Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Mechanizmy współczesnej polityki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najlepiej opisać wspomniane mechanizmy na przykładzie amerykańskim.

W ogólnym zarysie, mechanizmy władzy na Zachodzie są szablonem systemu amerykańskiego. Różnią się one jedynie szczegółami wynikającymi z regionalnej specyfiki. Przy czym system amerykański jest najprostszy, a przeto najłatwiejszy do opisania. W Europie, ze względów na różnorodność etniczną i mnogość struktur administracyjnych, mechanizm jest pozornie bardziej skomplikowany. Przy czym wyjątek od tej reguły stanowią takie państwa, jak Ukraina i III RP. 
 
Ze względu na ich lokalizację na strategicznym kierunku natarcia na Rosję, są one bezpośrednio zarządzane przez USA, które nie dbają nawet o pozory „suwerenności” owych wasali. Na Ukrainie społeczeństwo jest zbyt prymitywne by pojąć te niczym nie maskowane mechanizmy, a mieszkańców III RP zaślepia wielowiekowa nieodwzajemniona miłość do Zachodu w ogólności, a Stanów w szczególności.
 
Najlepiej jednak opisać wspomniane mechanizmy na przykładzie amerykańskim. Przy czym, dla uniknięcie posądzenia o brak obiektywizmu, oddam głos żydowi Izraelicie, zamieszkującemu od czasu swych studiów w USA. GILAD ATZMON  jest między innymi autorem książki opisującej współczesny system polityczny Ameryki zatytułowanej: A Post Political Manifesto.
 
Jego najnowszy artykuł, zamieszczony na portalu Unz Review, prowadzonym również przez żyda, można znaleźć tu: https://www.unz.com/article/jewish-politics-in-america-a-post-political-view/.  O sobie pisze w nim następująco: „Byłem wychowany jako izraelski patriota. Byłem gotów kochać a nawet zginąć za tą ziemię, którą pomyłkowo uważałem za swoją. Teraz zdegradowałem się do poziomu zwykłego człowieka”. Jak należy mniemać pod pojęciem „zwykłego człowieka” ma on na myśli goja.
 
Według niego, obecny system polityczny przestał być prostym dwupartyjnym mechanizmem, w którym obie partie żyły w swoistej symbiozie. Obecnie Ameryka jest rozdarta na dwie wrogie sobie części. Jedna to konglomerat wszelakich grup politycznych skupiających się wokół jakiegoś symbolu, jak na przykład homoseksualiści, feministki, lub murzyni. Drugą stanowią ci, których można by określić mianem „patriotów”, gdyż łączy ich umiłowanie państwa , jego cywilizacji i tradycji.   Rozłam między tymi dwoma grupami jest tak wielki, że już teraz można mówić o „zimnej wojnie domowej”, ze wszystkimi perspektywami na „gorącą” w niedalekiej przyszłości. 
 
Myliłby się jednak ten, kto upatrywałby w tej walce autentycznej konfrontacji przeciwnych idei politycznych. Cytuję: „Całe amerykańskie polityczno-kulturalno-duchowe spektrum zostało zamienione na wewnętrzną żydowską giełdę. Większość Amerykanów nie pojmuje prawdziwej natury walki, w której uczestniczą. Z oczywistych powodów, media oraz akademicy nie pomagają w rozwikłaniu tego. Jest bowiem wygodniej utrzymywać Amerykanów w nieświadomości. Pomimo tej ogromnej społecznej schizmy, Izrael i jego lobby są w stanie utrzymać kontrolę na oboma obozami. Na każdym corocznym zjeździe AIPAC (żydowskie lobby) amerykańscy polityczni oponenci ochoczo konkurują w próbach przypodobania się obcemu państwu (Izraelowi).
 
