Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP, jak zwykle, w marszu ku klęsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O ile Rosja konsoliduje siły pod przywództwem autentycznego męża stanu, o tyle Unia Europejska nieudolnie i niechlujnie administrowana przez swoisty konglomerat międzynarodowych kanalii i szumowin, pogrąża się w chaosie i niemocy.

 Zaskakująca decyzja[i] prezydenta Putina o natychmiastowym (dosłownie z dnia na dzień) wycofaniu wojsk rosyjskich z Syrii, musi zastanawiać.  Przypuszczalnie Rosjanie dowiedzieli się o jakiejś kolejnej prowokacji Zachodu zmierzającej do eskalacji konfliktu i postanowili usunąć się z „linii ognia”.

 
Administrująca Zachodem, w imieniu Rotszyldów[ii] i innych bankierów, trockistowsko-neokonserwatywna[iii] klika z Waszyngtonu, nie może doczekać się wybuchu pełnowymiarowej wojny światowej.  Rosji ciągle udaje się wymanewrować zachodnich prowokatorów i uniknąć konfrontacji.  W tym kontekście Syria jest szczególnie niebezpiecznym miejscem, sąsiadując z Izraelem i kundlami łańcuchowymi Zachodu w postaci Turcji i Arabii Saudyjskiej.
 
Rosyjskie wycofanie z syryjskiego teatru wojny zaowocuje zapewne wdrożeniem w życie zachodniego „planu B” dla Syrii, polegającego na jej rozbiorze.  Zwiększy to chaos w regionie i zintensyfikuje napływ islamskich uciekinierów do Unii Europejskiej. 
 
Usiłowania,  carycy Merkel i reszty unijnej kliki, zmierzające do zmitygowania problemu przy pomocy Turcji są skazane na niepowodzenie.  Turecki sułtan Erdogan[iv] z chęcią inkasuje unijne miliardy, ale nie ma ani zamiaru, ani realnych możliwości powstrzymania tego współczesnego procesu „ wędrówki ludów”.  Ponadto w samej Turcji toczy się wojna domowa, która rozszerza się już z terenów kurdyjskich na obszar całego państwa[v] .  Jest tylko sprawą czasu, kiedy Turcja eksploduje jako państwo, na podobieństwo Libii, Iraku, czy Syrii.  Ponieważ Unia, obok „złotego deszczu” w postaci miliardów Euro, zaoferowała Turcji bezwizowy reżim, to miliony jej obywateli i zamieszkujących ją emigrantów zaleje UE.  Jeśli dodać do tego tysiące islamskich terrorystów wmieszanych w „uciekinierów”, to „europejski raj” czeka niechlubny koniec, na podobieństwo zgniłego schyłkowego  Imperium Romanum[vi], tylko w błyskawicznym tempie.
 
O ile więc Rosja konsoliduje siły pod przywództwem autentycznego męża stanu, o tyle Unia Europejska nieudolnie i niechlujnie administrowana przez swoisty konglomerat międzynarodowych kanalii i szumowin, pogrąża się w chaosie i niemocy.
 
W niedawno wyemitowanym przez rosyjską telewizję RTR[vii] odcinku publicystycznego programu pt. „Wieczór z Władimirem Sołowiowem”[viii], Władimir Żyrinowski[ix], w dyskusji o oligarsze Michaile Chodorkowskim[x], stwierdził, że nawet w czasach jego sojuszu z Kremlem, wyraz nienawiści do narodu rosyjskiego nie schodził z twarzy tego oligarchy.  „Podobnie jak z waszych” -powiedział Żyrinowski, zwracając się po kolei do uczestników dyskusji i samego prowadzącego.  W studio zapanowała cisza.  Wygadane zwykle żydostwo straciło głos i to bez względu na rolę jaką poszczególni dyskutanci odgrywają w społeczeństwie:  pro-Putinowskich „patriotów”, „demokratycznych opozycjonistów”, czy też przedstawicieli banderowskiej Ukrainy. 
 
