Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Polska na tle europejskiego teatru zmagań

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Europie, w wymiarze zagranicznym i wewnętrznym, szykuje się siłowa konfrontacja, wojna i w najlepszym wypadku chaos.

 Na obecnym etapie proces rozkładu struktur Zachodu, obok wielu innych symptomów, charakteryzuje się degeneracją zarówno instytucji państwowych,  jak i międzynarodowych. Niekiedy przyjmuje to formy groteskowe, jak przykładowo zakaz zakupu  przez obywateli Korei Północnej,  „rekreacyjnego sprzętu sportowego”,  ze względu na objęcie go sankcjami ONZ,  co zmusza reprezentantów tego kraju występować na obecnych zimowych igrzyskach z  wypożyczonymi kijami hokejowymi.[i]

 
Jednak w większości przypadków rezultaty degrengolady mają tragiczny wymiar. Najlepiej obrazuje to sytuacja w Syrii, gdzie wszyscy walczą ze wszystkimi. Amerykański sojusznik w NATO, Turcja walczy z kurdyjską milicją wspieraną i uzbrojoną przez  Pentagon, w szeregach której znajdują się amerykańscy żołnierze przebrani za Kurdów. Turcy wykorzystują w tej walce w charakterze sojuszników, terrorystów wspieranych i zbrojonych przez CIA. Pomimo lokalnej współpracy z Rosją, na obszarze bliskiego wschodu, Turcja przekazała „umiarkowanym terrorystom” ręczne rakiety przeciwlotnicze, co umożliwiło im zestrzelenie samolotu wojskowego Federacji i zabicie pilota.[ii]
 
Izrael rozwścieczony niepowodzeniem swej regionalnej polityki bombarduje codziennie Damaszek, a wizytujący Kreml Bibi Netanyahu[iii] rozwścieczony brakiem spolegliwości gospodarzy wrzeszczy na przyjmujących go oficjeli.
 
Na dalekim wschodzie, południowokoreański wasal Stanów Zjednoczonych rozpoczyna dialog i współpracę ze swym północnym sąsiadem, wbrew stanowisku Waszyngtonu, który prze[iv] do konfliktu nuklearnego z Phenianem[v] .
 
W krajach bałtyckich antyrosyjska psychoza osiągnęła już takie rozmiary, że za nieopatrzny kontakt z natowskimi okupantami można dostać 15 lat więzienia[vi]. W końcu jeśli agentem Putina jest sam Donald Trump, to czemu nie może nim być zwykły obywatel „pribałtyki”?   Déjà vu[vii] ze stalinowskim okresem żydokomuny wydaje się być oczywiste. W końcu twórcami  żydokomuny,  jak i żydoglobalizmu jest to samo żmijowe plemię.
 
Równolegle do degrengolady zachodnich struktur postępuje zidiocenie[viii]  jego obywateli. Zachodnie „media głównego nurtu” tłoczą do przestrzeni pomózgowych swych odbiorców totalne kłamstwo propagandowe 24 /7/365 w roku. Przy czym, w porównaniu doń, konfabulacje okresu komunistycznego wydają się być nieśmiałym retuszem rzeczywistości.
 
Amerykański prokurator federalny Joe DiGenova autorytatywnie stwierdził[ix], że „ wysocy urzędnicy ministerstwa sprawiedliwości USA (DOJ) próbowali oskarżyć Trumpa o współpracę z Rosją, wiedząc doskonale, że jest to całkowicie niezgodne z prawdą”. Pomimo to, nawet po upublicznieniu oficjalnego raportu parlamentarnego potwierdzającego powyższą ocenę, sprostytuowane media zachodnie kontynuują russiagate[x][xi] i inne całkowicie wyssane z palca kampanie propagandowe. Powoduje to wzrost napięcia międzynarodowego i w połączeniu z agresywną działalnością USA i sojuszników z NATO zwiększa prawdopodobieństwo wojny nuklearnej z Rosją. Taką opinię prezentuje oficjalny monachijski raport o unijnym bezpieczeństwie[xii].
 
Opisana powyżej sytuacja ma jeszcze jeden wymiar, a mianowicie usuwa ostatecznie „demokratyczny woal”  maskujący brutalny totalitaryzm zachodniego imperium zła. Jego rzeczywiści władcy i administrujący nim „politycy” coraz częściej uciekają się do gróźb użycia siły i bezczelnego szantażu. Najnowszym tego przykładem jest przygotowanie siłowego złamania oporu państw Grupy Wyszehradzkiej[xiii] w odniesieniu do unijnej polityki migracyjnej. Mówi o tym wyraźnie premier Orban w opublikowanym niedawno wystąpieniu telewizyjnym[xiv].
 
