Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP w objęciach swych przywódców i zachodnich sojuszników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Narastające rozdźwięki w ramach struktur władzy rozpadającego się na naszych oczach zachodniego Imperium Zła, uwidaczniają się też w odniesieniu do III RP.

Przegrane przez Teresę May[i] ostatnie parlamentarne wybory w Wielkiej Brytanii osłabiły jej pozycję w negocjacjach „brexitu[ii]”.  Pomimo, że jest ona takim samym członkiem zachodniego establishmentu, jak wszyscy nasi pozostali  „przywódcy”, to media korporacyjne prowadziły przeciw niej kampanię, a służby specjalne spreparowały kilka „zamachów terrorystycznych”, w nadziei jej kompromitacji, odwrócenia proporcji w parlamencie i w końcowym rozrachunku odstąpienia od Brexitu.
 
 Jak zawsze w takich przypadkach, zamachowcy zostali zabici na miejscu i okazało się, że byli oni już na listach służb specjalnych, które ponownie ich „nie upilnowały”.  W ostatnim zamachu, na londyńskim moście, jeden z uczestników był rok wcześniej bohaterem dokumentalnego filmu na temat Państwa Islamskiego (ISIS[iii]).  Można go było oglądać w tym obrazie na zebraniu islamistów pod złowrogą czarną flagą, ale nawet takie dowody nie zdopingowały służb specjalnych do jego aresztowania, a wręcz przeciwnie, użyto go szybko w planowanym akcie terroru „false flag[iv]”.
 
Inny członek zachodniego establishmentu, prezydent USA Donald Trump, również znajduje się w niełasce oligarchii rządzącej Zachodem.  W ramach „przygotowania” do jego uczestnictwa w zbliżającym się spotkaniu G20 w Hamburgu[v], amerykański parlament szykuje pakiet totalnych antyrosyjskich sankcji, mający karać jakąkolwiek działalność gospodarczą  zagranicznych korporacji na terenie Rosyjskiej Federacji.  Ponieważ większość wielkich europejskich firm jest głęboko w taką działalność zaangażowana, przy jednoczesnym ich udziale w gospodarce Stanów Zjednoczonych, to opracowywane sankcje stwarzają groźbę potencjalnych kar ze strony amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.  Unijni przywódcy są tym już dziś zaniepokojeni.  Waszyngtoński „deep state”[vi] stawia Trumpa przed alternatywą storpedowania tych sankcji przed wyjazdem do Hamburga i dostarczeniem tym samym kolejnych „dowodów” na swoją agenturalną działalność w interesach Rosji, lub ich przyjęcia, co w konsekwencji spowoduje rebelię Europejczyków i dostarczy mocnych przykładów jego braku umiejętności przewodzenia Zachodowi. 
 
Narastające rozdźwięki w ramach struktur władzy rozpadającego się na naszych oczach zachodniego Imperium Zła, uwidaczniają się też w odniesieniu do III RP.
 
Obecny agenturalny ( waszyngtoński) reżim PiS znajduje się w teatralnym starciu z  Brukselą i Berlinem reprezentowanymi przez gauleitera[vii] Donalda Tuska i jego bandę spod znaku  PO.  W wyniku czego, Unia ma „karać” Polskę  za uchylanie się od przyjmowania muzułmańskich „uchodźców” i inne „niedemokratyczne” praktyki. 
 
O ile Tuski i PO apelują do najbardziej podłego odłamu społeczeństwa III RP, „polskojęzycznych europejczyków”,  o tyle PiS mami swą retoryką uczciwych lecz naiwnych Polaków.  Jak do tej pory uchyla on się od akceptacji muzułmanów, ale cichaczem stymuluje dalszą emigrację obywateli III RP i zastępuje ich banderowcami ze wschodu.  Obiecuje Polakom gruszki na wierzbie w postaci odbudowy przemysłu, bankowości i infrastruktury.  Nie mówi przy tym jakimi funduszami, jakimi technologiami, przy pomocy jakiej siły roboczej, a przede wszystkim pod kierunkiem jakich specjalistów planuje on tego wszystkiego dokonać?
 
Przez 30 lat III RP,  PiS na równi z pozostałymi politycznymi bandami prowadził destrukcję i sabotaż Polski, we wszystkich możliwych dziedzinach.  Wszystkie „reformy”  III RP nosiły znamiona rabunku i/lub celowego sabotażu państwa i narodu..  PiS na dodatek, ze „świętym Lechem Kaczyńskim” na czele odpowiada  za likwidację de jure polskiej państwowości poprzez wynegocjowanie i ratyfikowanie Traktatu Lizbońskiego.  Dziś III RP to technologiczna , cywilizacyjna i kulturowa pustynia.  Po 30 latach, rozpędzonych, lub przeniesionych na emerytury, inżynierów, nauczycieli, wykwalifikowanych robotników, itd., itd,. nie da się już zebrać i spożytkować.  Taki proces wymaga wielu pokoleń rzetelnej i mozolnej pracy, na którą nie ma czasu w dzisiejszej sytuacji III RP.
 
Gdyby okupant pozwolił Polakom na własną produkcję chociażby łopat, to zapewne ruszyłaby ona w oka mgnieniu.  Ale łopaty na polskim rynku są chińskie, lub dobre niemieckie, a hodowanych w Polsce jabłek nie wolno sprzedawać (sankcje).  Tak więc trzeba tumanić Polaków wielkim przemysłem high-tech[viii], bo możliwość jego stworzenia niknie w mrocznej perspektywie dalekiej przyszłości.
 
Ale nawet przy założeniu, że wszystkie te „gruszki na wierzbie”  są efektem niemożliwych, aczkolwiek autentycznych dobrych chęci PiSu, to i tak plasuje się on w plejadzie zdrajców i sprzedawczyków Polski.  Nieustanne judzenie przeciw Rosji i Rosjanom, oraz sprowadzenie amerykańskiego okupanta na naszą ziemię, jest w zupełności wystarczające. 
 
