Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Od Urbana do Rydzyka, czyli jak likwidowano Polski Naród

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niegdysiejsze marzenie czerwonych kremlowskich Żydów, o światowej rewolucji, o tym by sprzedawać takie same walonki w domach towarowych od Moskwy do Lizbony, Los Angeles i Władywostoku, spełniło się dopiero teraz.

Zmiany jakościowe zachodzące w Waszyngtonie powodują „wstrząsy tektoniczne” na całym obszarze imperium.  W samych Stanach na światło dzienne zaczyna się przebijać ich autentyczny wizerunek, a nie jak dotąd wirtualna fikcja „najwspanialszego państwa świata”.
 
Paul Street, autor „The Empire’s New Clothes”[i], w swym najnowszym artykule zatytułowanym:   „Nagie Imperium”,[ii] wymienia szereg „osiągnięć” ostatnich dziesięcioleci.  Zacytuję tylko kilka najważniejszych:
 
-jawnie plutokratyczny system wyborów i sprawowania rządów, charakterystyczny dla „oligarchii” a nie „demokracji”;
-militaryzacja polityki zagranicznej za pomocą ponad tysiąca baz wojennych na terytoriach stu „suwerennych” państw;
-budżet wojenny równy sumie militarnych wydatków wszystkich pozostałych państw świata
-rynek zatrudnienia, na którym 94% tworzonych miejsc pracy, to stanowiska tymczasowe, lub na cząstkę etatu;
-zależność co siódmego obywatele tego „najbogatszego państwa świata” od darowizn żywności (tzw. food stamps).
 
Powyżej zacytowane przykłady materialnych „osiągnięć” Ameryki stanowią tylko cząstkę prawdy.  Steve Turley[iii] opisuje jej kulturowe „sukcesy”:
 
Nasze galerie handlowe są wszędzie identyczne. Nie sprzedają towarów specyficznych dla regionu, ale produkty globalnych korporacji.  Podobnie jest z kinami, które obowiązkowo się  w nich znajdują. Wszystkie oferują jedynie hollywoodzką produkcję.  I to właśnie jest globalizacja.
 
Steve nie wie zapewne, że wszystkie galerie handlowe w świecie są dokładnie takie same.  Nawet napisy i reklamy są w języku angielskim, tak że porównując obrazki tychże z najróżniejszych stron świata nie można się zorientować, gdzie one są położone. 
 
No cóż, niegdysiejsze marzenie czerwonych kremlowskich Żydów, o światowej rewolucji, o tym by sprzedawać takie same walonki w domach towarowych od Moskwy do Lizbony, Los Angeles i Władywostoku, spełniło się dopiero teraz.  Urzeczywistnili  tą ideę  trockiści, oponenci stalinizmu, którzy dziś pod mianem „neokonserwatystów” niszczą świat, ze swej waszyngtońskiej centrali.  Przy czym nie walonki są tu istotne, czy zastępująca je dziś chińska tandeta, ale zachodnia pseudo-kultura, zabijająca dusze poszczególnych narodów. 
 
Szczególnie dotkliwie dotyczy to Polski, której obywatele od czasów rozbiorów ze służalczym uwielbieniem akceptują „zachodnie wartości i kulturę”.  Gniot czy knot, nie ważne, byle był zachodni- to dewiza Polaków.  Ze swej strony Zachód w najmniejszym nawet stopniu nie akceptował wspaniałej polskiej kultury.  Ona dlań po prostu nie istniała.  Na szczęście jej depozytariuszem, był Naród pod zaborami, obywatele II RP i PRLu. 
 
O ironio, PRL będący półkolonią sowieckiego imperium, potrafił zawojować kulturowo wszystkie jego narody.  Dziś, kiedy Rosja zaczyna się otrząsać również z kulturowej agresji Zachodu, przy okazji przywraca dawny blask polskiej kultury, mocno zakorzenionej w sowieckiej świadomości.  Jeśli uda się jej wyjść obronną ręką z konfrontacji globalizmu, to być może, choć w skromnym stopniu, stanie się ona również depozytariuszem polskiej kultury. 
 
