Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dni imperium zła są policzone!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stany Zjednoczone przodują dziś nie tylko w zakresie rozniecania konfliktów zbrojnych, ale również w szerzeniu wszelakich „wartości”, w tym także moralnych.

Nomen omen,  rak mózgu, który zaatakował senatora McCaina[i], najbardziej gorliwego piewcę globalizmu i zachodniej dominacji nad światem w ramach NWO[ii], nosi nazwę glioblastoma[iii] i nie zostawia pacjentowi więcej niż kilkunastu miesięcy życia.   Być może opatrzność, tym nazewnictwem pragnie zwrócić uwagę ludzkości, na fakt że globalna władza szatana dobiega końca. Wielu obserwatorów nie bez ironii zauważa, że ten przypadek raka jest jedynym ratującym życie, życie wielu niewinnych ludzi, którzy niechybnie zginęliby w kolejnych awanturach wojennych rozpętywanych przez szalonego senatora.
 
Stany Zjednoczone przodują dziś nie tylko w zakresie rozniecania konfliktów zbrojnych, ale również w szerzeniu wszelakich „wartości”, w tym także moralnych.  Ten aspekt funkcjonowania imperium analizuje P.T. Carlo w swym najnowszym artykule[iv], cytuję:

 
The U.S. is wedded to the concept of its primacy in the Neo-Liberal world order, an order which entails the imposition of Western values such as the rule of the individual over the common good, the supremacy of Transnational Corporations and the legitimization of sexual deviancy. Any nations or peoples who stand in the way of these goals are considered, from the start, to be enemies to be destroyed.”
 
„Stany akceptują koncepcję swego przywództwa w neoliberalnym porządku światowym,  porządku który zakłada narzucenie zachodnich wartości takich jak prymat interesu jednostki ponad interesem ogółu, nadrzędność trans-nacjonalnych korporacji, oraz legitymizację zboczeń seksualnych.  Jakiekolwiek państwa lub narody próbujące przeciwstawić się powyższym celom, automatycznie kwalifikowane są  jak wróg którego należy zniszczyć.”
 
W przeciwieństwie do przykładów historycznych, obecna degrengolada ma głębszy charakter niż tylko nieokiełznaną rządzę zaspakajania swych wszystkich potrzeb, ale stanowi wyraz nowego post-ludzkiego obrazu świata.  Zdeprawowanych amerykańskich elit nic nie powstrzyma w dążeniu do zaprowadzeniu post-humanitarnego porządku na całym globie, nawet widmo nuklearnej zagłady!
 
Dlatego, konkluduje autor (cytuję): „The American Empire must be destroyed.
„Amerykańskie imperium musi zostać zniszczone”.
 
Ze swej strony muszę tylko dodać, to że nie tylko USA, ale cały diaboliczny Zachód musi i zostanie zniszczony.  W przeciwnym bowiem przypadku nie ziściłaby się obietnica Chrystusa, „że bramy piekielne nie przemogą Go”.
 
 
 
 

  

KOMENTARZE

 • @
  Po 6-ciu latach re-edukacji w „Hanoi Hilton” przez sowieckich specjalistów, John McCain został zwolniony za „dobre rezultaty” i triumfalnie pworócił do Stanów Zjedn. W wyniku tej re-edukacji stanowiska w rządzie ma zapewnione, chociaż w 2008 musiał ustąpić miejsca dla autentycznego komunisty Obieraka Banana.
 • Dziwne to.
  W jakiejkolwiek pracy człowiek 80 lat nie jest pożądany, nawet 70-latek wzbudza kontrowersje ponieważ i siła nie ta a i zajmuje miejsce pracy młodym, choć należy mu się emerytura.
  Natomiast w polityce stare dziady siedzą do samej śmierci: czy to jest normalne? Moim zdaniem NIE!
 • Głos narodu wołajacego na pustyni / przynajmniej jego części/
  https://youtu.be/6jtebM6TkHE

  https://youtu.be/7wdLysPuEQo
 • Amerykanie już są w szponach,raczej sie nie wywiną!Pokłosie "Polityki finansowej" widać u nas /zadłużanie/
  https://youtu.be/1TO5vAJWTiY

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03678-Jak-MFW-doi-Polske-na-oplatach.htm

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03546-Ponad-miliard-na-martwa-linie-kredytowa-w-MFW.htm
  Chodziły słuchy, że tuż przed Smoleńskiem śp.Prezydent Kaczyński chciał postępującego uniezależnienia Polski od szpon!!

