Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Komparatywna ocena osiągnięć III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niemiecka socjotechnika okresu II wojny światowej, była prymitywna i ograniczona. Dziś w dobie telewizji, Internetu, smart phone’ów życie „wolnego” człowieka w całości przebiega w świecie iluzji..

Każda ewaluacja z natury swej jest subiektywna, ale porównanie z wybranym analogiem pozwala każdemu wyrobić sobie własną niezależną ocenę. Na obecnym etapie porównywanie III RP z PRLem byłoby krzywdzące dla tego ostatniego. Pomimo wszystkich jego niedostatków był to twór semi-autonomiczny, podczas gdy III RP stanowi niesuwerenny element składowy UE, czyli de facto IV Rzeszy. Bardziej więc trafne jest jej porównanie z Generalną Gubernią, będącą terytorium okupowanym III Rzeszy.
 
Zdaję sobie sprawę, że większość Polaków zanegowałaby taką metodykę. Żyją przecież w kwitnącym,  wolnym i demokratycznym społeczeństwie, u podstaw którego leżą tak zwane „wartości europejskie”. Zamiast jednak patrzyć na opakowanie „towaru”, czyli w tym wypadku na struktury państwowe, należy porównać i ocenić konkretnie sprawy.  Fakt, że większość obywateli naszego współczesnego tworu państwowego jest głęboko z niego zadowolona, nie zmienia tego imperatywu. 
 
Kiedy do obozu śmierci w Sobiborze przybywały transporty żydów z Europy zachodniej, na peronie witała ich muzyka z megafonów i usłużni więźniowie w roli bagażowych odbierających walizki przed obowiązkową kąpielą dezynfekcyjną i rozlokowaniem przybyłych „gości” w tym „sanatorium”. Przybysze zrelaksowani po długiej podróży szli z ulgą do gazu. 
 
Niemiecka socjotechnika okresu II wojny światowej, była prymitywna i ograniczona. Dziś w dobie telewizji,  Internetu, smart phone’ów życie „wolnego” człowieka w całości przebiega w świecie iluzji, stąd też jego radością z własnego położenia trudno się dziwić. Każda próba przywołania rzeczywistości budzi u niego paroksyzmy wściekłości i agresji[i] w stosunku do osoby starającej się mu ją uzmysłowić.
 
Fakty pozostają jednak faktami i im warto się bliżej przyjrzeć.
 
Demografia: Według oficjalnych statystyk, Polska w okresie GG straciła 6 milionów obywateli, w tym 3 miliony żydów. Tak więc Polaków ubyło 3 miliony, co stanowi wielkość porównywalną do obecnych oficjalnych zakłamanych statystyk emigracyjnych III RP. Należy tu podkreślić, że z punktu widzenia narodu nie jest istotne w jaki sposób traci on swych członków. 
 
Można oszacować, że  po całym długim dotychczasowym okresie istnienia III RP,  ludność autentycznie mieszkająca na stałe w kraju nie przekracza 20 milionów, choć to „państwo” bez kontrolowanych granic jest obecnie energicznie uzupełniane imigracją z Ukrainy i innych wschodnich obszarów. W tym kontekście można zadać pytanie, czemu władze tak skwapliwie promują imigrację, a nie robią nic by zatrzymać etnicznych Polaków w III RP? Jest to ewidentne działanie na szkodę obywateli, tak jak zbrodnia ludobójstwa dokonywania przez administrację okupacyjną GG.
 
Realna Gospodarka: Władze GG stymulowały produkcję przemysłową, która wspierała ich wysiłek zbrojny, oraz potrzeby konsumenckie niemieckich obywateli zajętych wojną i produkcją zbrojeniową. W III RP zlikwidowano praktycznie całą technologiczną produkcję,  ograniczając się do pakowalni towarów importowanych i magazynów logistycznych. W GG zmuszano chłopów do intensyfikacji produkcji rolnej, stosując między innymi przymusowe dostawy, podczas gdy w III RP ogranicza się tą produkcję zgodnie z limitami unijnymi.
 
Edukacja: W GG nauka ponad podstawowa była zabroniona, ale świetnie działające państwo podziemne organizowało „tajne komplety”, gdzie najzdolniejsi i wykwalifikowani studenci pobierali naukę u renomowanych profesorów zamkniętych polskich uczelni. W III RP edukacja jest masowa, wymagająca jedynie opłat, a nie kwalifikacji, jej wartość jest bliska zeru, a ciągnące się w nieskończoność programy „studiów”, oraz studencka wymiana wewnątrzunijna, ma za zadanie zmieszanie narodowości i stworzenie swoistej wieży Babel, oraz odsunięcie w daleką przyszłość ewentualnych marzeń absolwentów dotyczących „kariery” zawodowej, a także zamaskowanie głębokiej profesjonalnej ignorancji tychże po ukończeniu „renomowanych uczelni”.   Przy czym wyjątkiem w tej regule stanowią studia informatyczne, gdyż władzom niezbędni są sprawni informatycy zdolni utrzymać wirtualną rzeczywistość w świadomości społeczeństwa, oraz promować systemy handlowe i marketingowe.
 
