Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
543 posty 539 komentarzy

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Zachodnie Imperium Zła-Grand Finale

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co prawda, Ojczyzna nasza została już w połowie „zdepopulowana” w okresie „rozkwitu unijnego”, ale nasi nadzorcy muszą się czymś wykazać, by nie stracić stanowisk.

Polacy od wieków zwykli utożsamiać się z Zachodem. Wynikało to ze wspólnych korzeni cywilizacyjno-kulturowo-religijnych, jakimi są cywilizacja łacińska, kultura grecka i religia chrześcijańska. 

 
 
W okresie mocarstwowości Rzeczpospolitej, uwidaczniało się to w praktykowaniu doktryny „przedmurza chrześcijaństwa”, z apogeum w postaci Odsieczy Wiedeńskiej, za którą podziękowali nam Austriacy rozbiorami. 

 
 
Potem pozostały już tylko marzenia wspomagane powierzchownym naśladowaniem „wzorców zachodnich” i praktyczną rolą przeznaczonych do zagłady europejskich czerwonoskórych.  W tym duchu Kanclerz Bismarck, zwał nawet Polaków „Irokezami”. Jednakowoż w miarę stopniowego wyniszczania polskich elit i zastępowania ich rodzimymi zdrajcami i napływową okupacyjną  szumowiną, rola polskiego pospólstwa zaczęła przypominać bardziej amerykańskich murzynów.  

 
 
Dziś, miast wyczekiwanej rezurekcji „Chrystusa Narodów”, Polska będąca administracyjne częścią Zachodu, potulnie szykuje się  wzięcia na siebie części moralnego rachunku, za wieki zachodnich zbrodni i etycznego zaprzaństwa. 


 
  
Z kończącym się annus horribilis 2020 nadchodzi też koniec Stanów Zjednoczonych i  całego Zachodniego Imperium Zła, któremu one przewodzą. Dostrzegają to coraz wyraźniej nieliczni zachodni sprawiedliwi, głosząc o nim PRAWDĘ.

 
 
Jednak większość z nich stara się kontrastować osiągnięte przez Zachód i jego społeczeństwa DNO W KAŻDEJ DZIEDZINIE, z rzekomo szlachetną jego przeszłością. Z psychologicznego punktu widzenia jest to zrozumiałe, aczkolwiek niezgodne z rzeczywistością. 

 Iluminaci
 
Są jednak wśród Amerykanów tacy, którzy potrafią spojrzeć CAŁEJ PRAWDZIE prosto w oczy i zmierzyć się z jej konsekwencjami. Przykład tego ilustruje poniższy link do artykułu, którego polskojęzyczną parafrazę przedstawiam poniżej:

 
 
 
 
 
 
„Cień bestii imperializmu od zawsze padał na całą planetę, ale dziś jest wyraźniejszy niż kiedykolwiek i ma nazwanie AMERIKA.
 
Ta najbardziej zbrodnicza inkarnacja zrodziła się z działań samozwańczych dobroczyńców z kolonii, która z czasem skolonizowała cały świat.
 
Wielkie imperia Europy wysłały swych największych zbrodniarzy ku kamienistym brzegom „Nowego Świata” w poszukiwaniu bogactw do rabunku.
 
Rabusie owi odkryli nową półkulę gotową na gwałt i grabież.
 
Anglicy szybko ustanowili tam kolonie będące sługą „Nowego Rzymu” (Brytyjskiego Imperium), zapewne nie zadąć sobie w pełni sprawy jakie zło stworzyli. Tam to, wieki gwałtu, ludobójstwa, niewolnictwa, wytworzyły nienasycony głód tych zbrodni, w osobach zwanych obecnie w Ameryce jej  „ojcami założycielami”. A oni chcieli więcej, znacznie więcej! Nie zamierzali dzielić się zdobyczą z brytyjską koroną! Oni pragnęli własnej korony! Kiedy Londyn zdał sobie sprawę jakie monstrum stworzył, podjął działania mitygujące, lecz było już za późno. Ojcowie założyciele dokonali zamachu na swych brytyjskich władców, kreując farsę rewolucji. 
 
Ci psychopaci zdeprawowali imię demokracji, w podobny sposób, jak Rzym i Anglia godność Chrześcijaństwa, używając ich pustych nazw do usprawiedliwienia swych największych zbrodni w historii Ludzkości.
 
