Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Podwójna gra zachodu na globalnej scenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak sięgnąć pamięcią, zachód zawsze stosował kłamstwo i hipokryzję w charakterze swej broni ideologicznej. Nigdy dotąd jednak, w tym samym czasie, nie deklarował jednego, robiąc coś dokładnie przeciwnego.

 Przedstawiciel US Army, płk. Steve Warren, oświadczył niedawno[i], że działania przeciw terrorystom z ISIS amerykańskiej „koalicji” w Iraku i Syrii, spowodowały obniżenie o 90% zdolności  eksportu ropy, oraz zmniejszenie  obszaru kontrolowanego przez Kalifat o 40%.  Zawłaszczanie przez Stany Zjednoczone kredytu za te osiągnięcia musi zdziwić każdego myślącego obserwatora. Od półtora roku amerykańska koalicja „walczyła” z ISIS, a rezultatem tego było tylko powiększenie zarówno terytorium kontrolowanego przez terrorystów, jak również ilości szmuglowanej ropy.  USA nigdy nie prezentowały też zdjęć dokumentujących swe „osiągnięcia” w tych zmaganiach. 

 
Sytuacja zmieniła się diametralnie z chwilą wkroczenia w konflikt syryjski lotnictwa rosyjskiego.  Kalifat ISIS przeszedł do obrony i odwrotu, przemyt ropy naftowej zmniejszył się.  W zamian zachodnia propaganda oskarżyła Rosję o „zbrodnie wojenne” polegające na bombardowaniu ludności cywilnej, a prezentowane przez Federację zdjęcia lotnicze dokumentujące miejsca i rezultaty nalotów, media korporacyjne zaczęły używać jako ilustrację amerykańskich sukcesów w „walce z terroryzmem”.
 
Jak sięgnąć pamięcią, zachód zawsze stosował kłamstwo i hipokryzję w charakterze swej broni ideologicznej.  Nigdy dotąd jednak, w tym samym czasie, nie deklarował jednego,  robiąc coś dokładnie przeciwnego.  W  21 wieku stało to się dlań normą.
 
Deklaruje on „wojnę z terroryzmem”, tworząc go w tym samym czasie.  Wszystkie bez wyjątku organizacje terrorystyczne są tworem USA i jego „sojuszników”, są finansowane i kontrolowane przez CIA.  Alkaida, pierwsza wielka „organizacja terrorystyczna”, to po prostu arabski termin oznaczający bazę danych, w której CIA kolekcjonowała wszelkie dostępne informacje o muzułmańskich bandytach, w celu ich późniejszego zaangażowania w charakterze zalążków grup terrorystycznych[ii].
 
Dziś, kiedy chaos ogarnął już większość terytorium naszego globu, zachód nadal kontynuuje wspieranie i rozwijanie terroryzmu.  Amerykańska „koalicja” do walki z ISIS, nieprzerwanie prowadzi walkę, tyle że z przeciwnikami tych terrorystów[iii].
 
Akcje terrorystyczne są również organizowane w państwach zachodu przez służby specjalne tychże. Prowokacje te, zwane „false fag”[iv], mają na celu zastraszenie społeczeństw i w konsekwencji przyzwolenie opinii publicznej na stopniowe zaprowadzanie na terytorium tych „demokracji” systemu państwa policyjnego.
 
Dla przykładu jak bardzo władzom zależy na „neutralizowaniu” zamachowców , można przytoczyć historię głównego sprawcy aktów terroru w Paryżu, Abdeslama Saleha, który po ich wykonaniu, wracając samochodem do Brukseli, był trzy razy kontrolowany przez policję i pomimo, że posługiwał się własnym autentycznym dowodem tożsamości, nie został zatrzymany.[v]
 
Naszkicowana powyżej sytuacja wynika z faktu całkowitego przejęcia władzy w Waszyngtonie przez tak zwanych neokonserwatystów[vi], czyli byłych trockistów[vii], którzy w Stanach Zjednoczonych znaleźli schronienie przed stalinowskimi prześladowaniami.  Ci etniczni Żydzi, łatwo znaleźli wspólny język, z autentycznymi władcami USA i zachodu-żydowskimi „finansistami”. 
 
