Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Eurazyjska koncepcja globalizmu a III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Frakcja Trumpa charakteryzuje się pragmatyzmem w miejsce żydowskiego fanatyzmu.

 Prezydent-elekt Donald Trump nie zasypuje gruszek w popiele. Jego osobista interwencja zapobiegła przeniesieniu kolejnego zakładu produkcyjnego za granice Stanów Zjednoczonych[i].  Ten sukces zyskał mu wdzięczność robotników i krytykę oligarchów. 

 
Wszyscy obserwują też proces nominacji do jego przyszłego gabinetu.  Można je przyjąć z mieszanymi uczuciami, ale na pewno nie jest to powtórka z Obamy.  Zmiany są i będą dalej następować.   Przy czym można to rozpatrywać z dwu różnych perspektyw.  Jedna to wizerunek Trumpa jako zbawcy, który „ponownie zrobi Amerykę wielką”.  Druga to jego obraz jako przywódcy jednej z dwu frakcji oligarchów zmagających się o możliwość realizacji swej koncepcji globalizacji świata.  Czas pokarze, która jest prawdziwa, jednak w obu przypadkach zmiany są nieuniknione.
 
Koncepcją rządzącej obecnie frakcji, której wiernym wizerunkiem jest postać obłąkanej Hitlery Clinton, jest dążenie do jedno-polarnego świata, zarządzonego z Waszyngtonu i Wall Street przez żydowską finansjerę.  Aby to osiągnąć należy rzucić na kolana niepokorną Rosję i potężne Chiny. Rezultatem realizacji tej polityki jest tląca się obecnie III Wojna Światowa, mogąca w każdej chwili przejść w katastrofalną nuklearną fazę. 
 
Frakcja Trumpa charakteryzuje się pragmatyzmem w miejsce żydowskiego fanatyzmu. Każda rozumna osoba zdaje sobie sprawę, że walka z będącymi w sojuszu Rosjanami i Chińczykami jest nie do wygrania.  A jedyny jej koniec to nuklearna anihilacja globu. 
 
Obecna amerykańska polityka, skrajnie agresywna w stosunku do obu tych z natury wrogich sobie mocarstw, spowodowała ich „małżeństwo z rozsądku”.  Ich wspólny gospodarczy, militarny, ludnościowy, terytorialny i surowcowy potencjał nie ma w sobie równego w świecie.  Zdaje sobie z tego sprawę pragmatyczny Trump i od dawna kieruje swą agresję na Chiny, głosząc równolegle chęć porozumienia z Rosją.  Chodzi mu o rozerwanie tego „małżeństwa” i stworzenie pod amerykańską kuratelą „Europy od Lizbony do Władywostoku”, jako konkurenta ChRL, a więc stworzenie de facto ‘trój-polarnego świata”:  Waszyngton – Berlin/Moskwa – Pekin.
 
Jest to niewątpliwie ciekawa koncepcja, ale niemożliwa do realizacji.  Ameryka może zastopować proces de-industrializacji, jak zapoczątkował to Trump, ale nie uda się jej ponowna industrializacja. 
 
Obecny amerykański establishment (włączając weń Trumpa) to ludzie z tak zwanego FIRE[ii] (Finance, Insurance Real Estate), czyli nieproduktywnego sektora bankowo – finansowego.  Wielu z nich to inteligentne osoby, jak Trump,  umiejące sprawnie zarządzać zespołami ludzkimi.  Nie ma jednak wśród nich klasycznych przemysłowców, takich jak np. Ford. Umieją oni z łatwością manipulować aktywami finansowymi, lub materialnymi (nieruchomości, surowce), ale nie mają pojęcia o tworzeniu zakładów produkcyjnych. 
 
Wieloletnia de – industrializacja spowodowała rozproszenie i zanik zarówno „przemysłowców”, jak i kadr technicznych.  Na ich odtworzenie, a następnie wysoko technologicznego przemysłu, nie wystarczy dwu kadencji prezydenckich, a nawet dwu pokoleń. 
 
Transfer technologii zachodniej do Chin odbywał się pod fachową kuratelą techniczną i logistyczną i zajął Chińczykom około dwu pokoleń.  Transfer w odwrotnym kierunku nie będzie wspierany przez ChRL, o czym przekonali się Rosjanie proponując go Pekinowi.  W odpowiedzi dostali propozycję transferu wraz z całym personelem i ich rodzinami.  Truizmem jest stwierdzenie, że Kreml momentalnie wycofał się ze swej oferty.  Nie inaczej będzie w przypadku USA. Wszelkie naciski finansowe też nie mają szans, gdyż Waszyngton siedzi w kieszeni Pekinu.  Pozostaje więc wojna?
Tak więc dalsza degradacja Ameryki jest nieodwracalna, ze wszystkimi tego procesu konsekwencjami.  Europa zaczyna uwalniać się od amerykańskiej dominacji.  Do głosu zaczynają dochodzić „nacjonaliści”.  Ciekawą debatę na temat odtworzenia sojuszu Berlin – Moskwa, z niemieckiego punktu widzenia, można obejrzeć tu:


 
 
 
 
Nie ma potrzeby komentować, co taki sojusz znaczy dla Polski.   Wie to każdy autentyczny Polak.  Stąd tak łatwo „patriotyczny segment społeczeństwa” łyknął koncepcję PiSu obrony własną piersią porządku euroatlantyckiego. 
 
