Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Smoleńsk w kleszczach kłamstwa i propagandy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Omawiany film klarownie pokazuje metody propagandy medialnej, oraz sposoby manipulowania organami państwowymi i politycznymi w tak zwanej „demokracji fasadowej”.

Kilka dni temu na ekrany polskich kin wszedł fabularyzowany dokument pt. Smoleńsk.  Jego faktograficzna część wydaje się być prawidłowa, jak również hipoteza o sposobie realizacji tego zamachu.  Dobitna jest również puenta oficjalnej wersji zaprezentowana w tym obrazie (cytuję):  „Trzeba by  uwierzyć, że samolot rozbił się o pancerną brzozę i utraciwszy jedno skrzydło, obrócił się dookoła własnej osi na wysokości mniejszej niż długość drugiego skrzydła, po czym rozpadł się na setki odłamków”.  Niestety większość społeczeństwa III RP wierzy właśnie w to, demonstrując tym żałosny stan swej umysłowości.
 
Omawiany film klarownie pokazuje metody propagandy medialnej, oraz sposoby manipulowania organami państwowymi i politycznymi w tak zwanej „demokracji fasadowej”, czyli oligarchii, w jakiej funkcjonuje współczesny Zachód, wliczając w to Polskę.  I na tym pozytywy tego obrazu się kończą.
 
Autorzy sugerują widzowi, że za wszystkim tym stoi Putin i barbarzyńska Rosja.  Pokazują „wielkiego męża stanu”  Lecha Kaczyńskiego w jego groteskowej wyprawie do Tbilisi, wraz z czterema innymi błaznami z sąsiadujących państw, w celu obrony własnymi piersiami agenta CIA, prezydenta Gruzji, Sakaszwilli.  Wspominają o fakcie podejścia wojsk rosyjskich do granic stolicy, ale nie mówią o tym, że było to rezultatem ataku wojsk gruzińskich na posterunki rosyjskie przy granicy z Abchazją.  Wspominają o zbrodni katyńskiej, ale kłamliwie oskarżają o nią Rosjan, podczas gdy dokonana ona została przez Bolszewików, czyli jak to się wtedy określało „żydokomunę”.
 
Autorzy każą wierzyć widzowi, że nie tylko „premier” Tusk, ale cała jego „partia polityczna”  PO była ręcznie sterowana przez Putina (np. słynny SMS do wszystkich jej członków).  Pod rosyjską kontrolą znajdowały się wszystkie organy państwa należącego do Unii Europejskiej i NATO, takie jak prokuratura wojskowa, ABW, policja itd.  Tajna władza Rosji w III RP (tak ochoczo lansowana przez PiS i media ojca dyrektora) była tak wielka, że na polecenie Putina przebudowano nawet salonkę w rządowym samolocie, by pomieścić tam cały sztab generalny państwa – członka NATO, co umożliwiło jego całkowitą likwidację.  W taką monstrualną brednię może uwierzyć jedynie uciekinier z domu wariatów, a jednak wierzy w to pozostała cześć społeczeństwa, tzw.  „Polacy – Katolicy”. 

 
 
Czy należy więc uznać, że zacytowane powyżej fakty są nieprawdziwe?  Oczywiście, że nie.  Są one zgodne z prawdą, tyle że za ich wdrożeniem nie stoi Putin, ale nasi „sojusznicy”  z NATO I UE.   Rosja nigdy nie zdobyłaby się na taki akt agresji w Smoleńsku, gdyby nie odbyło się to  w formie współpracy z Zachodem.

