Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Usrael – ostatni dzwonek po kaftan bezpieczeństwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin nie ma wystarczających sił wewnętrznych vis-à-vis finansowej V kolumny w Rosji, ani środków ekonomicznych państwa na wprowadzenie planu Robertsa w życie.

Nowy porządek świata (NWO), to nie tylko struktura globalnej władzy Zachodu nad Ludzkością, ale przede wszystkim system, który musi doprowadzić do zagłady tejże, włączając w to również  twórców i wykonawców wspomnianej idei.
 
Dlatego też walka z nią jednoczy wszystkich tych (lepszych lub gorszych), którzy chcą żyć we względnej wolności i dostatku, jak przykładowo kraje BRICS[i]. Należy tu podkreślić, że niezależnie od osiągnięć technologicznych, obecny zachodni system (NWO) polegający na oddzieleniu producenta i konsumenta tak zwanymi „rynkami finansowymi”, a wyrażając się kolokwialnie niczym nie okiełznaną żydowską lichwą, uniemożliwia osiągnięcie powyższego celu. Nawet tak bogate kraje , jak Niemcy czy Holandia pogrążają się w długach publicznych, a ich obecny dobrobyt opiera się wyłącznie, na bezlitosnym wyzysku nowych kolonii, takich jak III RP i pozostałe kraje „nowej Europy”, które to suma summarum przejmują brzemię wyzysku z pleców  swych zachodnich pryncypałów i zadawalają w ten sposób roszczenia globalnych  lichwiarzy.
 
NWO opiera się na masowym ogłupianiu społeczeństw i pogrążaniu ich w totalnym kłamstwie. Szczególnie łatwo przychodzi wmawianie ludziom doktryny „wolnego rynku”, który jest jedynie „wolny” dla wszelkich machinacji finansowej międzynarodówki. „Naukowego” charakteru tej liberalnej doktrynie ekonomicznej nadają tabuny propagandzistów i szarlatanów, zwanych „finansistami”, których wylęgarnią jest od lat chicagowska szkoła ekonomiczna[ii]. Pospólstwu znacznie łatwiej jest zaakceptować mętne brednie zwane „nowoczesną doktryną ekonomiczną”, których nie jest w stanie pojąć, uznając to za dowód mądrości jej głosicieli, niż pojąć na „zdrowy chłopski rozum” oczywisty fakt, że na  obecnym poziomie rozwoju technologicznego łatwo jest zapewnić dostatnie warunki życia wszystkim, bez potrzeby uciekania się do wyniszczających wojen, antykoncepcji, aborcji, czy eutanazji. 
 
Najlepszym przykładem łatwości z jaką ogłupia się społeczeństwo stanowi okres „transformacji ustrojowej” III RP, w której wyniszczono lub zrabowano (za przysłowiową złotówkę) całą realną gospodarkę i to przy aplauzie motłochu, który wierzył towarzyszowi Balcerowiczowi, przemienionemu w „wolnorynkowego mesjasza” byłemu lektorowi komunistycznej partii PZPR, że zamieni im on utracone miejsca pracy na nowe „innowacyjne” . Każda nieśmiała próba nielicznych oponentów zastopowania tej gigantycznej zbrodni, napotykała na głupawy rechot „rozumnego” społeczeństwa „wolnorynkowego prymusa”, jakim to mianem ochrzczono nowopowstałą III RP.  Dziś „innowacyjne” miejsca pracy zmaterializowały się w formie zachodnich zmywaków i burdeli, z których to nadal czerpie dumę „rozumne” społeczeństwo.
 
Podobny los spotkał inne postkomunistyczne państwa z Rosją na czele, w której do dziś ekonomiczną władzę sprawuje gang „finansistów”, którzy z agenturalnego nadania, lub własnej głupoty i ignorancji sabotują rozwój ekonomiczny Federacji, czego najnowszym przykładem jest sławetna „reforma emerytalna”[iii].
 
Oczywiście są na świecie autentyczni ekonomiści, czego przykładem są dr Paul Craig Roberts[iv] i Michael Hudson[v], którzy niejednokrotnie przedstawiali Rosji rady, jak uwolnić się z obłędnej doktryny ekonomicznej.  
 