Nie tracąc czasu po pokonaniu Anglików, AMERIKA rozprzestrzeniła się od jednego oceanu do drugiego, niszcząc i mordując wszystkich, którzy jej stanęli na drodze. Przegnała pozostałe europejskie imperia i rozpętała zbrodnie ludobójstwa rdzennej ludności, holokaustu, który później zainspirował Hitlera (osobisty pociąg Hitlera zwał się właśnie AMERIKA).
 
Ale kontynent północnoamerykański był niewystarczający. Nic nie było wystarczające, gdy AMERIKA poczuła zapach krwi. Podporządkowała sobie południową Amerykę za pomocą, kanonierek i lokalnych dyktatorów. Przerzuciła się na Filipiny, gdzie kontynuowała ludobójstwo Indian. Dwie wojny światowe umożliwiły jej podporządkowanie sobie zachodnioeuropejskich imperiów i Japonii. Hiroszima i Nagasaki były ostrzeżeniem dla świata, że pojawił się nowy arcy-Zbrodniarz, z którym należy się liczyć. Trzeci Świat został stworzony by utrzymywać Pierwszy.
 
Ostatnie 80 lat to w istocie okres nigdy nie kończących się wojen, zainicjowanych przez bestię uzależnioną od podbojów, jak narkotyku.
 
Waszyngtoński kryminalny seans, przyczynił się również do naszej kolektywnej odpowiedzialności za tą niekończącą się zbrodniczą działalność, zniewalając nasz równocześnie.  
 
Obywatele Pierwszego Świata dostali do wyboru: albo żyć wygodnie na koszt Drugiego i Trzeciego Świata, wspierając amerykańską imperialną maszynę, lub przyłączyć się do  nędzy i upodlenia tych pozostałych „światów”. W glorii rozlewu krwi, nie spostrzeżono jednak faktu, że krwawi również same imperium!  
 
W międzyczasie Chiny wykorzystały naszą zachłanność i prześcignęły nas gospodarczo i żadna flota na morzu południowochińskim nie powstrzyma wzrostu Wielkiego Smoka odzianego w słońce.
 
Z błaznem w Białym Domu i mającym zastąpić go niebawem poplątańcem naznaczonym misją  uratowania naszej obłąkanej plutokracji, z takim trudem konstruowana wizja naszej „wyjątkowości” rozsypuje się w oczach. 
 
Nasze pałace płoną, getta się rozprzestrzeniają , a galerie handlowe zieją pustką. Horror rozgrywa się na naszych oczach i możemy, albo oddać nasze dusze temu monstrum i czekać Armagedonu, albo zacząć rebelię przeciw temu imperialnemu dwupartyjnemu obłędnemu systemowi, nie tylko przy urnach wyborczych, ale też na ulicach wybrukowanych na indiańskich czaszkach!  
 
My wszyscy musimy stać się dziś Indianami i przeprowadzić egzorcyzm nad  demonem, który utrzymuje naszą przyszłość w płomieniach.

Znajdziecie mnie rodacy na ulicach walczącego z demonami, moimi i waszymi!”

 
 
Świadomość tego, że chałupa pod tytułem USA, a z nią reszta Zachodu wali się na naszych oczach, ma nie tylko autor powyższej publikacji, ale również rządząca światem oligarchia finansowa. Ponieważ składa się ona z dziedzicznych psychopatów z kilkudziesięciu rodzin bankierskich, doszła ona do socjopatycznego pomysłu tzw. „resetu”, którego następującym obecnie stadium jest globalna depopulacja. Preludium do niej ma już miejsc na wyspach brytyjskich i niedługo dotrze do III RP. 
 
Co prawda, Ojczyzna nasza została już w połowie „zdepopulowana” w okresie „rozkwitu unijnego”, ale nasi nadzorcy muszą się czymś wykazać, by nie stracić stanowisk. Z drugiej zaś strony widać, wyraźnie że otępiałe i bezmyślne społeczeństwo nie będzie stawiać żadnego oporu i ustawi się potulnie w kolejce do rzeźni, czyli ośrodków aplikacji „szczepionki”. Oporną mniejszość zastraszy się utratą pracy, lub przekupi dotacjami. A Chińczycy dostaną do zagospodarowania opustoszałą ziemię mlekiem i miodem płynącą.
 
