Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP – perspektywy roku 2016 i dalszych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co prawda informacje płynące z polskojęzycznych mediów są w każdym aspekcie totalnym kłamstwem, ale symptomy smutnego końca III RP wyzierają dosłownie z każdego kąta.

 Początek roku jest tradycyjnie momentem snucia przewidywań o jego prawdopodobnym przebiegu.

 
Eskalacja chaosu, wojen i międzynarodowych napięć jest nadal kontynuowana.  Zachód i jego sojusznicy robią wszystko co w ich mocy by zaognić stosunki z państwami opierającymi się dominacji Waszyngtonu, takimi jak Rosja, Chiny, czy Iran.  Szczególnie na bliskim wschodzie sytuacja raptownie ewoluuje w stronę „wielkiej eksplozji”.  „Sułtan” turecki Erdogan modeluje swe państwo na wzór hitlerowskich Niemiec, o czy nie waha się mówić publicznie[i]. Znajduje to pełną aprobatę „demokratycznego” Zachodu, który zamiast w Turcji, czy banderowskiej Ukrainie, woli widzieć Hitlera na Kremlu. Upaja się przy tym „sukcesem” fizycznego wyeliminowania dwu głównych rosyjskich dowódców, odpowiedzialnych jego zdaniem za „agresję” Federacji na Krym i Donbas.[ii] 
 
Równocześnie Arabia Saudyjska doprowadza stosunki Szyitów z Sunnitami do stanu wrzenia, poprzez egzekucję naczelnego szyickiego duchownego w tym królestwie[iii], oraz raptownie intensyfikuje szerzenie „wolności i demokracji” w sąsiednim Jemenie.
 
Tak więc, sytuacja globalna nie wygląda zachęcająco i wszystko wskazuje na to, że w 2016 roku będzie się ona nadal raptownie pogarszać. 
 
Zwyczajowo już III RP radośnie kontrastuje z tym ponurym tłem.
 
„Nowe patriotyczne władze” szykują się pełną parą do odparcia spodziewanej rosyjskiej agresji na nasz „dostatni i demokratyczny” kraj.  Planują rozmieszczenie broni nuklearnej na naszym terytorium i sprowadzenie jak największego kontyngentu US Army, słynnej w świecie obrończyni „wolności, demokracji i dobrobytu”.  Przy czym „nasze elity” nie są w stanie wyjaśnić, jakie korzyści odniesie Polska z tego przedsięwzięcia. W polskojęzycznych mediach nikt nie zadaje kontrowersyjnych pytań, to też „eksperci” nie są stawiani w kłopotliwej sytuacji. 
 
W odróżnieniu od Zachodu chlubiącego się „wolnością słowa”[iv], do rosyjskiej „totalitarnej państwowej telewizji”  [v] [vi] zapraszani są na dyskusje również przedstawiciele zachodnich „elit”. W niedawny programie publicystycznym dotyczącym stosunków Rosja – UE[vii] występowali również „polscy eksperci”. Niestety, na pytanie jednego z rosyjskich specjalistów wojskowości, czy w Polsce zdaja sobie sprawę, że rozmieszczenie na Jej terytorium wojsk i sprzętu NATO, naraża Ją na ryzyko prewencyjnego uderzenia jądrowego, nie byli oni w stanie niczego sensownego odpowiedzieć.  Jeden z nich[viii] powtarzał w kółko: „my chcemy amerykańskich wojsk i broni atomowej w Polsce”; drugi wyjął z kieszeni polskie jabłko i jedząc je ostentacyjnie przed kamerami, wrzeszczał na Rosjan, że „my i tak przemycamy nasze jabłka na wasze terytorium”.

 
Trudno się dziwić, że pod kierunkiem „elit” tej klasy, społeczeństwo polskie jest jak niemowlę nieświadome otaczającej je rzeczywistości.  Nasycone wirtualnym dobrobytem płynącym szerokim strumieniem z polskojęzycznych mediów, jak dziecko z butelką mleka w ustach, usypia błogo w poczuciu szczęśliwości.
 
Być może traumatyczne rozwiązanie, które pichci nam  Zachód rękami „polskich elit”, stanowi najlepszą alternatywę.  Co jednak będzie w przypadku uniknięcia nuklearnej zagłady?
 
