Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP na drodze ku jedynie słusznej przyszłości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedynym ratunkiem dla Polaków byłoby otrzeźwienie i konstatacja, że żyją w kolonii zarządzanej przez zdradzieckie pseudo-elity, wysługujące się globalnej oligarchii finansowej.

Wiele rozgłosu w mediach i sieciach socjalnych spowodowała reklama firmy Gillette, określająca męskość mianem „toksycznej” ( https://www.theguardian.com/world/2019/jan/15/gillette-metoo-ad-on-toxic-masculinity-cuts-deep-with-mens-rights-activists). W propagowaniu tego rodzaju wizerunku męskości nie ma nic zaskakującego. Od dawna prowadzona jest kampania zmierzająca do dyskredytacji mężczyzn. Przy czym chodzi tu jedynie o białych mężczyzn. Żydowska oligarchia już dawno temu wydała wyrok na tę rasę, pomimo że stanowi ona główne narzędzie judaistycznej dominacji nad światem.
 
 
 Mężczyzna obarczony jest naturalną rolą głowy grupy społecznej do której należy, od rodziny przez naród, związki cywilizacyjne i rasę. Proces sprowadzania mężczyzny do roli pariasa jest różny w  odmiennych zakątkach świata. Na Zachodzie oparty jest głównie na kompleksie winy w stosunku do innych ras za ich eksploatację w okresie kolonialnym. W Stanach Zjednoczonych głównym narzędziem ataku są kobiety zrzeszone w związkach feministycznych, oraz wszelkiej maści zboczeńcy np. organizacje LGBT - https://pl.wikipedia.org/wiki/LGBT . W krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, główną siłę uderzeniową stanowią emigranci muzułmańscy, jawnie głoszący ideę prokreacji islamskiej społeczności, także przy użyciu białych kobiet. Ideę tą z werwą wprowadzają w życie, korzystając ze słabości zmarginalizowanych  białych mężczyzn. W mediach społecznych szerzą się narzekania Niemek na bierność ich mężów i partnerów w obliczu agresji muzułmanów. 
 
W Polsce sytuacja jest odmienna. Likwidacja etnicznie polskiego społeczeństwa odbywa się dzięki wrodzomu u Polaków pędu do poszukiwania za granicami swej Ojczyzny „raju utraconego”, a u kobiet pociągu do obcokrajowców ze szczególnym uwzględnieniem tych najbardziej „egzotycznych”.  Trendy te są w społeczeństwie tak wielkie, że na obecnym etapie wystarczyłoby dwu dekad, by na obszarze pomiędzy Odrą a Bugiem nie pozostało śladu po Polakach.
 
Niestety światowa oligarchia nie może sobie pozwolić na taką rozrzutność czasową. Grunt pali się jej pod nogami, przeto zmuszona jest do próby ostatecznego przekształcenia świata w zakresie politycznym, społecznym i gospodarczym (NWO) w znacznie krótszej perspektywie czasowej. 
 
 
Wygląda to szczególnie groteskowo w III RP. Rządzący krajem reżim PiSu reklamował się zawsze patriotyzmem, niechęcią do akceptacji „uchodźców”, oraz katolicyzmem.
 
  
Dosadnie zdefiniował to włoski przywódca Matteo Salvini podczas niedawnego przemówienia w Warszawie( https://russia-insider.com/en/politics/salvini-italy-poland-new-moral-leaders-europe-praises-russia-slams-sanctions/ri25878 ) nazywając Polskę liderem w „powrocie do judeo-chrześcijańskich korzeni”. Mówił to poważnie, a wyszła groteska. III RP jest niewątpliwie judeo-chrześcijańska, a nawet zwać ją należy Judeopolonią ze sporą domieszką banderyzmu, czyli ideologii wrogich i przeciwstawnych samej kwintesencji polskości.
 
  
Cóż z tego, jeśli społeczeństwo nie zauważa tego i zajęte jest pozycjonowaniem reżimu na politycznej trajektorii prawicowo – lewicowej vis-avis jego głównego oponenta z opozycji PO. Społeczeństwo nie jest w stanie pojąć, że ocena rządzących III RP „ugrupowań politycznych” leży wyłącznie w sferze ich agenturalności. Na obecnym etapie, zarówno PiS jak PO są całkowicie agenturalne, a różnią się jedynie retoryką i metodami wdrażania planu ostatecznej likwidacji etnicznego państwa polskiego.   PiS jest ręcznie sterowany przez Waszyngton, Wall Stret & Co. , podczas, gdy PO znajduje się na usługach osi Berlin – Bruksela – Wall Street. 
 
 
Na przekór całej anty-migracyjnej retoryce obecnego warszawskiego reżimu, nie zrobił on nic by powstrzymać masowy exodus młodych Polaków z Ojczyzny, zastępując ich przy tym Ukraińcami oraz muzułmanami z byłych sowieckich republik, a obecnie zajęty jest organizacją masowego przesiedlenia Filipińczyków na nasze terytorium, czym to wprawił w zdumienie nawet unijnych oficjeli ( https://asia.nikkei.com/Economy/Poland-cracks-door-open-for-Filipino-workers ).
 
