Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kolejna odsłona teatrzyku III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od ćwierćwiecza, czyli od chwili gdy dyrektywy przestały spływać do Warszawy z Kremla, wszystkie bez wyjątku „wolne polskie rządy” używały jednego schematu wdrażania wszelakich „zbawiennych dla Polski i Polaków” programów.

 Pierwszym strategicznym celem postawionym przez Stany Zjednoczone zainstalowanemu niedawno w Warszawie „rządowi”  PiS, jest sprowadzenie do Polski jak największej ilości sprzętu i personelu NATO (USA).

 
Od ćwierćwiecza, czyli od chwili gdy dyrektywy przestały spływać do Warszawy z Kremla, wszystkie bez wyjątku „wolne polskie rządy” używały jednego schematu wdrażania wszelakich „zbawiennych dla Polski i Polaków” programów.  Tak jest i dziś, w przypadku kolejnej odsłony  teatrzyku groteski i absurdu III RP. 
 
Wprzódy „patriotyczny rząd” podnosi wielki raban, w temacie „bezpieczeństwa”  państwa, przekonując „rozumne” społeczeństwo o konieczności zainstalowania w Polsce stałych baz NATO.  W odpowiedzi na to, Zachód kryguje się, okazując niechęć do wdrażania takich rozwiązań.  W  następstwie czego, „rząd” w Warszawie stara się „zmiękczyć” nieubłaganą postawę „sojuszników”, oferując „kompromis”.  W tym przypadku, jest to oferta wysłania, do Syrii, na koszt podatnika,  kontyngentu polskich najemników z tzw.  „Wojska Polskiego”[i].  Akceptując ten „kompromis”  ministrowie obrony  NATO, jednogłośnie podejmują decyzję o rozmieszczeniu wspomnianych aktywów militarnych na terytorium naszej Ojczyzny[ii], jednakowoż jedynie w formacie tymczasowym.  W ten prosty sposób amerykańska agentura w III RP wypełnia wymagania Waszyngtonu, na dodatek rachunkiem za to obciążając polskich obywateli. Na Bliskim Wschodzie, Polskie „mięso armatnie” wykorzystane będzie w walce z legalnym rządem Syrii Baszara Assada, a jak się „poszczęści” to również ze znienawidzonymi rosyjskimi „agresorami”, dodając tym swą kontrybucję do „zbożnego celu” rozpętania III Wojny Światowej.  Co prawda oficjalne deklaracje mówią o walce z Islamskim Kalifatem ISIS, ale kto przy zdrowych zmysłach spodziewałby się tego, że NATO (USA) starać się będzie zniszczyć to najnowsze  „arcydzieło” CIA?
 
Tak więc Polacy ponownie wkraczają na wytartą już ścieżkę walki o „własne interesy narodowe”, otrzymując przy tym od zachodnich „sojuszników”, po raz kolejny, nalepkę „skrajnych nacjonalistów”.   Taka „pryncypialna” postawa Zachodu, ma w oczach polskich naiwnych patriotów, legitymizować działania PiSu, który w obronie „polskiej racji stanu” nie waha się nawet antagonizować „unijnych partnerów” !
 
Z globalnego punktu widzenia, w sprawie tej ważny jest jeden pozorny szczegół, jakim jest zmiana kierunku „eksportu” polskiego „mięsa armatniego”.  W początkowej amerykańskiej koncepcji, nowy „polski rząd”, miał za zadanie wspierać wszelkimi środkami banderowskie „władze” w Kijowie.  Całkowite załamanie się Ukrainy w aspekcie politycznym, gospodarczym i militarnym, oraz manewr Kremla, przesuwający środek ciężkości walki na kierunek syryjski, zmusiły Waszyngton do rzucenia w tą stronę wszystkich „odwodów”: tureckich, saudyjskich, no i oczywiście „imperialnych polskich”.
 
Z narodowego punktu widzenia, strategia Zachodu w stosunku do Polski i Polaków nie uległa zmianie.  Zacytuję tu zdanie z mego niedawnego artykułu pt.  „Na dziś w budowie – druga Ukraina w III RP”:
 
 „Celem władców  w odniesieniu do Słowiańszczyzny jest jej całkowite unicestwienie.  Mężczyźni mają się nawzajem wymordować, a kobiety służyć w zachodnich burdelach i muzułmańskich haremach.”[iii]
 
Co prawda nie lubię się powtarzać, ale w obecnej sytuacji, jedyne co pozostało, to powtarzać do znudzenia jedne i te same tezy, ilustrując je jedynie coraz to nowymi „przykładami z życia”, w nadziej że może w końcu oczywista prawda dotrze do świadomości polskiego społeczeństwa.
 