Żyrinowski znany jest z „niewyparzonej gęby”,  ale nigdy do tej pory nie ośmielił się w ten sposób publicznie konfrontować Żydów.  W rosyjskiej polityce spełnia on rolę „harcownika”  ze średniowiecznych bitew.  Tego czego nie mogą powiedzieć oficjalnie władcy Kremla, mówi on.  Dlatego też opisany występ można sklasyfikować  jako ostrzeżenie Putina dla światowego żydostwa, że w przypadku rozpętania przez nie III Wojny Światowej, oczyści on ziemię rosyjską ze żmijowego plemienia. 
 
O, ile Putin i Rosjanie doskonale zdają sobie sprawę z roli żydostwa w świecie i samej Rosji, o tyle „rozumne” społeczeństwo III RP za dobrą monetę przyjmuje konflikt Żydów udających polskich patriotów (Kaczyńskiego, Dudy i całej spółki) z żydowskimi polskojęzycznymi „europejczykami”, broniącymi „wolności i demokracji”. 
 
Społeczeństwo pogrążone w nędzy i unijnym chaosie dzieli się jeszcze dodatkowo w wyreżyserowanym dlań wewnętrznym konflikcie.   No cóż, nihil novi[xi].  Polacy od wieków bezbłędnie plasują się zawsze na przegranych pozycjach w obozie straceńców.  Zawdzięczają to swym „elitom”  zdradzieckim i/lub lunatycznie głupim.

KOMENTARZE

 • BARDZO DOBRZE, ŻE PAN STOSUJE ŁACIŃSKĄ NUMERACJĘ
  Co jakiś czas należy sięgać do źródeł. Co prawda cyfry indyjskie (zwane dla niepoznaki, przez żydostwo - ceframi arabskimi) wyrażają system dziesiętny, który jest wynalazkiem lepszym od rzymskiego tuzina i literowego zapisu liczb - ale zawsze jadnak warto znać swoją kulturą.
  Bardzo Panu dziękuję.
  Gratuluję również trafnej analizy sytuacji politycznej.
  Ave viri bravae!
 • Jest żle
  Wiele razy Pan to wspominał. I wielokrotnie Pan narzeka na głupotę naszego społeczeństwa. Czy Pan albo ktokolwiek ma jakiś pomysł, jak zmienić ten obecny stan rzeczy. Osobiście nie liczę na masowe przebudzenie społeczeństwa, lepsze efekty dadzą lokalne działania dedykowanych patriotów. Te działania, ich pozytywne efekty być może prędzej trafią do szarego ludka niż ciągłe moralizowanie czy pesymizm.
 • @Sukarno 22:21:58
  Społeczeństwa wszystkich nacji są z natury głupie i bezmyślne. Różnica tkwi w elitach. Te "polskie" zasługują na jedno: stryczek. I tylko takie rozwiązanie może zmienić sytuację. Niestety!
 • @dr nowopolski 10:11:39
  Zgadzam się, to elity doprowadziły kraj do upadku. Elity to mylne pojęcie. Elity to nie panowie dżentelmeni w eleganckich garniturach, kamizelkach, mundurach wojskowych, z osobliwym zarostem twarzy, ale ludzie, którzy charakteryzują się niezłomnością, wytrwałością, wiernością, bezkompromisowością, wysoką inteligencją, mocnym kręgosłupem moralnym. Te wymagania może spełnić nawet prosty chłop, a ci wszyscy arystokraci, szlachcice mogą się w tym nie mieścić.
  Tak, zgadzam się, ale stryczek to zbyt łagodna kara. Prasa do śmieci lepiej się nada jako forma kary.
  Jednak nie wszystkie społeczeństwa są takie głupie i bezmyślne, skoro w Rosji czy Syrii problem żydowski jest dostrzegalny.
 • @Sukarno 22:21:58
  A to przykład "naszych elit":
  http://sukarno.neon24.pl/post/129935,ignacy-paderewski-bez-maski
 • Kwintesencją historii Polaków
  .
  zdaje się być to stwierdzenie autora:
  „III RP, jak zwykle, w marszu ku klęsce”

  Ostatnim zwycięstwem, jakie Polacy odnieśli w historii, była bitwa pod Wiedniem, zresztą na usługach późniejszego zaborcy Austrii. Po tym rejestrowali Polacy wyłącznie porażki

  1. atak Efraima i Fryderyka na ich pieniądz

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Efrai

  2. likwidację państwowości Polski, razem z równie nieszczęsnym

  3. Powstaniem Kościuszkowskim

  4 wojny napoleońskie, które były jedynie najemniczymi usługami na rzecz sił, które po zamordowaniu monarchów, w tym samym stylu co Romanowów po I Wojnie, napadły na Rosję. Najemniczymi usługami, które mamy i dziś.