No i taka zapewne będzie polska cena za bezwartościowy zaszczyt dołączenia do klubu morderców z Pierwszego Świata.

 
 

    

KOMENTARZE

 • Przecież gnicie tzw. Zachodu odbywa się zgodnie z planem.
  Zgodnie z planem odbywa się także depopulacja białej rasy w wymiarze globalnym na tysiąc sposobów.
  Wniosek?
  Ludzkość pomimo powyższego - i tak wciąż nie wie, że powinna - ich - już dawno po owocach poznać, zjednoczyć się i przedsięwziąć odpowiednie środki. Inaczej depopulacja i odczłowieczanie - czyli Piekło na Ziemi.
  Po prostu człowiek nie zasłużył na to aby być dalej człowiekiem na boską chwałę - więc nim już nie będzie. Nie będzie - bez żadnych sentymentów - ze strony tych od smoły i siarki.
 • Która cywilizacja?
  Doczepię się do jednego szczegółu - "cywilizacji łacińskiej".

  Zachód to nie cywilizacja łacińska? Nawet kolonialne kraje łacińskie jak Francja, Portugalia i Hiszpania do niej nie należą?
 • @demonkracja 18:39:41
  "Zgodnie z planem odbywa się także depopulacja białej rasy w wymiarze globalnym na tysiąc sposobów."

  Biała rasa wcale nie wymiera.

  Białych jest więcej niż czarnych a nawet niż żółtych.

  https://i.pinimg.com/originals/fa/9c/74/fa9c74c064323ff287a08525d73d3cad.jpg
 • @Pedant 20:09:16
  Te kraje mają korzenie łacińskiej cywilizacji, ale teraz to Zachód, nie stanowi już żadnej cywilizacji. Można go jedynie zrównać z żydowskim chlewem.
 • @dr nowopolski 20:18:52
  "Te kraje mają korzenie łacińskiej cywilizacji, ale teraz to Zachód, nie stanowi już żadnej cywilizacji. "

  Polska pozostała oazą cywilizacji łacińskiej, nie słowiańskiej?
 • Jakoś tak to "walenie się Zachodu" jest widziane bardzo bezboleśnie.
  Autor widzi tylko zagrożenie w szczepionkach, ale to jest nie tak.
  Ten Zachód, który się niby "wali" jest nasycony bronią i zanim się zawali, to może narobić szkody na całym globie.
  Obecnie wyraźnie zarysowały się dwa układy: Rosja z Chinami i
  NATO wraz z USA. Może nie wiadomo tego Autorowi, ale po Morzu Czarnym, okręty wojenne USA co chwila wkraczają na wody terytorialne Rosji, oraz podobnie jest na Morzu Południowo-Chińskim.

  Amerykańska interwencja w Tybecie:
  "Kongres Stanów Zjednoczonych 21 grudnia przyjął ustawę o polityce i wsparciu tybetańskim, ustawę, która ma na celu zwiększenie ingerencji USA w Tybetański Region Autonomiczny Południowo-Zachodnich Chin. Według doniesień medialnych ustawa zobowiązuje Chiny do zezwolenia na otwarcie konsulatu USA w Lhasie, stolicy regionu Tybetu, i stworzy amerykańską politykę, zgodnie z którą wybór następców Dalajlamy będzie podejmowany wyłącznie przez Tybetańczycy wolni od tak zwanej ingerencji rządu chińskiego."https://www.globaltimes.cn/content/1211160.shtml

  Włamanie do komputerów w agencjach rządowych USA jest bez dowodów przypisano Rosji i skutkiem tego:
  "Dlaczego Ameryka musi wziąć odwet po masowym cyberataku z Rosji"

  "Nowy szef sztabu Białego Domu Ron Klain powiedział, że reakcja nowej administracji na atak tej wielkości wykraczałaby poza sankcje i obejmowałaby kroki „obniżające zdolność zagranicznych aktorów do powtórzenia tego rodzaju ataku”.
  https://thehill.com/opinion/national-security/531729-why-america-must-retaliate-after-massive-cyberattack-from-russia

