Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III PR w wojnie propagandowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Polskie” władze i „elity” robią wszystko, by zaognić sytuację, prowokując Rosję w każdym możliwym obszarze, maksymalnie rozdmuchując polską nienawiść do Rosji i Rosjan, zarówno w historycznym, jak i współczesnym wymiarze.

Rosyjska telewizja publiczna ma w zwyczaju zapraszać do programów politycznych przedstawicieli zachodnich mediów.  Zadaje to kłam twierdzeniom Zachodu o jej propagandowym charakterze. Pozwala również osiągnąć inne rezultaty, takie jak ukazać intelektualną przepaść dzielącą inteligentnych i dobrze wyedukowanych Rosjan od ich zachodnich odpowiedników, aroganckich i prymitywnych ignorantów pozujących na „nadludzi”  (herrenvolk[i] , exceptional peoples[ii]).  Ze względu na prawdziwie orwellowski stopień zakłamania zachodnich mediów, w oczach każdego w miarę obiektywnego i myślącego widza, tworzy się całkowita kompromitacja zachodniej propagandy, osiągając tym samym efekt odwrotny od zamierzonego przez CIA, na liście płac której znajdują się owi „dziennikarze”.
 
W powyższym kontekście  funkcjonują również „polscy dziennikarze”.   Na tle swych kolegów z Unii i USA kontrastują zwykle jeszcze niższym poziomem intelektualnym.
 
 Częstymi „reprezentantami polskiego punktu widzenia” są dwaj panowie o nazwiskach Zygmunt Dzięciołowski[iii] i Jakub Korejba[iv].  O dziwo, ten drugi został w 2014 roku wyrzucony z Newsweeka „za rosyjską propagandę”.   Ostatnio, w pełni już zapewne „rehabilitowanego” można było go obejrzeć w programie „Specjalny Korespondent”[v] głównego rosyjskiego kanału Россия 1poświęconego wojnie propagandowej Zachodu z Rosją.
 
Materiał dokumentalny zaprezentowany tam przez Rosjan był tak miażdżący, że nie pozostawił przedstawicielom „jedynie słusznej prawdy” z Zachodu żadnego pola do dyskusji. Obaj „polacy” ograniczyli się więc do przerywania krzykiem wypowiedzi Rosjan.  Przy czym Jakub, osobnik o wyglądzie i intelekcie troglodyty, urągał Rosjanom, określając ich mianem „barbarzyńców”, „rabusiów” i  „złodziei”, twierdząc że „wszyscy ich nienawidzą i nikt im nie wierzy”.  Na  pytanie prowadzącego, czemu w takim razie przebywa w Moskwie, stwierdził, że podobnie jak Feliks Dzierżyński[vi] w 1917 roku, tak on dziś wyczekuje nieuniknionej krwawej rewolucji w Rosji.
 
„Polscy patrioci” nie ograniczają się jedynie do wojny propagandowej na rosyjskim terytorium, również w kraju ofensywa idzie pełnym frontem.  Wzorem swych banderowsko-żydowskich kolegów z Kijowa, „polskie” władze  wypowiedziały wojnę pomnikom.  Jak donosi prasa[vii], IPN zapowiada likwidację radzieckich pomników w Polsce.  Sam osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu komunistycznej symboliki.  Nasuwa mi się jednak pytanie, czemu to przez ćwierć wieku „wolności” III RP nikomu one nie przeszkadzały, a teraz w katastrofalnej politycznej i gospodarczej rzeczywistości III RP i całego „ekskluzywnego klubu bogatych”  UE, ich usunięcie stanowi priorytet dla władzy?
 
Czemu służą, urągające wszelkim elementarnym zasadom postępowania, prowokacyjne publiczne wystąpienia „polskich dziennikarzy” przed rosyjskim audytorium?
 
Nawet przy teoretycznym założeniu;  że kłamliwy zachodni propagandowy wrzask o rosyjskich przygotowaniach do agresji na Polskę i inne „wolne” państwa, odzwierciedla rzeczywistość oraz;  że dzisiejsza Rosja , to jedynie nowe wcielenie sowieckiego Imperium Zła; to i tak działania warszawskiego reżimu i „polskich autorytetów” wszelakiego autoramentu należy zakwalifikować, do kategorii politycznych prowokacji uderzających w Polską Rację Stanu.
 