Ideowy cel trockizmu zawierał się w „permanentnej światowej rewolucji”.  Trockiści, wraz ze zmianą swego nazwania, zmienili również swój „ideowy sztandar”, na „walkę z terroryzmem”. Jednak, by móc skutecznie prowadzić tą „walkę”, należało wprzódy  stworzyć światowy terroryzm.  W końcowym rozrachunku chodzi im o rozprzestrzenienie na globie  „kontrolowanego chaosu”  (managed chaos[viii]).
 
Ponieważ jednak, kontrolowanie chaosu jest taką samą utopią, jak tworzenie komunizmu na ziemi, chaos pozostaje, zgodnie ze swoją podstawową cechą, „chaotyczny”,  czyli niekontrolowany.  Neokonserwatyści nie przejmują się tym zbytnio, bo ich diaboliczna natura wymaga od nich tak naprawdę szerzenia na świecie jedynie  śmierci i zniszczenia.
 
Podwójna gra zachodu nie ogranicza się jedynie do spraw militarnych, ale dotyczy wszystkich dziedzin życia.  W sferze gospodarczej, dla przykładu, Unia wprowadza sankcje przeciw Rosji, w wyniku których, jej nędzna kolonia tzw. III RP, pozbawiona zostaje ostatnich źródeł dochodu z eksportu jabłek i mleka, a w tym samym czasie Republika Federalna podpisuje z Federacją Rosyjską kontrakt na budowę drugiej nitki rurociągu bałtyckiego, która da Niemcom kontrolę nad dystrybucją rosyjskiego gazu na terytorium Unii.[ix]
 
Przykładowo, w sferze politycznej, umożliwia się amerykańskiej agenturze (PiS), wygrać „wybory” i przejąć „władzę” w Polsce, w celu przyspieszenia procesu konfrontacji III RP z Federacją Rosyjską i równocześnie aktywizuje się agenturę niemiecką (w ostatecznym rozrachunku również służącą amerykańskiej oligarchii finansowej) w celu siania „społecznych niepokojów”  pod pozorem „obrony demokracji”[x].
Deklaruje się chęć zmniejszenia nielegalnej emigracji do Unii, równocześnie przyjmując „uciekinierów” z otwartymi rękami i wspierając jej głównego organizatora – Turcję – „zasiłkiem” w wysokości $3 miliardów.
 
Innymi słowy niekontrolowany chaos we wszystkim!  Czyli droga ku samozagładzie! Jedyne co mogłoby odwrócić ten trend, to dokumentne „wymiecenie” sprawujących władzę na zachodzie finansowych oligarchów i wysługujących się im „elit” wszelkich barw i orientacji politycznych bez wyjątku.
 


[ii] https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Qaeda
[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/False_flag
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/Neoconservatism
[vii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Trockizm
[viii] https://en.wikipedia.org/wiki/Chaos_theory_in_organizational_development
[x] https://www.rt.com/news/326552-poland-government-protest-court/