  Być może sentyment polityczny Polaków odwróci się od obecnego „patriotycznego” reżimu i przekażą oni władzę opozycyjnej PO, która to niezwłocznie zmieni kierunek imigracji do III RP ze wschodniego na zachodni, sprowadzając do Polski tak niecierpliwie oczekiwanych muzułmańskich „uchodźców” z UE.
 
Jedynym ratunkiem dla Polaków byłoby otrzeźwienie i konstatacja, że żyją w kolonii zarządzanej przez zdradzieckie pseudo-elity, wysługujące się globalnej oligarchii finansowej, oraz zorganizowany opór i budowa państwa podziemnego na podobieństwo tego z czasów II wojny światowej. Niestety liczyć na takie przemiany nie sposób.
 
 
 

    

KOMENTARZE

 • Każde imperium się starzeje.
  Imperium globalnej mafii żydowskiej już zdycha.
  Imperium rządzą "100" starcy z demencją i różnymi fiksacjami
  a ich następcy "rodowi" (bo innych nie dopuszczają jako że mafia globalna ma charakter "rodzinny") .. następcy (rodzina) są statystycznie rzecz biorąc idiotami..
  Imperium się wali bo takie są prawa natury (rodowi następcy zawsze są statystycznie idiotami) a decyzje w oczywisty sposób coraz bardziej operetkowe... bo władza w rękach "dziedziców jest bezwarunkowa... i absolutna... a hien Chętnym na gigantyczne majątki rodowych oligarchów są całe stada. Oni nie mogą dosłownie nikomu wierzyć, ufać...
  mają wszystko i są sami pośród stada hien które sami wytresowali do grabienia i mordowania.

  Czeka nas walka o przejęcie zasobów tego upadającego imperium dolara.
  Chętnych hien jest wiele...walka będzie na noże..i na ciężką artylerię..
  oby nie na atomy...
  Walka odbędzie się w USA w ramach oddolnej rewolucji społecznej która ostatecznie obali globalne imperium...

  I to jest dobra wiadomość dla reszty świata...zła dla Amerykanów.
 • @Oscar 17:18:24
  .. dodam w USA "elyty" zajęte wzajemnym mordowaniem konkurencji i motłochu przestana być groźne dla reszty świata.
  Izrael zniknie jakby go nigdy nie było...

  Pytanie tylko kiedy.. jest tuż tuż.. ale to jak z wulkanami.. nigdy nie wiadomo która iskra spowoduje eksplozję.
  Pytanie czy np Wenezuela przetrwa ..
  Wenezuela to ostatnie deska ratunku finansowego dla upadającej mafii (ma największe rezerwy ropy).
  Jest szansa przy głupocie "zarządzających mafiozów) jest to całkiem możliwe. Na tym etapie hieny są już mądrzejsze choć ciągle słabsze każda z osobna .. a hieny to indywidualiści każdy chce do siebie...zagarnąć co nieco z majątku mafii.
 • "Wszystko kiedyś się kończy"
  Cesarstwo Rzymskie upadło, Rosja Sowiecka upadła, a teraz nadszedł czas na globalną mafię. A co z kk?
 • z 300 tyś zł do 500 tyś zł Kontrybucji !!!!
  kontrybucja
  «obowiązkowe świadczenia w naturze lub opłaty nakładane przez państwo zwycięskie na państwo pokonane lub przez władze okupacyjne na ludność kraju okupowanego»

  żydo-okupanci w Polsce podwyższyli kontrybucje z 300 tyś na 500 tyś zł
  na Pawła Piskorskiego z jedynej realnej opozycji w Polsce ZMIANA !
  Piskorski siedzi bezprawie juz 2 lata i 8 miesięcy w więzieniu !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • A oto reakcja tzw. polaków...
  https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/pis-z-wyrazna-przewaga-na-czele-sondazy,414.html | 17 stycznia 2019 r.
  W styczniu na PiS chciało głosować 39 proc. zdeklarowanych uczestników wyborów, na PO - 22 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc., a na PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS. Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego.

  Być może Neon24 i ja ostatni raz wesprzemy, będziemy jej patronować, merytorycznie wspierać, inicjatywę polityczną, o ile taka rozsądna propozycja się pojawi. Niestety, jak dowodzi praktyka, takie próby grzęzną już na samym początku. A takich, w najprzeróżniejszej formie, prób było już w Polsce kilkadziesiąt... I oto chodzi beneficjentom systemu, by skuteczne społeczne inicjatywy polityczne wymagały zebrania sporo pieniędzy i dużych wydatków, wielu zaangażowanych, dobrze opłacanych fachowców, spełnianie wielu formalności, dużo pracy, problemów, ograniczeń, barier, stresów, czasu…
  Więc, gdyby, to nie zmarnujcie tej ostatniej szansy!

