Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
382 posty 360 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Putin w konfrontacji z władcami świata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aby świat mógł przetrwać, a ludzie żyć jak Ludzie, a nie bydło, należy pozbyć się obecnego paradygmatu.

Znamiennym wydaje się być fakt, że w momencie gdy rząd Syrii nie szczędzi wysiłku i krwi, by ostatecznie oswobodzić państwo od amerykańskiego okupanta i jego islamskich najemników, żydo-banderowski reżim w Warszawie oferuje 2 miliardy dolarów[i] wydarte z kieszeni obywateli w celu umocnienia amerykańskiej okupacji III RP; na dodatek ku uciesze i zadowoleniu tychże. 
 
Dzisiejsza Syria ukazuje także słabość Putina w obliczu izraelskiej agresji na jego siły zbrojne. Po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu, w swej wypowiedzi zdystansował się on od własnych podwładnych z ministerstwa obrony, którzy zapowiadali odwet za  spreparowanie przez Izrael wspomnianej prowokacji. Dalsza bezkarność Izraela skłoni go[ii] i jego amerykańskich patronów do kolejnej eskalacji konfliktów, w końcowym rozrachunku, nieuniknienie prowadząc do wojny. 
 
Błędy, lub słabość rosyjskiego prezydenta uwidacznia się także w niezwykle niepopularnej reformie emerytalnej. Zachodnia piata kolumna w rosyjskim establishmencie parła do tej „reformy” wiedząc, że jej niepopularność może skonfliktować Putina ze społeczeństwem. Nie mogąc pokonać go militarnie, próbuje się wysadzić go z siodła od wewnątrz.
 
Jej „zasadność’ oparta jest na takim samym absurdzie, na jakim opiera się zachodni system finansowy. Świat opiera się na rozliczeniach w pustej walucie, jaką jest dolar, generowany w dowolnej ilości przez żydowskich bankierów z US Federal Reserve, który pożyczany jest USA i innym państwom na procent. Ponieważ jedynie US FR może generować dolara, to per saldo, wszyscy pożyczkobiorcy muszą się zadłużać u żydowskich bankierów.   Na dodatek globalny system rozliczeniowy SWIFT[iii], oraz karty kredytowe, pozwalają zachodniej finansjerze kontrolować światowy system finansowy i czerpać z tego tytułu znaczne korzyści, trzymając przy okazji wszystkich użytkowników „za gardło”, pod groźbą odłączenia ich od tej życiodajnej konstrukcji. Sankcje nakładane na Rosję i inne niepokorne państwa spowodowały otrzeźwienie i na niedawnym szczycie we Władywostoku, skoncentrowano się na projekcie de-dolaryzacji świata.[iv]  Jest to jednak ciągle melodia przyszłości.
 
W odniesieniu do „reformy emerytalnej” w Rosji, argumentem do jej wprowadzenia był fakt zmniejszenia się liczby zatrudnionych w stosunku do osób w wieku emerytalnym. Innymi słowy, logika jest następująca: należałoby zwiększyć liczbę pasożytów i szkodników w rosyjskim ministerstwie finansów i innych podobnych instytucjach, by z ich sutych pensji odprowadzać proporcjonalnie większą cząstkę na fundusz emerytalny. Ponieważ nie jest to możliwe ze względów budżetowych, to trzeba podnieść wiek emerytalny. 
 
Stosując taką „logikę”, osobiście proponowałbym zwolnienie wszystkich pasożytów z „pracy” ( a w każdym „rozwiniętym” społeczeństwie  jest ich zawsze więcej niż pracowników w autentycznie potrzebnych segmentach gospodarki) i przekazanie całości ich dochodów na fundusz emerytalny. 
 
Pozostawiając absurdalny paradygmat finansowy na boku, należy przeanalizować sprawę od podstaw. W przeszłości w społeczeństwach nie funkcjonowały żadne „systemy emerytalne”. Rodzice dbali by mieć dużo dzieci, które to w przyszłości brały ich „ na dożywocie”, zapewniając dach nad głową, wikt i opierunek.   
 