Współcześni obywatele terytorium pt. „III RP” zostali całkowicie pozbawieni swej rodzimej kultury.  Niepodzielnie króluje na nim zachodni kicz, lub polskojęzyczne twory na jego podobieństwo.  Fakt ten ma krytyczne znaczenie dla przyszłości tego terytorium i jego mieszkańców.  Urodzonych i „wykształconych” (wytresowanych)  w III RP obywateli, oprócz bezpośrednich związków w ramach rodzin, nie łączy nic, prócz terytorium Unii Europejskiej, do której przynależą.  Stąd też z łatwością przenoszą  się tam gdzie jest lepsza praca, lub przykładowo klimat, albo język który im bardziej odpowiada. 
 
Zwykle, w takich przypadkach, gdy nie stanie już narodu, pozostaje ludziom tradycja i religia.  Jednakowoż rola jaką gra w III RP kościół katolicki jest co najmniej dwuznaczna.  Przykłady można mnożyć i pisałem o tym niejednokrotnie, ale przytoczę tu tylko wczorajszą mszę w parafii dużej krajowej metropolii.  Ojcowie Kapucyni, którzy ją prowadzą, mają zwyczaj podsumowywania roku ubiegłego, po zakończeniu noworocznej kolędy.   Według oficjalnych stwierdzeń z ambony, w ostatnich kilku latach liczebność parafii zmniejszyła się z 22 do 17 tysięcy osób.  Według referującego to księdza ponad jedna trzecia odwiedzanych mieszkań  stoi pusta, gdyż (cytuję z pamięci): „mieszkańcy albo odeszli, albo wyemigrowali”.  Poza tym, na sto chrztów w 2016 roku, odbyło się 200 pogrzebów.  Ta szokująca statystyka współgra z ogólną krajową rzeczywistością, bo o propagandzie szerzonej przez okupanta, a zwanej „statystyką”, nie warto nawet wspominać. 
 
Jak zwykle w każdą niedzielę, duszpasterz, nie zapomniał o reklamie „prasy katolickiej”.  W tym wypadku był to lokalny miesięcznik „W drodze”[iv],  który zachęcał artykułem na aktualny temat mieszanych małżeństw katolicko – muzułmańskich.    Temat istotny, ale powinien być skwitowany, podobnie jak po stronie muzułmańskiej, krótkim stwierdzeniem z ambony, że takowe „śluby” nie istnieją.  Sam fakt wdawania się w dywagacje świadczy jasno, że sponsorom i autorom tego „artykułu” zależy tylko na jednym; a mianowicie  poprzez talmudycznie pokrętną argumentację, dać „moralną dyspensę” tym polskim kobietom, które jeszcze mają jakieś hamulce w zdziczałej pogoni za „egzotycznym” multi-kulti..   
 
Ten powyższy przypadek, jak i multum innych, pokazuje wyraźnie że hierarchia kościelna działa na szkodę społeczeństwa.  Szkodzenie innym, nie należy do promowanych wartości Chrześcijan, a jeśli na dodatek dokonują tego ci, którzy się mienią być apostołami Chrystusa, wzbudzać to musi najwyższe zaniepokojenie. 
 
Dziwi też zaślepienie szeregowych duszpasterzy, którzy wyszli przecież z polskich rodzin i w przeciwieństwie do hierarchów, nie mają zabezpieczonego bytu materialnego przez swych mocodawców, ale żyją z datek wiernych.  A przecież nie potrzeba być prorokiem, by przewidzieć, że przy utrzymaniu obecnych katastrofalnych trendów ( nota bene lawinowo narastających) , które sami konstatują i przedstawiają, za pięć czy dziesięć lat nie starczy wiernych do ich utrzymania.  Czyżby liczyli na datki od polskich prostytutek związanych z muzułmanami?  A może na wsparcie coraz liczniejszych w naszym kraju  Banderowców? 
 
Jedno natomiast nie budzi wątpliwości, dzięki „żelaznemu” sojuszowi „ponad podziałami” od Urbana do Rydzyka, Naród Polski pozbawiony był szans na przetrwanie. 

[iv]https://www.wdrodze.pl/    

KOMENTARZE

 • Dawać mi tu ...wa aktimelka !!!
  Czy to wymaga komentarza ?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Abp-Slawoj-Leszek-Glodz-kazal-spier-fotografowi-Tytus-Kondracki-dla-WP-buta-chamstwo-bezczelnosc,wid,18689096,wiadomosc.html
  .....................................................................................................
  .....................................................................................................
  i tyle !
 • Nie
  Nikt nas jeszcze nie zlikwidował!
  Ani Polaków, ani katolików . Ku...wa marzy się pomiotowi . Miesiąc, tylko miesiąc wystarczy żeby odhipnotyzować Polaków.

  pozdr:)
 • 5*
  .)
 • @Zorion 20:02:49
  Nazbyt śmiała teza.
  Odbudowanie politycznej narodowej polskiej, słowiańskiej świadomości wymaga wielu lat.
  Znacznie więcej czasu wymagać będzie zlikwidowanie szkód w świadomości Polaków - Słowian wyrządzonych nam przez żydo-chrześcijaństwo.

