Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Współczesne „elity” Ukrainy, III RP i zachodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii.

 Niedawno wpadła mi w ręce publikacja[i] Rościsława Iszczenko, omawiająca szanse politycznego uregulowania kryzysu ukraińskiego.  Według autora, największy problem w tej kwestii stanowią ukraińskie elity.    Zna je on od podszewki i to od zarania niepodległej Ukrainy.  Ich cechą wspólną jest skrajna głupota i kleptomania.  Dzisiejsi ukraińscy przywódcy charakteryzują się na dodatek niewyobrażalnym infantylizmem.  Przed „majdanowskim”  zamachem stanu, funkcjonowali oni wygodnie i bezpiecznie jako oligarchowie (np. Poroszenko), funkcjonariusze państwowi (np. Jaceniuk[ii]), lub suto dotowani przez zachód „opozycjoniści” (np. Dmytro Jarosz[iii]). 

 

W momencie siłowego przejęcia władzy stali się oni nie tylko politycznymi przestępcami, ale również zupełnymi zakładnikami swych zachodnich sponsorów.  Obarczeni też zostali formalną odpowiedzialnością za państwo, bez możliwości dokonywania samodzielnych decyzji, gdyż de facto gubernatorem Ukrainy jest ambasador USA w tym kraju Geoffrey Pyatt[iv].  Ponieważ, z oczywistych względów, interesy USA nie mają nic wspólnego z ukraińskimi, rezultatem tego dyktatu jest totalna katastrofa we wszystkich dziedzinach życia.  Załamanie się gospodarki w istotny sposób zmniejszyło zasoby finansowe, które obecna władza może zdefraudować.  Zakończyło się też finansowanie przez zachód nazistowskiej „opozycji”, gdyż ta stała się obecnie władzą.  Miast tego, banderowscy bandyci zmuszeni byli ruszyć na front rozpętanej przez siebie wojny domowej na Donbasie.  Zagrożone są również majątki oligarchów (zakłady przemysłowe, nieruchomości, itp.) zlokalizowane w rozpadającym się na naszych oczach państwie ukraińskim. 
 
Pomimo to, prezydent Poroszenko i oficjele jego reżimu, w dalszym ciągu uważają, że Ukraina jest niezbędna USA w celu zniszczenia Rosji, a w związku z czym ich pozycja jest niezagrożona.  Jedyne więc co mają w tej katastrofalnej sytuacji robić, to grać na zwłokę  „wykłamując” sobie niezbędny czas do momentu przyjścia amerykańskiej pomocy.
 
Podobnie jak na zachodzie, wszechobecne  kłamstwo jest na Ukrainie  jedyną metodą utrzymania się przy władzy.  Ponieważ jednak totalna głupota, zaślepienie i ignorancja ukraińskich elit jest znacząco większa niż ich zachodnich odpowiedników, to i rezultaty tej strategii są bardziej katastrofalne.  Zdarza się też, że z powodu swego debilizmu, niektórzy „wypadają z gry”.  Najbardziej groteskowym tego przykładem jest były minister obrony w obecnym nazistowskim rządzie Ukrainy Wałerij Hełetej[v].  Podczas piastowania tego stanowiska, oświadczył on mianowicie, że Rosja zaatakowała lotnisko donieckie przy pomocy broni nuklearnej.  Ponieważ „pan minister” był poprzednio ochroniarzem „prezydenta” Poroszenki, to nie musiał znać charakterystyki funkcjonowania broni nuklearnej i nieskrywalnych następstw jej użycia.  W rezultacie czego utracił on swe stanowisko, ale pomimo to zdążył on zgromadzić spory majątek w londyńskich nieruchomościach.
 
Zresztą, trudno wymagać od ukraińskiego „ministra” obrony narodowej głębszej wiedzy fachowej, kiedy to jedyną „wojskową kwalifikacją”  jego obecnego amerykańskiego odpowiednika[vi],  Ashtona Cartera, jest oficjalnie deklarowany homoseksualizm. 
 
Truizmem jest stwierdzenie, w tym momencie, że „elity”  III RP równie idealnie wpisują się w ten wizerunek władzy.  Wizerunek ten byłby nawet śmieszny, gdyby nie został okupiony zniwelowaniem państwa polskiego do poziomu bezwolnej kolonii zachodu, pauperyzacją, emigracją i demoralizacją społeczeństwa III RP, oraz de facto likwidacją polskiej gospodarki, cywilizacji i kultury.  Teraz gdy dodatkowo otwieramy swoje „solidarne” ramiona dla setek tysięcy „miłych gości z czarnego lądu”, można by projekt likwidacji polskości na Wisłą i Odrą uznać za zakończony, gdyby nie fakt, że pełną parą szykujemy się do obrony przed „nieuniknioną  agresją Rosji” na nasz kraj.  Zamieniając III RP w magazyn broni sprzętu i rezerw ludzkich NATO, gwarantujemy sobie prewencyjne uderzenie nuklearne na nasze terytorium.  A tego mogą nawet nie przeżyć nasi „drodzy czarni goście”, oczywiście o ile zdążą dotrzeć tu na czas.
 
Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii, która na podobieństwo świń przy korycie rozpycha się w poszukiwaniu najlepszych kąsków, nawet nie zauważając, że w wyniku ich działalności, wali się na wszystkich ten chlew zatytułowany III RP. Niestety, „rozumne” społeczeństwo tegoż, zbyt zajęte jest „wyborami”, w wyniku których przetasuje się nieco hołota  po raz kolejny odgrywająca farsę pt.  „demokracja parlamentarna”.


[i] http://cont.ws/post/130836
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Arsenij_Jaceniuk
[iii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawy_Sektor
[iv] https://en.wikipedia.org/wiki/Geoffrey_R._Pyatt
[v] http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowy-minister-obrony-ukrainy-wie-co-powinien-robic,477727.html
[vi] https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Secretary_of_Defense

 

 

KOMENTARZE

 • Pełna zgoda z panem Nowopolskim !
  Autor pisze ! a ja się z nim zgadzam ze Jedyny ratunek to !
  !
  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii, która na podobieństwo świń przy korycie rozpycha się w poszukiwaniu najlepszych kąsków, nawet nie zauważając, że w wyniku ich działalności, wali się na wszystkich ten chlew zatytułowany III RP
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach !
  Tylko powstanie NPS ! Narodowej Partii Słowian pozwoli nam Polakom oczyścić ten żydo-chazarski chlew w Polsce !!!
 • Dałem 5*
  Wydaje mi się, że czas eufemizmów się kończy i warto mówić otwartym tekstem: czas się zorganizować i zacząć likwidować żydo-reżim IIIRP.
 • @Rzeczpospolita 20:48:53
  Zgadzam się z Panem. Odłożyć na bok sprawy religijne. Oni chcą nas wymordować/upodlić, nie ważne czy katolik, czy rodzimowierca, czy prawosławny, czy ateista, czy agnostyk. Wszyscy w tym siedzimy. To jest walka o nasze być albo nie być.
 • @ele 19:51:31
  Z akcentem na " tych wszystkich" , tylko wtedy policzmy głosy .Coraz nas mniej potrafiących korzystać z logicznego myślenia . Pozdrawiam.
 • @ireneusz 21:49:13
  Dla przykładu 5 twoich komentarzy odpada . Ps .: Wam ku­ry szczać pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić.
 • @ireneusz 22:02:10
  Tak , pewnnie nic więcej nam nie napiszesz .Tylko bzdetami głowę zawracasz. :)
 • Obecny system na swiecie robi sie coraz bardziej bolszewicki,
  jego paliwem jest glupota.Jak za komuny tak i teraz nagradzani sa lenie i glupcy.Wezmy na przyklad zmiane w malej fabryce.Zawsze na kazdej zmianie jest jeden wyjatkowy len, ktory produkuje same braki.Firma ma 2 wyjscia: albo go zwolnic albo awansowac na kierownika zmiany.Taki kierownik zrobi wszystko dla firmy, bedzie lojalny,swinia patentowana, bedzie ludziom dokuczac, a ze bedzie podejmowal zle decyzje i przynosil wieksze straty niz jako robol to sie juz na szczeblu manadrzerskim nie liczy, tam gadaniem i machaniem rekami wszystko sie wytlumaczy.
 • @Repsol 21:57:24
  Tu są osoby do zbanowania według zasady, która zastała zastosowana w stosunku do Partyzanta. Ciekawe dlaczego teraz nie zbiegają sie tu Astra, Ruszkiewicz i klony. aby wskazywać na chamstwo tych osób i zmuszać Marxa888 do ich zbanowania?
  Niech te osoby piszą sobie co chcą, jednak jak ma być sprawiedliwość i choćby pozór przyzwoitości, proszę przywrócić konto Partyzantowi. Tylko tyle.
 • @lorenco 22:33:22
  Witaj niestety należy całą blogosferę teraz objąć okresem ochronnym , wszyscy teraz głupawki przedwyborczej dostali i należy teraz ich chronić przed samookaleczeniem .Tak było ,jest i będzie . Pozdrawiam . :) Ps. : Partyzant nie podlega moim humorom i bardzo dobrze .
 • Gramatyka polska jest prosta.
  Jedynym ratunkiem dla Polski było by jak najszybsze wymiecenie, tych wszystkich „kompetentnych” łajdaków, imbecyli, złodziei, kłamców i wszelkiej innej kanalii - przykład odmiany słowa żyd przez przypadki ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031