Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Polski Lwów , a sprawa polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W świetle prawa międzynarodowego, zabór polskich ziem wschodnich był i pozostaje przestępstwem. Podczas gdy przyłączenie ziem odzyskanych do Polski odbyło się zgodnie z prawem.

W polskojęzycznej wersji Sputniknews[i] ukazał się artykuł pod intrygującym tytułem: „Oddać Polsce Zachodnią Ukrainę”.  Autor przedstawia pięć głównych powodów dla których pomysł ten jest poroniony.
 
Pierwsza przyczyna jest natury ekonomicznej.  Przejęcie tych terytoriów wiązałoby się z koniecznością sanacji gospodarki tego obszaru, na którą nie stać by było materialnie upadłą  III RP.
 
Druga, to fakt że zachodnie tereny obecnej Ukrainy są matecznikiem wszelkiej maści Banderyzmu, z którym to nie potrafił sobie dać rady nawet Stalin.
 
Trzecia dotyczy, potencjalnej „rewizji granic”, która mogłaby spowodować utratę polskich ziem zachodnich, czyli „przerażający scenariusz” otwarcia przysłowiowej puszki Pandory.  Przy czym autor artykułu lekką ręką dodaje do poniemieckich ziem zachodnich także Poznań.
 
Kolejna, to „utrata twarzy” obecnej „polskiej” władzy, budującej swą potęgę na pro-ukraińskości.
 
Ostania, cytuję autora:  Już teraz dokładnie widać, jak Polacy w swej większości odnoszą się do ukraińskich pracowników, którzy u nas w kraju szukają ucieczki przed biedą. Jaki polscy pracodawcy stosują chamski i bezwzględny wyzysk, jak oszukują bezbronnych ludzi na każdym kroku, jakie fatalne, półniewolnicze warunki pracy im stwarzają”. 

Trudno uznać za poważne dwie ostatnie przyczyny.  Image agenturalnych władz III RP jest ostatnią sprawą wartą roztrząsania, a „niedolę” ukraińskich emigrantów w III RP łatwo jest rozwiązać poprzez wysłanie ich dalej na zachód do upragnionej „europy”.
 
Dwie pierwsze cytowane  przyczyny są niewątpliwie natury obiektywnej.  Cały wic polega jednak na tym, że bez znaczenia jest to czy Polska „przyjdzie do tych problemów”  (zajęcie zachodniej Ukrainy), czy też „problemy” przyjdą do nas.  Prawdę mówiąc, nie czekając na naszą decyzję, problemy te w błyskawiczny sposób rozprzestrzeniają się już na obecnym terytorium III RP.  W moim odczuciu, bez znaczenia jest to czy powtórka rzezi wołyńskiej odbędzie się  na Wołyniu, czy na Dolnym Śląsku.  
 
Większej uwagi wymaga problem ewentualnej „rewizji granic”.   Rozważać to zagadnienie należy w dwu aspektach: formalno – prawnym (de jure) i praktycznym (de facto).
 
W świetle prawa międzynarodowego, zabór polskich ziem był i pozostaje przestępstwem.  Przy czym data tego przestępstwa to nie 17 września 1939 roku, ale czas rozbiorów.  Zdaje sobie z tego dobrze sprawę prezydent Putin, prawnik z wykształcenia, który kilkakrotnie publicznie nazywał Lwów polskim miastem.
 
Przyłączenie ziem odzyskanych do Polski odbyło się zgodnie z prawem, na podstawie decyzji zwycięskich mocarstw po II Wojnie Światowej.  Status prawny tych ziem został dodatkowo potwierdzony, z udziałem Niemiec, w  tzw. „Two Plus Four Treaty” z września 1990 roku[ii]
 
Każdy kto obserwuje obecną rzeczywistość międzynarodową wie, że „prawo międzynarodowe” to pusty dźwięk.  Pomimo to zbrodniarze zawsze się go  obawiają, zdając sobie sprawę, że w zmieniającej się dynamicznie sytuacji, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.  Stąd też wynika ich gorliwość w zakłamywaniu prawdy historycznej. 
 
Odwrotną stronę medalu stanowi współczesna rzeczywistość.  Sztuczny twór państwowy, jakim niewątpliwie jest Ukraina, rozpada się na naszych oczach, zarówno politycznie (Krym, Donbas), gospodarczo, jak i demograficznie.  Czy tego ktoś chce, czy nie, państwa ościenne stają przed problemem „zagospodarowania”  tego rozpadającego się tworu.  Analitycy CIA zdają sobie doskonale sprawę, że Rosja nie jest w stanie zaabsorbować całego obszaru Ukrainy.  Stąd też bełkot o „rosyjskiej agresji” jest tylko propagandową brednią.  Samą Ukrainę, Stany Zjednoczone traktują jako narzędzie w wojnie „proxy” wydanej Federacji Rosyjskiej.
 