  Polski rząd sekunduje planom amerykańskim na każdym kroku.
  "Zachód musi sprzeciwić się rosyjskiej interwencji na Białorusi pod osłoną porozumienia sił Mińsk-Moskwa, mówi Kostsov"

  "Białoruski analityk, który obecnie mieszka w Polsce, mówi, że racje Łukaszenki były bardziej oczywiste, ale Putin miał ze sobą najpoważniejsze konsekwencje. W obliczu ciągłych protestów przeciwko niemu Łukaszenka szukał sposobu, by przestraszyć Białorusinów i zmusić ich do zatrzymania (region.expert/rg-belarus/)."
  http://windowoneurasia2.blogspot.com/2020/12/west-must-oppose-russian-intervention.html

  ITD.
 • Zachód się już przekręcił finansowo powiesił się na własnych długach.
  Z drugiej strony wierzyciele czyli banki centralne czyli globalna mafia
  mają dłużników całkowicie niewypłacalnych.
  Wierzycielem są też Chiny i mają ten sam problem.

  Globalna mafia nie sił wystarczających do przejęcia majątków wierzycieli (potrzeba policjanta albo dwóch) a dłużnicy są liczni i silni (Narody).
  Chiny nie aspirują do przejmowania władzy nad światem im wystarczy rozwój gospodarczy a dług traktują jak obronę przed silniejszym militarnie dłużnikiem.

  Powstał pat... globalna mafii ma dłużnika który jest na tyle silny że nie musi, nie chce i nie może spłacać swoich długów.
  Mafia posiadając zdolność drukowania pieniędzy poszła inną drogą..
  teraz pożycza na gwałt pieniądze firmom czyli skupuje obligacje emitowane przez firmy.
  W stosunku do firm mafia jest silniejsza i może je przejąć czyli mafia skupuje drukowanymi czyli fałszywymi pieniędzmi wartości materialne.

  Dzisiaj pieniądze na koncie nie są wiele warte ale wartości materialne jak firmy mające produkcje to już jest wartość.
  Mafia w ten sposób kumuluje swoje bogactwo w dobrach materialnych.
  Gdy proces dobiegnie końca to mafia dokona globalnego resetu długów..
  Długi zostaną umorzone ale nie obywatelom (ci są słabi więc muszą
  mafii spłacać) ale państwom...
  Tu będzie jeden problem Chiny które nie są mafia ale są wielkim wierzycielem... i wcale nie chcą stracić tych wierzytelności.
  To poważna przeszkoda dla mafii.. ale i zagrożenie dla Chin.

  Mafia ogłosi (państwom) resetujemy wszystkie wasze długi
  a Chiny powiedzą a my nie resetujemy..
  Mafia wywoła globalną radość zadłużonych krajów
  a Chiny odpowiednio nienawiść zadłużonych krajów.

  Powstanie globalny front anty Chiński.
  Tego właśnie potrzebuje mafia.
  Mafia dołoży do tego Tybet, prawa człowieka, 5G, komunizm, miskę ryżu... i rozpocznie grillowanie Chin...
  Mafia mają niezliczonych wdzięcznych za reset "przyjaciół" będzie gryzła Chiny z wszystkich stron... embarga na wszystko, blokada dróg morskich, zajęcie własności Chińskiej poza terenem Chin... no i szczucie Chińskich zdrajców i pożytecznych idiotów przeciw własnemu krajowi.

  Rosja takiej presji nie udźwignie gospodarczo, nie będzie w stanie pomóc Chinom ( za mały rynek zbytu ).
  Świat bez Chińskich towarów zacznie się powoli odbudowywać w zakresie własnej produkcji (większość w rękach mafii przejęta za drukowane pieniądze).
  Mafia uruchomi proces dewaluacji dolara (i długu) a potem wymieni dolary na inną walutę (o ładnej nazwie).

  Taki pewnie jest plan mafii.
  Może to już od nowego roku ?

  Mafia ma problem z planem.. tym problemem jest Tramp.
  Jak nie odda mafii władzy w USA to mafia nie będzie miała amerykańskiej parasolki gwarantującej bezkarność.
  A Tramp nie chce oddać władzy po jawnie sfałszowanych wyborach.
 • @Oscar 08:07:52
  A tak kończą uczciwi kredytobiorcy mafii...

