Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Zmiana warty i strategii w „suwerennej” III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z doktryną o „europejskich wartościach”, każdy zakodowany przez Stwórcę naturalny odruch człowieka, jest dowodem głupoty i zacofania; każde zwyrodnienie dowodem „nowoczesności”.

 Społeczeństwa bez własnych elit narodowych są jak człowiek bez głowy i z tego zapewne powodu niewiele z nich funkcjonuje jako odrębne organizmy państwowe. W naszym regionie znajdują się jedynie trzy:  Ukraina, Czechy i Polska.  Ukraina utraciła elity w wyniku ich polonizacji w okresie I Rzeczpospolitej, a dni tego sztucznego tworu państwowego, będącego de facto pozostałością po sowieckiej jednostce administracyjnej, są już policzone.  Polskie elity zostały ostatecznie wymordowane przez Niemców i Sowietów w okresie II Wojny Światowej, Czesi utracili swe w okresie wojen poprzedzających włączenie do Imperium Austriackiego. 

 
Funkcją elit jest nadawanie  państwu kierunku rozwoju i kształtowanie jego wartości duchowych i materialnych.  W momencie powstania III RP brak narodowych elit uniemożliwił prawidłowy rozwój państwa.  Po kilku latach perturbacji, dawne post-komunistyczne „elity” uzyskały ponownie pełną kontrolę nad państwem i społeczeństwem, zmieniając jedynie retorykę i kolor krawatów z czerwonych na niebieskie.  Nieuniknionym było więc  zniszczenie polskiej realnej gospodarki i rozgrabienie tego co z niej pozostało.  Zdradziecka postawa hierarchii kościoła katolickiego umożliwiła zastąpienie w społeczeństwie wartości autentycznie chrześcijańskich, unijnymi z piekła rodem. Degrengolada moralna i materialna społeczeństwa umożliwiła proces miękkiego ludobójstwa Polaków za pomocą stymulowanej masowej emigracji.
 
Pomimo to istniała szansa uratowania Narodu za pomocą „ludowej solidarności”.  Przykład takowej dają Czesi, którzy potrafili przetrwać jako naród, a nawet w obecnej unijnej sytuacji zachować resztki narodowej suwerenności i gospodarki.
 
Proces zawłaszczania polskiego rynku przez zachodnie korporacje, można było w okresie III RP znacznie spowolnić a nawet zatrzymać.  Wystarczyło, w ramach wspomnianej „solidarności” kupować polskie produkty (póki jeszcze były dostępne), nawet droższe i gorsze od importowanych, bojkotować obcych usługodawców i handlowców na korzyść krajowych, pozostawiając tym samym zyski gospodarcze w kraju.  Działalność takowa umożliwiłaby z czasem nie tylko odrodzenie krajowej gospodarki, ale również samorodne powstawanie narodowych elit, z tych którzy okazywali się liderami we wspomnianej oddolnej działalności.  Wspomogłoby to także odrodzenie duchowe w sferach edukacji, kultury i polityki.  Zapewne byłby to długi i żmudny proces, ale zwolniłby on tempo miękkiego ludobójstwa (emigracji) narodu i dałby nadzieję na przyszłość.
 
Tego typu zachowania nie są zresztą wyłączną domeną człowieka, ale tkwią też w instynkcie samozachowawczym wyższych gatunków zwierząt.  Zwierzęta bronią swych obszarów żerowania (odpowiednik gospodarki człowieka), zdając sobie sprawę z tego, że ich utrata oznacza anihilację stada (odpowiednik narodu u ludzi).  Stare samce do upadłego bronią swych samic przed agresją obcych w celu utrzymania swej ciągłości genetycznej (rasowej).  U człowieka, tego typu zachowania widoczne są zwłaszcza wśród muzułmanów, których to cywilizacją tak zachłystuje się obecnie „europa”.  Hańbą jest umożliwienie  „przywłaszczenia”  kobiety przez członka innej nacji.  Rozpusta, w której tak efektywnie specjalizują się na globalną skalę „polskie panie”, karana jest śmiercią w świecie islamu.
 