Z drugiej strony, obszar zwany III RP, to nic innego jak współczesna replika Generalnej Guberni, w której dokonuje się miękka zagłada jej mieszkańców, a gospodarka funkcjonuje w kolonialnej zależności od Zachodu.  W latach wojny Hitler nie wpadł na pomysł rozbioru Generalnej Guberni.  Wręcz przeciwnie w 1941 roku dołączył doń część ziem wschodnich, w tym Lwów[iii].   Trudno więc oczekiwać, by obecne władze Republiki Federalnej planowały kolejny rozbiór tego terytorium, zwłaszcza w sytuacji narastających problemów z emigrantami muzułmańskimi u siebie. 
 
Znakomita większość mieszkańców III RP, na wzór swych „elit”, pozbawiona jest umiejętności elementarnego rozeznawania skutków swych własnych poczynań.  Stąd też mieszkańcy tej zdeindustrializowanej krainy delektują się konsumpcją dóbr zachodnich koncernów, a w szczególności niemieckich, za co płacą eksportem samych siebie, w charakterze niewolników.  „Patriotyczna” administracja skwapliwie zastępuje ich emigrantami  sprowadzanymi z Ukrainy, reklamując te poczynania jako „szansę dla Polski”.  Tak więc banderyzacja III RP postępuje sprawnie, bez potrzeby aneksji  terenów zachodniej Ukrainy.
 
Cóż w takiej sytuacji trzeba by zrobić?  Wprzódy utworzyć suwerenne Państwo Polskie, rządzone przez autentycznych Polaków, a pozostałe problemy da się w takim układzie rozwiązać.
 
 
 
 


[i] https://pl.sputniknews.com/opinie/201611034176099-Polski-Lwow-Oddac-Polsce-Zachodnia-Ukraine-Marceli-Szpaczynski/

[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/General_Government 

KOMENTARZE

 • co do tematu
  Odniosę się tylko do punktu pierwszego. Moim zdaniem Zachodnia Ukraina przy właściwym zarządzaniu i umiejętnych przemianach absolutnie nie była by gospodarczym problemem. To nie początek XX wieku ale era IT
  i współczesnego zarządzania które bez większych trudności poradziło by sobie z ekonomicznymi problemami Lwowa i okolic. Ukraińcy jako ludzie pracy także nie są przez Polaków doceniani co jest wielkim błędem. Tam także są ludzie gospodarczo bardzo mądrzy i pracowici. Wtopienie ich w reformy gospodarcze nie było by najmniejszym problemem.
  To tyle co do pierwszego punktu.

  Do tematu dodam jeszcze ze naszym największym ogólnym problemem gospodarczo-politycznym nie są otaczające nas warunki zewnętrzne ani historia. Naszym największym problemem jest "Warszawa" i niezaradni, przekupni, niewyedukowani, warcholscy politycy, jak i w rządzie tak i w opozycji. To jest nasza największa zmora dziejów.
 • @Stara Baba 16:54:03
  Zalecam trochę się opanować .Polskie groby nas wzywają . : http://www.eastbook.eu/wp-content/uploads/2016/07/dsc_0124.jpg?ba6229
 • @Repsol 17:02:37
  Przepraszam bardzo ale wyraziłem opinie tylko o punkcie pierwszym.
  To są moje suche rozważania i jak myślę, na dzisiaj sytuacyjna prawda.
  Pan sugeruje mi że włączyłem do tego punkt drugi czyli Banderyzm.
  O tym nawet nie nadmieniłem gdyż uważam że sprawa jest jasna.
  Bez posypania głowy popiołem i rozliczenia się z tymi zbrodniami o normalności i współpracy "bratniej" nie mamy o czym mówić.
 • WPS
  Warto wysłuchać:

  https://www.youtube.com/watch?v=BxkoBgQwH88

  Komentarze do tego:

  paziem
  3 Listopad 2016 o 00:09 Edytuj

  Bardzo ciekawa rozmowa.Staje problem: jak wobec nieuchronnego rozpadu Ukrainy winna się zachować Polska? Trzeba pamiętać, że na terenach zachodniej Ukrainy, które w pewnym momencie będą niechcianym bękartem międzynarodowego porozumienia pokojowego, zgromadzone jest najwięcej szowinistycznego, uzbrojonego elementu banderowskiego? Jeśli władza w Polsce nie przejdzie w ręce narodowe i nie wypracuje się porozumienia z Rosją, to zachodnia , banderowska Ukraina stanie się drugim Kosowem ( tylko że w roli Serbów wystąpią tym razem Polacy).

  opolczykpl
  3 Listopad 2016 o 11:43 Edytuj

  Paweł Ziemiński…

  „Jeśli władza w Polsce nie przejdzie w ręce narodowe i nie wypracuje się porozumienia z Rosją, tp zachodnia , banderowska Ukraina stanie się drugim Kosowem( tylko że w roli Serbów wystąpią tym razem Polacy).”

