Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

AD2015 przesłanie do Narodu Rosyjskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosjanie i Polacy byli i nadal pozostają ofiarami agresji naszych odwiecznych wrogów. W naszym interesie jest odrzucenie szkodliwych emocji, wzniesienie się ponad uprzedzenia i zjednoczenie się w walce z NWO.

 Wielkość narodów mierzy się formatem wywodzących się z nich znakomitości i w tym aspekcie Naród Rosyjski niewątpliwie zalicza się do wielkich.  Od wieków ma On jednak dodatkową ambicję osiągnięcia światowego przywództwa.   Dziś historia postawiła przed Rosjanami zarówno szansę, jak i wyzwanie zrealizowania tego marzenia.

 
Pod przywództwem wybitnego męża stanu, jakim niewątpliwie jawi się być Prezydent Putin, Rosja rzuciła wyzwanie tak zwanemu „nowemu porządkowi światowemu”  (NWO).  Niedawne wystąpienie Prezydenta Federacji na forum  ONZ dało temu dobitny wyraz.  Jednakowoż Rosja nie ogranicza się jedynie do retoryki, ale wdraża swe plany w życie, czego najświeższym przykładem jest militarne wsparcie rządu Syrii w walce z terrorystycznym „kalifatem” ISIS.  Działania te są powodem wzrostu autentycznych sympatii i wdzięczności ze strony wielu narodów i ich przywódców w stosunku do Federacji Rosyjskiej i Narodu Rosyjskiego.  Równocześnie wywołują one skrajne zaniepokojenie, a nawet panikę sił wprowadzających  na świecie NWO.  Praktycznym wyrazem tych obaw jest między innymi bezprecedensowa skrajnie agresywna kampania propagandowa wymierzona w Prezydenta Putina i Naród Rosyjski.    Jest ona w całości oparta na sfabrykowanych kłamstwach i pomówieniach, nie mających nawet cienia podobieństwa do autentycznej rzeczywistości.  Jednak dzięki potędze tak zwanych „mediów korporacyjnych” i pełnej kolaboracji zdeprawowanych do szpiku kości globalistycznych „elit”, owa wirtualna fikcja funkcjonuje w świadomości społecznej jako niepodważalny fakt.    W szczególności, w krajach takich jak Polska, w których ciągle żyje świeża pamięć o imperialnej dominacji Związku Radzieckiego, rozniecanie antyrosyjskich fobii w społeczeństwie jest wyjątkowo łatwe.  Należy również mieć na uwadze smutny fakt, że Polska pozbawiona jest obecnie autentycznych elit narodowych, których ostatecznego  unicestwienia w okresie II Wojny Światowej dokonały Niemcy i Związek Radziecki.  W istocie kraj nasz znajduje się pod niewidoczną okupacją kolonialną administrowaną przez wrogie Polsce i Narodowi Polskiemu, polskojęzyczne „elity” i to one są błędnie postrzegane przez Rosjan jako wyraziciele polskiej opinii publicznej.  Ich działania wymierzone w Rosję, są w jeszcze większym stopniu destruktywne dla polskiej racji stanu. 
 
W zaistniałej globalnej sytuacji, zarówno władze Federacji, jak i społeczeństwo rosyjskie wznoszą się na szczyty kunsztu dyplomacji i tolerancji w celu załagodzenia napięć, zdając sobie jasno sprawę,  że alternatywę stanowi katastrofa III Wojny Światowej. 
 
Niestety nie zawsze starcza obiektywizmu, spokoju i dobrej woli.  Można by mnożyć przykłady błędnych interpretacji i półprawd oferowanych w rosyjskich mediach publicznych dotyczących naszej wspólnej historii, czy choćby niedawne niezręczności w wywiadzie Ambasadora FR w Polsce. 
 
To prawda, że narody Związku Radzieckiego poniosły największe straty w Wojnie Ojczyźnianej, ale czyżby naprawdę tak bardzo pragnęły poświęcać się za Radzieckie Imperium?  W początkowym okresie inwazji Niemiec żołnierze radzieccy „głosowali nogami” poddając się masowo nacierającym wojskom najeźdźcy.  Dopiero barbarzyńskie traktowanie jeńców radzieckich przez Niemców z jednej strony i wojska „zaporowe” NKWD z drugiej, zmusiły obywateli czerwonego imperium do walki za bolszewicką „ojczyznę”.
 
To prawda, że władze Polski międzywojennej torpedowały możliwości antyniemieckiego sojuszu z udziałem Związku Radzieckiego, ale również odrzuciły ofertę Hitlera  uczestnictwa w koalicji antysowieckiej, okraszonej obietnicą włączenia do Polski Ukraińskiej Republiki Radzieckiej i szerokiego dostępu do wybrzeża morza Czarnego.  Natomiast władze Związku Radzieckiego nie zawahały się przed podpisaniem paktu Ribbentrop -Mołotow, który skatalizował wybuch II Wojny Światowej.  Również „wyzwolenie” Polski spod okupacji niemieckiej, nie było dla Polaków wyzwoleniem, ale zamianą jednej straszliwej okupacji, na drugą łagodniejszą, co nie oznacza że nie należy odnosić się z szacunkiem do pomników tych którzy na polskiej ziemi polegli w walce z Niemcami.
 
Polacy nigdy nie walczyli z Rosjanami.  W okresie rozbiorów zmagali się z „caratem”, czyli absolutystyczną  dynastią Romanowów, w której to żyłach płynęła wyłącznie niemiecka krew.  Natomiast w okresie komunistycznym z „żydokomuną”, jak to trafnie w owym czasie określali Polacy.  O ironio, w okresie imperialnym, sam Naród Rosyjski był ofiarą swego  reżimu.  Przy czym w okresie bolszewickim, poniósł On największe straty ze wszystkich ofiar czerwonego imperium.
 