W 1939 roku, gdy niemieckie przygotowania do agresji na Polskę szły pełną parą, wspólna granica płonęła od nazistowskich aktów dywersyjnych, a germańska mniejszość pluła Rzeczpospolitej w twarz; władze i społeczeństwo wykazywały maksymalną powściągliwość, neutralizując prowokacje i unikając starć w celu zyskania na czasie niezbędnym do skonsolidowania obrony.
 
Dziś „polskie” władze i „elity” robią wszystko, by zaognić sytuację, prowokując Rosję w każdym możliwym obszarze, maksymalnie rozdmuchując polską nienawiść do Rosji i Rosjan, zarówno w historycznym, jak i współczesnym wymiarze.
 
Na pewno nie służy to ani Polakom, ani Rosjanom.  Otwartym zostawię retoryczne patynie, komu w takim razie działania te służą?
 

[vii] http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-ipn-zapowiada-likwidacje-radzieckich-pomnikow-w-polsce/4w57ms 

KOMENTARZE

 • @Katana 17:02:50
  III RP ma iść ukraińską drogą, scenariusz jest identyczny i cel też. Komu to służy, oczywiście światowej oligarchii finansowej, czyli nowemu porządkowi świata (NWO), który z politycznego punktu widzenia uosabiają Stany Zjednoczone. Teraz to one zastąpiły ZSRR w roli Imperium Zła, z całym kłamstwem, ograniczaniem wolności i bełkotem ideologicznym. Dziwne? Nie za jednym i drugim projektem stoją ci sami żydzi.
 • !!!!!!
  "zęstymi „reprezentantami polskiego punktu widzenia” są dwaj panowie o nazwiskach Zygmunt Dzięciołowski[iii] i Jakub Korejba[iv]. O dziwo, ten drugi został w 2014 roku wyrzucony z Newsweeka „za rosyjską propagandę”. Ostatnio, w pełni już zapewne „rehabilitowanego” można było go obejrzeć w programie „Specjalny Korespondent”[v] głównego rosyjskiego kanału Россия 1poświęconego wojnie propagandowej Zachodu z Rosją.

  Materiał dokumentalny zaprezentowany tam przez Rosjan był tak miażdżący, że nie pozostawił przedstawicielom „jedynie słusznej prawdy” z Zachodu żadnego pola do dyskusji. Obaj „polacy” ograniczyli się więc do przerywania krzykiem wypowiedzi Rosjan. Przy czym Jakub, osobnik o wyglądzie i intelekcie troglodyty, urągał Rosjanom, określając ich mianem „barbarzyńców”, „rabusiów” i „złodziei”, twierdząc że „wszyscy ich nienawidzą i nikt im nie wierzy”."

  To ten sam Jakub Korejba, którego promuje Bogusław Jeznach, to ten sam osobnik, co publikuje na Sputniku>?

  Niewiarygodne! Wiedziałem że ze sputnikiem jest coś nie tak!!! Wiedziałem że tak naprawdę nie chodzi im o to, aby pojednać Polaków i Rosjan! W rzeczywistości mają do tego zniechęcić, proponując współpracę Polaków i Rosjan na fundamencie sentymentów do czasów komunistycznych!
 • @Sukarno 21:13:52
  Sądząc po historii jego "ideologicznych transformacji", można przypuszczać, że Jakub, jak dobry zawodowy aktor gra każdą rolę za jaką mu płacą i to do tego w każdym teatrze. W angielskiej terminologii nosi to nazwę "presstitution" (prestytucja), ale oczywiście to są tylko me niczym nie potwierdzone przypuszczenia.

  Jedno jest pewne, do inteligentnych Jakub się nie zalicza.
 • @Sukarno 21:13:52
  Pomyślałem o jeszcze jednej możliwości, a mianowicie, że Jakuba wynajmują Rosjanie, by kompromitował w oczach rosyjskiej opinii publicznej obecny polski reżim w Warszawie. Byłaby to jednak wyjątkowo perfidna zagrywka.
 • @dr nowopolski 21:59:24
  Przykro mi, ale nie mogę się z tym zgodzić. Z jego tekstów zamieszczanych przez pana BJ wynika, że wcale nie jest bardzo antyrosyjski, a oprócz tego na pewno jest człowiekiem bardziej inteligentnym niż wielu innych blogerów.