Również dziś emerytom potrzeba tego samego, oraz dobrej opieki zdrowotnej i ewentualnie odrobiny rozrywki.  Ponieważ postęp techniczny zrobił swoje, to na wsparcie jednego przysłowiowego emeryta wystarczy znacznie mniejsza liczba pracowników. Jeden kombajn zbożowy wykonuje dziś pracę setek wyrobników. Jedna linia produkcyjna zastępuje dziesiątki robotników. Nowoczesny sprzęt medyczny zmniejsza zapotrzebowanie na personel pomocniczy w szpitalach i tak dalej. Logicznym byłoby więc obniżanie wieku emerytalnego, a nie jego podwyższenie. Na przeszkodzie tej logicznej konsekwencji stoją jednak pazerni żydzi, którym marzy się coraz większa liczba elektronicznych punkcików ( czytaj: pustego pieniądza), które wydzierają z taką rozkoszą gojom. Przy tym fakt, że bez kosztów mogą oni w ułamku sekundy stworzyć dowolną liczbę tych „punkcików” na swych koszernych komputerach, nie zmniejsza przyjemności wydzierania ich gojom. Taki to obłęd zawsze temu plemieniu przyświecał. 
 
 Nie oznacza to jednak, że należy godzić się na ten obłędny paradygmat. A nawet wręcz przeciwnie. Aby świat mógł przetrwać, a ludzie żyć jak Ludzie, a nie bydło,  należy pozbyć się tego paradygmatu. Niestety prezydent Putin, nie zdobył się na to w kontekście „reformy emerytalnej”, a konsekwencje tego będą go ścigać w niedalekiej przyszłości. Powinien on poważnie zastanowić się, czy nie najwyższy już czas wstrzymać się od niekończących się ustępstw w stosunku do nigdy nienasyconego plemienia żmijowego, dla dobra swego i całego świata?
 
 


[i] https://news.antiwar.com/2018/09/18/poland-offers-us-2-billion-to-establish-a-permanent-military-base-in-poland/
[ii] https://russia-insider.com/en/il-20-loss-perfect-opportunity-russia-close-down-syria-israeli-attacks-good/ri24794
[iii] https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Kod-SWIFT-co-to-jest-do-czego-sluzy-i-jak-go-znalezc

[iv] https://www.strategic-culture.org/news/2018/09/15/russia-eastern-economic-forum-wrap-up-de-dollarization-tops-agenda.html 

KOMENTARZE

 • Odnośnie reformy emerytalnej i automatyzacji produkcji.
  Mam inną koncepcję niż autor.
  Automatyzacja produkcji obniża zapotrzebowanie na ludzi pracy
  Wiek emerytalny to wiek w którym człowiek już nie powinien pracować jeśli nie chce (ale może jeśli chce).
  To dwa różne problemy społeczne.

  Moim zdaniem zmniejszone zapotrzebowanie na pracowników należy rozwiązywać tak by wszyscy ludzie mili dochody pozwalające im żyć.
  Można to osiągną~prostą regulacją czasu pracy.
  Jak rośnie bezrobocie to skracamy czas pracy (wysokie premie za nadgodziny) i ta sama produkcja (usługi) wchłaniają więcej ludzi z rynku...
  a zarobki rosną bo pracownik zaczyna być poszukiwany.
  I odwrotnie gdy brak ludzi do pracy to wydłużamy czas pracy (a nie sprowadzamy imigrantów) i podnosimy zarobki pracownikom.

  A emerytury są zabezpieczeniem socjalnym ludzi starszych i powinny przysługiwać od wieku gdzie ponad 50% ludzi nie chce lub nie może już efektywnie pracować. Starszych ludzi nie powinno się degradować (bo stają się nie efektywni) i przymuszać do dalszej pracy ale powinni odchodzić na emeryturę proporcjonalną do zarobków (i odprowadzanych składek) z zachowaniem jakiegoś minimum socjalnego.

  Ludzie powinni żyć by być szczęśliwymi i rozwijać siebie i świat a nie by globalni żydzi się na nich bogacili.
  Teraz ludzie są traktowani jako źródło bogactwa dla globalnego żydostwa... czyli ludzie są systemowymi niewolnikami globalnego żydostwa...

  Długo by wymieniać mechanizmy którymi globalne żydostwa zniewala ludzi i ich ograbia z wartości ich pracy oraz z tego mimo żydowskiego wyzysku zarobili (wyzysk pracowniczy i konsumencki).

  Ten talmudyczny świat trzeba koniecznie zmienić w świat cywilizowany przyjazny dla wszystkich uczciwych ludzi za wyjątkiem grabieżców, wyzyskiwaczy, kłamców, oszustów, lichwiarzy...i innych szui ..długo by wymieniać.