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02192-Finansowe-konsekwencje-katastrofy-smolenskiej.htm
 • Dni imperium zła są policzone!
  i tak to juz trwa od sierpnia......
  1945r.
  Czyli czekaj tatka latka
 • Sceanariusze takie same od lat!
  https://youtu.be/RL1pEJNuiVM
 • @trojanka 21:55:41
  Tylko USA.
  Chwała i pamięć na wieki. 8-)))))
 • @Autor
  W pełni zgadzam się z autorem, wszak należy zmienić ulokowanie "imperium zła" w gronie tzw. "cywilizacji zachodu" z USA włącznie.

  To właśnie Zachód z USA i Izraelem + Watykan, są ostoją zła przy rozpisaniu głosów.
 • @Husky 22:00:06
  Niech odpoczywają w pokoju!
 • @trojanka 19:49:28
  Polska widocznie bogatym krajem jest, skoro wpłaca na fundusz walutowy i nie korzysta, za to Ukraina korzysta ponad miarę.
 • @Husky 20:02:06
  USA jako takie nie są imperium zła, mieszkają tam w większości dobrzy i zapracowani ludzie, zmanipulowani przez media, demoralizowani i karmieni jak tuczniki.
  Ja na przykład nie życzę sobie takiego scenariusza w Polsce.
 • @Zdzich 17:23:57
  No to chłop przez ile lat chował zegarek w dupie ?.
 • @Husky 20:02:06
  Może wkleisz coś od Kuli Lisa ?. Temat jak widzę Ciebie przerasta . :)
 • @trojanka 21:55:41
  Film ten trwa prawie godzinę a Husky już Ci odpisał. Nie oglądnął filmu, cóż...leniwy i przemądrzały jakby geny miał z tych, co zbiegli przed polską sprawiedliwością do GB czy Kanady, oprawców z OUN, UPA.
 • @lorenco 22:10:55
  To co wiemy czy gdzieś wyczytamy to jest wierzchołek góry lodowej.
  Gdyby większośc zysków wpływającyh do budżetu podatków ,szła na potrzeby narodu to mielibyśmy wydolną służbę zdrowia,zaopiekowanych emerytów, armię w doskonałym stanie, i więcej nie będę pisać, bo mi żal Polski i nas.


  To jest miliardowa oplata za "dostęp" do linii kredytowej .
  Cytat z artykułu:
  O ile nie wiele osób wiedziało o płatnym dostępie do elastycznej linii kredytowej w MFW (z której nie korzystamy), to zakładam, że pewnie jeszcze mniej osób wie o bezpłatnym dostępie MFW do linii kredytowej w NBP.

  W maju 2012 roku ówczesny minister finansów w rządzie Tuska - Jan Vincent Rostowski - potwierdził że Polska jest gotowa pożyczyć na ratowanie Grecji 6,27 mld euro (równowartość ok. 26 mld zł). Pieniądze te ostatecznie nie opuściły naszego kraju, ale NBP podpisał z MFW umowę, zgodnie z którą "NBP pozostaje w gotowości do wypłacenia MFW oprocentowanej pożyczki do wysokości stanowiącej równowartość kwoty 6.270.000,0 tys. EUR. Przekazanie przez NBP środków pieniężnych będzie następować na wniosek MFW".

  Co jednak istotne - za pozostawanie w gotowości do wypłacenia środków z NBP (de facto linia kredytowa) Polska nie otrzymuje od MFW ani grosza opłaty.

