Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Polityka III RP jako rezultat zbiorowego psyche Polaków?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakie przełożenie ma przeciętna kondycja umysłowa obywatela, na polityczkę III RP?

W poszukiwaniu środków czystości odwiedziłem sklep specjalistyczny sąsiadujący z mym lokalem. Nie znalazłem w nim zwykle przeze mnie kupowanego  polskiego produktu, a sprzedawczyni nachalnie zachwalała mi droższy zagraniczny, o którym wiedziałem, że jest kiepskiej jakości. Co prawda ciągle sobie obiecuję, że nie będę wdawał się w żadne dyskusje z pacjentami zakładu psychiatrycznego pod nazwą III RP, to znów nie wytrzymałem i stwierdziłem, że właśnie w taki sposób pozbawiają się Polacy miejsc pracy. Na moje dictum nie wytrzymała druga sprzedawczyni i stwierdziła z mocą i przekonaniem: „Co pan za bzdury tu opowiada, właśnie likwidują ten sklep i jest  nam smutno, a tu taka gadanina!”
 
Nie kontynuowałem dyskusji z pacjentkami, wychodząc zaraz ze sklepu, ale nie dało mi spokoju pytanie, jakie przełożenie ma, zilustrowana powyżej przeciętna kondycja umysłowa obywatela, na polityczkę III RP?  Bo polityki już dawno się tu nie uprawia.
 
Tego samego dnia wpadło mi w ręce nowe opracowanie oceny sytuacji politycznej w Rosji pt. „Pomyśl czy w Rosji nie ma piątej kolumny”[i], autorstwa najlepszego mym zdaniem, amerykańskiego analityka tych spraw. 


 
 Twierdzi on, że bez znajomości podłoża historycznego nie da się zrozumieć bieżącej sytuacji. Po krótce wyjaśnia on, że u schyłku ZSRR, rządząca nomenklatura, uznała za niemożliwe dalsze zarządzanie czerwonym imperium i postanowiła rozbić je na mniejsze państwa, sama przekształcając się z komunistów w „wolnorynkowych liberałów”. Czyli metamorfozę, którą tak sprawnie przeprowadzili w Polsce osobnicy pokroju tow. Balcerowicza. 


 
 Na post-sowieckiej przestrzeni zapanował chaos, który umożliwił nomenklaturze „uwłaszczenie się”, czyli rabunek na wielką skalę państwowej (czytaj:  społecznej) własności. W Rosji zapanowała niespotykana nawet w sowieckie czasy nędza, oraz totalne bezprawie umożliwiające nowopowstałym oligarchom bezlitosny rabunek rosyjskiego bogactwa i jego niekontrolowany wywóz na Zachód.  


 
 Na Kremlu władzę dzierżyła tak zwana Semibankirschina[ii], czyli grupa siedmiu bankierów-oligarchów, z których tylko jeden nie był żydem. W ministerstwach władzę sprawowali „zachodni eksperci” (czytaj agenci CIA), czyli wszystko było zgodne z „demokratycznymi zachodnimi standardami wolnorynkowymi”. 


 
 Nigdy już nie trzeźwiejący prezydent Jelcyn nie był w stanie utrzymać elementarnego porządku w państwie, co utrudniało oligarchom funkcjonowanie. Postanowiono więc zastąpić go kimś ze struktur siłowych. 

 Wybór padł na Putina, pracownika KGB. Nikt z oligarchów nie wyobrażał sobie nawet, że drobny człowieczek w źle skrojonym garniturze wyrośnie na jedynego światowego formatu przywódcę stawiającego skuteczny opór procesowi globalizacji w ramach Nowego Porządku Światowego (NWO).  Sęk tkwił w fakcie, że Putin był pracownikiem elitarnego Pierwszego Dyrektoriatu KGB (wywiadu zagranicznego), a nie bandytą wybijającym zęby niepokornym obywatelom. Wydział ten grupował najinteligentniejszych spośród całej rosyjskiej populacji, a na dodatek patriotów. 
 