KOMENTARZE

 • Jeżeli przyjmniemy
  że wszystkie działania Zachodu są celowe, dojdziemy do wniosku że chaos jest działaniem celowym.Zachód nie ma wizji na rozwiązanie problemu Bliskiego Wschodu, to ich przerasta.Stąd działania chaotyczne, bez strategii.Obecna polityka zdaje się przeczekiwać.W sprawie wojny z terroryzmem, uchodźców widzimy oczekiwanie.Rosyjska polityka i działania w tamtym regionie to wojna na dwa fronty.Dwa czy trzy dni temu Izrael wysłał do Damaszku samoloty które zlikwidowały jednego z dowódców Hezbollahu.Wczorajszy atak na szefów jednej z organizacji terrorystycznych w Damaszku(współpracującej z USA i Izraelem)był odpowiedzią rosyjskiej koalicji.Ta wojna ma kilka płaszczyzn , i jak pisałem poprzednio , przerasta Zachód.Jest to wojna gdzie Zachód ma równorzędnego przeciwnika z tym że bardziej przebiegłego i mającego wizję-utrzymać Syrię.
  http://litera.fr/category/news/
 • Zyjemy w czasach klamstwa.Obama obywatelem USA nie jest
  a jest jego prezydentem.Klamstwo to dzis prawda.
 • Autor
  Bardzo zwięzłe, logiczne i celne. Z najwyższym uznaniem. BJ
 • autor
  Dzięki za ten tekst, on pokazuje prawdziwe oblicze antyludzkiej postawy neokonserwtystów - sjonistów z usraela, które wybiera władze i przywódców w krajach UE w tym Polski.
  Proszę zauważyc, jak podstępnie, podprogowo, lansuje się Kaczynskiego, Naimskiego, Waszczykowskiego, Macierewicza i całą klasę tzw. urzędników drugiego planu, którzy cicho siedzą w urzędach a politycy ich słuchają.
  Weżmy przykład Dudy, to nie Duda wygrał wybory, to Komorowskiego obalono, posługując się Kukizem. (który nawet nie zdaje sobie sprawy z tego) Komorowski wyleciał, za lenistwo w sprawach konfliktu z Rosją, był mało wyrazisty, a więc nie pewny, dali Dudę i co robi DUDA, realizuje ,,dynamicznie" politykę usraelską w Polsce.
  Drugi przypadek Kaczynski: zakompleksiony, dziwna przeszłosć, bez kompletnego przygotowania do rządzenia, taka fajtułapa a wygrywa wybory i ma samodzielne rządzenie, tyle razy przegrywał, ale był nie do ruszenia.Przypadek!!!! Każdy kto przegrywał wybory parlamentarne w zasadzie wylatywał z stołka partyjnego ale nie Kaczyński.
  Własnie, tak tworzy się z ludzi zakompleksionych wykonawcami poleceń organizacji agenturalnych. Teczka Kaczynskiego z IPN zginęła, ,,Balbiny" nieujawniona , aneks do raportu o likwidacji WSI cisza w tym opis tzw. grupy ,,Paczka". Uwłąszczenie się FPS na majątku narodowym - cisza.
  Awantura o TK, to nic innego jak ,,kontrolowany chaos" wprowadzany przez masonerię. Kaczynski nic nie wmówi o pełnej lustracji, rozliczenia złodziejskiej prywatyzacji, wywalenia fundacji Sorosa z Polski, loży Brith Brait, finansowanie z zagranicy setki stowarzyszeń i fundacji w Polsce o antypolskiej działalności o zaprzestaniu wspomagania okupatów Ukrainy. Kaczyński zaczyna od awantury, celem odwracania uwagi od wprowadzania zsadniczych zmian w Polsce. Już zaczał od wspomożenia islamskich imigrantów w Turcji kwotą 300 mln zł., wsparciem złodziei z Ukrainy kwotą 4 mld zł. Pomoc w tuszowaniu śledztwa zestrzelenia samolotu rosyjskich sił zbrojnych przez NATO na Syrią. Ciche wsparcie PI przez obecny układ rządowo-prezydencki.
  Kontrolowany chaos wprowadzany przez ukłąd magdalenkowy w Polsce ma służyc w przygotowywaniu Polski do szukania prowokacji zbrojnej z Rosją, kosztem życia mln naszych rodaków, to wszystko w interesie usraela, sił neokonserwtystów - sjonistów - trocjkistów, to im mają służyc obecne rzady w Polsce. Duda i Kaczyński są od realizacji polityki usraela w Polsce, od prowadzenia najpierw wojny medialnej przeciwko Rosji, a następnie nawet zbrojnej wojny, najpierw na Ukrainie a póżniej może się przenieść na nasze terytorium, gdy tylko tu trafi broń nuklearna z NATO z guzikami w Wszyngtonie.
  Także, bardzo cieżkie czasy czekają Polskę i Polaków, jeżeli nie zmądrzeją w porę.
 • Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują , iż wijący się w przedśmiertnych konwulsjach wielki hegemon i stojące za nim siły zła
  /ciemności/ oraz służące im pieski , pomimo ogromu popełnionych zbrodni i wyrządzonych krzywd ludzkości na planecie Ziemia nie myślą dobrowolnie zejść ze sceny świata , lecz brnąc dalej w swojej zbrodniczości poprzez międzynarodowy terroryzm i wszczynanie wojen religijnych zamierzają kontynuować swoje dzieło zniszczenia, by osiągnąć swój nierealny , już dzisiaj cel , a mianowicie stworzenie nowego porządku świata /jedno służące im państwo, jedna służąca im armia, jeden bank centralny itd./

