Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Grabarze Polski i Polaków; Duda, Macierewicz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przenosząc swój nuklearny potencja uderzeniowy z terytorium USA do Polski i Rumunii, Stany Zjednoczone przesuwają tym samym cel ewentualnego prewencyjnego uderzenia nuklearnego Rosji, ze swego terytorium, na obszar wschodnioeuropejskich wasali.

Agencje prasowe pokazały uroczystość inauguracji budowy systemu „obrony przeciwrakietowej” NATO, na polskim Pomorzu.  Reprezentujący III RP, Duda i Macierewicz, złapali za łopaty i zaczęli kopanie.  W tym miejscu należy zadać pytanie, co „nasi przywódcy” zaczęli kopać? 
 
Reakcją na tą radosną uroczystość, była narada Putina z rosyjską generalicją.  Z grobową miną, prezydent Federacji oświadczył, że instalacja ta, jak również analogiczna rozpoczęta na terytorium Rumunii, stanowią próbę przeniesienia nuklearnego potencjału uderzeniowego Stanów Zjednoczonych, z amerykańskiego terytorium, na peryferie Rosji. Zwracając się do swych generałów Putin stwierdził, że bez względu na to co głosi zachodnia propaganda, rosyjscy wojskowi doskonale wiedzą, jakie zagrożenie dla Federacji stanowi to posunięcie.   
 
Z polskiego punktu widzenia, bezprzedmiotowa jest wszelka polemika z kłamstwami NATO.  Istotne jest tylko to, że ten „gest zachodniego dobrosąsiedztwa”, jakim według zachodniej propagandy,  jest budowa systemu rakietowego, odbierany jest w Rosji jako bezpośrednie zagrożenie dla jej bezpieczeństwa.  Putin zadeklarował odpowiednią ripostę i nie ulega wątpliwości, że będzie to działanie adekwatne z rosyjska oceną sytuacji, a nie  z amerykańską propagandą.  Prezydent Federacji nie ukrywał zresztą, że posunięcia NATO oznaczają koniec względnego bezpieczeństwa  sąsiadów Rosji.
 
Logika amerykańska musi być oczywista dla każdego myślącego człowieka.  Przenosząc swój nuklearny potencja uderzeniowy z terytorium USA do Polski i Rumunii, Stany Zjednoczone przesuwają tym samym cel ewentualnego prewencyjnego uderzenia nuklearnego Rosji, ze swego terytorium, na obszar  wschodnioeuropejskich wasali. 
 

Fakt ten daje również jasną odpowiedź na postawione powyżej pytanie.  Duda i Macierewicz rozpoczęli kopanie grobu Polsce i Polakom, stając się tym samym grabarzami w dosłownym sensie tego słowa.  Biorąc pod uwagę poziom inteligencji i zakres horyzontów umysłowych obu „mężów stanu”, można założyć, że sami nie zdają sobie sprawy z powierzonej im przez Amerykanów funkcji.   Jednak w niczym nie zmienia to sytuacji III RP. 

KOMENTARZE

 • Myślenie nie tyle amerykańskie co wspolne z naszym judeopsycholiczne
  Kataastrofalnie zaachowo smolkeńskie
 • Nie bój grzyba atomowego..
  Pan to chyba na serio obawiasz się tego atomu, panie Nowopolski. Jakby innych zmarwień nie było. W dodatku żyłeś pan lat kilkadziesiąt w PRL, w czas zimnej wojny. Wtedy to dopiero musiałeś pan mieć koszmary traumatyczne, gdy strategiczne bombowce nonstop w powietrzu były. A przecież i wtenczas nic nie wybuchło.

  Jako fachowcy od spraw wojennych, możemy pana zapewnić, że żadnego obrzucania się bombami atomowymi na Europie nie będzie. Po pierwsze, nie po to asy gry geopolitycznej od stuleci już żrą się między sobą o Heartland, w sercu którego Ojczyzna nasza leży, by ten upragniony Heartland zbombić i zamienić w poatomowy i skontaminowany ugór.

