Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Los Polski w obliczu kolejnej wojny światowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otwartym pozostaje jedynie pytanie, na to gdzie nastąpi jej kulminacja. Odpowiedź na to pytanie, rzuci też światło na przyszłe losy Polski i Jej społeczeństwa.

 

Na Ukrainie nastało zawieszenie broni. Nie oznacza to jednak zakończenia konfliktu.   Kijów zgodził się na nie w obliczu całkowitego rozgromienia swoich wojsk na Donbasie. Przerwę w walkach wykorzystuje na dozbrojenie i przegrupowanie swych jednostek. W momencie uzyskania zadowalających rezultatów tego przedsięwzięcia, „Rosja ponownie zaatakuje”, a przynajmniej tak zgodnych chórem twierdzić będą „prawdomówne” zachodnie media.
 
Sprawę z tego zdają sobie zarówno powstańcy, jak i sama Rosja. Wydaje się, że Putin nie ma już żadnych złudzeń, co do intencji zachodu zmierzających do rozpętania III wojny światowej. Podczas niedawnej wizyty w Mongolii, odwiedził on swój atomowy bunkier, przygotowując się do przeniesienia tam stanowiska dowodzenia. [i] Rosyjskie media donoszą też[ii] o decyzji ewakuacji kluczowych ministerstw z Moskwy w różne rejony tego ogromnego kraju. Celem tego jest uniemożliwienie NATO zniszczenie ośrodka decyzyjnego Rosji przy pomocy zaskakującego uderzenia rakietowego. Równocześnie rosyjska generalicja domaga się od Putina zmiany strategii, na taką, która zezwala im na wyprzedzający atak nuklearny. Ponieważ w oczach Rosji, Polska jest głównym, po USA, podżegaczem wojennym, to należy się spodziewać, że ewentualne uderzenie skoncentruje się na naszym terytorium. Świadomość tego nie przeszkadza przestępczym „elitom” III RP intensyfikować swych działań w tym kierunku, a także podjudzać bezmyślne społeczeństwo, do jeszcze większej nienawiści skierowanej na Rosję.
 
Jedyną nadzieję daje fakt załamania się ukraińskiej gospodarki, co zaowocuje w najbliższych miesiącach rewolucją na terenie tego sztucznego tworu państwowego. Czas pokaże, co nastąpi wpierw, „rosyjska agresja” (czytaj: atak Kijowa na Donbas), czy kolejna „rewolucja październikowa”, tym razem nie w Piotrogrodzie, ale Kijowie.
 
Jednak, nawet gdyby rewolucja na Ukrainie pokrzyżowała plany Imperium Euroatlantyckiego (US&UE) skatalizowania wojny światowej, to nie ma dlań nic straconego. Chaos na bliskim wschodzie, spowodowany przez tak zwany Islamski Kalifat (ISIS[iii]) dostarczy wystarczającej ilości pretekstów do jej rozpoczęcia. ISIS, którego apetyty terytorialne rozciągają się od Hiszpanii po zachodnią (muzułmańską) część Chin, odnosi oszałamiające sukcesy, wtrącając cały obszar morza śródziemnego w czeluść wojny i terroru. Walczące z terroryzmem Imperium Euroatlantyckie, bombarduje, co prawda jego bojowników, ale równolegle dostarcza im broń i wyposażenie.[iv] Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, bo od dawna, dla każdego rozumnego obserwatora, stało się jasnym, że prawdziwym celem Imperium jest szerzenie zniszczenia i chaosu na jak największych obszarach globu. Tak, więc kolejna wojna światowa praktycznie stała się już faktem dokonanym. Otwartym pozostaje jedynie pytanie, na to gdzie nastąpi jej kulminacja. Odpowiedź na to pytanie, rzuci też światło na przyszłe losy Polski i Jej społeczeństwa.