  Bądźmy uczciwi w swoich ocenach innych ludzi.
 • Na propagandę kacap też przegrywa...
  Objektywnie przyznać należy, że w tak zwaną "soft power" to Rusek cieniasty jest. W te propagandowe klocki oni TEŻ przegrywają, i to na całym froncie. Bo każdy przyzna, że choć Amerykanin czy inny nasz sojusznik natowski to zbyt rozgarnięty nie jest i ewidentne braki w ogólnem wykształceniu i moralności posiada, to jednak nikt przy zdrowych zmysłach na Sołdapi żyć by nie chciał. A w razie wojny to każdy na Zachód spieprzać będzie, nie na Wschód.

  Filmy amerykańskie głupie są niemożebnie, takoż samo ich kultura, ale bo też to zażydzone wszystko, to nie ichnia wina, że oni tak samo, jak nasza Ojczyzna pod okupacją cierpią. Ruskie takiego usprawiedliwienia nie mają. Ktoś jakiś fajny film ruski ostatnio oglądał? Albo książkę współczesną czytał? Ktoś by może wolał amerykańskie auto na ruskie zamienić? Nasza cywilizacja łacińska sfilcowała się ostatniemi czasy, co prawda, ale im dalej na wschód tym gorzej.

  Imicz mają kacapy fatalny, tu już nic się nie da zrobić. Z kałmuka nie zrobisz adonisa, tu żadna propaganda nie pomoże.
 • Autor dr
  A gdzie jest ten program z ruskiego kanału, w którym ci panowie się prezentują?
  Napisał pan: Dziś „polskie” władze i „elity” robią wszystko, by zaognić sytuację, prowokując Rosję w każdym możliwym obszarze, maksymalnie rozdmuchując polską nienawiść do Rosji i Rosjan, zarówno w historycznym, jak i współczesnym wymiarze.

  Na pewno nie służy to ani Polakom, ani Rosjanom. Otwartym zostawię retoryczne patynie, komu w takim razie działania te służą?

  To ja panu odpoiem - te działania służą rosyjskiej machinie propagandowej.
  Czy pan tak samo jak ślepa z Ameryki nadaje z Petersburga?
 • @Talbot 08:42:19
  Aczkolwiek pytanie nie bylo do mnie to wtrace sie do dyskusji.Przebywanie na Zachodzie czesto wyostrza wzrok I pozwala zobaczyc marazm spoleczenstwa i totalne zaklamanie mediow.Ani jeden z ludzi zagadnietych przeze mnie nie byl swiadom tego co dzieje sie w Syrii,nazwa Palmira powodowala wytrzeszcz oczu.Dlaczego?Media o tym nie informuja,moze ulotnie w przekazie mowionym.Moze gdzies z tylu gazet drobnym drukiem.Dobrze wytresowane spoleczenstwo z reguly zaslania sie "lame excuse"(marna wymowka):to nie jest w zasiegu moich zainteresowan.Oczywiscie maja prawo do blogiej niewiedzy.Aby zauwazyc te fakty nie trzeba pisac z Petersburga jak raczyl Pan zlosliwie zauwazyc.
  Pisze z Toronto
 • @Herkules 10:36:57
  "Zachodzie czesto wyostrza wzrok I pozwala zobaczyc marazm spoleczenstwa i totalne zaklamanie mediow"

  Czyli na zachodzie bez zmian.
  Na wschodzie ciągle nadaje radio erewań...
 • @Talbot 10:52:45
  I owszem,propagande mamy po obu stronach.Tyle,ze wahadlo wychylilo sie w druga strone i te prymitywna propagande mamy tu na Zachodzie.
 • @Herkules 11:40:11
  Proszę zobaczyć jaką wybrakowaną licencję sprzedali Putinowi zachodni imperialiści. A ja myłlałem, że Lada jest narodowym samochodem Rosjan. Co się stało z rosyjską dumą?

