Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Unia i III RP we współczesnej konfrontacji cywilizacyjnej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wyemancypowanym społeczeństwie Zachodu, kobiety są nie tylko równe mężczyznom, ale nawet „równiejsze”.

Jeżeli mężczyzna upada, to upada sam, jeśli kobieta to z nią upada całe społeczeństwo-stara żydowska mądrość

 
 
Przewaga materialna Zachodu nad resztą świata uwidaczniała się zawsze  w podbojach dokonywanych przez najbardziej agresywne jego państwa.  Swe apogeum osiągnęła w XIX wieku, kiedy to praktycznie cały świat leżał u nóg zachodnich agresorów i ulegał ich bezwzględnej eksploatacji.
 
Dziś, kiedy ta przewaga jest jeszcze większa, zastanawia fakt słabości Zachodu w zderzeniu cywilizacyjnym stymulowanym masową emigracją muzułmanów do Unii.  Wielu upatruje przyczyn tego w upadku moralnym Zachodu. I słusznie, trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że konfrontacja ta odbywa się na płaszczyźnie materialnej. 
 
Izraelici używają kontroli zasobów wodnych do walki z Palestyńczykami, Szejkowie arabscy ropy naftowej do budowy potęgi swych średniowiecznych państewek, Żydzi amerykańscy finansów i technologii do światowej dominacji, Chiny potężnego przemysłu wytwórczego do budowy swej mocarstwowej pozycji, itd., przykłady można mnożyć. 
 
No ale jakież to materialne bogactwo posiadają muzułmańscy uciekinierzy z objętych wojną państw śródziemnomorskich?  Mają tylko jedno, ale za to najważniejsze, potencjał biologiczny, a wyrażając się kolokwialnie -  swoje kobiety.
 
W wyemancypowanym społeczeństwie Zachodu, kobiety są nie tylko równe mężczyznom, ale nawet „równiejsze”.  Mają prawo do wszystkiego tego do czego mogą aspirować mężczyźni, a na dodatek cieszyć się jeszcze swym specjalnym statusem wdzięku i ozdoby społeczeństwa.  Ponieważ jednak natura przystosowała je do zupełnie odmiennych zadań, to efekty tej emancypacji są katastrofalne zarówno dla nich samych, jak i społeczeństwa.
 
Szczególnie monstrualne rezultaty „emancypacja” ta przyniosła społeczeństwu polskiemu, które tradycyjnie jest „miękkim” w stosunkach  z obcymi. Dzięki czemu, na przestrzeni wieków, pozwoliło się ograbić z większości terytorium i własnej państwowości, a w okresie ostatniego ćwierćwiecza, z własnej realnej gospodarki, surowców naturalnych, a przy tym suwerenności , godności i honoru.  Na obecnym etapie obywatele III RP posiadają na własność powietrze, wodę, resztki ziem oraz tą część kobiet, które nie rozjechały się jeszcze w poszukiwaniu lepszego losu. 

Miarą patriotyzmu kobiet jest ich sposobność do rodzenia i wychowywanie dzieci w narodzie, z którego się wywodzą.  Przy czym rodzenie Ahmedów, Hansów, czy Johnów, w czym specjalizują się „polskie panie”, nie wchodzi w rachubę.
 
We współczesnych „tradycyjnych” społeczeństwach, kobieta jest traktowana jako najważniejsze ich bogactwo naturalne, bez którego nie ma przyszłości. Na poziomie gospodarstwa domowego, jest traktowana jako najważniejszy składnik jego inwentarza żywego. W skrajnych przypadkach (u muzułmanów) osiąga ona jedynie status pośledniejszego zwierzęcia.  Detektyw Rutkowski, zajmujący się miedzy innymi ratowaniem Polek z islamskich mariaży, podkreśla, że o ile według islamskiego prawa, próba wywiezienia delikwentki z takowej rodziny , zagrożona jest karami „za kradzież”, to za to samo „przestępstwo”, ale już ze świeżo urodzonym Ahmedem  na ręce, grozi kara za  porwanie.
 
Metody opieki, lub kontroli kobiet powinny być oczywiście sprawą do dyskusji, ale jedno nie ulega wątpliwości; wyzwolone pozbawione hamulców „panie” nieodwołanie ściągają na siebie i społeczeństwo z którego pochodzą ogrom nieszczęść.  Taka jest zawsze kara za ignorowanie prawa naturalnego. 
 