Wielkość i potęga imperialna Rosji białej i czerwonej mogą wzbudzać podziw.  Nie inaczej jest dziś w przypadku zamorskiego „wyjątkowego (exceptional) imperium”.  Zarówno ono same, jak i jego „wyjątkowi” obywatele mogą wzbudzać podziw i strach, ale prócz tego nienawiść i pogardę całej zdrowej ludzkości, czego dowodem jest powszechna nadzieja związana z oporem jaki Rosja imperium temu okazuje.  Nie wierzę, by Wielki Naród Rosyjski pragnął ponownie wkroczyć na podobną „mesjańską” drogę.  Zaprzestanie  identyfikowania się z imperialną przeszłością i jej „osiągnięciami” stanowi warunek sine qua non do osiągnięcia przez Rosję autentycznego prymatu w świecie.  Osobiście nie wątpię, że pod przywództwem odradzających się elit narodowych, Rosja dopnie tego!
 
Narody słowiańskie, a zwłaszcza Rosjanie i Polacy byli i nadal pozostają ofiarami agresji naszych odwiecznych wrogów. W naszym interesie, oraz pozostałych Słowian, jest odrzucenie szkodliwych emocji, wzniesienie się ponad uprzedzenia gorliwie podsuwane przez wrogów i zjednoczenie się w walce z największym monstrum wszech czasów, jakim jest NWO.  W walce tej Wielki Naród Rosyjski może, ponad wszelką wątpliwość, udowodnić swą przodującą pozycję w świecie.

dr Ignacy Nowopolski
 
 

KOMENTARZE

 • ---------- KAŻDY NORMALNY powinien to wiedzieć !.
  Zachód NIGDY !! nie miał nas Słowian za swoich ! po dzisiejszy dzień tak nie uważa !.
  TRZEJ BRACIA -LECH -CZECH -RUS -pozostają na zawsze BRAĆMI !.
 • @rerak 22:18:29
  Ale to jest przesłanie od dr Ignacego Nowopolskiego, który się pod nim podpisał :)
 • @rerak 22:49:16
  Miły Panie,

  Pański "komentarz" doskonale ilustruje, jak ślepa nienawiść neutralizuje resztki szarych komórek, które jeszcze są u danego osobnika w posiadaniu.
 • @rerak 22:49:16
  "Dla mnie to zbrodniarze."

  Właśnie, dla Ciebie, ale nie wszyscy posiadają okrojone horyzonty, a poza tym każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii.
  Ja jak najbardziej podpisuję się pod tym przesłaniem i w mojej opinii zostało ono słusznie wyeksponowane na "jedynce".
  Poza tym jest dobrze ocenione, czyli nie wszyscy są Twojego zdania.
  Piszesz, że Ruskie wywieźli Ci pół rodziny i co, chcesz komuś zaimponować. Nie wnikam kogo z Twojej rodziny wywieźli. Mi zamordowali stryja, rozstrzeliwując go na własnym podwórku. Drugiego na drucie powiesili Niemcy. Ojca Ruskie zesłali w wieku siedemnastu lat na Sybir. Wrócił w 1956 i co, ja z tego powodu dzisiejszych Rosjan mam mieć za zbrodniarzy?
  To niedorzeczność.
  Dlaczego nie wspomnisz o tym, co Niemcy robili Polakom i co zrobili z naszym krajem? Unia Europejska, no nie?
  Jeszcze się zdziwisz, jak przyjdą po swoje.

  "I nie zapominajmy o Katyniu za który ani tamten Naród ani jego wodzowie nigdy nie przyjęli odpowiedzialności."

  Który naród? Nie doczytałeś przesłania. Autor wspomina o tym jak wielu Rosjan zginęło z rąk czerwonej żydowskiej hołoty z NKWD.
  A z tym Smoleńskiem to co? To Rosja z nas zakpiła, czy Tusk ze swoją świtą?
  O czym Ty piszesz w ogóle?
  Więcej materiałów historycznych zalecam, a mniej sakiewiczowni.
 • @rerak 23:03:35
  Rerak, zbastuj z tymi obelgami.
  Nie podoba się portal, to zmień sobie na inny.
  Zapoznaj się z pojęciem zdrady, zanim kolejnym razem postanowisz się skompromitować.
 • @rerak 22:49:16
  Historię mieliśmy ciężką, fakt a ostatni najazd zrobiliśmy im coś w 1611 roku, co pamiętają do dzisiaj :))

  Nie podlega dyskusji, że to Polacy zapłacili straszną cenę wobec imperializmu Rosji, tak uważam... ale może jednak powinniśmy się jakoś porozumieć, bo wrogów mamy więcej i być może groźniejszych.
  Czy potrafimy? tego nie wiem, ale autor sam zauważa w tym i winę Rosji:
  "Niestety nie zawsze starcza obiektywizmu, spokoju i dobrej woli. Można by mnożyć przykłady błędnych interpretacji i półprawd oferowanych w rosyjskich mediach publicznych dotyczących naszej wspólnej historii, czy choćby niedawne niezręczności w wywiadzie Ambasadora FR w Polsce. "

