Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP w korzystnym sojuszu i imperialnej glorii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rak nieformalnych struktur (deep state) rozrósł się już tak dalece, że każda próba jego ekstrakcji spowodować musi załamanie się całego systemu i pełny krach.

Obserwacja spektakularnego upadku zachodniego imperium zła, uosobionego przez Stany Zjednoczone oraz ich sojuszniczych wasali, mogłaby być fascynującą, gdyby nie zagrożenie jakie tym procesem jest wywołane.  Wszystko wskazuje na to, że prezydent Trump skapitulował przed tzw. deep state[i] i nie tylko realizuje jego dyrektywy, ale nadgorliwością stara się „zmyć” swe uprzednie „winy”.  Ograniczenie umysłowe, którym charakteryzują się zachodni „nadludzie”  (t.j.  „exceptional peoples” ), uniemożliwia mu zdanie sobie sprawy, jak niebezpieczną dla świata grę prowadzi.   
 
Przed rozwinięciem tego tematu warto sprecyzować, co ukrywa się pod pojęciem „deep state”.  Termin ten oznacza nie mniej ni więcej tylko nieformalne struktury bandycko-mafijne wewnątrz aparatu państwowego, które de facto kontrolują jego funkcjonowanie.  Ich odpowiednikiem, w poprzednim (sowieckim) imperium zła, była tak zwana nomenklatura partyjna[ii].  Jej słabością była sformalizowana  struktura duplikująca niejako oficjalne organy aparatu państwowego i gospodarczego.  Nawet najgłupszy obywatel sowieckiego imperium wiedział, że to do tych systemów partyjnych należy de facto władza.  Stąd też rozsypały się one prawie bezboleśnie w momencie upadku czerwonego imperium.
 
Na Zachodzie autentyczne struktury władzy (deep state) są głęboko zakamuflowane, a każda o nich wzmianka wywoływała wśród „rozumnego” pospólstwa głośny rechot spowodowany rzekomym absurdem „teorii spiskowej”[iii] dziejów.  Dzięki temu, rak tajnej władzy mógł się bez przeszkód rozrastać wśród rzekomo cywilizowanych i inteligentnych zachodnich społeczności.
 
Dziś prawda zaczyna się przebijać i już nie wszyscy reagują nań głupawym rechotem.  Kilka dni temu sekretarz prasowy prezydenta Czech przyrównał UE do III Rzeszy[iv] i nie wzbudził tą wypowiedzią globalnej histerii.  Mnożą się też publikacje na temat poszczególnych elementów tej „władzy”.  W artykule zatytułowanym „70 lat zorganizowanej przestępczości”[v], autor tak definiuje amerykańską CIA:
“Everything the CIA does is illegal, which is why the government provides it with an impenetrable cloak of secrecy.
“Wszystko co CIA robi jest nielegalne, stanowi to przyczynę dla której państwo ukrywa jej działania za nieprzepuszczalną zasłoną sekretu.”
 
W przypadku III RP i innych post –sowieckich kolonii Zachodu, władza ma charakter agenturalny, co oznacza, że państwa te nie mają „własnego” deep state’u, ale podlegają służbom specjalnym okupanta, takim właśnie jak wspomniana CIA,  a więc realizują plany i koncepcje, będące elementem strategii imperium.  Tłumaczy to fakt wspierania przez obecne władze żydo –banderowskiego reżimu w Kijowie, czy dostarczanie, w charakterze mięsa armatniego, żołnierzy na „odgrzewaną” właśnie przez Trumpa, awanturę afgańską; cytat z artykułu innego amerykańskiego autora[vi]:
The armed forces of these nations suffered over 3,000 killed in the hostile wilderness of Central Asia, but  this hasn’t stopped Poland deciding to send more troops to join its 200 who are there because “the Americans are with us in Poland and throughout NATO’s eastern flank, thus enhancing our security.” That must be real solace to the families of the forty Polish soldiers who died for nothing.”
“Siły zbrojne państw NATO straciły już w Azji środkowej ponad 3 tysiące zabitych, ale nie powstrzymało to Polski od wysłania dodatkowych żołnierzy do kontyngentu 200 już tam się znajdujących, ponieważ ‘Amerykanie są z nami w Polsce i na całym obszarze wschodniej flanki, wspomagając nasze bezpieczeństwo’.  Takie stwierdzenie ma stanowić pociechę dla czterdziestu rodzin, tych Polaków, którzy już tam bezsensownie zginęli.”
 