Wysuwane w takich dyskusjach argumenty, że w łacińskim kręgu cywilizacyjnym rola kobiet jest inna, jest zwykłym kłamstwem.  W Biblii napisane jest wyraźnie, że kobieta ma podlegać mężczyźnie, który cytuję „jest głową rodziny, jak Chrystus głową kościoła”.  Ci którzy pamiętali czasy normalności w naszym kręgu cywilizacyjnym dawno już pomarli.  Ale do dziś można się natknąć na „szokujące atawizmy”, które ilustrują autentyczną rzeczywistość owych normalniejszych czasów. Jeden przykład:  do dziś zaproszenia na spotkania w lepszych anglosaskich sferach adresowane są w następujący sposób; „Dr & Mrs John Brown” ( w wolnym tłumaczeniu „ Dr. & Pani Jan Kowalski”)  .  Tak miłe emancypowane panie, informacja czy dr Brown pójdzie na spotkanie ze swą połowicą, czy ze swym psem, nie miała w owych czasach aż tak wielkiego znaczenia!
 
Kończąc wywody konkluzją dotyczącą naszej Ojczyzny, należy stwierdzić jedno, nawet jeżeli uda się zmitygować wszystkie pozostałe grożące nam niebezpieczeństwa, to bez drakońskich metod kontroli kobiet i ponownego przyuczenia ich do funkcjonowania zgodnie z prawem naturalnym, możliwość przetrwania Narodu jest równa zero.  A to, że na ten temat nasi „duszpasterze” mówią coś odwrotnego, oznacza tylko to że jak zwykle kłamią!
 
 
 

    

KOMENTARZE

 • @ autor
  "No ale jakież to materialne bogactwo posiadają muzułmańscy uciekinierzy z objętych wojną państw śródziemnomorskich?  Mają tylko jedno, ale za to najważniejsze, potencjał biologiczny, a wyrażając się kolokwialnie -  swoje kobiety." - ślini się dr nowopolski.

  Oczywiście, półgłówki, czyli materialiści, doprowadzają każdy kraj do upadku. Im przecież chodzi tylko i wyłącznie o korzyści materialne; a do tego potrzene są duże ilości podatników (czytaj: niewolników).
  Muzułmanie, natomiast, mają swoją RELIGIĘ. Dlatego opanują cały świat. Jak niegdyś Chrześcijanie, których barbarzyńska żydo-komuna zlikwidowała.
 • @Zdzich 17:56:30
  1.Proszę czytać uważnej me artykuły i wtedy nie potrzeba będzie się "ślinić". Cytuję:

  "Dziś, kiedy ta przewaga jest jeszcze większa, zastanawia fakt słabości Zachodu w zderzeniu cywilizacyjnym stymulowanym masową emigracją muzułmanów do Unii. Wielu upatruje przyczyn tego w upadku moralnym Zachodu. I słusznie, trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że konfrontacja ta odbywa się na płaszczyźnie materialnej. "

  2. Nie jest prawdą, że oni potrzebują więcej podatników-niewolników. Wręcz przeciwnie! Do obsługi narodu wybranego, na dzisiejszym poziomie technologicznym, potrzeba niewielu niewolników, stąd też kampanie antykoncepcyjne i aborcyjne (np. Billa Gatesa), "humanitarne bombardowania" Arabów, tam gdzie te kampanie nie osiągają sukcesów.

  A pieniędzy od podatników nie potrzebują, bo i tak wszystkie są ich. Pieniędzy od podatników potrzebuje jedynie pasożytnicza biurokracja państwowa, by siebie finansować.
 • @Zdzich 17:56:30
  Jakim to sposobem żydo-katolik Zdzich się uchował - nad czym można ubolewać -?
  Jest tylko jedna możliwość: żydo-katolik Zdzich musiał sam należeć do barbarzyńców.

  Nieszczęsny żydo-katoliku, to przecież twój żydo-katolicki Kościół pchał Polaków w syjonistyczne łapska zachodniej - żydo-chrześcijańskiej - cywilizacji.
 • Już niedługo będzie świeże mięso...
  Jak pan świetnie wie, doktorze Nowopolski, na wojnę idzie. Nejpewniej już tej jesieni się zacznie. Sam żeś pan o tej nadchodzącej wojnie często pisał, dlatego właśnie tak nasze chłopaki pana lubieją. Bo pan im nadzieję dajesz na dobrą zmianę i na urozmaicenie koszarowej monotnii.