Również polskie pospólstwo ubiegłych wieków charakteryzowało się podobnymi naturalnymi skłonnościami.  Chłopcy bronili swych dziewcząt przed konkurentami nawet z sąsiednich wsi.  Regiony starały się być w pierwszym rzędzie konsumentami swej wytwórczości, stąd wzięły się miedzy innymi stroje regionalne.  Miast dalszego mnożenia tu przykładów, należy stwierdzić, że społeczeństwo III RP wolnej jest w zupełności od takich „anachronizmów”.  Zgodnie z doktryną o „europejskich wartościach”, każdy zakodowany przez Stwórcę naturalny odruch człowieka, jest dowodem głupoty i zacofania;  każde zwyrodnienie dowodem „nowoczesności”. 
 
Zwłaszcza pokolenie wychowane już w „europejskiej” rzeczywistości jest tak dokumentnie zdegenerowane i zidiociałe, że rozum normalnego człowieka nie jest w stanie tego zjawiska objąć.  Jedno jest pewne, pokolenie to jest całkowicie pozbawione nie tylko ludzkich, ale i zwierzęcych odruchów.  Gdyby, w ramach wspomnianej „ludowej solidarności”,  zaproponować polskojęzycznemu „europejczykowi”, by miast prób imponowania sobie podobnym zakompleksionym  idiotom swym pojazdem, przesiadł się z „wypasionego” Mercedesa czy BMW, na Poloneza, lub choćby Hyundaya, w celu umniejszenia zysków naszego największego germańskiego wroga, uznałby on taką sugestię za marny żart, lub dowód obłędu „ciemnogrodzianina”.  Nie byłby on również w stanie pojąć, że (przykładowo), dla III RP i jej obywateli ma znaczenie, to czy unijny przemysł stoczniowy jest ulokowany w Hamburgu , czy w Gdańsku.  Pęczniejąc z dumy, z powodu wydania swej córki lub siostry za Niemca lub innego zachodniego „nadczłowieka”, nie byłby on w stanie pojąć, że jego postępowanie wzbudza wśród tak cenionych u nas muzułmanów, uczucie bezbrzeżnej pogardy do niego i jego narodu. 
 
Polskojęzyczny „europejczyk” potrafi natomiast współczuć swym „unijnym partnerom” z powodu masowych gwałtów, jakie dokonują muzułmańscy  „uciekinierzy” na drogich nam Niemkach czy Szwedkach.  Gdyby jednak przypomnieć mu, że to dzięki naszym „unijnym partnerom”, III RP zamieniła się w jeden gigantyczny burdel, że setki tysięcy Polek wywożonych jest do zachodnich domów publiczny, a po wyeksploatowaniu zarzynanych jak  zwierzęta w celu zatarcia śladów przestępstwa, że masy Polek obsługuje w „europie” wszystkich kolorowych emigrantów, którzy mają na nie ochotę, a w tym czasie ich bracia pucują do połysku Mercedesy „zachodnich nadludzi”, wpadłby by w szał wściekłości obrzucając obelgami przypominającego te fakty. Pieniłby się również, gdyby mu powiedzieć, że dziś, gdy resztki gospodarki III RP dogorywają, zniszczone wojną handlową z Rosją, która przestała importować ostatnie towary jakie jeszcze unia zezwalała  nam produkować ( tzn. jabłka, mleko i mięso), Niemcy rozkręcają na wielką skalę za naszymi plecami kooperację gospodarczą z rosyjskimi koncernami (np. druga nitka bałtyckiego rurociągu).
 
Naszkicowany tu cząstkowy obraz współczesnej III RP jasno wykazuje, że żadna ludzka siła nie jest w stanie uratować jej społeczeństwa od ostatecznej anihilacji.  Pozostaje więc liczyć jedynie na ingerencję Stwórcy.  Tej zdawałoby się oczywistej konkluzji nie podziela jednak większość wyborców III RP, którzy nadal legitymizują okupację Polski, bawiąc się z okupantem w fasadową demokrację parlamentarną.
 
