Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dzisiejsza Ukraina-czyli zachód bez retuszu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od 1991 roku, Ukraina, poddana jest „transformacji ustrojowej”, w ogólnych zarysach podobnej do tej jaką przeszła III RP i inne byłe państwa „demokracji ludowej”.

 Gubernator odeskiej obłasti, Micheil Sakaszwili[i] ,w rozpoczętej niedawno kampanii propagandowej, stwierdził że od początku swej niepodległości, Ukraina jest dojona jak krowa przez oligarchów, polityków i urzędników.  „Co tu dalej doić? Krowa już zdechła”- zreasumował.  Trzeba przyznać, że jest to niezwykle trafne porównanie. 

 
Od 1991 roku, Ukraina, poddana jest „transformacji ustrojowej”, w ogólnych zarysach podobnej do tej jaką przeszła III RP i inne byłe państwa „demokracji ludowej”.  Ponieważ jednak ukraińskie społeczeństwo jest jeszcze prymitywniejsze od społeczeństw tychże, to i rezultaty „transformacji” są znacznie bardziej opłakane.  Znaczna część ukraińskiej gospodarki została zniszczona, lub rozkradziona.  Liczba ludność zmniejszyła się z 50 do 40 milionów.  W państwie króluje chaos i bezprawie.
 
Dopiero jednak po zamachu stanu, w wyniku którego usunięto prezydenta Janukowycza[ii], Ukraina rozpoczęła prawdziwą „integrację europejską”.  W przeciwieństwie do unijnych kolonii, takich jak III RP, administrowanie krajem odbywa  się „przy odsłoniętej kurtynie”.  Kluczowe stanowiska objęli amerykańscy agenci, Poroszenko[iii] i Jaceniuk[iv].  Na boczny tor odstawiono niemieckiego agenta Kłyczko[v].  Państwem zarządza osobiście wiceprezydent USA Biden[vi], który periodycznie odwiedza Kijów, odbierając raporty oficjeli i prezydując na posiedzeniach ukraińskiego gabinetu..  Do niego to z petycjami i prośbami jawnie i oficjalnie zwracają się nie tylko funkcjonariusze, ale i zwykli obywatele.  Przykładowo, podczas ostatniej wizyty, demonstranci zwrócili się do niego z prośbą o usunięcie Jaceniuka ze stanowiska premiera.  Funkcjonowanie „władz” ukraińskich, na co dzień kontroluje amerykański ambasador   Geoffrey R. Pyatt, przed którego rezydencją także periodycznie zbierają się obywatele z prośbami, petycjami i żądaniami. 
 
Ukraińskie społeczeństwo nie zauważa nic zdrożnego w tym, że rządzą nim obcy.  Niewolnicza mentalność stymuluje jedynie próby poszukiwania dla siebie możliwie „najlepszego pana”.  Stąd też wynika ukraiński wybór „zachodniego kierunku integracji”.   W ukraińskim paradygmacie, Zachód jawi się jako lepszy „pan” od rosyjskiego.  Myśl o suwerenności i samostanowieniu nie świta w prymitywnych ukraińskich głowach.  Natomiast skrzętnie skrywany kompleks niższości równoważony jest patologicznym banderowskim nacjonalizmem  i pustym wrzaskiem o „Samostijnej Ukrainie”.
 
Wspomniany na wstępie Sakaszwili , jak i wszyscy pozostali „politycy”, pomimo że publicznie walczą między sobą nie przebierając w słowach i środkach, mają na względzie jeden i ten sam cel, narabować jak najwięcej.   Wszyscy oni służą też zachodniemu panu.  Jednak w oczach ukraińskiego pospólstwa ich zmagania odbierane są jako dowód „pluralizmu”. 
 
Tak wiec, ukraińska polityka toczy się zwyczajnym „zachodnim torem”, tyle że bez retuszu, jaki na Zachodzie stosuje się dla opinii publicznej. Dzięki temu można znacznie łatwiej rozszyfrować rządzące nią mechanizmy.
 
Nie inaczej ma się sprawa z gospodarką.  O ile w III RP i innych unijnych koloniach rabunek odbywa się pod hasłami „nowoczesności”, „wolnego rynku” i „zachodnich wartości”, o tyle na Ukrainie jest to prymitywny bandytyzm obdarty z jakichkolwiek pozorów zachodniego blichtru. 
 
Resztki ukraińskiego przemysłu zostały albo zniszczone w wojnie domowej, lub zostały poza kontrolą Kijowa na Donbasie.  Zachodowi zależy jedynie na ukraińskich dobrach naturalnych, a w szczególności na najlepszym w świecie czarnoziemie.  Na Ukrainie pojawiają się ogromne latyfundia, w których zachodnie korporacje produkują genetycznie modyfikowaną żywność.  Ukraina nie posiada bowiem żadnego systemu kontroli produktów rolnych.  Zachłanność zachodnich korporacji jest tak wielka, że wzorem Niemców z okresu II Wojny Światowej, rozpoczęły one masowy wywóz czarnoziemu do swych państw.
 