 
 
Autorzy filmu rysują nam obraz „dobrego Zachodu”.  Pani generałowa zaproszona zostaje do dowództwa NATO, gdzie odsłania tablicę pamiątkową ku czci jej męża, zostaje poklepana po plecach i uraczona komplementem, że generał był świetnym dowódcą.  NATO posiada oczywiście wszystkie informacje dotyczące zamachu, ale ponieważ rząd „POlski” nie zwrócił się o ich przekazanie, to jak zwykle taktowny Zachód skromnie pozostaje na boku całej sprawy. Dziwne, że dziś kiedy to „minister” Macierewicz zwrócił się do USA, o dowody, CIA dalej wykazuje skromną rezerwę w tym temacie, nie wahając się równocześnie oskarżać Putina o wszystkie inne „zbrodnie”, nawet o gradobicie w Texasie. Wrodzona skromność i respektowanie suwerennych reżimów, nawet tych nie akceptowanych przez Zachód, widoczna jest na całym przełomie wieków.  Jugosławia, Irak, Libia, Afganistan, Syria, Jemen, Somalia, Ukraina, Pakistan, itd., są tego dobitnymi przykładami. 


 
 
Według autorów filmu, jedynie rozsądnie myślącymi dziennikarzami są Amerykanie, którzy rozdziawiają ze zdziwienia gęby na widok matactw polskich mediów.  I tu znów wieloletnia historia zachodnich mediów demonstruje ich prawdomówność i obiektywizm, jak choćby pokazany w tym obrazie zamach na World Trade Center (tzw. 9/11), który według rządu USA i jego „prawdomównych”  mediów był dziełem islamistów, a nie CIA i Mossadu.  Według najnowszych badań opinii publicznej , już ponad połowa Amerykanów nie wierzy w oficjalną wersje tego zamachu.  Ale autorzy naszego filmu stawiają Polakom za wzór to najbardziej zakłamane i bandyckie państwo w całej historii ludzkości .  To do niego, jako źródła wszelkiej mądrości i prawdy udała się z pielgrzymką bohaterka omawianego filmu, po czym oświecona uzyskaną tam wiedzą, przejrzała na oczy.
 
Na zakończenie pragnę jedynie wyrazić życzenie, by Polacy w końcu kiedyś przejrzeli na oczy, ale tak naprawdę!   Czas pokaże czy jest jakaś nadzieja na to.
 

    

KOMENTARZE

 • Z tym:"... najbardziej zakłamane i bandyckie państwo [U.S.A.]... ", to przesadziłeś.
  Ten komunistyczno-wschodni generał i jego żona.

  Wschodni Faaachowiec & Jego Ludzie się wykazali w katastrofie w Mirosławcu.

  W Rosji,Anglii,U.S.A. (po czymś takim), toby już wtedy dalej nie fachmaaanił.

  Ale L.K., też jest wschodni,to go zaakceptował z wiadomymi skutkami.
 • KGB i CIA...
  współpracowały ze sobą od czasu, kiedy Putin zaczął zadawać się z amerykańską masonerią. Był to czas, w którym na rosyjskim lotnisku Siewiernyj, zorganizowano zamach na Prezydenta RP

  http://1.bp.blogspot.com/-aIQQJpziLzU/Uyoz0rNCmpI/AAAAAAAABiY/bNliIYVJZuI/s1600/bush-putin-free-masons1harps.jpg
  Szefowa komitetu MAK, Tatiana Anodina uciekła z Rosji ratując się przed aresztowaniem
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szefowa-komitetu-mak-tatiana-anodina-uciekla-rosji-ratujac-sie-aresztowaniem
 • @Talbot 12:53:19
  ...tobie zrobiono zamach na twoją główkę...he,he,he...
 • @Seth 13:12:45
  Z zagraniczną agenturą nie dyskutuję...
  Mam nadzieję, że pan Noworuski odniesie się do zamieszczonej fotografii międzynarodowej masonerii.
 • -----------ROZRZUCIĆ PO WSZYSTKICH FORACH !! gdzie tylko to możliwe
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kim-jest-prawdziwy-polak-co-musi-wiedziec-czlowiek-patriota
 • @Talbot 13:19:31
  ...Ty,to jesteś "międzynarodowy mason" + zagraniczna agentura... he,he,he...
  Wschodnia ciemna masa z Polski,naprawdę jest zabawna - można się pośmiać.
 • @Seth 14:07:57
  "Wschodnia ciemna masa z Polski,naprawdę jest zabawna"