  "Silny Kościół to słaba Polska" - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136555,silny-kosciol-to-slaba-polska
 • NIEMIECCY EUGENICY WIEDZA JAK PODBIJAC NAROD BEZ JEDNEGO WYSTRZAL - Hitler ma profesjonalnych nastepcow....U
  ZYWNOSC JEST BRONIA Metoda jest prosta podmienic zywnosc na analogi [ ladnie nazwane] naarod korzystajacy z takich substytutow w pewnym momencie nie jest juz zdolny do samostanowienia i suwerennosci poniewaz sila motoryczna jednostek i calego spoleczenstwa jako suma tych jedostek staje sie niewystarczajaca nawet do intelektualnego rozpoznania problemu i zdefiniowania zagrozen nie mowiac o mozliwosci przeciwdzialania. Sa to zagadnienia naukowe wystarczajaco udokumentowane i rozpoznane ,i z powodzeniem urzywane jako narzedzia podboju[kto kontroluje rzwnosc kontroluje ludzi . Dodam pierwsze pogramy eugeniczne powstaly w USA i tam byly pierwsze pruby tych koncepcji spolecznych,hitlerowcy tylko zaadptowali je do swoich celow. Swego czasu jechalem na stopa [zepsulo sie auto] z okolic Turka z kierowca tira wiozl cale 25 tys litrow smietany do Niemiec mowil ze kilka tirow na okroglo kursuje i wywozi polska smietane do Niemiec . W to miejsce Polacy maja tzw ,,zdrowe zamienniki,, o dziwo na targach poznanskich ruznej masci polglowki [lub tez agenci-to juz nie polglowki] zasiadajacy jako jurozy daja takim produktom trujacym i ubezwlasnwalniajacym polskie spoleczenstwo nagrody ,i tak oto przy zadowoleniu,, tluszczy , ze moga pracowac na zachodzie dokonuje sie przejecie i okupacja bedaca najprostsza kontynuacja , ukrytego faszyzmu. Metoda jest prosta podmienic zywnosc na analogi[ ladnie nazwane] naarod korzystajacy z takich substytutow w pewnym momencie niejest juz zdolny do samostanowienia i suwerennosci poniewaz sila motoryczna jednostek i calego spoleczenstwa jako suma tych jedostek staje sie niewystarczajaca nawet do intelektualnego rozpoznania problemu i zdefiniowania zagrozen nie mowiac o mozliwosci przeciwdzialania. Sa to zagadnienia naukowe wystarczajaco udokumentowane i rozpoznane ,i z powodzeniem urzywane jako narzedzia podboju[kto kontroluje rzwnosc kontroluje ludzi . Swego czasu jechalem na stopa [zepsulo sie auto] z okolic Turka z kierowca tira wiozl cale 25 tys litrow smietany do Niemiec mowil ze kilka tirow na okroglo kursuje i wywozi polska smietane . W to miejsce Polacy maja tzw ,,zdrowe zamienniki,, o dziwo na targach poznanskich ruznej masci polglowki [lub tez agenci-to juz nie polglowki] zasiadajacy jako jurozy daja takim produktom trujacym i ubezwlasnwalniajacym polskie spoleczenstwo nagrody ,i tak oto przy zadowoleniu,, tluszczy , ze moga pracowac na zachodzie dokonuje sie przejecie i okupacja bedaca najprostsza kontynuacja ukrytego dla oczu wiekszosci faszyzmu.
 • @ jan- kontunacja wpisu
  Uciekl mi niedporacowany tekst ,jest tam niepotrzebne powturzenie bedace wynikiem kopiowania,sens kazdy odczyta. dolanczam ponizej art ze strony ,,dziennik gajowego maruchy,, w tym samym temacie - autor tez widze nie zdfiniowal sobie problemu przyczyn tego stanu rzeczy widocznie w swoim czasie tez nadurzywal ,, mlecznych rozkoszy naszych przyjaciul zza odry,,, .....
  ........................................................................
  Nędza z bidą w Polskę idą?