W międzyczasie sytuacja ekonomiczna Ukraińców staje się katastrofalna i zmusi ich zapewne, wzorem mieszkańców III RP, do emigracji en masse na Zachód.
 
Z krajów bałtyckich, w okresie „transformacji ustrojowej” wyemigrowała jedna trzecia ludności i praktycznie pozostali jedynie urzędnicy i emeryci.  Z Ukrainy emigracja będzie zapewne procentowo znacząco większa i znacznie bardziej widoczna, biorąc pod uwagę wielkość populacji.  W połączeniu z muzułmańską inwazją na UE, jej rezultaty mogą okazać się traumatyczne.
 
W III RP taktownie nikt nie liczy emigrantów. Po co?  Społeczeństwo jest szczęśliwe z powodu względnie wysokiej stopy życiowej utrzymującej się dzięki pomocy emigrantów dla rodzin w kraju.  Dyskretna forma okupacji umożliwia społeczeństwu łatwiej  niż Ukraińcom maskować niewolniczą mentalność i związany z nią kompleks niższości. 
 
Przejęcie przez „patriotów” z PiS „władzy” w III RP uszczęśliwiło znaczną część społeczeństwa.  Teraz prymitywny krzykacz Duda, z pomocą Szydło, Macierewicza i innych „polityków”, będzie mógł doszlusować do Ukrainy, nie tylko politycznie i gospodarczo, ale również militarnie, realizując na wschodzie „jagiellońskie” interesy III RP.
 
Podobnie jak i na Ukrainie, całe „elity” III RP, są agenturalne i podobnie jak tam żrą się między sobą.  Z jakichś powodów, rządząca Zachodem żydowska oligarchia finansowa pragnie maksymalnego rozszerzenia się w świecie chaosu. 
 
Odsunięta od żłobu „opozycja” z PO pragnie przywrócenia w III RP „demokracji”.  Według jej pryncypałów rodem z Niemiec, PiS to „faszystowska partia”  kultywująca „faszystowskie tradycje” rządu II RP[vii].  Na szczęście dla Zachodu, w 1939 roku „faszystowski reżim” II RP zlikwidowali towarzysze narodowo-socjalistyczni i socjalistyczni z Niemiec i ZSRR.  Dziś zrobi to germańska Unia Europejska, której „analitycy” przewidują, że w III RP może dojść nawet do konfliktu zbrojnego i „poleje się krew”[viii].  A jeśli „prognozują to analitycy”, to zapewne scenariusz taki jest już w przygotowaniu. 
Podziwiać należy żydowskie mistrzostwo w operowaniu „po obu stronach barykady” i umiejętność pchania gojów do samounicestwienia.  Biorąc to pod uwagę, w interesie Polaków, jest powstrzymanie się od rozdmuchiwania emocji.  Miast tego, należałoby skierować uwagę i energię społeczną na rejestrowanie zbrodni dokonywanych przeciw polskiej racji stanu tak przez obecną „władzę” jak i „ demokratyczną opozycję”. Taka wiedza może się kiedyś przydać.
 


[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Petro_Poroshenko
[iv] https://pl.wikipedia.org/wiki/Arsenij_Jaceniuk
[v] https://pl.wikipedia.org/wiki/Witalij_K%C5%82yczko
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Biden

KOMENTARZE

 • Walczyć trzeba, a nie czekać, co rzyd znów wymyśli.
  Pięknieś pan o Ukrainie napisał, panie Nowopolski. Dakładnie tak jest, jak pan piszesz. A czarnoziem ukraiński u nas w workach foliowych po 60 litrów za 4,99 sprzedawali, bardzo dobry jest na groby albo pod nowalijki na balkon. Tak, że wszystko prawda i merytoryka się zgadza.

  Ale puentujesz pan fatalnie, naszym skromnym zdaniem. Bo czekaniem i mitygowaniem nic się nie osiągnie przy obecnym stanie eskalacji. Bezemocyjna kontemplacja wydarzeń, jaką pan proponujesz, to nie jest nasz polski modus operandi, panie Nowopolski. To rzyd mógł jak ciele na rampie umszlagplacu stać i na bydlęcy wagon czekać, ale nasz rodak to więcej rozsądku wszak ma i odpowienie działania podjąć powinien.

  Dokumentacja zbrodni na Narodzie naszem też się na nic nie przyda, bo oni i tak, jak wygrają, to nową historię napiszą a nasze groby rozkopią i jeszcze czarnoziem z ciał naszych do Izraela sprzedawać będą. Chciałbyś pan, Nowopolski, w kibucu na grządce pomidorów skończyć? No właśnie. Więc do działań wzywać trzeba, serca krzepić, drogę wskazywać, to wszak jest psi obowiązek tak zdolnego jak pan publicysty.

