Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Unia Europejska na drodze ku pełnej nowoczesności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sytuację we Francji opisuje niezależny publicysta Guillaume Durocher w swej najnowszej publikacji .

Równolegle z zaostrzaniem się sytuacji światowej, narastają problemy w Unii Europejskiej. Nie omija to nawet „twardego rdzenia” wspólnoty, jaki stanowią Niemcy i Francja. 
 
W Niemczech ujawniono ostatnio bardzo dziwny nazistowski spisek wśród oficerów Bundeswery. Śledztwo jest w toku, ale juz teraz można przypuszczać, że cała sprawa została skonstruowana w celu stworzenia pretekstu do większej inwigilacji społeczeństwa. 
 
Sytuację we Francji opisuje niezależny publicysta  Guillaume Durocher w swej najnowszej publikacji (https://www.unz.com/article/the-incredible-shrinking-president-2/). Popularność prezydenta Macrona jest rekordowo niska, co wskazuje na pełną bezrefleksyjność większości francuskiego społeczeństwa. Bowiem w przeciwieństwie do innych zachodnich „polityków”, Macron nie obiecywał przysłowiowych gruszek na wierzbie, a jedynie intensyfikację kursu globalizacji, wdrażanego w tym kraju od lat. Popełnił co prawda kilka „gaf”, które zapewne zintensyfikowały proces spadku popularności. 
 
Jedną z nich było urządzenie „bachanalii” homoseksualistów w pałacu Elizejskim. Inną, delektowanie się prezydenta w swych fotkach z rozebranymi młodymi murzynami. Francuzi są co prawda bardzo postępowi w obszarze seksualnym, ale imprezy tego rodzaju traktują jako profanację siedziby Prezydenta Francji.
 
Skłonności Macrona do rasy czarnej ograniczają się jedynie do płci męskiej, gdyż w kolejnej swej gafie, skrytykował on publicznie murzynki za płodzenie przeciętnie ośmiorga dzieci w okresie prokreacyjnym.   Zwyczaj ten powoduje eksplozję demograficzną w Afryce, a środków na jej finansowe zabezpieczenie nie ma. Stąd też ta wypowiedź prezydenta została stosunkowo łagodnie oceniona przez „opinię publiczną” (czytaj propagandowe media głównego nurtu).  
 
Można by co prawda zmienić system gospodarczy świata i skierować środki finansowe na rozwój realnej gospodarki, która przy obecnym poziomi technologii z łatwością wyżywiłaby i zaspokoiła inne materialne potrzeby nawet stu takich kontynentów, ale trudno podejrzewać Macrona, zausznika Rotszyldów, o chęć propagowania takiej koncepcji, odbierającej oligarchom rozkosz wysysania pustego pieniądza z produkcyjnej gospodarki do sektora finansowego, co stymuluje powolny paraliż środków wytwórczych w całym „postępowym” świecie.
 
Największą niewybaczalną gafę popełnił jednak Macron w czasie swej wizyty w Algierii. Stwierdził on mianowicie, że Francja w okresie kolonialnym była odpowiedzialna za „zbrodnie przeciw ludzkości” w tym kraju. Przy czym nie chodzi tu o reakcję francuskich nacjonalistów na tą wypowiedź. Któżby się nimi przejmował? Swoją nieopatrzną wypowiedzią obraził on żydów, którzy termin „zbrodnie przeciw ludzkości” pozwalają używać jedynie w odniesieniu do ludobójstwa żydów, tzw. Shoah.
 
No i trudno się im dziwić, przecież „ludzkością” są jedynie oni, reszta to goje, czyli bydło, którego populację należy bezwzględnie kontrolować takimi, czy innymi sposobami.
 
W Europie „kontrola” ta udaje się im doskonale. Kontynent zalewają rzesze „uciekinierów”. We Francji spowodowało to rezygnację ministra spraw wewnętrznych w rządzie Macrona, Gerarda Collomba, który publicznie stwierdził, że sytuacja społeczna w Republice staje się krytyczna. Społeczności emigrantów i rodowitych Francuzów żyją „obok siebie”, a w niedługim czasie obrócą się przeciw sobie, co wywoła wojnę domową, ze wszystkimi jej skutkami.
 
W podobnym kierunku zmierzają Niemcy i inne zachodnie państwa Unii.   Obronną ręką mają szansę wyjść z tej sytuacji Węgry i być może kraje południa Europy, jak Włochy czy Hiszpania. Również w IIIRP nie należy oczekiwać żadnych traumatycznych sytuacji. Etniczna Polska rozpływa się po prostu w przestrzeni, ustępując miejsca Judeopolonii z żydowskimi elitami i ukraińskimi gojami. 
 
To wszystko oczywiście pod warunkiem uniknięcia globalnego konfliktu nuklearnego w niedalekiej przyszłości.
 

    

KOMENTARZE

 • Amerykanie są wypraszani z Europy
  Angela Merkel właśnie dołączyła do Macrona, wzywając w przemówieniu w parlamencie europejskim do utworzenia europejskiej armii.
 • @Nigel_Farage 7 min.7 minut temu
  The EU has launched a new Cold War against America.

