Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

III RP - kierując się ku bramom piekielnym

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O ile zachód zawsze kłamał i kłamie, w swym interesie. O tyle „polskie elity” wszelkiego autoramentu, kłamią zawsze na szkodę państwa i społeczeństwa, których mienią się być reprezentantami.

 

Rosyjska opinia publiczna z zadowoleniem odnotowała wysoką pozycję[i] prezydenta Putina w najnowszym plebiscycie Time Magazine[ii]. Zdystansował on swą osobą wszystkich przywódców zachodu. Rosyjscy analitycy próbują interpretować ten fakt, jako dowód wygrywania przez Federację wojny propagandowej z zachodem. O ile zwycięstwo Rosji w zmaganiach ekonomicznych z Euroatlantyckim Imperium Zła (US@UE) wydaje się być przesądzonym, o tyle na froncie propagandowym sytuacja wydaje się być wręcz odwrotna. 

 

Błąd interpretacji rezultatów wspomnianego plebiscytu wynika u Rosjan z ich normalności. Nie zatracili oni bowiem jeszcze zdolności pojmowania uniwersalnego systemu wartości zadanego przez Stwórcę każdej istocie ludzkiej. W tym kontekście wysoki ranking popularności ma, w ich odczuciu, konotację pozytywną.

 

W zdegenerowanych społeczeństwach zachodu w ogólności, a amerykańskim w szczególności, „popularność” nie jest związana z oceną moralną danej osoby, a jedynie częstotliwością jej pojawiania się w środkach masowego przekazu. Dla bezmyślnego zachodniego nihilisty nie ma bowiem nic nielogicznego w umieszczaniu na jednej liście rankingowej postaci pozytywnych i negatywnych i ich klasyfikacja wyłącznie w kategorii medialnego przebicia. Stąd też wysoka pozycja Putina nie powinna być zaskoczeniem, a tłumaczona jedynie naturalnym rezultatem zmasowanej i wymierzonej w jego osobę negatywnej propagandy, która na orwellowską modłę odwraca wszelkie prawdy i zastępuje je kłamstwami[iii].

 

W przeciwieństwie do zachodnich przywódców, Putin unika kłamstw, utrzymując tym samym swą integralność autentycznego męża stanu światowego formatu. Zapytany w czasie niedawnej „Direct Line” ze swymi obywatelami[iv], o fakt zrównania w nowych ukraińskich przepisach „prawnych” reżimu Hitlera i Stalina, odparł on, że nazizm, który zakładał likwidację całych ras i narodów, jest gorszy od stalinizmu, nawet w jego szczytowej formie. Putin przyznał w tym kontekście fakt zmuszania siłą, wyzwolonych z okupacji niemieckiej, państw Europy wschodniej do wprowadzania sowieckiego modelu społeczno politycznego. „Nie udała nam się ta operacja”- przyznał Putin - „Obecnie USA powtarzają nasz błąd w skali światowej i im się też to nie uda”.

 

W odniesieniu do powyższej interpretacji, można by argumentować, że ideologa bolszewicka funkcjonowała na płaszczyźnie klasowej, zakładając całkowitą likwidację „klas pasożytniczych”, w czym de facto nie różniła się od nazistowskiej, działającej w sferze narodowo-rasowej, proponującej oczyszczenie świata z „niższych gatunków”.

 

Pomimo to, logiczna, pozbawiona ideologicznych przeinaczeń, optyka  Putina, kontrastuje z zachowaniem zachodnich „elit” wszelkiej proweniencji, z ust których nic prócz kłamstw już obecnie nie wychodzi.

 

Tak opisuje to w swym najnowszym artykule, dr Paul Craig Roberts[v]:

 

Everywhere in the West monstrous lies stand unchallenged. The lies are institutionalized in history books, course curriculums, policy statements, movements and causes, and in historical memory.

Wszędzie na zachodzie monstrualne kłamstwa pozostają bez odpowiedzi. Kłamstwa są nobilitowane w podręcznikach historii, wykładach naukowych, deklaracjach politycznych i w pamięci historycznej.

 

O ile zachód zawsze kłamał i kłamie, w swym (źle pojętym) interesie. O tyle „polskie elity” wszelkiego autoramentu, kłamią zawsze na szkodę państwa i społeczeństwa, których mienią się być reprezentantami.