  Czasami masz przebłyski polskiej świadomości, pomimo tego, że obrażasz Polaków.
  Wolę być ciemną masą, niż zdrajcą Ojczyzny.
 • @Talbot 14:45:43
  ...zdrajcą jest ten,kto jest ciemny i daje się manipulować obcym interesom.
  Ty, to próbujesz robić.
  Chcesz konfrontacji z Rosją dla interesu banderowskiej Ukrainy - bo ci prezes & U.S.A. itd. wodę z mózgu robi.
  Nie wciągaj innych w swoją wschodnią paranoję, głupawe teorie itd.
 • @Talbot 13:19:31
  ///Z zagraniczną agenturą nie dyskutuję...
  Mam nadzieję, że pan Noworuski odniesie się do zamieszczonej fotografii międzynarodowej masonerii.///

  A po co miałby się odnosić skoro wszyscy prócz ciebie doskonale znają pochodzenie fotografii.Nie wiem dlaczego (znają),może potrafią sklecić po angielsku trzy słowa i poszukać a może nie są prowokatorami jak ty Talbot.Dość że znają
  //When President Barack Obama on Monday strolled into a photo op wearing a purple silk shirt at this year's Asia Pacific Economic Cooperation Summit in China, he was preserving one of the silliest traditions in global diplomacy//
  http://www.bloomberg.com/politics/photo-essays/2014-11-10/no-president-rocks-apec-fashion-like-george-w-bush
 • @ikulalibal 15:15:48
  http://simplyjews.blogspot.com/2013/09/xi-jinping-putin-bush-outed-as-grand.html


  http://new.euro-med.dk/20140320-is-putin-still-a-freemason.php
 • Uszkodzone nagrobki żołnierzy sowieckich w Poznaniu
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/uszkodzone-nagrobki-zolnierzy-sowieckich-w-poznaniu-celowa-manipulacja-pck-w-kaliningradzie
 • @Seth 15:02:09
  Zamiast pisać o różnych przyczynach tej tragedii, polecam google :" zamachwarszawski" i "zamach.eu"!!! Jak to przeczytacie , to napiszcie komentarze! Klucz do wyjaśnienia tragedii leży w lotnisku Okęcie, bo nie ma żadnych zdjęć i filmów z wylotu delegacji!!!
 • "braterstwo broni" PO-PIS
  "Autorzy każą wierzyć widzowi, że nie tylko „premier” Tusk, ale cała jego „partia polityczna” PO była ręcznie sterowana przez Putina".

  Z przemówienia Naczelnika PIS du jskiego :

  Już doszliśmy ale jeszcze nie doszliśmy , jak dojdziemy to wam powiem.Będą pomniki z lewej ,z prawej będą też.

  Z chazarskim pozdrowieniem
  Alleluja/ajwaj i do przodu
 • Moja i Twoja nadzieja pozwoli uczynić dziś cuda...
  Na zakończenie pragnę jedynie wyrazić życzenie, by Polacy w końcu kiedyś przejrzeli na oczy, ale tak naprawdę! Czas pokaże czy jest jakaś nadzieja na to.

  ============================================

  .....nic naprawdę,,,nic nie pomoże...jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości...


  https://www.youtube.com/watch?v=fgai4sbM1nc
 • Polacy się powoli budzą .....oto przykład
  PIS-dzielski rząd sieroty Jarka i jego sejmowa egzemplifikacja

  https://web.facebook.com/1313674581995187/videos/1391697800859531/


  szef biura prasowego PiS Krzysztof Wilamowski rzucony tam , gdzie jego miejsce tj. …na posadzkę ….miał trudności z powstaniem. Reakcja marszałka Terleckiego

  http://fakty.interia.pl/polska/news-incydent-w-sejmie-terlecki-zapowiada-zmiany-w-trosce-o-uporz,nId,2267828#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