  UE rozpoczęła nową zimną wojnę z Ameryką.
 • niszczenie ruchów etnicznych, nacjonalistycznych w świecie zachodnim,
  rozwadnianie narodów, multi-kulti, mieszanie ras i religii przy jednoczesnym ustanowieniu Izraela jako państwa narodowego żydów, może sugerować, że celem jest pozostawienie dwóch ras- białych żydów i kolorowych- beżowych gojów .
  Wtedy już nikt nie będzie śmiał zakwestionować , że żydzi to "naród wybrany", bo kolor skóry o tym zaświadczy.
 • Panie Zbigniew Jacniacki proszę nie dopuszczać się
  prymitywnej manipulacji.

  //UE rozpoczęła nową zimną wojnę z Ameryką.//

  Bez względu na to co mówi Farge jest wręcz odwrotnie.
  To Ameryka w osobie ambasadora przy UE Gordona Sondlanda,bezczelnie i na razie bezkarnie, pozwoliła sobie na otwarty szantaż względem Europy. https://pl.sputniknews.com/polityka/201811139186334-usa-nord-stream-2-realizacja/

  Amerykanie nawet niczego nie owijają w bawełnę i mówią że albo Europa będzie robiła co Ameryka każe, albo Ameryka zmusi do tego Europę przy pomocy któregoś w z wielu narzędzi przez siebie posiadanych.
  To chyba zrozumiałe że w takiej sytuacji faktycznie bezbronna Europa zamyśla o własnych siłach zbrojnych.
 • @ikulalibal 21:19:40
  trzeba sobie zdawać sprawę, że jakiekolwiek rozgrywki pomiędzy USA i UE, lub wewnątrz UE by nie były, to i tak cały Zachód gra do jednej bramki, bo za każdym "przywódcą" stoi żyd i nim manipuluje. Merkel z Macronem rzekomo przeciwstawiają się Ameryce, ale nie kto inni jak oni byli sprawcami agresji "uchodźców" na Europę. Jedno mówią , a drugie robią zgodnie z wytycznymi. W III RP też podobno jest rząd przeciwny emigrantom, ale rzeczywistość polskich ulic zadaje temu kłam.

  To wszystko jedna banda, może za wyjątkiem Orbana.
 • @dr nowopolski 21:29:41
  Tak się porobiło że błędem jest utożsamianie narodu z ich przywódcami.Tak jest w przypadku Polski i nie inaczej jest w każdym innym europejskim przypadku. Z tą różnicą że za wyjątkiem Polski (Litwy oraz innych żywiołków drobniejszego płazu) "stara Europa" posiada jeszcze szczątkowe elity,zwłaszcza te związane z biznesem.I otóż tym elitom może nie podobać się proamerykańskie włazidupstwo Merkel czy Macrona.
  To czy znajdą w sobie siły aby to niezadowolenie przekuć na konkretne polityczne decyzje to inna rzecz ale że wogóle są,istnieją, to nie należy mieć wątpliwości.
 • Architekt programu "uchodźcy" przyjaciel Clinton i wielu amerykańskich polityków,kreator przewrotu na Ukrianie
  udziałowiec ukraińskiego giganta gazowego "Naftohaz"Soros.Zainwestował w ukraińskie interesy 1 mld dolarów!
  https://www.zerohedge.com/news/2016-07-08/how-george-soros-singlehandedly-created-european-refugee-crisis-and-why
 • @ikulalibal 21:19:40.... proszę nie dopuszczać się prymitywnej manipulacji...
  Przytoczenie opinie europosła Farge jest prymitywną manipulacją???

  Może Pan się z nim nie zgadzać.

  Manipulacją z mojej strony byłaby ingerencja w treść opinii brytyjskiego posła.
 • Fajny cytat wart komentarza.
  "Swoją nieopatrzną wypowiedzią obraził on żydów, którzy termin „zbrodnie przeciw ludzkości” pozwalają używać jedynie w odniesieniu do ludobójstwa żydów, tzw. Shoah."

  Jeżeli tak jest to jest to dowód na zbrodniczy "mesjanizm" globalnej mafii żydowskiej.

  Z tej obrazy żydów na użycie pojęcia zbrodni przeciw ludzkości wynika wprost Talmudyczny pogląd że ludźmi są tylko żydzi, pojęcie "społeczność międzynarodowa" jest żydowska, "we peaple" oznacza "my żydzi"...itd..
  cala reszta humanoidów to "goje" to nie ludzie ale zgodnie z Talmudem to zwierzęta w ludzkiej postaci stworzone przez żydowskiego Boga by lepiej służyły żydom jak ich niewolnicy.

  I gołym okiem widać taka postawę żydostwa wobec innych narodów i dążenie globalnej mafii żydowskiej do władzy absolutnej nad światem.

  Już piramidka wyrysowana na dolarze USA mówi nam o tym...
  Wierzchołek piramidki to "naród wybrany" a niżej to goje pracujący na ten "naród wybrany".