  https://www.youtube.com/watch?v=q18at_hhUsM
 • Do żydo-ukraińca @Pan podporucznik 00:10:13
  Słowianie ! ścierwo żydo-ukraińskie pisze cytuje .
  [Ktoś jakiś fajny film ruski ostatnio oglądał? Albo książkę współczesną czytał? ] koniec cytatu !!
  !
  Słowianie ! ten propagandzista udaje głupszego niż jest ? bo jak mamy oglądać filmy ? gdzie ? Jak żydostwo w Polsce blokuje wszystko co pochodzi z Rosji !
  !
  Był w kablówce kanał Rosyjski [ tv rosyjska 1 ] zlikwidowali ! na pytanie do kablówki [ UPC Polska ] dlaczego zlikwidowali kanał rosyjski 1 , nawet nie raczyli odpowiedzieć !!!!! TO JA SIĘ PYTAM GDZIE LUDZI MAJĄ OGLĄDAĆ DOBRE FILMY ROSYJSKIE ?
  !
  książkę powiadasz śmierdzielu ? a gdzie masz dostęp do książek rosyjskich ? SA puszczane żydowskie propagandówki w TV w Polsce NIC NIE ZOBACZYMY TYLKO żydowskie gęby żydowskie seriale -srale i kitżydowksiej prymitywnej propagandy ! i żydów i żydówki śpiewających po angielsku !!!!! i to by było na tyle w tym żydowskiej okupacji Polski i Polaków !!!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! Polakiem jest tylko SŁOWIANIN ! reszta to tylko obywatele polscy !!!!!
 • @Casey 22:44:40
  Jego tekstów nie czytałem i ich nie oceniałem. Natomiast na własne oczy na żywo oglądałem ten i inne programy z jego udziałem w rosyjskiej TV i na ich podstawie napisałem o nim to co napisałem. Być może facet gra głupca przed kamerami z jakichś powodów? Nie wiem. To co widziałem opisałem. Materiał filmowy jest dostępny na portalu telewizji. Proponuję samemu obejrzeć i ocenić.
 • @Talbot 08:42:19
  Tu jest link do wszystkich programów Specjalnego Korespondenta.

  https://russia.tv/brand/show/brand_id/3957/

  Oczywiście trzeba znać język rosyjski by zrozumieć.

  Co do Petersburga, to niestety nie byłem, może kiedyś się uda. Przygniatającą większość swego dotychczasowego życia spędziłem w Kalifornii. Czy to wystarczające dobre miejsce?
 • Hola, hola...
  " Nasuwa mi się jednak pytanie, czemu to przez ćwierć wieku „wolności” III RP nikomu one nie przeszkadzały, a teraz w katastrofalnej politycznej i gospodarczej rzeczywistości III RP i całego „ekskluzywnego klubu bogatych” UE, ich usunięcie stanowi priorytet dla władzy?"

  O czym Ty człowieku piszesz? Jak to nikomu nie przeszkadzały? Czyżbyś był taki młody, że nie pamiętasz pierwszych lat dziewięćdziesiątych?
  W tylu miastach i miasteczkach przeprowadzono zmiany nazw, że pokusiłem się o napisanie skeczu, o rodaku zza wielkiej wody, który oszołomiony został, gdy się dowiedział ilu jego znajomych w Polsce zmieniło adresy i każdy z nich twierdził, że teraz nareszcie mają wolność itd. To oszołomienie poszło w świat. Polacy?! Jeden rok wolności i taki przeskok... Prawie połowa zmieniła adresy zamieszkania i wszyscy twierdzą, że teraz to mają lepiej, bo to jest najważniejsze.