  A co będzie, jeśli żulik Trump zrealizuje jego obietnicę i „odda” Polsce Lwów? Razem z batalionami banderowców. Będziemy mieli wtedy na wschodzie polskie Kosowo i Donbas razem wzięte. Niech jeszcze „odda” Polsce Brześć i Wilno – będziemy mieli całą „ścianą wschodnią” w ogniu. Tyle, że gdy Polska dostanie Lwów to Niemcy upomną się o Dancing, Breslau, Stettin, Oppeln i Katowitz. Ciekawe, kto na tym lepiej wyjdzie ?
  Zadziwia mnie, jak przeróżni marzyciele tak cieszą się z ewentualności odzyskania Lwowa. Bo co nam po tym, poza wywołaniem kolejnych walk o granice, bo banderowcy Lwowa nie odpuszczą, a jeszcze upomną się o Przemyśl. Odzyskajmy najpierw Polskę w jej obecnych granicach. Czy nie jest idiotyczne marzenie o kresach, gdy w obecnych granicach Polacy są niewolnikami we własnym kraju.

  za:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/11/02/usa-imperium-zbrodniczej-syjonistycznej-demokracji/
 • 4+
  Oceniam na 4+ i podzielam w większości punktów zdanie na ten temat. Co do wyzysku Ukraińców, stosowanie dużego kwantyfikatora przesądza z góry o nieprawdziwości postawionej tezy.
 • @stanislav 19:50:46
  Najważniejsze dla Polski i Polaków jest utrzymanie granic jakie mamy obecnie. Za wszelką cenę! One są optymalne!
  Nie można na to pozwolić aby UE i USA podrzuciły nam zdechlaka!
  To, co głosi propaganda, że Rosja chce zająć Ukrainę, to totalna bzdura!
  Rosja pozbyła się tego wrzodu, skorzystała z pierwszej okazji.
  Zaoszczędziła miliony dolarów: kradzież ropy i gazu, niepłacenie za surowce, zniżki na wszystko w ramach WNP, kupowanie z litości marnych ukraińskich towarów; ze strony Ukrainy było tylko daj, pożycz, pomyłuj bo my biedne!
  Teraz chcą tak zrobić, żeby Polska przytuliła tego gorącego kartofla.
  Zresztą jak widać rządy w Polsce dążą do tego. Kuszą nas Lwowem.
  Mamy dość ziemi i wiele pięknych miast; ziemia nas wystarczająco wyżywi a o miasta, miasteczka musimy lepiej zadbać, bo za niektóre trzeba się wstydzić.
  Po cóż nam Lwów i tzw. Ukraina Zachodnia? Jako kamień u szyi?
  Co bym wziął w ciemno to Donieck i Ługańsk. Nawet jeśli trzeba by było odbudowywać. Bo tam są inni ludzie. Dzielni i pracowici. A to ludzie stanowią przede wszystkim skarb. Skarbem nie są banderowcy i ich poplecznicy. Od nich z daleka!
 • @lorenco 00:31:57
  Opolczyk ma racje piszac co pisze!!!!!
  Te ziemie przedewszystkim byly tym czym byly Ksiestwem Wlodzimiersko Halickim- Wolyniem i Rusia Czerwona... KNiaz Dymytr Donski nei dal sobei narzuycic jarzma tatarskiegi....I przetrwali Rusini..jako jedni jedyni po Rusi Kijowskiej....Przyszly do Korony POlskiej jako scheda po zmarlym bedzietnie Kniaziu Jerzym... Kazko Piastowicz zwany Wielkim przejal po nim schede i on byl Kniaziem Rusi Czerwonej...i Ksiestwa Wlodzimierskiego.
  TO oni odrodzili swiadomosc narodowa Ukrainy i uznali sie za Ukraincow...
  To ci sami ludzie..swoi ludzie, tej samej krwi....ale nie pozwola traktowac sie -jak niewolnicy i ludzie gorszego gatunku.
  jesli komus wydaje sie , ktokolwiek marzy -zeby zostac Kopciuchem...neich pomysli dwa razy.
  A kto chce Kresow ..niech sie przeprowadzi....zaraz...
  Tych ludzi co tam mieszkaja nei ma gdzie przesiedlic...oni sa juz przesiedleni... POlacy tez dostali ziemie na Zachodzie i spokojnie zyja!
  Komu zachciewa sie otwierac puszke Pandory i zlamac porozumienia Jalty i Pocztdamu???? Chyba tylko wybitemu glupiemu Skurwysynowi!
 • Dzisiejsza Polska to Polska piastowska ! a aby było tak wiecznie !!!!
  Słowianie ! STALIN nakreślił naszą współczesną granice Polski i za to mu CHWAŁA ! bo wróciliśmy na stare ziemi Słowian , a ziemie wschodnie i tak są w rękach Słowian [ wschodnich ] i niech tak będzie na wieki wieku amen !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! UNIA SŁOWIAN TO GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA I DOBROBYTU SŁOWIAN !!!! precz z żydo-UE i z żydo-NATO !!
  agenturę żydowską PO- PIS- SLD- PSL- NOWOCZESNA deportować do Izraela ! NATYCHMIAST !!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031