Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Społeczeństwo III RP w awangardzie obrońców „demokracji”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanse na odwrócenie tych katastrofalnych trendów w III RP są minimalne. A już z całą pewnością zerowe, bez usunięcia „okupanta”, jakim są współczesne „polskie elity” wszelkiego autoramentu!

 Od momentu „wtargnięcia” rosyjskiego bombowca w przestrzeń powietrzną Turcji, nie  trzeba było długo czekać na kolejny akt „agresji” Putina.  Tym razem okręt wojenny Federacji wystrzelił serię ostrzegawczą z broni pokładowej w kierunku zbliżającej się na niebezpieczną odległość tureckiej łodzi.[i]  Również na froncie ukraińskim „pro rosyjscy rebelianci” coraz częściej ostrzeliwują swą własną ludność cywilną w miejscowościach przez siebie „okupowanych”. 

 
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kolejny krok w kierunku globalizacji tlącej się już od dawna III Wojny Światowej, polegający na zaktywizowaniu konfrontacji „społeczności międzynarodowej” z Federacją Rosyjską.
 
Jako członek „ekskluzywnego klubu bogatych”, III RP nie może pozostać w tyle za tą dynamiką.  Zanim jednak pełnym frontem włączymy się w „walkę o wolność i demokrację” innych nacji, nasze „elity” muszą najpierw uporządkować swe miejsca przy żłobie, po niedawno zakończonych „wyborach”.    
 
Światowe media  informują o „masowych demonstracjach Polaków” [ii] wymierzonych przeciw nowemu „konserwatywnemu”  rządowi III RP.  Jak zwykle w takich sytuacjach wszystko odbywa się w imię „obrony wolności i demokracji”, a dotyczy braku porozumienia pomiędzy byłymi i obecnymi administratorami naszej Ojczyzny co do podziału miejsc przy żłobie.   Konkretnie chodzi o stołki w tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym.
 
Jak na prawdziwą „demokrację” przystało, III RP posiada niezwykle wybujałą konstrukcję polityczno-administracyjną, w skład której wchodzą, obok „rządu”, „parlamentu”, „prezydenta”, itp., także cała masa „sądów”,” trybunałów”,  „rzeczników” spraw przeróżnych, itd., itd..  Ten konglomerat instytucjonalny ma trzy zasadnicze zadania:

 
1.zapewnić dobrze opłacane synekury członkom „elit”;
2.stworzyć wrażenie w oczach społeczeństwa, że instytucje te stoją na straży „demokracji” i mają na nią wpływ;
3.zabezpieczyć gigantyczne konsorcjum organizacji mafijnych, z jakich składają się obecne „elity”, przed ewentualnymi konsekwencjami prawnymi ich przestępczej działalności.
 
Ponieważ stopień otumanienia społeczeństwa jest wręcz obezwładniający, przeto jego aktywniejsi członkowie angażują się w te lub inne „procesy demokratyczne”, pozostając całkowicie ślepymi i głuchymi w obliczu autentycznych spraw i problemów, takich jak:

 
1.dramatyczna grawitacja III RP w kierunku uczestnictwa w konflikcie nuklearnym;
2.agonia etnicznego polskojęzycznego społeczeństwa w kontekście załamania demograficznego, masowej emigracji i zbliżającej się agresji „islamskich uchodźców” na III RP;
3.niczym nie mitygowanego nieprzerwanego „zwijania się” resztek krajowej realnej gospodarki.
 
Przy czym wymienione powyżej trzy główne problemy konfrontujące post-narodowe społeczeństwo III RP, są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, kryjącej gigantyczną katastrofę państwa i społeczeństwa, we wszystkich bez wyjątku dziedzinach. 
 
W tej sytuacji szanse na odwrócenie tych katastrofalnych trendów są minimalne.  A już z całą pewnością zerowe, bez usunięcia „okupanta”, jakim są współczesne „polskie elity” wszelkiego autoramentu!


[i] http://news.antiwar.com/2015/12/13/russia-warns-turkey-after-naval-close-call-in-aegean-sea/
[ii] http://abcnews.go.com/International/wireStory/thousands-opponents-government-march-poland-35731839

KOMENTARZE

 • @AUTOR
  5*****. Pozdrawiam. Helena
 • Autor
  5*
 • Problem z elitami
  Niestety, szanowny doktorze, tak na mój gust, problem z elitami to my mamy co najmniej od 300 lat. Cóż, kiedy państwa nie traktuje jako dobro wspólne, ale dojną krowę do wykorzystania dla swych egoistycznych interesów. Efekty mamy, jakie mamy, czyli państwo które decydowało o losach Europy zniknęło z mapy pod koniec XVIII wieku. Nie wiem jak panu, ale mi dzisiejsza sytuacja Polski przypomina tę XVIII-wieczną. Armii praktycznie nie mamy, oprócz koło setki generałów, z których większość dowodzenie zakończyła na poziomie plutonu, a resztę kariery spędziła na ciepłych posadkach za biurkiem. Gospodarczo jesteśmy kolonią Niemiec. Czyżby historia miała się powtórzyć?
 • @Jabo 00:30:35
  Słuszne uwagi, ale co do powtórki z historii, to obawiam się, że będzie znacznie znacznie gorzej niż było w momencie rozbiorów.
 • @dr nowopolski 09:37:26
  Polsce może grozić interwencja obcych wojsk. Generowany w Polsce przez wszystkie siły polityczne chaos , w tym szczególnie przez PIS i PO /marsz za marszem i przeciwko sobie / , ma temu celowi służyć . Polaków - ich zdaniem - trzeba skłócić jeszcze bardziej ze sobą, by wyszli na ulicę . po to, by oni "neokoni" , przy pomocy obcych wojsk mogli to społeczne niezadowolenie spacyfikować i kontynuować swoje parszywe, nieudaczne i szkodliwe dla Polaków rządy w Polsce. ,

  http://www.wicipolskie.org/?p=15162

  W tej sytuacji aktualna jest moja odezwa/manifest do Narodu Polskiego :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/01/22/manifest-odezwa-dysydenta-komandosa-michala-jarzynskiego-do-polakow/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031