  Co jest konieczne:
  - pieniądze,
  - merytoryczne występy w telewizji, z tak prostym i interesującym przekazem, jak moje, poniżej zamieszczone, komiksy,
  - kilkadziesiąt mln ulotek z tak prostym i interesującym przekazem, jak moje, poniżej zamieszczone, komiksy do rozdania w Polsce (mogę przygotować),
  - b. kulturalne, b. interesujące, wzbudzające b. duże zaufanie, dużą sympatię osoby, które będą występować w TV, na spotkaniach, wiecach,
  - partia polityczna,
  - wszędzie przekazywany program, który zostanie zrozumiany i spodoba się przeogromnej większości, np.:

  1. Całkowity zakaz zaciągania pożyczek przez organy państwa!
  http://wrzodakz.neon24.pl/post/108658,cuda-w-ue | 01.05.2014 r.
  Pomimo wyprzedaży w 80% majątku narodowego, czyli rządzący zachowywali się jak najgorszy alkoholik.
  Na obsługę długu publicznego Polska wydała już w latach 93 – 2012 kwotę około 700 mld zł.
  [Teraz rocznie rosnące odsetki od rosnącego długu Polski wynoszą oficjalnie ponad 40 mld zł (wg oficjalnych statystyk w 2014 r. mają wynieść mniej), czyli w 2015 r. będzie to grubo ponad 800 mld zł - wg oficjalnych danych... A za kilka lat będzie to kwota wyższa od sumy pożyczek... - red.]

  Dług państwa już dawno temu przekroczył 1 bln zł!


  2. Niemal całkowicie bezpodatkowy i bezskładkowy system gospodarczy. Podatki płacą jedynie milionerzy i miliarderzy (by nie przejęli niemal wszystkich dóbr, niemal wszystkich pieniędzy, nie stawali się monopolistami, nie opanowali państwa).
  Każdy może sam odkładać bądź lokować pieniądze, ubezpieczyć się prywatnie.
  https://natemat.pl/152701,mlodzi-nie-chca-placic-na-zus-by-nie-stracic-pieniedzy | 26 sierpnia 2015: Po 40 latach oszczędzania można uzbierać aż 371 tys. zł.
  A więc państwo nie wypłaca rent i emerytur, a pracodawcy dbają o zdrowie i życie swoich pracowników, bo inaczej będą wypłacać odszkodowania, renty.
  Płatne usługi urzędnicze dla petentów.
  Przestępcy powinni przede wszystkim pracą i karymi pieniężnymi ponosić konsekwencje swoich przestępstw.
  Policja utrzymuje się z mandatów i z przejętych od przestępców, a pochodzących z ich nielegalnej działalności pieniędzy, dóbr oraz z zasądzonych przez sądy winnym przestępstwa kar pieniężnych.
  Sądy utrzymują się z zasądzonych kar wpłacanych przez winnych przestępstwa oraz z pracy więźniów.
  Więźniowie utrzymują policję, sądy, więzienia i siebie!

  Tego TVN nie pokaże - Pytanie do Janusza Korwin-Mikke o niepełnosprawne dzieci - Nie Masakra
  https://www.youtube.com/watch?v=1yTy-9LwT20 | 24 mar 2014

  Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa; uproszenie, zmniejszenie liczby, kosztów procedur związanych z procesami, udowadnianiem winy, karaniem za przestępstwa jest powszechne zastosowanie mobilnych (przenośnych, przewoźnych) kamer internetowych z mikrofonami. Byłyby w nie wyposażone patrole policyjne, straży miejskiej (można je umieszczać na ramieniu, mocować na kasku, na pojeździe). W razie złapania na gorącym uczynku, czy podczas interwencji, sytuacja byłaby o wiele prostsza do udokumentowania – samym filmem z dźwiękiem, a więc bez konieczności spisywania zeznań. Mało tego, jeśli każdy patrol będzie posiadał elektroniczny wykaz kar (z wieloma słowami kluczowymi dla wyszukiwarki) za powszechne przestępstwa, będzie on mógł w wielu przypadkach na msu wymierzyć taką karę, w tym w postaci mandatu (patrole byłyby wspomagane dyżurującymi przy monitorach (z słuchawkami z mikrofonem)(np. w swoich domach) prawnikami, sędziami). Więc obejdzie się też bez dowożenia zeznających do aresztu, rozprawy w sądzie. W takim maksymalnie uproszczonym procesie wyroki byłyby o połowę mniejsze. Jeśli jednak winny wykroczenia, przestępstwa zmusi wymiar sprawiedliwości do uruchomienia całej procedury, to ponosiłby sto procent kary oraz koszty całej procedury.

  Wojsko utrzymywane jest z państwowej działalności gospodarczej.
  Płatne szkolnictwo na każdym etapie, wyjątek stanowią osoby pozbawione środków do życia, a będące potencjalnie i praktycznie pożyteczne, konstruktywne, wybitne, na których edukację pieniądze pobierane są z podatków płaconych przez milionerów i miliarderów.
  Posłowie, rząd i ich personel utrzymywani są z dobrowolnych wpłat wnoszonych przez obywateli oraz z państwowej działalności gospodarczej.
  Infrastruktura drogowa utrzymywana jest z części środków pozyskiwanych z sprzedaży tego, co stanowi zasilanie pojazdów i mogą zajmować się tym przedsiębiorstwa państwowe.
  Energię elektryczną, gaz, wodę także mogą sprzedawać przedsiębiorstwa państwowe.
  Tylko potencjalnie i praktycznie osoby pożyteczne, konstruktywne, wybitne, a pozbawione środków do życia mogą bezpłatnie mieszkać, otrzymywać całodniowe wyżywienie w publicznych jadłodajniach i korzystać z publicznych środków komunikacji, co ma być opłacane z podatków pobieranych od milionerów i miliarderów.