Oczywiście można dalej kąsać po kostkach osaczonego „rosyjskiego niedźwiedzia” i równolegle ginąć pod okupacyjnym butem judeo – amerykańsko – germańskim, aby po zmianie koncepcji politycznej globalistów, pod wodzą Trumpa, dokończyć swej agonii pod butem judeo – amerykańsko –germańsko -rosyjskim. Ale co to da?  Rosjanie na pewno nie zapomną tego „gryzienia” i odpłacą się w odpowiednim momencie pięknym za nadobne. 
 
Gdyby  III RP, miast powyższego, szukała sojuszu z Rosją i innymi post – komunistycznymi państwami, to autentyczne narodowe elity Rosji, Węgier, Czech i pozostałych narodów mogłyby wykuć prawdziwy długofalowy sojusz z korzyścią dla wszystkich. 
 
Brak jakiegokolwiek zrozumienia błyskawicznie zmieniającej się globalnej sytuacji politycznej wśród Polaków, wykorzystuje czołówka PiSu wysługująca się amerykańskiej koncepcji euroatlantyckiej, którą obecnie zarzuca Trump.  W momencie przestawienia się Zachodu na sojusz eurazyjski, „patriotyczni przywódcy” dołączą do „europejczyków” z PO w wysługiwanie się Berlinowi.  Trudno będzie oczekiwać od Rosjan, by w takiej sytuacji wyciągnęli do Polski pomocną dłoń.
 
No cóż historia kołem się toczy!
 
 

KOMENTARZE

 • Trump bedzie najlepszym prezydentem w historii USA.
  Dzis napisal na twiterze, ze wprowadzi cla 35% na produkty amerykanskich firm , ktore wywiozly produkcje za granice.Tym samym zabije NWO, globalizm, ocieplenie,itp bzdety.
 • 5*
  Wydaje się, że możliwe są następujące scenariusze dla IIIRP:

  1. W przypadku wyemancypowania się NRF po osłabieniu politycznej pozycji USA w Europie i po ewentualnym rozpadzie UE (ten rozpad nie jest konieczny w tym wariancie) i nawiązaniu współpracy NRF - Rosja, reprezentowanie przez żydowski reżim IIIRP interesów USA może skończyć się likwidacją Polski na rzecz NRF i Rosji.

  2. Osłabienie pozycji USA w Europie może spowodować, że V żydowska kolumna w Polsce wystawi żydowski rząd, który podejmie współpracę polityczną (i każdą inną) z NRF i z Rosją.

  3. Po wycofaniu się USA z Europy Polacy zorganizują własną narodową reprezentację, która podejmie niezależny polityczny dialog z Rosją i z NRF i w jego konsekwencji wyeliminuje żydowski reżim.


  Najbardziej realne i zarazem niebezpieczne i szkodliwe są warianty 1 i 2.
  Wariant 3, korzystny, jest najmniej realny przynajmniej w chwili obecnej.
 • @AgnieszkaS 22:14:48
  Nasty woman,
  Złośliwie cytujesz lewicowe „wiadomości” z Clinton Network News.
  Z 2100 miejsc pracy, 1000 pozostaje w kraju, a przeniesienie pozostałych 1100 miejsc pracy będzie rozpatrzone pod koniec roku 2017. Tak wygląda deal Trumpa.
  Pracownicy się cieszą, ale liderzy organizacji robotniczych, czyli Hillary, AgnieszkaS, oraz pozostałe pasożyty żydo-komuny obrzucają Trumpa gównami.

  Jeśli Ty potrafisz zrobić lepszy deal, to jedź do firmy United Technologies i zaproponuj lepszy.
 • "Korzystny" wariant żydo-Kosiura:
  Partii jeszcze nie ma, ale PROGRAM już jest! Oto on:

  1. Wybory: "wystarczy parę dobrych nośnych haseł i właściwie dobranych obietnic";

  2. Metoda: "znane prawdy psychologii społecznej i wynikających z niej technik (socjotechnik) oddziaływania na grupę, tłum";

  3. Wyborcy:
  "a) cyniczne i świadome kreatury
  b) nieświadomi idioci."

  Za WPS podpisał: Rzeczpospolita 23.09.2016 16:56:18
 • @Zdzich 08:54:52
  Zdzichu, nieszczęsny biedaku,
  pocieszające jest przynajmniej to, że nie pominąłeś ważnego punktu, który obejmuje takich jak ty - to punkt 3. b).