  Tak to wygląda...
  pozdrawiam
 • @Astra 23:27:56
  Rzecz w tym, że nie ma płaszczyzny do porozumienia, a po objęciu władzy przez PiS będzie tylko gorzej. Ktoś się dziwi "niezręcznościom" rosyjskiego ambasadora?
  Nie chcę tu przytaczać opinii o Putinie z polskich mediów i to nie tylko z sakiewiczowni, bo mainstream pierdzi na tę samą modłę, a o samych Rosjanach, to w jaki sposób się wypowiadają nasi "eksperci"?
  Poza tym Polska sama zrobiła z siebie wasala Niemiec i USA, skąd więc pretensje o złe traktowanie.
  "Jak cie widzą, tak cię piszą", mówi porzekadło.
  Nawet Sikorski mówił, o "robieniu...łaski Obamie".
  Każdemu wg zasług jednym słowem.
  Ja to się jedynie obawiam, że jak ci idioci dorwą się do władzy, z tym półgłówkiem Govinem, którego chcą zrobić szefem MONu, to pod naciskiem, a raczej na rozkaz usraela, zamontują w Polsce jakąś instalację wojskową, która będzie bezpośrednio zagrażać bezpieczeństwu Rosji.
  Co zrobi wówczas Putin?
  Innymi słowy ci psychopaci wepchają nas w wojnę z Rosją. NATO? NATO to komiczna organizacja, która w sprawie Polski nie kiwnie palcem w razie "W".

  Pozdrawiam!
 • @rerak 23:49:44
  Ja się nie sadzę pajacyku, tylko grzecznie zwracam ci uwagę, abyś nie mienił kogoś zdrajcą, bo to obelga i bynajmniej nie mam zamiaru cię pouczać, bo jak nie zrobili tego rodzice i szkoła, to nikt już niczego ciebie nie nauczy.
  Ja o tym wiem i nie podejrzewaj mnie o gadanie po próżnicy.
 • @Jinks 23:51:19
  Też się tego obawiam Jinksie! że popchną nas do wojny i smama nie wiem, czy są takimi idiotami, czy coś gorszego...
  Dlatego właśnie napisałam do reraka, że wrogów mamy więcej i groźniejszych niestety :(

  Pozdrawiam Cię Jinksie :)
 • @rerak 23:53:11
  "Autor przedstawił swoja ocenę, ja swoją. On ma prawo do własnego widzenia świata- ja też."

  To nie podlega chyba dyskusji, tylko czasem emocje, może i uzasadnione niepotrzebnie biorą górę u obu stron, tylko tyle..
 • @rerak 00:07:39
  Nie jestem dla ciebie chłopczykiem. Więc, tobie wolno, a mnie nie?
  Adminowanie w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.
  To tobie nie przystoi nazywać kogoś zdrajcą i to nie tylko na tym portalu z racji tego, że ktoś ośmiela się mieć inne zdanie od twojego i nie ściemniaj tu, ze ktoś nie zrozumiał twoich obelg.
 • @rerak 00:25:44
  "PS. Ani Polacy nie są naiwniakami ani Putin głupcem więc nie dajmy sie podpuszczać ze grozi nam wojna z Rosją.
  Stwarza się taki nastrój bo ludźmi zastraszonymi łatwiej manipulować."

  Że jesteśmy manipulowani i zastraszani to fakt.
  Ale uważam, że wielkie dupki tego świata kroją nam jednak przyszłość nieciekawą.
  Polacy na pewno naiwniakami nie są, na temat Putina i Obamy oraz Niemców się nie wypowiadam, ale zaufania nie mam do nich żadnego.
  Nie wierzę, że chcą obronić nasze wartości, żadnemu z nich nie wierzę, bo powiedzieć można wszystko- to się nazywa propaganda chyba.

  Ja pamiętam tylko jak rodzice wspominali, że nikt się żadnej wojny wtedy nie spodziewał... nikt! a oni byli dziećmi i wrócili właśnie z wakacji... tak mi się ostatnio ich słowa przypominają...
 • @rerak 00:31:17
  A pajacyk to płeć żeńska?
  Z tą mądrością, to nie pochlebiaj sobie.
  Wiesz czym się różni mędrzec od głupca?
  Podpowiem ci.
  Otóż tym, że mędrzec wie, że jest głupcem :)

  Kiedyś napisałem taki felietonik. Może jego lektura pomoże ci zasnąć?

  PERMANENTNUM

  Człowiek rodzi się głupcem i aż dziw bierze, że idąc przez cmentarz, na nagrobnych tablicach nie dostrzeżemy epitafium o treści „tu spoczywa głupiec”.
  Wynika to z tego, że epitafia piszą inni głupcy, prześcigający się w wypisywaniu bzdur w postaci peanów o nieboszczyku.
  Nie wiem czy ktoś, kto stworzył alfabet (nieistotne jaki), był głupcem, ale kim byli ci, którzy stworzyli coś takiego jak broń „A”, broń B”, czy broń „C”? Oczywiście to swoiste abecadło nie kończy się na trzech pierwszych literach alfabetu, w tym wypadku łacińskiego, bowiem mamy jeszcze, choć o mniejszej masowości rażenia broń sieczną, palną, soniczną, elektromagnetyczną i wiele jeszcze innych do określenia których można użyć niemalże wszystkich liter alfabetu, jeśli nie wszystkich.

  „Qrwa, jaki ja byłem głupi” – wielu setki razy powtarza tą sekwencję.
  Głupiec popełnia tu błąd logiczny, używając czasu przeszłego.
  Głupiec bowiem głupcem był, jest i nigdy nim być nie przestanie.
  Zasadniczą cechą głupca jest też fakt, że w innym człowieku zawsze i bez wyjątku postrzega on głupca i to można by uznać za przebłysk inteligencji, gdyby nie fakt, iż widzi w nim głupca większego od siebie.