  4. Powstanie Listopadowe i likwidację Królestwa Polskiego

  5. Powstanie Styczniowe i likwidacja polskiej elity, zastąpienie jej efraimami

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/02/fi.html#Heine

  6. tzw. II Rzeczpospolita, jako zabawka w ręku zachodnich mocarstw, zakończona we wrześniu 1939 roku

  7. Powstanie Warszawskie, zakończone likwidacją Warszawy, znacznej części młodej inteligencji polskiej i dziesiątków tysięcy mieszkańców miasta

  8. likwidacja PRL, które wobec słabości ZSRR miało większe szanse prowadzenia swej niezależnej polityki i zastąpienie jej ponownie kolonią mocarstw zachodnich, por pkt. 6, co podkreślono nawet, nazywając ją III Rzeczpospolitą.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/kolonia-usa.html

  Już to małe zestawienie, nie wspominam już nawet takiej bzdury historycznej, jaką wciskają polskim dzieciom do główek, o jakimś „Kazimierzu Wielkim”, potępiając w czambuł Długosza.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2013/12/czego.html#Akt

  Jak to jest możliwe, że Polacy nie mają własnej historii tylko tę Judejczyków ? Ano tak, że nie mają nawet swego własnego słownika

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html

  tylko muszą sięgać po słownik migranta Lindego. Dobrze byłoby, gdyby co niektóry patriota się zastanowił nad wynikiem przytoczonych wyżej faktów, są bowiem wstrząsające w swej analogii.

  „Polacy od wieków bezbłędnie plasują się zawsze na przegranych pozycjach w obozie straceńców.  Zawdzięczają to swym „elitom”  zdradzieckim i/lub lunatycznie głupim.”

  Heine, patrz link pkt. 5, wykłada to wprost co sprawniejszym umysłowo. Istotnie, polska „elita” jurgieltników dowiodła od wieków, że jest największym wrogiem Polaków.
 • @Eugeniusz Sendecki 20:31:42
  " cyfry indyjskie (zwane dla niepoznaki, przez żydostwo - ceframi arabskimi) w"

  być może przez samych Europejczyków, bowiem wiele elementów kultury, także śródziemnomorskiej, przeniknęly do Europy od Arabów przez Półwysep Iberyjski, którzy rozpowszechnili ten zapis. Dla Europejczyków śródłem byli Arabowie.

  "wyrażają system dziesiętny, który jest wynalazkiem lepszym od rzymskiego tuzina"

  Tuzin, kopa i.t.d. nie są wynalzkiem Rzymian, bowiem ten system był używany od tysiącleci w Babilonii, system dziesiętny nie jest poza tym lepszy, ma inne walory, gdyż n.p. 12 jest podzielne przez 6, 4,3,2, 10 tylko 5 i 2. W niektórych przypadkach nie jest to bez znaczenia. System 60/12-kowy był wykorzystywany w astronomii od tysiącleci i mamy go w konsekwencji do dziś w kalendarzu i zegarze. Funkcjonuje znakomicie.
 • Kacap kaput?
  No cóż pan teraz powisz, panie Nowopolski? Kacap wygrał wojnę, czy przegrał? Koziojebcy nadal po jamach się ukrywają, nadal syryjską ziemię nękają. Militarnie patrząc, bandyci nie zostali wyniszczeni, więc cel wojny nie jest osiągnięty. Wychodzi na to, że ruskie znów w dupę dostali.

  Puter piniądza nie ma, "minusowy wzrost" w tem roku ich gospodarka znów osiągnie, tania ropa na utrzymanie walczących dywizji nie pozwala.
  Zaropiała i rabunkowa gospodarka narodowa bardzo jest niestabilna, a utrzymanie frontowego żołnierza swoje kosztuje.

  Ale jest i dobra wiadomość w ruskiej wycofce: Kozie syny, bez zaplecza i bez wyszkolenia, odparli kacapa, to i my odeprzemy, gdyby nam w szkodę wlazł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031