseudo sport (futbol amerykanski,baseball,koszykowka) i mamy stan swiadomosci Amerykanina.Reszta swiata tez chce tego skretynienia.Np gwiazdy sikaja na lodzie,mam talent itp.
  W kosmosie spotykamy istoty czlekopodobne tyle,ze zdeformowane(Lem dla hamerykanina to absolutnie niedoscigly wzorzec) poruszajace sie od galaktyki do galaktyki niczym pasikonik czy pchla z pominieciem wszelkich zasad fizyki.To nie jest zwykle rozrywkowe podejscie.To rowniez czesc wypaczania swiadomosci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031