  Zastanawiające jest za to spostrzeżenie, że na "terenach odzyskanych" (od Niemiec), proces dekomunizacji nazewnictwa przebiegał najszybciej i prawie bezboleśnie, choć oczywiście nie wszędzie.
  W moim rodzinnym mieście stacjonowały wojska radzieckie, a już w 1990 r. zmieniono prawie wszystkie "komunistyczne" nazwy ulic i placów. Zlikwidowano pomnik "radzieckiej gwiazdy" (to było na "Placu Przyjaźni Radziecko-Polskiej" -nikt już tego nie zamierza pamiętać) i TPPR. Żadnych profanacji grobów żołnierzy radzieckich na cmentarzu komunalnym (kilkuset pochowanych sołdatów i kilkudziesięciu z LWP).
  Znalezione w sieci:
  "23 marca 1989 r., radna MRN (...), otrzymała wniosek autorstwa mieszkańców ulicy Bieruta (...) o zmianę nazwy ich ulicy w możliwie szybkim odstępie czasu."
  "25 marca 1989 r., na ręce przewodniczącego MRN (...), trafił list autorstwa (...), lekarza. Apelował on w nim o przemianowanie ulicy Bolesława Bieruta na ulicę Kombatantów, generała Stanisława Maczka- niekwestionowanego bohatera II wojny światowej bądź też kardynała Stefana Wyszyńskiego".
  "Czekając na odpowiedni ku temu moment, MRN (...) ostatecznie przychyliła się do propozycji zmiany nazw ulic i uczyniła to, lecz dopiero na ostatniej pożegnalnej sesji rady w dniu 26 kwietnia 1990 r. Radni zmienili nazwy dziewięciu (...) ulic. Ulicę Mariana Buczka zastąpiono ulicą Klasztorną, 5 Grudnia- Bolesława Limanowskiego, Kraińską- Pilską, Janka Krasickiego- Józefa Piłsudskiego, plac Marcelego Nowotki- Aleksandra Kamińskiego, Hanki Sawickiej- Rzemieślniczą, Wandy Wasilewskiej- Genowefy Matusewicz, Wielkiego Proletariatu- Juliana Ordona, generała Gieorgija Żukowa- kardynała Stefana Wyszyńskiego."
  I dalej:
  "Tu szło nie tyle o odebranie co nadanie (...).
  Więc żeby załatwić to jak najmniejszym kosztem i bez protestów wyszukano dobrą lokalizację bez zameldowanych tam osób czy instytucji (...). Ta nazwa nie została zmieniona dlatego, że była zła, zmieniono ją by jak najmniejszym kosztem zaspokoić ."

  Co ciekawe ulicy B. Bieruta, od której się odmiana zaczęła, nie zmieniono. Wtedy. Dziś to ul. Generała Wybickiego. A pojęcia nie mam kiedy to się stało. Nie było mnie pewnie w Polsce. Ale świadczy to o tym, że zawsze istniała siła, która walczyła o pamięć (i to nie tylko ja).
  Dziś mnie śmieszy, gdy wkręcam młodych, że była kiedyś ul. Obrońców Stalingradu (sowietów), a dziś mamy ul. Bohaterów Stalingradu (nazistów- to ci, co walczyli przeciw komunizmowi, trafili do niewoli i wrócili z sowieckich łagrów do ojczystych Niemiec)- a oni to łykają!
  Tak naprawdę będziemy wolni dopiero, gdy nie będzie żadnych ulic im. Stalin...!!! Ani obrońców, ani bohaterów. Ka pe wu?! Tak się mówiło w moich młodych czasach.

  W moim mieście była ulica Stalina (obecnie Bohaterów Warszawy), plac Rokossowskiego (później "Przyjaźni R-P", obecnie "Zesłańców Sybiru").
  Kto wtedy myślał, że to ma takie znaczenie. A ma! Do dziś są ludzie, którzy się dziwią, że ktoś nie chce mieszkać na ulicy im. jakiegoś mordercy, spoglądać z okna na pomnik zbrodniczego systemu, czy wypisywać adres zamieszkania z nazwiskiem zbrodniarza.
  A kto wie, skąd ul. 5 grudnia?
  Dlaczego Kraińską zastąpiła Pilska?
  Którzy zapomnieli o ul. Bieruta?
  Komu się Krasicki nie podoba?
  Jestem dobry w te klocki, mimo, że nie wszystko pamiętam.
  W moim mieście do dziś wypowiada się i wypisuje nazwisko zbrodniarza. Mamy XXI wiek.
  Ktoś ma problem, że do dziś się jeszcze z tym nie uporaliśmy?!!!

  Krasicki. Nazwisko kojarzone z literaturą. A "komuniści" zrobili z tego taki "kibel", że do dziś jest problem. A to tylko "Janek Krasicki".