  Posted by Marucha w dniu 2017-01-29 (niedziela)

  Rosjanie mają prawdopodobnie inne przewody pokarmowe niż Polacy. Co i rusz ktoś z naszych dziennikarzy, a nawet ekspertów, okazuje swe wielkie zatrwożenie faktem, że jakoby na półki rosyjskich sklepów trafia fałszywy nabiał, niekorzystny dla zdrowia.

  Ten fałszywy rosyjski nabiał to wszelkie wyroby seropodobne czy śmietanopodobne. Ich fałszywość polega na tym, że część tłuszczu mlecznego zastąpiono w nich olejami roślinnymi, najczęściej palmowym. Tymczasem Polakom taki fałszywy nabiał, którego od lat zatrzęsienie w polskich sklepach, nie szkodzi nic a nic.

  Przypomnę w tym miejscu, że już ponad dwa lata temu zwracałem uwagę użytkowników Prawicy.net na rewelacyjną „śmietanę 18%” firmy JAGR. Zawiera ona 18% tłuszczu roślinnego. Z tego wynika, że tłuszczu mlecznego nie ma w niej wcale. Ta rewelacyjna „śmietana” dostała nawet w 2006 roku złoty medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich:


  Czy szkodliwy produkt spożywczy mógłby dostać złoty medal? Wykluczone! Skoro w Poznaniu „śmietana” wyłącznie z tłuszczu roślinnego dostała złoty medal, to musi ona być absolutnie zdrowa dla Polaków. Rosjanie mają po prostu beznadziejne przewody pokarmowe.

  Wracam po raz kolejny do sprawy „roślinnego nabiału” nie bez powodu. Będąc dziś (21 stycznia) w sklepie sieci Dino (we wsi Kup), zlustrowałem tam półkę z serami. Wyrobów seropodobnych było na niej pod dostatkiem:


  Ich producentem była firma dotąd mi nieznana (OSM Kowalew), więc postanowiłem kupić jeden z jej wynalazków i zdegustować go. Mój wybór padł na „krem topiony z papryką”:


  Ponieważ mogę mieć przewód pokarmowy równie lichy jak Rosjanie, to na próbę zjadłem tylko połowę kostki (50 g). Smakował bardzo dobrze, choć był z oleju palmowego. Jutro zjem drugą połowę. Jeśli będę pisać komentarze, to będzie znaczyło, że przeżyłem, czyli górą polski przewód pokarmowy, nawet 64-letni.

  Odruch sprawdzania wszystkiego (ufać jest dobrze, a sprawdzać jeszcze lepiej) kazał mi wyszukać wszystko, co wiadomo na temat firmy OSM Kowalew i jej produktów seropodobnych.

  Przy tej okazji trafiłem na inny ciekawy materiał. Na Forum Mleczarskim pani Aneta Będkowska, Kierownik Biura Marketingu i Współpracy z Klientem w firmie Sertop (Tychy), wypowiedziała się na temat „analogów” (to taka ładniejsza nazwa wyrobów seropodobnych). Wypowiedź pani Będkowskiej jest z czerwca 2015 i ma to znaczenie.

  Pani Będkowska wyjaśnia, dlaczego Sertop zaczął produkować „analogi”. Stwierdza, że
  wszechobecny kryzys spowodował, że coraz więcej konsumentów zaczęło szukać w sklepach tańszych wyrobów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyliśmy odpowiedniki najpopularniejszych smaków naszych serków topionych

  Proszę zwrócić uwagę, że zdaniem fachowca od marketingu, w czerwcu 2015 trwał już w Polsce od pewnego czasu „wszechobecny kryzys”. Można oczywiście powiedzieć, że pani Będkowska nie zna się. Prawda jest jednak taka, że klienci, stojąc wobec wyboru: „droższy ser czy tańszy wyrób seropodobny”, wybierają wyrób seropodobny. Uznają, że ser to jednak zbyt duży luksus, jak na ich portfele.

  Ocenę pani Będkowskiej dedykuję wszystkim tym, którzy zachłystują się dostatkiem, w jaki rzekomo pławią się dziś Polacy. Jest to dostatek, w którym ser stał się luksusem.

