Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP na swym historycznym tle

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najgorsze jest to, że większości społeczeństwa obecna sytuacja zupełnie odpowiada. Obywatele delektują się swą „(zachodnią) europejskością”.

Nie lękajcie się tych co ciało zabijają, a duszy zabić nie mogą
 
 
 
Obywatele III RP dawno już zapomnieli, że od zarania polskiej państwowości strategicznym celem Zachodu, utożsamianego zwykle przez Niemców, było całkowite unicestwienie Polaków w szczególności, a Słowian w ogólności. Na przestrzeni wieków, z różnych powodów nie udawało się osiągnąć tego celu. Najbliższą nam historycznie, ostatnią nieudaną próbą był okres Generalnej Guberni[i]. Celem Niemców była likwidacja wartościowszej części polskiego społeczeństwa i transformacja motłochu w „podludzi” ( Untermensch[ii]) wprzężonych do niewolniczej pracy dla okupanta.
 
Plan ten całkowicie spalił na panewce. Społeczeństwo masowo przeciwstawiało się tym zamierzeniom, nawet dając się niekiedy nabrać na prowokacje wewnętrznych wrogów, jak np. Powstanie Warszawskie[iii]. Polacy sabotowali niemieckie zarządzenia i wojenną produkcję przemysłową, uciekali z wagonów wysyłających ich na roboty do Niemiec, nielicznym polskim prostytutkom obsługującym wroga golono głowy.
 
W końcowym rozrachunku, Polska straciła 6 milionów obywateli, ogromną część majątku materialnego, ale przetrwała, a jej mieszkańców można było nadal zwać Ludźmi.
 
W III RP sytuacja jest diametralnie inna. We wstępnym okresie „transformacji ustrojowej” zlikwidowano cały liczący się przemysł. Prawdopodobnie przynajmniej połowa młodego pokolenia wyemigrowała i nadal masowo emigruje. „Wolny przepływ ludności” w UE uniemożliwia nawet przybliżone tego szacunki. Gdyby zastosować do kobiet metodę z okresu GG, to dorównałyby one swymi łysinami mężczyznom, którzy zapewne z nadmiaru testosteronu, przedwcześnie tracą włosy, podczas gdy ich obowiązki wypełniają obcokrajowcy wszelkich ras i narodowości.  Wbrew pozorom, to ostatnie zjawisko nie jest tylko problemem obyczajowym. Utrata możliwości prokreacyjnej narodu, na dodatek sprzężona z masową emigracją, gwarantuje biologiczna anihilację Polaków w krótkiej perspektywie czasowej.
 
Ale nawet to nie jest jeszcze najgorsze. Najgorsze jest to, że większości społeczeństwa sytuacja ta zupełnie odpowiada. Obywatele delektują się swą „(zachodnią) europejskością”, nie zauważając tych problemów, lub co gorsza nawet chlubiąc się nimi. „Lepszej części społeczeństwa” już dawno nie ma, bo indywidua wykrzywiające swe oblicza przed kamerami telewizyjnymi, na mównicach sejmowych, czy innych prominentnych stanowiskach nie można nazwać „elitami” nawet w cudzysłowie. I tu dochodzimy do motta tego artykułu. Zapewne można przynajmniej w przybliżeniu oszacować ilu obywateli straciła III RP w okresie swej  dotychczasowej egzystencji i ile jeszcze czasu zajmie okupantowi ostateczne z nich jej oczyszczanie, ale ilu w tym procesie straciło swe człowieczeństwo znane jest jedynie Stwórcy.
 


[i] https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalne_Gubernatorstwo
[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Untermensch

[iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie_warszawskie 

KOMENTARZE

 • "O take wolność skala przez płot Bolek"
  Taka wolność jacy "sojusznicy"
  A sojusznicy to globalna mafią żydowska oraz Watykan z JPII na czele.
  To Solidaruchy razem z globalną mafią żydowską oraz KK z JPII na czele to konali wspólnie i w porozumieniu tej gigantycznej zbrodni na Narodzie Polskim.

  Zniszczenie Polskiej gospodarki to zniszczenie polskich miejsc pracy dla Polaków. To wymuszenie największej w całej historii emigracji Polaków za chlebem. Takiej emigracji nie było nigdy, nawet pod zaborami.

  To największa zbrodnia przeciw narodowi Polskiemu i Polsce od czasów powstania Polski. Naziści nie zniszczyli tak gospodarki Polskiej jak Solidaruchy wraz globalną mafią żydowska oraz KK z JPII na czele.

  I za tę gigantyczną zbrodnie oni teraz rozdają sobie różne dodatki kombatanckie.
  To pierwszy przypadek na świecie gdzie dodatki kombatanckie przysługują z a zdradę główną na rzecz odwiecznych wrogów Narodu Polskiego.
 • Polska
  W latach mojej młodości, ktoś przy mnie powiedział, że Polska to najbogatszy kraj na świecie. Wszyscy kradną i nie mogą jej rozkraść.
  Dziś powiedziałbym, wszyscy ją niszczą i nie mogą zniszczyć.
  A może wcale nie jest tak, jak to widzi autor.
 • @Oscar 07:33:07
  Dokładnie tak!

  Logika jasna prosta, fakty przez nikogo nie kwestionowane, a 99% Polaków nie jest w stanie tych oczywistosci pojąć.

  Socjo-intelektualny fenomen (cytuję): "A może wcale nie jest tak, jak to widzi autor."
 • @Oscar 07:33:07
  "To pierwszy przypadek na świecie gdzie dodatki kombatanckie przysługują z a zdradę główną na rzecz odwiecznych wrogów Narodu Polskiego."

  Za ZDRADĘ to należy się sznur lub kula, trzeba KONIECZNIE przywrócić KŚ... Nawet w formie jakichś "trybunałów ludowych".
 • @laurentp 22:51:20
  trzeba brać przykład z okupacji, tam było państwo podziemne, sądy, a także wykonawcy wyroków. Sprawy zaszły za daleko by konwencjonalnymi metodami można było cokolwiek osiagnąć w tzw. III RP.
 • @dr nowopolski 23:00:14
  Sam bym lepiej tego nie ujął... ;p
  Do tego potrzebne jest zidentyfikowanie (NAZWANIE po imieniu) wrogów Polski i Polaków.
  No i ktoś musiałby się podjąć roli kata... pierwszych zdrajców, potem już by się "samo potoczyło", jakby Polacy zobaczyli, że i "raka" idzie "wyciąć".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031