[i] http://news.antiwar.com/2016/02/09/angling-for-nato-bases-poland-commits-more-troops-to-middle-east/
[ii] http://news.antiwar.com/2016/02/10/nato-dms-agree-to-more-troops-on-russia-frontier/
[iii] http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/129220

KOMENTARZE

 • @
  "Celem władców w odniesieniu do Słowiańszczyzny" - oprócz tego wniosku, który moim zdaniem jest mylny gdyż dla nich nie ma różnicy jaką
  rasę w imię ich interesów mordują, popieram post i jego wnioski w całości.
  Naród Polski jest bardzo pracowity i dobry ale jakże naiwny i skory na manipulacje. Naiwność porównywalna jest do pięcioletniego dziecka.
 • @Stara Baba 17:29:56
  Trzeba się bronić przed szpiegami, napiszę i ja o tym.

  Warszawa, dnia 22.02.2007 r.

  OŚWIADCZENIE

  dotyczące: próby zainstalowania tzw. tarcz antyatomowych
  na terytorium RP przez USA

  My, niżej podpisani posłowie na Sejm R.P zwracamy się do polskiej klasy politycznej o zaprzestania uprawiania kłamliwej propagandy dotyczącej próby zainstalowania przez USA tzw. ,,tarcz anty-atomowych” na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Propaganda ta, sprzyja centrom lobbystycznym i organizacjom PR w USA, które działają na zlecenie wielkich korporacji zbrojeniowych. Korporacjom tym, zależy na tym, aby wmówić fałszywie, że tarcze antyatomowe mogą ochronić USA i Europe przed zagrożeniem państw z bliskiego wschodu, tutaj chodzi przede wszystkim o wielomiliardowe zlecenia dla firm zbrojeniowych na budowę utopijnej tarczy, czego dowodem jest, stanowcza odmowa budowy tarcz na terytorium Niemiec, Wlk. Brytanii oraz Kanady przez rządy tych państw. Stanowczo protestujemy przeciwko utajnionym rozmowom miedzy rządem RP a USA, dotyczącym zainstalowania w Polsce tzw. tarcz antyrakietowych. Przypominamy, że ZSRR w swojej doktrynie obronnej przewidywał, że Polska miała być tarczą antyatomową dla Związku Sowieckiego w planach NATO było kompletne unicestwienie wszystkiego co żyje na linii Wisły, Polska i nasz Naród praktycznie znikłby z mapy świata.
  W doktrynie wojennej USA jak widać jest to samo – my Polacy mamy być tarczą antyatomową dla USA. Polska nie może być poligonem doświadczalnym i przyczółkiem wojskowym USA na naszym terytorium. Jeżeli terytorium USA jest zagrożone, to niech amerykanie stawiają tarcze na swoim terenie. USA uprawia kłamliwą propagandę o ataku Iranu na ich terytorium, przecież jak by tak było, to Iran ma tuż za swoją granicą w Iraku blisko 200 tys. obywateli amerykańskich którzy są łatwym celem dla armi Irańskiej? Tarcza przed niczym nas Polaków nie uchroni, to propaganda. Po co politycy odpowiedzialni za takie decyzje w ogóle biorą to pod uwagę? Co nam Polakom, oprócz nuklearnych zagrożeń – da, tarcza antyrakietowa? Polacy, Polska nie może być niczyim satelitą?
  Kanadyjczycy nie zgodzili się na przynależność do planu budowy tarcz antyrakietowych ze względu na wysoki koszt i wątpliwe wyniki testów. Próby z tzw. tarczą trwają od wielu lat, wystrzeliwane rakiety w kierunku tarczy antyrakietowej nie były przechwytywane nawet w ok. 10%. Chyba, że za planem instalacji tarcz antyrakietowych kryje się zainstalowanie w Polsce głowic atomowych, przecież sama tarcza to nie wszystko.
  Mówimy projektom budowy tarcz antyatomowych w Polsce, stanowcze nie!!! Potrzebna jest narodowa dyskusja o doktrynie obronnej RP, a wszelkie programy narzucone Polsce z zewnątrz powinny być odrzucone. Polska i jej terytorium nie może być w przyszłości „teatrem wojennym”, bo przez nieodpowiedzialną politykę władz może zginąć Naród, i bezmyślną polityką, możemy zostawić spaloną ziemię w tej części Europy.
  Poseł: Zygmunt Wrzodak ……………. Poseł: Marian Daszyk……………
 • @Stara Baba 17:29:56
  Przywódcą ISIS okazał się syjonista a samą terrorystyczną organizację utworzyły takie państwa jak Wielka Brytania, USA i Izrael” – takie oświadczenie złożyła dziennikarka telewizyjna egipskiej telewizji „Al – Hayat”, o nazwisku Iman Izz ad – Din.
  Przemawiając na wizji dziennikarka powiedziała, że terrorystyczne zgrupowanie „Państwo Islamskie” (ISIS) zostało utworzone przez Wielką Brytanię, USA i Izrael, jako narzędzie do realizacji swoich tajnych operacji na całym świecie a także do wypełniania wszelkiego rodzaju „brudnej roboty”.
  „Izraelski Mossad „był odpowiedzialny za utworzenie tej struktury, która powinna była osłabić i podzielić inne kraje i pozwolić Izraelowi wygodnie rozłożyć się w sercu regionu” – takie wyjaśnienie dała ona przed emisją materiału o ISIS.
  Dziennikarka jeszcze raz przypomniała jedną z wersji odczytywania anglojęzycznego akronimu ISIS jako „Israel Secret Intelligence Service” (Izraelska Tajna Służba Wywiadowcza). Iman Izz ad – Din uważa, że Izrael rozmyślnie wybrał taką nazwę dla zgrupowania „Państwo Islamskie”.
  „Przekonacie się, że Abu Bakr al – Baghdadi to w rzeczywistości żyd i nazywa się Shimon Elliot a wspiera go senator John McCain” – zakończyła ona zapowiadanie emisji materialu o ISIS.
 • stan umysłu
  i wrodzona tępota wybrańców tego "narodu"jak udowadnia historia nie powstrzyma pędu do samozniszczenia.JAKI naród TACY wYBRAŃCY.
 • @malpa7 23:16:53
  Malpa7, trudna zruzumieci, co napisala.