Putin szybko odbudował tzw. struktury pionowe państwa, częściowo zneutralizował bezprawie oligarchów i rozpoczął niezależną politykę zagraniczną zgodną z interesami narodowymi Rosji. Było to nie do zaakceptowania przez Zachód. Rozpoczęła się więc wściekła nagonka na prezydenta. Początkowo próbowano wysadzić go z siodła przy pomocy tak zwanej „demokratycznej opozycji’, czyli agentów tak sprawnie realizujących „kolorowe rewolucje” w innych państwach. Wysiłki te spełzły jednak na niczym. W tej sytuacji uruchomiono, „piątą kolumnę”, czyli   blok ekonomiczny federalnego rządu, pod przywództwem wypróbowanego agenta oligarchów Miedwiediewa. Zaczęto wprowadzać liberalne reformy „wolnorynkowe” w nadziei na rozjuszenie tym rosyjskiego społeczeństwa. Obecnie wprowadzane są bardzo niepopularne wśród obywateli „reformy” opieki zdrowotnej i systemu emerytalnego. 
 
Rosjanie oczekiwali, że po druzgocącym sukcesie wyborczym Putin odsunie od władzy Miedwiediewa i jego popleczników. Tak się jednak nie stało.  W gospodarce królują nadal „wolnorynkowcy”, w mediach panoszy się ciągle żydowskie lobby. 

 Putin ma przeciw sobie nie tylko oligarchów, ale całą uwłaszczoną, nieprawdopodobnie skorumpowaną,  warstwę urzędniczą, bojącą  karzącej ręki patriotycznych resortów siłowych na których opiera się jego władza. Próba „hurtowego” oczyszczenia społeczeństwa z tych szumowin zakończyłaby się rozlewem krwi, na co Putin nie może obecnie pójść. Tak więc toleruje „piątą kolumnę” i jej sabotaż, koncentrując się na sukcesach w polityce zagranicznej i odbudowie rosyjskiej suwerenności. Znajduje to pozytywny wydźwięk w społeczeństwie. Według autora, główną przyczyną dla której Putin ciągle znajduje się u władzy jest „instynktowne wyczucie” Rosjan, że tym razem na Kremlu znajduje się ktoś kto autentycznie dba o ich interesy. Stąd wynika ich cierpliwość w znoszeniu efektów „wolnego rynku”.
 
Jak mniemam „instynktu” takiego pozbawieni są Polacy, którzy wśród marnego garnituru lichych pretendentów na przywódców, nieodmiennie wybierają najgorsze kanalie, głupców, zdrajców i psychopatycznych pieniaczy. W dużej mierze jest to rezultat ich zilustrowanego na wstępie psyche.


[i] https://thesaker.is/no-5th-column-in-the-kremlin-think-again/
 

[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Semibankirschina 

KOMENTARZE

 • Nosy, noski, noseczki
  Tia. Rosjanie faktycznie mają nosa do prezydentów, premierów a wcześniej pierwszych sekretarzy. Lenin, Stalin, Chruszczow, Breżniew, Jelcyn, Miedwiediew, Putin. Co za radziecko-bolszewicki instynkt.
  Pogratulować.
 • @Autor
  Na razi nie ma żadnej polskiej opcji politycznej, a pojawiające się zarodki są szybko i bezwzględnie likwidowane.
  Te tolerowane - mają odpowiednia opiekę.
 • @tańczący z widłami 18:39:49
  Miły pacjęcie pasujesz do tej psychiatrycznej instytucji jak ulał.
 • Jak widać, antypolonizm przybiera różne formy.
  Jedną z nich jest pisanie takich artykułów, inną ich promowanie.

  Jedynka
 • zadania agentury
  Jednym z zadań obcej agentury jest zazwyczaj skłócenie narodu z władzą. Wywołanie buntu, zamieszek, rewolucji.
 • @Oświat 19:02:56
  Nawet wtedy gdy władza to obca agenture jak w III RP?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:43:22
  Myślę, że naród po upadku poprzedniego ustroju nie był przygotowany na przejęcie władzy. Po prostu nie posiadał nowych elit. A to co nastąpiło przy okrągłym stole było rozwiązaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i dla społeczeństwa tragicznie szkodliwym.
  My ludzie w podeszłym wieku, to co możemy zrobić i co zrobić powinniśmy to podejmować próby ukierunkowywania naszych wnuków w kierunku służby Polsce. Kształtowania na patriotów, na ludzi mądrych, na rozumiejących, że dobro Polski to dobro ich samych i całego społeczeństwa.
  Elity trzeba wychować, wychowywać od dziecka. Inaczej się nie da.
  Zauważyłem też że obecnie dzieci w wieku szkoły podstawowej są selekcjonowane.