Przy czym niepisanym przywódcom „patriotów” jest Donald Trump, którego autentycznie uwielbiają Izraelici, gdyż widzą w nim windykację swej brutalnej polityki w stosunku do innych.  Pro-żydowski kanałFox News nazwał go nawet ‘pierwszym żydowskim prezydentem’, a złośliwi sugerują zmianę jego sloganu wyborczego w wyborach 2020 roku na ‘Let’s make America Israel’. Co prawda większość żydów pozbyła się Boga, ale nie swej żydowskości. Główny fundator współczesnych rewolucji, George Soros wraz z jego Instytutem Otwartego Społeczeństwa, realizuje ideę globalizmu, która najlepiej odwraca uwagę od Wall Street i jej zbrodni, a społecznym oponentom pozostawia walkę między sobą.”
 
 

    

KOMENTARZE

 • @Arjanek 15:15:04
  Radziłbym zastosować moją metodę klasyfikacji cudzych wypowiedzi. Oceniam CO ktoś pisze, a nie KTO coś pisze.

  Mnie to wychodzi, proszę spróbować, w przeciwnym razie prosta droga do paranoii.
 • Czy oby na pewno?
  "....złośliwi sugerują zmianę jego sloganu wyborczego w wyborach 2020 roku na ‘Let’s make America Israel’. "

  25.09.2018 roku na forum ONZ D.Trump oświadczył:

  “Ameryka jest rządzona przez Amerykanów” – Odrzucamy ideologię globalizmu i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu”
 • @35stan 17:51:53
  Bibi Nataniahu co dzień oświadcza, że Izrael jest celem ataków Palestyńczyków, Irańczyków itd. I co z tego?
 • 2018 lat temu Zydzi wybrali Barabasza a Chrystusa zabili.
  To samo jest w USA.
  Z jednej strony: lenie, ludzie zli, z kompleksami, oszusci, zboczency, zlodzieje, kryminalisci, bezmozgowcy, zjednoczeni w obozie demokratow.
  Z drugiej strony ludzie , ktorzy chca pracowac, miec zdrowe rodziny, brzydza sie niemoralnoscia, klamstwem, zjednoczeni w obozie republikanow.
  Kompromis pomiedzy tymi obozami oznaczal by upadek obozu republikanow.
 • A na Ukrainie w domach zimno.
  https://www.youtube.com/watch?v=9T0gdSoKLmc
 • @staszek kieliszek 21:16:27
  Niedawno słyszałem taką opinię, że Żydzi zjedli Amerykanów, wypróżnili się, i z tego co im wyszło ulepili typ człowieka nowy. A strzelanina w synagodze w Pittsbrghu to był głos rozpaczy resztek wolnych Amerykanów. Co pań na to?
 • Jak to jest u Bilderbergów
  .
  @Arjanek 15:15:04
  "Ja nie wierzę mu za grosz."

  Jak Pan myśli, jakie anlizy przedstawiają specjalnie zamówieni badacze, z najróżniejszych think tanks, częstokroć żydzi, na takich spotkaniach jak Bilderbergów albo World Economic Forum w Szwajcarii ? Myśli Pan, że ci żydzi prezentują takie śmieci jak te, które przeznaczają organy propagandy zeberanych tam uczestników dla motłochu ?

  Ci, którzy chcą decydować o losach świata i ludzkości wymagają dokładnych danych, bez żadnych upiększeń, aby móc podejmować właściwe decyzje.

  Specjaliści od propagandy wiedzą poza tym znakomicie, można bez obawy opublikować rzetelne dane i analizy, ludzie i tak temu nie uwierzą, jak sam pan potwierdza.

  Biblia prezentuje otwarcie jaką zbrodniczą społecznością są żydzi, n.p.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  i pokaż Pan, kto wyciąga z tego wnioski, aby odpowiednio obchodzić się z żydowskimi organizacjami przestępczymi jak kahał czy synagoga ? Wszyscy jak zbaraniali paplają o "holokaust" a nawet o "starszych braciach"

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  i przelewają na konta bandytów miliardy, ba nawet polscy najemnicy, piloci Wojska Polskiego strzegą na nasz koszt obszaru powietrznego Izraela. Polacy to jedno wielkie stado baranów i to rzeźnych.