  Żyjemy w czasach, kiedy to szczyt ludzkiej głupoty osiągnął swoje apogeum, a wzajemne prześciganie się w jej eksponowaniu, to już nie jest szczyt głupoty, ale zupełne zatracenie instynktu samozachowawczego.
  Przeciętny zwolennik kreacjonizmu z łatwością stwierdzi, że Darwin był głupcem mówiąc w jednej z czterech swoich głównych tez, że wszystkie stworzenia są spokrewnione i zapewne ktoś weźmie mnie za głupca jeśli zapytam, a czy widział ktoś, żeby np. świnia wstrzykiwała sobie botox do swojego ryja?
  Czy widział ktoś, żeby taka żyrafa robiła sobie makijaż?
  Czy widział ktoś sukę z kolczykami w łechtaczce, albo samicę orangutana z silikonem w cyckach?
  Spokojnie drogie panie, bo czy widział ktoś nawalonego łosia?
  Ktoś spyta - no, a miś koala?
  To już tłumaczę, że miś koala nie wyląduje pewnego razu na intensywnej z rozpoznaniem marskości wątroby.
  Widać jednak, że panie już dawno prześcignęły mężczyzn w swojej głupocie, bo jakoś trudno znaleźć mi przykład skrajnej głupoty mężczyzn, który mógłbym przytoczyć jedynie do samców wśród zwierząt, a powracając na moment do kreacjonizmu, to chyba już w raju kobieta okazała się głupszą.
  Czym to wszystko się skończy?
  Może tym, że się okaże, że szympansom potrzebny jest do przetrwania gatunku sejm, albo senat, a może nawet broń „A”?

  Mędrcy niestety też są głupcami, ale mędrcami wśród głupców czyni ich to, że o tym wiedzą.
  Ilu z nas w swoim testamencie jest skłonnych zapisać klauzulę, że życzymy sobie, aby po śmierci na nagrobku epitafium głosiło: TU SPOCZYWA GŁUPIEC?

  Pozostaje mieć nadzieję, że Ktoś zdąży z paruzją.

  Pozdrawiam!
 • Moim zdaniem
  Wystrzegał bym się takich "przesłań". Mogą być i są przez Rosjan odbierane jak skamlanie nadepniętego na ogon Ratlerka. Jaki świat jest każdy widzi i z dzisiejszymi wrogami zapoznani jesteśmy dosadnie bo nas niszczą i okradają. Patrzenie jednak na Rosję jako wybawce jest po prostu naiwne i śmieszne. Nikt za "friko" w życiu a w szczególności w polityce nie pomaga. Rosja wcale nie jest wolna od upośledzeń powodowanych działaniami własnych i światowych korporacji.
  Siłę Polski należy budować najpierw w kraju a nie biegać z gołym
  tyłkiem po planecie. Inaczej robiąc każdy będzie patrzył na Polaków jako poddanych co właśnie ta pańska odezwa sugeruje. Sami Rosjanie lubią twardą rękę więc jak takie odezwy odbierają? Większym pożytkiem
  było by napisanie takiego Posłania do narodu ale polskiego aby rąbnęli się w "glacę" i zaczęli w końcu myśleć bo na razie tylko sami Polacy a nie obcy mogą sobie i Polsce pomóc.

  PS: -"Polacy nigdy nie walczyli z Rosjanami"- dobre sobie. Przecież nasza założona Rzeczpospolita oparta była na niedopuszczeniu do ekspansji i walce przeciw agresywnym Moskalom! Gdyby nie pazerność Księstwa Moskiewskiego nasza Rzeczpospolita nigdy by nie powstała.
 • @ireneusz 01:12:18
  Coś podobnego!
 • @Jinks 01:22:28
  Jeszcze tak z rok, ze dwa i Wojsko Polskie pójdzie na Moskwę. Ułani już konie poją, czyszczą i owsem pasą. Za Katyń, za Smoleńsk, za zamach na prezydenta Kaczyńskiego.
 • @rerak 22:49:16
  W czasach Stalina Putina nie było na świecie.
  Równie dobrze można ciebie oskarżać za spalenie Moskwy w 1655r czy jakoś tak albo za udział w napaści Napoleona na Rosję albo za zbrodnie Piłsudskiego na wschodzie.

  Takie rozumowanie to tylko krzewienie wielopokoleniowej nienawiści.
  A nienawiść prowadzi do zbrodni.

  Sam widzisz do czego nawołujesz. (do zbrodni.. w końcowym efekcie).
  A szczucie do zbrodni to zbrodnia.
  Piewcy nienawiści to w istocie zbrodniarze, akuszerki zbrodni.

  Sam widzisz kim jesteś. Wystarczy wykonać kilka kroków logicznego wnioskowania.
 • @lorenco 02:23:02
  Pierwszy ułan III RP - Sakiewicz, ruszy na swojej ułańskiej klaczce - Hejke.
  Putin ze świtą zostaną pogonieni aż na Kamczatkę.
 • @rerak 22:49:16
  "I nie zapominajmy o Katyniu za który ani tamten Naród ani jego wodzowie nigdy nie przyjęli odpowiedzialności."

  Rosjanie – prawni sukcesorzy Związku Radzieckiego – już dawno temu przeprosili Polaków za mord katyński. Uczynił to w 1993 r. na cmentarzu Powązkowskim, przed krzyżem katyńskim, ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn. Wypowiedział wtedy wielce znamienne słowo prastitie (przebaczcie) i bardzo wzruszony uronił łzę. Działo się to w obecności wielu ludzi, dziennikarzy, fotoreporterów i kamer telewizyjnych.

  26 listopada 342 deputowanych rosyjskiej Dumy Państwowej opowiedziało się za przyjęciem uchwały, która potępia mord katyński i uznaje go za zbrodnię reżimu stalinowskiego.

