Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
388 postów 375 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Moje komentarze

 • @Oświat 00:19:02
  Panie Oświat i inni zwolennicy stalinizmu

  Zanim zaczniecie dalej gardłować za „wodzami rewolucji październikowej”, zapoznajcie się z AUTENTYCZNĄ historią żydokomuny. Nie z podręczników szkolnych z epoki PRLu, ale z naukowych opracowań, a zwłaszcza źródłowych memuarów ludzi epoki, różnych narodowości, którym udało się unieść całą głowę z pożogi.

  Wszyscy oni kreślą jeden wizerunek PIEKŁA NA ZIEMI. Tak więc ci co ją stworzyli nie są lepsi od SZATANA!
  Zastanówcie się więc za kim gardłujecie!

  Ponieważ jak widać nie stać was na samodzielny wysiłek umysłowy dam wam spis podstawowych „lektur”:

  „Pożoga” Zofii Kossak-Szczuckiej opis rewolucji na Ukrainie
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3717274/pozoga

  „Mój przyjaciel Koba” pamiętnik przyrodniego brata Stalina i jego zawodowy „sobowtór”. Edytowany przez powszechnie uznany autorytet rosyjskiego historyka Edwarda Radzińskiego Tytuł oryginału:
  Апокалипсис от Кобы

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/235965/apokalipsa-koby-wspomnienia-przyjaciela-stalina

  Lenin autor Antoni Ferdynant Ossendowski
  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/153814/lenin

  To są pierwsze z brzegu przykłady z łatwo dostępnych polskich źródeł.

  POCZTYAJCIE I ZAMKNIJCIE SIĘ!!!!!
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @stanislav 17:07:56
  Zostawmy śp. Kuklińskiego w spokoju, bo nic tu z nim do rzeczy.

  Celem mego artykułu, było zwrócenie uwagi Polaków, którzy potrafią tylko kierować się skrajnościami i dzięki temu tak łatwo nimi manipulować, że świat nie jest czarno-biały. I, że jeśli Ameryka i Zachód są złe, to nie oznacza automatycznie, że Rosja i wschód są dobre i na odwrót.

  Tymczasem mamy w Polsce dwa zaciekle się nienawidzące obozy „prozachodni” (przeważający) i „prowschodni” (znacznie mniejszy), ale dominujący na tym portalu.

  Skrajne i całkowicie bezmyślne postawy jakie charakteryzują większość członków obu obozów, niczemu dobremu nie służą, a jedynie umacniają rząd dusz okupantów (na tym etapie zachodnich) nad społeczeństwem, zgodnie z rzymską imperialną doktryną divide et impera.

  Jedyne co skłania mnie do pisania tych artykułów, to nikła nadzieja, że wreszcie ktoś przejrzy na oczy w III RP i zacznie kierować się pragmatyzmem, a nie absurdalnymi zarzutami o służbie żydom, którymi groteskowo obrzucają się nawzajem obie wymienione strony tego konfliktu społecznego.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @stanislav 15:58:05
  Widzę, że nie jest pan w stanie skorzystać z mej rady. Z uporem maniaka powtarza pan natomiast bezpodstawne i gołosłowne zarzuty wobec mej osoby, tak naprawdę niczego z historii nie pojmując. Proponuję, by w przypadku braku odnośnej wiedzy, nie wypisywał pan pustych słów.

  A co do mych źródeł historycznych, to powtórzę jeszcze raz mój komentarz z przed krótkiego czasu, który widocznie nie dotarł do pańskiej zacietrzewionej głowy, że KORZYSTAM GŁÓWNIE Z ROSYJSKICH ŻRÓDEŁ.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • Rada dla wszystkich
  Należy nauczyć się odróżniać PRAWDĘ od KŁAMSTWA na podstawie tego CO ktoś mówi, a nie tego KTO coś mówi.

  Również propagandziści posługują się PRAWDĄ, jeśli ona służy ich CELOM.

  Dlatego żydowscy propagandziści z „rosyjskiej” telewizji mówią o Ameryce PRAWDĘ I TYLKO PRAWDĘ! Jest bowiem ona wystarczająca kompromitująca dla USA. Po co więc wymyślać kłamstwa? Natomiast KŁAMIĄ o Polakach i innych narodach regionu i ich historii!