  Nie wykluczone , iż w swoim ostatnim stadium agonii dla zachowania swej władzy, dokonają jeszcze na planecie Ziemia , pod fałszywą flagą /false flag/, wielkich zniszczeń ze szkodą dla ludzkości typu zamach na WTC 9/11/2001 lub jeszcze coś większego z ewentualnym użyciem broni atomowej , obwiniając za to poprzez służące im media /dziennikarzy/ , rządy i polityków , stawiające im czoło siły prawdy i światła, które to działania w ostatecznym rachunku w niczym im nie pomogą , lecz przyspieszą ich nieuchronny i niechybny koniec. Kulminacja tych zdarzeń to rok 2016.

  Należy liczyć się w najbliższym czasie z możliwością reaktywacji frontu na Ukrainie z możliwością wciągnięcia do tych działań , docelowo do wojny z Rosją ,w ramach fałszywej flagi Polski , krajów nadbałtyckich , Finlandii , jak również ze stworzeniem wobec Rosji nowego frontu w południowej Azji z wykorzystaniem afgańskiej bazy. Tym samym Rosja znajdzie się w mało komfortowej sytuacji jednoczesnej walki z siłami zła / terroryzmu, faszyzmu, banderyzmu/ na kilku frontach.

  Niestety Polska w obecnej chwili poprzez zdradziecki wobec Narodu Polskiego rząd oraz usłużnych polityków jak również poprzez sprzedajne media stoi po stronie sił zła /ciemności/. Obecna wrzawa polityczna i medialna w Polsce wokół Trybunału Konstytucyjnego, Rady Polityki Pieniężnej to pozorne tematy mające za zadanie wywieść Polaków na fałszywe barykady i ich ogłupić , zobojętnić , by można było ich bez oporu wykorzystać jako mięso armatnie w sprokurowanym konflikcie z Rosją.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/25/syria-86-i-87-dzien-sprzatania-swiata/
 • bardzo realistyczne wnioski...
  odarte z zasłony propagandowej. Sądzę jednak, że ten wytwarzany chaos jest częścią planu, gdyż np. ropę za pół darmo z terenów zajętych przez ISIS USA ma, tak samo, jak w Libii: łatwo jest im tam wymusić odpowiednie postawy na słabych grupach terrorystów, którzy byli zresztą od samego początku zależni od USA. Tak samo sterowana fala emigracji jest częścią planu, ażeby sterroryzować społeczeństwa Zachodu zniszczeniem resztek demokracji, barbaryzacją, wymianą samych społeczeństw oraz samym terrrorem, o który zadbają ci muzułmanie z tego eksodusu. Z tego wynika, że III WS może w każdej chwili już wybuchnąć. Nie sądzę, że dla Polski jest przewidziana inna rola z uwagi na umyślnie spowodowaną jej słabość, niż pozycja wyjściowa do ataku i działań wojennych, co zapewni wyniszczenie Polski. Dlatego jeśli nie wymieciemy tych reprezentantów obcych sił w Polsce, nie przeżyjemy tego.
 • @nana 12:47:16
  Brawo Nana.
 • @Bogusław Jeznach 10:16:56
  Dzięki i pozdrawiam!
 • @Wrzodak Z. 10:19:43
  ... tu, z tym obaleniem Komorowskiego "posługując się Kukizem",to chyba Pan przesadził.

  Co do Naimskiego, to się zgodzę,to chyba Mossad.