  A na wojnie, jak pan wiesz, zawsze się na wrogu dobra wszelakie zagarnia i ichnie kobiety. Moje chłopakj już się cieszą, prawie jak kacapskie sołdaty, gdy na Berlin atak przypuszczali. Niejeden kacap wtenczas, choć bez nóg i w bandażach, do gwałcenia na noszach się zabierał. Libido w żołnierzu frontowym mocne.

  Nowe baby więc się nq Ojczyznę ściągnie, trofiejne. Na Niemry szpetne i używane nikt się z naszych nie rzuci, bo to zdziry są, ale dziewicze muzułmanki, skromne i niewymagające, to i owszem. Wszyscy tu się na jednostce już bardzo cieszymy. Za zachodnią granicą, pod drugiej stronie rzeki całe mnóstwo tego kwiata siedzi. Pod pokrowiec czarny im się ino spoglądnie, czy czysta i niestarawa, i dawaj zaraz na transport do Ojczyzny. Ochrzci się je, kursa językowe porobią, do Krakowa się je wyśle i na Jasną Górę, by kultury naszej trochę załapały, i za trzy tygodnie już się dla męża nadadzą. A są one tam ponoć pod swoimi pokrowcami i pod pozorem skromności nieżle wyszkolone w zbereżnych sztukach, wiedzą, jak dla żołnierza być odpoczynkiem po zwycięskiej walce, sztuki rozmaite znają.

  Sytuacja geobiologiczna na naszym kontynencie nie może być więc lepsza: Swieże miéso, do rozrodu nadzwyczaj chętne, same do Europy zjechało i na władcę i samca oczekuje. Dziadowie nasi po ten dziewiczy kwiat pustynny aż na Jerozolimę wraz z Krzyżowcami zapuszczać się musieli. A w naszych czasach azjatycka egzotyka sama na takim choćby Zgorzelcu osiadła i aż pod czarnym pokrowcem kuciapką miłośnie kręci. Szansa wielka to dla Narodu naszego umęczonego ichnie dziewuchy od koziojebca wyzwolić, w prawdziwej wierze ochrzcić, zasymilować i nauczyć lepienia pierogów. Może i panu, Nowopolski, cuś fajnego się z przydziału dostanie.
 • @Pan podporucznik 20:28:36
  Jest to jakiś pomysł, mieszczący się na dodatek w doktrynie współczesnych wojen hybrydowych; życzę więc powodzenia.
 • @Pan podporucznik 20:28:36
  to niech sobie pan podporucznik już wybiera ...

  https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fi.wp.pl%2Fa%2Ff%2Fjpeg%2F34954%2Fimigranci_lodz_pap625.jpeg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.wykop.pl%2Flink%2F2646643%2Foficjalnie-polska-przyjmie-2-tysiace-uchodzcow%2F&docid=UWd93ewdHx3euM&tbnid=Kl21-vqBRz0jGM%3A&w=625&h=400&hl=pl&bih=629&biw=1280&ved=0ahUKEwjyk-n6orXPAhXmIpoKHXVXAgkQMwgkKAYwBg&iact=mrc&uact=8
 • @lukucjusz 21:11:28
  :)
 • @lukucjusz 21:11:28
  Ale pojechałeś po bandzie... ;-DDDDD

  Pozdro!
 • @ Autor
  "Na obecnym etapie obywatele III RP posiadają na własność powietrze, wodę, resztki ziem oraz tą część kobiet, które nie rozjechały się jeszcze w poszukiwaniu lepszego losu."

  Są jeszcze długi :-(

  5* za wpis.
 • @ autor
  " W Biblii napisane jest wyraźnie, że kobieta ma podlegać mężczyźnie, który cytuję „jest głową rodziny, jak Chrystus głową kościoła”. "

  Tylko, ze Biblia nie pochodzi z łacińskiego kręgu kulturowego, więc nie może być argumentem w tym przypadku.
 • @dr nowopolski 18:25:22
  "Pieniędzy od podatników potrzebuje jedynie pasożytnicza biurokracja państwowa, by siebie finansować." - nie mam wątpliwości!
  Niemniej jednak, jak Pan napisał, (1) pieniądze podatników są już wliczone w koszt operacji, a (2) pasożytnicza władza, do której pcha się żydo-Kosiur, nie będzie miała okazji być pasożytnicza po likwidacji 98% Polaków - coś, co żydo-Kosiur nie jest w stanie pojąć.