  Polska od 89r znajduje się pod okupacją żydowską.
  Ten stan się ciągle pogłębia... w rządzie coraz więcej żydów zdecydowana większość w TV (podobni Polskiej) nad reprezentacja żydów jest przytłaczająca...Polskie podobno spółki skarbu Państwa obsadzone żydami..bankowość w rękach żydów..
  i oczywiście polityka skrajnie ekstremalnie pro żydowska.

  Polska to wydmuszka .. z punktu widzenia zagranicy Polska to kraj żydowski bo to głównie żydzi reprezentują Polskę poza granicami kraju.
 • @ikulalibal 21:19:40
  Europa zachodnia jak i Japonia są krajami okupowanymi od czasu II wojny światowej.
  Niemców obowiązują tajne pakty z USA z których wynika że to USA akceptują kolejne rządy w Niemczech....

  Wydaje mi się że teraz Niemcy chcą skończyć z tym okupacyjnym procederem. Za Niemcami pójdą inni bo nie mają innego wyjścia (gospodarka).
 • @ikulalibal 21:44:59
  I z tym biznesem to też jest gra pozorów.

  Pomimo bełkotu Trampa grożącego sankcjami wobec firm zaagnażowanych w drugą nitkę rurociagu bałtyckiego, prace idą sprawnie i nikomu włos z głowy nie spadnie.

  Współpraca wielkich zachodnich koropracji ( w tym amerykańskich) z Rosją idzie bez zakłóceń.

  No a na biznes z Iranem nikt z Zachodu się nie odważa, mimo formalnych zachęt UE.
 • @Oscar 08:06:36
  Poniżej cytat rzecznika organizacji zydowskich odnośnie określenia "zbrodnie przeciw ludzkości":

  "What poses a problem is the term “crime against humanity.” There is a monopoly. . . . I think it is generational. In any case, there is a problem on the expression “crime against humanity” which for many people in the Jewish community can only be said relative to the Shoah."
 • @Zbigniew Jacniacki 17:59:14
  Makaron lubi murzynów bo robią mu gastroskopię dwustronną. Spotykają się w środku kurdupla dwie rolki papy.
 • @Zbigniew Jacniacki 17:59:14
  Prof. Pawłowicz obnaża działania Berlina: "Niemcy wspólną Europę rozumieją jako swoją kolejną Rzeszę". Niemcy – taka jest prawda – w dalszym ciągu czują się, przynajmniej część społeczeństwa, kontynuatorami tradycji nazistowskich, podbojów i polityki imperialnej powiedziała w rozmowie z Radiem Maryja prof. Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Profesor Krystyna Pawłowicz, w rozmowie z Radiem Maryja, odniosła się do sposobu relacjonowania przez zachodnie media Marszu Niepodległości, który przeszedł 11 listopada ulicami stolicy. Wśród wielu opisów wydarzenia pojawiają się takie, które przypisują „nam łatkę państwa rasistowskiego, antysemickiego i faszystowskiego”. W ocenie poseł to dowód na nieszczerość intencji polityki niemieckiej. Niestety tak trzeba powiedzieć, że Niemcy – taka jest prawda – w dalszym ciągu czują się, przynajmniej część społeczeństwa, kontynuatorami tradycji nazistowskich, podbojów i polityki imperialnej. To się u nich kultywuje, a jednocześnie (Angela) Merkel pokazuje, że w białych rękawiczkach tradycje podboju i nieszczerej polityki ze wschodnim sąsiadem, czyli z nami, można dalej uprawiać podkreśla poseł. Jak wyjaśnia, wmawia się opinii publicznej, że Polska ma problemy z faszyzmem czy rasizmem, żeby popsuć Polsce opinię na świecie. W sytuacji, kiedy my w Polsce absolutnie nie mamy tego typu zjawisk, wmawia się nam, żeby zepsuć Polsce opinię, aby osłabiać nas, ponieważ słaba Polska otwiera drogę dla imperialnych sukcesów Niemiec z Rosją. A Niemcy nie są zadowolone z obecnych polskich rządów, które mają za cel wzmocnienie elementu narodowego, suwerenności państwa polskiego itd. Oni będą kłamać akcentuje rozmówca Radia Maryja. Jak wyjaśnia, taka sytuacja jest spowodowana tym, że Polacy nie mają swoich silnych mediów. W jej ocenie postulat Angeli Merkel, żeby powołać do istnienia europejską armię, jest bardzo niebezpieczny dla Polski. To jest kontynuacja białych rękawiczek, zawsze pod hasłem „za parawanem wspólnej Europy”. Natomiast Niemcy wspólną Europę rozumieją jako swoją kolejną Rzeszę. (…) Dla nas mówienie o wspólnej armii z Niemcami w istocie oznacza dobrowolne oddane się w obszarze tak bardzo wrażliwym, tak bardzo decydującym o suwerenności państwa mówiła parlamentarzystka. Stwierdziła przy tym, że Polska jest zainteresowana realną obroną swoich granic w oparciu o Wojsko Polskie i sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

  Radio Maryja, rs.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031