  Kaczyński itd.,to syjonista-neokonserwatysta z Polski,to też racja.

  Na razie wygląda na to,że to niemieckie mass media i z UE wypowiedziały wojnę PIS-owi.

  Jakby Pan rządził w Polsce,to pewnie Polacy mieliby własną broń nuklearną z guzikami w Wa-wie, na których Pan by trzymał palce.
 • @Wrzodak Z. 10:19:43
  Dokładnie tak. Reasumując wychodzi to co od dawna staram się przekazać: pełna agenturalność całych bez wyjątku „elit”. Ale nawet nie to jest najgorsze. Najgorszy jest ich ciężar gatunkowy. To prawdziwe zbiorowisko drobnych szumowin, które jak kundle u pańskich nóg, z pyskami przy ziemi szarpią się pomiędzy sobą o ochłapy rzucenie im przez pryncypała (żydowskiego bankiera). W tej szarpaninie gotowe są zniszczyć cały świat wokół siebie i w rezultacie samych siebie. Nie ma wśród nich wielkoformatowych kanalii, jak np. Stalin. On na pewno nie zrobiłby nic co jemu samemu mogłoby zaszkodzić. Oni nie są w stanie prognozować efektów swej działalności. Wiedzą tylko, że muszą jak najbardziej przypodobać się swemu pryncypałowi. I dlatego są oni w pełni zdolni do rozpętania wojny nuklearnej. Wszystkie „zachodnie elity” są takiego formatu i to jest prawdziwe nieszczęście. Mechanizmy ich działań najlepiej widać na przykładzie Ukrainy, gdzie wszystko odbywa się przy „podniesionej kurtynie”. Ale o tym będzie mój następny artykuł.

  Pozdrawiam
 • @nana 12:47:16
  Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że niczego tak naprawdę nie da się wiedzieć i wszystko to domysły. PRAWDĘ można i trzeba poznać. Między innymi i tą o nadchodzącej wojnie nuklearnej. A kółka różańcowe czy samopomoc podwórkowa niewiele na tym etapie komukolwiek mogą pomóc.

  Aby jednak móc poznać prawdę, trzeba mieć analityczny umysł i biegłą znajomość międzynarodowego języka. Ponieważ nie wszyscy tymi przymiotami władają, przeto moje artykuły mogą się przydać i w takim celu je publikuję.


  A teraz kilka uwag szczegółowych do Pani cytatów:


  „Unia Europejska nie jest zła, ale to co robią ludzie tam zasiedleni to horror….
  I to należy zmieniać, a nie wycierać sobie przy każdej okazji Unią bez żadnych głębszych refleksji.”
  Prawdziwie kobieca logika: Unia nie jest zła tylko źle robi. W takim razie zaryzykuję tezę, że ZSRR też nie był zły tylko źle robił. Nie wiem czy powyższy cytat miał ogólny charakter, czy był adresowany do mnie. Jeśli do mnie, to muszę stwierdzić, że me oceny są głębsze od jakichkolwiek innych znanych mi. Co do „wycierania się Unią”, to osobiście staram się tego unikać, by moje cztery litery nadmiernie nie cuchnęły.


  „Sprytne demony sugerują ludziom podprogowo, że ludzie powinni zlikwidować Unię…Ale co wówczas ludziom by zostało?!?”

  Być może Pani Unia jest do czegoś potrzebna. Mnie osobiście nie. A normalnym ludziom, po jej likwidacji postałaby wolność i godność człowieka. Zawsze to coś warte. No i trochę grosza, który obecnie zasila unijną kasę ( proszę nie wierzyć w bajkę o unijnej mannie z nieba w postaci "dotacji").


  „Bojówki tzw. islamskie to twór zachodnich agentur”.

  Pełna zgoda. A jeśli te złe bojówki są tworem zachodu, a więc i Unii, to być może zachód i Unia są też złe? Tak by to z punktu widzenia logiki wyglądało.

  „Polacy reagują jak idioci, całkowicie oderwani od rzeczywistości i są przez to głusi na racjonalne argumenty.”