Dr Roberts posunął się nawet tak daleko, że zaoferował swe usługi w dziele „ekonomicznego rzucenia na kolana” Zachodniego Imperium Zła. Przy czym jest to dowód jego, jako Amerykanina,  niezwykłej odwagi i pragmatyzmu, gdyż w interesie każdego normalnego człowieka powinna leżeć chęć przeciwstawienia się systemowi prowadzącemu do zagłady Ludzkości. Jako twórca tzw. „reaganomics”[vi] , która spowodowała bankructwo i upadek ZSRR, dr Roberts byłby niewątpliwie w stanie wprowadzić swe obietnice w życie, które motywował rozsądnie, tym że lepiej jest przeżyć okres globalnego ekonomicznego chaosu, niż ciszy atomowej zimy wynikłej ze skutków globalnego konfliktu nuklearnego. 
 
Niestety Putin nie ma wystarczających sił wewnętrznych vis-à-vis finansowej V kolumny w Rosji, ani środków ekonomicznych państwa na wprowadzenie planu Robertsa w życie. Posiadają je natomiast Chiny, które w żółwim tempie prowadzą rozgrywkę z USA. 
 
Znany chiński politolog zobrazował to walką doświadczonego zawodnika tai-chi[vii], który unikając ciosów nieokiełznanego przeciwnika (USA) doprowadza do jego stopniowego wyczerpania, zanim zada mu decydujące śmiertelne uderzenie. I jest to trafne porównanie, jeśliby nie jeden istotny szczegół.  Kontynuując te porównanie; nieokiełznany przeciwnik (USA) ma w swej dłoni odbezpieczony granat (broń masowego rażenia), który w ramach swej niepoczytalności może w każdej chwili wypuścić z rąk. A to już diametralnie zmienia obraz walki i sens jej dotychczasowej strategii.
 
Na ten sam aspekt zwracał Rosji uwagę Paul Craig Roberts, który krytykował „miękka” taktykę Putina w odniesieniu do Waszyngtonu. Nie zważając na wymierzane Rosji policzki, nadstawia on zawsze pod uderzenie przysłowiowy drugi, rozzuchwalając jeszcze bardziej adwersarza odczytującego takie zachowanie, jako dowód słabości zachęcającej do eskalacji agresji. 
 
Ostatnio na anglojęzycznej platformie niezależnych mediów rozgorzała nawet polemika w tej sprawie. Większość dyskutantów popierała pragmatyzm Putina, który unikał konfrontacji. Jeden z dyskutantów użył porównania do sanitariusza  z zakładu psychiatrycznego (Rosji), który co pewien czas musi mitygować napady szału pacjenta (USA) poprzez umieszczenie go w kaftanie bezpieczeństwa, argumentując że trudno mówić tu o nadstawianiu drugiego policzka, gdy szaleniec w trakcie wspomnianej czynności opluwa i gryzie sanitariusza.
 
Ocenę tą zweryfikował negatywnie ostatni incydent z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu, na który Putin zareagował negacją postawy ministerstwa obrony Rosji, kładącą odpowiedzialność za prowokację na Izraelu i rezerwującą sobie prawo odwetu. 
 
Dr Robderts ma rację, co będzie gdy rozzuchwalony bezkarnością Izrael zatopi rosyjski krążownik? Putin będzie miał wtedy do wyboru kapitulację lub III wojnę światową; przyznają już chórem różnogłośni dotychczasowi dyskutanci. Nie chodzi tu bowiem o sprawy honoru, a jedynie możliwie szybkie i permanentne założenia szaleńcowi kaftana bezpieczeństwa, zanim będzie za późno!
 