Kultura: W GG jej rozwój był stymulowany przez państwo podziemne, które na dodatek sprawnie dyscyplinowało zdrajców i sprzedawczyków, oraz prostytutki obsługujące najeźdźcę. Dziś „kultura” zlokalizowana jest w galeriach handlowych, których w III RP jest więcej na głowę mieszkańca (per capita), niż w bogatych Niemczech, oraz w różnorakich „parkach rozrywki”, stadionach do wszelakich „igrzysk”, nocnych klubach i burdelach. O roli i pozycji społecznej zdrajców, sprzedawczyków i prostytutek, nie wspomnę.
 
Porównywanie osiągnięć można by kontynuować w zakresie wielu innych dziedzin, ale sądzę że te powyższe kluczowe wystarczą każdemu inteligentnemu i myślącemu, do wyrobienia sobie niezależnej opinii.
 
 


[i] http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/144427,polityka-iii-rp-jako-rezultat-zbiorowego-psyche-polakow 

KOMENTARZE

 • 5*
  Moje wypracowanie na podobny temat:
  "Globalizacja - inna wojna" - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/119197,globalizacja-inna-wojna

  PS
  "III RP stanowi niesuwerenny element składowy UE, czyli de facto IV Rzeszy" - nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że UE to to IV Rzesza. NRF znajduje się pod żydowsko-anglosaską okupacją od 1945r.
 • Autor
  "Welcome to Sobibor"=Welcome to Polin.Jest pewna pararela- tam uzywano chemikaliow(w formie gazu szybko dzialajacego) a w Polsce obecnie chemia pojawia sie w produktach zywnoscowych, powietrzu a moze juz w wodzie(ale chyba ma dzialanie dlugookresowe,aby wiekszosc nie zaskoczyla co sie dzieje przed finalem)
 • Wypędzanie POlaków na zmywaki i sprowadzanie milionów banderowców
  to nowe technologie wynaradawiania Narodów.

  Taki emigrant jest wynarodowiony jest nie u siebie w obcym środowisku.
  Mało że sam został wynarodowiony to swoimi zwyczajami wynaradawia jakoś tam kulturę narodu wśród którego mieszka.

  To bardzo przemyślany podstępny system niszczenia narodów.
  Nie trzeba dowodzić czyja to koncepcja...
  Ona się wywodzi wprost z Talmudu gdzie ludźmi są tylko żydzi a cała reszta to goje czyli zwierzęta w ludzkiej postaci stworzone przez żydowskiego Boga
  by służyli żydom.

  Taka tak Polacy katolicy wierni wyznawcy żydowskiego Boga ..dla niego i dla żydów jesteście wg żydowskie go Talmudy zwierzętami w ludzkiej postaci mającymi służyć żydom.
  A kom jest zwierze w ludzkiej postaci służące "człowiekowi" czyli żydowi czyli "We peaple" ? To przecież klasyczny niewolnik.
  W czasach niewolnictwa czarnoskórych poglądy były identyczne .. czarny to nie człowiek to rodzaj zwierzęcia w ludzkiej postaci.

  Niewolnictwo czarnych zostało zakazane.
  Ideologiczne wynikające z Talmudu niewolnictwo gojów zabronione nie jest a wręcz przeciwnie ..."Polak katolik" czyli "Polski goj" = Polak żydowski niewolnik.

  Każdy kto wpaja wam że 1000 letnią tradycją Polskości jest chrześcijaństwo mówi wam w istocie że waszą tradycją narodową jest bycie niewolnikiem żydowskim.

  I taki był model Polski przedwojennej (żydowska głowa na gojowskim korpusie), taki jest model obecnie w USA i taki model przywrócono po 89r.

  Prawdziwy dramat prawda ?
 • @Oscar 19:11:25
  "Każdy kto wpaja wam że 1000 letnią tradycją Polskości jest chrześcijaństwo mówi wam w istocie że waszą tradycją narodową jest bycie niewolnikiem żydowskim."

  5* za to zdanie komentarza - to niestety wielka prawda.
 • @Rzeczpospolita 19:22:53
  Porównanie zabójcze. Ale trafia do przekonania.
  Tylko JAK z tym trafić do pokolenia 20-30 latków? Bo to oni realnie mogą wywalczyć... niepodległość i normalność(?).
 • @laurentp 20:02:45
  Jak trafić ? Pozamykać galerie i kościoły i odesłać wszystkich do strzelnic.
 • Porównanie zmian dwóch 29-leci
  Ciekawe byłoby porównać to jak Polska się zmieniła w ciągu 29 lat od 1945 do 1974 roku ze zmianami 1989-2018.
 • @Pedant 22:04:27
  Ten temat akurat jest zakazany przez cały mainstream . Pzdr. :)
 • @Oscar 19:11:25
  "Każdy kto wpaja wam że 1000 letnią tradycją Polskości jest chrześcijaństwo mówi wam w istocie że waszą tradycją narodową jest bycie niewolnikiem żydowskim."

  Widzę, że nie potrafi Pan odróżnić chrześcijaństwa od katolicyzmu.
  Podobnie Kosiur.

  A różnica taka jak w ocenie kto dokonał "rewolucji" w Polsce po 45 roku: żydzi, czy komuniści?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031