  Zatem powtarzam: po likwidacji podatników, nie będzie pieniędzy, nie będzie ich siły roboczej, a duża ilość opustoszałych domów na nic się nie przyda dwu-osobowej organizacji WPS i nowemu Ministrowi Spraw Wewnętrzynych "KULA w ŁEB ninanonimowej".
 • @Rzeczpospolita 18:49:26
  Coś tam w pańskim rubasznym czerepie znowu zabulgotało!
  Zachodnia cywilizacja chrześcijańska istniała ZANIM dotarła do Polski, panie żydo-Kosiur.
 • Szanowny Autorze - 5*, ale mimo to kilka zastrzeżeń
  "Dr & Mrs John Brown" to po naszemu "Doktor John Brown z Małżonką" - uwaga o psie jest całkowicie nie na miejscu.

  Dzisiejsza inwazja islamistów ( uchodźców-nachodźców ) na Europę Zachodnią to tylko i wyłącznie wynik decyzji politycznych - wystarczyłoby jedno gniazdo karabinów maszynowych na granicy i jeden mały niszczyciel na morzu zatapiający łodzie z nachodźcami i nie byłoby problemu.
  Przy wszystkich przywarach naszych kobiet, to nie ich głupota czy rozwiązłość jest winna inwazji dzikich

  pozdr
 • @MacGregor 10:06:30
  "Przy wszystkich przywarach naszych kobiet, to nie ich głupota czy rozwiązłość jest winna inwazji dzikich"

  Oczywiście że nie! Nigdy takich konkluzji nie wyciągałem, choć na marginesie warto dodać, że w materiałach reklamowych dla potencjalnych "uchodźców" są informacje na temat ponętnych darmowych blondynek czekających na swych islamskich pogromców. Materiały reklamowe produkowane przez fundacje Sorosa, CIA i Mossad oczywiście.

  Pozdrawiam
 • Kulą w płot
  Autor narzekający na mentalność zachodu jest nią przesiąknięty - tą ,,tradycyjną", przeciw której kobiety się zbuntowały - na wskroś; wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się stamtąd wywodził, on czy jego przodkowie. A może z zupełnie innego kręgu kulturowego, kto wie.

  Jak można porównywać stosunek do kobiet w krajach Zachodu do stosunku do kobiet w słowiańskim kręgu kulturowym? Trzeba na to albo bardzo dużo złej woli, albo kompletnej niewiedzy. Kobiety w państwach zachodnich tradycyjnie były prawnie własnością męża, podobnie jak dzieci były własnością ojca, na równi z jego domem czy posiadłościami, co było nie do pomyślenia w naszym kręgu kulturowym, gdzie kobiety i dziewczęta szanowano i liczono się z ich opinią. Niebo a ziemia. Stąd właśnie tradycyjnie w Polsce wymieniana jest kobieta, a na Zachodzie jej pogromca/właściciel.

  Kobiety nie są niczyją własnością, a pełnoprawnymi współpartnerami, taka była tradycyjna rola kobiet wśród Słowian i w cywilizacji Indian amerykańskich, choć niekoniecznie kobiety stały na czele narodów.

  Kontrolowanie kobiet jest niczym innym jak uciskiem i zniewoleniem, często znęcaniem się fizycznym czy psychicznym i chwała Bogu za to, że kobiety w społeczeństwach zachodnich , w których taki stosunek do kobiet był na porządku dziennym, się spod tej kontroli wyzwoliły. Kij do bicia kobiety nie miał być grubszy od kciuka - rule of thumb. Czy tak bylo w Polsce, nawet tej chrześcijańskiej? Nie wiem jak Autor, ale ja nie pamiętam takich historii rodzinnych.

  Natomiast obwinianie nieszczęść i katastrof jakie spotykają Polskę emancypacją kobiet na Zachodzie jest kompletnym kretynizmem i czytając to zastanawiałam się, czy to jakiś żart w wykonaniu Autora... Najwyraźniej, nie. Jak nie ma na kogo zwalić winy, zrzućmy ją na kobiety, bo ktoś winien być musi. Dawno takich bredni nie czytałam, choć blogi w nie obfitują.

