Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Słowiańska koncepcja post-unijnej Rzeczpospolitej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pytaniem nie jest to czy UE się rozpadnie, tylko kiedy to nastąpi i co ją zastąpi?

Ojciec Andrew Phillips, w swym niedawnym  artykule zatytułowanym  „Co zastąpi Unię Europejską?”[i],  kreśli genezę jej powstania i przyszłość.
 
 Formalnym fundamentem UE był tzw.  „Wspólny Rynek”, którego przygotowaniem zajmował się belgijski polityk i rewolucjonista,  współpracownik Trockiego, Paul Henri Spaak.  Z jego to poruczenia baron Robert Rotszyld przygotował Traktat Rzymski, który został podpisany w Palazzo dei Conservatori. 
 
Obaj panowie wiedzieli, że pałac ten został zbudowany na ruinach starorzymskiej świątyni Jupitera.  Miejsce to miało ogromne znaczenie w świecie pogańskim.  Co roku rzymski Senat rozpoczynał swe pierwsze posiedzenie w tej właśnie świątyni.   Na dodatek była ona kontynuacją  greckiego Panteonu i  Zeusa, którego ołtarz nazwany jest w Nowym Testamencie „siedliskiem szatana”. 
 
Od momentu podpisania upłynęło już wiele lat i obecna Unia chyli się ku upadkowi.   Dziś były premier Belgii Guy Verhofstadt, a obecny członek Parlamentu Europejskiego, z rozbrajającą szczerością nazywa Brexit, ucieczką szczurów z tonącego okrętu. Jak i inni unijni biurokraci, wie on najlepiej, że nadszedł ten czas.  Przy czym pytaniem nie jest to czy UE się rozpadnie, tylko kiedy to nastąpi i co ją zastąpi?
 
W sobotnich głównych wiadomościach rosyjskiej telewizji publicznej RTR, jako czołową informację przedstawiono zajścia w Warszawie[ii].  Prowadzący program, Sergei Briulov , w następujący sposób skomentował to wydarzenie (cytuję):
 
Rzeczpospolita to więcej niż państwo, to koncepcja, przy czym jest to słowiańska koncepcja. Dzieli się ona na  Rzeczpospolitą A i B. Pierwszą personifikuje postać Donalda Tuska, a drugą Jarosława Kaczyńskiego.  Niestety obecnie Rosja ma problemy z nimi oboma.
 
Niestety problemy z nimi ma nie tylko Rosja, ale każdy uczciwy i myślący Polak.  Obie one są kierowane przez obce agentury i wspólnie przygotowują nam kolejny POPiS.  W tragicznej historii Polski nie było jeszcze wojny domowej i obca agentura pragnie to „niedopatrzenie” jak najszybciej skorygować. 
 
Wprawdzie istnieje też liczebnie niewielka Rzeczpospolita C, której członkowie nie upatrują sobie przyszłości w wasalskiej zależności od obcych mocarstw, ale za to z niecierpliwością oczekują możliwości wejścia III RP do swoistej „nacjonalistycznej międzynarodówki”.  Gdy w Białym Domu zasiądzie Donald Trump, w Wielkiej Brytanii wygra wybory neo-nazista Farage, we Francji LePen, a w Niemczech i Austrii jakiś nowy Hitlerek, to wtedy na złotej tacy podadzą oni „Chrystusowi Narodów”, uosobionemu przez dogorywającą unijną kolonię pod nazwą III RP, wszystko to co Mu się słusznie należy.  O niczym innym  ci zachodni „patrioci” nie mogą przecież myśleć! Tak przynajmniej uważają nasi „niezależni nacjonaliści”. 
 
Czas pokarze jak ułożą się sprawy.  Jedno już teraz nie ulega jednak wątpliwości.  Fakt, że paradoksalnie idea słowiańskiej Rzeczpospolitej rozbrzmiewa z Moskwy a nie Warszawy, dobitnie pokazuje, że nie może być mowy o żadnej odnowie, dopóki obywatele nie wstaną z kolan i nie zaczną suwerenne działać zgodnie z własnym interesem i honorem.
 