 
 
 


[i]https://pl.wikipedia.org/wiki/BRICS
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_chicagowska_(ekonomia)
[iii] https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/896277
[iv] https://www.paulcraigroberts.org/
[v]https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Hudson_(economist)
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Reaganomics

  

KOMENTARZE

 • Z tym IŁ20 pojawiły się ciekawe komentarze
  W czasie wydarzenia strzelały rakietami również francuskie korwety.
  Media nigdy nie podały do kogo strzelały, w jakim kierunku .. a Rosja to dokładnie wie... wywiad satelitarny i naziemny.
  Izraelskie samoloty kryły się za Ił20 to też fakt.
  Zachodnie media twierdzą że IŁ20 został zestrzelony Syryjską rakietą z S200 podczas strzelania do Izraelskich F16.
  To wszystko znane z mediów fakty.
  I teraz ciekawe ...
  Rosja oskarża Izrael... a rakiety wystrzelili Francuzi i Syryjczycy.
  Jeżeli winni są Francuzi tej kilku poziomowej prowokacji to Rosja wykonała genialny manewr.. winiąc Izrael.
  Teraz Izrael by się obronić będzie musiał udowodnić winę Francuzów.
  Jeżeli tak się stanie po cichu lub głośno w mediach to zostanie zaindukowana poważna kłótnia w bandyckiej rodzinie.
  Być może bandycki sojusz zacznie się kruszyć.

  .. ale to tylko plotki...więcej dowiemy się po jakimś czasie.
 • @Oscar 18:07:32
  Sprawa zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20M przez syryjską obronę przeciwlotniczą rozwija się w kilku, pozornie całkowicie przeciwstawnych, kierunkach. Z jednej strony rosyjska żandarmeria aresztowała oficerów i żołnierzy syryjskiej jednostki przeciwlotniczej i wywiozła do bazy Chmejmin. Z drugiej wprawdzie Władmir Putin mówi o „ciągu tragicznych okoliczności” jaki doprowadził do tragedii, to jednocześnie Rosja nadal oskarża Izrael o jej spowodowanie. Dowódca sił powietrznych Izraela gen. mjr Amikam Norkin przewodzi delegacji, która w tej sprawie poleciała do Moskwy.

  Tragedia, którą z pewnością jest przypadkowa śmierć 15 rosyjskich żołnierzy na pokładzie zestrzelonego samolotu rozpoznawczego Ił-20M, stała się osią wielowątkowej historii o międzynarodowym zasięgu. W miarę upływu czasu okoliczności tego zdarzenia są coraz bardziej gmatwane dla rozegrania dyplomatycznych, militarnych i ekonomicznych interesów. W głównej mierze – interesów Moskwy.

  https://www.defence24.pl/zlozona-historia-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-komentarz
 • @Husky 18:19:38
  To nie przypadek to przemyślana prowokacja...i pewnie kilkupiętrowa.
  Ukrycie się Izraelskich F16 za Iłem było ewidentną prowokacją wobec Rosjan i Syryjczyków ...to coś jak strzelania do wroga zza pleców jeńców wojennych albo cywilów..(IŁ20 nie był cywilem ale nie uczestniczył w walce, nie był elementem walki...Izrael nie deklarował walki z Rosją a tym manewrem zrobił z Rosyjskiego samolotu tarczę dla swoich F16))

  Z drugiej strony strzelały rakietami francuskie fregaty ... jakimi rakietami do kogo w jakim kierunku gdzie te rakiety spadły w co trafiły ? .. to widać ogromną lukę informacyjną...w mediach bo wszystkie trony tam działające doskonale monitorują każdy powietrzny obiekt...i dobrze wiedzą gdzie poleciały francuskie rakiety... tylko media milczą i te żydowskie i te Rosyjskie..... a nie powinny milczeć powinny wyjaśniać dociekać...a tu cisza.

  .. i to jest grunt na różne domysły ...
 • @Husky 18:19:38
  Co do przypadków...nie ma takich przypadków...
  przypadkowo terroryści zestrzelili Rosyjskiego pasażera w Egipcie,
  przypadkowo zamordowali ambasadora Rosji w Turcji,
  przypadkowo zmarła w ONZ ruski minister,
  przypadkowo zestrzelili Turcy ruskiego myśliwca,
  przypadkowo Amerykanie wyrżnęli ok 500 ruskich najemników
  przypadkowo ktoś zestrzelił IŁa20