  Z drugiej strony żydowscy propagandziści z USA i całego Zachodu, mówiąc o dzisiejszej Rosji, mogą tylko KŁAMAĆ, bo dzisiejsza PRAWDA o niej nie służy ich interesom!

  Taka to jest prosta, ale wymagająca jednak wysiłku umysłowego logika.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Oscar 13:41:57
  „Niech Pan sobie zestawi slogany żydowskiej propagandy na temat Rosji z
  własnymi wypowiedziami na temat Rosji..

  Sam pan zobaczy że są niemal identyczne.”  Być może w emocjach nie docierają do pana sentencje z TEGO MOJEGO ARTYKUŁU? To zacytuję je ponownie:

  „Nie ma dnia, by w zażydzonych rosyjskich mediach publicznych nie gloryfikowano otwarcie „wodzów rewolucji” Lenina i Stalina…

  Telewizja publiczna ograniczyła się do krótkiego reportażu z ceremonii składania kwiatów i zniczy przed moskiewskim pomnikiem (głazem sołowiowskim) biednych szarych Rosjan, których rodziny masowo represjonowała żydokomuna.

  Obecna rebolszewizacyjna kampania rosyjskiego żydostwa nie jest oczywiście nakierowana na nierealną odbudowę czerwonego imperium, a wręcz przeciwnie, na doprowadzenie do ostatecznego rozpadu RF. "


  Czy tak brzmi żydowska propaganda w Rosji? Lub gdziekolwiek indziej?
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Oscar 12:03:08
  Szanowny Towarzyszu,

  Nie będę z wami polemizował na szereg wypisanych w komentarzu stwierdzeń, bo szkoda na to czasu i sił i tak nic z tego nie pojmiesz.

  Trzeba być całkowicie pozbawionym rozumu, by na podstawie mych artykułów oskarżyć mnie o bycie żydowskim propagandzistą, cytuję:


  „Pan prezentuje żydowski punkt widzenia całkowicie zgodny z żydowską, anty Rosyjską propagandą.
  I nie oceniam czy to tylko głupota czy też planowe działania destrukcyjne.
  tak czy siak bardzo źle to wygląda.
  i ten tytuł dr .. taki typowy dla żydowskich propagandystów czyli taki nikt bez osiągnięć ale w służbie żydowskiej propagandy... pełno takich widać w TV..”

  A propos mego „tytułu doktora”. Po pierwsze jest to stopień naukowy a nie tytuł, po drugie jest to STOPIEŃ DOKTORA NAUK TECHNICZNYCH, nie mający żadnego odniesienia do mojej pracy publicystycznej.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:45
  „Czy naprawdę jest Pan aż tak zaorany żydowską propagandą?”


  Doprawdy nie pojmuję pańskiego stwierdzenia. Czyżby naprawdę nie był pan w stanie rozumować zgodnie z elementarnymi kanonami etyki i logiki, których autorami są nota bene starożytni Grecy, jeszcze przed Chrześcijanami!

  Co do Churchilla i Roosevelta, to nie neguję, że byli oni wielkimi zbrodniarzami. Ale co ma piernik do wiatraka? Cały Zachód to plugastwo, ale NIKT TAM NIE GLORYFIKUJE TYCH ZBRODNIARZY, przynajmniej w wymiarze państwowym.

  Czy to do pana dotarło?

  PS Link do najnowszego artykuły o Churchillu, pióra angielskiego autora, równający go ze „sraczem” : Winston Churchill (WC)was known in the House of Commons as ‘The Shithouse’ from his initials WC.
  Tak w jego ojczyżnie szanowali i szanują tego wielkiego zbrodniarza!

  http://falsificationofhistory.co.uk/false-history/winston-churchill-traitor-and-murderer/
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @demonkracja 08:21:02
  Dokładnie tak! Jeszcze raz odnośnik do mego artykułu na ten temat:

  http://historyreviewed.com/index.php/special-news-from-poland-slavic-issues-russian-jews-agitating-against-slavs-attempts-to-create-tension/
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Oscar 07:52:48
  Tylko jedna uwaga, bo nie czas tu i miejsce na wielowątkowe elaboraty.
  „Rosja i kult Stalina oraz wojny ojczyźnianej. autor nie rozumie, że tę wojnę wygrali Rosjanie a właściwie Narody Rosji...bo to nie żydokomuna siedziała w okopach i szła na bagnety z nazistami... to zwykli żołnierze”.