  Swoją drogą, zastanawiam się, skąd się biorą w Autorze pokłady nienawiści do kobiet, bo przecież to nie jest pierwszy artykuł ziejący jadem. Proponuję terapeutę, choć może obsmarowywanie kobiet na blogu jest tańsze, ale, sądząc po kolejnych artykułach, jednak niezbyt skuteczne.

  ,, nawet jeżeli uda się zmitygować wszystkie pozostałe grożące nam niebezpieczeństwa, to bez drakońskich metod kontroli kobiet i ponownego przyuczenia ich do funkcjonowania zgodnie z prawem naturalnym, możliwość przetrwania Narodu jest równa zero. "

  Naród, który dopuszcza się drakońskich metod kontroli w stosunku do połowy swojej społeczności, na przetrwanie nie zasługuje.
 • @Lotna 11:56:46
  Szanowna Pani, Wybaczam Pani nazwanie mnie „kretynem” i inne inwektywy, rozumiem, że jako typowa kobieta solidaryzuje się ze swą płcią i musi odreagować. Mądre polskie powiedzenie głosi, że ludzie najbardziej obrażają się za prawdę, stąd ta reakcja. Osobiście jestem zwolennikiem głoszenia prawdy i przełamywania oporów terroru poprawności politycznej.

  Rzeczywiście jest dla mnie nowością, że traktowanie kobiet na zachodzie i w Polsce było diametralnie różne. W końcu był to ten sam system społeczny i cywilizacyjny - chrześcijaństwo (choćby tylko w formie). System ten wymuszał podobne zachowania, a że w Polsce był polakierowany ułańską galanterią to już tylko sprawa obyczajowości. Ale nawet godząc się że było tak dobrze, pozostaje odwieczne pytanie, to czemu wyszło tak źle?

  Ale zostawmy i to pytanie na boku. Artykuł traktuje przecież o współczesnych Polkach a nie historycznych. A że obecnie są takie jak opisałem, to nie sprawa dyskusji, ale OBIEKTYWNYCH FAKTÓW CZERPANYCH Z AUTOPSJI.

  Należy natomiast podkreślić, że nie zrozumiała Pani myśli przewodniej artykułu. Jego celem nigdy nie było oskarżanie Polek o sprawstwo nieszczęść które dotykają naszą Ojczyznę. Byłby to absurd.

  Są one pierwszymi i głównymi ofiarami, a po nich reszta społeczeństwa. Przeoczyła Pani motto do tej publikacji, które sparafrazowane brzmi jeśli chcesz uderzyć w społeczeństwo, uderz wpierw w kobiety. I tak też nasi wrogowie uczynili. Bardzo z tego powodu nam a w szczególności polskim paniom współczuje.

  Celem tej publikacji było ukazanie metod socjotechnicznych stosowanych we współczesnej wojnie hybrydowej , w zakresie żeńskiej części społeczeństwa. Konkluzją czego powinno być stwierdzenie, że Polacy wykorzystują swe największe bogactwo (kobiety) w najgorszy możliwy sposób, a muzułmanie w najefektywniejszy, choć kosztem wolności swych własnych kobiet. Ale któż powiedział, że na wojnie ofiary maja ponosić jedyne mężczyźni ginący w okopach? Muzułmanie i inne tradycyjne społeczeństwa pokazały dobitnie, że tradycyjne zastosowanie kobiet w charakterze masowego producenta (pardon this expression) potomstwa, może obezwładnić stokroć mocniejszego przeciwnika. Kropka koniec!
  PS
  Sam nie jestem zwolennikiem przemocy fizycznej czy psychicznej. Kiedy jednak mamy do czynienia z patologią, metody takie są niezbędne. Dzieci w normalnych rodzinach wychowuje się prawie bez przymusu, a w domach poprawczych już nie. Podobnie jest z kobietami, jeśli są zdeprawowane to trzeba zastosować metody specjalne, to oczywiste. Tragedią Polski jest to, że większość kobiet to totalna patologia.. O mężczyznach skromnie nie wspomnę, bo w końcu ci młodzi byli rodzeni i „wychowywani” właśnie przez głęboko spatologizowane kobiety. Ale to temat do odrębnej publikacji. A Pani radzę to przemyśleć na chłodno. Myślenie zwłaszcza bez emocji ma przyszłość!
 • @dr nowopolski 17:47:10
  Jesli chodzi o podloze kulturowe, nie ma roznicy pomiedzy kobietami "słowiańskimi" i kobietmi "Zachodu".
  Ale w sferze wychowawczej juz jest. W koncu, i w wielkim skrocie, "emancypacja" kobiet nadeszla z Zachodu, a nie z Polski. Mozna za to winic Zydow, dla ktorych tzw. "siksa", czyli kobieta Gojow jest towarem.
  Mozna tez ogolnie ocenic, ze Polka za dollara zrobi wszystko! Muzulmanka nie!
 • @Zdzich 18:49:38
  "Mozna za to winic Zydow, dla ktorych tzw. "siksa", czyli kobieta Gojow jest towarem."