  3. Trzeba zastąpić drogie, nieefektywne, niezdrowe, energo- i czasochłonne odżywianie indywidualne bezpłatnym odżywianiem zbiorowym w jadłodajniach/publicznych centrach posiłków (za okazaniem dokumentu, z prawem do 5-ciu indywidualnie, odpowiednio do stanu zdrowia, wieku, itp., dobranych posiłków dziennie).
  www.pap.pl: Polacy produkują coraz więcej śmieci.
  2 lis 2017 - Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 r. w Polsce zebrano ponad 11,6 mln ton odpadów komunalnych, to o 7,3 proc. więcej niż 2015 r.

  4. Trzeba postawić na efektywną energetykę wiatrową, wodną (może być źródłem pieniędzy także na utrzymywanie posłów, rządu i ich personelu, oraz wojska).


  5. Praktycznie egzekwowany całkowity zakaz jakiejkolwiek, czegokolwiek emisji dźwiękowej, aktywnej wizualnej, w tym tzw. reklam za zewnątrz budynków, na zewnątrz wszystkich pojazdów i wewnątrz pojazdów publicznego transportu zbiorowego, na otwartej przestrzeni, w tym w miejscach wypoczynku, a m.in. przy parkach, akwenach wodnych - w wszystkie dni, a w nieparzyste także wewnątrz budynków.

  6. Trzeba przejść na racjonalny system społeczno-polityczno-gospodarczy, w którym o podejmowanych działaniach decyduję wyłącznie merytoryczne racjonalne argumenty, które przedstawić może każdy człowiek [A nie np. interes innych państw, zagranicznych firm, oligarchów, przekupywanych przez nich posłów, kast, emocje, wynik głosowania, itp.]!

  [b]Kolejna powtórka o pro: manipulacyjnym, ogłupiającym, konsumpcyjnym, rabunkowym, skażającym, trującym, zadłużającym, utopijnym, destrukcyjnym, niszczycielskim, pogrążającym wykorzystywaniu wartości (a m.in.: "Dług państwa w relacji do PKB zmalał"...): PKB!!![/b]

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto
  [Fragmenty:][b] Produkt krajowy brutto, PKB.[/b] Opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych przez narodowe i zagraniczne czynniki produkcji na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu (najczęściej w ciągu roku).
  Przy obliczaniu wartości PKB kryterium geograficzne jest jedyne i rozstrzygające. Nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, własność przedsiębiorstw itp.
  Część PKB transferowana jest w formie zysków za granicę.
  --------------------------------------
  Dodam, że nie ma także znaczenia jakie to usługi, co jest produkowane i jakie są tego skutki i ich konsekwencje…


  http://nczas.home.pl/wazne/polska-dolozy-do-dotacji-unijnych-455-miliarda-zlotych/ | 25/08/2011, 11:01
  [b]POLSKA DOŁOŻY DO DOTACJI UNIJNYCH 45,5 MILIARDA ZŁOTYCH[/b]
  W 2006 roku przygotowałem artykuł dla tygodnika „Wprost”, w którym wyliczyłem finansowy bilans dotacji unijnych dla Polski na lata 2007-2013. Wyszło mi, że wydatki po stronie polskiej wynoszą 117,5 proc. wartości dotacji przyznanych naszemu krajowi przez Unię Europejską. Po kilku latach realizacji biurokratycznej tortury finansowej z Brukseli warto zweryfikować te wyliczenia.

  Całkowity koszt bycia członkiem Eurokołchozu w 2011 roku po stronie polskiej wyniesie więc łącznie 117,8 mld zł – to 162,9 proc. wartości tegorocznych transferów z Brukseli do Warszawy (niecałe 8 proc. PKB), co oznacza, że w tym roku Polska dołoży do interesu aż [b]45,5 mld zł[/b].
  Tomasz Cukiernik
  „Najwyższy Czas!” (25/08/2011)

  http://wrzodakz.neon24.pl/post/108658,cuda-w-ue | 01.05.2014 r.
  Pomimo wyprzedaży w 80% majątku narodowego, czyli rządzący zachowywali się jak najgorszy alkoholik.
  Na obsługę długu publicznego Polska wydała już w latach 93 – 2012 kwotę około [b]700 mld zł[/b].
  [Teraz rocznie rosnące odsetki od rosnącego długu Polski wynoszą oficjalnie ponad 40 mld zł (wg oficjalnych statystyk w 2014 r. mają wynieść mniej), czyli w 2015 r. będzie to grubo ponad 800 mld zł - wg oficjalnych danych... A za kilka lat będzie to kwota wyższa od sumy pożyczek... - red.]