  - Polacy, wybaczcie nam! - powiedział znany rosyjski dysydent i obrońca praw człowieka Siergiej Kowaliow. Nie daj Boże, żeby coś takiego kiedykolwiek się powtórzyło - wtórowała mu historyk Natalia Lebiediewa.

  Chylimy czoła przed tymi, którzy mężnie przyjęli śmierć. Tymi, których walka, nadzieja, talenty zostały tu rozdeptane - na te słowa premiera Rosji Władimira Putina czekali wszyscy Polacy. Wczorajsze uroczystości nad grobami ponad 20 tysięcy polskich oficerów zamordowanych w Katyniu... były przełomowe. Po raz pierwszy w miejscu kaźni Polaków modlili się ramię w ramię polski i rosyjski premier. I po raz pierwszy od 18 lat przywódca Rosji potwierdził otwarcie, że to Stalin kazał wymordować polskie elity!

  Mało ? To co jeszcze mają Rosjanie zrobić ? Narodowe seppuku ? Obawiam się , że nawet taki czyn nie usatysfakcjonowałby Cię. Rusofobia, a w twoim przypadku, zaciekła rusofobia jest nieuleczalna. Zdanie "Dla mnie to zbrodniarze." wszystko wyjaśnia. Musisz być bardzo głęboko wierzącym człowiekiem, bo tylko tacy potrafią tak ziać miłością bliźniego....
 • @
  Tekst dobry i ważny.
  Bo potrzeba określenia warunków do ukształtowania relacji między Polakami i Rosjanami, i to w sensie stosunku Naród do Narodu, a bez pośrednictwa rządów.
  To ostatnie szczególnie w odniesieniu do Polski, gdzie rząd nie reprezentuje interesu narodowego, a jest na usługach obcych.
  W Przypadku Rosji - te relacje są mniej ostre, ale zawsze będzie występować możliwość podporządkowania Narodu imperialnym ambicjom przywódców (to się tam zdarzało).

  Zatem - na czym ma być oparte współżycie naszych narodów?
  Może warto zacząć od "stępienia" poczucia narodowej odrębności.
  Akurat kierunek wskazuje notka jaką zamieściłem przed zapoznaniem się z tym tekstem; chodzi o odwołanie do systemu rodowego jaki istniał u wszystkich ludów słowiańskich.
  Owszem, obecnie są to kwestie daleko odbiegające od pierwowzoru, ale warto zastanowić się, czy nie mogą być podstawą kształtowania zasad współżycia. Wszak żyjemy obok siebie i raczej nie musimy wykazywać się wzajemnymi przewagami.
  Przyszłość jest w zgodnym współżyciu.
 • @Jinks 01:02:05
  W Wilnie zwiedzałem kiedyś prześliczny polski kościół z taką ażurową architekturą wewnątrz - jak w krajach arabskich. Jego fundator, jeden z Paców, kazał się pochować u wejścia i napisać nad miejscem pochówku po łacinie: "Tu spoczywa wielki grzesznik". To chyba będzie: "Hic requiescat magnus peccator"?

  A z rerakami i Starymi Babami radzę uważać. Kiedyś założyłem bloga na portalu fronda.pl. Zrodziło się tam wspaniałe forum nieskrępowanej wymiany poglądów - na wysokim poziomie. Frondowa blogosfera. Komuś to przeszkadzało, więc najpierw doprowadził do usunięcia założycieli forum, nie pamiętam nazwisk, potem stopniowo wypychali blogosferę na drugi i trzeci plan, ale ponieważ i tego było mu mało, więc wpuścili tam masę takich komentatorów jak ci wspomniani.

  W moim przekonaniu to oni są zdrajcami, gdyż bronią polityki prowadzonej wbrew żywotnym interesom Polski, a te ich chamskie ataki i wyzwiska wynikają z metody działania - "łapać złodzieja". Ktoś mógłby Sakiewiczowi i jego klice zarzucić, że ich postępowanie nosi znamiona zdrady narodowej, więc wolą zarzut uprzedzić, atakując: Zdrajcy! Ruscy Agenci! T. Terlikowski nawet wymyślił piękny epitet "polski sługus postsowieckiego imperializmu".

  Niech Pan uważa, bo zgnoją ten portal.
 • @PiotrZW 09:50:15
  Odniosę się tylko do tych domniemanych "chamskich ataków i wyzwisk" bo do innych spraw nie warto. Mógłby mi Pan wyszczególnić te moje "chamskie ataki i wyzwiska"? Będzie to test ale na pańską wiarygodność.
 • @rerak A jesli wola nieba jest by Rosja byla siła pozytywnych zmian na naszej planecie
  Moja rodzina teTwoja retoryka przypomina mi wypowiedzi studentów szkoly medialnej ojca rydzyka .Zero rozumienia histori jako procesu.z byla na ,,syberi,, ale na Boga przeciez nie rosjanie byli sila sprawczą tego co sie w rosji dzialo [Wal Stret a rewolucja bolszewicka]l ,wiec skad ten u ciebie obłed nienawisci [ GLADKOWSKI ,,MYSLACYM POD ROZWAGE.,,] Moze tego niewiesz ale jestes osoba zmanipulowana przez sily ktore dąza do wladzy absolutnej na tej planecie a na dzis Rosja jest jedyna realna sila która moze sie temu przeciwstawic. Niema ludzi ani panstw doskonalych ,bo wszystko odbywa sie w tyglu setek uwarunkowan i one narzucaja formy niezawsze takie jakie chcielibysmy widziec,patrzac z idealnego punktu widzenia [GRACZOWA ,,SWIETA RUS ,,polecam]................................................................................................................................................................................................................... Tak więc Cayce przewidział dwie wojny światowe, przy czym dokładnie określił daty ich początków i końców oraz wszystkie ich najważniejsze zdarzenia i epizody. On także przewidział rozpad ZSRR i to, że komuniści stracą swoją władzę. I tu właśnie zaczyna się najciekawsze…

  Oddamy teraz głos samemu Edgarowi Caycemu, a dokładniej zapisom stenograficznym.