  Przypomnijmy, że w drugą stronę MFW otrzymuje co roku setki milionów złotych za sam fakt pozostawania w gotowości do wypłacenia środków Polsce. Od 2009 roku zebrała się już łącznie kwota 2,04 mld zł. Oto jak się potrafią ustawić międzynarodowi bankierzy.
 • @lorenco 22:19:39
  //USA jako takie nie są imperium zła, mieszkają tam w większości dobrzy i zapracowani ludzie,//
  i tego sie trzymajmy
 • @Husky 22:39:29
  Ty się tych głupot trzymaj . Prawda jest inna . http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/09/19/1411148483891_wps_1_With_Senators_like_this_M.jpg
 • @trojanka 22:32:52
  No bo w Polsce jest super dobrze. Jako, że kosiłem niedawno łąkę w Bieszczadach a w przyczepie na łące mam tylko kilka programów publicznej TV, patrzyłem wieczorem na TVP Info.
  Dowiedziałem się, że budżet mamy z nadwyżką, bezrobocie drastycznie spadło itp. nie chce mi się nawet cytować tego miodku.
  Moja kuzynka jest osobą bezrobotną bez zasiłku, poszła do Urzędu Pracy aby zgłosić, że wyjeżdża na trzy tygodnie z mężem na wczasy.
  Pani w owym urzędzie powiedziała jej, że jako wyjeżdża na okres powyżej 10 dni, musi wyrejestrować się jako osoba bezrobotna. Zatem kuzynka wyrejestrowała się, chciała wypocząć zwłaszcza od PUP -a PiS ma w statystyce o jedną osobę mniej czyli zmniejszanie się bezrobocia.
 • @lorenco 22:27:14
  "Cyngle" im się zawsze przydadzą, na tym bazują do dziś dnia!
  Zjedź sobie na 21 lipca i poczytaj jak wielce troskliwie zostali zaopiekowanai przez "naszego" generała!tak jak nazile niemieccy po wojnie, wszystko w USA!!
  http://www.nowastrategia.org.pl/nazisci-na-amerykanskiej-ziemi/

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020225,title,Nazistowscy-zbrodniarze-przygarnieci-przez-USA,wid,13292276,wiadomosc.html

  https://www.facebook.com/groups/1839711859584314/permalink/2055216261367205/
  Tak się buduje "potęgę", bez żadnych zasad, empatii czy moralnośći!!
 • @Repsol 22:53:34
  Repsol, przecież Husky nie jest w stanie zrozumieć o co chodzi, nie obrażając Husky, bo takich jak on jest już plaga.
 • @trojanka 22:57:25
  Ooops!!!! poprawka, tutaj na wpisie z 21 lipca jest o generale co się banderowcom kłaniał, może przez szwagierkę bo zawzięta banderówa była!
  https://www.facebook.com/groups/1839711859584314/?ref=group_header
 • @lorenco 23:00:45
  Spokojnie trolli wytniemy . Tu taki stary Hiszpański dowcip : Idą dwa byki łąką stary i młody . Młody byk wyczaił krowy na łące i mówi choć skoczymy i wykorzystamy którąś . Stary byk na to odpowiada , Przestań pójdziemy powoli i zaliczymy wszystkie . :) Tak samo będzie tu z trollowaniem . Pomalutku ich wytępimy . Wierz mi Amigo . :)
 • @trojanka 23:01:46
  http://radio.radiopomost.com/z-polski/5203-trzecia-lista-andersa-jak-polski-general-ukrainskich-ss-manow-ratowal
 • @trojanka 22:57:25
  Jeńcy niemieccy, naziści w USA
  "Nie wystarczy napisać, że mieli oni świetne warunki żywieniowe, a za wykonywaną pracę otrzymywali zapłatę (za którą mogli nabyć wiele dodatkowych produktów spożywczych). Uderza przede wszystkim swoboda jaką mieli w obozach. Mogli wydawać swoje gazety, śpiewać faszystowskie pieśni, a nad łóżkiem wieszać portret Hitlera! Było to zapewne spowodowane brakiem zrozumienia przez niektórych amerykańskich urzędników i przywódców jak okrutnym systemem był nazizm, zwłaszcza dla osób, które mu się przeciwstawiały."
  Cóż dodać do tego cytatu?
  To było zaraz po wojnie a teraz? Społeczeństwo amerykańskie nie ma w ogóle pojęcia o II WŚw., w sumie na ich ziemiach nie miało to miejsca, podobnie jak i późniejsze wojny jak i obecne.
  Amerykanie żyją swoim snem.
 • @lorenco 23:12:50
  Nie przeżyli nawet 1/1000000000 tego co Polacy, Rosjanie, Jugosłowianie etc.
  Dlatego chcą wojenki? to u siebie czas popróbować jak to fajnie,widzieć gruzy i trupy swoich bliskich i krew płynącą ulicami!!
 • @trojanka 23:22:04
  Ave .Siostro . : Zatem prezentujemy poniżej listę krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej. Oczywiście nie chodziło wówczas o żadne interwencje militarne w suwerennych krajach, lecz o wprowadzenie demokracji.