  Oczywiście jak przystało na idiotę nie mogłeś zrozumieć, że jest to opis żydo-chrześciajńskiej rzeczywistości stworzonej pod osobników twego pokroju.
 • RP
  Trochę to nie tak.
  Polscy przedsiębiorcy głupcami nie są i potrafią nawiązywać korzystne związki handlowo –gospodarcze zarówno z Niemcami jak i Rosjanami. Rosjanie też wiedzą, że mimo iż warto gospodarczo robić układy w pierwszym rzędzie z Niemcami, to jednak politycznie dobrze jest mieć strefę buforową w postaci Polski, wiedzą też, że obecne elity tz. bękarty PRL–u, lub jak kto woli komunizmu, to pokolenie z lat dorastania tych z KOR, i z takich ludzi jak Michnik, Kaczyński, Niesiołowski, Miller, Tusk.
  Kolejne pokolenia Polaków już mają inny światopogląd. I z chwilą dojścia tego pokolenia do władzy nastąpi zmiana nie tylko w sposobie myślenia ale i polityki, w tym polityki zagranicznej, wojskowej, gospodarczej.
  Będzie zatem dbałość o polski interes narodowy, nasze bezpieczeństwo, nasz rozwój gospodarczy, w tym odrodzenie się przemysłu, jak i partnerski sposób robienia interesów zarówno z Rosją i wschodem, jak i z Niemcami i z zachodem.
  Potrzeba nam jeszcze trochę czasu.
  Dziś PiS zdaje się już rozumieć potrzebę wzmocnienia polskiej gospodarki, pojmuje też potrzebę większej suwerenności w stosunkach z UE.
  Brakuje mu trzeźwej oceny Rosji, ale tak jak napisałem, to pokolenie lat 50 i 60–tych, pokolenie ludzi niechętnych i wrogo nastawionych do Rosji i ślepej miłości do USA.
  Źle gdy się nam wmawia, że Polski już nie ma, bo to kłamstwo, lub że Polską rządzą Żydzi, bo to też kłamstwo.
  Czy w tych kłamstwach chodzi o to byśmy się z tym pogodzili, czy może obalili obecny rząd, doprowadzając do totalnej anarchii, prowokując tym samym obcą interwencję i w zastępstwie rządy KOD –u już jako absolutne marionetki i podległą Berlinowi agenturę?
 • @Rzeczpospolita 11:45:44
  Nie wykręcaj się debilu ze swojej własnej zacytowanej głupoty.
 • @Zdzich 19:02:48
  8-)))))))
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 08:54:52
  W tym WPS to jest już 5 ........członków ???
 • @Husky 19:22:17
  Ważne jest coś innego.
  W WPS nie ma miejsca dla syjonistycznej zgnilizny jak Zdzich, Haski itp., itd. udających - a właściwie nawet nie udających - autentycznych żydo-katolików.
 • @AgnieszkaS 22:46:46
  Otóż to! „Neokonserwatywny Washington Post, w którym pisze Anne Applebaum, żona Sikorskiego.”
  Toć to właśnie gówno, w którym się babrasz!

  Czy ty chociaż masz pojęcie kim są „neo-konserwatyści”?
 • @Husky 19:22:17
  Wariat żydo-Kosiur znowu wybiegł na korytarz!
  :)))))))
 • O relacjach czasowych w polityce globalnego imperium
  .
  „dążenie do jedno-polarnego świata, zarządzonego z Waszyngtonu i Wall Street … Aby to osiągnąć należy rzucić na kolana niepokorną Rosję i potężne Chiny ”

  Aby nieco lepiej zrozumieć funkcjonowanie zarządzania populacją ludzką na Ziemi, musimy najpierw się przyjrzeć, w jakich okresach czasowych projektowane i realizowane są procesy.

  Koncepcja UE i jej obecnie obowiązujących atrybutów została opracowana przed ok. 100 laty

  - http://balder.org/coudenpo

  podobnie przed ok. 100 laty doprowadzono do utworzenia banków centralyn, FED w roku 1913, które zdaniem F. Lipsa, dyrektor banku Rotszylda

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  były warunkiem koniecznym doprowadzenia do dwóch wojen o klasie wojen światowych. Dodajmy, że BIS w Bazylei,

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Bank_Rozrachunk%C3%B3w_Mi%C4%99dzynarodowych

  niezbędny do transferu łupów wojennych i koordynacji banków centralnych, powstał w 1930 roku.