  Zauważyłeś pan pewnie, Nowopolski, że nie dałbyś rady wysmażyć powyższego artykułu bez używania cudzysłowu. Cudzysłów to w naszych czasach najważniejszy znak pisarski, już nawet klawiatury normalne, qwertowe, mają oficjalnie o nowy guzik rozbudować, taką zawrotną karierę cudzysłów zrobił. Piszesz pan na przykład "demokracja", "transformacja" albo "wartości" i sadzisz pan cudzysłów. Ale na dłuższą metę nie da wszak rady naśmiewać się w ten sposób z retoryki naszego żydłaczego okupanta, bo musiałbyś pan każde słowo cudzysłowić, i to podwójnie. Najpóźniej wtedy człowiek piśmienny pożałuje, że dał się nabrać na komentowanie wrogiej propagandy i że wlazł w to zakłamane gówno. Poza tem, katolik nie powinien cudzysłowu używać, bo jego gadka ma być binarnie krystaliczna, tak-nie. Konieczność nagminnego cudzysłowienia wskazuje na to, że słowo swego kresu sięgło i że czas najwyższy, by przemówiły czyny i broń szturmowa.
 • @Pan podporucznik 20:02:31
  Czas rzeczywiście jest już najwyższy, ale niech się najpierw banderowcy sami powyrzynają, a przez Unię przewalą rewolucje i rozwalą ją. Wtedy będzie czas na czyszczenie krajowej stajni. Tylko nie zapomnijcie, by ją oczyścić z całego łajna, a nie tylko jednej "opcji politycznej". To oczywiście, o ile nie zniszczy nas kataklizm wojenny.

  Co do cudzysłowów, to muszę je używać, bo nawet najbrutalniejszym językiem nie da zastąpić się tego co te słowa w cudzysłowie naprawdę oznaczają. W polskim języku nie ma po prostu takiego słownictwa.
 • Polska po 1989 r.jak również Ukraina po 1991 r. jest pionkiem w grze orędowników nowego porządku świata / NWO/
  "Z jakichś powodów, rządząca Zachodem żydowska oligarchia finansowa pragnie maksymalnego rozszerzenia się w świecie chaosu."

  ----------------------------------------------------------------------------
  Idea kryzysu, służąca manipulacji nastrojami społecznymi , w tym przypadku wykorzystywana przez ideologów i orędowników NWO, w przeszłości była już z powodzeniem dla tych manipulacyjnych celów stosowana , o czym w tym filmie :

  https://www.youtube.com/watch?v=S1qd-6-tXAo

  Chaos –zdaniem ideologów, jak i orędowników oraz wyznawców nowego porządku świata - jest potrzebny do przejęcia przez NWO władzy nad całym światem .

  I tak Dawid Rockefeller powiedział , cytuję :

  „Jesteśmy na progu globalnej transformacji. Wszystko czego potrzebujemy to właściwy wielki kryzys i państwo /przyp. własna : ludzkość/ zaakceptuje Nowy Światowy Porządek."

  http://3obieg.pl/porzadek-z-chaosu

  Jeden z głównych ideologów NWO Zbigniew Brzeziński , autor książki
  " Wielka szachownica" wyraził swoje zatroskanie z powodu braku akceptacji ludzkości dla planów NWO , mówiąc : NWO JEST ZAGROŻONY Z POWODU SPRZECIWU SZEROKICH MAS LUDNOŚCI”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brzezinski-nwo-jest-zagrozony-z-powodu-sprzeciwu-szerokich-mas-ludnosci-2012-12

  Ludzkość , by przetrwać na planecie Ziemia musi przeciwdziałać NWO , w przeciwnym razie zostanie zaczipowana i stanie się niewolnikiem. Taki los czeka również nasze dzieci, o ile wcześniej w ramach kolejnych „twórczych” projektów NWO nie zostaną one zgładzone poprzez depopulacje i eugenikę.

  https://www.youtube.com/watch?v=d3vEg0xKaZc

  @ autor pisze :

  "w interesie Polaków, jest powstrzymanie się od rozdmuchiwania emocji. Miast tego, należałoby skierować uwagę i energię społeczną na rejestrowanie zbrodni dokonywanych przeciw polskiej racji stanu tak przez obecną „władzę” jak i „ demokratyczną opozycję”

  W pełni się z tym zgadzam . Przypomnę moją odezwę do Narodu Polskiego, która w tej nowej sytuacji politycznej tworzonego w Polsce chaosu , mającego detonować wybuchem społecznym, jest jak najbardziej aktualna :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/
 • Pytanie do rządu RP !
  Co robi obywatelka Polski Bianka Zalewska na Ukrainie ?

  O tym co robi , w tym materiale :

  http://novorossia.today/o-tym-jak-obywatelka-polski-mordowala-i-torturowala-ludzi-w-donbasie-2/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031