  Zarządzający światem chcą n.p. wiedzieć ilu ludzi zdechnie z głodu lub w inny sposób w nasępstpstwie ich posunięć, aby przygotować się organizacyjnie na pochówek tych mas, część zaplanują z góry do grobów zbiorowych. Czy sądzi Pan, że nie zastanwiają się n.p. nad tym, jak by tu zredukować liczbę jednostek na świecie, bo nie łudźmy się, że używają oni terminu "ludzie" do żyjących poza ich kręgiem.
 • @zbig71 22:26:08
  Strzelanina ta to efekt bezsensownej wojny, na ktora wysylaja nasze dzieci. Gosc na tej wojnie zwarjowal, a ze w USA zlikwidowali domy dla warjatow wiec zrobil to co zrobil.
 • @Autor
  "Całe amerykańskie polityczno-kulturalno-duchowe spektrum zostało zamienione na wewnętrzną żydowską giełdę."

  "oddam głos żydowi Izraelicie, zamieszkującemu od czasu swych studiów w USA. GILAD ATZMON jest między innymi autorem książki opisującej współczesny system polityczny Ameryki zatytułowanej: A Post Political Manifesto.

  Jego najnowszy artykuł, zamieszczony na portalu Unz Review, prowadzonym również przez żyda,"

  Czyli nic się nie zmienia: Żydzi są "ustami" społeczeństw - raz po tej, a drugi po przeciwnej.
  Ale zawsze Żydzi.
  I to jest istota sprawy.
 • Mechanizmy wojny z terroryzmem kto dowodzi terrorystami z ISIS
  Jakiś żyd nagrał filmik w którym objaśnia że dowódcy terrorystów z ISIS są zawsze zamaskowani i posługują się sprawnie językiem hebrajskim.
  https://www.youtube.com/watch?v=pr47mKJeuaU

  Na tym tle nie dziwią informacje o tajemniczych amerykańskich helikopterach które ewakuują przywódców ISIS w sytuacjach zagrożenia.

  Ta cała wojna z terroryzmem to tylko fałszywa flaga Ussraela.
  Inicjatywa, organizacja, logistyka dowodzenie w rękach USSraela , mięso armatnie to sunnici zindoktrynowani przez agentów ussraela (mulowie.. to ta sama rola jaką w Polsce solidaruchów pełni KK), finansowanie z Arabii Saudyjskiej oraz z grabieży zasobów napadniętych krajów (np ropa z Syrii).

  Polskie solidaruchy są uczestnikami tej wojny oczywiście po stronie jej inicjatora czyli USSraela.
  Po wyzwoleniu świata od globalnych bandytów i uruchomieniu trybunałów Narodowych do osądzenie zdrajców, zdrajcy będą się tłumaczyć dokładnie tak jak kiedyś tłumaczyli się Naziści.
  (ja nikogo osobiście nie zabiłem .. albo ja tylko wykonywałem rozkazy...)
  Zobaczymy jakie wyroki zaoferują im wolne już sądy za zdradę Narodową oraz za współudział w globalnej wojnie "z terroryzmem" czyli za współudział zw globalnym terroryzmie.
 • @staszek kieliszek 22:37:43
  A kto i po co tego gościa na wojnę wysyłał?
  Może zatem nie zwariował, a zrozumiał?
 • @staszek kieliszek 21:16:27
  Wszystko pięknie tylko ci którzy są tacy moralni (republikanie) chcą mieć do pracy na siebie tabuny niewolników , są rasistami i kolorowych uznają za podludzi.
  Jedna i druga skrajność jest zła destrukcyjna , amoralna.

  Optymalnym jest obowiązująca w PRLu doktryna .. nie dla zboczeń , nie dla rasizmu, nie dla wyzysku, nie dla państwa wyznaniowego...
  masowa dostępna edukacja, powszechnie dostępna opieka medyczna...

  Te PRLowskie zasady na tle amerykańskich dewiacji po lewej i po prawej stronie wydają się być proste jasne i wręcz oczywiste.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:35:02
  .. a może jak bezdomni Polacy zaraz po "wyzwoleniu" pozbawiony przez system szans na przeżycie chciał wrócić do systemu... popełniając przestępstwo zapewnił sobie dach nad głową i regularne posiłki oraz darmową opiekę medyczną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031