  Obie wojny światowe zostały wywołane i miały za główny cel wykorzystanie potencjału USA do zarządzania populacją ludzką na świecie,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  bowiem MWF musiała już pod koniec XIX wieku rozpoznać, że W.Brytania nie była dalej w stanie wypełnić postawione jej przed nią zadanie zarządcy. Szacuje się, że USA powinny ok. roku 2020 osiągnąć taki stan wyczerpania, że inne twory polityczne będą musiały przejąć przynajmniej część ich funkcji imperialnych, patrz link powyżej.

  To, że MWF wyznaczyła Trumpa do pełnienia funkcji prezydenta, świadczy chyba o tym najlepiej. Naturalnie USA od dziesięcioleci mają swą niezmienną doktrynę od nośnie Eurazji

  - https://wordpress.com/post/pppolsku.wordpress.com/380#WojEur

  ostatnio objawiającą się w skurczach ukraińskich.

  W latach 70-tych, rozpoczęły USA realizować strategię, opracowaną przynajmniej w latach 60-tych, przesunięcia swego ciężaru wymiany gospodarczej na basen Pacyfiku, tzn. w czasach, kiedy jeszcze szalała tzw. „rewolucja kulturalna” przygotowywana była już reaktywacja gospodarcza Chin Ludowych, które zaledwie 50-lat później są kandydatem do pełnienia funkcji imperialnych w globalnym systemie zarządzania populacją ludzką.

  Powyżej naszkicowano grubo czasowe relacje procesu wymiany centrum imperialnego. W odniesieniu do naszej historii wchłonięcia przez UE:

  1. już w latach 60-tych realizowały USA doktrynę mozaikową, powstałą przynajmniej w latach 50-tych, której głównym elementem było wyłuskanie wybranych krajów Europy Wschodniej z bloku, w tym celu nie tylko zwerbowano hierarchię kościelną i agenturę w rodzaju KORu (1976), ale także NSZZ (1980)

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  2. Główne zadanie NSZZ w latach 80-tych było osłabienie strajkami siły gospodarczej kraju w celu zaniżenia wartości mienia społecznego przewidzianego w fazie tzw. „prywatyzacji” do przejęcie przez siły obce, konkretnie zleceniodawców NSZZ.

  3. W latach po 1990 zrealizowano program systematycznej deindustrializacji Polski, w celu wytworzenia licznych sił roboczych dla potrzeb zachodnich rynków pracy, można nie bez ironii rzec, że zrealizowano plan Morgenthaua, tyle że na Polakach

  - https://pl.wikipedia.org/wiki/Plan_Morgenthaua

  4. 2005 została Polska niejako zarekwirowana przez UE. Pomiędzy tą datą a aktywnym rozpoczęciem procesu przeminęło 45 lat, tzn. dwa pokolenia.

  W takich rozmiarach czasowych planowane są procesy, jakie się dokonują na populacji ludzkiej, i z całym tupetem nazwa się to globalizacją ze świadomością, że ta populacja w swej masie jest zbyt ograniczona, aby to pojąć. Do dziś spotyka się w Polsce totalnie zamroczonych członków NSZZ, którzy w swym patriotycznym otępieniu nie pojmują, że w istocie zagrali rolę ostatnich zaprzańców, że NSZZ była w istocie agenturą Zachodu, co prawda w większości nieświadomie.

  Czytelnikom, którzy mają trudności z analizą w kategoriach jak wyżej, poleca się małą książeczkę I. Wallersteina - „World-Systems Analysis: An Introduction” jako wprowadzenie.
 • @AgnieszkaS 19:26:10
  Dla lepszego zrozumienia tematu podkreślam, że tacy znani neo-konserwatyści jak Bush, Romney, i John McCain są przede wszystkim satanistami, marksistami, i syjonistami w jednej osobie. Do tego McCain był przez 6 (sześć) lat szkolony w gulagu komunistów wietnamskich, po czym został uwolniony za dobre wyniki szkolenia, po którym jest również biegły w j. rosyjskim
  Obala to Twoją nadzieję, że „ruch neokonserwatywny wyrósł na bazie niechęci, żeby nie powiedzieć nienawiści, do komunizmu”. Stalo się wręcz przeciwnie! Do tego, za Izrael życie by oddali (spytaj Romney'a).
  Stąd, zdecydowanie nie masz wystarczającej wiedzy aby wyrażać swoje zdanie na temat neokonserwatyzmu.

  Syjonistyczną Encyclopaedia Britannica przerabiałem ok. 30 lat temu, i od tego czasu nie powracam to tej żydowskiej propagandy.

  PS: Jeśli jeszcze nie przeszliśmy na "ty", to już przeszliśmy. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031