  Po drugie, i to właśnie jest smutna wiadomość dla nas, żołnierzy: Nie ma już niestety normalnych wojen, gdzie najsamprzód szpiegi i wywiad się śle, potem lotnictwo i artylerię, a na samym końcu piechota zdobywa tereny wroga. W takiej, klasycznej wojnie faktycznie pożytecznem byłoby zbombić atomem średniej wielkości miasteczko i zastraszyć tambylców tak, by atakująca piechota miała ułatwione zadanie w zdobywaniu terenu. Taką taktykę z wielkim poźytkiem dla ludzkości zastosowano na Nagasaki i na Hiroszimie. Ale niestety, nie ma już normalnych, klasycznych wojen. Teraz robi się wojny hybrydowe, czyli wojny na wszystko, oprócz normalnej, męskiej walki. W takiej hybrydówce nie ma oczywiście miejsca na obrzucanie się bombami atomowymi. Raczej już wrogowie ślą do siebie wzajemnie agentów, poprzebieranych za dziennikarzy, kretów-blogerów i przekupnych polityków, którzy rozwalają państwo od środka lepiej, niż bomba atomowa. Śpij więc pan spokojnie, Nowopolski, nie odparujesz pan we śnie. Inna sprawa, że dla tych postkomunistycznych kacapofilów, którzy tak mocno Ojczyznę naszą jak wszy obleźli, nie może być chyba lepszej kary, niż od ruskiej bomby zginąć. Toż by ci to była dopiero ironia losu...
 • @Pan podporucznik 13:57:56
  Osobiście mam w d... czy zabije mnie bomba rosyjska czy amerykańska ważne że zakończy mój żywot "kacapofila" jak również paruset tysięcy(oby) mi podobnych. Podejrzewam że wtedy "Pan podporucznik" będzie gdzieś daleko,za oceanem. I dalej będzie ględzić o wojnie hybrydowej.
 • niewątpliwe
  Oblazły jak wszy chazarskie świniołaki z CCCP zgromadzone w PO,PIS,LSD,PSL/ZSL,różni rowerzyści w ilości 4 500 000 sztuk.
 • @Olka P. 14:20:08
  Czyli nic sie nie zmienia-Polska bedzie nadal celem nuklearnego ataku prewencyjnego.W czasie zimnej wojny linia Wisly miala powstrzymac hipotetyczny atak ukladu warszawskiego na europe zach(Kuklinski podal tylko bardziej precyzyjnie cele ataku w Polsce) a teraz Polska bedzie celem ataku prewencyjnego Rosji.Tylko moze czas dolotu glowic sie skrocil tak ze nie wiem czy nasi politycy zdolaja sie ewakuowac za granice albo do glebokich schronow przeciw-atomowych,jezeli takie jeszcze w Polsce sa.
 • @Nibiru 19:07:45
  A pan jest Rosjaninem i wie, że Putin ma pana los w dupie?
  Jeśli nie, to proszę nie wypowiadać się za Rosjan.
  Może coś z ornitologii: ptak, który widzi drapieżnika, czyni wszystko aby drapieżnika odwlec jak najdalej od swojego gniazda.
  To samo czynią USA aby Rosję odwieść jak najdalej od Alaski i swoich miast na zachodnich wybrzeżach.
  Proszę sobie popatrzeć na globus, na którym widać dokładnie, że Rosja graniczy z Alaską i po co miałaby atakować USA poprzez Europę jak może na skróty?
  Zatem USA jak ten ptak robi wszystko aby odciągnąć zagrożenie od siebie i ewentualną wojnę odbyć w Europie. Byle nie na swoich terenach.
  Po to są te działania a przydupasy USA, zwłaszcza w Polsce, działają w celu obronności USA a nie Polski czy Europy w ogóle.
 • @Nibiru 19:07:45
  //Rosja nie stanowi dla USA konkurencji pod żadnym względem //

  masz w tym przypadku pełną racje
  Rosja to nie ta liga, nie ta liga, dzielą ich lata świetlne 8-))
 • @Husky 20:48:34
  To w tej sytuacji niech USA zamkną japy, że Rosja zagraża i niech USA zajmą się własnymi sprawami w swoim kraju i na swoim terytorium. Będzie wtedy spokój i pokój na świecie.
 • @lorenco 20:55:10
  Spokoju to nawet na cmentarzach w Rosji nie ma - DZICZ

  Bójka na cmentarzu w Moskwie. Zginęły trzy osoby
  W masowej bójce brało udział kilkaset osób

  //Na wielkim moskiewskim Cmentarzu Chowańskim podczas pochówku doszło do bijatyki z użyciem kijów hokejowych i broni palnej. Zginęły trzy osoby, a co najmniej 10 zostało rannych.Według moskiewskiej policji w toku zajść, które trwały 15 minut, użyto m.in. automatów Kałasznikowa.

  Rosyjskie media precyzują, że na cmentarz przyjechali uzbrojeni ludzie, którzy wymagali od robotników, aby oddawali mafii lwią część swoich zarobków. Ci ostatni zaczęli bronić się za pomocą kijów i rur

  Policja podała, że zatrzymano 50 spośród 200 uczestników zajść. Sami uczestnicy twierdzą, że w bójce wzięło udział pół tysiąca osób. //

