Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kilka faktów o naturze „naszych starszych braci w wierze”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla każdego myślącego człowieka staje się oczywistym, że NWO nie jest, tak jak wszystkie poprzednie systemy społeczno-polityczne, mniej lub bardziej niedoskonałym, ale stanowi zbrodniczą emanację tak bardzo ośmieszanej teorii spiskowej świata.

W miarę postępów globalizacji (NWO) narasta światowy chaos i destabilizacja. Wojny oraz zmagania etniczne, cywilizacyjne i religijne zakreślają coraz szersze kręgi. Wzmagają się konflikty zbrojne, a świat balansuje na granicy wojny nuklearnej. Stymulowane z zewnątrz procesy migracyjne dewastują państwa i regiony (np. UE). Pogłębiają się obszary nędzy i to nawet w zamożnych dotąd państwach unijnych, czy Stanach Zjednoczonych. Narasta polaryzacja pomiędzy bogatą elitą finansową a resztą Ludzkości. 
 
W drastyczny sposób widoczne jest to w Polsce, gdzie w zaraniu III RP zlikwidowano realną gospodarkę, aktywizując tym i tak zwykle ochoczych do emigracji Polaków, do „robienia kariery we wspólnym unijnym domu”.   Dziś, gdy proces wypompowywania etnicznie polskiej ludności z terytorium administracyjnego Unii pt. „III RP” został praktycznie zakończony, jej władze przystępują do sprowadzania na ten obszar mas obcych emigrantów.
 
Dla każdego myślącego człowieka staje się oczywistym, że NWO nie jest, tak jak wszystkie poprzednie systemy społeczno-polityczne, mniej lub bardziej niedoskonałym, ale stanowi zbrodniczą emanację tak bardzo ośmieszanej teorii spiskowej świata. W niezależnych mediach coraz więcej uwagi poświęca się opisowi i ocenie mechanizmów nią sterujących, ze szczególnym uwidocznieniem sprawców tejże.
 
Naukowa publikacja o tym traktująca, pióra dr Thomasa Daltona, ukazała się tu:
 
Jej streszczenie zamieszczam poniżej:

 
 
Bogate elity świata zawsze cieszyły się ponad proporcjonalnymi wpływami w społeczeństwach. Jednakowoż osobna etniczna grupa pracująca kolektywnie i wspomagana bogactwem może osiągnąć ogromnie dysproporcjonalne wpływy w społeczeństwie. Taką grupę etniczną stanowią Żydzi.
 
Najwcześniejsze pisane świadectwo związku pomiędzy Żydami, pieniędzmi i wpływami pochodzi od Cycerona. Jego mowa obronna rzymskiego przedsiębiorcy atakowanego przez Żydów  Pro Flaccoz 59 roku przed Chrystusem, zawiera miedzy innymi takie stwierdzenie: wiecie jak wpływowa jest ta kilka nawołująca przeciw temu godnemu człowiekowi.
 
Druga aluzja do żydowskiego bogactwa pochodzi od cesarza Klaudiusza w jego edykcie z 41 roku po Chrystusie. Omawiając niepokoje w Aleksandrii, Klaudiusz wymienia Żydów, jako tych którzy fermentują plagę niezgody pomiędzy ludźmi i  szerzą ją po świecie. Posiadając nadmiar dóbr materialnych, nadużywają ich miedzy innymi do siania zamętu w mieście, które do nich nie należy.
 
W roku 100 znana krytyka Tacitusa, w jego dziele Historie,opisuje ich jako rasę wrogą Bogom i zdeprawowaną. Te największe  łotry pomiędzy ludźmi działają niestrudzenie by zaopatrzyć Jerozolimę w bogactwo, którego to używają do zgubnych celów – pisał.
 
W roku 220 w swej Historii Rzymu, Cassius Dio, pisze że Żydzi wszędzie rozprzestrzeniali nienawiść do Rzymian i przekupstwem wciągali w to inne nacje.
 
