Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kto pierwszy w kolejce do zagłady; Unia czy III RP?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Początek destabilizacji Unii Europejskiej nie kazał na siebie długo czekać po rozpoczęciu na skalę masową inwazji „uchodźców” islamskich na Europę, czego potwierdzeniem jest ostatnia seria zamachów terrorystycznych w Brukseli.

Początek destabilizacji Unii Europejskiej nie kazał na siebie długo czekać po rozpoczęciu na skalę masową inwazji „uchodźców” islamskich na Europę, czego potwierdzeniem jest ostatnia seria zamachów terrorystycznych w Brukseli.[i]
 
Jedyne czego można w dalszym ciągu oczekiwać, to eskalacja terroru, zarówno w rozmiarach,  jak i zakresie terytorialnym.  Islamscy terroryści są dobrze do tego przygotowani i  co najważniejsze bezpieczni w muzułmańskich gettach europejskich metropolii, do których, tak jak w przypadku brukselskiego Molenbeek[ii], nawet oddziały regularnej armii boją się zaglądać.  Biorąc na dodatek pod uwagę fakt, że wszystkie bez wyjątku ugrupowania terrorystyczne są bękartami zachodnich służb specjalnych, a w szczególności CIA i Mossadu[iii] i na bieżąco mniej lub bardziej przez nie kontrolowane w przygotowaniu i wypełnianiu prowokacji terrorystycznych, zwanych w anglosaskiej nomenklaturze  „false flag operations”[iv], trudno spodziewać się zmiany tego trendu. 
 
Unijnym „politykom” pozostało więc robić dobrą minę do złej gry i udawać, że mogą coś ponad to co zostało mi zlecone przez ich nieformalnych pryncypałów z międzynarodówki oligarchicznej.  Mogą też ronić krokodyle łzy, jak to publicznie zrobiła Federica Mogherini[v], pokazując że zachodnie współczucie zarezerwowanie jest wyłącznie dla „swoich”, a  inne nacje mogą tonąć w morzu krwi bez wzbudzania większych emocji wśród „nadludzi”.   Zademonstrowała tym samym zachodni egoizm i hipokryzję podwójnych standardów. 
 
Żadna doza egoizmu i hipokryzji nie pomoże zachodnim społeczeństwom w walce z agresywnym islamem.  Unijne „elity” pozostawiły je na pastwę losu, realizując strategiczne założenia globalizmu (NWO). 
 
Retorycznym wydaje się pytanie czemu, rządząca de facto światem zachodu, żydowska oligarchia postanowiła ostatecznie zniszczyć pozostałości chrześcijańskiej Europy?  Pewnym jest natomiast, że w tej sytuacji narodom zachodu pozostała jedynie oddolna samoorganizacja, a w konsekwencji rewolucja i wojna domowa z muzułmańską częścią społeczeństw.  W rezultacie, bez względu na wynik takowej konfrontacji, Unia Europejska przestanie istnieć.
 
Choć przyczyny są nieco inne, to również III RP i jej „europejskie” społeczeństwo znajdują się w agonii.  Dokumentna dezorientacja obywateli, nie pozwala im nawet rozeznać najbardziej fundamentalnych faktów, jak na przykład, jakie są główne zagrożenia ich egzystencji. 
 
W wyniku stopniowego zaniku realnej gospodarki kraj pustoszeje poprzez masową emigrację stymulowaną wspomnianym chronicznym zjawiskiem.  Pomimo to, w świadomości obywateli, III RP to nadal  „duży czterdziestomilionowy kraj w centrum Europy”.  Tym czasem Jego możliwości, jako gigantycznego obozu dla uchodźców, rosną z każdym rokiem.   Rządzące Polską żydostwo zdaje sobie z tego sprawę, a dyspozycyjne mu „elity” wykonają bez chwili wahania każde jego polecenie.  Tak więc można się spodziewać, że w najbliższym czasie ten „potencjał”  III RP zostanie wykorzystany.  Polskojęzyczni „europejczycy”, nie będą zbyt oponować, mogąc po raz kolejny zademonstrować Europie przywiązanie do takich wartości”, jak „tolerancja” i „unijna solidarność”. 
 
Hierarchia kościoła przekona z łatwością „Polaków- Katolików”, do potrzeby kolejnego „chrześcijańskiego” gestu w stosunku do „bliźnich w potrzebie”.  Zdradę purpuratów w tej i każdej innej kwestii, można zilustrować parafraza przypowieści o Dobrym Samarytaninie.  Jeśli drogą opodal pobitej i ograbionej ofiary (symbolizującej Naród Polski) przechodziłby purpurat, to w odróżnieniu od żydowskiego rabina, przystanąłby przy poszkodowanym, aby uświadomić mu  imperatyw bezwarunkowego  przebaczenia sprawcom rozboju, pod groźbą wiecznego potępienia, po czym w poczuciu dobrze spełnionego „pasterskiego” obowiązku poniósłby swój tłusty tyłek w dalszą drogę.  Na swe nieszczęście naiwni polscy katolicy od lat akceptują taką przypowieść, jako moralny pozytyw. 
 
W takiej sytuacji pozostaje jedynie zadać pytanie, kto jest pierwszy w kolejce do zagłady?  III RP czy Unia Europejska?  Najbliższy czas da na to pytanie odpowiedź.
 