  Trafne spostrzeżenie!
 • @Zdzich 18:49:38
  Zdzichu! My Słowianie jesteśmy dziećmi Boga, nasze dzieci mają złociste włoski i niebieskie oczka , a nasze kobiety... nasze kobiety są najpiękniejsze w Drodze Mlecznej. Plotki krążą że i w Andromedzie nie ma piękniejszych .
  Wszystko co nasze ma nas łączyć , nie dzielić- jakby te opętane byty chciały.

  pozdrowił;)
 • @MacGregor 10:06:30
  //Dzisiejsza inwazja islamistów ( uchodźców-nachodźców ) na Europę Zachodnią to tylko i wyłącznie wynik decyzji politycznych - wystarczyłoby jedno gniazdo karabinów maszynowych na granicy i jeden mały niszczyciel na morzu zatapiający łodzie z nachodźcami i nie byłoby problemu.//

  ostro
 • @Husky 22:38:12
  No albo wiadomy bloger z płetwami i gwoździem

  http://wf3.xcdn.pl/files/13/07/09/357237_pap_20120317_0YK_34.jpg


  pozdr:)
 • @dr nowopolski 17:47:10
  Proszę czytać ze zrozumieniem. Proszę też mi nie przypisywać emocji, które istnieją wyłącznie w pańskiej wyobraźni. Moja krytyka to nie jest ,,odreagowanie", bo mi jest ono do niczego nie potrzebne.

  Nazwanie bzdur wypisywanych kretynizmami to nie to samo, co nazywanie ich autora kretynem. Różnica być może, dla Autora, niepozorna, niemniej jednak, zasadnicza. To samo odnosi się do interpretacji mojej wypowiedzi.

  Powiedziałam wyraźnie i po polsku:
  ,,Natomiast obwinianie nieszczęść i katastrof jakie spotykają Polskę emancypacją kobiet na Zachodzie jest kompletnym kretynizmem", mówię więc o obwinianiu kobiet na Zachodzie, a dokładnie ich emancypacji, o nieszczęścia Polski, co wynikało z tekstu, a nie o oskarżaniu o to Polek. Co stwierdziłam na podstawie dość jednoznacznej wypowiedzi Autora:

  ,,W wyemancypowanym społeczeństwie Zachodu, kobiety są nie tylko równe mężczyznom, ale nawet „równiejsze”. Mają prawo do (...) Ponieważ jednak natura przystosowała je do zupełnie odmiennych zadań, to efekty tej emancypacji są katastrofalne zarówno dla nich samych, jak i społeczeństwa.

  Szczególnie monstrualne rezultaty „emancypacja” ta przyniosła społeczeństwu polskiemu, które tradycyjnie jest „miękkim” w stosunkach z obcymi. Dzięki czemu, na przestrzeni wieków, pozwoliło się ograbić z większości terytorium i własnej państwowości, a w okresie ostatniego ćwierćwiecza, z własnej realnej gospodarki, surowców naturalnych, a przy tym suwerenności , godności i honoru."

  Czegóż ja tutaj nie zrozumiałam? Czy Autor pragnął wyrazić coś innego niż mu się udało wyrazić?

  ,,Rzeczywiście jest dla mnie nowością, że traktowanie kobiet na zachodzie i w Polsce było diametralnie różne. W końcu był to ten sam system społeczny i cywilizacyjny - chrześcijaństwo"

  Otóż chrześcijaństwo jest tylko religią, w przypadku Polski obcą i narzuconą, która przejęła bardzo wiele z dawnych wierzeń słowiańskich. To raz. Po wtóre Polska należy do innej cywilizacji niż państwa Zachodu, jak i wschodu, pomimo bliskiego pokrewieństwa z tymi ostatnimi.
  Z cywilizacją jest połączona ściśle określona mentalność, która wyznacza, między innymi, stosunek do kobiet i ta mentalność, szczególnie na zachodzie jest bardzo różna od polskiej. Mylenie religii z cywilizacją jest kardynalnym błędem.