  Nic dodać, nic ująć!
 • "Truman, Truman spuść ta bania..."
  ..."to jest nie do wytrzymania". Tak reagowała ongiś warszawska ulica na wieść o udanej, próbnej detonacji pierwszej bomby wodorowej. Była w tem zawołaniu odwaga cywilna i determinacja. Odwaga, gdyż dla wolnego Polaka wszystko lepszem jest, niż żywot w kajdanach komunizmu. No i determinacja, bo wolała ówczesna patriotyczna ludność śmierć od atomu, niż smród peerelu.

  Najwidoczniej w tamtych stalinowskich czasach na Warszawie dzielni cywile pomieszkiwali, a nie ta dzisiejsza, przecwelowana banda jewropejskich urzędasów bez płci i charekteru. Dzisiaj nikt się już o atomową czystkę totalną, o neutronową tabula rasę, wcale nie dopytuje. Tak, jakby oni tam na Warszawie wiecznie żyć chcieli.

  A wszak śmierć od atomu wcale nie najgorszym rodzajem śmierci jest. My, zawodowi wojskowi, wiemy coś o tem. Nuklearna wojna to wła§ciwie najlepsze, co nasz pohańbiony kontynent spotkać może. Zawsze jest bowiem szansa, że dupnie poza granicami kraju, na ten przykład u Niemców lub u kacapów. Wtedy spokój nastałby błogosławiony na naszej kochanej Ojczyźnie. Ale nawet, gdyby u nas, na polskiej ojcowiźnie atom nam eksplodował, to weź pan rusz głowiną, Nowopolski: Większa część narodu naszego umęczonego na emigracji wszak siedzi. Jak nam Polskę zbombią, to najpewniej bombą neutronową, nie niszczącą infrastruktury (której poza tem i tak na ojczyźnie wiela już nie pozostało). Wyczyszczą nam kraj z peerelowskiego syfu, nana i tym podobne sieroty odparują, a my odczekamy lat parę i do domów powrócimy i jeszcze zaskarżymy wrogów na odszkodowanie, aż jeszcze wnuki nasze kasę pobierać bédą.
 • @nana 12:47:16 Gdy ludzie będą budować szybciej niż demony niszczą, to one stracą możliwość szkodniczego działania.
  Prawdę piszesz tylko, lenistwo nie pozwala na najmniejsze ruchy do odrzucania wypaczeń.
  Ludzi łączy więcej niż mogło by ich kiedykolwiek dzielić.