  http://www.sp2olsztyn.pl/school/files/klasy%20sportowe%20201718/dwujezyczna.pdf

  W praktyce uczeń musiał mieć ocenę na świadectwie minimum 5.8, kolejno egzaminy w całości po angielsku i na koniec okazało się że na 100 chętnych przyjęto trzydziestu uczniów.
  Najlepszych zapewne będą chciały przejąć zachodnie korporacje.
  My dziadkowie powinniśmy zatrzymać ich w kraju dla Polski.
  To powinno być naszym zadaniem.
 • hm...
  przeciętna kondycja umysłowa obywatela Polski w temacie polityki - słaba

  https://img.myloview.pl/fototapety/ferma-drobiu-ptaszarnia-pelne-biale-kury-ukladanie-400-40457204.jpg


  pozdrowił
 • @dr nowopolski 19:18:00
  Nawet wówczas.
  Bo jakikolwiek bunt zostanie spacyfikowany w zarodku z ofiarami śmiertelnymi, a jeśli zasięgiem objąłby większą grupę ludności, skończyłoby się przegraną krwawą wojną domową.
  Jak wygląda wojna domowa, możemy sobie wyobrazić na przykładzie Syrii.

  Obecna władza nie jest obcą agenturą.

  To władza wybrana przez Naród.

  Władza działająca w określonych układach i w określonych warunkach geopolitycznych.
  Żadna inna władza nie byłaby w stanie działać w pełni suwerennie, lub w całkowitej kontrze przeciw zachodowi.
  Szczucie na tą władzą, nazywam działaniem przeciw Polsce, zatem na szkodę nas Polaków.
  Proszę to przemyśleć.
 • Tylko Solidaruchy czyli przykruchtowi Polacy dali się zrobić w głupa.
  Zamach na PRL był przygotowywany od dawna przez globalną mafię żydowską która rządzi zachodem zza pleców swoich marionetek.
  Mafia próbowała w 56, 68, 70, 76...80 .. w 89 w końcu ta globalna mafia żydowska razem ze sterowanymi poprzez ambonę (KK+JPII) solidaruchami
  zadusili Polską gospodarkę (strajki, embarga sabotaż gospodarczy na wielką skalę) i zmusili Jaruzelskiego wynegocjowania poddania Polski by nie dopuścić do scenariusza Syryjskiego.
  Jaruzelski nie negocjował z marionetkami i pożytecznymi idiotami z solidarności ale z przywódcami globalnej żydowskiej mafii czyli z Rockeffelerem czy cóś.
  Uzgodnili model transformacji czyli stopniowego łagodnego przekazania władzy. Okrągły stół to była już tylko techniczna faza ustaleń Jaruzelskiego wodzów globalnej mafii żydowskiej.

  Kto tam miał uczestniczyć ?
  Przedstawiciele Jaruzelskiego i przedstawiciele globalnej mafii żydowskiej... na użytek publiki nazywanych przedstawicielami solidarności.

  Od tego momenty globalna mafia żydowska przejęła władzę w Polsce tak jak dużo wcześniej w Europie zachodniej czy w USA.
  Nie ma co wściekać się na "komuchów" To Solidaruchy "wygrały" Polskę dla globalnego żydostwa.

  Winni to V kolumny żydowskie w postaci lokalnej mafii żydowskiej oraz KK z JPII na czele oraz masy pożytecznych idiotów z Solidarności.
  To ta "drużyna pokonała ekipę Jaruzelskiego i Polskę stwarzając warunki do natychmiastowej grabieży majątku narodowego na wielką skalę.

  Uwłaszczali się wszyscy (co mieli pieniądze lub kontakty) z tym że lokalna V kolumna żydowska ulokowana po obu stronach barykady (żydzi byli za i przeciw w tym konflikcie .. to stała taktyka globalnej mafii.. obstawia obie strony) , uwłaszczał się na wyścigi KK ...reszta solidarnościowych dołów
  nie miała pieniędzy .. i uwłaszczała się do poziomu straganu.
  Solidaruchy z wyższych półek oczywiście dostawali tłuste kąski i nagle robili spektakularne interesy (na państwowych ustawianych zleceniach...)
  Żydostwo miało swoich w bankach nie tylko Polskich i miało kasy ile chciało (kredyt pod zastaw produkcji zakładu który zamierzali sprywatyzować czyli ukraść za półdarmo).. Polacy takich "ofert" kredytowych z banków nie mieli...