  Obawiam się, że to Pan nic nie rozumie. Tak! Rosjanie i inne narody ginęły na polu walki, ale TO ŻYDZI KONSUMOWALI OWOCE ICH KRWI!!!!
  ZA WSZELKĄ CENĘ TRZEBA NIE DOPUŚCIC DO POWTÓRKI TEGO SCENARIUSZA.

  I powinien Pan nauczyć się odróżniać szacunek do zmarłych ludzi, od szacunku do ZBRODNICZEJ IDEII, która ich śmierć spowodowała!

  Ostatnio rozległ się w Rosji wrzask z powodu usunięcia w Pradze pomnika Żukowa. W Polsce też usuwają pomniki sowieckich bandytów i najeźdźców, choć mym zdaniem nie czas na to, gdy w koło piętrzą się gigantyczne problemy i egzystencjalne wyzwania. ALE NIKT NIE TYKA MOGIŁ ŻOŁNIERZY SOWIECKICH! Dla przykładu, proszę odwiedzić cmentarz sowiecki w mym rodzinnym mieście Wrocławiu.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Monaco 23:17:26
  Sama miłość do „wodza” to troszkę za mało na „wielkość narodową”. Tym bardziej, że kolejny „wódz” wzorem poprzednich okazał się szubrawcem.

  „Prezydent który potrafił z popiołów wskrzesić Rosję po rozwaleniu ZSRR przez wewnętrznych pro amerykanskich szuji takich samych zdrajców jak Kuklinski w Polsce”

  Kukliński to nie „szuja”, ale polski patriota, który przekazał wrogowi naszego ówczesnego okupanta (ZSRR) szkodzące mu informacje. Na poziomie taktycznym; wróg naszego wroga jest naszym sojusznikiem.

  Dziś, gdy sytuacja się odwróciła, trzeba odwrócić to postepowanie, bo okupantem jest Ameryka i Zachód. Niestety nie pojmują tego Polacy umiejący jedynie działać emocjonalnie, a tu pragmatyzm jest niezbędny.

  Tak żydzi judzą w Polsce przeciw Rosji, tak samo jak żydzi w Rosji judzą przeciw Polsce. W obu przypadkach posługują się oni kłamstwami. To też czas już najwyższy pojąćto i nie iść na lep kłamstw ani jednych ani drugich.

  Wyjaśniam to szczegółowo w tym artykule:

  http://historyreviewed.com/index.php/special-news-from-poland-slavic-issues-russian-jews-agitating-against-slavs-attempts-to-create-tension/
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @banaco 23:12:40
  Doprawdy tak! Dlatego piszę o zdradzie Putina, a być może tylko zdjęciu maski. Używa tych samych pustych sloganów: „zrównoważony rozwój”, „sztuczna inteligencja” itd.

  Być może żydzi dogadali się z nim o „przeniesieniu swego centrum dowodzenia” z Ameryki ponownie do Rosji.
  Jak wyszła Rosja na pierwszym żydowskim eksperymencie żydokomunie, dobrze wiemy. Jak wychodzi Ameryka? Można to obserwować na żywo własnymi oczami. Tworzą „sztuczna inteligencje”, a ich społeczeństwo to bezmyślne stado świń, dorównujące im nawet tuszą godną tucznika.
  Dlatego też piszę o głupocie Putina, gdyż Rosja drugiego żydowskiego eksperymentu już nie przetrwa, inne narody zapewne też, ale Ona miała swą szansę na pięć minut w historii (https://www.salon24.pl/u/ignacynowopolskiblog/990399,koniec-rosyjskich-pieciu-minut-w-historii-swiata) i ją zapewne utraciła bezpowrotnie
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @stanislav 22:35:08
  Szanowny Panie,

  Co do pomników Hitlera, to oczywiście ironia, ale uzasadniona, bo był on mniejszym zbrodniarzem niż Stalin czy Lenin.
  Co do znajomości historii sowieckiej to znam ja bardzo dobrze i to głównie z rosyjskich źródeł. Nie będę tu wdawał się w jej dyskusje, gdyż nie czas i miejsce na to.
  Pragnę podkreślić jedynie jeden fundamentalny błąd we wszelkich dywagacjach sympatyków „wielkiego sajuza”. Cytuje tu Pana:
  „Chociażby Stalin jest dla Rosjan wielkim mężem stanu i jedna z najwybitniejszych postaci w historii Rosji.”

