Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Dzień dzisiejszy-koniec historii czy koniec świata? cz.2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachód, upojony łatwym sukcesem w walce z blokiem komunistycznym, zakasał rękawy i ze zdwojoną energią zabrał się do wprowadzania swych „wartości” na obszarze „II świata”.

 

„Wolnorynkowy” charakter zachodu w zasadniczym stopniu przysłużył się rozwojowi jego propagandowych strategii. Wielkie korporacje od dekad inwestowały duże pieniądze w tzw. „marketing”, czyli metody manipulowania potencjalnymi klientami. Z czasem powstała z tego cała nowa gałąź wiedzy „inżynieria społeczna”[i]. Ta wyrafinowana forma wdrażania w życie ideologii, stworzonej przez globalne gospodarcze elity, stosowana jest z powodzeniem zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej państw zachodnich. Efektywność inżynierii społecznej wzmocniona jest dodatkowo faktem pełnej degrengolady wszystkich zachodnich kościołów chrześcijańskich, które zręcznie wkomponowały się w „zachodni interes”, legitymując go tym samym w wymiarze „duchowym”.
 
Jak każdy śmierdzący żydowski towar, zachodnia ideologia jest atrakcyjnie opakowana w slogany „wolności”, „tolerancji”, „demokracji, „dobrobytu”, itd., dzięki czemu pozytywnie kontrastuje z prymitywnym komunistycznym totalitaryzmem.  
 
Kiedy ostatni przywódca ZSRR, Gorbaczow[ii], zdał sobie sprawę z nieuchronnego bankructwa jego imperium musiał dokonać wyboru, pomiędzy kapitulacją, a III nuklearną wojną światową. Jedynym bowiem atutem, w stosunku do amerykańskiego przeciwnika, pozostała mu broń atomowa. Trzeba mu oddać sprawiedliwość, że zachował się on rozsądnie, wybierając pierwszą alternatywę, a negocjując jedynie z Reaganem[iii] możliwie godne warunki kapitulacji. Jednym z najdotkliwszych, był warunek przekazania sowieckich wasali z tzw. krajów Demokracji Ludowej[iv] do sfery wpływów zachodnich. W taki to sposób „Demoludy” uzyskały wolność i suwerenność! Półkolonialne „elity” komunistyczne tych państw, w oka mgnieniu przewerbowały się na zachód i zaczęły odgrywać rolę identyczną do postkolonialnych reżimów z krajów III świata. 
 
Zachód, upojony tak łatwym i głębokim sukcesem, zakasał rękawy i ze zdwojoną energią zabrał się do wprowadzania swych „wartości” na obszarze „II świata”. Dla podkreślenia ostatecznego triumfu „wolnego rynku” i „demokracji”, zachodnie „elity intelektualne” odtrąbiły „koniec historii”[v]. Teraz na świecie miał niepodzielnie funkcjonować „zachodni raj”, czyli „nowy porządek świata” - NWO[vi]. Co z tego wyszło, w następnej części.
 


[i] http://www.merriam-webster.com/dictionary/social%20engineering
[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Gorbaczow
[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan
[v] http://www.bryk.pl/wypracowania/pozosta%C5%82e/ekonomia/14894-francisco_fukuyama_i_jego_teoria_o_ko%C5%84cu_historii.html