  Oto według takich danych, które znajdują się na początku każdego stenogramu można poznać, że te prognozy Cayce’a nie są fałszywką, i tak np.:

  Odczyt 3976-29. To pozazmysłowe widzenie zostało dane przez Edgara Cayce’a w biurze Towarzystwa na Arctic Crescent, w dniu 22.VI.1944 roku.
  Uczestniczący: Edgar Cayce, Gertruda Cayce, prowadzący, Gladys Davies i Mildred Tansy – stenografki.

  W następnych przepowiedniach – ukazanych w tych przepowiedniach – podałem tylko numery i daty, ale każdy z nich posiadał także dane co do świadków i miejsca wydarzenia.


  Duch Ameryki


  O czymże mówił Cayce tego dnia 22.VI.1944 roku?

  Na czym polega duch Ameryki? Większość ludzi dumnie odpowie: na wolności. Wolności od czego? Kiedy wy ograniczacie ludzkie serca i umysły na wiele sposobów – czy to daje im wolność słowa? Wolność religijną? Wolność od pożądań?

  Te słowa są aktualne w dniu dzisiejszym, kiedy polityka USA w odniesieniu do słabych i rozwijających się krajów – bombardowania pokojowo nastawionej ludności cywilnej, organizowanie i finansowanie „kolorowych” rewolt i przewrotów, itd. – wyzwala niezadowolenie i protest u wielu ludzi, w tym w samej Ameryce.

  Przypomnijcie sobie, proszę, film amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona pt. „Awatar” – w którym alegorycznie krytykowane są zdobywcze zamiary Stanów Zjednoczonych. Ogromna popularność tego filmu na całym świecie i w samej Ameryce mówi o tym, że większość ludzi na całym świecie rozumieją, że USA „ograniczają ludzkie serca i umysły”.

  Kadr z filmu "Awatar" Jamesa Camerona

  Przypomnę tylko, że w filmie pokazano uzbrojonych po zęby ludzi ze Stanów przeprowadzających operację ograbiania wolnych, ale (militarnie) słabych tubylców z fantastycznej planety Pandora, we wnętrzu której znajdują się pokłady cennego minerału. Jednakże Pandora potrafiła się obronić przed agresorami. Kto to może zrobić, będący słabym i przytłoczonym w rzeczywistości, a nie w filmie sci-fi?

  Edgar Cayce daje odpowiedź na to niełatwe pytanie, w już tu powołanym Odczycie 3976-29 z dnia 22.VI.1944 roku:

  Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji. Każdy człowiek wtedy będzie żył dla swego współbrata…

  Trzeba powiedzieć, że w tej frazie znajduje się głęboki sens. W mentalności Rosjan (do których odnoszą się nie tylko Rosjanie) zawsze odnosiła się ta myśl: żyć nie tylko dla pieniędzy, ale dla czegoś większego – przyjaźni, powszechnego szczęścia, dla ludzi. wystarczy wspomnieć nasze bajki, przekazania, powiedzenia: „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Zgiń samemu, pomagając towarzyszowi”, „Nie miej 100 rubli, miej 100 przyjaciół”…

  Jeśli na Zachodzie, a szczególnie w USA zawsze królował kult pieniądza i indywidualizmu, to w Rosji naród żył „dla świata”, tzn. był cząstka społeczeństwa. I ludzie skłaniali się zawsze ku czemuś wyższemu. Nieprzypadkowo nasza rosyjska literatura z jej duchowymi skarbami – ideami i myślami – Czechow, Tołstoj, Dostojewski – do dziś dnia stanowi wskazówkę dla całego świata.


  Siła – w prawdzie


  Cayce mówił:

  Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość ludzkich stosunków interpersonalnych, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowej bazie – miłości, wierze i mądrości.

  Rosjanie będą bardzo silnymi i zawsze chętnymi do pomocy słabym. Mamy masą przykładów na to w naszej historii. Można wspomnieć tutaj wiele wydarzeń historycznych, pokazujących różnicę pomiędzy mentalnością Rosji a Zachodu, ale ograniczę się tu do jednego, i wszystko stanie się zrozumiałe. Zwycięstwo nad faszyzmem w II Wojnie Światowej – czyją krwią było ono okupione, wszyscy wiedzą.

  [Owszem to prawda, tylko nie zapominajmy, że pierwej Sowieci podpisali z Hitlerem haniebny pakt, na mocy którego dokonano IV Rozbioru Polski i wielu zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wraz z hitlerowską III Rzeszą. Inną rzeczą jest to, że ani Stalin ani nikt z jego otoczenia nie był Rosjaninem z czystej krwi, a przede wszystkim przedstawiciele mniejszości narodowych w ZSRR, które odkupiły swe winy rosyjską krwią, co napisał w jednej ze swych demaskatorskich książek renegat z GRU Wiktor Suworow – przyp. tłum.]

  Nawet w szalonych latach 90., kiedy Rosję zaczęto rozkradać i mordować – to w głębi narodu pozostało coś nadzwyczajnego. Przypomnijcie sobie filmy „Brat-1” i „Brat-2” – ich popularność w naszym kraju mówi o tym, że idee zawarte w tym filmie odbiły się echem w sercach milionów ludzi.