  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad [b][color=#FF0000]500 mld zł[/color][/b].

  http://pressmania.pl/?p=23783 | 12.2015
  Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski. PO-PSL przymykały oko
  Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. [b][color=#FF0000]Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie[/color][/b]. Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

  Raport opublikowany na początku grudnia zatytułowany „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” został opracowany przez dwóch ekonomistów z Global Financial Integrity – Deva Kara i Joseph’a Spanjers’a. Jak ustalili – od 2004 r., kwota nielegalnych przepływów finansowych regularnie wzrasta i aktualnie wynosi ponad bilion dolarów amerykańskich łącznie w ciągu roku, czyli ok. 4 proc. światowego PKB. Tempo wzrostu nielegalnych przepływów na przestrzeni analizowanych lat wyniosło 8,6 proc. w Azji i 7 proc. w Europie.
  GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

  Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że [b][color=#FF0000]Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie[/color][/b].

  [A oprócz nielegalnych transferów zagraniczne firmy wprowadzają pieniądze także legalnie. - red.]


  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18929113,cit-i-miliardy-nam-znikly.html?disableRedirects=true | 29.09.2015
  [b][color=#FF0000]Nawet 46 mld zł rocznie mogą pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia podatku CIT[/color][/b] - wynika z raportu dla Komisji Europejskiej.


  [b][color=#FF0000]A zatem biorą pożyczkę/zadłużają nas[/color][/b], dzięki temu zwiększają PKB, a następnie dzięki temu i takiemu, [b][color=#FF0000]przedstawionemu poniżej, zwiększonemu PKB[/color][/b] biorą kolejną pożyczkę, po czym następuje transfer PKB za granicę, + spłata przez nasze państwo odsetek od długu państwa, + spłata odsetek od pożyczek zaciągniętych w zagranicznych bankach przez polskie firmy, + spłata odsetek od prywatnych pożyczek Polaków zaciągniętych w zagranicznych bankach, + składka unijna, którą wpłacamy, i tak w kółko...


  [b][color=#FF0000]Oto Polski PKB:[/color][/b]
  - na truciznę alkoholową Polacy przeznaczają około [color=#FF0000][b]35 mld zł[/b][/color] rocznie…

  „ANGORA: ANGORKA” nr 36, 03.09.2006 r.: [b]ILE KOSZTUJE PIJAK[/b] (...) WHO oblicza, że budżet państwa [z powodu osób pijanych] traci na leczenie, usuwanie skutków wypadków drogowych, wymiar sprawiedliwości, służbę zdrowia czy spadek wydajności pracy mniej więcej 2 do 3 proc. PKB. W Polsce wyniosło to np. w roku 2005 od [b][color=#FF0000]20 do 30 mld złotych[/color][/b].

  http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Poniedziałek 17.10.2011, 22:54
  [b]TYLE KAŻDY DOPŁACA DO PICIA INNYCH
  Koszt społeczny konsumpcji alkoholu.[/b]
  Wydatki na leczenie alkoholików, ich rodzin i ofiar wypadków - spowodowanych przez pijanych - składają się na ponad [color=#FF0000][b]220 mld dolarów[/b][/color] rocznie. Oznacza to, że do każdego wypitego w USA drinka przeciętny Amerykanin dopłaca 2 dolary - donosi winnipegfreepress.com.
  Dla porównania, [color=#FF0000][b]palenie obciąża budżet kraju na poziomie 160 mld dolarów rocznie.[/b][/color] Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, CDC obliczyło to na podstawie najnowszych danych określających całkowity koszt społeczny picia alkoholu. To pierwsze takie badanie od 12 lat.
  Brano pod uwagę spadek wydajności w pracy, zniszczenia spowodowane wypadkami drogowymi, leczenie marskości wątroby i koszt przestępstw dokonanych pod wpływem alkoholu - wylicza portal.
  80 proc. kosztów ponoszą władze lokalne, resztę rodziny alkoholików, oni sami i ich ubezpieczyciele i ofiary. Raport CDC znalazł się w piśmie „American Journal of Preventive Medicine”. | JS

  - kolejne [color=#FF0000][b]mld zł[/b][/color] na truciznę nikotynową…

  - następne mld zł na szkodliwą, trującą żywność (ponad 99 proc. zawartości tzw. zwykłych sklepów), z tego skutkami i ich konsekwencjami, w tym kosztami…
  https://www.polskieradio.pl/42/5202/Artykul/2107519,Polacy-wydali-na-zywnosc-w-2017-r-38-mld-euro | 2018 r.
  Polacy wydali na żywność w 2017 r. [b][color=#FF0000]38 mld euro[/color][/b].

  - [color=#FF0000][b]35 mld zł[/b][/color] na prywatne leczenie, w tym leki…
  https://www.termedia.pl/mz/Jest-plan-finansowy-NFZ-na-2019-rok,30617.html | 2018r.
  Na świadczenia zdrowotne Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczyć [color=#FF0000][b]83,66 mld zł[/b][/color]. To o około 6,5 proc. więcej, niż zakładał pierwotny plan finansowy na 2018 rok.