Tak więc również w Europie, w wymiarze zagranicznym i wewnętrznym, szykuje się siłowa konfrontacja, wojna i w najlepszym wypadku chaos. Wygląda na to, że jedynie Węgrzy przygotowują się na tą okoliczność.
 
Wbrew krzykliwej propagandzie medialnej, Polacy pozbawieni są w większości patriotyzmu niezbędnego do stawienia czoła nadchodzącej grozie. Od kilkuset już lat Naród nie był zdolny do wydania z siebie światowego formatu męża stanu, być może za wyjątkiem marginalizowanego Romana Dmowskiego[xv] , a elity składały się z głupców lub zdrajców, a dziś stanowią one kolonialną administrację okupacyjną, ze wszystkimi tego faktu konsekwencjami. Wnioski z tego stanu rzeczy każdy może wyciągnąć  sam.
 


[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Benjamin_Netanyahu
[iv]https://news.antiwar.com/2018/02/08/us-south-korea-openly-disagree-on-north-korea-diplomacy/
[v] http://mowimyjak.se.pl/newsy/fakty/pjongjang-czy-phenian-ktora-nazwa-stolicy-korei-pn-jest-poprawna,22_54644.html
[vi] https://pl.sputniknews.com/opinie/201802077296366-Sputnik-miodowe-pulapki-dlaczego-zolnierze-NATO-boja-sie-pieknych-Rosjanek/
[vii] https://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu
[viii] http://www.eutimes.net/2018/02/nordics-dropping-in-iq-becoming-as-dumb-as-rocks/
[x] https://www.paulcraigroberts.org/2018/02/09/american-think-tanks-hired-purveyors-fake-news/
[xi] https://www.paulcraigroberts.org/2018/01/11/pcr-interviewed-russiagate-kvmr/
[xiii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Wyszehradzka
[xv] https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Dmowski

KOMENTARZE

 • Polacy też się przygotowują...
  "Tak więc również w Europie, w wymiarze zagranicznym i wewnętrznym, szykuje się siłowa konfrontacja, wojna i w najlepszym wypadku chaos. Wygląda na to, że jedynie Węgrzy przygotowują się na tą okoliczność."
  ROZBRAJANIE POLSKIEGO WOJSKA
  https://www.youtube.com/watch?v=sHr5wBoc9WY
 • Spoleczenstwa Zachodu poddawano lewackiej indoktrynacji od
  poczatkow lat 80 tych ubieglego wieku i obecne pokolenie przy wladzy zostalo wychowane w duchu tej glupoty. Gdy przyjechalem do USA w 1978 roku wszystko bylo jeszcze normalne. 99% towarow w sklepach bylo produkcji amerykanskiej a jakosc ich byla znakomita. Wszystko sie produkowac oplacalo. Zaczalem pracowac w przemysle i tak zostalo do emerytury.Pracowalem w kilkudziesieciu zakladach i obserwowalem jak madrosc byla zastepowana glupota na sile. Zaczeto nie konczace sie narady, ciagle zmiany w systemie zarzadzania, przestawianie maszyn ze stojacych prostopadle do scian na stojaca po skosie. Przemalowywanie maszyn na nowoczesny kolor unijny, niebieski, zmiany nazwy zakladow i jego logo na niebieskie. Ciagle idiotyczne szkolenia: ISO 9000, MRP-2, Flexible Manufacturing, Do It Right The First Time, Yes We Can,Kaisan Principle, Rigth On Time, High Speed Machining, i inne , ktorych nie pamietam. Jak weszly komputery zaczelo sie wywracanie ksiegowosci do gory nogami, zaczela sie ksiegowosc kreatywna. Nie wiadomo juz bylo czy produkcja sie oplaca czy nie bo komputer mogl wszystko wykazac. Kariere w zakladach zaczeli robic tzw menadrzerowie, ludzie nie znajacy sie na niczym tylko majacy umiejetnosc dobitnego, tubalnego gadania i machania rekami. Zaczely sie plansze, wykresy, prezetacje z komputera rzucane na ekran. Caly czas oczywiscie trwal wywoz maszyn i produkcji do Chin i zwalnianie najbardziej doswiadczonych pracownikow bo oni mowili tym menadrzerom co o tej glupocie mysla i stali sie niewygodni. Mowiono tym doswiadczonym pracownikom ,ze sa przezytkiem, dinozaurami, ze teraz wystarczy tani produkt z Chin przywiezsc, przykleic amerykanska nazwe i zarobic bez uzerania sie z nimi o podwyzki.
  To co napisalem o przemysle stalo sie w medycynie, szkolnictwie, wszedzie. Degrengolada moralna, brak dumy z wykonywanego zawodu, zanik patriotyzmu. W niektorych fabrykach bylem jedynym, ktory nie byl po rozwodzie. Teraz legalizuja marichuane stan za stanem, pozwalaja wszedzie na kasyna. Caly czas oczywiscie posylaja mlodych na wojny bez celu. Przyszlosc nie moze byc lepsza w takiej sytuacji ale nawet na gnoju kwiat wyrosnie.W USA to Trump a w Europie to Orban i Putin. Przydalo by sie jakies polskie nazwisko w tym towarzystwie.
 • @Robik 01:13:01
  Co za zdrada! Brak slow.
 • @staszek kieliszek 03:55:27
  Cześć Staszek:)