  "
  Dodam (BK), że to była pokazowa kara dla tych co nie chcą brać kredytów. Rumunia była pierwszym krajem socjalistycznym, która wzięła na zachodzie kredyty. Ale potem Rumuni głodowali, jedli przysłowiową trawę, ale wszystko oddali. I powiedzieli, że nigdy kredytu od Zachodu nie wezmą…

  https://sun9-71.userapi.com/impg/S5Ar6Ht-wwn1xz2upndGZJi3mmKcOEMZ5fziXQ/GC-CG4Eb-vw.jpg?size=1080x652&quality=96&proxy=1&sign=c2b2c0a5aee709420355b98841920fd2&type=album
  "
  Dla młodszych podpowiem że zostali rozstrzelani natychmiast (po kilku minutach) po kuriozalnym procesie w sali szkolnej trwającym kilka godzin. "Proces był transmitowany w TV całej Europy na żywo
  (kto to załatwił ?) po latach okazało się że proces prowadzili agenci CIA
  razem z lokalnymi zdrajcami.
  To było ostrzeżenie by kraje Europy wschodniej nie stawiały oporu mafii.

  Tak mafia robi "demokrację" potem była Jugosławia ..
 • @Oscar 08:47:07
  Nasuwa się takie podsumowanie (bardzo skrócone)
  - Causesku i jego żonę zamordowano poprzez rozstrzelanie po kuriozalnym publicznie transmitowanym "procesie" (transmisja w Polskiej TV też była)
  - Sadama Husajna zamordowano przez powieszenie po podobnie kuriozalnym procesie (ale już niepublicznym)
  - Gaddafiego zamordowano bez procesu zaraz po ujęciu
  - Miloszewicza skazano po kuriozalnym procesie i zamordowano w więzieniu.

  Co łączyło te wszystkie ofiary globalnej mafii ?
  Wszyscy oni jako przywódcy swoich krajów nie chcieli wejść w orbitę wpływów mafii jako kraje zależne od mafii poprzez długi u mafii.

  To są w największym skrócie metody działania globalnej mafii.
 • @Oscar 09:02:33
  mnie sie nasunelo jeszcze jedno skojarzenie - zamach na Don Corleone - za odmowe brania udzialu w handlu narkotykami . Ach ta globalna mafia
 • @rowszan 09:22:51
  Co do narkotyków to pojawiają się one wszędzie masowo gdzie tylko mocniej wchodzi CIA i inne zachodnie służby.
  w Afganistanie, w Syrii (captogen dla terrorystów).
  "opiumowe" tradycje zachodniej kolonizacji ciągle żywe.
  Narkotyki do doskonałe narzędzie do łamania kręgosłupów Narodom...
  tacy narkomani za działkę zrobią każde świństwo... a ich likwidacja (likwidacja świadka) nie jest problemem dla opinii publicznej ..
  Podobnie jest z dewiantami oni też za ochronę i pomoc w swoich dewiacjach są gotowi zrobić każde świństwo... ich łatwo szantażować..
  lub zniszczyć ujawniając ich dewiacje.
  To są "żelazne" kadry mafii ..tanie zdyscyplinowane i gotowe na wszystko.
  Poza nimi są jeszcze pożyteczni idioci ale tych trzeba urabiać umiejętnie przy pomocy mediów i różnych prowokacji.
  Są jeszcze sprzedajne dziwki czyli dziwki na różnych stołkach tym trzeba płacić ale najlepiej mieć haka.. (jakaś korupcyjka, nadzwyczajne zyski...)
  no i na samym wierzchu jest już czysta Talmudycznie mafia
  a jeszcze wyżej są główne rodziny tej mafii i to one podejmują kluczowe, kierunkowe decyzje geostrategiczne na tym świecie.