  - kolejne mld przeznaczane są na wojsko…
  https://www.defence24.pl/mon-z-ponad-40-miliardowym-budzetem | 2018r.
  Uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa budżetowa na 2018 r. przewiduje, że Rzeczpospolita Polska przeznaczy na obronę narodową [color=#FF0000][b]41,144 mld zł[/b][/color], czyli prawie 3,8 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. Na ten 10-procentowy wzrost składa się przede wszystkim skok wydatków na bieżące funkcjonowanie.

  http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,4,10973,armie-swiata,wojsko-polskie,wstepny-projekt-budzetu-mon-na-2019-rok | 2018r.
  W dniu 21 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Zakłada on, że w przyszłym roku na wydatki związane z obronnością kraju wydatkowana zostanie łącznie kwota 44,7 mld PLN (2,0% PKB planowanego w 2019 roku), czyli o 3,53 mld PLN (8,6%) wyższa, niż zapisano w tegorocznej ustawie budżetowej.

  - następne miliardy są przeznaczane na potrzeby rencistów i emerytów.
  http://www.mapawydatkow.pl/
  W 2016 r. na renty i emerytury przeznaczono 242 mld 411 mln zł – 13,09 PKB…
  https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/304289897-Ile-kosztuje-panstwo-polskie.html
  Wydatki na emerytury i renty z administrowanego przez ZUS Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wyniosły [color=#FF0000][b]201 mld zł[/b][/color], a z wypłacającego rolnikom emerytury i renty KRUS [color=#FF0000][b]21,3 mld zł[/b][/color]. Kolejną istotną część stanowiły wydatki NFZ, które w 2016 r. miały wynieść ponad 70 mld zł.

  - kolejne na urzędników…
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morawiecki-Roczny-koszt-utrzymania-wszystkich-urzednikow-w-Polsce-wynosi-ok-50-mld-zl-7387770.html | 2016 r.
  Morawiecki: Roczny koszt utrzymania wszystkich urzędników w Polsce wynosi ok. [color=#FF0000][b]50 mld zł.[/b][/color]

  - następne na, irytujące, zaśmiecające, zatruwające umysły, uszkadzające; upośledzające psychiki, powszechnie niechciane, znienawidzone, emitowane z łamaniem praw człowieka, zasad etyki, ma miejsce ignorowanie, łamanie tego wszystkiego i przymuszanie do ich odbioru, tzw. reklamy…
  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wydatki-reklamowe-w-polsce-w-2018-roku-wyniosa-7-41-mld-zl-netto | 2018r.
  Według prognozy domu mediowego Zenith w br. wydatki reklamowe w Polsce zwiększą się w br. o 4,8 proc. do [color=#FF0000][b]7,41 mld zł[/b][/color] netto. Natomiast globalnie rynek marketingowy ma wzrosnąć o 4,5 proc. do 580 mld dolarów.
  Reklama w telewizji zyska 5,6 proc., a w internecie - 8,1 proc.

  - podobną wartość ma szkolnictwo - ponad 90 procent materiałów jest zbędna szkodliwa, i ponad 90 procent wiedzy użytecznej, wartościowej nie jest tam przekazywana...
  (TZW.) NAUKA
  http://www.wolnyswiat.pl/1h3.html
  M.in. moje rady
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=237
  NAJNOWSZE ULOTKI
  http://wolnyswiat.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=171
  http://www.wolnyswiat.pl

  - kolejne wydatki na dotowany konsumpcjonizm pojazdowo-rabunkowo-spalinowo-skażeniowo-degradacyjno-hałasowo-wypadkowo-horobowy...

  http://www.klimatdlaziemi.pl
  Koszt transportu samochodem osobowym jest w rzeczywistości wyższy niż płacą za to użytkownicy samochodów – bezpośredni koszt jednego kilometra jest pokrywany w zaledwie 25 procentach przez użytkownika samochodu, resztę kosztów ponosi społeczeństwo.

  [Np. koszty budowy dróg, utrzymywania policji, opłacania sądów, utrzymywania więzień z zawartością, koszty wypadków, w tym hospitalizacji, wypłacania chorobowego, rent, skutki katastrof ekologicznych, skażeń, zatruć, w postaci leczenia, utrzymywania na rencie, w tym upośledzonych, chorowitych dzieci, koszty leczenia, utrzymywania na rencie w związku z skutkami hałasów + skutki, konsekwencje, w tym zniszczenia, koszty wojenne o ropę! – red.]

  2,7% PKB – czyli równowartość 3 mld. dolarów (Instytut Transportu Samochodowego szacuje je na [color=#FF0000][b]30 mld zł[/b][/color]), to roczne koszty wypadków samochodowych w Polsce, których w 2003 r. było 50 tys!! Ginie w nich rocznie około 6 tys. osób, a 50 tys. zostaje rannych. Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  - http://www.o2.pl | 25.05.2008 r.|: W całej Unii Europejskiej roczny koszt wypadków to 180 mld euro.
  - http://www.money.pl | 2008.03.05 r. |: Na stłuczki na drodze Amerykanie wydają nawet 160 mld dolarów rocznie.
  - http://www.o2.pl | Czwartek [05.03.2009, 06:15] 2 źródła |
  KORKI KOSZTUJĄ WŁOCHÓW 40 MILIARDÓW EURO ROCZNIE
  Tak wynika z badań Automobil Club.
  Włoski Automobil Club przeprowadził badania w czterech miastach: Rzymie, Mediolanie, Turynie i Genui.
  Mieszkańcy Rzymu i Mediolanu spędzają ponad 500 godzin rocznie jeżdżąc po swoich miastach, w tym połowę czasu w korkach - informują motoryzacyjni eksperci.
  Roczne straty przeciętnego mieszkańca Turynu szacowane są na 440 euro, a mieszkańca Rzymu aż na 650 euro.
  Eksperci uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie usprawnień w ruchu ulicznym w miastach. To pozwoliłoby Włochom oszczędzić czas, którego wartość można przeliczyć na 16 miliardów euro. TM

  http://www.targeo.pl : Firma doradcza Deloitte i Targeo.pl przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce. Wynika z nich, że mieszkańcy tylko tych miast tracą rocznie 4,2 mld zł przez korki, co stanowi równowartość wydatków budżetu państwa na naukę.