  Wystarczy włączyć rezonans do odrzucania takich wspólnych ludzkich cech wypaczonych przez macherów.
  Na tym można i należy budować:)
 • @danekbb 13:31:46
  Tak... tylko kto ma wymieść tych reprezentantów obcych sił, skoro polskie(?) poszły na współpracę z diabłem, na swoją zgubę
 • @Bogusław Jeznach
  Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg to norweski żyd i komunista. Zastanówcie się czego Niemcy mogą chcieć od Polski, że pieprzą od kilku tygodni o tym przesmyku suwalskim. Na pojezierzu suwalskim są największe na świecie, zbadane i potwierdzone złoża gazu i ropy, rudy żelaza, glinu i pierwiastków ziem rzadkich oraz toru i węgla brunatnego. To lodowiec je tam zawlókł przed milionami lat i zatopił w bagnach. Wartość złóż przekracza PKB Europy za 30 lat.Wartość "przesmyku" metale w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich .RAZEM ( tylko wartość tytanu pod Suwałkami) 5,847 tryliona $ No i hucpa się szykuje!! Tu także chodzi o naciągnięcie Polaków do zakupu usraelskiej broni, hm w dobie precyzyjnych rakiet budować nową linię MAGINOTA, to czysty idiotyzm! Jak do tej pory nikt tam nie widział żadnego problemu, teraz nagle to strategiczny punkt. Przyjdą zgod. z 1066 ratować przesmyk a przy okazji demokracje w Polsce....uwaga??? Tyle lat ich to nie obchodziło... . Coś mi się wydaje, że to kolejna ściema tzw. zachodniej demokracji. Ludzie macie rozum to myślcie i nie dajcie sobą manipulować! Ale baja Ale baja Ale baja ! Przesmyk suwalski hahaa... A przedostając się przez przesmyk Suwalski byliby z Kaliningradu na Białorusi w 2-4 godziny, a nie 6-8. Przy ataku jednocześnie z Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego, wojska spotkałyby się na środku w 1-2 godziny. Czyli sowiet według NATO będzie się taplał po bagnach i jeziorach. Ubawiłem się okropnie ! To jest tak strategiczne miejsce jak dla kosmitów Bagna Luizjany. Ludzie z Brześcia z Białorusi w 6 do 8 godzin są w Warszawie, olbrzymi zagon pancerny plus zmasowany atak lotniczy ! Prosto i tematycznie osłonowo uderzenie z odcinka Mamonowo na Braniewo,Elbląg i 3 miasto. Wsparcie floty bałtyckiej piechoty morskiej która chwyci 2 ,3 ważne przeprawy no oczywiście mix pułków Gwardyjskich to wykona ! Tu padnie 9 brygada kawalerii polskiej w Braniewie, wojska z Elbląga itd .......nie chce mnie się wchodzić w szczegóły, ale Rosja zrobi to co zrobiła w Gruzji .Otwarcie na dwóch frontach bez taplania się po bagnach .Co najwyżej to tam pośle jakiś zmech by oczyścił teren !!!! Pozdrowienia dla planistów i topografów.. Oni nie mają więc pojęcia o pijaństwie i niekompetencji polskich dowódców. O tysiącach niesprawnych karabinów czekających na rozkaz mobilizacji. O brakach w magazynach wojskowych sięgających 40%. O setkach ciężarówek od 20 lat nie serwisowanych, stojących na placach w całej Polsce, bez powietrza w kołach. One mają wozić amunicję polskim żołnierzom w czasie wojny. 20 lat nikt ich nie próbował odpalać. Żadna z nich nie ruszy. Nie mówiąc już o tym, że nie zmobilizują rezerw wcześniej niż za trzy miesiące lub dłużej. Mi na przydziale mobilizacyjnym kazano się właśnie stawić w jednostce po trzech dniach od ogłoszenia mobilizacji. Lecz w MONowskich papierach wszystko w porządku.. Generałów czytałem, że mamy tyle co armia Chińska To czego się bać? Do tego czasu już Rosjanie będą w Warszawie. Wierzcie dalej w bzdury o potędze polskiego oręża. Problemem polskich polityków jest brak planu B. Prowadzenie wyłącznie polityki pro-amerykańskiej (anty-rosyjskiej) lub wyłącznie prorosyjskiej jest wyrazem intelektualnego ubóstwa. Polsce brak w tym względzie samodzielności (politycy powtarzają jak mantrę, że nie mamy wyboru, ale to jest po prostu ich bezradność). A propos Rosji, to powiem tylko, że główne zagrożenie dla naszego kraju leży gdzie indziej, ponieważ putinowskie na dziś nie istnieje, bo i po co Rosji bankrut, bez własnego przemysłu, etc...
 • @Kula Lis 65 20:09:57