  Chiny 1945-46
  Korea 1950-53
  Chiny 1950-53
  Gwatemala 1954
  Indonezja 1958
  Kuba 1959-60
  Gwatemala 1960
  Kongo Belgijskie 1964
  Gwatemala 1964
  Republika Dominikańska 1965-66
  Peru 1965
  Laos 1964-73
  Wietnam 1961-73
  Kambodża 1969-70
  Gwatemala 1967-69
  Liban 1982-84
  Grenada 1983-84
  Libia 1986
  El Salvador 1981-92
  Nikaragua 1981-90
  Libia 1986
  Iran 1987-88
  Libia 1989
  Panama 1989-90
  Irak 1991-
  Kuwejt 1991
  Somalia 1992-94
  Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
  Iran 1998 (airliner)
  Sudan 1998
  Afganistan 1998
  Jugosławia 1999
  Afganistan 2001-
  Pakistan 2003-
  Libia 2011-

  Zestawienie nadesłał p. RomanK. https://marucha.wordpress.com/2014/03/04/lista-krajow-zbombardowanych-przez-usa-od-ukonczenia-ii-wojny-swiatowej/
 • @Repsol 23:09:13
  Fajny dowcip:) Pasujący do sytuacji:)
  Jednak w Polsce mamy niby wolność słowa i o ile osoby nie naruszają Konstytucji RP i Kodeksu Karnego dot. mowy nienawiści do innych narodów, wyznań itp. to niech sobie piszą.
  Tak a`propos innych portali zwłaszcza tych Gazety Polskiej i jej odgałęzień, tam to dopiero nie przestrzegają konstytucji RP i art, 256 i 257 KK.
 • @Repsol 23:27:00
  Do tego trzeba podać Syrię, gdzie Amerykanie co rusz to "omyłkowo" bombardują żołnierzy syryjskich a z jakiej racji Jankesy są w Syrii?
 • @lorenco 23:28:20
  " Jednak w Polsce mamy niby wolność słowa " No nie na tym portalu mamy pisać prawdę , reszta jest nieistotna . Kto kłamie niech dmie w dudy propagandy ,ale nie na tym portalu . Przynajmniej do czasu kiedy mi to powierzono . Ave Amigo . Ps. Swoją drogą masz talent do pisania , a dziwnie się oszczędzasz . Dowal do pieca Przyjacielu . Pozdrawiam .
 • @trojanka 23:22:04
  Oni to widzą w filmach kręconych przez Hollywood, siedzą przed telewizorem, najważniejszym meblem w domu, zagryzają czipsami i wierzą w to, że Supermen ich obroni tzn. bomby zatrzyma w locie a oni będą to oglądać w tv spokojnie zagryzając czipsami i hamburgerami.
 • @Repsol 23:41:31
  Ave Amigo!
 • @lorenco 23:44:22
  Dopóki się Kim nie obudzi!!

  https://pp.userapi.com/c638631/v638631797/4d5aa/HLn9y9VPsgg.jpg
 • @trojanka 23:47:43
  A tu taki jeden profesor z JUESEJ co empatii nie posiada całkiem, nie dość że nie wspólczuje Mc Kainowi w chorobie to jeszcze go wyzwał od przestępców wojennych!całe Stany oburzone!!
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjwiYXbuKrVAhWoQZoKHTn-D0AQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.foxnews.com%2Fus%2F2017%2F07%2F24%2Fprofessor-calls-mccain-war-criminal-annoyed-at-well-wishes-after-senators-brain-cancer-diagnosis.html&usg=AFQjCNFKev4AsApUgHe6_hs6uwGAN6lKhQ
 • @trojanka 23:47:43
  Ten "przystojniaczek" to chyba przystał do ISIS aby znaleźć dawcę mózgu?
  Coś poszukiwania idealnego poszły nie tak...
  Życzę panu McKainowi zdrowia aby mógł zasiąść w Hadze jako oskarżony za swoje przestępstwa.
  Odsiedzi swoje, potem niech uprawia ogródek, w wieku 120 lat.
 • @trojanka 23:56:57
  Co tu komentować? Całe Stany oburzone, aj waj, aj waj.
 • @trojanka 23:11:44
  Świetny artykuł!
 • @lorenco 23:59:58
  100/100 Ave. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/gwaltowne-dazenie-zachodu-do-iii-wojny-swiatowej-obnaza-jego-prawdziwe-oblicze-w-syrii/
 • @lorenco 00:05:17
  http://pokazywarka.pl/3hcipn/
  Aleppo przed wojną:
  http://s1.pokazywarka.pl/i/1886002/412337/syria-hamidiyeh-2008.jpg