 

Szczególnie haniebna jest, w tym kontekście, postawa „polskiej” hierarchii kościelnej, która jest ślepa i głucha na coraz bardziej katastrofalną sytuację obywateli III RP. Pozując się na reprezentantów Chrystusa (Prawdy), pasterzy i obrońców Narodu, kłamią, przemilczają prawdy lub ograniczają się do swego rutynowego „teologicznego” żargonu pozbawionego jakiejkolwiek praktycznej wymowy, we wszystkich zasadniczych sprawach dotyczących III RP i jej mieszkańców. W tym kontekście, wymienię tu tylko kilka najważniejszych:

 

-totalna demoralizacja i ogłupienie młodego pokolenia;

-agonia gospodarcza państwa i związana z nią nieprzerwana masowa emigracja;

-agonia biologiczna społeczeństwa, związana z ujemnym przyrostem naturalnym i wspomnianą emigracją;

-wpychanie przy pomocy kłamliwej propagandy państwa i społeczeństwa w (potencjalnie katastrofalny) konflikt z Rosją;

-oficjalne wspieranie ukraińskiego kościoła greko-katolickiego, stanowiącego religijne ramię ruchu banderowskich zbrodniarzy.

 

Miast podjąć wyzwanie zbliżającej się katastrofie, odziani w purpurę zaślepieni współcześni faryzeusze, z obłędem w oczach i relikwiami „słowiańskiego mesjasza” w rękach, prowadzą swe „owieczki”, nie tylko ku fizycznej anihilacji, ale też transcendentalnej katastrofie. 

Ocknijcie się pyszni głupcy! Los ten będzie też waszym udziałem!

 

 

KOMENTARZE

 • i na co im te kłamstwa
  Teraz jakiś dziennikarzyna wypowiadał się w tv jako "autorytet pod ręką".. jak on miał na nazwisko... kiler czy coś takiego hehe

  no odpowiednie, pewnie pracuje ze względu na nazwisko, tak sobie pomyślałem...
  I ten śmieszny dziennikarzyna obszczekiwał protestujący licznie naród w Warszawie....
  No jak, te postulaty są absolutnie nie do spełnienia, pensja minimalna, to tamto, nauczyciele nie mogą dostać podwyżek... jego tok rozumowania się sprowadzał do tego, że jakiś minister czy inny pionek powiedział że nie da, no to tak być musi... dobre guru wiadomości... W każdym razie w TVN obszczekiwali naród zgodnie, naigrywając się z ich postulatów.
  I na co to wam durnie będzie.. Wasi koledzy właśnie wylatują taśmowo z TVP.. jeden koleś się sądzi z reżimową TV, bo go wywalili do spółki zewnętrznej, a ten nie stawił się na test kompetencji ehhehe.. Trzeba było wam tyłki władzy lizać parę lat, aby teraz na zbitą mordę wylecieć, na 95 procent katolicką... Tymi kłamstwami cały kraj pakujecie w niezłe szambo, gdybyśmy tu mieli prawdziwą demokrację, gdyby służby siłowe realizowały to co narodowi w piersi gra, to by szubienice zawisły jak nic - należy się i tej władzy, i tym "mediom".. dobre mordobicie.. To zwykłe kanalie, nie dziennikarze... no tak to z odległości wygląda... a jak naprawdę jest.... kto to wie.
  W każdym razie w państwie, gdzie naród jest rąbany 80 procent na kasie, gdzie są kopaliny, gdzie jakaś turystyka, tranzyt, rolnictwo... w takim państwie opowiadanie bredni, że nie ma na coś pieniędzy, jest albo głupotą, albo zwykłą dziennikarską zbrodnią. TAk jak są zbrodnie sądowe, tak podobni temu durniowi dziennikarze nagminnie naciągają fakty, aby się nakraść na krzywdzie ludzkiej. Z niskich pobudek, tak to się określa. Jak się ten dziennikarz mógł nazywać... jak nie kiler.. wsioryba nie będę mu durniowi darmowej reklamy robić hehe... Żebyś panie dziennikarzu szybko na wschodni front pojechał, tego tobie życzę i podobnym pionkom z TVN, którzy tak brzydko kłamią w żywe oczy. Amerykanie, odderatyzujcie tę stację, bo śmierdzi.... za dużo szczurów tam macie.... Najlepiej wypalić żywym ogniem i zaczynać od zera... ;-) (szczury tak nawiasem też są pożyteczne, ten gość mógłby opowiadać bajki o potędze polskiego wojska ;-) jak szczur musi kłamać... lisa tu nie wymienię bo lubię tę świnkę, jako dziennikarz dalej mi się podoba, no co lisy są czerwone....czy rude )

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031