  To co napisałeś o zmianach w przemyśle i jego zarządzaniu, teraz doszło to do nas: niebieskie loga,wędrujące maszyny, niekończące się narady,plansze, wykresy, systemy, a ogólnie chujnia organizacyjna. Tylko że tutaj Polak jest traktowany jak narzędzie- tanie narzędzie. Traktowany jednakowo podle przez obcych i jak i przez braci Polaków. Chujnia socjotechniczna, brak szacunku do człowieka i jego pracy i to w kraju głęboko katolickim.O braku patriotyzmu, czy przywiązywaniu wagi do wartości narodowych nie chcę pisać. Ludzie powariowali, pieniądz wszechmogący stał się bogiem, słowem- niedobrze. takie mam wrażenie że teraz każdy mógłby ten kraj przejąc bez problemu, gdyby nie inni, którzy też patrzą na jego dobra łakomym wzrokiem i też by chcieli . to jest teraz takie FOR SALE 50%- trwa wyprzedaż.


  pozdrowił ziomala
 • @staszek kieliszek 04:14:12
  To prawda, ta zdrada jest przerażająca.
  Jednak najbardziej mnie przeraża to, że większość ludzi nawet nie dostrzega tego zagrożenia. Co się z nimi dzieje?
  Wystarczyło zaledwie 30 lat i przerobiono nam naród nie do poznania.
 • Izrael zaatakował Syrię i Iran
  https://www.youtube.com/watch?v=cpeoyJ-hQ-k
  Merdia w Polsce milczą. Żydowsko-amerykańskie tvn tylko donosi, że suwerenność Izraela została naruszona.
  P.M.Misztalski sprawdził, że tvn wbrew propagandzie, należy do spółki amerykoańsko-żydowskiej, gdzie zarząd sprawuje dwóch Żydów. Aj waj na potrzeby propagandy dwoje amerykańskich obywateli.
 • Tzw. "reingeneering"
  .
  @staszek kieliszek 03:55:27

  Chodzi o tzw. "reingeneering" firm, jednym z widących firm w tych procesach była firma CSC z Tysons Corner/USA. W latach dziewiędziesiątych ogarnęła ta fala Europę. Temu towarzyszyło systematyczne szkolenie personelu, w celu przebudowy psychicznej dla potrzeb nowego systemu.

  Zjawiskiem towarzyszącym było tworzenie coraz większych jednostek organizacyjnych, często tzw. "global players", czy tworzenie tzw. centrów kompetencji. Efekt ekonomiczny był żaden albo negatywny, niektóre źródła podają, że czas życia global players wynosi średnio 7 lat.

  Inną metodą, przeciwną, jest filetowanie większych filrm na mniejsze jednostki i ich pojedyncza sprzedaż, prowadzą to tzw. hedge fonds i różne capital equities, które z niewielkim udziałem głosów przejmują kontrolę nad firmą.

  Naturalnie nie wystarczyło by to, aby doprowadzić do tak poważnej przebudowy systemu. W.Wolman i A.Colamosca przytaczają w swej książce "The Judas Economy", że w latach 90-tych wynosił transfer kapitału z USA do krajów trzeciego świata 100 miliardów dolarów rocznie, niewiele mniej wynosił pewnie transfer z UE. W ten sposób doprowadzono do tego, że już w połowie lat 2010-ątych Chiny Ludowe mogły wyprzedzić gospodarczo USA

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  i stały się głównym wierzycielem USA, 3 biliony dolarów.