WHistoriarum Philippicarumz 300 roku,  autorJustin opisuje w 36 tomie wspomnianego dzieła niegodziwe początki tego plemienia, oraz  jego ewolucje i spójność.   Opisuje mechanizm unifikacji ich religii z polityką, podziwiając niebywały sukces w stworzeniu na tej podstawie  wielkiej potęgi judaizmu.
 
Po upadku Rzymu, Żydzi kontynuowali gromadzenie majątku i związanej z nim potęgi. Ta drobna etniczna mniejszość potrafiła uzyskać wpływ na ówczesnych władców. Syn Karola Wielkiego, cesarz Świętego Imperium Rzymskiego Ludwik Pobożny wprowadził nawet dla nich kod przywilejów. 
 
Większość żydowskiego bogactwa pochodzi z lichwy. We okresie Czwartego Soboru Laterańskiego w 1215, papież Innocenty III przygotował antyżydowskie kanony związane z tym procederem.
 
Już w 1798 roku, Immanuel Kant zauważył, że bogactwo żydowskie na głowę osoby przewyższa takowe w porównaniu z każdym innym narodem. 
 
W roku 1843 Bruno Bauer stwierdził, że Żydzi determinują losy Austriackiego Imperium z pomocą swej potęgi finansowej. W tymże czasie francuski dziennikarz Edward Drumont opublikował dzieło pod tytułem Żydowska Francja, w którym szacował, że Żydzi władają połową światowego bogactwa.
 
W dzisiejszych Stanach Zjednoczonych, z dziesięciu najbogatszych obywateli, pięciu (50%) jest Żydami:Mark Zuckerberg ($72B), Larry Page ($60B), Sergey Brin ($59B), Larry Ellison ($54B), and Michael Bloomberg ($50B).  Podobnie ma się sytuacja w pozostałych sferach społeczeństwa. Żydzi amerykańscy posiadają dziś łącznie $50 trylionów (50 000 miliardów dolarów). Proszę sobie wyobrazić jaka potęgą dysponuje właściciel jednego miliarda dolarów, a co mówić o 50 tysiącach takowych ściśle z sobą współpracujących?
 
Dystrybucja bogactwa w USA wydaje się być wielce niesprawiedliwa. Sześćdziesiąt tysięcy (60 000) amerykańskich Żydów posiada majątek o łącznej wartości  $ 18 trylionów, podczas gdy 150 milionów najbiedniejszych obywateli Stanów musi obejść się jedną trzecią (0,3) tryliona. 
 
Trzeba coś z tym problemem zrobić. Około roku 100, władze rzymskie wprowadziłyfiscus Judaicus(podatek żydowski) w celu offsetu żydowskiego obciążenia imperialnej gospodarki. Być może to jest kierunkowskaz na pierwszy amerykański krok w tej dziedzinie?
 

 

 

 

 

 Osobiście pragnę tylko przypomnieć autorowi tego ciekawego opracowania, żefiscus Judaicus,nie powstrzymał upadku Imperium Rzymskiego, wątpię więc by powstrzymał on upadek Amerykańskiego. O jednostce administracyjnej UE pt. „IIIRP” już nie wspomnę! 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ale się Pan wyżywa na tym skromnym i pracowitym narodzie, tak pokojowym, że muchy nie skrzywdzi, a komarowi to specjalnie d... odsłania, aby się biedaczysko mogło pożywić.
  Nic tylko zazdrość i zawiść z Pana wyłażą na ludzkie pośmiewisko i przykład.
  Toż oni starsi są - to i muszą być mądrzejsi; wszak wiek doświadczenie przynosi.
  Szkoda tylko, że są tak starzy, że największym im dobrodziejstwem jest poduszkę spod głowy wyciągnąć coby szybko śmierć bez nadmiernej męki przyszła.
  Czego im serdecznie życzę, a co daj Boże. Amen.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:09:31
  Jak Pan widzi, moja obecna strategia polega na cytowaniu innych, bo i po co mi epitet "ciemniak"!

  A do Pańskich życzeń dołączam się!
 • "Żydzi i Polacy .......... "
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/zydzi-i-polacy-po-prostu-nie-pasujemy-do-siebie/
 • To nie
  moi bracia,ani siostry. Nie mam z nimi nic wspólnego.
 • @goat 19:13:15
  A mnie się Żydówki (jak młode) podobają. Ponoć są dobrymi żonami.