Według rosyjskich politologów Polska jest jednym z pięciu państw świata (nie licząc USA), które prowadzą otwarcie wrogą politykę w odniesieniu do Rosji.  Państwa te to Ukraina, Litwa Łotwa, Estonia i Polska.
 
Historia białego i czerwonego imperium rosyjskiego spowodowała to, że wszyscy bez wyjątku jego sąsiedzi zostali przez nie wchłonięci, lub przynajmniej okrojeni terytorialnie.   Fakt ten musi powodować autentyczną i całkowicie zrozumiałą niechęć do Rosjan i ich państwa.  Jednakowoż geopolityka zmienia się błyskawicznie na naszych oczach. Narody i autentyczni ich przywódcy pojmują, że dziś groźbą dla świata są Stany Zjednoczone i ich broń w postaci islamskiego terroryzmu.  Wspólne niebezpieczeństwo jednoczy byłych wrogów. Dziś nie tylko  byłe islamskie republiki sowieckie, takie jak Kazachstan, ale także Gruzja, po niedawnej wojnie z Rosją w 2008 roku, Mołdawia pomimo tlącego się konfliktu w Naddniestrzu, Rumunia, Słowacja, Węgry, orientują się na sojusz z Rosją. 
 
Z tego grona odpada wymienione powyżej pięć państw, które są całkowicie zdominowane przez obce agentury, a ich społeczeństwa charakteryzują się niewyobrażalną głupotą.  Wstyd i hańba, a przede wszystkim nieszczęście, że była Wielka Polska znalazła się w tym gronie „sezonowych państewek” .
 
Nawet jeśli obawia się Rosji i dla przykładu, pragnie się z tego powodu storpedować budowę rurociągu bałtyckiego, to można tego jedynie próbować dokonać ofiarując Rosji współpracę, jako alternatywę sojuszu z Niemcami.  Bezsilne groźby i opluwanie pcha ją jedynie w objęcia Niemiec.  To powinien rozumieć każdy polityk, ale nasi „patrioci” jakoś nie pojmują tej oczywistości.  Czyby?  A może tylko posłusznie wykonują czyjeś polecenia?

[viii] https://en.wikipedia.org/wiki/High_tech 

KOMENTARZE

 • Tak jest!
  5*
 • @ireneusz 21:45:00
  //a kolejne wybory parlamentarne musiałybu się odbyc przed zakonczeniem Brexitu, //


  Fachowiec
  Gdyby nie przyśpieszone wybory ,to poprzednia kadencja upływała w roku ???
  Wiesz kiedy ?
  To nie pisz idiotyzmów
  Negocjacje w sprawie Berxitu muszą się zakończyć przed 29 marca 2019 roku
 • @ireneusz 22:35:34
  robisz CHAOS
  a co napisałeś wcześniej ?

  //obecne przyspieszone wybory dały premier Teresie May odpowiedni czas na dokonanie Brexitu, co prawda torysi musza znalezc koalicjanta, ale to i tak lepsze jak oddanie władzy przed zakonczeniem dzieła.//

  oddanie władzy przed zakonczeniem dzieła !!!!!!
 • autor
  ,,Przez 30 lat III RP, PiS na równi z pozostałymi politycznymi bandami prowadził destrukcję i sabotaż Polski, we wszystkich możliwych dziedzinach. Wszystkie „reformy” III RP nosiły znamiona rabunku i/lub celowego sabotażu państwa i narodu.. PiS na dodatek, ze „świętym Lechem Kaczyńskim” na czele odpowiada za likwidację de jure polskiej państwowości poprzez wynegocjowanie i ratyfikowanie Traktatu Lizbońskiego."

  Gratuluje, świetny tekst.
 • Żaden świetny tekst
  Jest w nim dużo uczucia (nienawiści) a mało rozumu. Taki anty PiS i anty PO. To jest bez większego sensu. Nie ma na przykład ani słowa o tym po co nam sojusz z Rosją i jakie będą z tego korzyści. Taki jakby go pisał jakiś ruski, a nie Polak. Ruskie musicie się bardziej starać, albo zatrudnić mądrzejszych agentów.
 • @Murzynio 04:48:19
  Ale w tobie mnóstwo komuchowatych mysli siedzie. Kieruj się też rachunkiem ekonomicznym i geopolityką i wtedy się wymądrzaj. To nie u ,,ruskich" mamy dług w wysokosci 1,1 bln zł, to nie ,,ruskie" nasłali nam Blacerowicza, Kwasa, Kalsteina, Tchuska, to nie ,,ruskie" dokonali rozbiorów Polski itp.
  Mysl o Polsce jako niepodległym kraju i zaprzestań myśleć kategoriami mossadu, no i czytaj wiecej.
 • 5*
  Jednak nie zgadzam się z treścią pierwszego akapitu.
  Brtexit nie był pomysłem jakiegoś brytyjskiego premiera. Był przemyślaną decyzją żydowskiej finansjery, która w obawie przed nieuchronnym zawaleniem się unijnej konstrukcji postanowiła zabezpieczyć swoje aktywa (to m.in. właśnie przewidywanie takiego scenariusza przez żydowskich twórców UE kazało zagwarantować utrzymanie brytyjskiego £ i zmusić pozostałe państwa do opłacania składki za Wlk.Brytanię).

  Fakt, że głosów za Brexitem było nie wiele więcej niż jego przeciwników był przeznaczony wyłącznie dla opinii publicznej pozostałych państw, w których rzeczywista liczba przeciwników UE jest zdecydowanie wyższa od jej zwolenników.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031