W związku z czym, wyniku ostatnich wyborów do władzy doszedł PiS, który w odróżnieniu od PO, będącego niemiecką (unijną) agenturą, służy bezpośrednio interesom USA. Ponieważ Stany Zjednoczone traktują III RP, tak jak i Ukrainę, za narzędzie w rozgrywkach z Rosją, to nowe „polskie władze” zafundują nam jeszcze zwycięską wojnę z Putinem. „Patrioci” z PiS odzyskania polskich miast Wilna czy Lwowa nam nie zaproponują, bo należą one obecnie do naszych największych przyjaciół i sojuszników: banderowskiej Ukrainy i neonazistowskiej Litwy, ale rosyjski Smoleńsk jak najbardziej tak!  Ziemia smoleńska wchodziła bowiem w skład I Rzeczpospolitej, a prezes Kaczyński myśli szerokimi kategoriami Polski Jagiellońskiej.  W tym zbożnym dziele uzyska on zapewne masowe społeczne poparcie.  W końcu społeczeństwo, które wierzy we wszystkie brednie ostatniego ćwierćwiecza, musi uwierzyć i w tą.

KOMENTARZE

 • Także zastanawiałem się, co dzieje się z tymi masowo wywożonymi...
  polskimi dziewczynami do burdeli na Zachodzie (i nie tylko). Czy ktoś słyszał, że któraś wróciła? A przecież skala tego procederu nie jest mała.
 • Niepotrzebnie autor nmieszał za dużo kwestii.
  Faktem jednak jest, że nam Polakom brakuje zupełnie elementarnych instynktów samozachowawczych.
  Jest to coś nieprawdopodobnego, a osiągnięto taki cel kilkusetletnią "pedagogiką kretyństwa".
 • --- nawet się nie gniewam
  -- na głos w sklepie !! mówiłam KUPUJCIE POLSKIE !! przecież sprzedaż daje chleb nam Polakom !!

  Biedna ciemna masa -z głupawym uśmiechem parzyła na mnie . Że się nie gniewam ? jak się gniewać na upośledzonego ?!.
 • @ninanonimowa 21:25:21
  Problem kupowania polskiego w sklepie, to tylko szczegół.
  Znaczący, ale szczegół.
 • @AlexSailor 00:27:04
  - oczywiście,że szczegół . WYNARODOWIONO nas Polaków !.

  Przykład! jak ! przez stulecia to robiono .NIE ORZEŁ ! NIE ! BIAŁO-CZERWONA a krzyż ! ma mieć w sercu Polak , Słowianin. Krzyż taki sam jaki na płaszczach mieli KRZYŻACY!.

  https://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM

  Właśnie neonowy TALIB WandalV Polak watykańczyk ściga mnie Polkę za antyklerykalizm.
  Polak ,Polakowi WILKIEM z powodu // kościółka//.
 • @Autor
  ...przykład motoryzacyjny dość nietrafnie dobrany: bez sensu jest przesiąść się z prawdziwego samochodu do Poloneza - bo to tak jakby próbować się golić nie brzytwą, ale kawałkiem żelaza z którego ona ma w przyszłości powstać. Takie golenie - podobnie jak jazda Polonezem - jedynie potęguje poczucie upokorzenia.
  Kwestia jest inna: jak to możliwe i jakie siły za tym stoją, by tak duży i bogaty w potencjał intelektualny naród nie był w stanie wyprodukować porządnego na światowym poziomie samochodu. I tysięcy innych przedmiotów własnej koncepcji i produkcji na odpowiednim poziomie technicznym.
  I zapewnić możliwości zarobkowania swoim obywatelom takie, by nie musieli oni/one parać się działalnością przestępczą, lub prostytucją. Tym kobietom w sumie się średnio dziwię - mając do wyboru być upokarzane i pomiatane za 1200-1600/mc, lub mieć to samo za tę samą stawkę ale dziennie...kwestie moralności mogą zejść na drugi plan... To zjawisko jest zresztą pokłosiem zrealizowanej koncepcji rozkładu rodziny przez stworzenie takiego systemu ekonomicznego w którym normalnie pracujący facet nie jet w stanie utrzymać rodziny - ale to temat na inną okoliczność.

  Patriotyzm to nie jazda Polonezem, by trzymać się tej poetyki - tylko definiowanie i choćby próba usunięcia przyczyny - czyli tego czynnika który tak pracowicie od lat pęta nam nogi ręce i głowy.