  Niestety na starość wyłazi z nich ukrywana natura - można popatrzyć na te z KOD-u, albo co starsze "artystki".
 • Zamek Królewski w Warszawie powinni dostać w pakiecie...
  https://forumemjot.wordpress.com/2018/04/09/zydzi-zadaja-od-polski-zwrotu-zamku-krolewskiego-na-wawelu/
 • @goat 19:13:15
  A duchowy przywódca Polaków ( najświętrzy ze świetych) mówi inaczej!
 • @dr nowopolski 16:18:15
  Ale proszę uważać, bo i tak ( mimo jedynie cytowań) może pan być oskarżony przez syjonistyczne organizacje w Polsce, np. stowarzyszenie "Otwarta Rzeczpospolita"za szerzenie tak "modnej" mowy nienawiści :)))

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:32:17
  Przepraszam, że zapytam: a Pan się platonicznie zakochał, czy już nawet fizycznie? Bo jak będą z tego dzieci, to wróżę Panu wielką przyszłość jako krzewicielowi " Cywilizacji Polskiej" :))))
 • @dr nowopolski 19:53:31
  Czyli niby kto, bo ja nie mam żadnego duchowego przywódcy. Żadnego najświętrzego z najświętzych.
 • @stanislav 20:23:24
  Byłbym gotów się poświęcić na rzecz współpracy - jeśli by jakaś młoda i ładna Żydówka się trafiła.
  Ktoś wszak musi ziółka parzyć, masaże robić itp.

  PS. Rozumiem pański ból (Żydami są z matki Żydówki), ale ja powtarzam, że nie genetyka jest ważna a idea współżycia.
  Tę bym kultywował, ach kultywował;-))))

  PS II. Naprawdę nie zauważył Pan, że młode Żydówki są ładne? Może nie aż tak jak Polki, ale sporo dorównuje. Dopiero później i szybko tracą na urodzie. Chociaż Komorowska ma swoje walory.
 • @goat 21:02:02
  No i dobrze to o pańskiej inteligencji świadczy!
 • Autor
  Gówno Pan doktór wie o naturze... czegokolwiek.
  Nic istotnego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:32:17
  Miałem żonę Żydówkę. Żeniąc się z nią w 1979 r., nie wiedziałem o tym. Kilka miesięcy po ślubie moja matka mnie zapytała, "czy Twoja żona nie jest Żydówką?". Wtedy dla mnie to nie miało znaczenia. Ale dla niej po 1990 r. miało. Opłacało się z tego korzystać. I korzysta. Mąż goj to przecież nie jest interes.
 • @Franek Ganek 21:28:57
  Jak na prawdziwego chama i prymitywa przystało napisałeś Franiu "gówno" poprawnie a "doktor" z błedem. Franiu, po polsku mówi się "doktor" a nie "doktór". Doktórem to ty i tobie podobni mogą się tytułować.

  I więcej nie wchodź ze swym bełkotem na mój blog!
 • @Analityk 21:37:21
  Zostawiła Pana? A dzieci?

  PS. A napisałem, że szybko brzydną;-)))
 • @stanislav 20:19:40
  //Ale proszę uważać, bo i tak ( mimo jedynie cytowań) może pan być oskarżony przez syjonistyczne organizacje w Polsce, np. stowarzyszenie "Otwarta Rzeczpospolita"za szerzenie tak "modnej" mowy nienawiści :)))//