 


[i] http://news.antiwar.com/2016/03/22/panic-spreads-after-36-killed-by-isis-bombings-in-brussels/
[ii] http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/11997410/Paris-attackers-linked-to-Belgian-suburb-where-the-authorities-have-lost-control.html

[v] http://www.euronews.com/2016/03/22/eu-foreign-policy-chief-mogherini-weeps-over-brussels-bombings/ 

KOMENTARZE

 • Diagnoza ciekawa lecz
  Polacy to hardy i twardy naród-mogą nie raz zaskoczyć.
  Pozdrawiam.
 • Polska nie przyjmie uchodźców
  Polska nie przyjmie uchodźców http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-03-23/premier-szydlo-dla-superstacji-polska-nie-przyjmie-migrantow/ …
  Premier Szydło dla Superstacji
 • Autor
  Jak zwykle 5*.
 • Super!
  5+
 • @Zbójnicki pies 23:01:30
  Zbóju, jak w to wierzysz, to chyba na Marsie mieszkasz.
 • Uproszczenia...
  Niejaki Albert Einstein twierdził ponoć, że sprawy należy upraszczać na ile to możliwe ale... nie bardziej. Z postu wynika, że na tym świecie żyją tylko wszechmocni żydzi spod NWO, tłuste purpuraty z KK i durny lud (jest w tym ziarnko prawdy i duuuużo plew). Każdy sądzi według siebie Doktorku...
 • @Zbójnicki pies 23:01:30
  Pani Szydło powiedziała prawdę i ja jej wierzę. A co powiedziała "...nie widzę możliwości aby W TEJ CHWILI emigranci do Polski przyjechali".
  Typowy bełkot nic nie wnoszący do sprawy. W tej chwili.... lekcje chyba brała w tfu gazecie. Ale tubylcy to kupują.
  Przed wyborami była śpiewka, że nie przyjmiemy, po wyborach ze trzeba realizować ustalenia popaprańców i przyjąć, a teraz w tej chwili nie przyjmiemy. Chwila już minęła i przyjmiemy czy nie przyjmiemy?
 • @Gregorius-M 10:02:50
  No właśnie: "każdy sądzi po sobie".

  Sprawy trzeba upraszczać w nadziei, że w końcu na jakimś poziomie uproszczenia "durny lud" pojmie abecadło dzisiejszej rzeczywistości, choć sądząc po tobie to jest chyba płonne marzenie.
 • @dr nowopolski 10:54:20
  W ten sposób żydzi upraszczają sprawę na MY NARÓD WYBRANY i psy/goje... niektórzy hierarchowie myśląc, że im wyższe stanowisko tym bliżej Pana Boga... a durny lud, do którego zostałem przypisany przez autora często ma więcej rozumu niż nadęci upraszczacze. Z próżnego i Salomon nie naleje ale Pan Bóg może napełnić wszystko - tylko człowiek powinien się otworzyć - tak działa wolna wola...
 • @dr nowopolski 10:54:20
  acha... nie sądźcie - żebyście nie byli osądzeni...
  ("sądząc po tobie")
  pomarzyć dobra rzecz...
 • @Gregorius-M 11:06:28
  Ja nie osądzam, ale oceniam, co należy do prerogatyw każdego myślącego człowieka.

  Proponuję dołączyć się do tej ginącej mniejszości.
 • @dr nowopolski 12:12:24
  A ja proponuję czytać i pisać ze zrozumieniem i zastanowieniem. Życzę powodzenia (bez widoków na sukces) w upraszczaniu i ocenianiu na takiej uproszczonej ponad miarę podstawie, tudzież intensywnego korzystania z prerogatyw swojego rozumu. "Sądząc nie sądzę tylko oceniam" - istna perełka o jakże głębokim znaczeniu. Bez odbioru.
 • @Gregorius-M 13:06:04
  ""Sądząc nie sądzę tylko oceniam" - istna perełka o jakże głębokim znaczeniu"

  Miły Panie,

  Nie dotyczy to tematu mej publikacji, ale powszechnej niedoskonałości wykształcenia współczesnych Polaków, z Panem włącznie. Jest nią brak znajomości jakiegokolwiek języka. Bo kilkuset słów w języku polskim czy obcym nie kwalifikuje się "na znajomość". Ale nawet wśród tych kilkuset słów ginie pojęcie ich precyzyjnego znaczenia.

  Słowo "osąd", rożni się od "oceny"swoim szerszym znaczeniem.

  Źródłosłów jego pochodzi od wyrażenia "sąd".

  Sąd (proces sądowy) składa się z następujących elementów:

  1. Ocena
  2. Wyrok
  3.Wyznaczenie ewentualnej kary.

  Być może zrozumie Pan teraz różnicę mego, złośliwie przez Pana przekręconego stwierdzenia, że ja "nie osądzam, ale oceniam."

  Na marginesie uwaga, że trudno oczekiwać od kogoś zrozumienia treści jakiegokolwiek przesłania, jeśli biegle nie włada ona żadnym ludzkim językiem.

  I w tym tkwi zapewne pierwotna przyczyna stanu umysłowości społeczeństwa III RP, ze wszystkimi tego faktu katastrofalnymi konsekwencjami!
 • @Autor
  WIARA tak, "kościół" (Szatana) NIE!
  podpisano, "ateista"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031