Amerykanina może taka postawa „władz” i społeczeństwa polskiego dziwić, ale nie tych którzy znają krajowe realia.  Tam od początku III RP wszystkie „władze” aktywnie zajmowały się handlem żywym towarem i to na hurtową skalę, czy to w charakterze „mięsa armatniego”, czy „zmywakowego”, lub „burdelowego”; nieważne. Ważne by realizować „sojusznicze” zobowiązania i „aspiracje” społeczeństwa, które indoktrynowane, taki właśnie profil funkcjonowania państwa uważa za normalny i korzystny.
 
Teraz, gdy realia zaczynają brać górę, mogą one dotrzeć również do świadomości obywateli III RP.  Ale tak jak w przypadku ich zachodnich „partnerów”, rak nieformalnych struktur (deep state) rozrósł się już tak dalece, że każda próba jego ekstrakcji spowodować musi załamanie się całego systemu i pełny krach, tak jak w przypadku pajeta z przerzutami, którego operacja pozbawiłaby najważniejszych organów, a tym samym możliwości przeżycia.
 
Jakie jest wyjście z tej sytuacji, pozostaje otwartym pytaniem.
 
 
 


[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Nomenklatura_(polityka)
[iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Spiskowa_teoria_dziej%C3%B3w
[iv]http://www.reuters.com/article/us-czech-president-scandal/czech-presidents-spokesman-likens-eu-to-third-reich-in-outburst-over-spirit-ingredient-idUSKCN1C32T0
[v]https://www.counterpunch.org/2017/09/22/the-cia-70-years-of-organized-crime/
[vi]https://www.counterpunch.org/2017/09/22/natos-decomposing-corpse/

  

KOMENTARZE

 • transformacja
  każda rzecz zrobiona przez człowieka, każda idea i każdy system kiedyś się kończy. to tak samo nieuniknione jak jutrzejszy wschód i zachód słońca. że wszystkie one przeminą. to co sztuczne nie trwa długo. rzesza mała być tysiącletnia, rzym miał być wieczny. proszę spojrzeć upadek związku radzieckiego. wydawałoby się ze jest tak pewny siebie i tak nad wszystkim absolutnie panuje, a jednak zniknął praktycznie w ciągu jednej nocy, zniszczony przez własne sprzeczności wewnętrzne. ludzie po prostu mieli go dość. to przypomina upadek babilonu w objawieniu św Jana. jednego dnia system funkcjonuje w całym bogactwie, obnosi się ze swoja wspaniałością a następnego dnia jakby go nie było. nie ma wątpliwości że wszystkie instytucje które znamy się zawalą.

  jak uporządkowany będzie to proces?

  im bardziej pogrążymy się w megalomani i zależności o systemu tym bardziej drastyczna będzie reakcja. rządzący już widać zapomnieli o sprawdzonej już nie raz historii która ostrzega: wszystko co jeden człowiek wymyśli to drugi obali. ustroje mijają, a przy ich zmianach wyładowuje się nagromadzone w ludziach złość i bunt przeciwko tym co nie dali żyć godnie. historia świadkiem że taki wyrok wcześniej czy później następuje. a osądy tłumu są dla nich bezlitosne i tragiczne
 • @Autor
  Cóż, jeszcze tak z 10 lat temu były dostepne w necie dane na temat składu narodowościowego administracji USA. I tam było, że chyba 90 % - to Żydzi.