  Nie będąc "talmudycznym" członkiem mafijnej "społeczności" musisz być szują do dyspozycji mafii by piąć się do góry.
  I takie "elyty" sprawują obecnie władze na tzw. zachodzie i w jego koloniach.
 • @Oscar 08:07:52
  ---------------
  "Powstał pat... globalna mafii ma dłużnika który jest na tyle silny że nie musi, nie chce i nie może spłacać swoich długów."
  ---------------
  To nie jest tak do końca - Panie @Oscar - chociaż można to nazwać patem. Otóż mamy do czynienia ze swoistą piramida finansową. Światowe dziecko diabła drukuje dolary - a Chiny nadają tym papierkom moc nabywczą - poprzez swoja ekspansję gospodarczą na świat - na którą mu światowe dziecko diabła - pozwala. Aby piramida działała - musi być zasilana wciąż świeżą forsą, którą w tym wypadku jest ekspansja gospodarcza Chin na świat.
  Wniosek?
  Ukoronowany świrus ma wygasić gospodarki tzw. Zachodu - aby umożliwić tym sposobem - dalszą ekspansję gospodarki chińskiej.
  Na koniec - póki co światowe dziecko diabła tworzy tandem z Chinami na zasadzie - jak wyżej. Do tego dochodzi jeszcze globalna budowa komunizmu z Chinami na szpicy - bo Moskwa nie podołała.
 • Kwiatek:Co za powód do do dumy ogłoszonej publicznie!bez żenady.
  Pompeo: Byłem dyrektorem CIA. Kłamaliśmy, oszukiwaliśmy i kradliśmy.

  https://www.brytol.com/cia/

  https://www.wykop.pl/link/5281037/mike-pompeo-o-pracy-w-cia-klamalismy-oszukiwalismy-kradlismy/
 • @demonkracja 13:11:33
  Drukowanie dolarów (a w zasadzie obligacji) to po prostu kupowanie na kredyt i sprzedawanie długu sprzedającemu (Chinom)...
  czyli w istocie płacenie obligacjami (papier nie pieniądz)

  Teraz wystarczy zdewaluować dolara i dług w obligacjach maleje bo denominowany w dolarach.
  Mafia ma sztuczek finansowych w repertuarze.. w końcu na machlojach finansowych pobudowała swoją potęgę finansową.
 • @Oscar 14:42:00
  ------------
  "Teraz wystarczy zdewaluować dolara i dług w obligacjach maleje bo denominowany w dolarach."
  ------------
  To działa w obie strony - natomiast jeżeli wyprowadziło się przemysł do Chin - to ta broń w postaci dewaluacji nie będzie wykorzystana póki nie odbuduje się własnego przemysłu - a nie odbuduje się go - o czym świadczy Biden na prezydenckim stolcu.
 • @demonkracja 17:49:52
  Rosja sobie chwali amerykańskie embargo bo odbudowuje gałęzie przemysłu które umierały bez embarga (konkurencja).
  USA może mieć podobną koncepcję..
  ..i zgoda że Biden tego nie zrobi ..ale Biden to tylko marionetka, etykieta, znak firmowy...a decyzje podejmą właściciele tej marki... też tetrycy .
 • @demonkracja 17:49:52
  Silne braki na rynko to skrajnie silny bodziec do produkcji to max koniunktura gospodarcza ... coś jak w Polsce w 88r.. gdy granice jeszcze zamknięte, braki na rynku gigantyczne (paraliży państwowych firm)
  wtedy biznesy straganowe rosły w gigantycznym tempie..
  sprzedawało się wszystko i po każdej cenie.
  raj dla biznesmanów.
 • @Oscar 19:02:08
  ----------
  "...raj dla biznesmanów."
  ----------
  Tak - ale pod warunkiem, że rządzący nie maja innych planów wobec tych biznesmanów.
 • @Anna-PK 21:09:14 A w kika dni później, 27.12.2020 Prezydent Donald Trump podpisał “Akt o Demokracji Białorusi”
  USA oficjalnie uważają, że Białoruś ma rząd nie posiadający LEGITYMACJI DEMOKRATYCZNEJ. Białoruś będzie traktowana jak Wenezuela, której "socjalizujący" rząd jest (od chyba już 20 lat) nie uznawany przez NAJWIĘKSZĄ POTĘGĘ ŚWIATA.

  To w ramach informacji nt. nadchodzącej "Wojny o Tybet" z ChRLD:

  //"Kongres Stanów Zjednoczonych 21 grudnia przyjął ustawę o polityce i wsparciu tybetańskim, ustawę, która ma na celu zwiększenie ingerencji USA w Tybetański Region Autonomiczny Południowo-Zachodnich Chin//

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930