  Pańska wypowiedź
  ,,Sam nie jestem zwolennikiem przemocy fizycznej czy psychicznej. Kiedy jednak mamy do czynienia z patologią, metody takie są niezbędne. Dzieci w normalnych rodzinach wychowuje się prawie bez przymusu, a w domach poprawczych już nie. Podobnie jest z kobietami, jeśli są zdeprawowane to trzeba zastosować metody specjalne, to oczywiste."

  świadczy o Panu jak najgorzej i jest po prostu skandaliczna.
  Proponuję zastosować te ,,metody specjalne" począwszy od samego siebie, bo pańskie poglądy są wypaczone tak głęboko, że są po prostu żałosne i w głowie mi się nie mieści, że przeciętnie inteligentny Polak może w ten sposób myśleć w XXI wieku. Szczerze mówiąc, wątpię, czy jest Pan Polakiem wychowanym w polskim kręgu kulturowym, bo ma Pan mentalność zacofanego red neck'a, jakiej nie powstydziłby się pierwszy lepszy mężczyzna krajów anglosaskich, który dyktuje żonie dosłownie wszystko, łącznie z tym, na jaką partię ma ona głosować.

  Dziękuję za radę... Proponuję zastosować ją wpierw do samego siebie. Z dobrego serca doradzam terapię, może pomogła by Panu chłodnym okiem i na spokojnie, spojrzeć na kobiety jako na istoty ludzkie, równie wartościowe jak mężczyźni, a nie jako na źródło wszelkich nieszczęść i wypaczeń rodzaju ludzkiego, a szczególnie Polski i Polaków, które to spojrzenie przewija się w pańskiej produkcji. Proponuję też dokształcić się na temat różnic pomiędzy religiami a cywilizacjami, zanim zacznie się Pan produkować z następnymi wywodami.
 • @dr nowopolski 19:43:32
  Po przeczytaniu powyższego paszkwila doszedłem do wniosku, że K.Wojtas Pana nie lubi. ;)

  Oprócz typowych wulgarnych ataków na Pana, są w nim dwa podstawowe kardynalne błędy:
  (na resztę nie mam czasu)

  1. Nieprawdą jest, że "chrześcijaństwo przejęło bardzo wiele z dawnych wierzeń słowiańskich". Przede wszystkim, oryginalni Chrześcijanie nawet nie słyszeli o Polsce, która do roku ok. 960 jeszcze nie istniała. To Słowianie przyjęli Chrześcijaństwo, a nie odwrotnie. To raz.

  2. Po wtóre, "red neck" nie jest "pierwszym lepszym mężczyzną krajów anglosaskich". Redneck jest Polakiem, którego dziadkowie przyjechali do Ameryki z ... Polski.
 • @Zdzich 08:44:08
  Czy dobrze zrozumiałem, że p. K. Wojtas zmienił płeć (cytat z powyższego "Powiedziałam wyraźnie i po polsku", a nie powiedziałem)?


  To by nawet tłumaczyło nadgorliwość neofity, w obronie uciśnionych kobiet! Teraz jeszcze tylko występ na konkursie piosenki Eurowizji i jesteśmy w domu!
 • Święte słowa.
  Samobieżne inkubatory najlepiej przykuć łańcuchem do łóżka lub kaloryfera. Powinno im też się usunąć struny głosowe bo widział ktoś żeby inkubator gadał? Co prawda będzie trzeba trochę dogmaty katolickie zmienić bo modlenie się do samobieżnego inkubatora znanego pod nazwą Miriam będzie zakrawało o bałwochwalstwo.
 • @dr nowopolski 11:54:55
  Nie jestem pewien na 100%, ale kilka razy już go na tym przyłapałem.
 • @czerwony baron 14:05:00
  Przykuć łańcuchem do łóżka, ale tak długim, żeby sięgał do kuchni. A jak nieposłuszny to zastosować ,,metody specjalne" pamiętając miłosiernie o zasadzie kciuka.
 • @Katana 14:00:15
  Inwektywy zamiast argumentów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031