  Potem możemy mu podarować Poloneza, żeby sobie nim odjechał...

  na marginesie: miałem i mam trochę samochodów - nigdy nie miałem auta niemieckiego, którym jeżdżenie odczuwałbym jako obelgę, jakbym sam sobie napluł w twarz. Wiele razy sugerowałem takie spojrzenie różnym jeżdżącym takimi autami znajomym - w oczach widziałem całkowity brak choćby cienia zrozumienia....to też jeden z powodów, że jest jak jest - Polactwo NIE ROZUMI...
 • @Andrzej Tokarski 10:43:34
  Dzięki za komentarz, bardzo a propos bo odzwierciedla schematy myślowe zdrowszej części dzisiejszego społeczeństwa. Artykuł jest o, jak to nazwałem, "solidarności ludowej", czyli o tym jak uratować stado przed zagładą. Patriotyzm to sztuka zbyt wyrafinowana dla współczesnego polskojęzycznego "europejczyka", więc szkoda by czasu na taką tematykę.

  Stąd też przykład motoryzacyjny, zresztą bardzo ważny bo to potężna część gospodarki Niemiec i wielki polski rynek zbytu. W moim odczuciu „upokorzeniem” można nazwać fakt stoczenia się do poziomu poniżej zwierzęcia, a nie jeżdżenie Polonezem. Jeśli pozwoliło się sprowadzić gospodarkę do technologicznego poziomu średniowiecza, to na dobry ład powinno się przesiąść na furmankę a nie Poloneza.

  Koto stoi za tym, że przemysłowe społeczeństwo PRLu doprowadzono do średniowiecza? Właśnie „polskie elity”, o tym jest artykuł. One wysługują się zachodowi, a konkretnie Żydom, Niemcom, Amerykanom, Anglikom itd. Itd. Któż jest więc większym wrogiem Polski: Rosja czy zachód?

  Co do „pań” to ja się im osobiście dziwię, pomijając kwestę moralności, bo nie podejrzewam "polskich pań" o jakąkolwiek moralność. W ostateczności wolałbym być pomiatanym za 1000 zł na miesiąc niż być publicznym szaletem nawet za miliony. Ale jest to rozumowanie człowieka, póki się nim na powrót nie stanie, póty jakiekolwiek rozumowanie nie ma sensu.

  Pozdrawiam
 • AlexSailor Diabeł tkwi w szczegółach....
  i sedno rzeczy i spraw, dlatego ,,kto w małym...
 • To 25 lat zmasowanej medialnej żydowskiej propagandy !
  To skutki 25 lat zmasowanej medialnej żydowskiej propagandy że młode pokolenie jest tak pozbawione godności i patriotyzmu !
  !
  [trzeba sobie uczciwie powiedzieć że nie wszystka młodzież jest pozbawiona patriotyzmu czego można zobaczyć na różnych ulicznych manifestacjach !!! ]
  !
  UWAGA !!!!!!!
  w TV w Polsce pod rządami zydowskiej mafii młodzi już w 90 % śpiewają po angielsku
  bo ich do tego zachęcą żydo-kosmopolityczne TV w Polsce !!!
  !
  Nawet satyryk Drozda jest zniesmaczony tym , mówiąc że jak jest w FRANCJI to śpiewają po francusku
  gdy jest w Niemczech śpiewają po niemiecku gdy jest w Włoszech to
  śpiewają po włosku ! a gdy jest w Polsce to śpiewają po ANGIELSKU !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydostwo lewacko-syjonistyczne jest gangreną rakiem naszej białej cywilizacji europejskiej !!!!! to jest wszystkich nieszczęść ! DEPORTOWAĆ żydów DO IZRAELA !!!!!!
 • @ Autor - dałem 5*
  Mam tylko nieco odmienne zdanie w kwestii PO i PiS.

  PO realizuje interesy żydostwa europejskiego (w tym żydostwa z Niemiec), nie realizuje interesów niemieckich, bowiem Niemcy są pod taką samą okupacją jak Polska i to znacznie dłużej, bo od 1945r.

  PiS z kolei realizuje interesy żydostwa anglosaskiego.
 • Pożyjemy, zobaczymy czy PiS będzie miał odwagę jak Orban na Węgrzech, o czym poniżej.
  PRAWDZIWE OBLICZE PISu? JUŻ WKRÓTCE WYJDZIE SZYDŁO Z WORKA!
  Posted on 30 ottobre 2015 by biuletyninspiracyjny
  Szanowni Państwo