  http://s1.pokazywarka.pl/i/1886002/773926/aleppo-slideshow-14.jpg

  i po wprowadzaniu "demokracji|"

  http://s1.pokazywarka.pl/i/1897582/197583/syria-aleppo-gruzy-ap-600.jpg  http://pokazywarka.pl/bqnvce/

  http://pokazywarka.pl/ln0u56/
 • @Repsol 00:05:53
  Nic dodać, nic ująć z cytatu: przykre, że to Polski dotyczy:
  „Ja już dawno nie mam złudzeń. Władze USA są przekonane o swojej wyjątkowości, wspaniałości, najwyższej mądrości i stąd bezkarności (w tym co robią), a tu im Putin wyskoczył jak zając z kapelusza (a Rosja już przecież była na kolanach: to zaczyna się jazgot, toczenie piany, wściekłe ujadanie i zgrzytanie zębami:) Bo jak ktoś może podważać hegemonię, wyjątkowość i wspaniałość wielkiego USA? Gdy kartowy szuler uświadamia sobie, że ​​wszyscy wokół zrozumieli, że jest oszustem, jedyną i najlepszą rzeczą, jaką może zrobić, to z dumnym i urażonym wyglądem odejść od stołu. I tak właśnie zrobiono. Pełna ocena yankeskiego bydła! Więcej, jak dziś czytam po polskojęzycznych niemieckich portalach, to okazuje się, że ten amerykański „szuler” nie tylko z dumnym i urażonym wyglądem odszedł od stolika gry, ale jeszcze oskarża swoich przeciwników, że to oni oszukują i dlatego on godnie zrezygnował z gry:)Czyli złodziej wrzeszczy- „łapać złodzieja !” Gdyby Rosja nie miała potężnej ARMII to już dawno Rosja rządzona by była nie z Kremla ale z ambasady amerykańskiej. Podzieliłaby los Polski i UPAdliny.”
 • @trojanka 00:18:58
  No cóż, takim jak Husky @ Company podobają się te obrazy po wprowadzeniu demokracji.
 • Klamstwo w USA jest nawet w niewinnym rolnictwie.
  USA ma wiele stref klimatycznych i jak paniusia u ogrodnika krzaczek kupuje to chce wiedziec czy to zime przetrzyma.Na metce jest napisane, ze krzaczek mozna sadzic az do strefy #4.Oczywiscie ogrodnicy naciagaja to by towar sprzedac, wiec znaczy na chlopski rozum,ze ten krzaczek mozna sadzic najwyzej w strefie #5 a w strefie #4 zmarznie na 100%.Te strefy zawodowych rolnikow nic nie obchodza bo sadza z dziada pradziada to co sie udaje ale amatorzy tymi strefami sie intryguja.Otoz ostatnio, podczas prezydentury Obamy, jak ocieplenie bylo modne, rzad USA przerysowal mapy tych stref klimatycznych by udowodnic, ze ocieplenie jest. Ja mieszkalem w "zonie" #4 i z dnia nadzien znalazlem sie w "zonie" #5.Oto mapka pokazujaca te "zmiany":
  https://www.arborday.org/media/mapchanges.cfm
 • @Repsol 23:27:00
  W przypadku tego zestawienia , nasuwają się słowa byłego (a może i obecnego ?) agenta CIA : Wszędzie dobrze tam...gdzie nas nie ma.
 • Jak Szatany Zjednoczone okradły Rosję!
  "US thuggish behaviour on stolen Russia's diplomatic compounds is a daylight robbery!"
  https://www.youtube.com/watch?v=OGjdM84Z2d4
 • To NIE USA "przodują w rozniecaniu konfliktów"..
  ..lecz IZRAEL, czyli Chabad Lubavicz.
  To gwoli sprostowania, bo - nie wiedzieć czemu -
  Wszędzie tylko USA i USA, jakby nikt nie wiedział,
  KTO tak naprawdę Stanami Zjednoczonymi rządzi,jakby ogon merdał psem.
  Odzywam się, bo mam DOSYĆ tej kłamliwej narracji,
  jakby żydownia pejsata nie istniała i nie niszczyła na naszych oczach i w biały dzień CAŁEGO ŚWIATA, NIE TYLKO naszej Ojczyzny i Stanów Zjednoczonych...
  Shalom !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031