  Wytworzenie samochodu to przykładowo emisja ~5 ton CO2.
  Do wyprodukowania jednego samochodu zużywa się 380 ton wody.

  Emisje w wyniku działalności człowieka wynoszą 27 miliardów ton na rok. Wulkany emitują rocznie 130-230 milionów ton atmosferycznego CO2
  Wulkany emitują rocznie między 0,2 a 1% ludzkich emisji. Co oznacza, że tylko w zeszłym roku wyemitowaliśmy więcej dwutlenku niż wulkany w XX wieku.

  Spaliny samochodowe niszczą mózgi. Powodują utratę pamięci oraz chorobę Alzheimera - twierdzą amerykańscy naukowcy.

  Dziennik „Metro” posłużył się wyliczeniami naukowców badających długość życia w Chinach i przeniósł ich wnioski na polski grunt. Prof. Yuyu Chen (Uniwersytet w Pekinie) i prof. Avrahama Ebensteina (Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie) oceniali długość życia na przestrzeni dekady. Konfrontowali to z danymi o zanieczyszczeniu powietrza.
  Jak wyjaśnia „Metro”, każde 100 mikrogramów pyłów zawieszonych w metrze sześciennym powietrza skraca przewidywaną długość życia o 3 lata. Te najpopularniejsze pyły - powstające ze spalania węgla, ale też spalin samochodowych - noszą nazwę PM10 - tłumaczy wyborcza.pl.
  „Metro” sprawdziło parametry PM10 w polskich kurortach i ile życia pyły zabierają ich mieszkańcom.
  W Łebie zanieczyszczenia skracają życie o 2 miesiące i 2 tygodnie
  Życie w Ustce krótsze o 3 miesiące i 1 tydzień
  W Dziwnowie życie krótsze o 5 miesięcy i 3 tygodnie
  Ciechocinek - życie krótsze o prawie 9 miesięcy
  Życie w Sopocie skraca je o 6 miesięcy i 2 tygodnie
  W Kołobrzegu życie krótsze o 10 miesięcy
  W Busku-Zdroju życie krótsze o 11 miesięcy i 3 tygodnie
  Bielsko-Biała - tu życie krótsze jest o 1 rok i 3 tygodnie
  Zakopane - życie krótsze 1 rok, 1 mies. i 2 tyg.

  Zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie (z tego 45 tys. Polaków).
  600 tysięcy dzieci umiera rocznie z powodu chorób spowodowanych zanieczyszczeniami atmosfery - alarmuje raport UNICEF
  Jak szacuje UNICEF w ostatnim raporcie, jedno na siedmioro dzieci na świecie, łącznie około 300 milionów, żyje na obszarach, gdzie powietrze można uznać za toksyczne. Takie, w którym stężenie pyłów i niebezpiecznych dla zdrowia substancji ponad sześciokrotnie przekracza międzynarodowe normy.

  Wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia wyniosły w 2005 r. prawie 37 mld zł („WPROST” podaje, że razem z prywatnymi wydatki wyniosły 65-70 mld zł), a w 2009 r. około 56-60 mld (+ prywatne).

  http://www.o2.pl / http://www.sfora.pl | Czwartek 13.10.2011, 07:44: TYLE MILIARDÓW WYDAJĄ POLACY NA LECZENIE
  W tym roku na zdrowie Polacy wydadzą 100 mld złotych. 33 mld złotych - pochodzić będzie wprost z naszych kieszeni - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie.

  W wyniku działalności człowieka związanej z transportem do oceanów dostaje się 3 mln ton ropy rocznie w wyniku katastrof tankowców. Tylko w 1990 roku do mórz dostało się 100 000 ton ropy w wyniku katastrof tankowców. Oszacowano, że katastrofa „Exxon Valdez” spowodowała śmierć 100 000-300 000 ptaków i tysięcy innych istnień, a katastrofy o tak poważnych skutkach ekologicznych zdarzają się przynajmniej raz w roku.

  Tempo wymierania gatunków: w lasach tropikalnych: 35 gatunków dziennie; na całej Ziemi: 137 gatunków dziennie.