  Wydarzyło się to, co było do przewidzenia, PIS wygrał. Stało się tak dlatego, że środowiska antysystemowe nie połączyły swoich sił. Liderzy„antysystemowców” muszą widocznie jeszcze dojrzeć do podejmowania właściwych dla naszej wspólnoty narodowej decyzji. Bo oddolnie to już widać te chęci zjednoczenia i myślę że już wkrótce rozwiną się inicjatywy które będą działały oddolnie. Na przykład pobudka.org w całej Polsce a w Krakowie miejmy nadzieję „Szczęść Boże! Kraków”.  Tymczasem sprawdzajmy PIS, to znaczy wszystkie jego posunięcia i działania, które powinny zostać podjęte przez PIS jeżeli zamierza rzeczywiście zrobić dla nas coś dobrego. Mam nadzieję tylko, że w chwili obecnej, nie zamieniliśmy kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym na kondominium amerykańskie pod żydowskim zarządem powierniczym. To okaże się już wkrótce: „po owocach ich poznacie”….  Poniżej przedstawię listę możliwych do zrealizowania działań, które realnie mogą się przyczynić do zmiany naszej ciężkiej sytuacji. Spisane poniżej działania zostały już przetestowane na Węgrzech i przyniosły oczekiwane korzystne dla Węgier rezultaty.  Trzeba zwrócić uwagę na to, czy i jak szybko te zmiany zostaną zaprowadzone i w jakim tempie będą uchwalane nowe ustawy oraz czy będą one takie jak na Węgrzch – to znaczy o takiej zawartości i skuteczności czy też te zmiany będą robione tylko na pokaz. Szybkość wprowadzania zmian ma tutaj kluczowe znaczenie.  W tym artykule posiłkuję się bardzo wartościowym opracowaniem Pana Jerzego Roberta Nowaka: książka pt. „Węgierska Droga do Zwycięstwa” tutaj link jeśli ktoś by był zainteresowany przeczytać, bo naprawdę warto: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

  Poniższe cytaty w cudzysłowiu pochodzą właśnie z tej książki.

  Zobaczmy więc co zrobił Orban dla ratowania swojego kraju – tak zwalczany przez zachodnie media i europejskie władze. W roku 2010 Na Węgrzech zaczęła się „walka o niepodległóść gospodarczą” Węgier.  Sam Orban tak opisuje zastaną w kraju sytuację: „Gdy przejęliśmy władzę w 2010 roku, mieliśmy olbrzymie długi i wielką dziurę budżetową, kraj był na skraju bankructwa, a korupcja wszechobecna. Wszystko, co było gęstsze od powietrza, ukradziono albo sprzedano. Wraz z naszym rządem staraliśmy się to zatrzymać.”  W roku 2010 Orban objął władzę zastając kraj w dramatycznej sytuacji. Lista kroków które podjął i które moim skromnym zdaniem powinien podjąć PIS:  „Już jedenastego dnia działania, ogłosił (…) podatek bankowy (…) Zastosowano go wobec banków, ubezpieczycieli, firm leasingowych.” „Od połowy 2010 roku banki na Węgrzech płacą podatek w wysokości 0,45 proc. od aktywów netto.” „ zapewnia to węgierskiemu budżetowi około 710 milionów euro rocznie”. Pomyślcie Państwo ile pieniędzy mógłby ten podatek zapewnić naszemu budżetowi! Czy PIS to zrobi? Czy będzie miał odwagę? I jeśli to zrobią to na ile procent opodatkują te banki? Czy będzie to 0,45% jak to zrobiły Węgry? Czy też PIS zadziała na pokaz i opodatkuje ich dużo mniej? Tego już Wy Państwo musicie dopilnować! Obnażajmy każde niedopełnienie Pisu. To my musimy ich sprawdzać czy działają w naszym interesie. Na Węgrzech wielka część mediów szczegółowo demaskowała różne typy manipulacyjnych tricków stosowanych przez banki, chcąc uczulić Madziarów na te oszustwa. Co zrobią nasze media? Na szczęście mamy internet. Trzeba się będzie więc ostro wziąć do roboty. „Celem Węgrów było doprowadzenie do tego aby przynajmnej 50% węgierskiego systemu bankowego znajdowało się w węgierskich rękach”


  „Węgierski urząd konkurencji bardzo ostro karze banki stosujące niedozwolone klauzule w umowach z klientami i zawyżające – spready walutowe.