[i] http://www.eutimes.net/2014/09/putin-arrives-at-secret-bunker-fortress-orders-nuclear-forces-to-high-alert/
[ii] http://rtr-planeta.com/
[iii] http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_State_of_Iraq_and_the_Levant
[iv] http://antiwar.com/blog/2014/06/15/arming-isis-in-syria-then-bombing-them-in-iraq/

KOMENTARZE

 • Witam serdecznie!
  Bardzo się cieszę, że będzie Pan publikować swoje artykuy również na tym portalu.

  Ku chwale Ojczyzny!

  pozdrawiam z Anglii
 • @MacGregor 19:00:43
  Również pozdrawiam!
 • @Autor
  Witam Pana!
  Świetnie, że wrócił Pan do NEON-u. Pisze Pan dzisiaj:
  "Ponieważ w oczach Rosji, Polska jest głównym, po USA, podżegaczem wojennym, to należy się spodziewać, że ewentualne uderzenie skoncentruje się na naszym terytorium. Świadomość tego nie przeszkadza przestępczym „elitom” III RP intensyfikować swych działań w tym kierunku, a także podjudzać bezmyślne społeczeństwo, do jeszcze większej nienawiści skierowanej na Rosję". -
  --- Obserwuję, co się dzieje w Polsce. Patrzę na postawę naszych polityków, a także zachowanie się dziennikarzy i wielu blogerów, i jestem tym przerażony.

  Pozdrawiam.
 • @dr nowopolski 19:28:26
  Zamiast wojną nuklearną, można też resetować wielkie zadłużenia krajów, pokojowo.
  Należy tylko wykreślić system podziału trój władzy, który jest „oczywistym wiekowym błędem” zapisanym we wszystkich konstytucjach, a na jego miejsce, należy wpisać systemy czwór władzy uwzględniający najwyższą władzę narodu, czyli demokrację. Takim prostym papierowym sposobem można uratować życie demokracji i życie wiele milionów ludzi oszukanych najwyższymi ustawami milczących w akademiach profesorów - „zapisem równowagi trójpodziału władzy, niby Monteskiusza”.
  Polska Demokracja Kwantowa

  Serdecznie Pozdrawiam
 • Widać, że robimy postępy
  Znajdujemy się "w obliczu kolejnej wojny światowej", tak przygotowuje się publiczność na to wydarzenie.

  Dotychczasowe wojny światowe były organizowane, aby dokonać niezbędnych napraw w systemie finansowym

  > http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#MWF

  A kryzysy i bankructwa krajów jak choćby Grecja, Włochy i najważniejsze USA, świadczą o głębokim rozkładzie systemu finansowego świata.

  Likwidacja ludzi rozwiązuje problem niektórych zobowiązać dłużniczych czy rentowych, z drugiej strony zniszczenia wojenne są motorem napędzającym koniunkturę, przy jednoczesnym znacznym potanieniu siły roboczej jak też obniżeniu najróżniejszych barier prawnych, n.p ochrony środowiska czy socjalnych,, i moralnych.

  Dodajmy, że wymiana światowej waluty wiodącej, dolara, na inną, raczej nie odbędzie się bez wojny światowej. Jedyna różnica, tym razem powinna się ona rozegrać na kontynencie amerykańskim, chociaż jak świadczy operacja USA na Ukrainie, te usiłują obciążyć Europę po raz trzeci wojną światową, pewnie zgodnie z zasadą, "do trzech razy sztuka".

  O tym, że operacja USA na Ukrainie, kierowana przez sympatyczną panią Nulandnd

  > http://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  to de facto akt agresji przeciwko UE, świadczyłyby także wskaźniki ekonomiczne

  > http://www.express.be/pictures/lowres/web/20140901_pmi.jpg

  cały artykuł patrz

  > http://www.express.be/business/fr/economy/le-graphique-qui-montre-qui-paie-les-pots-casses-des-sanctions-contre-la-russie/207537.htm

  godne uwagi jest też

  > http://marucha.wordpress.com/2014/09/08/obama-destabilizuje-europejska-gospodarke-sankcje-poglebiaja-recesje/#comment-411711

  "USA prowadzi wojnę przeciw UE i na rzecz Chin " usiłując zahamować rozpad systemu dolara.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031