  Istotna jest też prognoza pani Będkowskiej. Pytana, czy produkcja „analogów” będzie się rozwijać, odpowiada, że „Zdecydowanie tak!” bo „Tak długo, jak długo będzie trwał kryzys, będzie istniało zapotrzebowanie na tańsze wyroby”.

  Tak więc w czerwcu 2015 marketingowiec Aneta Będkowska oceniała, że nasza polska przyszłość to zdecydowanie kryzys. I teraz mam pytanie: Nie wierzyła w wyborcze zwycięstwo PiS, czy też uważała, że PiS i PO to jedno i to samo?

  Piotr Badura
  (1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo „Beczka” (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany. Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

  http://www.prawica.net
 • Likwidują, likwidują i wciąż jeszcze coś trzeba zlikwidować
  Ale sprawdźmy czy komuś trzeba ten film skomentować, czy wszyscy rozumieją sami...
  https://youtu.be/pJ2UeDCQ5dc
 • Świadectwo zdrady Narodu Polskiego :
  https://www.youtube.com/watch?v=0DnBPHeRD8A&t=124s

  https://www.youtube.com/watch?v=DZpqBXqfbSc&t=1482s

  Mój komentarz pod pierwszym filmem
 • @detektywmjarzynski 03:53:54
  Podaję treść mojego komentarz , który u mnie się wyświetla. Oto ta treść :

  Dobra zmiana dla Polski” /tak nazywają potocznie w Polsce partię rządzącą Prawo i Sprawiedliwość w skrócie PIS , bezsprzecznie jest to partia wojny klon CIA/ - zapamiętajcie tych ludzi , ten rząd i tego prezydenta , to oni wpuścili w styczniu 2017 r. obce wojska do Polski . Nie zapominajmy również o Macierewiczu / minister obrony/ , którego tutaj zdjęcia nie ma.

  https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipM_TcRvFYXtUN6OzfgY_s1SjvEcAxomGkRR_b6P

  Proponuję obejrzeć amerykański dramat filmowy w reżyserii Darrena Aronofsky pt. "Requiem dla snu " gdzie zostało pięknie pokazane , czym się kończy tzw. amerykański sen . To moje ćwiczenie/remedium dla tych , którzy nie myślą samodzielnie, a jest ich w Polsce zastraszająco dużo, co ułatwia okupantowi jego zadanie ogłupiania ludzi. Podaję link do tego filmu :

  http://www.cda.pl/video/197606a7

  Czy los bohaterów filmu spotka Polaków ?

  Jedna z komentatorek Ola tak napisała cytuję :

  obejrzałam film jestem wstrząśnięta filmem z 2000 roku ale data nie ma znaczenia

  Tak jej odpowiedziałem :

  Ten film faktycznie powala. Współczuję zwykłym Amerykanom ich losu, mając świadomość, że ich los może spotkać Polaków, a ściślej wszystkie osoby zamieszkałe na terenach rozprzestrzeniania się nowej wersji faszyzmu/trockizmu na świecie. Obejrzyj film w reżyserii Aarona Russo pt. Od wolności do faszyzmu

  https://www.youtube.com/watch?v=Oxij-CZ_s-o

  Czy to możliwe w XXI w. , by reprezentanci jakiegoś kraju , w tym przypadku USA zastraszali /szantażowali reprezentantów innego kraju , w tym przypadku Rosji - przecież , to zwykła "gangsterka" ? .

  Okazuje się , iż jest to nie tylko możliwe , lecz miało / ma to miejsce współcześnie na świecie . Przeczytaj :

  https://pracownia4.wordpress.com/2017/01/05/maria-zacharowa-administracja-obamy-grozila-rosji-ze-zaplaci-bolem-za-swoja-interwencje-w-syrii/

  W Łodzi skąd pochodzę w ten właśnie sposób działał gangster o pseudonimie „Ślepy Maks”. Teraz piszą o nim książki , jest dumą pewnych środowisk :

  https://www.youtube.com/watch?v=aF7MN6wjVqU

  "Dziwny jest ten świat" - Farida "Io Senza Lei"

  https://www.youtube.com/watch?v=VX8wmGW1l6M

  Ja też nie chcę wojny

  https://www.youtube.com/watch?v=eyTNiLW_hrM

  Bandyci poszli won

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/08/us-bandyci-poszli-won/


  Oto świadectwa mojego umiłowania pokoju :

  https://cont.ws/@id274487487/378407

  https://cont.ws/@id274487487/376479

  Nie dajcie się zwieść faryzeuszom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031