  w roku 2011 Orban wprowadził na Węgrzech wyrównawczy podatek kryzysowy dla wielkich korporacji międzynarodowych, kontrolujących kluczowe sektory (finanse, energetyka, telekomunikacja, handel wielkopowierzchniowy). „Szczególnie mocne było uderzenie tego podatku w koncerny energetyczne. Zobowiązane były one do opłacania 50 procentowego podatku od swoich zysków, w przypadku, jeśli nie zdecydują się na inwestycje.” „każdego roku wpływy do budżetu Węgier z tego tytułu wynoszą kilkaset milionów euro.” Operatorzy telekomunikacyjni zostali obciążeni podatkiem od 2,5 do 6,7%. Jednocześnie Orban „zaostrzył kontrolę nad zagranicznymi koncernami, aby nie próbowały zrzucać ciężarów podatku kryzysowego na węgierskich konsumentów przez podwyżki swych usług.” Czy zrobi to samo Pis? „Orban (…) kosztami kryzysu postanowił obciążyć największe firmy i instytucje, nie zwiększając obciążeń indywidualnych podatników i małych firm.


  Orban zakazał budowy nowych sklepów wielkopowierzchniowych o pojemności ponad 300 m².


  Wprowadził podatek obrotowy dla dużych sieci handlowych zwanym podatkiem Tesco – wysokość podatku była uzależniona od wielkości obrotów. Wprowadzono różne stawki w zależności od obrotów. Przykładowo w przypadku kwoty 4,10 mld złotych opodatkowanie wynosiłoby 6 %.


  zaplanowano zamykanie sklepów wielkopowierzchniowych które dwa lata z rzędu wykazywałyby straty.


  Ochrona krajowych dostawców do sklepów wielkopowierzchniowych. Chodziło o „wymuszanie opłat będących de facto haraczem za obecnosć towaru danego producenta w ofercie supermarketu, a także arbitralne przerzucanie na dostawców kosztów promocji i obniżek cen”. Rząd Orbana ukarał między innymi francuską sieć Auchan w marcu 2015 roku kwotą grzywny około 13,2 miliarda złotych. Czy PIS też to zrobi? I jeśli tak to jakiej wysokości będą te grzywny? To my musimy tego dopilnować!


  Zakaz budowy nowych supermarketów w centrum miast oraz w lokalizacjach największych atrakcji turystycznych. Czy wobrażacie sobie Państwo że PIS to zrobi?


  Na Węgrzech do dnia 1 stycznia 2016 roku, supermarkety, hipermarkety i dyskonta mają być usunięte z centrum miast.


  Zakaz działania darmowych autobusów dowożących ludzi do supermarketów.


  Zakaz handlu w niedziele i święta. Czy świątobliwy PIS to zrobi?


  Zamrożenie kursu franka do własnej waluty. „Reagując na podwyżki kursu franka szwajcarskiego w stosunku do forinta, Orban oskarzył banki o jawne oszustwo – stosowanie kredytów walutowych w celach spekulacyjnych. Orban powiedział wprost: Nie pozwolimy, by hieny zaatakowały nasz rynek nieruchomości i przejęły nad nim kontrolę”. Co na to PIS?!


  Rząd węgierski wynegocjował z bankami korzystną umowę odnośnie frankowiczów: „umowa stwarzała im dwie możliowści: albo spłacenia całego zadłużenia za jednym razem po starym kursie sprzed podwyżki franka (tę drogę wybrało ok. 20 proc. osób) albo rozłożenie spłat zadłużenia w dłuższym czasie, w oparciu o mniejsze raty.” Czy u nas coś się negocjuje?


  Kolejna decyzja rządu węgierskiego odnośnie frankowiczów: „zakaz eksmisji z mieszkań za niepłacenie zaciągniętych kredytów. Na skutek kryzysu finansowego wielu rodzinom groziła bowiem utrata dachu nad głową” Czy zrobi to samo PIS?


  Obowiązkowe przewalutowanie kredytów w obcych walutach na forinty, po bardzo korzystnym kursie dla obywateli węgierskich: 256 forintów za 1 franka, czyli 3,51 zł za 1 franka.


  Ostra reakcja władz węgierskich na opieszałóść banków w konwersji kredytów w obcych walutach na forinty. „Najostrzejsze kary dotknęły dwa największe banki; węgierski OTP (54 mln zł kary) i austriacki ERSTE (24 mln zł). Wysokie grzywny uderzyły też również w dwa włoskie banki: Intesa Sanpaolo i Unicredit.