  Te wszystkie przypadki mają swój inicjujący, zadaniowy początek w jednych rękach....a logistyka i wykonawcy to już kwestia sieci powiązań i dobrania odpowiednich sił i środków tak by zamaskować "zamawiającego".
 • @Oscar 18:38:55
  //(IŁ20 nie był cywilem ale nie uczestniczył w walce, nie był elementem walki.//

  To co tam robil ????
 • @Husky 18:44:30
  Monitorowa`l przestrzeń powietrzną.
  Izrael deklaruje że nie prowadzi wojny z Rosją i Rosyjskie samoloty nie mogą być wykorzystywane jako tarcze w misjach bojowych Izraela.
  Podobnie jest z cywilami... nie biorą udziału w walce i wolno się za ich plecami chować by prowadzić ogień do wroga.

  żydom trudno jest takie niuanse zrozumieć.. brak zasad moralnych to utrudnia lub wręcz uniemożliwia.
  Widać że liczy się skuteczność a zasady są dla nich bez wartości podobnie jak i prawda obiektywna...
 • @Oscar 18:50:31
  //Monitorowa`l przestrzeń powietrzną.//
  W ramach czego ?
  Pogody ?
 • @Husky 18:57:34
  Nie warto ciągnąć tej myśli.
  Kto tam jest agresorem a kto się broni to chyba jest jasne.
  Rosja nie atakuje Izraela a to co zrobił Izrael jest atakiem na Rosję (narażenie Rosyjskich żołnierzy na śmierć ze skutkiem jaki widzimy...analogia do używania ludzkich tarcz jest tu zasadna.
  Rosjanie walczą tam z terrorystami...
  a że terroryści to w istocie najemnicy Izraela ...to inna sprawa...to są relacje
  z jednej strony oczywiste a z drugiej strony niedopowiedziane by nie wywoływać III wojny światowej.

  Za wspieranie terrorystów przez Izrael należało by skutecznie zbombardować Izrael .. to wiedzą wszyscy obiektywni obserwatorzy .. niestety to wywołało by III wojnę światową a tego nikt nie chce.
  najmniej nie che Izrael...pod warunkiem że III wojna światowa będzie daleko od Izraela i na cudzy koszt (np amerykański i innego NATO)

  Wszyscy rozumiemy te uwarunkowania i źródła tej żydowskiej buty i barbarzyństwa podszytego jednak panicznym strachem przed nieuchronnym (rozliczeniem za dokonane zbrodnie przeciw ludzkości).

  To jeszcze nie jest 1945r ale 1943 już chyba tak (w skali II wojny światowej).
 • Takim kaftanem bezpieczeństwa może być ...
  strefa zakazu lotów wokół Syrii ...do czego chyba Rosja teraz dąży.
  tylko musi sprowadzić więcej systemów z Rosji... i to się chyba aktualnie dzieje .
  Tymczasowo tę strefę utrzymują Rosyjskie okręty a docelowo systemy sprowadzone do Syrii w tym Irańskie... co bardzo zaboli bandytów z Izraela.
 • @Oscar 19:12:45
  //Za wspieranie terrorystów przez Izrael należało by skutecznie zbombardować Izrael //


  Jestem za
  Tylko znajdź takiego odważnego
  Tu jest problem
 • Czy mozna wierzyc w to co gada ten Roberts?
  Reagan objal rzady w styczniu 1981. Gospodarka USA jako tako sie krecila, pracowalem wtedy jako operator wytaczarki zarabiajac $13 na godzine. Kilo dobrego stejka kosztowalo wtedy $4, 6 piw $1.50. W marcu 1983 zostalem zredukowany wraz 50 wspolpracownikami, bezrobocie w miescie bylo 24%. 1/3 fabryk wyjechala do komunistycznych Chin. Szukalem nowej pracy przez kilka miesiacy. Bezrobocie mi sie nie nalezalo bo bylem wtedy w USA nielegalnie. Wreszcie znalazlem prace (slusarz narzedziowy) za $7, ktora byla trudniejsza i ciezsza, na stanowisko bylo kilkuset kandydatow. Taki byl wtedy ekonomista Craig Roberts a jego obecne gadanie jest tanie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031