  Prawda jest brutalna.
  Za ten gigantyczny akt zdrady narodowej i doprowadzenia do kolejnego rozbioru Polski doprowadziły Solidaruchy i KK z JPII na czele.
  Z tym że i globalna mafia żydowska i KK to wrogowie Polski i fakt Że chcieli doprowadzić do jej rozbioru, na razie tylko gospodarczego, ale za chwile i geograficznego...nie można im zarzucić zdrady bo to obce wrogie Polsce siły ..
  Ale solidaruchy to Polacy ogłupieni przez KK oraz żydowską propagandę to już zdrajcy (gdy działali świadomie) lub pożyteczni idioci gdy nie rozumieli co się dzieje.

  Co należy zrobić z wrogami Polski (żydostwo, KK..), ze zdrajcami czyli Polakami pracującymi dla wrogów Polski .. to historycznie mniej więcej wiadomo.

  Co zrobić z milionami pożytecznych idiotów którzy na "barykadach" i strajkach zaduszali własny kraj gospodarczo ? Chyba tylko dożywotni wilczy bilet w zakresie sprawowania jakiejkolwiek funkcji kierowniczej jako przedstawiciel Państwa Polskiego na każdym szczeblu struktury państwowej.
  .
 • @Oświat 19:32:54
  //Obecna władza nie jest obcą agenturą.//

  to jakiś dogmat? jedenaste przykazanie ? skąd taka pewność bo chyba nie z logiki wydarzeń ostatnich ośmiu miesięcy .

  Słusznie stwierdził dwa dni temu p.Michalkiewicz że:"PIS-owski lud uwierzy we wszystko".
 • @dr nowopolski 18:59:01
  Całe szczęście, że w tym "wariatkowie" mamy takich wykształconych i dalekowzrocznych (w kierunku oczywiście na wschód) dohtorów.
  Czy pan dohtor napisał swoje powyższe dzieło i postawił diagnozę : Polacy(pacjenci) pozbawieni są instynktu, podczas dyżuru nocnego na oddziale uzależnień i rojeń maniakalnych, czy jako pacjent-pensjonariusz Pinela, lub Conolly ?
  Prądem panie dohtorze, prądem bezinstynktowców, niech nabiorą instynktu na wschód.

  Pała czyli 1
 • @Oscar 19:38:28
  "Za ten gigantyczny akt zdrady narodowej i doprowadzenia do kolejnego rozbioru Polski doprowadziły Solidaruchy i KK z JPII na czele."

  Oczywiście cała zgraja UB-eków jest pokrzywdzona . Nadal na stanowiskach oni sami i ich potomstwo, część biznesu też w ich rękach. Chłopaki kręcą wały że nawet aszkenazi nie mogą się w tym połapać .

  pozdr.
 • @Oświat 19:32:54
  Miły Panie,

  Muszę pana rozczarować, ale "władza" w III RP jest obecnie w 100 % agenturalna. Również w Syrii nie ma wojny domowej, tylko interwencja zachodnich agentów, głownie CIA i Mossadu przeciw prawowitym władzom tego kraju. "Powstańcy" to w większości importowani i wyszkoleni przez CIA terrorystyczni agenci spoza Syrii. To są banalne informacje, a pan tego nie wie?

  A co do "szczucia" na tzw "władzę", gdzie to pan wyczytał w mym artykule? A już szczególnie o nawoływaniu do powstania i wojny domowej. Czy przypadkiem nie służy pan komuś zupełnie nam wrogiemu?
 • @Oświat 19:32:54
  Gdy władza jest agenturalna to według pana (cytuję): "Nawet wówczas.
  Bo jakikolwiek bunt zostanie spacyfikowany w zarodku z ofiarami śmiertelnymi, a jeśli zasięgiem objąłby większą grupę ludności, skończyłoby się przegraną krwawą wojną domową."

  Stosując taką "logikę" rodem z domu wariatów, całe zbrojne podziemie GG w czasie niemieckiej okupacji podzczas II Wony Swiatowej, to zdrajcy i zbrodniarze! Działania AK i całego państwa pozdziemnego przeciw władzom niemieckim GG spowodowały przecież ogromne represje na polskiej ludnści. Może czas zacząć dewastować pomniki żołnieży AK, NSZ, itd?

  Jak pan to widzi? Proszę o radę!
 • @dr nowopolski 20:37:28
  AK, NSZ = Powstanie warszawskie W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli, zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Ruiny stolicy

  Po owocach ich poznacie.
  Rzeczywiście zasłużyli sobie na pomniki.
 • @dr nowopolski 20:37:28
  Przepraszam że się wtrącam ale....