  .
 • @AgnieszkaS 18:33:58
  Szanowna Pani, jednak nie kazdy emeryt jest tak inteligentny jak Pani, dla której emerytura kojarzy się głównie ze spekulacją derywatywami na nowojorskiej giełdzie.
 • Konfrontacje "władcaów" świata...
  .  https://i.imgur.com/FVgThFN.gif
  .
 • @dr nowopolski, AgnieszkaS dostawała stypendia z "polonijnych" instytucji masońskich w USA. Została wyszkolona na agentkę
  MIĘDZYNARODÓWKI SOCJALISTYCZNEJ w celu PROPAGOWANIA NWO.

  - (Następnego, końcowego etapu wprowadzenia ŚWIATOWEGO KOMUNIZMU.)


  Szkoda więc czsu na dyskusję z profesjonalną FARYZEUSZKĄ!


  AgnieszkaS NIE jest Sławianką !!!!

  - Ona jest egipcjanką na żąłdzie SZWAJCARSKIM.


  Włosy sobie kolorują, ale te ich sierpowate nosy są ich wizytówką, i tych
  piramidalnych kichaw nie ma gdzie ukryć.


  Paszporty im się nie domykaja.  http://res.cgvdt.vn/ckfinder/images/2017/CGTG/2090/news/us.jpeg  .
 • Konfrontacje "władcaów" świata - Czy to poddani dekorują królow i władców? Czy to raczej królowie i władcy dekorują podwładnych?
  .  Więcej...
  https://funnyjunk.com/channel/politics/Trump+ironic+tweet/TzgqLGm/#c38897_6273463  https://memestatic1.fjcdn.com/comments/Oh+yes+3+generation+of+retardation+is+not+bowing+_ae71449333aa09dfc50738a68bf98933.jpg
  https://memestatic.fjcdn.com/pictures/Trump_4581e7_6273463.jpg

  .
 • Putin nie taki glupi.
  Dzien przed prowokacja ustanowil strefe zdemilitaryzowana wokolo Idlib czyli o planowanej prowokacji wiedzial. Powstal stan tymczasowy, ktory miejmy nadzieje bedzie trwaly jak stan tymczasowy w Donbasie. Aby utrzymywac zapal terorystow w Idlib, US bedzie musiec tam pieniadze slac. Jak zycie bedzie wygladalo w Idlib? Rzad Syrii nie bedzie miec zadnych zobowiazan wzgledem tam mieszkajacych, nie bedzie tam nic odbudowywac. Ludzie beda do Syrii wiac.
  To wszystko jest jedynie poboznym zyczeniem bo nastepnych zbrojnych prowokacji nalezy sie spodziewac.
 • @dr nowopolski 19:53:40
  Pani Agnieszka S. z pewnoscia nie widziala szwedzkich staruszköw umieszczanych przez doskonale sytuowane dzieci w "domach opieki", jak najdalej od ich miejsca zamieszkania, ze lzami w oczach wyczekujacych chocby wizyty z okazji Swiat Bozego Narodzenia. Ocierajac lzy tlumacza , ze przeciez daleko, moze wnuki chore, moze inne przeszkody.
  Tak wlasnie "zmienia sie swiat", w ktörym rzadzi egoizm, pogon za kariera, zanika szacunek dla rodzicöw,o dziadkach nie wspominajac.
 • Is The United States Going To War With Iran? Five Indicators To Watch.
  .  http://3.bp.blogspot.com/-eLU6iAF-Etg/T2UPBLwtxiI/AAAAAAAAA-c/sJZSO2_K6eM/s640/Tio+Sam+llevando+democracia+a+Libia,+Siria+e+Ir%C3%A1n.gif
  https://cdn.images.dailystar.co.uk/dynamic/204/photos/870000/iran-news-us-war-donald-trump-nuclear-deal-shock-and-awe-plan-map-navy-missiles-bombers-1421870.jpg  .
 • wiem,to brzmi utopijnie
  Przy obecnej nadprodukcji dobr materialnych przemyslowych i rolnych mozna byloby polowe ludzkosci wyslac na emeryture,ludzi zwiazanych produkcja wynagrodzic tak by im sie chcialo pracowac.Jednak podaz pieniedzy powinna byc w reku rzadu bedacego wysokiej klasy ekonomistami,a nie doktrynerami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031