  Nie ma tu z czego się cieszyć. Nie potrzeba organizacji by stwierdzić... Wróć. Właściwie potrzeba organizacji by stwierdzić, że to mowa z nienawiści. Bo jeśli otwartość na dyskusję jest manifestowana to oczywiście, wtedy nie ma mowy o "mowie nienawiści"...
  Ale tak, to mowa nienawiści jest co prezentujesz Autor. (Potencjalnie). Chyba nie chcesz porozmawiać o prawdziwej naturze człowieka? Co? Nie sądzę...
  I nie trzeba cytować... Sam tytuł jest wystarczająco paskudny w swej potencji.
 • @dr nowopolski 21:39:52
  Że się powtórzę... Mam prawo tak pisać... Taki z Ciebie guwniany doktor... Widocznie...?
  Reaguję adekwatnie wymierzając Ci karę leszczu, poprzez psztryczek w nochala. Jako nikt nikomu... Słowem miłości za słowo nienawiści.
  Miłość, bo pytam się ja Ciebie Panie Doktorze czy o naturze człowieka chce porozmawiać?
 • @Franek Ganek 21:59:52
  Franiu. Mam cię za Żyda udającego (kiepsko) katolika.
  Przykro, że jesteś mało inteligentny, a do tego kiepsko wykształcony.
  Poziom doradcy amerykańskiego viceprezydenta.
 • @dr nowopolski 21:22:13
  Inteligencji? Niewiedzy? Czy po prostu mam to w du... . Proszę się nad tym zastanowić panie inteligentny ponad przeciętność
 • @goat 22:55:14
  A tak to ładnie wyglądało. A okazało się banalną postawą. No i po co się przyznawać do własnej przeciętności?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:37:11
  Nie! To "nasz" Franio. Tak sobie potrafili wytresować etniczne po-polactwo!
 • Co
  Do do tego żydowskiego bogactwa, to zdaje się, w niedługim czasie przybędzie Żydom ponad 300mld$, tylko czy w złocie, walucie czy nieruchomościach to się jeszcze okaże. Podejrzewam, że w tym, tym i tym, gdyż ,,nasz przyjaciel i sojusznik,, mr. Pompeo nie omieszkał nam przypomnieć o ustawie 447 i czy już zaczęli tubylczych goje płacić. Także wszystko przed nami.
 • @dr nowopolski 08:01:25
  Do przecięrności przyznawać się to nie żadna potwarz, ale grać w życiu kokoś kim się nie jest, to już kicha
 • @goat 08:35:37
  Pan też ma kłopoty z elementarnym polskim językiem. Potwarz oznacza obrazę, kalumnię, zniesławienie, wiec odnosi się do drugiej (innej) osoby.

  W pańkim przypadku, pan sam przyznaje się do swej miernoty ( i słusznie!), więc poprawne okreslenie to "wstyd", bo sie pan tego nie wstydzi, ale nikogo pan tym przyznaniem nie obraża.

  Nie wiem czy pojmnie pan to wyjaśnienie, ale bardzo proszę bez dalszych komentarzy.

  Serdecznie pozdrawiam!
 • @ Autor
  5*

  Aj! Waj! ;-)
 • @Franek Ganek 21:28:57
  Merytoryczne. I jak literacko ujete, choc pewnie podstawöwka z trudem ukonczona.
  Bez odbioru.
 • @Franek Ganek 21:59:52
  Moze cos wiecej pan napisze? Fajnie sie czyta te panskie gÖwniane uwagi.
  Moze przydaloby sie zajac najpierw ortografia, zanim zacznie sie bredzic o "naturze czlowieka" ? Bo coz taki ignorant moze o tym wiedziec ?
 • @goat 08:35:37
  Ubawila mnie ta panska "potwarz"...
 • @dr nowopolski 09:49:52
  Jak byś pan czytał ze zrozumieniem, to byś pan wiedział że ta "potwarz" nie tyczy się tylko mnie, lecz ogółu. Więc jest wszystko w porządku.
  I teraz bez komentarzy.
  Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności tych zakochanych w żydówkach.
  WALENTY św. patron ludzi umysłowo chorych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:44:41
  Poszły wszystkie za nią. Starszy syn był dyrektorem organizacyjnym u Jarosława Kaczyńskiego. Odszedł razem ze Stanisławem Kostrzewskim.
 • @goat 18:16:51
  „Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności tych zakochanych w żydówkach.
  WALENTY św. patron ludzi umysłowo chorych.”

  :))))

  (Być zakochanym to swego stan o znamionach choroby umysłowej, ale być zakochanym w żydówkach, to już z pewnością ciężki przypadek.)
 • @Analityk 20:48:11
  Współczuję, ale kobiety tak mają; potrafią z jakichś ubzduranych powodów, zazwyczaj po zakończeniu wieku prokreacyjnego, wykazać się niezrozumiałą fobią do własnego życia .