Co prawda informacje płynące z polskojęzycznych mediów są w każdym aspekcie totalnym kłamstwem, ale symptomy smutnego końca III RP wyzierają  dosłownie z każdego kąta.  Trzeba tylko chcieć bacznie obserwować by je zauważyć. Niestety mieszkańcy III RP wolą masowo z niej emigrować, niż skonstatować autentyczną sytuację i ją zmienić.
 
Realna gospodarka praktycznie już nie istnieje, kraj raptownie się wyludnia.  Na ulicach wielkich miast coraz częściej można usłyszeć obcą mowę i zaobserwować egzotycznie wyglądających przybyszów.
 
PiSowscy  „patrioci”, którzy przed wyborami, tak negatywnie odnosili się do rządowego pomysłu przyjęcia tysięcy „uciekinierów” z Afryki, po wyborach gwałtownie zmienili opinię.  „Minister spraw zagranicznych” Witold Waszczykowski w najnowszym wywiadzie dla Reutersa, stwierdził co prawda, że przyjęty przez poprzedni „rząd”  plan przesiedlenia jest „błędny pod względem prawnym”, ale  Polska i tak wypełni zaciągnięte zobowiązania.[ix]  Wzrost liczby miłych nam „gości” z „rasowo lepszych” krajów, nie jest jedynym zjawiskiem migracyjnym.  Na ulicach słyszy się też coraz częściej język rosyjski.  Nie! Spieszę uspokoić!  Nie są to „zielone ludki” Putina –Hitlera!  To nasi banderowscy „bracia” z naszej kochanej Ukrainy, którzy z jakichś powodów używają znienawidzonego języka rosyjskiego, miast swej wyrafinowanej lokalnej gwary.
 
Informacje o autentycznej sytuacji w III RP, można dosłownie zbierać na ulicy.  W pierwszą niedzielę roku wybrałem się na mszę świętą w przypadkowo napotkanym kościele.  Na podsumowanie ubiegłego roku, ksiądz podzielił się z wiernymi statystycznymi informacjami.  W 2015 roku w parafii udzielono 97 chrztów  53 śluby i 219 pogrzebów. Dane te, które w znacznej mierze ilustrują sytuację w całej III RP,  można również znaleźć na stronie parafii[x].  Ogromna przewaga pogrzebów nad chrztami i ślubami stanowi wyraz agonii polskojęzycznego społeczeństwa.  Ale, by ta autentyczna statystyka była w pełni miarodajna, należy jeszcze odjąć od liczby chrztów i ślubów te „europejskie”.  W trakcie wspomnianej mszy, ślubów nie udzielano, były za to cztery chrzty.  Trzy polskich dzieci i jednego angielskiego, oczywiście z polskiej matki.  Takie „europejskie” ceremonie odbywają się w III RP na skalę masową.  „Polskojęzycznego europejczyka”, można bowiem pozbawić majątku, pracy, suwerenności, honoru, godności, a nawet własnych sióstr i córek , ale okazji do wypitki na weselu lub chrzcinach już nie!  Weseli się więc naród wolnością, dobrobytem i świetlaną przyszłością, podśpiewując sobie na imprezce:  „wszystkie dupki śpią w jeziorze dopóki ich jakiś Angol nie zaorze”.
 
Jak więc będzie wyglądać III RP za kilka lat?  Trudno powiedzieć czy będzie to islamski Kalifat, czy banderowska Judeopolonia.  Jedno nie ulega wątpliwości, polskojęzyczna ludność stanowić będzie szybko wymierającą mniejszość  Wszystko też ulegnie zmianie, łącznie z zewnętrzną dekoracją państwa udającego dziś Ojczyznę Polaków.  Jedno pozostanie bez zmian; władza międzynarodowej oligarchii finansowej nad krajem.
 

KOMENTARZE

 • Smutna perpekstywa
  A co bedzie jezeli nastapi powolna poprawa?
 • @Casey 20:40:06
  Według mojej skromnej oceny to nie jest możliwe, ani powolna poprawa ani powolne pogorszenie. Sprawy mają już ogromną dynamikę.