  Z tego, co zrozumiałem, nasz rząd jest tępy, a społeczeństwo gna ku przepaści. Z tym pierwszym się nie zgodzę, bo zdrajca aby pełnić swoją rolę, jakąś inteligencje musi posiadać, natomiast przeciwko drugiemu muszę gorąco zaprotestować.

  Zapewne wszyscy pamiętamy te szczególne odczucia, wspólne dla wszystkich Polaków w czasie choroby i śmierci papieża Wojtyły oraz do pogrzebu ofiar ze Smoleńska. To był taki silny prąd jednoczący wszystkich Polaków. Co prawda podejrzewam sprytne oddziaływania podprogowe w mediach, dla podbicia sygnału, ale ujawniło się coś, co jest nasze wyjątkowo Polskie – duchowe zjednoczenie.

  Obecnie, wobec narastającej groźby wojny światowej i w obliczu trwającego rozkładu naszego sąsiada – Zachodniej Europy, czuję jak nasz Narodowy Duch znowu się budzi – tym razem bez wspomagania. Ponieważ skala wyzwań, jakie pokazują się na horyzoncie jest ogromna, to i duch musi urosnąć w wystarczającą siłę.

  Dlatego jestem coraz bardziej pewien, nie upadku, ale właśnie powstania z kolan Najjaśniejszej.
 • @Wrzodak Z. 21:00:15
  W pełni popieram.
 • @Wrzodak Z. 21:10:20
  Z moich informacji to samo wynika.
 • Link na wersje rosyjskojezyczna
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/6366-amerikanskaya-agentura-v-varshave-vypolnyaet-trebovaniya-vashingtona
  Pozdrawiamy!
 • kolejna "legia nadwiślańska" reaktywowana :(((
  http://img15.hostingpics.net/pics/708224SanstitreNumrisation13.jpg
  i znowu walczy dla bezbożnego imperium maSSońskiego na własny koszt
  https://fr.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9gion_de_la_Vistule
 • La Légion de la Vistule... nawet bez słowa POLSKI w nazwie :(((
  http://i23.servimg.com/u/f23/15/63/71/83/pologn11.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031