  Cyt. za Wikipedią:
  "Janek Krasicki jako patron:
  Został patronem Związku Młodzieży Socjalistycznej, który ustanowił odznaczenie jego imienia.
  (...)
  Jego imię nosiły m.in. do 1990:
  - jeden z parków w Łodzi, obecnie Park im. gen. M. Zaruskiego, Limanowski Dom Kultury, sanatorium dla dzieci w Rymanowie Zdroju (obecnie uzdrowisko Maria), park w Rudzie Śląskiej–Goduli (gdzie umieszczony był pomnik z wizerunkiem Janka Krasickiego), park w Mogilnie – obecnie Park Miejski, Szkoła Podstawowa nr 32 w Katowicach (obecnie Bohaterów Monte Cassino), Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach (obecnie im. Żołnierzy 4pp "Czwartaków"), Szkoła Podstawowa nr 70 w Gdańsku- Oliwie, Szkoła Podstawowa nr 31 w Sosnowcu, Szkoła Podstawowa nr 79 w Poznaniu (obecnie im. Arkadego Fiedlera), Szkoła Podstawowa nr 56 w Poznaniu (obecnie im. Charles’a de Gaulle’a), Szkoła Podstawowa nr 87 w Krakowie – Nowej- Hucie (przed szkoła odsłonięto pomnik z wizerunkiem patrona), Szkoła Podstawowa nr 33 w Krakowie ul Konarskiego (obecnie Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego), Szkoła Podstawowa nr 1 w Praszce (obecnie Publiczne Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Praszce), Szkoła Podstawowa w Trębaczewie (obecnie im. ks. Jana Twardowskiego), 203 Szkoła Podstawowa w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Skarżysku- Kamiennej (obecnie Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy), Szkoła Podstawowa nr 4 w Białej Podlaskiej obecnie im. Kornela Makuszyńskiego, Szkoła Podstawowa nr 30 w Wałbrzychu, Szkoła Podstawowa nr 10 w Pruszkowie (obecnie im. M. Konopnickiej), Szkoła podstawowa nr 4 we Włocławku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku (obecnie im. H. Sienkiewicza), Liceum Ogólnokształcące w Nowej Soli i Jaworznie (obecnie im. T. Kościuszki), XXX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi (obecnie im. biskupa Ignacego Krasickiego), Liceum Ekonomiczne w Tarnowie (obecnie Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie im. J. Piłsudskiego), Wyższa Oficerska Szkoła Lotnicza w Dęblinie, obecnie Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Zespół Szkół Rolniczych we Wroniu (obecnie Zespół Szkół we Wroniu), Zespół Szkół Budowlanych w Sanoku (od 5 października 1987, obecnie Zespół Szkół nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego).
  Jego pomniki stały w Gdańsku, Opolu, Siemianowicach Śląskich, Skarżysku- Kamiennej i Elblągu. W tym ostatnim mieście jego pomnik został zdemontowany 6 marca 2014. W 1959 został wodowany drobnicowiec typu B 54 o imieniu Janek Krasicki.
  W stanie z 2009 jest patronem placu w centrum Budziszewic, a także ulic m.in. w Sosnowcu, Łodzi, Wierzbicy, Działdowie, Dzierzgoniu, Dźwirzynie, Drawskim Młynie, Sierakowie, Witnicy, Ustce, Świętochłowicach, Kuźni Raciborskiej, Staszowie, Wieruszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Płońsku, Opocznie, Poddębicach, Głuszycy oraz w Łobzie, Rykach, Reszlu, Zamościu, Kozienicach, Janowcu Wielkopolskim i w Żychlinie. Patron zespołu szkolno-przedszkolnego w Godowie."

  Cały czas walczymy, aby przestrzeń publiczna była wolna od naszej ponurej historii, narzucanej przez obcych, myślących o sobie jak o zdobywcach. Niespełnionych.

  P.S. Czy. dr. nowopolski, to jakiś pseudonim?
  Nikt normalny takiej nowopolski nie chce.
  Przecież, nawet rzetelnie nazewnictwa ulic, nie potrafisz nowopolski zrobić i pojęcia o tej historii chyba nie masz!

  Tuz z Talii
 • @Talbot 15:04:10
  Co ty się czepiasz Putina przybłędo.

  Zobacz jaki wybrakowany towar sprzedali nam za ciężkie miliardy twoi ziomale z usraela.Te samolociki które nam sprzedali są gó...no warte.
  Tak samo z czołgami ,które wcisneli nam za darmo a za amunicję żądają krocie.O innym sprzęcie do którego brak amunicji nie wspomnę.
  Czasami mi się wydaje ,ze i twój mózg jest lekko wybrakowany.
 • @dr nowopolski 18:45:12
  " Przygniatającą większość swego dotychczasowego życia spędziłem w Kalifornii. Czy to wystarczające dobre miejsce?"

  Nigdy nie pada w Południowej Californi.

  Tak patrząc na neonowych, amerykańskich korespondentów można dojść do wniosku, że 3/4 Ameryki jest prorosyjska.
  Z drugiej strony, miłośnikom Putina polecam osiedlenie się w Rosji, a nie we wrogim USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031