  // Może czas zacząć dewastować pomniki żołnieży AK, NSZ, itd? //

  "Jest czas siania i czas zbierania " a wiadomo również że "co posiejesz to i żąć będziesz" .
  Ostatni PIS-owski fikołek z wycofaniem się z ustawy o IPN za granicą jest interpretowany jako "wycofanie się Polski z własnej narracji historycznej".
  I niech nikt nie mówi że nie tak bo waśnie tak to jest komentowane (na dowód proszę sięgnąć po zagraniczną prasę )
  Oznacza to że "wygrała żydowska narracja historyczna" a ta jak wiadomo ma swoje własne stanowisko w kwestii AK czy NSZ i wcale się z tym nie kryje.
  (włączyć angielskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=UAc2Jxa0BMo
  https://www.youtube.com/watch?v=9gp64bUfdss
  Nie przedstawiam prelegentów bo tym którzy się tym nie interesują ich nazwiska (i funkcje) i tak nic nie powiedzą a ci którzy się interesują doskonale wiedzą kto zacz.
  Tak wiec przyszłość i to nie taka znów odległa pokaże że demontaż pomników AK czy NSZ nie jest pomysłem absurdalnym.
  Nie wykluczam że również i to PIS zaliczy jako sukces.Albowiem PIS wszystko potrafi zmienić w sukces.Sukcesem było uchwalenie niepotrzebnej ustawy i ostentacyjne wycofanie się z tejże również jest sukcesem.
  Sukcesem jest likwidacja postsowieckich pomników,sukcesem będzie likwidacja AK-owskich.
  Po nich już tylko potop.
 • @Lotna 19:02:22
  Nie wiem dlaczego, jeśli ktoś nam coś wytyka to od razu jest antypolski?
  Może warto się zastanowić, jak kocówka wiersza Jana Kochanowskiego mówi (Pieśń 5)

  Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
 • @Zorion 19:58:03
  Masz jakiś kompleksy na tle UB.

  Ja o Polsce piszę o losach Narodu Polskiego a ty mi tu o jakichś UBekach ?
  Ile tej UBecji w Polsce było, ile się ustawiło po 89r ?
  W każdym kraju na świecie są ludzie pracujący dla kraju w tajnych służbach. W Polsce te służby też były i są teraz i działają tak samo choć pod innym kierownictwem (no i chronią całkiem inne niekoniecznie Polskie interesy).

  Jesteś klasyczną ofiarą propagandy żydowskiej i KK przy pomocy zatruli umysły solidaruchów. Wy nie widzicie realnego świata tylko wszędzie widzicie UBeków.

  Ja widzę wszędzie rękę globalnego żydostwa .. i chyba jestem bliżej rzeczywistości.
 • @Oscar 08:26:15
  dodam jeszcze...
  Ja w TV ciągle od 89 widzę żydowskie gęby przy różnych korytach władzy i mediów choć tych żydów w Polsce podobno prawie nie ma...
  ciągle widzę nachalną propagandę Watykanu ciągle widzę ustawionych solidaruchów chwalących się publicznie tym że zniszczyli Polskę.

  To oni rządzą, oni podejmują decyzje o losach Narodu Polskiego.

  a ten UBeków widzi... 2x2=4 i żadna propaganda tego nie zmieni.
 • Autor pisze !
  cytuje ! [ Jak mniemam „instynktu” takiego pozbawieni są Polacy, którzy wśród marnego garnituru lichych pretendentów na przywódców, nieodmiennie wybierają najgorsze kanalie, głupców, zdrajców i psychopatycznych pieniaczy. W dużej mierze jest to rezultat ich zilustrowanego na wstępie psyche ] koniec cytatu .

  Szanowny panie autorze ! w Polsce żydostwo bardzo dba by Polak nie miał szansy głosować na Polaka Polkę ! w Polsce są WYŁĄCZNIE partie żydowskie !a na prezydenta Polski cała machina policyjno-sądownicza wraz z machiną medialną NIE POZWALA STARTOWAĆ POLAKOWI Słowiańskiego pochodzenia !

  Tak więc panie autorze ! połowa Polaków BOJKOTUJE te żydowskie wybory ! a wybory do żydowskiego parlamentu Uni Europejskiej to Polacy całkowicie bojkotują 21 % ostania frekwencja w Polsce !!!
  można spytać kogo to żydostwo reprezentuje w UE ? no kogo !!!!!!