  Śmierć jednej osoby w wypadku kosztuje 1 mln euro. To koszty leczenia, usuwanie skutków wypadków i podatki, których nie zapłaci osoba w wieku produkcyjnym. Do tego trzeba też doliczyć wydatki państwa związane z wypłacaniem rent oraz niezdolność do pracy rannych.
  [Analogicznie jest m.in. z degeneratami, np. nikotynowcami, alkoholikami, narkomanami, lekomanami, źle odżywiającymi się; leczącymi się, rencistami! - red.]

  http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2288&postdays=0&postorder=asc&start=435
  Do wytworzenia jednego litra benzyny lub jednego litra oleju napędowego potrzeba ok. 2kWh prądu (zgodnie ze sprawozdaniami rafinerii) i to oprócz energii innych jak na wydobycie, transport surowca, paliw itp...
  2kWh razy 5 litrów daje 10 kWh, to na takiej energii przejadę 100km autem EV, a są spalinowce palące dużo więcej.
  Te 10kWh można uzyskać z fotowoltaiki na daszku nad swoim parkingiem.
  [img]http://wolnyswiat.pl/14bh5_pliki/image037.jpg[/img]
  [img]http://www.imagic.pl/files//24301/./PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png[/img]

  - analogicznie ma się sytuacja z górnictwem...
  Szacuje się, że tzw. zewnętrzne koszty spalania węgla są kilkanaście razy większe od ceny energii z źródeł odnawialnych!

  „WPROST” nr 1046, 15.12.2002 r.: 500 miliardów złotych wyłudzili (w ciągu 12 lat) od nas górnicy, kolejarze, rolnicy i politycy.
  Tylko w latach 1990-2005 dopłaty do górnictwa wyniosły 65 mld zł.

  „NEWSWEEK” nr 34, 28.08.2005 r.: Według wyliczeń rządu w ciągu 15 lat z podatków będziemy musieli dołożyć górnikom 97 mld zł.

  Polska ma najgorszej jakości powietrze w UE. Kosztuje to krajową gospodarkę 40-120 mld euro rocznie.

  http://jeznach.neon24.pl/post/43396,obraz-swiatowej-energetyki | 08.12.2011 15:12
  OBRAZ ŚWIATOWEJ ENERGETYKI
  Zamieszczam doroczny raport Międzynarodowej Agencji Energii pt. World Energy Outlook 2011 (synteza), jaki dziś, 8.12.11 o godz. 14:00 zaprezentował Główny Ekonomista MAE dr Fatih Birol.
  Istnieje niewiele oznak, że pilnie potrzebna zmiana kierunku globalnych trendów energetycznych następuje w rzeczywistości. Pomimo nierównomiernego tempa odbudowy światowej gospodarki po 2009 r. i niepewnych perspektyw gospodarczych, światowy popyt na energię pierwotną w 2010 r. wzrósł o niebagatelne 5%, a zarazem emisje CO2 osiągnęły rekordowo wysoki pułap. Subsydia, które zachęcają do marnotrawnego zużycia paliw kopalnych wzrosły do ponad 400 mld USD. Liczba ludzi nie mających dostępu do energii elektrycznej pozostaje na nieakceptowalnie wysokim poziomie 1,3 mld osób, ok. 20% populacji świata. Pomimo priorytetu zwiększenia efektywności energetycznej w wielu państwach, intensywność energetyczna w skali globalnej pogorszyła się drugi rok z rzędu.
  [To nie dostęp do energii trzeba zwiększyć, tylko wielkość populacji ludzkiej zmniejszyć! - red.]

  - itd…

  [b]Dogonimy w PKB tzw. kraje wysokorozwinięte...[/b]
  Wysokorozwinięte w długach, górach śmieci - z tego, co stanowiło PKB..., w chorobach, w degeneracji...
  Nie wykazuje się także pozytywnego sensu, pożytku (...) z produkcji stanowiącej podstawę tego PKB...

  [color=#FF0000][b]Oto PKB, i na m.in. takiej podstawie nas się zadłuża…[/b][/color]

  [img]https://m.neon24.pl/7ce301ff9ca344915b0847f57601122e,14,0.jpg[/img]

  [img]http://www.imagic.pl/files/24301/./Tusk%20-%20komiks.png[/img]

  [img]http://www.imagic.pl/files/24301/./katolicki%20PiS.png[/img]

  [img]http://www.imagic.pl/files//24301/./PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png[/img]

  Demokracja = kontynuacja...
  [img]http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png[/img]

  [img]http://www.imagic.pl/files//24301/./M.IN.%20POLSKIE%20DROGI....png[/img]
  _____________________
  Jeśli to przeczytałaś/eś i nic b. konkretnego w tej inicjatywie nie zrobisz, to najprawdopodobniej nic konkretnego z tego nie wyjdzie…
 • ...
  Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie komentuję…
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image045.jpg[/img]

  Gdzie lądują pieniądze
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image004.gif[/img]

  Tusk (kulturalnie..)
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image034.gif[/img]

  Kaczyński (katolickie, prawicowe…)
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image038.gif[/img]

  Demokracja=kontynuacja
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image042.gif[/img]

  M.in. polskie drogi
  [img]http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image073.gif[/img]
 • @Redaktor1966 21:47:02
  Wkrótce wszystko sie zmieni a kto tego nie rozumie, zwyczajnie nie przeżyje: http://nke21.neon24.pl/post/147211,wiadomosci-dotyczace-nadchodzacego-krachu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031