KOMENTARZE

 • Autor
  Gorbaczow sam tych decyzji nie podejmował, ani jego gremium w postaci kolektywnej organizacji partyjnej na najwyższym szczeblu. To były uzgodnienia ponadnarodowe. UE była jedną z koncepcji. Weszliśmy z jednego kołchozu w drugi. W tym pierwszym obowiązywały jakieś zasady, w drugim totalny relatywizm, fałsz i zakłamanie. Ponadto kryzys gospodarczy i postępujące zubożenie. Wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle, prócz rzecz jasna funkcjonariuszy komunistycznych, którzy przepoczwarzyli się w klasę posiadaczy. Wolność jest dla oligarchów i koncernów (w Polsce akuratnych biznesmenów), konkurencja bezlitośnie tępiona, prawo jest tworzone (u nas dostosowywane) na potrzeby faktycznie rządzących. Dla reszty totalny fiskalizm oraz wspomaganie, by nie pomarli.
 • @wercia 14:37:09
  Wspomaganie, by nie pomarli, jest tylko dla pracowników zachodnich koncernów, reszta ma zniknąć.
 • @ dr nowopolski
  A papież Jan Paweł II, który odegrał jedną z głównych ról w obaleniu sowieckiego żydo-komunizmu, to wg Pana wprowadził socjalizm do kapitalizmu, czy kapitalizm do socjalizmu?
 • Początek w bólach,koniec podobny
  czyli powrót do przeszłości.Silnym zdaje się ze juz silniejszych nie będzie.Nie Chińczycy ,a Araby, pustynnym piaskiem Zachód pokrywają.
  http://litera.fr/category/news/
 • Gorbaczow byl masonem i rozbil ZSRR na rozkaz swego mistrza.
  Szkoda, ze kapitalizm zniszczyl moralnie ludzi w bylych demoludach, oslabil KK w Polsce "aferami" Maybachowymi i teraz ludzie sa bez kregoslupa, niezdolni zrzucic z siebie wladze korporacji, ktore wymyslily nawet jak wode pitna ludziom sprzedawac.Zapaskudzili chemia wode wodociagowa, ze ludzie musza w sklepach wode kupowac.Nikt nie protestuje i wode w buteleczkach kupuje.Czy powietrze tez tak beda sprzedawac?Napewno o tym najlepsi naukowcy mysla 24/7.
 • @LoneStar1776 19:59:06
  Ciebie nie pytalem o zdanie. Nie wtrącaj się!

  Gorbaczow NIE rozwalił ZSSR.
 • Dałem 5...
  pozdrawiam.
 • @LoneStar1776 18:53:36
  Masz rację, drogi powrotnej nie mają. Za dużo już narobili na świecie zbrodni całych narodów i pojedynczych osób, grabieży ich dóbr, największego na tym świecie, jakie tylko jest możliwe, łajdactwa itd, itp...
  Boją się, że świat ich rozliczy.
 • @Autor
  Kiedy ostatni przywódca USA, Barack Husein Obama, zdał sobie sprawę z nieuchronnego bankructwa jego imperium musiał dokonać wyboru, pomiędzy kapitulacją, a III nuklearną wojną światową. Jedynym bowiem atutem, w stosunku do amerykańskiego przeciwnika, pozostała mu broń atomowa. Trzeba mu oddać sprawiedliwość, że zachował się on rozsądnie, wybierając pierwszą alternatywę, a negocjując jedynie z Putinem możliwie godne warunki kapitulacji. Jednym z najdotkliwszych, był warunek przekazania sowieckich wasali z tzw. krajów Demokracji Ludowej[iv] do sfery wpływów zachodnich. W taki to sposób Arabusy uzyskały wolność i suwerenność! Półkolonialne „elity” komunistyczne tych państw, w oka mgnieniu przewerbowały się na ISIS i zaczęły odgrywać rolę identyczną do postkolonialnych reżimów z krajów III świata.
 • @ dr nowopolski
  Cóż, wszedł LoneStar vel Pope Nimrod ze swoimi fotomontażami i ... znowu zepsuł Pana artykuł.
  (Chyba że ktoś w końcu go usunie!)
 • @Zdzich 02:09:09
  Pozostawmy tą sprawę do uznania admina.

  Pozdrawiam,
 • @dr nowopolski 12:56:02
  @Zdzich 05:13:01
  zdążyłem się przyzwyczaić do antyklerykalnych komiksów :)) i w zasadzie chyba się uodporniłem, myślę, że każdy powinien sobie zrobić porządek na własnym blogu...wycięcie komenta jest szybkie i proste...trudno wymagać od admina polowań na czarownice, bo to naprawdę męczy, ale jeśli sytuacja nagminnie się powtarza, to trzeba zgłaszać klikiem "nadużycie"...admin na pewno zareaguje...pozdr
  trybeus 30.09.2015 08:07:11

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031