 
 
 

  

KOMENTARZE

 • Taka to prawda
  "Niestety problemy z nimi ma nie tylko Rosja, ale każdy uczciwy i myślący Polak. Obie one są kierowane przez obce agentury i wspólnie przygotowują nam kolejny POPiS. W tragicznej historii Polski nie było jeszcze wojny domowej i obca agentura pragnie to „niedopatrzenie” jak najszybciej skorygować. "

  Taka to prawda. Jedni i drudzy dla Polski są funta kłaków warci. Wpatrzywszy się długodystansowo działają na szkodę Polski. Działają bezczelnie i bezpardonowo. Ich taktyką są "jeden krok w przód a trzy kroki w tył". Są jawną piątą kolumną. Wczoraj jeden z ich wyznawców zbanował mnie najpierw za inne poglądy mi ubliżając a potem wyzywając od "śmieci". Z takimi to elementami "kochającymi" swoich rodaków mamy do czynienia.
 • @Stara Baba 15:18:02
  gdy słyszę tych wszystkich Suskich i Szczerbów, pieniaczy nad pieniaczami, jeden popchnięty wali w bęben nienawiści mówiąc, że pozwie drugiego, drugi odpłaca się pięknym za nadobne, że to nie on.... żądając 50000 PLN na jakąś fundację, zaczynam domyślać się, że w interesie rozłamowców jest bicie w bęben i zaognianie nastrojów.

  Jedyny sensowny to poseł Olszewski, który odwinął się próbującemu go przytrzymać pisowcowi tak że tamten upadł, a po incydencie kwituje sprawę, że nie zamierza sobie pierdołami głowy zawracać.

  Zimnych głów w tym kraju zawsze mało było.
 • Modlitwa Polaka
  https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4

  Gdy wieczorne zgasną zorze,
  Zanim głowę do snu złożę,
  Modlitwę moją zanoszę
  Bogu Ojcu i Synowi:
  "Dopierdolcie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę,
  Tylko mu dosrajcie proszę."

  Kto ja jestem? Polak mały
  Mały, zawistny i podły.
  Jaki znak mój? Krwawe gały.
  Oto wznoszę swoje modły
  Do Boga, Marii i Syna:
  "Zniszczcie tego skurwysyna
  Mego brata, sąsiada,
  Tego wroga, tego gada."

  "Żeby mu okradli garaż,
  Żeby go zdradzała stara,
  Żeby mu spalili sklep,
  Żeby dostał cegłą w łeb,
  Żeby mu się córka z czarnym
  I w ogóle żeby miał marnie,
  Żeby miał AIDS-a i raka."
  Oto modlitwa Polaka.
  ---------------------------------------------------------------------------------------
  Dzień Świra
 • Witam
  Po raz pierwszy muszę się niezgodzić - Rzeczpospolita NIGDY nie była projektem słowiańskim, ale cywilizacyjnym.
  Osobiście lubię Rosjan, ale jeśli jestem za współpracą Polski z Rosją to bynajmniej nie dlatego, że jestesmy w wiekszości Słowianami.

  Wszak dzicz banderowska to genetycznie zdegenerowani Polacy ( tak jak u Tolkiena orkowie to zdegenerowane elfy ), ale co z tego? Tym gorzej.

  pozdr
 • @Witkacy 21:24:47
  jestem pewien, że Zydom bardzo zależy, żeby stosunki między Polakami tak właśnie wyglądały

  pozdr
 • @MacGregor 10:16:13
  "Rzeczpospolita NIGDY nie była projektem słowiańskim, ale cywilizacyjnym."

  To prawda!. I będąc projektem cywilizacyjnym włączyła w to również judaizm ze wszystkimi tego konsekwencjami.

  Cytat w mym artykule to nie moja opinia, ale wiodącego redaktora RTR. Nie chcę wkładać w jego usta tego czego nie powiedział, ale sądzę, że przymiotnik "słowiański" odnosi się raczej do jego wizji przyszłej Rzeczpospolitej, a nie przeszłej. A w takim kontekście w pełni się z nim zgadzam.

  Pozdrawiam
 • @MacGregor 10:16:13
  Przy czym przymiotnik "słowiański" nie jest po to, by z projektu wykluczać np. naszych węgierskich, czy rumuńskich przyjaciół, a jedynie zachodnie tałatajstwo, które tyle zła nam i wielu innym wyrządziło i nadal wyrządza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031