  Kadr z filmu "Brat", którego popularność sięgnęła szczytów

  Jest to film o tym, jak to Daniła Bagrow usiłuje znaleźć sprawiedliwość, przy czym w drugim filmie – w USA. Jest samotny, w Rosji bałagan i bandytyzm i nie ma czym się oprzeć. Daniła działa wbrew prawom, ale wciąż szuka swej prawdy.

  Przypomnijcie sobie cytat z tego filmu:

  No powiedz mi Amerykańcu, w czym zawiera się siła? Czy w pieniądzach? Oto brat mówi, że w pieniądzach. Masz kupę kasy i co z tego? Myślę, że siła leży w prawdzie: kto ma prawdę, ten silniejszy! Oszukałeś kogoś, nagrabiłeś kasy i co – stałeś się silniejszy? Nie, nie stałeś się, bo nie stoi za tobą prawda! Prawda jest za tym, kogo oszukałeś. Czyli to on jest silniejszy!

  Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:ego wersja kom
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
 • Do internautów !
  Apel do internautów ! Nie dawajcie sie podpuszczać żydom ! zamiast poważnie omawiać Świetny artykuł pana dr Ignacy Nowopolski ! to wykłucacie się z prowokatorem żydowskim o nicku rerak !!!
  !
  rerak jest to typowe gówno żydowskie które ma za zadanie Wekslować temat ! [ wiecie co to jest gówno ? gówno to coś zbędnego co człowiek i zwierzęta wydalają ! i do tego strasznie śmierdzi ! ]
  !
  Szanowny panie Nowopolski ! ta samo myślę jak pan , uważam że Słowianie powinni sie dogadać ! bo dzis mamy śmiertelnego wroga jakim jest żydo-syjonizm !!!!
  !
  Szanowny panie Nowopolski ! wyzwiska żydowskie do pana osoby uważaj pan za komplement ! bo nic tak nie nobilituje Polaka jak wyzwiska żydowskie ! [ celnie pan uderza swoim pisaniem w żydowskie interesy ! stąd taka nienawiść żydów do pana osoby !!! ]
  !
  Słowianie ! światowe żydostwo syjonistyczne usilnie stara nas Słowian trzymać w rozproszeniu !! bo razem bylibyśmy nie do pokonania ! i to żydostwo wie i stara sie nas skłócać [ dzis żydo-syjonizm przeszedł do następnego etapu , do mieszania ras europy !! ] swoja ochraniają !!!
  !
  Apel do czytających mnie Słowian ! Nie poddawajcie sie żydowskiej propagandzie ! żyd to nasz śmiertelny WRÓG ! żydo-chazrów trzeba deportować do Izraela ! tam ich ojczyzna i w Polsce nie mają nic do szukania ! JUTRO BĘDZIE NASZE !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydzi i mułzumanie to rak który toczy cywilizowaną ludzkość .
 • @Jan
  Wystapil blad fraza ,, moja rodzina te,, to fraza jaka miala byc w zdaniu glebiej a nie na poczatku wpisu mianowicie ,,Moja rodzina tez byla na ,,syberi,,[pólnocny kazachstan]
 • Autor
  Nie wiem w jakiej formie ma być przekazane to przesłanie do Narodu Rosyjskiego ,ale zasługuje na uwagę .Właściwie to już było tych "przesłań" więcej wiem ,że takie wystosował Z.Wrzodak z innymi,mie się podoba adresat czyli naród rosyjski,bo tak w pełni nie jestem przekonany do W.Putina.Właściwie w historii już raz mieliśmy w Rosji w osobie cara Aleksandra I taką inicjatywę "Święte Przymierze" które miało umacniać zasady zasady chrześcijańskie w europie.Dzisiejszy odradzające się prawosławie w Rosji wielki nacisk wkłada by w pojmaniu wierzących utrwalić,że Ruś jest święta z swoim przesłaniem.Może i tak ma być ,zresztą to w swym wpisie -jan-cytując wizjonera Edgara Cayce potwierdza.
  Może byśmy mieli zacząć jednak wszyscy jakoś sobie uzmysłowić o naszym słowiańskim posłaniu.Tak jeszcze wracając do spraw polskich to pamiętam kiedy powstawała Solidarność ,to też można było zauważyć ,ze to jest może jakieś przesłanie od nas słowian dla europy,była nadzieja że zostanie uporządkowany system wartości,no niestety okazało sie zupełnie niż naród oczekiwał i tu można mówić o zdrajcach narodu z Wałęsą na czele.
 • Nie chcecie pieniedzy?
  Ludzie tu sie klocicie o historie , ktora jest juz w przeszlosci. Takimi sprawami niech sie zajma historycy I to oni niech sie sobie tym bawia. Na histori pieniedzy nie zarobimy. Nikt historia dzieci nie nakarmi I Nie kupi im ksiazek do szkoly. Wszyscy wiemy o ogromnej rusogobii w Polsce sterowanej przez polskich wrogow po to wlasnie zeby ograniczyc wplywy ekonomiczno- spoleczne miedzy Polska a Rosja . Co jest totalnym bledem bo kto o zdrowych zmyslach odrzuca pieniadze ktorej mozna Na wspolnych interesach zarabiac?
 • @Astra
  Tak tylko nieco poza tematem polecam Ci ten link

  http://zezorro.blogspot.com/2015/10/tpp-teraz-przyjdzie-pieko.html -

  to a propos intencji KRK w którego obronie często stajesz.