  Czy to się zmieniło?
  Czy można administrować krajem, gdzie "deep state" to w 90 % przeciwnicy obecnego prezydenta i jego polityki?

  Obecnie wyraźnie widać, że zbliża się koniec USA. W Polsce "deep state" jest znacznie mniej liczny, a i tak widać, że z wielkimi trudnościami następuje zmiana władzy - odrywanie od koryta. A przecież w USA to przerzucanie kasy, przekręty finansowe itd., są istotą tego państwa. Co będzie (i to wkrótce), gdy armia USA przestanie płacić żołnierzom na tyle duże pieniądze, że przestaną pełnić służbę?
  Przecież ci amerykanie w Polsce są nie dlatego, że są tu potrzebni, ale dlatego, że Polska płaci na ich utrzymanie.

  Warto sledzić relacje $/PLN i EU/$
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:23:38
  Witam, czy da się "obiektywnie" sprawdzić, że "Polska płaci na ich utrzymanie" ?
  Twarde dowody choćby jak najbardziej ukryte...
  Chyba się nie da :(
 • @provincjał 08:02:19
  Mnie Pan pyta?
  Trzeba sięgnąć do umowy jaką zawarto (o pobycie wojsk USA w Polsce). Ja nie mam dostępu.
  Pewnie to tajne/poufne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:08:02
  Przecież myśmy zapłacili złotem anglikom za obronę angoli przez naszych lotników. My jesteśmy krajem bardzo hojnym..... Więc nie dziwota , że teraz płacimy amerykanom za ich interesy w Europie.
 • Piękne podsumowanie "zachodniej demokracji" znalazłem w sieci.
  "
  Problem jest stary, jak świat. Najlepiej udokumentowany jest on w starożytnym Rzymie(koniec Republiki, Cezar, Krassus, Pompejusz): Gdy się pozwoli na nieograniczone bogacenie się, powstanie kilka rodzin, które przejmą wszystko. Zazwyczaj ostateczna walka następuje między oligarchami i powstaje tyrania. Ta z kolei jest obalana przez rewolucję, albo najazd, gdyż takie państwo degeneruje we wszystkich dziedzinach.

  Polubienie
  danekbb , 3 października 2017 at 12:08
  "

  Piszę o tym przy każdej okazji.
  To system oligarchiczny jest winien wszelkiego zła na tym świecie.
  Oligarchia to siła a siła to automatycznie bezkarność a bezkarność to wprost bezprawie dla najsilniejszych.

  Każdy system który pozwala na nieograniczone bogacenie się zdąża wprost do dyktatury Oligarchów czyli do zbrodniczego systemu w którym panujący są bezkarni a miliony zwykłych ludzi niewolnikami o bezkarnych oligarchów.

  Taki system stworzył Kapitalizm.

  Jedyna znana alternatywa to socjalizm czyli społeczna dystrybucja wytworzonych dóbr oraz społeczna własność wielkich kluczowych dla społeczności obiektów gospodarczych oraz zasobów naturalnych.

  W systemie Oligarchicznym cały świat należy do Oligarchów a ludzie mogą tylko im służyć by przeżyć. I tak jest teraz a w Polsce od 89r.
  za sprawą Solidaruchów oraz KK z JPII na czele,

  Świat może uratowań wyłącznie nacjonalizacja ważnych dla narodu zasobów gospodarczych naturalnych.
  W tym sensie PRL szedł właściwą drogą cho~pewnie nieporadnie nie bez błędów.

  Innej drogi do demokracji nie ma...
  alternatywy to albo dyktatura Oligarchów i niewolnictwo przy czym poziom zniewolenia zależy wyłącznie od woli Oligarchów.
  albo całkowita anarchia czyli bezprawie i wyłonienia w wyniku wojen kolejnych najsilniejszych bandytów którzy stają się oligarchami.

  I tak się dzieje od początków ludzkiej cywilizacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031