  Ciąg dalszy nastąpi…. a w nim między innymi o tym jak Viktor Orban uwolnił Węgry od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wprowadzając swój kraj na drogę suwerenności. Walka była ciężka i ataki zewsząd ale on prawdziwy patriota i prawdziwy przywódca wygrał i poprowadził kraj na drogę wolności.  Szanowni Państwo. MOŻNA? MOŻNA!

  Z powyższego wynika że jak ktoś chce to można coś dobrego zrobić pomimo istniejącej dramatycznej sytuacji.

  Zachęcam gorąco do przeczytania książki Pana Jerzego Roberta Nowaka pt. „Węgierska droga do zwycięstwa” gdzie bardzo dokładnie możecie Państwo przestudiować cały ten proces przekształcenia na Węgrzech, który według mnie powinna przedsięwziąć również i Polska, a w tej chwili polski rząd PISu. Tylko czy ktoś o tym wie? Czy PIS będzie miał na tyle odwagi aby nas uwolnić od MFW? Już wkrótce wyjdzie szydło z worka…

  Link do książki: http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016710-23010001.html

  TG
 • @AlexSailor 21:16:09
  .
  Daleko nie trzeba szukać Nina kotwicę KK nazywa krzyżem, w konstytucji trójka jest zatwierdzona jako liczba parzysta art 10. Bez, czwartego elementu systemu, czekanie na równowagę demokracji - Jest to coś nieprawdopodobnego, a osiągnięto taki cel kilkusetletnią "pedagogiką kretyństwa".

  Wszyscy politycy liczą do tyłu, nawet IPN wyprał całą pamięć o przyszłości Polski.

  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław.
 • @Rzeczpospolita 14:37:38
  Zgadza się; z grubsza tak to wygląda!
 • @Kula Lis 65 14:54:39
  jest też ustawa o "bratniej pomocy" - ciekawe, czy Pan Prezydent wystąpi z inicjatywą uchylenia tego hańbiącego aktu prawnego.
  Jest kwestia roszczeń/uroszczeń żydowskich - dobrze byłoby usłyszeć stanowisko głowy państwa

  pożyjemy, zobaczymy
 • @
  Jak widać, po ostatnich komentarzach chyba Polakom znudziło się bycie narodem. Skoro uwielbiamy się samobiczować. W dodatku świadomość, że przeciwko nam mogą być największe potęgi i 1000 różnych zagrożeń nie napawa chęcią do walki, budzi to raczej strach.
  przykładem są posty interesariusza z PL, czy ostatni post Czerwonego Korsarza z Gdańska:
  http://czerwony.korsarz.neon24.pl/post/127022,polonusi-o-wynikach-wyborow-w-polsce

  Patrząc na to, co się dzieję, wolałbym się nie urodzić.
 • @Sukarno 16:44:13
  Masz rację jesteśmy wpędzeni w patową sytuację. A, jeszcze pseudo patrioci podcinają gałąź na której sami też siedzą.
 • Malkontenci...
  A pan co, panie doc Nowopolski? Pan nie jesteś elita? Bo myśmy tutaj na jednostce pana za elitę mieliśmy. Co prawda, taką elitę, za przeproszeniem, drugiego sortu, na miarę naszych ostatecznych czasów. Ale w braku laku to byś się pan mógł za elitę ostać, nic lepszego się chyba na Ojczyźnie chwilowo nie znajdzie.

  Spełnia pan wszak wszelkie cechy elitarneg męża stanu: Masz pan wiek, wykształcenie formalne i jesteś pan na tyle gnuśny, by czekać na interwencję Stwórcy. A wszak nasze elity narodowe zawsze były dekadencko leniwe i same dupy ruszyć nieskore.

  Kto wie, może to panu właśnie, doc Nowopolski, przeznaczone jest objąć główne dowódctwo w nadchodzącej wielkimi krokami zawierusze. Chyba, że też jesteś pan umoczony, jak ten pana koleś, "Filip" Jeznach. To wtenczas faktycznie, lepiej cicho siedzieć i z drugiego szeregu narzekania po babsku wylewać. W przeciwnem razie, trzeba się stawić i dać opór duchowi czasu.