  A w szerszym kontekście w związku z powyższym czy tylko pozostało nam użalanie się nad sobą? Jakie mamy szanse, by coś zmienić? I czy Rosja nie jest tylko drugą stroną tego medalu? Tym lepszym policjantem?
 • Główny cel rosyjskiej bazy na Białorusi - walka z Polakami?
  Opinię taką zaprezentował rosyjski portal Lenta.ru komentując kwestię przygotowań do ustanowienia rosyjskiej bazy lotniczej w Bobrujsku na Białorusi.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/glowny-cel-rosyjskiej-bazy-na-bialorusi-walka-z-polakami#
 • RERAK - TO CZYSTA PROPAGANDA GAZETY POLSKIEJ
  Z niezwykłym zainteresowaniem przeczytałam atakowany przez niejakiego RERAK artykuł. Nastąpiła ogromna potrzeba odkłamywania jednostronnej propagandy serwowanej tak agresywnie przez media głównego ścieku. Nie ważne ile razy Rosja będzie przepraszać za Katyń. Banda Sakiewicza to banderowskie gówno nasrane Polakom na twarz. Oni mają jedno zadanie-uczynić z Polaków mięso armatnie do walki z Putinem i oddać Polskę na poligon rozgrywek CIA. Stale będą wzniecać nienawiść wobec Rosji, licząc na garstkę głupich i niedoinformowanych. Ameryka nie docenia lachociągów, banderowska Ukraina też! Pogardzają lizusami mimo nagród SBU Ukraina, godzinę od wizyty Komorowskiego wyniesiono Banderę na ołtarze, dlatego największy sojusznik OSIOŁ TROJAŃSKI POLSKA - nie ma wiz do USA. Jak robimy laskę Ameryce to dostajemy w prezencie WIĘZIENIA CIA, za co polski podatnik płaci wysokie odszkodowanie! Jak wchodzimy bez wazeliny to mamy "polskie obozy koncentracyjne", ulubione określenie w amerykańskich mediach i prasie. Jeżeli nadstawiamy "zad" to dostajemy roszczenia zwrotu 65 mld przez amerykańskich prawników, reprezentujących amerykańskie żydostwo. Ameryka i banderowska Ukraina pogardzają lizusami. Dla nich liczy się INTERES, JAK ZROBIĆ Z POLSKI POLIGON WALK DO OBALENIA LEGALNEJ WŁADZY W ROSJI, jak sprzedać złom wycofany z Afganistanu, jak wyciągnąć pieniądze dla Ukrów, tak szczodrze przekazywane przez "polski rząd". Banda Sakiewicza musi dalej powtarzać nieaktualne już zaklęcia, strasząc Putinem, który będzie za dwa dni. Obudzili się z ręką w nocniku i nie chcą ogarnąć zmian, jakie zaszły.
  Wielkim ciosem dla zachodniej finansjery jest odebranie przez Rosję emisji pieniądza, uniezależnienie się przede wszystkim polityczne od bandyckiego NATO działaniami w Syrii, obroną zarzynanych chrześcijan. Za przykładem Rosji powinny iść wszystkie kraje w Europie! Już rośnie wielki ruch sprzeciwu w Europie i na świecie. Nikt tego nie odwróci. Ludzie widzą, że Zachód nie cieszy się ani wolnością, ani demokracją. USA i UE zamieniły się w POLICYJNE PAŃSTWA TOTALITARNE. Banda Sakiewicza PRZEGRYWA !!!
 • @Oscar 08:24:58
  // W czasach Stalina Putina nie było na świecie. //

  Putin - Data i miejsce urodzenia: 7 października 1952 (63 lata), Petersburg, Rosja

  Stalin - Data i miejsce śmierci: 5 marca 1953, Dacza w Kuncewie

  Panie fachowiec od spraw wszelakich , wiecej starannosci to nie boli 8-))))
 • Pomimo gigantycznych wysiłków Zachodowi nie udało się Czeczenii wykorzystać przeciwko Rosji i Rosjanom.
  Oto dowód wdzięczności Czeczeńców wobec Rosji i osobiście prezydenta Rosji Władymira Putina . Czeczenia to w tej chwili najwierniejszy przyjaciel Rosji na którego Rosja może w każdej chwili liczyć. Przemówienie prezydenta Czeczenii Razmana Kadyrowa na imprezie zorganizowanej w Czeczenii z okacji rocznicy urodzin prezydenta Rosji Władymira Putina jest tego najlepszym dowodem . Co ciekawe w imprezie tej wzięli też udział goście z Włoch, które coraz bardziej oficjalnie /b. prezydent Włoch Berlusconii z wizytą w Krymie/ sympatyzują z Rosją.

  https://youtu.be/1a_4_1Tfo_E

  Tymczasem Polska i Polacy– pomimo własnych gorzkich doświadczeń , chociażby z okresu II wojny światowej – nadal ślepo i naiwnie wierzą w Zachód i Wuja Sama, któremu jesteśmy potrzebni jedynie jako „mięso armatnie ”, czego on ustami swoich prominentnych polityków wcale nie ukrywa. Wypowiedź Henry Kissingera cytuję :

  „Nasza młodzież w USA i na Zachodzie / przyp.własna : w tym w Polsce/ jest gotowa, ponieważ została ona zaprogramowana żeby być dobrymi żołnierzami, mięsem armatnim, a kiedy dostaną oni rozkaz wyjścia na ulice i walki z tymi obłąkanymi Chińczykami i Rosjanami to oni będą wykonywać rozkazy ”.
 • @rerak 22:49:16
  //i Rosjan ( którzy wywieźli pół mojej Rodziny na Syberię i to nie za cara a w 1940 r //

  Wtedy akurat w CCCP rządzilły żydki a nie Rosjanie...
 • @rerak 00:07:39
  Ty to byś się świetnie dogadał z jełopami z niedojebanych.pl ...
  Ta sama retoryka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031