  USA zostały wyjałowione kapitałowo i jedynie na koszt Chin Ludowych są w stanie zaopatrzyć swą ludność w ramsz z Chin. Chiny Ludowe nadal przyjmują dolary bez pokrycia, emitowane przez konsorcjum prywatnych banków FED.

  USA przyznano na razei jedynie funkcję militarną, gospodarczo są od dawna bankrutem.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Kręgi finansowe przygotowują obecnie następcę USA w globalnym imperium, co elita w USA stara się wszelkimi siłami przedłużyć, atakując EU ze wszystkich ston.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/#FazKo

  Jak długo EU nie dysponuje odpowienimi siłami interwencyjnymi, muszą USA pełnić tę funkcję i tytualnie zajmować stanowisko wiodącego imperium.
 • W ostatnim czasie okupacyjny reżim w Polsce oraz podległe mu sprzedajne media zależne i tzw. niezależne ,
  w tym podporządkowani im tajnie blogerzy -agenci wpływu dwoją się i troją, by wyprowadzić Polaków na barykady po to , by następnie , przy „bratniej pomocy ” spacyfikować ten opór i tak jak to zawsze było dotychczas u władzy w Polsce postawić nowych , lecz swoich ludzi.

  Przewiduje , iż ta wielka już dzisiaj ilość wciągającej w konflikt Polaków ichniej propagandy może w najbliższym czasie jeszcze bardziej wzrosnąć. dlatego należy robić dosłownie wszystko , by Polacy nie dali się nabrać na tę propagandę i wpuścić w kanał -.zasadzkę na nich. .

  W tym względzie niech drogowskazem dla wszystkich będzie moja Odezwa/manifest do Narodu Polskiego , w którym, w krótkiej i zrozumialej dla wszystkich formie podałem , co w obecnej sytuacji należy robić i chociaż dokument ten był opracowany przeze mnie 3 lata temu on jest i dzisiaj bardzo aktualny i pomocny. Przypomnę go :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

  Wszyscy Ci , którzy w obecnej chwili / a jest ich obecnie ogromny wysyp na różnych forach internetowych/ nawołują zdezorientowanych Polaków do buntu i powstania wobec do okupacyjnego reżimu w Polsce, to są albo użyteczni idioci , którzy dali się podpuścić , albo agentura wpływu.
 • transformacja
  każda rzecz zrobiona przez człowieka, każda idea i każdy system kiedyś się kończy. to tak samo nieuniknione jak jutrzejszy wschód i zachód słońca. że wszystkie one przeminą. to co sztuczne nie trwa długo. rzesza mała być tysiącletnia, rzym miał być wieczny. proszę spojrzeć upadek związku radzieckiego. wydawałoby się ze jest tak pewny siebie i tak nad wszystkim absolutnie panuje, a jednak zniknął praktycznie w ciągu jednej nocy, zniszczony przez własne sprzeczności wewnętrzne. ludzie po prostu mieli go dość. to przypomina upadek babilonu w objawieniu św Jana. jednego dnia system funkcjonuje w całym bogactwie, obnosi się ze swoja wspaniałością a następnego dnia jakby go nie było. nie ma wątpliwości że wszystkie instytucje które znamy się zawalą.

  jak uporządkowany będzie to proces?

  im bardziej pogrążymy się w megalomani i zależności o systemu tym bardziej drastyczna będzie reakcja. rządzący już widać zapomnieli o sprawdzonej już nie raz historii która ostrzega: wszystko co jeden człowiek wymyśli to drugi obali. ustroje mijają, a przy ich zmianach wyładowuje się nagromadzone w ludziach złość i bunt przeciwko tym co nie dali żyć godnie. historia świadkiem że taki wyrok wcześniej czy później następuje. a osądy tłumu są dla nich bezlitosne i tragiczne

  mamy jeszcze coś o czym mało kto pamięta. to geny i pamięć genetyczna. jesteśmy zdeterminowani przez pakiet genów jaki mieliśmy szczęście lub pecha odziedziczyć po naszych przodkach. cała naszą historię nosimy w sobie. karol darwin powiedział: przetrwają nie jednostki najsilniejsze a najlepiej przystosowane. stan odrętwienia większości Polaków to w nic innego jak przystosowanie się do realiów zewnętrznych. stan umysłu który jest w stanie zmienić w ciągu jednej chwili nawet mało znaczące wydarzenie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031