  Moim zdaniem - jedynie nacisk społeczny (cywilizacyjny) może łagodzić takie trendy. Nie wolno pozwalać kobietom na decyzyjność bo nie znają ograniczeń.

  Być może ta skłonność jest bardziej rozwinięta u Żydówek - dlatego u siebie Żydzi trzymają kobiety "krótko przy pysku".

  Trudny problem - zwłaszcza dla dzieci, które mają rozchwianą świadomość. Jeszcze raz - współczuję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:36:01
  Tak jest! Arabowie też za "buzie" trzymają swoje. A Polacy chodzą dumni, kiedy to "polskie panie" robią furorę wśród tychże i wszystkich innych.

  " być zakochanym w żydówkach, to już z pewnością ciężki przypadek"

  Być zakochnym w Semitach (Arabach żydach) to taki przypadek. W dekadenckiej III RP to juz emidemia, oczywiście wsród kobiet.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:36:01
  To nie były bzdurne powody. Na pewno była pod naciskiem syjonistycznej agentury, kiedy zdecydowała się w 2005 r. opuścić mieszkanie rodzinne w Częstochowie. Byłem skonfliktowany z miejscowym środowiskiem sądowo - prokuratorskim. Bycie razem z kimś takim jak ja, przestało się opłacać. Ksiądz prof. Czesław S. Bartnik napisał w tekście p.t. "Liberalna 'reforma' Kościoła": "Wydaje się, że nadchodzi epoka, w której ludzie będą się dzielili duchowo na dwa wielkie obozy; na wierzących w Boga i niewierzących, na konsekwentnie religijnych i na antyreligijnych. Taki jest podstawowy temat dzisiejszej historii. W tej sytuacji również po stronie katolickiej narasta liczba ludzi duchownych i świeckich, zwłaszcza tych katolików, którzy odkrywają u siebie tak popłatne obecnie korzenie żydowskie, dążących do 'ratowania' religii katolickiej przez radykalną liberalizacje Kościoła, czyli przez dostosowywanie go do dzisiejszego nurtu liberalizmu i postmodernizmu, które w skrajnej formie niszczą wszelka prawdę, dobro, piękno, prawo, religię, kulturę, a w końcu samą wolność i człowieka".
 • @Analityk 10:26:13
  Skoro Pan pisze - i to niegłupio, a to wskazuje, że nie jest Pan degeneratem zagrażającym otoczeniu, a w szczególności rodzinie - to nie widzę powodów, które można uznać za ważne i uzasadniające rozbicie rodziny.

  Jeszcze raz: kobieta nie ma predyspozycji do perspektywistycznego myślenia i dlatego nie powinna być upoważniona do takich, samodzielnie podejmowanych decyzji.
  Jednak bariery powinny mieć charakter społeczny, a nie prawny.
 • @morgan 11:40:41
  A z Tobą chłopaku co się stanęło? Co z Tobą - Naturą - jest?
  Najpierw piszesz mi //Bez odbioru.//. A za pięć minut //Moze cos wiecej pan napisze?//

  I co będzie mnie emigraczyna jakiś pouczał na temat polskiego... czegokolwiek polskiego...

  //Moze przydaloby sie zajac najpierw ortografia, zanim zacznie sie bredzic o "naturze czlowieka" ?//

  Ty, a co ja właśnie robię? Kurcze... Myśl ciutkie chłopaku... Czy ja coś już mówiłem o naturze człowieka już? Jeśli taak to spoko. Chyba, nie?
  Pomimo, że dalej pytasz //Bo coz taki ignorant moze o tym wiedziec ?// - w związku z powyższym... https://synonim.net/synonim/pomieszanie

  To jełopiarze, że aby można było oskarżyć przekupującego to potrzeba mieć tego co przekupić się daje... Przebłyszczącego goja. Coś jak Wy, jełopiarze. Jakiego łatwiej przekupić, ślipogapie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:57:53
  Rozbicie rodziny miało charakter systemowy. To nie precedens.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031