  Poza tym, by w ogóle mogło nastąpić polepszenie, u władzy musieli by być prawdziwi Polacy ( tak jak na Węgrzech Orban), a nie amerykańska agentura. Zresztą pojedyncze kraje wielkości Polski czy Węgier nic w globalnej rozgrywce nie znaczą.
 • @
  Nic nowego, pesymistyczna prognoza, jeżeli jako naród mamy upaść, to w jaki sposób Pan, jako Polak chce przejść przez te czasy z godnością? Co powinien robić każdy z nas? Czy patrioci powinni tworzyć od nowa naród? Lokalną społeczność? A może trzeba oddać się w pełni Chrystusowi, aby być tym sprawiedliwym w tej Sodomie i Gomorze, jaka się szykuje.
 • @Sukarno 21:54:50
  Jeśli nie skrystalizuje się "masa krytyczna" z niedobitków autentycznych Polaków, to obawiam się, że już nic się nie da zrobić.

  Oczywiście to tylko moja osobista opinia, a w ostatecznym rozrachunku wszystko jest w rękach Boga.
 • @Nibiru 22:16:16
  Siłą Amerykanów są tradycyjne swobody i swobodny dostęp do broni palnej. Rosjanie są najbardziej zahartowanym narodem na świecie. Chiny mają masę ludności. Niemcy są pracowici i skrupulatni. A co jest naszą siłą?
 • wspaniale!
  Jak zwykl wspanial! Prztlumaczylismy juz nijden Pana tekst na j rosysjki! Pozdrawiam z Kaliningradu. Tomasz Omański
 • @dr nowopolski 21:59:53
  5 x *

  "...Jedno pozostanie bez zmian; władza międzynarodowej oligarchii finansowej nad krajem..." - i o czym tu gadać?
 • @Tom71 22:56:12
  Robicie dobrą robotę. Przeciętni Rosjanie powinni wiedzieć, że przeciętni Polacy są ich przyjaciółmi. Tak samo jak jesteśmy przyjaciółmi przeciętnych Niemców.
 • link na tekst w j rosyjskim
  http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/6198-2016-i
 • @
  Jeżeli chodzi o obcokrajowców to widzimy i słyszymy nie tylko przybyszy ze wschodu najpewniej z Ukrainy ale także z Kaliningradu oraz z dalszych zakątków świata. Zaskakująco dużo jest na ulicach Warszawy...Francuzów. Krakowskie Przedmieście, Nowy świat, ścisłe centrum Warszawy a wreszcie można ich często spotkać w komunikacji miejskiej. Wszędzie co chwila mowa z kraju nad Sekwaną. I to nie wygląda na turystykę, bo trwa 12 mc w roku a osiedlanie się tutaj. Czyżby Francuzi zaczęli (za przeproszeniem) spierdalać do katolickiej i jeszcze niedawno zacofanej Polski przed lewicą, podatkami oraz islamizacją w ich kraju obfitującego w sery i wina? A co jeżeli zaraz konserwa z Europy zachodniej ruszy na wschód i zacznie pouczać i domagać się specjalnych przywilejów oraz praw nad Wisłą?
 • Z wieloma sprawami się zgadzam
  tylko jedno mam pytanie.

  Jakie jest rozwiązanie? Powołanie polskiego rządu bez wątpienia będzie plusem, ale co dalej. Czy w bieżącej sytuacji geopolitycznej będzie on sobie mógł pozwolić na niezależność w kreowaniu polityki? Niemcy i Rosjanie nie są naszymi przyjaciółmi. To nasi polityczni wrogowie będąc między sobą połączeni wspólnymi interesami geopolitycznymi sprzecznymi z interesami Polski. Od kilkuset lat marginalizują Polskę nie pozwalając na jej rozwój. Jak mamy sobie z tym poradzić? Z dwoma wrogami na skrzydłach do tego z jednym bardzo silnym wewnętrznym?
 • @zadziwiony 12:27:38
  Myślę, że Chiny mogłyby być rozwiązaniem.
  Problemem są okupanci i ich marionetki.
  Wiec póki co, dupa zbita.