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bojka-na-cmentarzu-w-Moskwie-Zginely-dwie-osoby,wid,18329259,wiadomosc.html?ticaid=117025
 • @Husky 21:34:48
  czyżby???
 • @hamurabi 23:34:42
  Массовой дракой закончился спор двух этнических группировок по поводу условий работы и размера оплаты труда на Хованском кладбище в Москве. Противоборствующие стороны применяли арматуру, биты и даже огнестрельное оружие. В итоге не менее десяти человек отправились в больницу, трое погибли.  http://img.gazeta.ru/files3/575/8235575/12b9cb99f249af23f0f061752bd92239__1920x.jpg
  http://img.gazeta.ru/files3/575/8235575/TASS_15647521.jpg
  http://img.gazeta.ru/files3/575/8235575/TASS_15648529.jpg


  http://www.gazeta.ru/social/2016/05/14/8235575.shtml
 • @Nibiru 22:45:57
  "Ponadto wystarczy obserwować kierunki migracji ludności oraz dokonania w postępie naukowo technicznym. Czy ktokolwiek emigruje do Rosji z kierunku tego niby zgniłego śmierdzącego zachodu, albo jeździ tam chociaż po to aby się leczyć, czy nawet na wakacje? "
  Rosjanie kible sprzątają sobie sami, a na wakacje- wiele milionów z świata przyjeżdża do Rosji, mimo problemów.
  Czy po Europie patałęta się 14 mln Rosjan w poszukiwaniu pracy?(10% populacji jak w Polsce)
 • @Autor
  Rosja twierdzi,że instalowanie systemu obrony przeciwrakietowej jest ogromnym zagrożeniem dla Rosji i podejmie odpowiednie kroki .
  Izrael gdy jakieś państwo w pobliżu jego granic powoduje zagrożenie militarne bez niczyjej zgody wysyła tam myśliwce bombardujące i likwiduje zagrożenie.A cały świat jeszcze mu przyklaskuje i popiera te samowolne działania.
  Rozumiem też,ze jak Rosja wyśle bombowce lub rakiety na budowane obiekty w Polsce i Rumuni w celu likwidacji zagrożenia militarnego,to reakcja świata i NATO będzie identyczna jak reakcja na działania Izraela.
 • @Nibiru 22:45:57
  Jako, że interesują mnie sprawy Noworosji, dowiaduję się przy okazji wiele o Rosji.
  Stolicznej nie pijam, nie lubię wódki, wolę piwo, z moich okolic, patriotycznie Leżajsk.
  Nie wiem jak tam w pańskim kraju, co się tam produkuje bo w Polsce nie produkuje się już polskich samochodów osobowych czy dostawczych, ciężarówek, statków, samolotów itd. co najwyżej są montownie.
  Jeśli chodzi o Rosję, to w/w towary Rosja produkuje sama, także swoje telefony komórkowe np.
  http://allegro.pl/yotaphone-2-32gb-lte-black-podwojny-ekran-hit-i6187336884.html
  Jeśli chodzi o turystykę, wielu Polaków odwiedza Rosję, ich wrażenia z Rosji można poczytać m.inn. na blogach i nawet mamy tu Czerwonego Korsarza, który opisuje swoje pobyty w Obwodzie Kaliningradzkim.
  Jeśli chodzi o osiedlanie się w Rosji obcokrajowców, przepisy są jeszcze ostrzejsze niż w USA, prawo pobytu, jest to najdłużej na 3 miesiące o ile ma się zaproszenie od Rosjanina, jeśli chodzi o pracę, trzeba znać język rosyjski, teraz potrzebni są stoczniowcy w Kerczu, lecz bez znajomości rosyjskiego nie przyjmą do pracy.
  Czy Rosjanie wynaleźli szczepionki na raka czy ebolę?
  A kogo to interesuje, skoro na tzw. Zachodzie uważa się, że wszystko co rosyjskie jest be, lub uważa się to za "ruską" propagandę?
  Tak samo jest z różnymi materiałami przedstawianymi przez Rosję, że to jest "ruska" propaganda lub rosyjskie kłamstwa "sowieckich" agentów.
  Nawet broń jest przedstawiana jako ruski złom a co nowoczesne to są to atrapy z kartonu.
  "Czy Kreml sprzeciwia się awanturniczej polityce Waszyngtonu (o ile nie dotyczy to bezpośrednio Rosji)" - przecież Waszyngton przebiera nóżkami aby wciągnąć Rosję w wojnę, cały czas prowokuje Rosję a więc Rosja ma się dać sprowokować? W imię czego? Dolara, bangsterów?
 • @Nibiru 19:07:45
  Zwykle zgadzam sie z wiekszoscia Twoich opinii, dzisiejszej jednak nie rozumiem:Putin zapewnil bezkarnosc Sobczakowi,Jelcynowi itd...
  Ile mögl wöwczas pulkownik KGB, jeden z wielu o podobnych kwalifikacjach, statusie ? Dopiero kiedy umocnil swoja pozycje mogl usadzic Chodorkowskiego, co bylo niewatpliwie zadarciem z silnym lobby zydowskim w FR.
  Nie trzeba byc wyznawca Putina, aby wiedziec, kto od wielu dekad pröbuje rozwalic jaki taki lad w Europie. Wystarczy rzucic okiem na ilosc i polozenie amerykanskich baz NATO.
  Putin ma w d...Rosjan? Pewnie to Obomba wydobyl naröd z pojelcynowej zapasci.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031