  Zapewniam autora ! jak Polacy będą mieli alternatywę jak w Czechach
  prezydent Zeman ! to mam pewność że Polacy zagłosują jak trzeba tylko tej alternatywy bez wojny nie będziemy mieć ! bo żydo-mafia jak hitleryzm okopała się ! żyd i nazista to jedno i to samo zło !!!!!

  Bracia Słowianie ! przeżyliśmy nazistów, przeżyjemy żydowskie mafie !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oscar 08:32:13
  Tutaj o tym że Jesteśmy Słowianami tylko przez wieki nam wymazują tę świadomość nasi podstępni wrogowie (oficjalnie przyjaciele i sojusznicy).

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201807038286082-Slowianie-Polska-Rosja-Konrad-Rekas/
 • @ele 08:37:58
  Zbędny trud ele z tym tłumaczeniem łonemu (rzeczonemu dokurowi) z ichniego na nasze. Autor zna się wyłącznie na psychiatrii stosowanej i środkach czystości, reszta to postprowokacja.
 • @lorenco 00:57:54
  Lorenco, do kogo te pieśni?

  Uważasz, że jeśli ktoś Polaków traktuje jak pacjentów zakładu psychiatrycznego, to to nie jest antypolonizm? Głosi to na forum?

  Jak nie wiesz, o co chodzi, to przeczytaj komentarz ele, on wyłuskał dokładnie, jak chłop krowie na rowie, w czym rzecz.

  Jeśli dr nowopolski jest takim wspaniałym doktorem doskonale diagnozującym Polaków, to czemu on nie jest prezydentem? „Pacjenci” by z pewnością na doktora zagłosowali. A moźe sam siedzi w psychiatryku?
 • @Oświat 21:02:37
  Obłąkane Powstanie Warszawskie wywołała taka sama agentura kierująca polskim państwem pozdemnym, jak ta która teraz szykuje się na wyprawę moskiewską. Rezultaty widać gołym okiem. Dlatego warto by "władców" powstrzymać zanim zgotują los Warszawy z 44 roku całej Polsce, a może i Europie.

  A na pomniki zasługują walczący z AK itd., a ich przywódcy na czapę!

  Na co zasługują dzisiejsi "przywódcy" zostawiam do indywidualnej oceny.
 • @ele 08:37:58
  Ale jaka jest przyczyna tego, że w Czechach i na Węgrzech jest narodowa akternatywa,, na Węgrzech nawet przy władzy, a w Polsce nie? Podobny los podobna historia podobna kultura i cywilizacja.

  Może właśnie dlatego, że jest u nas tylu "pacjętów", a ci nie tylko nic nie pojmują, ale pienią się wściekle gdy ktoś im zwróci uwagę na niedostatki stanu umysłowego, jak np lotna, czy wariat od wideł.
 • Do @dr nowopolski 17:17:34
  Szanowny panie nowopolski ! Polska została sprzedana żydom przez Jaruzelskiego `! Węgry i Czech nie zostały sprzedane i stąd mają alternatywę ! [ tak skrócie ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 18:11:07
  Cały świat został podarowany żydom. Tak przynajmniej uważają. Natomiast są narody, jak np. węgierski, czy rosyjski, które się temu przeciwstawiają i są narody (głównie zachodnie) w tym niestety polski, które akceptują narzucony im system, a nawet są z niego dumne.
 • @dr nowopolski 22:39:45
  Wypuścili dohtora z Tworek ?
  Do kiedy przepustka ?
 • Do @dr nowopolski 22:39:45
  Panie dr. nowopolski ! dumni to są pana kamraci żydowscy w Polsce , bo to oni skorzystali na tym Jaruzelko-żydowskim szwindlu !!!

  1. ponad 50 % społeczeństwa olewa wasze żydowskie wybory !
  2. wybory do żydowskiego parlamentu europejskiego frekwencja 21 % !
  3. referenda przez was żydów ogłaszane są dwudniowe ! choć prawnie są jednodniowe ! [ w nocy mogą żydzi policzyć i dorzucić brakujące głosy ]

  To panie dr. nowopolski jest pokojowy sprzeciw Polaków wobec waszej bandyckiej dyktatury żydowskiej w Polsce . to co mało panu ??? !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031