Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP i świat w okresie wojny hybrydowej cz.6

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To, że III Wojna Światowa jest faktem dokonanym, nikt nie usiłuje ukrywać przed społeczeństwami. Zauważył to nawet Ojciec Święty Franciszek, który w Sarajewie użył dokładnie tego terminu do określenia obecnej sytuacji na naszym globie.

 

Obecne nieśmiałe próby reformowania państwa na drodze „demokratycznej” (wybory prezydenckie i parlamentarne), można przyrównać do przedśmiertnych drgawek organizmu znajdującego się w stadium agonii. III RP przekroczyła już punkt, z którego nie ma odwrotu (tzw. point of no return). Zaledwie kilka dodatkowych lat utrzymania obecnych trendów plus kilka milionów muzułmańskich uciekinierów, agresywnych i płodnych, których Unia zamierza osiedlić w Polsce, zagwarantuje ostateczną likwidację etnicznej polskości między Odrą a Bugiem, a więc osiągnięcie zaplanowanych od wieków celów.
 

Należy w tym miejscu podkreślić, że sytuacja pozostałych państw Euroatlantyckiego Imperium Zła (US&EU) nie jest wiele lepsza, a to ze względu na toczącą się już hybrydową III Wojnę Światową. Jej militarna strona nie została jeszcze w pełni przez NATO rozwinięta, a to jedynie dzięki zręczności Putina, który uniknął wielu prowokacji, dających pretekst do totalnej agresji na Rosję i Chiny. Bliski wschód już eksplodował, ale wojny na Ukrainie i morzu chińskim są ciągle w fazie wstępnej.

Zapewne jednak sytuacja zmieni się raptownie w najbliższej przyszłości, a to za sprawą małej rosyjskiej enklawy Naddniestrza . Ta pozbawiona dostępu do morza republika, została całkowicie zablokowana przez NATO i jego „sojuszników” z Ukrainy i Mołdawii. Zaopatrzenie żyjących tam Rosjan i kontyngentu rosyjskich sił stabilizacyjnych możliwe jest jedynie drogą lotniczą, za zgodą wspomnianych państw.

Wcześniej czy później Putin zmuszony będzie do naruszenia przestrzeni powietrznej sąsiadów, co zachodnia propaganda, w oka mgnieniu, nazwie „aktem agresji”, dającym pretekst do rozpoczęcia wojny totalnej z Rosją.

Trudno przewidzieć konsekwencje tego nadchodzącego konfliktu, ale z całą pewnością będą one katastrofalne. To, że zachodnie „elity”, daza do niego pomimo wszystko, świadczy wymownie, nie tylko, o ich całkowitym zaprzedaniu złu i głupocie, ale i pełnej niepoczytalności. Któż bowiem, przy zdrowych zmysłach, dla kariery i pieniędzy, gotów jest ryzykować własnym życiem?

To, że III Wojna Światowa jest faktem dokonanym, nikt nie usiłuje nawet ukrywać przed społeczeństwami. Zauważył to nawet Ojciec Święty Franciszek, który w Sarajewie użył dokładnie tego terminu do określenia obecnej sytuacji na naszym globie.

Poza kłamliwym oskarżaniem o agresję ze strony rosyjsko-chińskiej, zachodnie „elity” popełniają poważny błąd, opierając nadal swój modus operandi na odwiecznej doktrynie, która lapidarnie streszcza następujące obiegowe stwierdzenie: „the West is best, to hell with the rest” (zachód jest najlepszy, niech piekło pochłonie całą resztę). Widocznie nikt nie objaśnił im, że przy obecnym poziomie technologii wojennej, piekło może stać się również ich stacją docelową. CDN.

KOMENTARZE

  • O czym ja mowilem 30 lat temu teraz mowia inni.Bylem wysmiewany.
    Przez przyjaciol, znajomych, nawet wlasna zone.Nazwali mnie "smutasem", psujacym nastroj przy lampeczce wina i grylu.Mieszkamy w zasadzie w jednej miejscowosci w USA.Pierwsza loteria wizowa.Zjechalo sie 10 rodzin spokrewnionych.Proponowalem od samego poczatku utworzenie zwiazku, mafi rodzinnej, na wzor Amishow.Skladamy sie i kupujemy jednej z rodzin dom za gotowke.W nastepnym roku losowanie i kupujemy nastepnej.W ciagu 10 lat wszyscy maja domy bez 30 letnich pozyczek.Oczywiscie bylo na nie.Kazdy chcial Zydom odsetki placic i teraz kilka rodzin juz zbankrutowalo, nie maja nic, mieszkaja katem w jakis budach.Ci co kupili drogie domy po $175000 pracuja po 2 etaty oboje by tylko konce powiazac.Inni wzieli nastepne pozyczki na 30 lat choc tyle zyc nie beda i z momentem przejscia na emeryture powedruja na bruk.Z tych 10 rodzin tylko 2 maja dom na wlasnosc.Reszta, 8 rodzin to Ci, ktorym trzeba wiecznie pomagac a w koncu trzeba bedzie przyjac pod dach.Gdzie sie to wszystko pomiesci?
  • Nadniestrze
    https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/06/e19f646e-3757-11e4-99ec-0025b511229e.jpg
  • @Autor
    Wojna HYBRYDOWA , coś nowego USRAEL wymyślił . Pozdrawiam z uśmiechem .Ave : )))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031