  Kim jest Nieznany mężczyzna , który stanął w obronie polskich dzieci z domów dziecka., poddawanych adopcji za granicę ? Ode mnie dla niego słowa najwyższego szacunku.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIg4VqCXtraHDTJzCKHw_XFKVfDULlNQWZGbpSelE-L4c12rMXTA
 • @AnnaP 12:23:23
  Kaczkozaur
  - robi wbrew Polakom,
  - robi pozornie wbrew Polakom...
 • @laurentp 22:08:03
  wbrew Polakom...

  https://pbs.twimg.com/media/Crn77KsWEAAX1GC.jpg
 • Zdjęcie warte 1000 słów. Poszycie TU-154 wyrwane na zewnątrz. Zapewne skutek uderzenia kadłuba w grząskie podłoże.
  https://pbs.twimg.com/media/CsElDOKWgAAIJLm.jpg
 • @ikulalibal 15:15:48
  właśnie. To zdjęcie jest "dowodem" tylko dla idiotów. Ciekawszym tropem byłoby przeanalizowanie polityki banku centralnego Rosji i zastanowienie czemu Putin go do tej pory nie okiełznał.
 • @Husky 22:30:12
  Zapewne elementy roztrzaskującego się samolotu wybiły poszycie. Mam propozycję. Walnij na na główkę z prędkością grubo ponad 100km/h w takie "grząskie podłoże", zobaczymy co z tego łba zostanie.
 • @Sol 22:49:16
  z twojego łba to juz dawno nic nie zostało
 • @Husky 22:30:12
  ///Zdjęcie warte 1000 słów///

  Mnie nie kręci "zdjęcie" z fotoszopa ani 1000 słów z nim związanych .Całkowicie wystarczą mi te dwa zawarte w słynnej (choć jak na razie skrywanej) rozmowy telefonicznej z sakramentalnym:LĄDUJ DZIADU !
 • @detektywmjarzynski 06:25:22
  Security Facebook !

  Z informacji uzyskanych od moich znajomych wynika , iż z mojego konta i pod moim szyldem przesyłany jest w świat spam / a być może wirus/ . Dowodzi to o fakcie włamania na moje konto .

  Podejrzany : Antek M. vel Singer z herbu "pancerna smoleńska brzoza" , któremu puściły nerwy / oszalał / po fakcie jego zdemaskowania przeze mnie w komentarzach pod tym filmem na YT :

  https://www.youtube.com/watch?v=YX0rfTwNBcs&feature=youtu.be

  Oto ten komentarz, cytuję :

  " To udający Polaka, patriotę , katolika Antek M. vel Singer z herbu „pancerna smoleńska brzoza ” stoi za śmiercią żołnierza GROM-u z powodu zorganizowanego , ad hoc, bez wcześniejszego przygotowania, pokazu dla króla Jordanii Abd Allah II ibn Husajna, Abdullaha II /od 2:54 filmu/ , a nie zwolnieni przez niego ze zajmowanych stanowisk / dla uniknięcia własnej odpowiedzialności/ dowódca GROM płk. Piotr Gąstał i dowódca Wojsk Specjalnych generał Piotr Patalong.

  Na pohybel zdrajcom Ojczyzny !
  były komandos , oficer kontrwywiadu wojskowego w 1 bsz Dziwnów kpt. Michał Jarzyński

  PS. Antek szajbusie ! nie uciekniesz przed odpowiedzialnością przed Narodem Polskim. Za spieprzoną robotę , którą miałeś do wykonania w Polsce nie pochwali cię twoja superwładza. Zdekonspirowałeś siebie i to co robisz . Oni ci tego nie wybaczą. Im takie matoły ja ty nie są potrzebne.

  PS1. Wolałbym jednego Patalonga i Gąstała za przyjaciela , niż milion Antków. "

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031