  pozdrawiam
 • @zadziwiony 12:27:38
  Drogi panie! Jakim prawem wskazujesz pan nam Polakom, Niemców i Rosjan za wrogów?
  Polacy, Niemcy i Rosjanie chcą żyć w pokoju i spokoju.
  W jakim celu pan judzisz nazywając Rosjan i Niemców naszymi wrogami?
  Wzbudzanie wrogości i nienawiści wobec innych narodów nie jest chyba zgodne z prawem?
 • @lorenco 17:06:55
  Och, sorry za nietakt, to przecież nasi najwięksi przyjaciele na których zawsze w potrzebie możemy liczyć. Przecież to myśmy ich skolonizowali i dymamy ich ile wlezie czerpiąc z tego niemałe profity i dzięki temu nasz poziom życia wielokrotnie przewyższa ich, zwłaszcza niemiecki.
 • @zadziwiony 17:48:05
  To niech pan ich teraz w ramach odwetu dyma i kolonizuje, sam a nie podburza narodów przeciw sobie!
  Niech pan odbierze im te niemałe profity i liczy tylko na siebie i na USA, of course!
 • @zadziwiony 12:27:38
  Trzeba sobie zdawać sprawę, że o ile Niemcy jako część Zachodu, byli są i zawsze będą naszymi wrogami, to Rosjanie jak i inne narody tzw. Europy wschodniej powinny się ze sobą dogadywać pomimo zaszłości historycznych. Żydom i Zachodowi zależy na skłócaniu nas. Przykładem sukcesów niemieckich w tym zakresie jest ruch banderowski.

  Reszta odpowiedzi jest poniżej:

  Myślę, że Chiny mogłyby być rozwiązaniem.
  Problemem są okupanci i ich marionetki.
  Wiec póki co, dupa zbita.

  pozdrawiam

  Stonek
 • @lorenco 17:06:55
  Polacy, pomimo że należą do cywilizacji łacińskiej, powinni sobie w końcu zdać sprawę, że nie należeli, nie należą i (na szczęście) nigdy nie będą należeć do tzw. Zachodu.

  Praktycznie wszystkie polskie nieszczęścia wynikały z nieokiełznanego pragnienia zaliczania się do Zachodu i absurdalnego postrzegania tego przez Polaków jako nobilitacji.

  Zachód zaczyna się już jawić bez osłonek i jego wizerunek jest tak szkaradny jak szkaradny jest szatan, któremu służy.
 • @dr nowopolski 21:25:52
  Ty jesteś taki dr., jak z koziej dupy trąba!!! Jeżeli uważasz J. Kaczyńskiego i jego ludzi za amerykańską agenturę, to gratuluję stanu czachy!!! pewnie byłeś zadurzony w zdrajcy i złodzieju, ryżym matole, który został wynajęty do niszczenia i sprzedawania Polski!!! Świadczą o tym fakty, np.zniszczenie
  stoczni i degeneracja kopalń!!! Zamiast pisać o tym, jak trzeba walczyć ze zdrajcami, to ty piszesz BZDURY!!!
 • @dr nowopolski 22:13:54
  ,,Praktycznie wszystkie polskie nieszczęścia wynikały z nieokiełznanego pragnienia zaliczania się do Zachodu i absurdalnego postrzegania tego przez Polaków jako nobilitacji."

  Czego przyczyną jest wieloletnia, a raczej wielowiekowa propaganda okupantów i obcej agentury, utwierdzająca Polaków w poczuciu niższości w stosunku do Zachodu (analogiczne działania były podejmowane, z równie doskonałym skutkiem, w stosunku do mieszkańców wsi, aby ich utwierdzić w kompleksach w stosunku do mieszczan).
 • @dr nowopolski 21:54:11
  @Stara Baba alias Chuck Norris 18:44:33.CET

  .
  Hi Chuck,
  polozenie geograficzne miedzy szwabami i ruskim mamy juz tak od wieköw czyli chujowe , wiec nie pierdol po koreansku w bambus ze NIC o tym do dzis nie wiedziales miedzy jakimi krajami lezy Polska .
  123 lat niewoli i Polska jest , teraz tez sytuacja nie jest wesola ale
  Ja zyje , zyje Polska .

  Wyrok na Warszawę zapadł w 1940r
  Max von Stirlitz 31.07.2014 08:48:24


  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Suworow

  "W 1761 został inicjowany do petersburskiej loży masońskiej Des Trois Etoiles. Wyższe stopnie wtajemniczenia uzyskał w Królewcu, w loży Zu Den Drei Kronen."

  W 1794 przypuścił 4 listopada szturm na Warszawę (dokonując rzezi ludności Pragi), za co został awansowany do stopnia feldmarszałka.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Obrona_Pragi

  Wygląda na to, że tylko Polacy, nie dają się (sic!) podjudzać, napuszczać na innych i na dodatek ciężko nas ubić.
  Strasznie to musi wkurwiać podjudzaczy :)

  jak mawiał Max von Stirlitz
  Na pohybel czarnym, czerwonym i
  brunatnej swołoczy ! 8-)

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031