  Panie Kula Lisie, kto tu jeszcze wierzy w potęgę polskiego oręża? Chyba jeszcze tylko najwierniejsi czytelnicy GW i GP.
  Koń, jaki jest każdy widzi. Jak Polska długa i szeroka, gołym okiem widać polikwidowane jednostki wojskowe i zapewnienia "aliantów" o "bratniej" pomocy, czyli dokładnie jak przed II wojną. Brakuje jeszcze "unowocześnienia" polskiej armii na wzór tej przeprowadzonej przez (feld)"marszałka" (chyba dlatego by się ten feldmarszałek dobrze prezentował na koniu, albo żeby się wojsko polskie za szybko nie przemieszczało bo pewnie bał się że nie nadąży z dowodzeniem) i znowu historia, jak by tu nie patrzeć by się powtarzała?
 • @nana 21:39:17
  W pełni się z Panią zgadzam, no... może poza tą katolicką indoktrynacją, ponieważ obecnie (po II Soborze i werbowaniach w latach '50 ubeków do seminariów) nie jest już ta indoktrynacja katolicka. Kościół RK został przejęty.
 • @dr nowopolski 16:03:21
  No właśnie, ja patrzę przez pryzmat naszego polskiego podwórka i słucham jak ci z tzw. ,,prawicy" słuchają rozkazów trockistów przemianowanych na neo-konserwatystów - sjonistów, którzy w imię ,,pokoju i bezpieczeństwa Polski" chcą instalować bazy usraelskie w Polsce z bronią jądrową z decyzjami i guzikami w Waszyngtonie. Zdają chyba sobie sprawę z tego, że tzw. zachód (oprócz Niemiec) jest zadowolone z takich baz, ponieważ tu wokół tych baz może rozegrać się ,,teatr wojenny", ci z zachodu będą nam współczyć, ale cóż z tego jak naszego narodu może nie być. Na pewno pomagać nam nie będą, ponieważ oni wpychając nas w ,,TW" ocalają swoje terytorium i swoje narody, popychając w zagładę naiwnych.
 • @dr nowopolski 16:35:06
  Przywódcą ISIS okazał się syjonista a samą terrorystyczną organizację utworzyły takie państwa jak Wielka Brytania, USA i Izrael” – takie oświadczenie złożyła dziennikarka telewizyjna egipskiej telewizji „Al – Hayat”, o nazwisku Iman Izz ad – Din.
  Przemawiając na wizji dziennikarka powiedziała, że terrorystyczne zgrupowanie „Państwo Islamskie” (ISIS) zostało utworzone przez Wielką Brytanię, USA i Izrael, jako narzędzie do realizacji swoich tajnych operacji na całym świecie a także do wypełniania wszelkiego rodzaju „brudnej roboty”.
  „Izraelski Mossad „był odpowiedzialny za utworzenie tej struktury, która powinna była osłabić i podzielić inne kraje i pozwolić Izraelowi wygodnie rozłożyć się w sercu regionu” – takie wyjaśnienie dała ona przed emisją materiału o ISIS.
  Dziennikarka jeszcze raz przypomniała jedną z wersji odczytywania anglojęzycznego akronimu ISIS jako „Israel Secret Intelligence Service” (Izraelska Tajna Służba Wywiadowcza). Iman Izz ad – Din uważa, że Izrael rozmyślnie wybrał taką nazwę dla zgrupowania „Państwo Islamskie”.
  „Przekonacie się, że Abu Bakr al – Baghdadi to w rzeczywistości żyd i nazywa się Shimon Elliot a wspiera go senator John McCain” – zakończyła ona zapowiadanie emisji materialu o ISIS.
 • @Wrzodak Z. 23:31:59
  Oczywiście, że cały zachód będzie "przyjacielsko" poklepywał Polskę po ramieniu za to zainstalowanie sobie baz na swoim terytorium i w ten sposób oddalenie od nich głównego pierwszego uderzenia. A my... no cóż, znowu będziemy odbudowywać całą Warszawę z tym tylko, że tym razem to pewnie nie tylko Warszawę i to już nie my, ani nasze dzieci, wnuki i prawnuki nie będą tego robić....
 • @detektywmjarzynski 10:45:20
  Cała prawda o międzynarodowym terroryzmie i jego źródłach pochodzenia, w tym o jego sponsorach /tajnych mocodawcach/ .

  Dziennikarz Gearoid O Colmain nie tylko ma odwagę , to przede wszystkim ma rację, a ma ją dla tego, że mówi prawdę.


  https://www.youtube.com/watch?v=2qDNcrHwe5w
 • Stop drdenażowi państw arabskich z klasy średniej i możliwości rozwoju
  Dzihadyści njarzędziem nbowohebrajczykow palestyńskich, jevishamerykanów tak jak banderowcy i nasz POPiS z sexlewicami narzędziem posowieckich oligarchow z izraelickimi paszportami

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031