  Osobiście mam resztki nadzieji, że tak jak Pan pisze jednak nie jest.

  Największe w historii ludzkości POTWORY, LENIN I STALIN, ODPOWIEDZIALNE ZA ŚMIERĆ DZIESIĄTKÓW MILIONÓW NIEWINNYCH LUDZI I NIEWYOBRAŻALNE CIERIPENIA SETEK MILIONÓW INNYCH, nie mogą być wybitnymi postaciami w jakimkolwiek cywilizowanym, a zwłaszcza chrześcijańskim narodzie i to bez względu na takie czy inne ich rzekome „osiągnięcia”.

  NARÓD KTÓRY ŚWIADOMIE TAKĄ MORALNĄ MANIPULACJĘ DOPÓŚCI, AUTOMATYCZNIE SAM SIĘ Z GRONA LUDZKOŚCI WYKLUCZA, STAJE SIĘ PARIASEM, Z KTÓRYM NIKT NIE MOŻE MIEĆ ŻADNYCH LUDZKICH STOSUNKÓW! I to nie tylko chrześcijanin, ale każdy człowiek mający choć odrobinę sumienia.

  Doprawdy szokuje mnie niemożność zrozumienia TEJ ELEMENTARNEJ PRAWDY przez polskich apologetów żydokomuny!
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Anna-PK 22:01:43
  „Faktycznie, Trump nie pozostawia złudzeń, co do światowej polityki Amerykanów. Ja uważam to za pozytywny objaw, bo to radykalnie likwiduje, tzw. "mydlenie oczu" i to co kiedyś było wiadome w wyższych sferach politycznych, dotarło do pospólstwa.”

  W pełni się z tym zgadzam i dlatego też piszę me artykuły ku rozdrażnieniu patriotycznych Rodaków, by przekazać pospólstwu prawdę o świecie, której oni w Polsce nie znają, choć w świecie staje się ona coraz bardziej dostępna. Bez znajomości choć elementarnej rzeczywistości, jakakolwiek sanacja to marzenie ściętej głowy.
  Sytuacja geopolityczna na koniec 2019 roku
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:13:46
  Gdyby polskie społeczeństwo było przynajmniej tak krytyczne w stosunku do Zachodu, jak jest rosyjskie, to i władza (czytaj obca agentura) musiałaby się inaczej zachowywać. A tak jest jak jest!
  Platoniczna polska miłość do Zachodu i jej konsekwencje
 • @Jasiek 15:26:09
  Oczywiście, że wie, bo ją sam cytuje. Cała treść mego artykułu oparta jest na dwu wspomnianych publikacjach, jedyne co dodałem od siebie to dwie "dygresje".
  III RP na jedynie słusznej drodze globalistycznej integracji
 • @Pedant 16:15:04
  Kolejna genialna myśl!
  Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?
 • @Jan Paweł 14:54:13
  "Czy gdyby Putin chciał wykończyć polskich oficjeli, to zrobiłby to na swoim terytorium?"

  Nie, najlepiej na Manhattanie w Nowym Yorku!
  Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?
 • @RomanKa 22:47:27
  Romciu,

  U Maruchy ci nie wystarcza plucie swą "mądrością" i tu się przywlokłeś. Zrób mi tą przyjemność i rusz dupą stąd raz i na zawsze! O ruszenie mózgiem cię nie proszę, bo go nie masz!

  żegnam!
  Miękkie ludobójstwo narodów Europy Wschodniej w ramach UE
 • @Anna-PK 19:18:33
  "a następną, która się powoli rozwija, jest brytyjski Brexit."

  Zakończy się bez Brexitu. Po to te wszystkie niekończące się "demokratyczne" przepychanki. Brexit to wypadek przy pracy. Władcy nigdy o nim poważnie nie mysleli, stąd tak długa i bolesna jest jego agonia.
  Miękkie ludobójstwo narodów Europy Wschodniej w ramach UE
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:47:23
  "Niedawno ktoś inny pisał o tym jak Biden naciskał na przerwanie śledztwa w sprawie jego syna (Poroszenko)."

  Zgadza się, odwołał nawet swego prokuratora ze stanowiska. Obaj robą jak pan każe. A zło jest takie same, tyko teraz wstyd międzynarodowy.
  Nowoczesna zachodnia demokracja w natarciu

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031