  Lepszej sytuacji już nie będzie. Na zachodzie szwab przez koziojebców najechany, za dwie dekady Niemca jako narodu już nie będzie. Wróg nasz odwieczny sam się wyeliminował. A na wschodzie kacap w kryzysie gospodarczym, a poza tem, pośród sowieckich "człowieków" elit prawdziwych niegdy nie było, myśl płodna i nośna nigdy tam się nie wykluła, tak, że owo mięso sowieckie prawdziwego zagrożenia dla naszej Ojczyzny nikagda nie stanowiło. Ducha naszego kacap nigdy nie omamić w stanie nie był, ciała tylko zazwyczaj naszych polskich swojaków dziesięciolecia całe po swojemu katował, sobak czerwony.

  Te pozytywy wszystkie powyższe pan wszak zauważyć musisz, panie doc Nowopolski i u siebie zważyć, czy pański czas nie nadszedł.
 • @Pan podporucznik 23:36:21
  Panie Poruczniku,

  Gwoli formalności, proszę mnie tytułować doktorem a nie docentem, bo nim nie jestem. Poza tym "doktor" to stopień naukowy uzyskiwany (przynajmniej teoretycznie) za wiedzę, a „docent” to stanowisko uzyskiwane za koneksje i służalczość w stosunku do możnych tego świata, więc ma ono dla mnie negatywną konotację.

  Co do elit, to ma Pan rację należę do nielicznych przedstawicieli narodowej elity, ale nie jak Pan pisze „drugiego sortu”, tylko „klasy Lux”. Nie biorę Panu tego za złe, gdyż zdaję sobie sprawę, że jako bardzo młody człowiek, nie mógł Pan mieć kontaktów nawet z jednym przedstawicielem autentycznych elit.

  Problem tkwi nie w „gnuśności”, ale braku pozycji siły. Aby niedobitki autentycznych elit mogły coś zdziałać muszą tą pozycję siły posiadać, a nie uzyskają jej w drodze „wyborów parlamentarnych”.

  I tu zaczyna się Pana rola i Panu podobnych. Jak widzę ma Pan „jaja” i to świetnie bo taki powinien być prawdziwy mężczyzna. Wojsko Polskie zostało na tyle okrojone, że nie wygrałoby wojny nawet z Białorusią, ale ciągle ma dość sił by zmieść śmieci z polskiego Olimpu, a wtedy służę swoją pomocą. Proszę zwrócić uwagę na to, że użyłem słowa „służę”, bo autentyczne kierowanie innymi to służba, a nie jak kombinują obecne „elity” okazja do urzeczywistnienia swych najczęściej łajdackich pragnień.

  Historia zna kilka takich przykładów (np. Kadaffi), kiedy to młodzi oficerowie brali sprawy w swe ręce i robili porządek ze stajnią Augiasza.

  Pozdrawiam
 • @dr nowopolski 17:33:17
  Też tak kombinujemy, że jak już zaczniemy, to pomagierzy zaraz się zlecą.
  Elity oczywiście najsamprzód. Zrobimy mejsce i dla pana, Nowopolski, ale tak więcej od tyłu, żeby panu beśpiecznie było.

  Wiosną niech pan gotów będzie, i spakowany. A te kilka miesięcy, co z odchodzącej w niebyt okupacyjnej epoki pozostało, niech pan dobrze wykorzysta i zdjęcia archiwalne porobi. Oraz sport, trening strzelecki i mało żreć.Tak, żebyś pan w formie był, gdy się do pana chłopaki zameldują.
 • @Pan podporucznik 22:54:06
  Przytomne myślenie:

  "Też tak kombinujemy, że jak już zaczniemy, to pomagierzy zaraz się zlecą.
  Elity oczywiście najsamprzód."

  Jak już zaczną się zlatywać, to musicie mieć dużo zdrowego rozsądku i krytycyzmu, by odróżnić elity od "elity".

  Dla ułatwienia dodam tylko, że jak przylecą ci "kompetentni" co tyle doświadczenia w rządzeniu mają i zaoferują wam swe usługi, to ich od razu wykorzystajcie, ale w charakterze bombek na choinkę.

  Mam nadzieję, że się rozumiemy, bo muszę pisać oględnie, by nie zostać oskarżony o próbę obalenia "demokracji, dobrobytu, wolności i tolerancji" w III RP.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031